Raad Goedereede behandelde opnieuw ,zeer onaangename' zaak Vergadering Protestants Christelijk Partij te Dirl(slanil machinist Sclielling Fuiken t t Draineerders Tb. Zwanenburg WONINGINRICHTI •k Verkochte gorsgrond bleek maar voor de helft eigendom '"k Christenplicht bewoners van Randstad woonruimte te bieden OOK VOOR GRAMMOFOON PLATEN J. ZANDSTRA SOMMELSDIJK Ralffeisenbank „Herkingen" krijgt hulp uit Melissant Groene Kruis Dirksland Minister Beernink sprak over ,yActuele Gemeente Politiek'' Zondagsdienst artsen Als reclame 1B)ANKB '■Dier» setrnffe PREDIKBEURTEN 00 Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 29 mei „Zeer tot onze spijt moeten, wij u melden, dat zich wederom een zeer onaan gename ingewiklielde zaak met betrekking tot oud Stellendam voordoet", schreven B. en W. van Goedereede in een van de prae-adviezen voor de raadsvergadering van gisteravond en het was deze passage (een cri de coeur, noemde burg. Smith het) die bij het raadslid, dhr. L. Visser, wethouder in de voormalige bestuur Stellendam, zeer kwaad bloed zette. Ingewikkeld was de zaak waar het om ging terdege en er waren 4 folio-vellen voor nodig om het de raad allemaal duidelijk te maken. Kort en goed komt het erop neer dat de gemeente Stellendam in 1965 door middel van ruil met cultuurgrond een oppervlakte van 8.73.00 ha. gorsgrond in eigendom verkreeg waarvan de totale liosten f 135.307,87 bedroegen. Eigenaresse van die gorsgronden was mevr. Paris-van Lith geweest. „Nadat in de samenstelling van het gemeente bestuur van Stellendam wijzigingen waren opgetreden", zo heette het in het prae-advles, werd deze grond aan de Provincie verkocht waarbij mondeling werd overeengekomen dat de gemeente Stellendam ze weer terug zou kopen wanneer ze „in goede doen" zou komen te verkeren. Het gemeentebestuur van Goedereede besloot tot terugkoop van de Provincie in haar vergadering van 25 september van vorig jaar om daar de sportterreinen op aan te leggen ter vervanging van het sportveld in de Molenpolder welke polder eerder aan de N.V. Buitenstee werd verkocht. Een contractuele overeenkomst met genoem de N.V. gebiedt de gemeente ten spoedigste voor die vervanging te zorgen. Aan de heldere hemel weerklonk echter geheel onverwacht een figuurlijke don derslag Er is n.1.1 gebleken dat een gedeelte van de aan de Provincie verkochte (en met mevr. Paris-van Lith geruilde) gron den rechtens aan de Staat der Neder landen toebehoren, t.w. een oppervlak te van 4.01.12 ha zodat de onbetwiste eigendom van de Provincie slechts 4.71.88 bedraagt! Daarom is de 4.01.12 ha. eigendom van Domeinen omdat ze als gevolg van oeverafslag deel uit maakte van de rivier in welke situatie het droogvallen van de gronden door de aanleg van het Zuiderdiep geen ver andering brengt, dit conform art. 651 van het Burgerlijk Wetboek. Door de dienst der Domeinen is aan de Provin cie een ruiltrans actie voorgesteld waar bij de Provincie alle grond tussen de Dammenweg en de haven van Stellen dam verwerft waarbij de Provincie een bijbetaling moet geven van f 95.796,60, voornamelijk als gevolg van de geclaim de waardevermeerdering van de gron den, omdat die niet meer de invloed van eb en vloed ondergaan. Dilenuna De raad werd door B.i en W. voor een dilemma gesteld. Zij kan zich buiten deze transactie tussen Rijk en Provincie houden maar het risico blijft aanwe zig dat de Provincie bij de gemeente een claim indient wegens de gesigna leerde onjuiste verkooptransactie. De gemeente zou dan op haar beurt bij de verkoopster kunnen claimen maar zo verklaarde de raadsvoorzitter, burg. Smith, een daaruit voortvloeiende juri dische procedure is alleen maar lonend voor de advocaten die zich er mee be zig gaan houden." Uit besprekingen is gebleken dat Domeinen prijs stellen op een goede verkaveling van bedoelde gronden en dat zij niet bereid is de ge meente enkel een gedeelte van 4,5 ha (benodigd voor de sportterreinen) af te staan, de gemeente kan enkel het gehele stuk kopen met een oppervlakte van bijna 11 ha tegen een prijs van f 231. 104.47. Ervan uitgaand dat landbouwgrond kan worden verkregen tegen een prijs van f 3,per m2 berekenden B. en W. dat daaruit volgt dat de ondergrond van de sportterreinen maximaal 45000 X f 3,— is f 135.000,zou mogen kos ten. De gebruikswaarde van de resteren de grond waarvoor bijna een ton moet worden betaald werd door het college dubieus geacht omdat ze zij het bij optimaal ongunstige omstandigheden nog onder kunnen lopen. Duidelijke uitspraak In deze ingewikkelde zaak erwachtte het college van de raad een duidelijke uitspraak omdat de aanleg van de sportvelden i.v.m. de transactie met de N.V. Buitenstee in een urgent stadium was gekomen. De raad had de keus uit twee mogelijkheden, afzien van de aankoop van deze grond met als risico de claim van de Provincie en een on mogelijkheid binnen een redelijke peri ode in een nieuwe sportaccomodatie te voorzien of het oorspronkelijk ingeno men standpunt tot aanleg van de sport velden op deze gronden te handhaven met aanvaarding van de financiële con sequenties. B. en W. meenden dat de gemeente Goederede hiertoe min of meer verplicht is i.v.m. het genereuze standpunt dat de Provincie destijds In nam door de grond van de gemeente te kopen. In dit geval zou kunnen worden bezien of de gemeente zelf de verkoop ster voor de foutieve verkoop kan aan spreken. Xakaarten Dhr. Visser gaf onomwonden te ken nen zich te ergeren aan de noot van B. en W. waarin wordt gezegd dat er zich opnieuw een zeer onaangename zaak m.bt. oud Stellendam voordoet. Hij be toogde dat er weliswaar veel is gebeurd in Stellendam maar dat de raad in de zen correct heeft gehandeld, het was kadastraal allemaal in orde" verzekerde dhrj Visser. „Een kadastrale opmeting is nog geen eigendomsbewijs" hield de voorz. dhr. Visser voor. Burg. Smith hield het erbij dat duidelijk te zien is geweest waar precies de vloedlijn lag en het toenma lige college had er zich terdege van moeten overtuigen of de grond er was en hoe het precies zat met het buiten dijks bezit. „Geen oude koeien uit de sloot ha len..." suste dhr, Kr. Grinwis waarop de voorz. toegaf dat wel te hebben ge daan omdat het wel eens nodig was, temeer omdat dhr. Visser er herhaalde lijk op aandringt „de gordijnen te ope nen." „Als alle gemeenten zo gedaan had den als Stellendam hadden we wel op kunnen doeken," zo luchtte dhr. Kom- tebedde zijn gemoed. Burg. Smith verklaarde dat ook de beide wethouders achter de door dhr. Visser gewraakte passage staan. „Nu we voor 4V2 ha aan de pan zitten vloeit zo'n opmerking automatisch uit de penverklaarde de burgemeester, en tot dhr. Visser: „Het zou u privé eens moeten overkomen!" Nadat de raad over dit punt uitvoe rig van gedachten had gewisseld bleek dat ze koos voor handhaving van het plan de sportterreinen op het gors aan te leggen en de tegenvaller van een ton te aanvaarden, die ton komt dan ten laste van het grondbedrijf, de f 135.000, worden aan het sportterrein toegerekend Enkel dhr. Grinwis (sgp) was om prin cipiële reden tegen. Voorshands zag de voorz. geen mo gelijkheid tot gpbruik van de niet voor de aanleg van de sportterreinen beno digde gronden. De suggestie van dhr. Santifort er tentjes op te zetten zet financieel geen zoden aan de dijk en het is niet onmogelijk dat G.S. met een dergelijke bestemming niet accoord zouden gaan. Mentaliteitsverandering Bij het voorstel tot vaststelling van het bestemmingsplan „Ouddorp-Oost- uitwerking" kwam opnieuw aan de or de dat een deel van de woningzoeken den uit eigen gemeente een aangeboden nieuwe woning weigert omdat h.i. de huren te hoog zijn. „Gebrek aan geld„veronderstelde de heer Kr. Grinwis maar de voorzit ter dacht daar heel anders over „het is veeleer de zucht om op de zak met geld te blijven zitten," was zijn mening daarover. „Veel van onze men sen zijn het niet gewoon een deel van hun inkomsten te besteden aan een dak boven hun hoofd als eerste levensbe hoefte," oordeelde de burgemeester die signaleerde..." thans heeft men meer over voor een auto of voor een televi sietoestel. Het plan Ouddorp Oost waarover het in dit voorstel ging bleek te zijn volge bouwd op een 16 tal woningen na in de particuliere sector,i Die grond had overigens al verkocht kunnen zijn o.m. aan het Bouwfonds Nederlandse Ge meenten maar het heeft het college be ter geleken deze grond in reserve te houden voor de eigen burgers al kan dat niet te lang meer duren om geen renteverliezen te gaan lijden. Inwoners van Goedereede die een eigen woning willen bouwen kunnen hier nog terecht, de grond ligt langs de vroegere Ooster weg, nu de Hoge Pad. Voorbereiding bestemmingsplan De raad ging accoord met het voorstel tot vaststelling van een voorbereidings besluit voor het gebied begrensd door de Broekweg, de Hofdijkseweg, de weg D I en de Provinciale weg. B. en W. achten de dorpsuitbreiding in deze richting het meest aan, nemeliik en de wenselijkheid om een mogelijkheid daar toe voor te bereiden dient zich aan nu het bestemmingsplan Ouddorp Oost zo goed als geheel is uitgegeven. Uitvoerige discussie De raad begaf zich omtrent dit punt in een uitvoerige discussie. Op een vraag van dhr. G. Tanis welke van de gronden het college als bouwgrond denkt te bestemmen, dit i.v.m. de belan gen van de eigenaren van bedrijven in dit gebied kon niet exact worden ge zegd, daarover heeft trouwens de raad te beslissen nadat door het Instituut Stad en Land een schetsontwerp zal zijn gemaakt. B.i en W. vinden het onderhavige ge bied het meest aangewezen omdat het de meest logische aansluiting zal zijn op het bestemmingsplan Ouddorp Oost, ook zal er door de Prov. Waterstaat een rotonde in worden aangelegd en het is aldus het college meer dan logisch dat daar een behoorlijke bebouwing op aansluit. „Waar men ook uitbreidingen plant, overal wordt men geconfronteerd met gevestigde bedrijven," aldus de voorz. die de bescherming daarvan in handen van de raad legde. De discussie nam vervolgens een wen ding in de richting van het woning bouwbeleid en de uitgifte van nieuwe woningen aan anderen dan inwoners van de ^gemeente. „We kunnen veel van de nieuwe wo ningen niet eens kwijtwerd ge hoord en ook dhr. Kr. Grinwis ver klaarde zich in die geest dat Ouddorpers bezittingen moeten afstaan om wonin gen voor „de vreemden" te kunnen bouwen. Mevr. Grinwis-Blok adviseerde daar om bouwgrond zoveel mogelijk aan de woningbouwvereniging te verkopen om dat die werkt zonder winstbejag met als gevolg dat de woningen zo goedkoop mogelijk zullen zijn. „Het is juist dat de raad zich er nu al over uitsprekt, dan kan Stad en Land alvast met dat gevoelen rekening houden" dacht dhr. Visser, een gedach te die maar zeer ten dele door de voor zitter gevolgd werd. Christenplicht Nadat de raad nog geruime tijd over het betrekken van woningen door men sen van elders had doorgesproken droeg de voorzitter een aspect aan dat door elk der raadsleden werd gerespecteerd. „Wanneer er woningen te verdelen zijn worden de woningzoekenden uit eigen gemeente het eerst aangesclireven maar veelal blijkt dat ze de huur te hoog vinden" verklaarde de voorzitter uit ervaring maar diezelfde ervaring leert dat er geen woningen meer kunnen worden gebouwd die maar f 100,huur per maand behoeven op te brengen. Het nieuwe aspect dat de burgemeester aan voerde was dat van de christenplicht tegenover de bewoner van de Randstad die in een giftige en stinkende atmos feer moet leven. De christenplicht ge biedt die bewoners ruimte te bieden die er in Goedereede nog gevonden wordt.; „Het is wel verantwoord voor onze eigen mensen te zorgen maar we mogen niet de deur op slot gooien en ze het daar maar uit laten zoeken!" waar schuwde de voorzitter. Voor dhr. Komtebedde was het al wat ver gegaan: „In de nieuwe wijken moet je naar een Ouddorper zoeken was zijn mening. De raad liet zich in die geest uit dat het niet op de weg van het gemeentebestuur ligt om bouw terreinen aan te leggen wanneer die niet voor eigen bevolking nodig zijn maar integendeel, in handen van spe culanten vallen. „We kunnen Ouddorp niet tot in het oneindige laten uitwas sen, het moet enigszins beperkt blijven," vond dhr. Visser ervan. Overigens ging de raad met het voor stel van B. en W. accoord, ook dhr. Grinwis, zij het „zeer voorzichtig". liiberalisatir De voorz. maakte de ontvangst be kend van een circulaire van Minister Schut waarin deze zijn voornemen te kennen geeft Goeree en Overflakkee te liberaliseren d.w.z. dat de Centrale re gering de woonruimtewet voor Goeree- Overflakkee niet meer van toepassing acht. „Dat zien we met beduchtheid te gemoet", verklaarde de voorzitter.: Hij vroeg zich af waar het, wanneer dat gebeurt, met Goeree heen moet!! De Minister vraagt evenwel nog de mening van de Gemeentebesturen, de reactie van burg. Smith liet aan dui delijkheid niets te wensen over. Vragen van dhr. Visser. Door dhr. Visser waren aan het col lege de volgende vragen gesteld. Vraag I: Is het College van B. en W. bereid haar medewerking te verlenen om bij de Provinciale Directie te bewerkstelli gen een aanvaardbaar bouwplan voor een rolstoelwoning te Stellendam, te vens aan de Raad voorstellen te doen garantie te verlenen aan de Woning bouwvereniging „Beter Wonen" voor de huur van eerder genoemde woning, aangezien bij het gezin Averesch reeds geruime tijd geleden, de plannen zijn voorgelegd en de hoop is gewekt op een spoedige bouw en het voor hen een grote psychische belasting is, dat de plannen tot dusver niet gerealiseerd worden. Zonder de financiële hulp van de Gemeente zal de Woningbouwver eniging moeilijk tot uitvoering kunnen overgaan. Antwoord: Het zal de vraagsteller in zijn hoeda nigheid als voorzitter van de raad van commissarissen van de woningbouvirver- eniging „Beter Wonen" te Goedereede bekend kunnen zijn, dat het bestuur van gemelde vereniging in mei j.l. bij ons college een nieuw plan voor de bouw van de rolstoelwoning te Stellen dam heeft ingediend. In vergelijking met het reeds eerder ingediende plan, is dit plan uiterst sober te noemen. Ten aanzien van het aanvankelijk ingedien de plan is, zowel door ons college, als door uw raad, waar mogelijk, de no dige medewerking verleend, teneinde te komen tot realisering van gemeld bouw plan. Blijkens mededelingen van de zij de van de Provinciale Directie van de Volkshuisvesting en de Bouwnijverheid in de provincie Zuid-Holland, in dit plan financieel bezien niet haalbaar, aange zien de exploitatie-verliezen te grote vormen aan zullen nemen.; Aangezien het thans ingediende plan niet geheel en al de instemming heeft van het be- stuur van de woningbouwvereniging „Beter Wonen" wordt verzocht van ge meentewege garantie te verlenen voor de nadelige exploitatie-saldi, dan wel het verlenen van een z.g.n. huurbijslag bij realisering van het ingediende plan. Alvorens ons college zich evenwel uit spreekt over de terzake te nemen maat regelen, zal ten aanzien van de bouw van de rolstoelwoning te Stellendam overleg worden gepleegd met vertegen woordigers van gemelde Provinciale Di rectie, terwijl aan de hand van deze be sprekingen bij uw raad de nodige voor stellen zullen worden ingediend. Met vraagsteller zijn wij van mening, dat het langer uitblijven van de bouw van meerbedoelde rolstoelwoning, voor de fam. Averesch in psychisch opzicht een depressie betekent, doch, gelet op de reeds in het verleden verleende me dewerking kan worden gesteld, dat ons college terzake ten zeerste diligent is geweest, terwijl ook in de toekomst al het nodige zal worden verricht om voor de fam. Averesch een alleszins accep tabele woonsfeer te scheppen. Verbinding HaiingvUetdam. Ook had dhr. Visser een vraag gesteld m.b.t. de wenselijkheid van een ver vroegde openstelling van een provisori sche verbinding over de Haringvliet- dam. Dhr. Visser vroeg: Vraag II: Is uw College iets bekend van de ak- ties die zijn ondernomen betreffende het in vervroegd stadium in gebruik ne men van een gedeelte van de Dammen weg over het Haringvliet.i Zo ja, wil uw College de Raad dan nader informeren, zo niet, denkt uw College ook stappen te ondernemen om bovengenoemde mo gelijkheid met de bevoegde instanties te bespreken daar het voor de ontslui ting van dit gedeelte van Goeree-Over- flakkee bijzonder belangrijk is mede ook met het oog op de vele pendelaars. Antwoord: In de vergadering van de colleges van burgemeester en wethouders op het ei land Goeree-Overflakkee, gehouden op 17 februari j.l. is de mogelijkheid tot het gebruiken van de aan te leggen parallel weg over de Haringvlietdam, o.a. door de pendelaars uitvoerig besproken. Als conclusie van dit gesprek kan worden vermeld, dat een daartoe bij de Rijks waterstaat in te dienen verzoek krach tig geargumenteerd moet zijn. Daartoe is het noodzakelijk, dat zich, naast het Gewestelijk Arbeidsbureau, ook de werkgevers- en werknemersorganisa ties ten aanzien van de bedrijven in het Botlekgebied, alsmede de Kamer van Koophandel en Fabrieken positief achter een dergelijk verzoek opstellen. Voor het verkrijgen van de hiervoor om schreven medewerking werden reeds de nodige stappen ondernomen. Naast dit meer eilandelijk belang, n.l. het scheppen van een betere reisgele- genheid voor de pendelaars, welke op het eiland Goeree-Overflakkee woon achtig zijn, doch o.a. in het Botlekge bied werkzaam zijn, is het voor deze gemeente van groot belang reeds in een vroeg stadium over de mogelijkheid tot gebruik van deze parallelweg te kun nen beschikken. Hierdoor zal het n.l.i mogelijk zijn een belangrijk betere af- voermogelijkheid van vis e.d. vanaf de gemeentelijke visafslag in noordelijke richting te creëren. Burg. Smith vulde deze beantwoor ding aan met de inhoud van het schrij ven dat werd ontvangen van de direc teur van het Gem. Arbeidsbureau die verschillende bedrijven hieromtrent hun oordeel heeft gevraagd. Het bleek dat de bedrijven zich ge nuanceerd opstellen. Enerzijds werd naar een \Toegtijdige mogelijkheid uit gezien maar anderzijds voorziet men dat het verkeer zich over smalle wegen zal moeten begeven en dat op de parallel weg langzaam zal moeten worden ge reden. Het aantal pendelaars dat van een geboden mogelijkheid gebruik zou willen maken wordt geraamd op 750. Van de 4 eilandelij ke gemeentebesturen zal een schrijven uitgaan naar de Mi nister en andere functionarissen waarin het scheppen van die mogelijkheid wordt bepleit. De Coöperatieve Ralffeisenbank „Her kingen" heeft dezer dagen voorzien in de komende vacature die zal ontstaan doordat dhr. P. de Man te Dirksland heeft besloten de dienstverlening van de bank van Dirksland aan die van Herkingen te beëindigen. De heer de Man heeft als directeur van „Dirksland" het directeurschap van de bank van Herkingen meerdere jaren waargenomen maar door een toename van de werkzaamheden op eigen terrein en het feit dat de boekhoudingen van de Bank gescheiden bleven waarmee het moeilijk werken is werd een besten diging van deze dubbele fiinctie be zwaarlijk. De voorgestelde fusering van de bank van Herkingen met die van Dirksland ging niet door omdat de ver eiste 2/3 van het aantal stemmen niet werd behaald waarna dhr. de Man zijn ontslagname in het vooruitzicht stelde. Per 1 augustus is door het bankbe- stuur van „Herkingen" de heer Die penhorst te Melissant als directeur be noemd. Dhr. Diepenhorst is directeiir van de Coöp.i Ralffeisenbank te Melis sant en dir. van de Coöp. Landbouw- vereniging. Van deze laatste functie zal hij zich distancieren om zich geheel aan beide Banken te wijden. De Coöp. Ralf feisenbank „Melissant" zal mettertijd over een geheel nieuw gebouw beschik ken dat zal verrijzen in het plan Bea- trixlaan. Zr, A. H. Stolk is wegens vakantie afwezig van 1 juni-4 juli. In deze pe riode wordt het werk waargenomen door Zr. Vervelde, Emmalaan 23, tel. 359, na 26 juli tel. 1359. Uitleenmagazfln: uitsluitend maandag, woensdag-, vrijdagavond tussen 55.30 uur. OUDDORP Inleveren vakantiebonnen. De zegelboekjes kunnen worden inge leverd op 29 mei 's avonds van 7 tot 9 en op 30 mei van 2 tot 5 uur. Na inle vering op 5 juni van 7 tot 9 uur bij de Pl.i vertegenwoordiger J. L. Meijer, Oosterweg 63, Ouddorp. In de goed gevulde zaal van De Scha kel werd bovenstaand onderwerp don derdagavond behandeld. Spreker greep terug op de opkomst bij de Prov. Sta ten verkiezing waar 1/3 deel der kie zers wegbleef, hij noemde als oorzaken laksheid en ongeïnteresseerdheid. Men roept allerwege om medezeggen schap en inspraak, maar een belangrijk deel der kiezers maakte op 18 maart van een der meest fundamentele rech ten n.l. het kiezen van vertegenwoordi gers in een regerend college (Prov. Sta ten) geen gebruik. Spr. wees op de mo rele plicht te stemmen. Wie woensdag a.s. niet naar de stembus gaat, ver speelt ook zijn recht om critiek te le veren op de Gemeentelijke Overheid." De recreatie beschouwend wees spr. op de nuttige functie hiervan als uiting van welzijn. Het is de plicht van de Overheid deze in goede banen te lei den en uitspattingen te bestrijden. De mogelijldieden die aanwezig zijn bij toe neming van de recreatie zag spreker gaarne door de plaatselijke middenstand benut. Ik heb momenteel Nog wat fuiken hangen Waar men echt heel veel Paling in kan vangen Maar niet in de tras Wel in kreek of sloot. Ze vissen eerste klas Mazen zijn niet groot Neen, men ziet beslist Nergens mooier fuiken Die men, waar je ook vist Jaren kan gebruiken.) 'k Heb z' in iedere maat Vleugels één en twee Zijn van Nylondraad De prijs die valt je mee Maar 't is a contant „Dit vergat ik haast" Vlug nu bellen, want Anders grijp j' er naast. TAMBOER - MIDDELHARMS Van zaterdag 30 mei voorm. 9 uur t.m. maandag 1 juni v.m. 8 uur Middelharnis-Sommelsdijk Dienst heeft dokter Dogterom, telef. 2121, Sommelsdijk. Dirksland-Herkingen-Melissant Dienst heeft dokter Boot, tel. 01877- 227, Dirksland. Flakkee Oost: Dienst heeft dokter Buth, tel. 01871- 306, Den Bommel en dokter v. Hattem, tel. 01874-259, Oude Tonge. ZONDAGSDIENSTEN TANDARTSEN Spreekuur van 9-^9.30 uur tandarts Sypkens, Middelhamis. DIENST WIJKVERPLEEGSTER Melissant-Dirksland-Herkingen Van vrijdagavond 6 uur tot maandag ochtend 8 uur Zr. Bestman, tel. 914. Wit-Gele Kruis Achthuizen: Dienst heeft zuster Vrij, den Bommel, Achthuizen, Stad aan 't Haringvliet, tel 01871-3124 ZONDAGSDIENST DIERENARTSEN Dienst heeft dierenarts Minderhoud, tel. 0187Ó-2897, Middelharnis. DIRKSLAND Botsing tussen twee auto's Op de kruising Burg. Zaaijerlaan-Bea- trixlaan hadgisteravond een botsing tussen twee auto's plaats. De van rechts uit de Beatrixlaan naderende DAF, bestuurd door dhr. KI. de Jong werd aangereden door een V.W. bus, bestuurd door dhr. J. Drooger, het bus je is eigendom van transportbedrijf G. van Dongen. De Daf van dhr. de Jong, nog slechts 3 maanden oud, kan als to tall loss worden beschouwd. 5 heerlijke moorfeoppen slechts 1,89 200 gram lekker taaie bitterkoekjes voor maar 1,03 en een ffine Roomboterkoek maar 1,19 LUXE BAKKERIJ RING 8 - TEL. 2151 MIDDELHARNIS GEVRAAGD: en een voor een Draineermachine. Gunstige voorwaarden. Aann«mingsbedryf Smidsweg 41 - GREUP (Hoeksewaard) Tel. (01064) 1213 - 1704 's avonds 1713 Wat betreft aanpassingsmoeilijkhejr van recreatie zoekenden inzake zonda rust en dergelijke stelde spreker iemand die gast is in een bepaal streek, zich ook als zodanig dient te dragen en geen aanstoot dient te ven aan de plaatselijke bevolking. In deze zaken zag spreker ook grote taak liggen voor de gezamenlF kerken. Tijdig rond de tafel gaan J ten en zo goed mogelijk deze ontwila- ling volgen en begeleiden. „Vergeet de evangelisatie onder deze groep vaak van de kerk vervreemd is, n^ Inzake inspraak van de burgers het bestuur der gemeente constatef' de spreker dat hier goede mogelij khej voor een aktief gemeentebestuur Vraag advies aan b.v. de Middenstani vereniging over een koopavond. verenigingen in te schakelen bij Soes maatregelen en aan de kerken «1 neer geestelijke zaken aan de ordel men. Bij een goede samenwerking een tactisch beleid kan veel bere; worden. Inzake het financieel beheer zot van lands als van plaatselijke overt herhaalde spreker de waarschuwüij van de president der Nederl. Bank h Zijlstra. Het opstellen van prioritei meer jarenplannen en financieringsp! nen dient ook bij de gemeente te beuren." Wat willen we, wannéér 1 we het en hoe is de financiering. Ook de problematiek der wonr. bouw werd uitvoerig behandeld. „Veel dingen zijn belangrijk spr., maar er is een ding wat nog 5 belangrijker is dan alle andere dint samen. Ons uitgangspunt en onze l\ sis. „Het Woord van God". Hieraan m. ten wij ons onderwerpen, en de tl bel dient toetssteen en richtsnoer tij ons leven te zijn. Dit betekent niet dat we allerlei ken moeten gaan vergeestelijken wel dat we de taken die op onze sé. ders gelegd zijn, dienen te bezien uit een zuivere Bijbelse visie op en maatschappij." Na dit boeiend referaat werden vele vragen door spr. beantwoord, na de fractie voorz. der A.R.P. Leijdens de vergadering sloot. jOudc Ouddorp Z.H Duinkerker sinds 1871 in sommei^rl °f ^R^^ t Duinkerker artelij ke .eming, 'et overli geliefd 'ootvade echtge ilhel- en wi] ite dank. iMevr. f kindere kindere Middelhamis Lindenlaan ZONDAG 31 MEI MIDDELHARNIS Herv. Kerk ds. B. J. Wiegeraad en 6 uur i^'^ hartelijk DANKB Hiermede ze namens onze belangs ^ig hu mden. M. va- N. van kadastraal numm 5 centi kse dens en KEE ng lee Maasland, Wilsum. Extra koll. Sj Bond Inw. Zending Ger. Kerk en 6 uur ds. P. Schravendeel Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. P. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen tengew. Wijkgem. 10.30 uur ds. H van Hoogstraten. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 uur."™sland, A. Terlouw en 6 uur dhr. de P?; Haastrecht. Extra kollekte Bouwfoi Rem. Kerk 10 uur ds. J. Laforél] Rotterdam. DIRKSLAND Herv. Kerk 10 uur H. N. van Hensbergen en 6 uur L. J. Geluk. Extra koll. kindef scherming Ger. Gem. 10 on :f ds. P. Blok. HERKINGEN Herv. Kerk 10 en 6:^^nuur ds. H. Kraaij. v.m. H.A., nam. da|^»a.e en H.A. Extra kollekte voor de kerij^P^ng 30 Ger. Gem. 10 en 6 uur student K: -' Semeen uit Yerseke. MELISSANT Herv. Kerk 10 en ds. A. Cysouw. nam. voorber. Extra kolL voor de kerk. Kerk 10 en 3.30 uur ds. H. de STELLENDAM Herv. Kerk 10 uur L. J. Geluk en 6 uur ds. K. Schipi Dordrecht Ger. Kerk 10 uur J. W. Huisman te Scheveninge» 3.30 uur ds. M. de Wit te Eottei GOEDEREEDE Herv. Kerk 10 u.; Inischrijvin J. T. Cazander en 6.30 uur 1= gesloten env van Hensbergen. veren ten OUDDORP Herv. Kerk 9.30 en 2,2. f e X y. d. ds. S. de Jong Ger. Kerk '"'SKp te S ds. M. de Wit te Rotterdam «"^■)1870-2 uur kand. Huisman te ScheveniJ^^Li 1970, (voorber. H.A.) Ger. Gera. 9'^'|^ve inlic 2.30 uur lezen Doopsgez. KeA'^^pn zijn. uur dhr. v. d. Beek, NIEUWE TONGE Herv. Kerk 9.3I 6 uur dhr. C. A. Polderman, WK Extra koll. voor de kerkvoog' Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. OUDE TONGE Herv. Kerk 9 en uur ds. J. Maasland, WUsum en' 6.30 uur ds. B. J. Wiegeraad, foort. Extra kollekte Inw. ZerM Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Kerk 10 en 6 uur ds. H. Jong v.m. bed. H. Doop. Extra k kinderbescherming Ger Ke» en 3 uur dr. J. v. Oostrum te W Ger. Gem. 10 en 6 uur lezea DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 en 5' ds. J. Ouwendijk. Extra kollekte derbeschermingGer. Keik 1" uur ds. A. W, Meeder, OoItgensP- OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk M| ds. G. Samson, Rotterdam-Zuid' uur dhr A. Terlouw Ger. 9.30 uur ds. J. de Hoop van SP nisse en 6 uur ds. H. J. Koffn« Spijkenisse Ger. Gem. 9.30 en* lezen Oud Ger. Gem. 9.45 e» uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 9.30 e» uur dhr. de Groot.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1970 | | pagina 2