iiAriDEn niEuws illaringvliet!zal na sluiting niet sclioon genoeg zijn voor zwemmers Qrunott Fa. Gebr. Visser Sommelsdijli opende l(apitale|meubelsliowroom sienvergadering Chr. NationaEe School Den Bommel Gemeentebelan gen Oostllakkee AnnGtte SCHAKEN laarverslag N.V. Slavenburg's Bank Nieuw Kadett model Gem. Koor Excelsior Dirl(slaiid gaf uitvoering Voor het :;l^ voor nee ■jj^ moderne -^^Ty. interieur 67.50 Dammen Groene Kruis afd. Dirksland blad Vrijdag 27 maart 1970 No. 3874 peaal voor areren Imouwen It 10 kg. ïi^d leces! ;1- It- ar POSTPl'^ Rrma Zandpad 90 Middelharnis INGEZONDEN i( Nu totale showruimte van 1250 m^ Ettense Veemarkt Flaatselifk nieuws tie' sngte Ihijf I afhechten len legelknop Icollectie Btoparm, tomaten, joonaan- Jth, Ber- |het oog jeleverd 3P len of hjze vergadering, welke slechts door «leden werd bezcht, werd geopend r|^j, (Ie voorzitter, drs. K. C. v. Kem- niet Sctiriftlezing uit Rom. 13 en vvaarna spreker de aanwezigen Welkom heette, in het bijzonder de vier 4- omdat voor het eerst een derge lijke vergadering door dames werd be zocht. pe secretaris, de heer A. Jongeling daarop de notulen van de vorige 'adering welke ongewijzigd worden ■gesteld, waarna dezelfde functiona- ijn jaarverslag voorlas, waaruit we volgende memoreren: per 1 aug. vroeg mej. Arensman ontslag als ierwijzeres wegens huwelijk; in haar lts werd benoemd mej. Verolme uit Heltiarnis. Het hoofd der school, de IPr A. van der Jagt, kreeg een benoe- jüng aan een Chr. Lagere school te De irn, maar nam zijn benoeming niet Aanvankelijk was het bestuur blij dit besluit, doch het duurde niet of het hoofd kreeg een benoeming de 8e Chr. Nat. School te Ede. De- '28 benoeming werd aanvaard, waarop hij per 1 jan. 1970 ontslag vroeg. Daar hij 10 jaar de school had gediend en deze benoeming een promotie beteken de, werd dit besluit gerespecteerd. Zes sollicitanten meldden zich voor deze va- ;e plaats, waaruit met algemene men de heer W. A. Brouwer uit ;da werd gekozen. Ook de heer Dale- man diende zijn ontslag in wegens zijn benoeming te Den Hulst. In deze vaca ture werd benoemd de heer Kalkman uit Utrecht. Deze is nog dienstplichtig, waarop door het bestuur getracht werd vrijstelling voor hem te krijgen, welk verzoek werd afgewezen. Op 28 april a.s. komt hij met groot verlof uit de mi litaire dienst. Voor tijdelijk werd aan gesteld mevrouw Bom uit Ooltgensplaat. De Uniekollekte heeft een top bereikt, want deze bracht f 1.813,— op. Het be stuur was over dit bedrag zeer tevre den en hoopte nog eens een beroep te mogen doen op dezelfde commissie. De ouderavond kan wegens omstan digheden pas eind april worden gehou- dea Het financieel verslag van de pen ningmeester, de heer L. den Boer, gaf een batig slot van f 9.766,34, terwijl de Ideuterschool een nadelig saldo had van f 2.945,24. De controlecomissie advi seerde bij monde van de heer Jac. Ba- kelaar tot goedkeuring van de rekening, waarop alzo werd besloten. De bestuursleden P. van Damme en Jac. Ras waren aftredend, w^aarvan laatstgenoemde zich niet meer herkies baar stelde. De voorzitter deelde mede dat ook hij, genoodzaakt door drukke werkzaamheden, ontslag nam. Bij de drie daarop gehouden vrije stemmin gen, werden respectievelijk de volgende heren in het bestuur gekozen met vol strekte meerderheid van stemmen: P. van Damme, A. L. Bakelaar en J. Osse- weijer, welke hun her -en benoeming aanvaarden, onder dank voor het In hen gestelde vertrouwen. Dat de ambtelijke molens langzaam malen toonde de voorzitter als volgt aan op 8 dec. 1968 was een brief verzon den aan het gemeentebestuur, waarin goedkeuring werd gevraagd tot benoe ming van mej. Van Oostenbrugge ats kleuterleidster. Deze brief was op het ministerie van Onderwijs ontvangen in dee. 1969 en op 10 maart 1970 had het bestuur daarop antwoord ontvangen. De secretaris, de heer A. Jongeling, richtte zich daarop met een kort af scheidswoord tot de voorzitter, waarin hij memoreerde dat deze op 1 maart 1957 tot voorzitter van het schoolbestuur was gekozen. Veel werk was door hem verricht in het belangvan de schoei, vooral bij de voorbereiding van de nieuwbouw van de school, waarvoor verschillende keren Den Haag was be zocht en zelfs éénmaal een zitting van de Tweede Kamer hadden bijgewoond. Spreker overhandigde de scheidende functionaris een enveloppe met inhoud. De voorzitter vond het afscheid na deze lange zittingsperiode pijnlijk, maar terugziende op hetgeen verricht was, overheerste bij hem de vreugde en de dankbaarheid. Vooral de sfeer tijdens bestuurs- en ledenvergaderingen waren bepalend geweest voor de daadkracht van het bestuur, gezien de bereikte re sultaten. Spreker eindigde met het be stuur, personeel, ouders en leden van do school en allen die sympatiek staan tegenover het Chr. Onderwijs Gods ze gen over hun werk toe te wensen. Spreker eindigde met dankgebed, waarna iedereen gelegenheid kreeg met een handdruk afscheid te nemen van de heer Van Kempen. Ml Het Haringvliet zal na zijn volledige afsluiting wel geschikt zijn voor water- toerisme en in het algemeen voor sport op het water. Het zwemmen dient er niet bevorderd te worden, om- rwacht mag worden, dat de bac- igische hoedanigheden van het in haringvliet binnenstromende Rijn water tijdens het verblijf in Hollands Diep en Haringvliet niet zal verbeteren tot joor zwemmen geschikt water. De rijkste oorzaak daarvan is, dat ijnwater niet lang genoeg in het ;aterafvoer dienende Haringvliet ft om door zelfreiniging een be- aliteit te verkrijgen. deze conclusie is na een studie e waterlopen de „Commissie Af- [ten/raagstuk Zuidelijk Deel Rand 'oUand,, gekomen in een interim- 'rt, dat dezer dagen naar de leden vaa-iEerste en Tweede Kamer is ge- stinird. De commissie acht wateren als Bn^e Maas, Bernisse en ook de Oos- "lelde (na afsluiting) uit het oog- an reinheid van het water beter :^-^ 't voor die vormen van recrea- "e,"ffie de mens in het water brengen. Afvalwater In; de wetgevin wachten, dacht a: van afv rivieren rapport Ween, i studie, die vooruitloopt op de ig, die op dit gebied is te ver- uesteedt de commissie de aan- •n het probleem van de lozing -■Kvater door fabrieken in de Daarover meldt het interim onder meer: „De groep indus- ;ebaseerd op landbouwproduc- «'S' bequeme modeschuh 1-8paltig 75 mm ten, zijn dus qua afvalwaterproduktie tamelijk eenduidig en stabiel. Door hun omvang echter is het ver ontreinigend vermogen meestal zo groot (vlasroterijen, suikerraffinaderijen) dat zuiveringsmaatregelen, overeenkomstig die voor huishoudelijk afvalwater, zeer kostbaar zouden zijn, hetgeen voor de ze bedrijfstak de nodige problemen zal opleveren. Industrie Het afvalv>faterprobleem echter zal, wat de industrie betreft, geval voor ge val moeten worden bekeken, aldus de commissie, ook al gezien het vaak zeer uiteenlopende karakter van de veront reinigingen. Wel stelt men, dat langs de wateraanvoerders (IVIaas, Merwede, Ou de Maas, Hollands Diep, Haringvliet en Spui) in principe geen schadelijke in dustriële lozingen behoren plaats te vin den, zodat dus niet alle typen indus trieën langs de rivieren gevestigd kun nen worden, of hun afvalprodukten moeten worden gezuiverd of afgevoerd naar elders. Naar aanleiding van verschillende te lefonische verzoeken om uiteen te wil len zetten waarom een Comité Gemeen tebelangen is opgericht, kennelijk met de bedoeling om aan de gemeenteraads verkiezing deel te nemen, willen wij voornamelijk de ingezetenen van Oost- flakkee hierover informeren. Het Comité Gemeentebelangen is geen politieke organisatie. Het wenst hiermede tegemoet te komen aan de ge voelens en de wensen van zeer vele kiezers van Oostflakkee, want de poli tiek mag zich niet in de onverdeelde gunst verheugen. In onze actie voor „Gemeentebelan gen" van Oostflakkee gaan wij niet de strijd aanbinden tegen politieke par tijen of personen. Er is tegenwoordig op elk terrein van het leven al genoeg af braak. Afbreken doen wij dus niet. Met breken veroorzaakt men alleen maar stof en rommel. Wij willen ook niet put ten uit de maatschappelijke onvrede. Het is heus niet de bedoeling van „Gemeen tebelangen" van Oostflakkee om elk on tevreden stemmetje met vreugde op te sporen. Wat wil „Gemeentebelangen" dan wel? Het wil medewerken aan de op bouw van de Oostflakkeese gemeen schap, niet meer, maar ook niet min der. Bij deze opbouw kan het natuur lijk wel eens gebeuren dat bepaalde dingen in de weg staan, die in het al gemeen belang dienen afgebroken te worden. Maar dat is een kwestie van later zorg. Breken moet echter uitzon- SPECIALE AANBIEDING gematteerde, massief koperen kast moderne wijzerplaat klankvolle bimbamslag 8 dagen lopend schriftelijke garantie '-;, 24x15,5 cm. WINKELCENTRUM BINNENWEG 45 TELEFOON 11.66.15 - ROTTERDAM Uitslagen Damvereniging „Denk en Zet" te Sommelsdijk-Middelharnis van maandag 23 maart. Afd. I: M. V. Lente K. Vis 0—2 A. Knape A. Verolme 2O C. Polder L. Bruggeman 11 J. Dekker F. Noordijk 2—0 Afd. II: B. Roetman G. Knops 11 W. V. Dongen W. v. d. Boogert O2 A. Krijgsman I. Koese 11 In afd. I prolongeerde K. Vis de kam pioen titel van het vorig seizoen door zijn voorlaatste partij in winst om te zetten. In deze afd. werden de heren B. Vis en J. Lodder resp. 2e en 3e. Het derde lO-tal van „D. en Z." speel de voor de Flakkeese Damcompetitie te gen het tweede 10~tal van Ouddorp en won de wedstrijd met 146. Een mooie prestatie van het 3e tiental. SCHAAKVERENIGING „DE ZWARTE PION" TE MIDDELHARNIS Uitslagen d.d. 23 maart Ie afd.: C. Littel H. de Zout V2—Va R. Wolters A. v. d. Waal 1-0 2e afd.: J. Kruik W. Markwat 0—1 K. Bakelaar J. Noordijk V2V2 N. V. Bracht C. v. d. Groef 1—0 A. Visser T. v. d. Doel 1—0 C. Vis M. Moerland 0—1 Jeugdafd.:: B. Buth J. V. Assen 0—1 C. t' Mannetje R. Oosterloo 1-0 W. V. d. Peppel J. de Vos 1—0 A. Campfens R. de Jager O1 W. Scheijgrond D. Kooijman 1O R. de Wit F. Kooijman 1-0 D Stekelenburg J. Maliepaard 1—0 C. 't Mannetje B. Buth 1—0 MIDDELHARNIS-SOMMELSDIJK Rheuma-bestrijding. Met vreugde kan kennis gegeven worden, dat de huis aan huis-collecte een groot succes is ge weest. Aan allen, die hieraan meege werkt hebben hartelijk dank! De op brengst in Middelharnis was f 2.174.10, in Sommelsdijk f 1.102,07, totaal f 3.276, 77. Verleden jaar was de totale op brengst f 3.086,60, dus dit jaar nog weer ruim f 200,— meer! NIEUWE TONGE Inlevering vakantiebonnen voor de bouwvakken kan geschieden bij de P.V. A. K. v. d. Doel, Westdijk 15a op maan dag 6 april a.s. van 7 t.m. 9 uur nam. 25 dagzegels mogen verzilverd worden. dering blijven en helpen opbouwen re gel. Dan rijst de vraag onwillekeurig of er nog w^el iets op te bouwen is. Wij leven toch op langzamerhand wel in een ideale maatschappij. Zie ik het ech ter goed, dan is het evenwel niet alles zegen wat de nieuwe tijd ons brengt. De ongewisheid omtrent de bestendiging van de vertrouwde maatschappij en van het bestaan van belangrijke volksgroe pen is enorm groter geworden. Wij le ven in een sterk veranderende maat schappij, waarin grote levenswaarden totaal vernietigd dreigen te worden. Behalve het bevorderen van eigen wo- ningbezit, speciaal voor de jonge men sen; het bevorderen, van de industriële groei in Oostflakkee'; afwijzing van ver zwaring van lasten, vooral op onroerend bezit, wegen de belangen van de mid denstand ons bijzonder zwaar. In onze tijd van welvaart zijn er nog te grote tegenstellingen op stoffelijk gebied. Tot de middenstand rekenen wij zeer zeker ook do kleine boeren. Bovendien is het behartigen van de belangen van de middenstand, wanneer dat maar enigszins mogelijk is, een ge- meenschaps -en een nationaal belang. In alle landen, met een stevige, bloei ende middenstand, krijgen de ontbin dende machten en krachten niet spoe dig voet aan de grond. Een sterke mid denstand is een stevige zeewering om aan de anti-nationale golfslagen het hoofd te kunnen bieden. In deze steeds veranderende maat schappij zal met nimmer aflatende ijver een krachtige strijd gevoerd moe ten worden om voort te bouwen op de wezenlijke fundamenten van ons ge meentelijk bestaan, eerlijk pogend in algemene werkzaamheid het beste voor Oostflakkee te zoeken. Ooltgensplaat. p. Bom. Omdat we veronderstellen dat ieder een wel een Iqjkje zal gaan nemen in de nieuwe meubelshowroom van de fa. Gebrs. Visser te S'dijk hebben we, ter illustratie van dit artikel, niet een in terieurfoto gekozen omdat het impo sante daarin toch niet voldoende te treffen zou zijn. Want imposant is het wat de heren Visser daar hebben neer gezet ten behoeve van hen die voor de inrichting van een woning staan of die „eens wat nieuws" willen.i In een ruimte van duizend vierkante meter (mag dat nog een show„room" heten?) vindt de liefhebber een keur van bankstellen, stijlmeubelen, wandbeulen, slaapkamer ameublementen, kortom, alles wat in de moderne woninginrichting te pas komt. Burgemeester Joh. van Es van Middelharnis die dinsdagmiddag de ope ning verrichtte was meer d,an dik te vreden over deze aanwinst im de ge meente. „Een goede naam is beter dan goede olie" luidt een gezegde en ook burge meester van Es stelde in zijn openings speech die goede naam van de familie en firma Visser voorop. Dat de „fami lie" Visser in zijn geheel bij het bedrijf betrokken is was de burgemeester ge bleken bij de eerste steenlegging die door oma Visser met behulp van haar kleinkinderen werd gepleegd. Sprekend over de kansen ook voor deze nieuwe loot aan het bedrijf van de fa. Visser wees dhr. van Es erop dat na de opening van de Grevelingendam het koopcentrum Middelharnis-Sommelsdij k ook in de belangstelling van het pu bliek van Schouwen-Duiveland ligt v/aardoor het zelfs zo geworden is dat sommige ondernemers 30"/o van hun om zet aan „Zeeland" afzetten. Ook het eigen gebied, Goeree-Overflakkee zal de showroom weten te vinden in welk ver band de burgemeester op de belang rijke uitbreiding ook van Middelharnis en Sommelsdijk v/ees. „Degenen die een nieuwe woning gaan betrekken hebben toch zeker allemaal een bankstelletje nodigveronderstelde dhr. van Es. Het deed hem genoegen dat het Indus- troeterrein zo goed als bezet is, de so ciale werkplaats zal er worden gebouwd en er wordt een garagebedrijf geves tigd en spr. meende dat volgende ge gadigden wel een aanmerkelijk hogere grondprijs zullen gaan betalen. Harte lijk complimenteerde hij de ontwerper en de bouwer van het pand en de heren Visser met het getoonde doorzettings vermogen. Terugblik Een van de heren Visser gaf daarop een terugblik op de stichting van de fa- Vlsser anno 1871. De overgrootvader van de huidige ondernemers was de grondlegger van het bedrijf door als „mattenschipper" matten aan te voeren en die aan de man te brengen vi'aarbij hij van een boerenwagen gebruik maakte. In 1871 werd een pandje op de Oostdijk gekocht maar een flinke uit bouw kon pas in 1954 worden gereali seerd toen een hotelpand, eveneens op de Oostdijk, kon worden aangekocht. Tien jaar later werd dat weer uitge breid maar ook daarna diende zich al spoedig gebrek aan ruimte aan. Met de nieuwe voorziening is een totale show ruimte van 1250 m2 verkregen. Veel belangstelling De nieuwe showroom met haar kapi tale inhoud heeft reeds dezelfde middag een massale belangstelling genoten en de heren Visser hebben die middag kun nen constateren dat er op een dergelijke presentatie werd gewacht. Vv'einig be hoeven we over de veelheid en de ver scheidenheid van de getoonde meubels te vertellen, u wordt er, geheel vrijblij vend, gewoon zelf verw^acht. De bouwers Het pand werd gebouwd door de fa. I. Mackloet en Zn. te Stad aan 't Ha ringvliet. Timmerwerk: H. v. d. Put en Zn, te Sommelsdijk. Schilder: fa. Seb. van Dongen en Zn. te Middelharnis. Dakbedekking: „HEKO" te Hendrik Ido Ambacht. IJzerconetructie: N. V. Constructie bouw W. Gevers en Co te Lichtenvoor- de. Electriciteit: fa. Huibregtse te Mid delharnis. Sanitair en loodgieterswerk: fa. C. Kie viet te Sommelsdijk. Verwarming: Korporaal te Oud Beijer- land. Het verslag van N.V. Slavenburg's Bank betreffende het boekjaar 1969 geeft wederom blijk van een aanmerke lijke groei. De winst steeg met 42"/o tot f 18.200.000,— (1968 f 12.700.000,—), ter wijl de post debiteuren een toeneming met 43''/o te zien geeft. De aan de Bank toevertrouwde middelen stegen met 73»/o van f 544 tot f 942 miljoen. Het ba lanstotaal passeerde voor de eerste maal de grens van 1 mUjard gulden (vorig jaar f 626 miljoen). Ondanks een vergroting van het ka pitaal van f 28.000.000,— tot f 32.500.000 verbeterde de winst per aandeel van f 277,— tot f 331,—. Voorgesteld wordt, voor de derde ach tereenvolgende maai, het dividend met l"/o te verhogen en wel tot 13%, waar van desgewenst 2% in aandelen ten las te van de agio-reserve. Tevens wordt voorgesteld uit de winst f 1.210.301,48 (vorig jaar f 817.949,26) af te schrijven op gebouwen etc, f 2.394. 444,63 (f 1.383.545,84) toe te voegen aan het reservefonds, de interne reserves te vermeerderen met f 4.755.041,97 (f 3. 557.562,76) en voor de voorziening voor belastingen f 5.900.000,— (f 3.930.000,—) te bestemmen. In de loop van 1969 werd overeen stemming bereikt met de aandeelhou ders van achtereenvolgens Van der Werff Hubrecht N.V., Amsterdam, N.V. Boaz Bank Sneek, Sneek, en J. C. Meijs Effectenkantoor N.V., Breda, re sulteerde in een overneming van deze vennootschappen. Voorts werden kanto ren in Nijmegen en Sluis geopend. In het verslag wordt uitvoerig uit eengezet, dat de huidige ontwikkeling in de richting van mammoet-onderne mingen een gezonde ontplooiing van het middelgrote bedrijf en zeker voor wat betreft de dienstverlenende bedrijfstak ken zoals het bankbedrijf niet in de weg staat. De jaarvergadering is bepaald op 3 april a.s. Op de veemarkt van 25 maart 1970 werden aangevoerd 320 runderen, 30 stuks kleinvee en 2 paarden. Het aanbod van runderen was zeer groot, de handel levendig en de prijzen aan de hoge kant. Het aanbod van slachtvee was ruim met willige handel en de prijzen sta biel. Prijzen: melk -en kalfkoeien 1000 1450; guste koeien 800—1250; kalfvaar- zen 950—1250; pinken 600—800; gras kalveren 300—500; paarden 700—1000; vette koeien 3,94,20 per kilo geslacht. MIDDELHARNIS-SOMMELSDIJK Bouwvakbonnen. Het inleveren van vakantiebonnen voor de aanstaande feestdagen, vijf in totaal, vindt plaats op donderdag 4 aprU 's avonds van 7 tot 9 uur bij dhr. G. Overweel Pr. Ma- rijkestraat 11 Middelharnis, tel. 3215. Begin april zal General Motors in Nederland een nieuw Kadett model in troduceren, de Kadett XE. De „XE" is een eenvoudige uitvoering van de huidige Kadett. Uiterlijk onder scheidt dit model zich door het ontbre ken van sierlijsten rond de ruiten. Het interieur onderging eveneens enige klei ne wijzigingen. Technisch is de „XE" gelijk aan de standaard Kadett met uitzondering van de ruitev^issermotor, en de kachelventi lator die op het nieuwe model slecht.? één sielheid hebben. Een achteruit-rijlamp, buitenspiegel en energie-absorberende stuurkolom blijven tot de standaard-uitrusting be horen. De prijs van de Kadett XE bedraagt f 6.149,—. OUDE TONGE Gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden: bosje van drie huissleutels Groene gebreide das; Donker bruin bontje; Rood gestreepte kinderwant; Rode v/anten met witte streep; Knip portemonnaie; 2 lappen stof; Donker groen kinderwantje links; Rode swahl met streep. Verloren: 1 paar bruine dameshand schoenen; Herenpolshorloge m.erk „Mo- niono" zilverkl. met zwarte band; 1 paar bruine lederen handschoenen; 1 paar grijze wanten; Goudkleurige kin- derbril; 1 paar groene stoffen hand schoenen; Herenbril; Rode shawl; Da- mesbril donker montuur; Licht bruine portemonnaie inh. f 20,Groene le- gerjas (kort). OOLTGENSPLAAT Paaszo.ngdienst. Op Ie Paasdag vangt de morgendienst aan in de Ger. Kerk met het zingen van Paasliederen tot half elf. De te zingen liederen worden met de liturgie van de dienst afgedrukt en aan de kerkgangers uitgereikt. Aanvang van de dienst: kwart voor tien. Kerkdienst. Woensdag 1 april a.s. zal in de Oud Geref. Gemeente Blddag voor het Gewas gehouden worden. Aan vang der diensten nam. 2.30 uur en sav. 7 uur, voorganger is ds. L. Gebraad van Sint Philipsland. Zie verder de adver tentie in dit nummer. Wijziging aanvang kerkdienst. De dienst in de hervormde kerk zal a.s. zondag niet aanvangen om 6 uur maar om 6.30 uur. 1. Het zuigelingenbureau van dr. R. P. Boot wordt op donderdag 16 april ge houden inplaats van woensdag 15 aprU. 2. Het uitleenmagazijn is uitsluitend geopend op maandag-, woensdag- en vrijdagavond tussen 5 en 5,30 uur. Buiten deze tijden worden beslist geen artikelen uitgeleend of in ontvangst ge nomen. Op vrijdag 20 maart j.l. heeft de Ge mengde Zangver. „Excelsior" opgericht 26 november 1909, dirigent dhr. A. J. Groen, haar jaarlijkse winteruitvoering gegeven. Medewerking werd verleend door de Gemengde Zangver. „Euphonia" uiï Oud Beijerland. Het programma was als volgt samen gesteld: Gem. Zangver. „Excelsior" Koraal uit Cantate 147 van Joh. Seb. Bach, „Wohl mir dasz ich Jesum habe". Wolgalied uit Der Zarewitsch van Fr. Lehar Frülings- luft van Josef Strauss. Solozang door dhr. L. Groeneweg. Orgelintermezzo door dhr. A. J. Groen. „Euphonia" bracht de volgende num mers ten gehore: Russisch Vesperkoor van D. Bortniansky, Nonnenkoor uit „Cassanova", Joh. Strausz. Sanctus uit Requiem W. A. Mozart, Pelgrimskoor uit „Tanhauser", R. Wagner, Osterchor uit „Cavaleria Rusticana", P. Mascagni, Land of hope and glory Edw. EIgar, Se lectie uit „Der Vögelhandler", C. Zeiler solisten Mevr. Scholz, dhr. L. Groene weg en dhr. J. v. d. Hoeven. Tot besluit brachten beide koren ten gehore: Slavenkoor uit „Nabucco" van G. Ver di en Selectie uit „Der Zigeunerbaron" van Joh. Strausz, met solisten. Het ge heel stond onder leiding van de dirigent A. J. Groen. De zaal was geheel bezet. De donateurs en begunstigers, diverse, besturen van zusterver. hebben genoten van wat beide koren ten gehore brach ten. Dhr. Goudzwaard bracht dank uit namens alle aanwezigen, en wenste „Ex celsior" nog vele van deze avonden toe. Het bestuur van „Excelsior" maakt te vens bekend dat de repetities van het Kinderkoor weer beginnen op maandag 6 april a.s. van 45 uur in het vereni gingsgebouw Animo". GOEDEREEDE Candidatenlijst P.v.d.A. Voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen heeft de P.v.d.A. kiesver. de volgende definitieve candidatenlijst opgesteld: 1. Mevr. P. M. Grinwis-Blok 2. G. G. Reus 3. J. R. J. de Moedt 4. M. A. V. 't Geloof 5. Chr. Stichter 6. Abr. Hoek 7. J. de Jong 8. H. C. Hartog S. J. Tanis Kzn. 10. P. V. d. Linde KORTGENE Kerkdiensten. Op Paasmaandag 30 maart hoopt des voormiddags 10 uur voor de Geref. Gemeente alhier voor te gaan ds. Chr. v. d. Poel van Yerseke. (bed. H. Doop en Openbare Belijdenis). Op maandag 2 april sav. 7.30 uur hoopt drs. A. Vergunst van Rotterdam in de Geref. Gemeente alhier een tijd- rede te houden.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1970 | | pagina 9