E O lias Elly van Es, Middeiharais, gaat als hostess naar Indonesië UITVOERDER WONINGBOUW UITVOERDER UTILITEITSBOUW puzzelrit voor automobielen Begrafenis van dhr. Danker Udriaan Roozemond d)E DERDE HAND» Unieke kans voor Camping' houder Camping, Recreatiepark, oi .B^^^t^:Ll^^Wmaë 28 aprU In dienst van Centouri bezoek aan meerdere werelddelen V^or moeder Nu eindelijk een haaimacliine met én nog zoveel meer voor delen. Het is een PFAFF, .dat zegt toch ook nog wel iets! Een naaimachine, die nog maar enkele dames in de wereld bezitten. WERKELIJK IETS APARTS Vraagt demonstratie of kom kijken. Gratis folders. INGEZONDEN DE AARDGASPRIJS NAAIMACHINEHUIS W. RIKKEN N.V. Programma Oude Tonge Kolenbond had een goed jaar Muzikale medewer king tijdens festiviteiten Oranjevereniging „Herkingen" Oranjevereniging I yyOuddorp" UNIE ^DELHi 'TsI.V. Ingenieurs-Bureau voor Bouwnijverheid werkmaatschappij van de JBB-Kondor Groep BEKENDIVIAKING DE ORANJEVER. GOEDEREEDE Om dell EHA's ORSETT van Met spoed te koop gevraagil mmm Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Nee, nee, 't zijn geen verliefde jongemannen die mevrouw van Es uit Middeiharnis telefonisch vertellen dat ze wel erg trots op haar dochter mag zijn ('t zou overigens niet ondenkbaar zijn), maar het zijn dankbare mensen die haar dat verzekeren. Stemmen van vacantiegangers die in den vreemde haar hulp en verzorging of gewoon haar aanwezigheid heb ben genoten en weer terug in het vaderland is het die mensen gewoon een behoefte de ouders van Elly te verzekeren dat ze een geweldige hostess is! Voor de familie van Es is zo'n mededeling weer een goed bericht en Centouri Vliegreizen N.V. kan zich nauwelijks een betere reclame denken. Sinds drie jaar is de nu 27-jarige Elly van Es aan deze onderneming als hostess verbonden, in die functie bereisde ze enkele werelddelen en ze staat nu op het punt om Indonesië te ,,doen" om daar Hollandse toeristen rond te leiden. „Elly heeft een baan om jaloers op te zijnis veler eerste reactie maar ho, howanneer ze in september weer terug is is ze heel hard aan rust toe, die vindt ze door dan weer een poos zichzelf te zijn, in trui en spijkerbroek. Meerdere talen Ze spreekt vloeiend vijf talen en ze kent de hoedanigheden van de Span jaarden, ze kent Spanje, ze was in Frankrijk, in Engeland en ze was hos tess in een wintersport plaats in Oostenrijk, Vorig faar ging het op Amerika en Canada aan, ze zag Afrika en Italië en nu pakt ze haar kof fers om naar Indonesië te gaan. Van al die belevenissen staan fragmenten in haar dagboek dat helaas niet ter inzage ligt Hoe komt een Flakkeese meisje er toe hostess te worden? Elly van Es wilde eigenlijk al vanaf het begin (na haar Ulo tijd) anders dan anders. Daarom ging ze na 3 jaar als röntgenlaborante in een ziekenhuis te hebben gewerkt naar Engeland. Toen ze haar Engels goed onder de knie had ver trok ze naar een internaat in Frankrijk waar de Franse taal goed werd ingestudeerd. Daar was het dat ze van een familielid het advies kreeg te solliciteren op een advertentie waarin Centouri Vliegreizen N.V. (een dochteronderneming van V D) meisjes vroeg ter opleiding tot hostess. Elly solliciteerde en werd, samen met nog veertien anderen, uit de drie honderd candidates aangenomen. Zo is het allemaal gekomenVader en moeder van Es keken wel wat sip toen ze hun dochter naar het vlieg tuig brachten dat haar voor langere tijd naar Spanje zou brengen maar had ook haar grootvader J. Mastenbroek er in zijn jonge jaren niet dui delijk blijk van gegeven trekkersbloed in de aderen te hebben? Driemaal trok hij zo'n zeventig jaar geleden naar Zuid Afrika om daar vee te verkopen en de reislust en de ondernemingsgeest van Elly werd gekwali- ficerd als zijnde een familietrekje. Na in Spanje haar eerste hostess ervaring te hebben opgedaan vertrok ze (voor Wagon Lits Cook) naar Seefeld in Oostenrijk en vandaar weer naar Spanje, nu als chief hostess. De winter daarop zat ze op het kantoor in Haarlem maar voor een meisje met haar ondernemingslust was dat ge woon een „verschrikkelijke" tijd, temeer omdat je in „de reiswereld" volgens Elly zoveel leuke mensen ontmoet. Half april vorig jaar vertrok ze naar Amerika en Canada om zich daar goed te oriënteren en dat deed ze met succes. Ze bleef er tot september en in die tijd trok ze in Grey hound bussen met toeristen de grote steden langs, vloog ze in een heli copter boven de Niagara watervallen, kortom beleefde waar vele anderen pas in vele jaren aan toe komen. „Het werk is interessant, het is boeiend maar het is ook bijzonder vermoeiend", zegt ze er zelf van. Na haar Amerikaanse tijd ging ze naar Spanje met vakantie en ze ging voor 2Va rnaand in Valencia aan het werk. Half december vertrok ze naar de Cana- rische eilanden (nooit geweten dat de inwoners kanariepieten heten), ze ontmoette er oa.. Bert van Es uit Dirksland en deed er weer een hele boel nieuwe ervaringen op. Goed voor Indonesië Die ervaring is goed om in Indonesië gestationeerd te worden. Zeer waar schijnlijk gaat dat begin mei gebeuren. De gebronsde Elly treft de nodige voorbereidingen, ze raadpleegt lectuur over Indonesië en ze probeert zich alvast wat van het Maleis in te prenten. Centouri Vliegreizen is de eerste onderneming die weer reizen naar het voormalige Rijksdeel organiseert. Met een air-conditioned bus (uit Duitsland) zullen diverse plaatsen op het eiland Java worden bezocht en ook staan bezoeken aan het exotische Bali op het programma. Tot aan september zal dat doorgaan en dan steekt de natte moesson op die de toeristen het sein tot vertrek geeft. Elly van Es heeft een bijzonder leuke job en wij, die ooit ook eens van het grote avontuur hebben geproefd, kunnen ons haar enthousiasme voor stellen. Een hostess moet evenwel van alle markten weer zijn, ook in de vakantie kan er immers een heleboel fout gaan en dan is het werken en improviseren geblazen. Ook die kunst verstaat ze, getuige de meerdere telefoontjes. Wij klopten bij haar aan zonder pen en papier, zonder camera en't is er allemaal gekomen. We mochten de zorgen van hostess van Ea ervaren, helaasniet op Bali. Nu het lang verwachte aardgas op Overflakkee zijn intrede heeft gedaan en zowel de bedrijven als de patrikulie- ren er gebruik van maken komt er plot seling een spaak in het wiel. Die spaak is n.l. de prijs van het aardgas die door geheel Nederland 7 a 8 et. per kubie ke meter bedraagt. Wij op Flakkee die toch al de dupe zijn van Dijklasten en tolheffing moe ten echter ook voor aardgas het dubbele betalen, wij betalen n.l. 14 et. per m3, inclusief vastrecht en BTW komt het aardgas ons op 16 et per m3. Volgens mij is dit een grove prijsovertreding en we zullen er dan ook tegen moeten pro testeren maar huisvrouwen en de on dernemers zullen de gepresenteerde re keningen best eerst betalen M. A. Hage Ooltgensplaat Naschrift: Geachte heer Hage: Van de heer la Fleur, directeur van de N.V. Emgo vernamen we dat per 1 juni de aardgastarieven van kracht wor den. Nu betaalt Overflakkee nog de ta rieven van het propaan-lucht gas dat voorheen gebruikt werd. Wanneer u bedenkt dat een groot deel van de gas- afnemers het nog met propaan-lucht moet stellen zal het u niet langer on billijk voorkomen dat Overflakkee die prijs ook nog betaalt. Zij ontvangt im mers veel calorierijker gas dan dege nen die nog op propaan stoken (het geeft 25"/o meer warmte). Overigens is dat niet de enige reden waarom de Em go het oude tarief nog moet handhaven, het bleek niet mogelijk de administratie in gedeelten daarop aan te passen; bij de Emgo verwacht men begrip voor de ze moeilijkheid. (Redactie) j GOEDEREEDE Wijzigingen: Wijziging ophalen huis vuil gemeente Goedereede. I Week van 27 april t.m. 1 mei. I Donderdag 30 april wordt geen huis vuil opgehaald. De route's van 30 april worden gereden op vrijdag 1 mei. Week van 4 mei t.m. 8 mei. j De route van dinsdag 5 mei wordt maandag 4 mei gereden. Woensdag 6 mei normaal. De route van donderdag 7 mei wordt vrijdag 8 mei gereden. BERGEN OP ZOOM Kortemeestraat 17, Tel. (01640) 5878 BON: voor gratis folders in enveloppe zenden aan: Antwoordnr. 102, Bergen op Zoom. Naam: Adres: Plaats: Koninginnedag donderdagdag 30 april 8.00 uur: Klokluiden, een ieder wordt verzocht de vlag uit te steken. 8.15 uur: A. J. mars door de muziekver. Vooruit en UDI uit Ooltgensplaat Drumband en majoretten, 8.30 uur: De schoolkinderen worden opgehaald bij de div. scholen. Zanghulde in de sporthal. 9.00 uur: Optreden van de accordion- groep uit Oude Tonge. 9.30 uur: Kinderspelen. Kleuters Ie klas in de sporthal. Klas 2 en 3 op het schoolplein (ganzebord). Klas 4, 5, 6 jongens fietscross, Mariniersweg. Klas 4, 5 en 6 meisjes behendigheidwed- strijd. 11.30 uur: Tractatie van alle schoolkin deren en uitreiking van de prijzen. 19.30 uur: Taptoe in de Voorstraat. Vooruit, UDI. Drumband en Majo retten. 20.15 uur: Lampionoptocht. 21.15 uur: Vreugdevuur op de kaai. DINSDAG 5 MEI 8.00 uur: Klokluiden (vlaggen uit.) 9.30 uur: Mars door het dorp door tam boer en pijpekorps en majoretten uit Hoogvliet. 10.00 uur: Opstellen optocht handelster rein. 10.30 uur: Afmars optocht. 14.00 uur: Spelen op de kaai voor de leeftijd van 1318 jaar. 15.15 uur: Ringrijden op brommer van 16 t.m. 80 jaar. 19.30 uur: Gezellige avond in de sport hal. Gecostumeerd voetballen. Mu ziek en Showoptreden van de Show groep Hoogvliet. DIRKSLAND Zuster E. J. H. Wiegel behaalde in het Psychiatrisch ziekenhuis Bloemen- daal te Loosduinen het zwartekruisdi- plo'ma B. NIEUWE TONGE Zuster H. A. Vreeswijk behaalde in het Ps-chiatrisch ziekenhuis Bloemen- daal te Loosduinen het zwartekruisdi- ploma B, DIRKSLAND Onder grote belangstelling is zater dagmiddag het stoffelijk overschot van de heer D. A. Roozemond ter aarde be steld, die dinsdag 21 april, in de leef tijd van bijna 64 jaar overleed. Vooraf had in het kerkgebouw een rouwdienst plaats, die door de pastor loei ds. P. Blok werd geleid. De heer Roozemond heeft ruim 36 jaar als diaken en ouder ling de Geref. Gemeente te Dirksland gediend. Sinds het gereedkomen van de nieuwe kerk, had hij ook het financieel beheer in handen. Met de familie waren tal van meelevende gemeenteleden aan wezig; de grote kerk was voor drie kwart gevuld. Ook werden afgevaardig den van de classis gemeenten aanwezig; verder de directeur van de Emgo, de heer J. J. C. la Fleur en meerdere employe's van dit bedrijf, waar hij als incasser- der in dienst was. De rouwdienst ving aan met het zin gen van Ps. 89 19: „Gedenk o Heer, hoe zwak ik ben, hoe kort van van duur." Ds. P. Blok las Psalm 63 en ging voor in gebed. „Huwelijken op aarde worden ont bonden" aldus begon ds. Blok zijn toe spraak, maar geestelijke huwelijken, gesloten met het Hoofd van Gods Kerk, verduren de eeuwigheid. Dat heeft uw man, vader en grootvader en onze broe der uit de kerkeraad nu ontvangen zo zei hij. De Bruidegom is vrolijk, als hij zijn Bruidskerk binnenbracht, daarom had spr. de 63ste Psalm laten lezen. Hij schetste de overledene als een man, die de diepte van de val had doorleefd en wist dat hij God buiten Christus niet kon ontmoeten. Er was in zijn ziel een schreeuw tot God, totdat het Hem be haagde Zijn Zoon in hem te openbaren. Van een missende man is hij in het laatst van zijn leven een getuigende man geworden. Daarom had de Heere hem in zijn ernstige ziekte aanvankelijk herstel geschonken. Spreker herinnerde aan zijn woorden toen hij voor het eerst na uit het ziekenhuis gekomen te zijn in de pastorie kwam: „Als God in je hart is is geen kruis te zwaar. Een goeddoend God kan geen kwaad doen." Als uitgangspunt had spreker Ps. 63 8: „Want Gij zijt mij een hulp geweest en in de schaduw uwer vleugelen zal ik vrolijk zijn." Dat zong David in de don kerste tijd van zijn leven; ook uw man en vader had een diepe weg, maar mocht roemen in de verdrukkingen. Zijn leven lag in het Woord verklaard; de beslotenheid brak tenslotte als een bloem open, om Gode alle eer te geven. Hij bad de weduwe en de kinderen de genade toe van diezelfde God, die altijd heeft uit- en doorgeholpen en wenste dat de Heere in de linie der geslachten met Zijn Geest zal doorwerken. In de gemeente zal het een ledige plaats zijn; missen kunnen wij hem niet, maar heb ben Gode te zwijgen. Tot de gemeente '^^i spreker dat het een roepstem is om zich te haasten en te spoeden om des levens wil en dat deel te verkrijgen, dat br. Roozemond door genade geschonken is. De rouwdienst werd besloten met het zingen van Ps. 102 15 en gebed. Aan de groeve Ruim 200 mensen volgden de baar en zeer velen volgden zich daarbij op het kerkhof. Ds. Blok sprak daar van het grote goed dat weggelegd is voor dege nen die de Heere vrezen en getuigde van de genade die aan br. Roozemond in al zijn druk en moeite is bewezen en hoe hij nu de kroon der overwinning mag werpen voor de voeten van het Lam. Hij sprak troostwoorden tot de familie, vermanende woorden tot de omstan ders en ook over het gemis, dat door zijn heengaan in de kerkeraad zal zijn. Tijdens zijn verblijf te Dirksland was het nu het vierde kerkeraadslid dat ten grave was gebracht, de ouderlingen de Wachter en Drooger, diaken Zoon en nu br. Roozemond. De Heere haalt Zijn volk thuis, maar hij zal ook voor Zijn kerk zorgen tot aan het eind der wereld. De oudste zoon van de overledene sprak een dankwoord. Uit de grote be langstelling bleek duidelijk dat de heer Roozemond in kerk, en gemeente, on danks zijn stille aard, zeer was bemind. OOLTGENSPLAAT De Coöp. Kolenbond „Algemeen Be lang" te Ooltgensplaat kon het boek jaar 1968/69 afsluiten met een batig slot van f 1956. 60. De bruto winst op brand stoffen bedroeg f 4677,27, aan huur van de gebouwen kwam f 700,binnen en aan rente f 241,59. Van de uitgaven vergde de Vennootschapsbelasting een bedrag van f 1476,—, de rest werd uit gegeven aan water, electra, drukwerk, porto, vergaderingen, administraties, enz. Aan brandstoffen werd voor een bedrag van f 34090,ingekocht, terwijl aan brandstoffen f 35453,25 werd ont vangen. Volgens de balans heeft de coöperatie een eigen kapitaal van f 13757,13 en een reserve van f 5820,24. In het verenigingsgebouw „'t Cen trum" werd j.l. donderdag de Algeme ne Ledenvergadering gehouden. Voor zitter Adr. de Vos kon 32 leden welkom heten. Secretaris P. Luijendijk bracht het jaarverslag uit, terwijl de heer P. de Vos namens de kommissarissen ver slag uitbracht betreffende de controle van de rekening over 1968/69. Hij advi seerde tot goedkeuring. In het bestuur werd de heer G. van Dam Mz. herkozen en als lid van het kommissarissenbe- stuur, de heer A. Duim Jz. In een toe lichting op de algemene gang van za ken bleek dat de olie en de gasver- warming almeer de brandstoffen gaan verdringen. Over de kwaliteit van de brandstoffen zijn de leden hoogst te vreden. Alleen de prijs van de kolen wordt ieder jaar hoger, gemiddeld komt er f 1,50 per mud per jaar bij. OOLTGENSPLAAT Op 3 april (Koninginnedag) is het vol gende muziekprogramma samengesteld: 8 uur v.m. te Oude Tonge aubade en rondgang door „Vooruit", drumband, majoretten en U.D.I.; 9 uur v.m. te Oltgensplaat vlaghijsen bij het bejaar dencentrum, met medewerking van de zelfde corpsen; 11 uur v.m. rondgang door Achthuizen ook door deze corp sen, 's Avonds te 7.30 uur afmars te Oude Tonge voor lampionoptocht. Zaterdag 2 mei nam. 7.30 uur te Oolt gensplaat door „Vooruit", drumband, majoretten, U.D.I. en de drumband van Willemstad muziek op de Voorstraat. Te 8.30 uur lampionoptocht vanaf het Weespad met bovengenoemde corpsen. Dinsdag 5 mei (bevrijdingsdag) te Ooltgensplaat om 9 uur v.m. vertrek allegorische optocht vanaf het Weespad met muziek, drumband en majorettes naar Langstraat en Achthuizen. Om 10.30 uur rondgang te Oude Tonge door bo vengenoemde corpsen, 's Avonds 8 uur muziek door „Vooruit" en U.D.I te Oolt gensplaat. Programma voor dinsdag, 5 mei 1970, ter gelegenheid van het bevrijdingsfeest (25 jaar vrijheid). Programma: 8.00 uur: Uitsteken vlaggen. 8.30 uur: Kinderspelen door kleuter school en klassen 3 en 4 van de la gere scholen op bouwterrein aan de Fortstraat. 10.00 uur: Aansteken bevrijdings- vuur bij Visbank, toespraak van de burgemeester en volkszang (alle kinderen en ouderen worden ver zocht hieraan hun medewerking te verlenen). 10.30 uur: Vervolg kinderspelen op bouwterrein aan de Fortstraat door de leerlingen van de beide lagere scholen. 12.00 uur: Prijzen afhalen in garage bij J. H. Kalle, Fortstraat. 13.30 uur: Volksspelen (Fortstraat- Krammerstraat - Klinkerlandse- straat - Oranjestraat). De spelen worden in de volgende volgorde afgehandeld: 1. Hindemisrijden en ringrijdenj bromfietsen; 2. Keuring versierde fietsen onpartijdige jury; 3. Hindemisrijden en ringrijdeni versierde en onversierde fielsei,! 4. Kruiwagen-race voor parenf 5. Steltlopen; 6. Zaklopen; 7. Koekhappen. Opgeven voor de middagspelej] ,a 12.00 uur in de garage van j| Kalle, Fortstraat. j Aan deze volksspelen is een eJ en tweede prijs verbonden. Eerste prijs: f 10, Tweede prijs: f 5, 19.00 uur: Vertrek vanaf het haJ plateau door de muziekveren' „ApoUo" van Nieuwe Tonge, afgegaan door majorettes en'i band. Route: Kaaidijk, Peuterdijk, NiJ straat, rondgang Adoptieplein f velingenweg. Groene Kruisweg! februariweg, Scharloodijk, uj dijk, Tuinst'ïaat, Jan Deugtstrl Zweosplein, Deltastraat, Oranjes Klinkerlandsestraat, Krammeii Fortstraat, Molendijk naar setl plein. 19.45 uur: Populaire muziek doort, ziekvereniging „Apollo", met mj werking van majorettes en band. 21.00 uur; Lampionoptocht mef mL werking van majorettes, drumbl en muziekvereniging. Route: hiertooven aangegeven, 21.50 uur:: Muziekvereniging verder op het schoolplein. Programma voor 30 april jsyjl 11.00 tot 12.00 uur: Muzikale ron(iJ muziekvereniging „Concordia", 13.00 uur: Start allegorische opy m.m.v Concordia. 13.30 uur: Aubade, toespraak edelachtbare heer H. J. Smith t gemeester der gemeente (tractl aan kinderen). 14.30 uur: Kinder-matiné in het enigingsgebouw. 16.00 uur: Aankomst allegorische c bij Massamarkt. 19.30 uur: Concert, te geven door „cJ cordia" (op de tent). 20.15 uur: Lampionoptocht met mud (Kinderen dienen hun papier! liederen te bewaren tot de tractal Programma Herdenking 1945 4 mei 1970: 6.30 tot 7.30 uur: Herdenkingsdie het verenigingsgebouw, als voorjil ger zal optreden ds. Heule uüj terdam. 7.58 tot 8.00 uur: Wordt twee mina stilte in acht genomen bij raonial 8.00 uur: Kranslegging bij monuiif door de burgem. dezer gemeeiiJ Medewerking van vele veremgii!,f Programma voor 5 mei 1970 8.00 uur: Herauten te paard, rondi door Ouddorp. 9.00 uur: Koraalmuziek vanaf de toJ 10.00 uur: Toespraak door de voorzil der Oranjevereniging en concetl| de tent door muziekver. „Com dia". 11.00 uur: Wedstrijd met versierde S sen in de Weststraat, dit geldtij voor kinderfietsen en steppen. (Diegene die mee doen, dienen e| op te geven vóór 2 mei a.s. ai verenigingsgebouw.) 14.00 uur: Grote ballonwedstrijd meentelijk parkeerterrein, kunnen gratis meedoen. 15.00 uur: Start auto-puzzle-rit, opJ meentelijk parkeerterrein. (Eikel ve minuut starten, f 2,— inlegjif mooie prijzen. 15.30 uur: Kinderspelen op parkeerl rein. 19.30 uur: Concert op de tent, door,, cordia". 20.30 uur: Lampion optocht (vees van parkeerterrein). 22.00 uur: Concert te geven door cordia" 23.00 uur: Sluiting. STELLENDAM Wijziging aanvangstijd. De gezani lijke herdenkingsdienst op 4 mei sati niet zoals aangegeven is om haini maar vangt aan om 5 minuten ïói| uur. O Voor de dagelijkse leiding op diverse Interessante bouwprojecten van onze Groep, zoeken wij op korte termijn uitvoerders, zo mogelijk HTS-niveau. Gegadigden moeten in staat zijn tot coördinerend en stimulerend optreden met betrekking tot alle aspecten van de uitvoering. Naast kostenbesef en leidinggevende capaciteiten dienen zij daarom ervaring te hebben in uitvoering, organisatie, planning, voortgangs- en technische controle. Geboden wordt: een zelfstandige en verant woordelijke functie in een dynamisch bedrijf. Sollicitatiebrieven met pasfoto te rich ten aan onze afdeling Personeelszaken, Hoge Moreweg 156 te Leiden. organiseert op donderdag 7 mei 1970 des namiddags om 14 uur een Opgave vanaf 13.00 uur in Hotel de Gouden Leeuw. Op 9 mei 1970 2 wandeltochten 5 en 10 kr. Vertrek des namiddags om 13.30 uur (5 km) om 14.00 uur (10 km). Opgave muziektent. Start op 7 en 9 mei is vanaf de markt. Het Bestuur. van particulier een Gaarne Ouddorp of omgeving. Direkte kontante betalingj Genegen goede prijs te betalen. Brieven, gaarne met vermelding van vraagpni'l en ligging, aan Postbus 1629, Rotterdam. pnt Lycra corJ Ji-kanten cupi Ifien of sluitinJ l'ichte, soepell die toch eerl P geeft, CupJ iln zwart. 44]

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1970 | | pagina 2