i Waarom worden hier zo weinig woningen gebouwd? Het gele gevaar Waar blijft de ideënbus? vakkundig en aankomend personeel 15 miljoen spaargeld op op Raiffeisenbank Ouddorp s Kamervragen over zielcenliuis Dirksland Contactavond te Ooitgensplaat Dinsdag 24 februari 1970 No. 3865 CHR. STREEKBULD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Vmtchijnt tneeemmd per loeefe: diiudag' en vrijdagavond El klas ERE 4-637-'' I. 0111"' Op onze accountants-kantoren te Melissant en Ouddorp hebben wij dringend behoefte aan Wij zoeken mensen met S.P.D., praktijkdiploma boekhouden en zij die studeren voor een administratief diploma. Naast een zeer hoge salariëring vergoeden wij a;lle autokosten en/of pensiongelden. Opname in het pensioenfonds is mogelijk. Accountantskantoor P. DE VOGEL, Binnenweg 33 - Melissant Telefoon (01877) 5 50 |20 febru; fójsj POSTBOX 8 - MIDDELHAENIS Hedacüe en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Otf. (01870) 2628 - Na 6 uur (01870) 3382 Sommelsdijk Giro 167030 ABONNEMENTSPRIJS f 3,75 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 16 cent per mm. BJJ contract speciaal tarief. Goedt 1970. [loemd, Smith lelaar. relef. I^ïj eensWÖen voorgaand artikel bespraken pstuur vaijjj^ rode gevaar, dat van ideologisch- f"en", aFjolitiëke aard is. Daarnaast spreekt men wk over het gele gevaar, dat een ras- karakter heeft en derhalve ver- oudt met de scheiding van de -assen in de totale mensheid. Het gele --as bewoont het grootste van de we- •eiddelen n.l. Azië en wordt ook wel Leen v..iet Mongoolse ras genoemd. Het zijn WTiriv tfei^inezen, Japannezen, de bewoners - --- WK^htpr-Indië en Indonesië, die er en en t Hipekend worden. Bij gebrek aan ferp-nnn'i^Swbare tellingen en opgaven kan Il 20 rr?H«antal slechts geschat worden: 'tumlooo miljoen oftewel één miljard, I nabij ogi Jus het derde deel van de gehele wereld- I gesteld e JJ^neer gesproken wordt van het riftelijk igele gevaar bedoelt men de mogelijkheid yan een ontwikkeling in Oost-Azië, e beschejimairihij met name de Chinezen zulk een ter geuB^^en militaire macht zullen heb- ^n opgebouwd, dat zij in staat zijn even als destijds de Aziatische Hunnen om streeks 451 door te dringen tot in West- Europa en zoals in de dertiende eeuw de Mongoolse ruiters van Djengis Khan Rusland binnenvielen. Men verstaat er dus onder iiet ontwaken van de Mon goolse volken, in het bijzonder de Chi- ;ezen met hun totale bevolking van 700 miljoen en de Japannezen met hun 80 miljoen. Met Japan is dit al het geval ♦♦**<tinaar dit land kan, zoals in de laatste wereldoorlog gebleken is, door het Westen in bedwang gehouden worden. China echter is lang zover nog niet. Op dit ontwaken van de Mongoolse volken heeft de laatste Duitse keizer Wilhelm II in 1895 de aandacht geves- p., tigd toen hij na de overwinning van de ii,ilancler.jgpgjmgj.g in de Chinees-Japanse oor- rijf de '°8 sprak van het „Gele Gevaar", wel ke uitdrukking de Amerikanen overna men na de tweede opzienbarende over winning van Japan in 1905 op de Rus sen. De vraag is echter of de situatie na zoveel jaren nog zodanig is dat het 'i spreken over dit gevaar nog actueel is en enige zin heeft. Feit is, dat China vele jaren na de „ineenstorting van het keizerrijk gedu rende de eerste tijd van de republiek in een machteloze positie verkeerde. Dit veranderde toen omstreeks 1950 de com munisten de macht in handen kregen I ruimen. ggj, langdurige burgeroorlog. Zij heb ben van het land een straffe commu nistische staat gemaakt met een sterke strijdmacht. Het rode bewind had aan vankelijk binnen de grenzen van zijn onmetelijk gebied genoeg te doen om 'orde in de chaos te scheppen, maar de toestanden schijnen zo geconsolideerd te 'zijn dat het bewind meer en meer nei- lllll ging vertoont zich tegenover het buiten land te doen gelden. Het zijn thans de Russen die spreken VJin het gele gevaar. Het merkwaardige feit doet zich voor, dat de twee com munistische wereldmachten niet samen één lijn trekken om de z.g. kapitalis tische wereld aan te pakken, maar dat ze bij de Russische-Chinese grenzen met kanonnen op elkaar vuren. De laatste grensincidenten hebben naar het ons voorkomt een grotere draagwijdte dan algemeen wordt beseft. Het zou wel eens kunnen zijn, dat nu de twee communis tische reuzen op elkaar aan het schieten zijn de wereldpolitieke situatie ingrij- >md veranderd is. De grensincidenten Russische en Chinese troepen cohden wel eens een veel grotere draag- wijte hebben dan wij denken. Er vallen doden bij en volgens de Russen hebben de Chinezen gewonde Russische solda ten met de bajonet afgemaakt. Meer dan twintig jaar lang hebben de Sovjet unie en China de Verenigde Staten als hun grootste gemeenschappelijke vijand beschouwd, maar nu staan ze zelf zeer vijandig tegenover elkaar. Niet alleen de Midden- en Westeuropese volken zijn altijd bang geweest voor een invasie van Aziatische horden, maar ook de Rus sen. En nu is het zo, dat de 6680 kilo meter van hun gemeenschappelijke grenslijn, die vanwege de enorme leng te praktisch onverdedigbaar is, bedreigd wordt door de Chinezen. Voor de Russen is dit een moeilijke situatie, even moeilijk als het was voor de Duitsers om in twee wereldoorlogen op twee fronten te moeten vechten. Ze staan tegenover twee vijandelijke machtsblokken, China in het Oosten en de N.A.V.O. in het Westen. De Russen moeten in Oost-Europa, om al hun sa tellieten onder de duim te houden, een grote troepenmacht beschikbaar hou den, bovendien nog veel wapens leveren aan Noord-Vietnam, Cuba en de Arabi sche landen, zodat zij het zich niet best kunnen veroorloven ook nog troepen te concentreren langs de onmetelijke gren zen met China. Maar de Aziatische ge bieden zijn voor Moskou van enorm be lang. Ze hebben er grote industriege bieden en rijke mijnen, benevens de oor- logshaven Wladiwostok in het Verre Oosten. Grote gebieden zijn destijds aan \r^ ontnomen en die wil Peking terug nebben. Behalve deze belangentegenstel lingen is er ook nog de strijd om de leiding over het wereldcommunisme, die beide opeisen. Het ziet ernaar uit, dat beide landen nog lange tijd een felle koude oorlog met elkaar zullen voeren. Omdat dit voor net Westen niet anders dan gunstig kan zijn, daar de druk in het Oosten de Russen noodzaakt hun defensie over twee fronten te verdelen, is het waar schijnlijk dat het gele gevaar althans voorlopig niet in een acuut stadium zal treden. ttissant jank, aar c-jn ning. Dekend, dingsnnalf n naar 3n en vf geope""^ n. De jaarlijkse contactavond te Ooit gensplaat, belegd door het gemeentebe stuur was een goede gelegenheid om de vragen en wensen die er bij de bevol king leven onder de aandacht van b. en w., de Technische dienst en andere in stanties te brengen. Aanwezig waren maandagavond 42 personen, die vooral de woningbouw, de straten, ophalen huisvuil, aanleg aardgas etc. aansneden en waarover lang werd gediscussieerd. Ook was er lof voor uitvoering van di verse werken, maar de wensen waren ver in de meerderheid. Na de ramp Als u bij de fietsenmaker, of op de Kaai iemand ontmoet, die lof aan het 'gemeentebestuur toezwaaait, die zou viug alleen staan, want de meesten hebben een andere kijk op de uitvoe ring van het gemeentebestuur, aldus de burgemeester. Maar als men nu eens begint van na de ramp wat er allemaal als is gebeurd, dan is dat een hele lijst van grote wer ken: uitbreidingsplannen volgebouwd, straten en rioleringen, zwembad, ver enigingsgebouw, mooie en goede scho len en nog veel andere zaken en dingen meer, aldus spreker. Neemt men nu hierbij het vertrek van vele jonge mensen en dat het dorp qua inwonertal achteruit is gegaan en men ziet toch de grote uitbreiding van het dorp, dan kan men vragen: hoe komt dat zo. Vroege sanering Hier in Ooitgensplaat is er veel aan sanering gedaan, aldus de burgemees ter Alle oude huizen, die dikwijls ach teraf waren gebouwd, zijn afgebroken en hiervoor zijn hele nieuwe wijken verre zen. De uitbreiding is dus een gevolg van de sanering en niet van uitbreiding van de bevolking. Maar, aldus spreker, de toegangen naar ons dorp worden steeds verbetsrd en met Shell in de onmiddellijke omge ving (Moerdijk) zijn er weer vooruitzich ten voor uitbreiding van de woonker nen. In 1970 vindt de minister het van veel belang, dat de sanering in grote mate voortgang vindt, maar, aldus de bur gemeester, wij hebben in het begin van 1950 de sanering al krachtig ter hand genomen en daarom hopen wij nu maar dat er nu meer bouwvolume voor uit breiding ons staat te wachten. Woonfcerne/i De streekcommissie is naar Den Haag geweest en zijn daar ingelicht over het verloop van het Deltaplan in onze pro vincie. Men sprak daar over spoorlijnen en grote wegen. Op de bestaande we gen zoekt men aansluitingen die toe gang geven naar België, Frankrijk enz. In de onmiddellijke nabijheid zoekt men woonkernen in de as Rotterdam- Antwerpen, dat kon zijn West-Brabant of Oostflakkee en met al deze zaken heeft het gemeentebestuur nu al reke ning te houden, maar u begrijpt, aldus de burgemeester, dat hiervoor veel geld nodig is en daar schort het (weleens) aan. Hij besloot hiermede zijn uiteenzetting en gaf gelegenheid tot het stellen van vragen. Bijna dood gereden De heer Joh. Breeman begon met te zeggen dat hij 15 jaar geleden de stel ling poneerde, dat gaat zo niet langer meer, maar enkele weken geleden is dat iDij hem veranderd. Als hij naar Scheveningen, naar 's Gravenzande en de Beneluxtunnel rijdt dan staat spre ker verstelt van het rijke Nederland, maar bij de Haringvlietbrug komt er weer een kink in de kabel. Hier moet hij uit zijn auto voor een kaartje, met het risico te worden dood gereden. De heer Breeman begon ook over de gasbel bij Slochteren en hiervoor is de leiding al bij Ooitgensplaat. Maar in Nunspeet kost dat geen geld en krijgt men vanuit het hart van de leiding 30 meter gratis, maar hier kost het veel geld. Hoe komt dat vroeg de heer Bree man. We zijn toch allemaal Nederlan ders. Over de kapitalistische weg Bij de brug zijn zeven doorgangen en één daarvan sluit aan op de langzaam verkeersweg, aldus de burgemeester. Deze weg wordt weinig bereden (20- 23 voertuigen per dag) plus de gratis fietsers en voetgangers. Hier is een oplossing voor gevonden en er is een bord geplaatst, die aangeeft dat men iets verderop een kaartje moet koperij iiiteraard moet men zn voertuig verlaten, maar dan komt men ook even op de kapitalische weg waar over de heer Breeman het in zijn vra gen had. Het ligt niet in het voornemen, het huisje daar te gaan bemannen. Er zijn toch ook rode en groene lichten, aldus het antwoord van de heer Van der Harst. Over de gasbel zei de burgemeester, dat men als men geen gasleiding heeft drie punten krijgt toegewezen. Wie wel gasleiding heeft krijgt controle op alle en speciaal op kapotte dingen. Het is in ons eigen belang en men krijgt er goed koop gas voor terug. Allemaal Nederlanders Dhr. Breeman juicht het toe, dat con trole is uitgeoefend maar bij zijn schoon zoon in Nunspeet, die ook een gaslei ding heeft, krijgt men veel meer. Dhr. Breeman is niet tegen die f 28,die hij heeft moeten betalen, maar wij zijn allemaal Nederlanders en hij wenst als Nederlander te worden behandeld en dan gelijk als overal elders. In plaatselijke situaties kon de bur gemeester niet treden. Mogelijk is door de gemeente Nunspeet een andere rege ling getroffen. Waar komt het vliegveld De heer C. W. J. Geerts kwam terug op de werkgelegenheid te Moerdi.ik. Zullen de werknemers van Brabant hier van niet meer gaan profteren dan OoljI- flakkee. En waar komt het nieuwe vlieg veld, aldus de heer Geerts. Over de werknemers voorziening kon de 'burgemeester geen_ concreet antwoord 'geven. Dit ligt op provinciaal niveau, wel is er te verwachten dat er in een verre omgeving arbeiders worden ian- getrokken. Waor blijven de woningen? Waar er een vliegveld komt is de burgemeester niet bekend. Er zijn al na men genoemd, maar spreker ifon vej der hierover niets zeggen, daar het hem onbekend is. Dhr. Geerts vroeg ook over de ver deling van de woningen in de diverse dorpen. Hij hoopt dat de woningbouw vereniging in deze actief zal zijn. Maar er wordt overal gebouwd, maar momen teel niet in Ooitgensplaat. Is het niet mogelijk, dat de woningbouwvereniging zelf 10: of 12 woningen 'gaat bouwen. Volgens spreker zouden deze v/pningen vlug aan de man zijn. Zelf kocht hij onlangs een oude woning in de Juliana- straat en kreeg 6 huuraanvragen. Dus belangstelling genoeg. De heer M. Goudkamp, die deze vra gen beantwoordde, vertelde dat er een vijfjarenplan is opgesteld. Er komen fiS woningwetwoningen voor 1970 en 1974 en 62 premiewoningen. Aan de Primuslaan zouden 16 premie woningen en 28 be jaardenwoningen worden gebouwd, als deel van dit contingent. Wij weten nu al wel zaken dat die bejaardenwoningen zullen worden toe gewezen, voor de premiewoningen moe ten nog onderhandelingen plaats vinden. Dankbaar maar niet voldaan De heer J. W. Korteweg was blij met deze avond en na een jaar kunnen we zien wat er weer allemaal gebeurd is. Hierbij zijn dingen die ook niet ge beurd zijn. Vroeger deed één man alles en nu zijn er vele ambtenaren nodig om alles te verwezenlijken. Bij spreker tnoet achter zijn woning b.v. nog het een en ander gebeuren, een uitgestelde reparatie. Hij hoopte dat het over een halfjaar voor elkaar zal zijn. De Molendijk met zijn nieuwe verlich ting (lijkt wel Parijs) is volgens spreker te smal als rijbaan. Het trottoir is te breed en wordt door niemand gebruikt. Mogelijk kan dit trottoir 3 tegels smal ler, waardoor vrije doorgang mogelijk is. Bij het oponthoud op de Molendijk dacht de heer Korteweg ook speciaal aan de burgemeester, die soms achter de vrachtwagens en vuilniswagen moet wachten, en dat met alle Deltaproblemen in zijn hoofd, alle inwoners van Oost flakkee in zijn hart en de 800 woningen die hij bouwen wil op zijn maag. Huisje moet weg Spreker vond dat het brandspuit huisje spoedig weg moet. Het is nu ver huurd voor f 50,— per jaar, maar per jaar komen er wel 50 gevaarlijke situ aties voor. Ook was de heer Korteweg benieuwd naar de uitslag van het onderzoek be treffende het efficiënt werken van het personeel, waarop in de gemeenteraad is geattendeerd. Hij kwam laag over De heer Korteweg is begonnen met lovende woorden, aldus de burgemees ter, maar daarna kwam hij laag over. Hij begon met z'n eigen woning, en hier omtrent gaf wethouder Adr. de Vos een uiteenzetting. Hij gaf dhr. Korteweg de raad zelf deze zaak ter hand te nemen en niet meer langer hierover te schrij ven en te praten. Over het tegelpad zei de heer Goud kamp, dat het tegelpad aan de Molen dijk goed ligt. Het is gelegd op een nieuw talud om verzakking van het ver keer te weren en te voorkomen. Het brandweerhuisje wordt gesloopt, wanneer er een nieuwe v.feg komt naar het fort Prins Frederik. Tot zolang is verhuur gewenst en nodig. De tijd dat de burgemeester nu ach ter de vuilniswagen moet blijven, is na de nieuwe aanschaf veel korter gewor den. Oostflakkee eerste Over het onderzoek kon de burge meester begrijpen dat de heer Korteweg hierover vragen stelde. Het onderzoek heeft plaats gehad (als een der eerste kwam Oostflakkee met zo'n opdracht) en nu zijn we zelf enigszins het slacht- offei', want nu hebben vele andere ge meenten het desbetreffende bureau ook opdracht gegeven en mitsdien moeten we wachten op het rapport van de Tech nische dienst. Het rapport over de sec retarie (waarmede werd begonnen en waarom anderen voorbeeld namen) is binnen. Een man kost half miljoen Hulp van deskundigen is nodig want aanstelling van één man kan de gemeen te een investering kosten van f 500.000,- een ontzettend bedrag maar het is niet anders, aldus de heer Van der Harst. De heer Korteweg had ook gevraagd om een betere aanplak gelegenheid vooi de burgerlijke stand. Het moet wel ach ter glas (raam raadhuis) want van een glaasje naar een gaasje kunnen stuklcen komen, aldus merkte de burgemeester laconiek op. Slechte weg De heer B. W. de Vos was van me ning, dat de weg naar het fort erg slecht is, terwijl de wandellaan volgens spreker wel is opgeknapt, maar toch wordt er nog veel rommel in gegooid. De toegangsweg naar het fort is niet van de gemeente maar van de Dijkring, t.z.t. wordt deze weg verbreed, aldus de heer Goudkamp. Vorig jaar is gevraagd naar een ideeën bus, maar die is er nog niet, aldus de heer De Vos. Bus: volgende week De heer M. Heijkoop, chef afdeling financiën, antwoordde hierop dat die bus inderdaad vorig jaar is toegezegd en er niet is gekomen, nu wordt hij toe gezegd en hij komt er, volgende week. De heer E. Kreeft en IJ. Vos vonden in de Nieuwstraat het trottoir (gewone stenen) te smal en te rond, en mitsdien slecht te belopen. Haal die tegels uit de Langeweg en verhuis ze naar de Nieuwstraat, al dus de oplossing van de heer Kreeft. Ratten en muizen Zijn alle onbewoonbaar verklaarde woningen eigendom van de gemeente, vroeg de heer Jac. Tiggelman. Neen, zei de heer Goudkamp, er zijn er ook van particulieren. De heer Tiggelman had het oog op die huisjes achter Molendijk 9, daar zit ten veel muizen en ratten. „In Ouddorp spaart haast iedereen," was een van de conclusies die gister avond gehoord werden toen op het kan toor van de Coöp. Raiffeisenbank werd stilgestaan bij het volstorten van de 15 miljoen aan spaargeld op deze Bank. De gelukkige inlegster was mej. Klazina Tanis Pd,, die uit handen van de voor zitter, dhr. KI. Padmos een geschenk onder couvert ontving. Klazina is een van de meisjes die, na een voorlichtingsmiddag van de Centr. Bank op de huishoudschool, besloot deel te nemen aan de gunstige jeugdspaarre- geling. Dat bleek een bijzonder geluk kige keuze, haar spaargeld is goed voor 5''/o rente en wanneer ze het gedurende zes jaar laat staan ontvangt ze daarna een extra premie van 10% van de Over heid. Als klap op de vuurpijl stapte ze precies op tijd naar de Bank om de vijf tien miljoen vol te storten wat haar ook nog een douceurtje opleverde. Door de directeur, dhr. Dorsman werd nog een kort overzicht van de groei van de Bank gegeven. In 1960 beheerde de Bank voor 6.3 miljoen aan spaargeld, in 1962 werd dat 7.6 miljoen, in febru ari vorig jaar werd de 14 miljoen be reikt. De jeugdige Klazina Tanis werd ten v-oorbeeld gesteld aan degenen die de waarde van het sparen nog niet hebben onderkend maar dat kunnen er, gezien de uitspraak dat „in Ouddorp haast iedereen spaart" niet zo heel veel zijn. Overleg is noodzakelijk met de eige naar, aldus de heer Goudkamp. Waarom Oude Tonge? Hoe komt het dat Oude Tonge meer woningen krijgt dan Ooitgensplaat, al dus de heer Fr. v. d. Vliet. Daar wordt gebouwd en hier in geen drie jaren. Bij het aanvankelijke plan van 123 woningen kwam ieder dorp goed aan zijn trekken, aldus de burgemeester, maar dat ging niet door en de toewij zing van 63 stuks kon in twee complexen worden uitgevoerd en deze zijn nu ge realiseerd te Achthuizen en Oude Ton ge. Te Den Bommel is er niet zo'n ge brek; alleen bejaardenwoningen zijn daar op z'n plaats en dan kunnen de vrij gekomen huizen door jonge men sen worden bev/oond. Voor Ooitgensplaat zijn 16 woningen en 28 bejaardenwoningen gepland en de uitvoering is alleen kwestie van tijd. Verder moet de bouw in flinke com plexen worden verdeeld om de bouw kosten zoveel mogelijk te drukken. Volgens de heer Goudkamp was de enige gemeente die een plan klaar had- Oude Tonge. Van de andere dorpen waren geen plannen ingediend. Slapende bouwvereniging Als ik het goed 'begrijp dan is de woningbouwvereniging hier aan 't sla pen, aldus de heer E. Kreeft. Deze stelling werd door de heer Goud kamp bestreden. Door het bouwstroom- plan is alles geremd. En waar de meeste behoefte is wor den ook de meeste woningen gebouwd, aldus de heer Goudkamp. Hoe is de aanvraag in de diverse dor pen, aldus de heer IJ. Vos en dan de behoefte van eigen inwoners zelf en niet van die van de overkant. In volgorde van aanmelding komt men op de lijst(en) maar de gemeente heeft de opdracht om te zien naar urgentie en dan komt men weleens in conflict, al dus het antwoord van de burgemeester. Zestienjarigen op lijst? Wie worden er op een lijst geplaatst, aldus de heer Vos. „Een meisje van 16 jaar (dat over b.v. 5 jaar gaat trou wen) kon men toch niet op een lijst plaatsen." De heer Vos wenst een ver deling naar evenredigheid van serieuze gegadigden. De heer J. C. de Ruiter vroeg naar de saneringsplannen. Er zal beperkt wor den gesaneerd, aldus de heer Goud kamp. De plannen worden ter visie ge legd. Vuil voor halfgeld Bij de bejaarden wordt het vuil op gehaald en we hebben een marktje ge had dat door de middenstand is kapot gemaakt, maar bij de middenstand heeft men nu veel vuil mee te geven voor de zelfde prijs en als nu de middenstand eens wat meer ging betalen en de be jaarden de helft, dan zou dit zeer billijk zijn, aldus de heer Adr. de Vos Jzn. (zelf bewoner van het bejaardencentrum) Het antwoord was, dat als men één maal per week vuil meegeeft ook maar de helft moet betalen. Velen weten dit niet en het is speciaal een regeling voor de bejaarden. Op de verzoeken zal men zich bera den. Is het mogelijk om meer vuilbakken te plaatsen in het dorp, aldus de heer Geerts, die verzocht aan de ouderen een voorbeeld te geven (niet te spuwen op straat etc). Oostflakkee-Den Haag Als het waar is dat ons eiland veel belasting opbrengt, dan wenste de heer Geerts dat Oostflakkee ook eens een gro tere toewijzing kreeg uit Den Haag, waarmede de burgemeester het van har te eens was en hoopte dat dit geluid in Den Haag zou doordringen. Deze avond, gekenmerkt door de bur gemeester als van goede democratische verhouding, heeft een nuttige gedachten wisseling teweeg gebracht en de aan wezigen werden dan ook hartelijk dank gebracht voor hun belangstelling. De spanningen die in het Van Weel- Bethesda ziekenhuis in Dirksland zou den bestaan tussen het bestuur en de economisch-directeur enerzijds en art sen en verplegend personeel anderzijds zijn voor de socialistische Tweede-Ka merleden J. T. Vellenga en C. Laban aanleiding geweest hierover vragen te stellen aan de minister van sociale za ken en volksgezondheid, de heer B. Roolvink. De Kamerleden informeren of het zie kenhuis aan de eisen van de inspectie voor de volksgezondheid voldoet en hoe deze instantie oordeelt over de directie structuur, met name wat betreft de po sitie van het drie leden tellende bestuur en van de economische directeur. Zij vragen voorts of het ziekenhuis het afgelopen jaar een winst van ruim vier en een halve ton zou hebben ge maakt, terwijl accommodatie en appara tuur in meer dan een opzicht onvoldoen de en verouderd zijn. Of is de winst ten dele ten goede gekomen aan de hervormde gemeente en de christelijke school in Dirksland terwijl een ander deel is gebruikt voor het opknappen van de woning van de als geestelijk verzorger en als voorzit ter optredende predikant ds. H. N. van Hensbergen? De inspectie van de volksgezondheid zou het bestuur, op verzoek van artsen en verplegenden, hebben gewezen op de noodzaak van inspraak en medezeggen schap. Artsen en verplegenden zouaen niet worden gekend in genomen beslis singen of uitgestippelde beleidslijnen. Hun eigen voorstellen tot modernise ring en verbetering zouden telkens zon der goede argumenten zijn afgewezen. DIRKSLAND Vrouw door auto geschept. Gister avond werd op de Boezemweg mevr. v. d. Boom uit de Bosdreef door een auto, bestuurd door dhr. A. Grinwis te Mid- delharnis geschept. De vrouw stak plot seling de weg over, kennelijk zo diep in gedachten dat ze niet voldoende op het verkeer lette. Zij kwam via de mo torkap op het wegdek terecht waarna zij onder doktersbehandeling moest worden gesteld. OOLTGENSPLAAT Kerkdienst. D.V. donderdagavond 26 februari des avonds 7.30 uur hoopt voor de Geref. Gemeente voor te gaan ds. v. d. Noort van Capelle aan de IJssel.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1970 | | pagina 1