Jaarvergadering Padvinderij Ooitgensplaat ^vanzielst Twee zwaargewonden bij botsing tegen boom Plotseling overleden Burg. Smith acht weinig serieus Ouderavond Chr. School Sommelsdijk Witte violci(en random een witte briii Hei bruidspaar van deze wee voor ARJOSi Plaatselijk nieuws Complete woninginrichting Sommelsdijk Klassiek en modern 2-zitbankjes vanaf 298^ PREDIKBEURTEN ZEELAND PREDIKBEURT! Geref. Oemeeiii J. J. Ven GEZONI Eadh maii Hans de B(^*si^'"^" onjuist ii arneI Bladz. 2 EILANDEN-NIEUWS Vrijdag 13 februari J lag 13 febr II. Bazerquegroep bruist van aktiviteit In gebouw 't Centrum werd de jaar vergadering, tevens ouderavond gehou den van de L. Bazerquegroep te Ooit gensplaat. Na de opening door de hop man en de voorlezing van de jaarver slagen werden een tweetal nieuwe ver kenners geïnstalleerd. Na deze installa tie volgde een zeer verheugend punt. Na dat de w^elpenorde reeds geruime tijd met gebrek aan leiding te kampen had gehad kon thans worden overgegaan tot de installatie van een nieuwe leidster, na melijk mej. A. de Bonte. Zij werd ge ïnstalleerd door hopman Both, die. haar met recht kon feliciteren. Helaas was de andere leidster, mej. K. v. d. Vliet, ziek, zodat zij niet gelijktijdig geïnstal leerd kon worden. Bij de eerstvolgen de officiële gelegenheid zal dat echter zeer zeker gebeuren. Veiling van schilderijen Na deze installatie gaf de hopman A. Both een overzicht van de in de loop van het jaar te ontwikkelen activitei ten. Allereerst zal op zaterdag 21 febru ari a.s. een spelmiddag worden gehou den voor alle welpen en kabouters van Goeree-Overflakkee op het fort Prins Frederik te Ooitgensplaat. Deze mid dag staat in het teken van Baden-Po- weldag. Daarna zal op Koninginnedag, in samenwerking met het Oranje-Comi- té een waar feestprogramma w^orden af gewerkt. Zo zal op die dag de rommel markt worden gehouden. De belang stelling daarvoor is reeds nu al groot, doch wij kunnen nog zeer veel dingen gebruiken, aldus hopman Both. Ook zal op Koninginnedag een schilderijenvei ling worden gehouden. Een voorproefje van wat te koop zal zijn werd reeds tij dens deze avond getoond. Ook voor de jeugd zal op Koninginnedag een zeer speciaal programma worden uitgewerkt. De definitieve vorm daarvan is nog niet bekend, doch verwacht wordt dat deze activiteit zich voornamelijk in de avond uren zal manifesteren. Daarnaast zullen gedurende de zomermaanden nog een aantal activiteiten worden ontwikkeld, waarvan de vorm nog niet definitief vaststaat, doch zeer zeker zullen een aantal kampen worden gehouden. Hier voor heeft de L. Bazerquegroep met na me de beschikking kunnen krijgen over een buitencentrum te Dirksland. Eigen tehuis Het allergrootste nieuws van de avond "was echter wel, dat men er eindelijk in is geslaagd de beschikking te krijgen over een eigen behuizing. Hoewel men bijzonder blij is met de .gelegenheid die thans op het fort Prins Frederik is ge vonden, voelt men het met name voor de' welpen als een nadeel, dat op don derdagavond in het donker de lange weg naar het fort moet worden afge legd. Hoewel nog vele problemen moe ten worden opgelost heeft de Padvin derij zich reeds kunnen verzekeren van de principiële medewerking van diver se instanties en personen. Naast deze eigen behuizing is thans ook de eerste Lelievlet besteld. De financiering van deze boot (f 3200,is dank zij de hiilp van het Prins Bernhardfonds en diverse particulieren rond. Na de uitvoerige uiteenzetting over de plannen volgde het afscheid van de heer C. W. J. Geerst. Hopman Both dankte de heer Geerts namens de ge hele groep voor het vele werk, dat hij in de afgelopen (12) jaren heeft ver richt. Namens de groep bood hij de heer Geerts een reproduktie aan van een schilderij van Vincent van Gogh. Taak op velerlei terrein Na de pauze werden de ouders en belangstellenden uitgenodigd deel te ne men aan de groepsdiscussie over jeugd werk. Dat deze discussie niet zo maar werd gehouden, bleek al bij do korte inleiding die schipper van de Ree hield. Daarbij bleek namelijk, dat de Padvin derij in Ooitgensplaat zich niet alleen de specifieke padvinderswerk aantrekt, maar een taak ziet op velerlei gebie den. Zonder ook maar iets minder te gaan doen aan het welpen -en virken- nerswerk, wil men de activiteiten gaan uitbreiden. In de eerste plaats wordt voor de jeugd van 12 tot 13 jaar een instuif georganiseerd, zoals die deze winter reeds werd gehouden op het fort Prins Frederik. Dat daaruit aller lei nevenactiviteiten kunnen groeien, werd alleen als wenselijk gezien. De discussie spitste zich daarna voorname lijk toe op de vraag of met name de leiding van de padvinderij zich mag be moeien met de opvoeding in de minste zin des woords van de jeugd in het al gemeen. Toelichtende woorden kwamen daarbij voral van de kant van de heer K. Baas, gediplomeerd jeugdwerklei der. Dat men het bij de discussie niet altijd met elkaar eens was spreekt voor zichzelf. Duidelijk kwam toch wel naar voren, dat het initiatief om met dit soort werk te starten, zeer zeker in een behoefte zou worden voorzien. Vele aan wezigen verklaarden achter het streven te staan. Wanneer met deze activiteit een aan vang kan worden gemaakt is nog niet definitief bekend. Dat het zo spoedig mogelijk zal zijn staat echter als een paal boven water. Toen de heer Both ter afsluiting van deze avond, veiWaarde dat zij voor de leiding zeer leerzaam was geweest, kon hij het toch niet laten er nog op te wij zen, dat behoudens de nog te verkrijgen toestemming van burgemeester en wet houders op 6 en 7 maart a.s. draai- avond-en zullen worden gehouden in 't Centrum. De opbrengst hiervan is be stemd om alle activiteiten te kunnen gaan en blijven doen. OUDDORP Kerkdienst Geref. Gemeente. Zondag 15 februari a.s. hoopt voor de Gerefor meerde Gemeente alhier voor te gaan ds. P. Blok van Dirksland. 's Morgens half tien (H. Avondmaal en 's avonds hab: zeven Nabetr.) DIRKSLAND 'PUBEP,.OVA bevolkingsonderzoek Hei,.onderzoek naar tuberculose en andere ziekten der borstorganen zal in de gemeente Dirksland beginnen op woensdag, 18 februari a.s. Het onderzoek duurt tot vrijdag, 27 februari a.s. 12 uur en zal worden gehouden in het vereni gingsgebouw „Animo", Secretaris Rooij laan 21. Te Herkingen wordt zitting gehouden in het verenigingsgebouw „Ons Huis" en wel op maandag, 2 maart en dinsdag 3 maart a.s. Op 3 maart wordt dit ge sloten oui 12 uur. Te Melissant is het verenigingsge bouw „Melishof", Binnenweg 61 be schikbaar gesteld voor dit belangrijke onderzoek n.l. van woensdag, 4 maart tot vrijdag, 6 maart a.s. Deze laatste datum is de laatste on- derzoekdag en de sluiting is te 12 uur. In verband met de biddag te Me lissant op woensdag, 4 maart zal het onderzoekbureau onafgebroken geopend zijn van 's middags 2 uur tot 's avonds 9 uur. Dit voor het geval men op een uur is opgeroepen dat gelijk zou kunnen val len met een kerkdienst, zodat men dus altijd wat vroeger of later kan komen. SOMMELSDIJK Aanbesteding. Dinsdagmiddag 10 fe bruari 1970 is door Arch. Buro A. Koole te Middelharnis in opdi*acht van de Prot.'Chr. Stichting voor geestelijke en soc. zorg aan hulpbehoevenden op Goe ree-Overflakkee gevestigd te Middel harnis (sjaloom) aanbesteed het ver bouwen en uitbreiden van de pastorie aan de Voorstraat te Dirksland tot een tehuis-voor hulpbehoevenden. De inschrijvers op uitnodiging waren: Fa. H. V. d. Put en zoon, Sommelsdijk f 384.881,Fa. A. Roos en zoon Stad aan 't Haringvliet f 383.692,—; Fa. P. L. A. Tieleman te Melissant f 374.630,—; Fa. V. d. Made en Kalle te Middelharnis f 354.001,76. De begroting van arch, bu ro Koole is f 375.652,12. De gunning is nog niet verleend. OOSTFLAKKEE Burg. Stand over de maand jan. 1970 Geboren: Margarettha Maria, doch ter van C. Koene en M. D. v. d. Made, Azn.; Christiaan Lambertus,' zoon van J. Broeders en P. M. IJpelaar, Azn.; Jo hanna Cornelia, dochter van C. Bus- cop en D. E. van Putten, Ogp.; Hendrik, zoon van A. Visser en J. T. Bons, Ot.; Leendert, zoon van J, C, v. d. Ouden en C. V. d. Doel, Ot.; Maria, dochter van P. C. den Braber en M. Verwoerd, Ogp.; Johanna Maria, dochter van A. J. Pieterse en A. Winkels, Ot.; Ivo, zoon van L. J. Lagendijk en S. M. J. de Rij ke, Ot.; Maatje, dochter van J. Wervers en A. Vroegindeweij, Ot.; Adriana Cor nelia, dochter van L. A. van Es en N. P. Visbeen, Ot. Overleden: Johanna Hoogmoed, 86 jaar, weduwe van C. de Vos, Ogp.; Le venloze dochter van A. J. Hobbel en W. M. Oorbeek, Ogp.; Daniël Fokko Netto, 18 jaar uit Arnhem, ongehuwd, over leden te Ogp; Maria den Braber, 98 jaar weduwe van D, Kreeft, Ogp.; Rombout Krijn Brands, 71 jaar, ongehuwd, Ot.; Franciscus v. d. Maden, 90 jaar, we duwnaar van M. v. d. Maden, Azn.; Wil lem Jacob Breeman, 70 jaar, echtge noot van J. Hameete Ot. Gehuwd: Arie de Groot, 22 jaar te Numansdorp en Hendrina Berkhoff,, 22 jaar te dB. Afkortingen: Azn. is Achthuizen; dB. is Den Bommel, Ogp. is Ooitgensplaat en Ot. is Oude Tonge. OOLTGENSPLAAT Gisteravond is de 51-jarige heer K. Groenendijk wonende Weesmolenstraat 11 levenloos aangetroffen op het loop pad tussen de Kastanjestraat en de Mei doornstraat. Half tien ging dhr. Jac. Tiggelman, komende van de bushalte binnendoor naar de woning van zijn moeder waar hij dhr. Groenendijk op het pad achter de woning van dhr. P. H. Hokke aantrof. Hij was toen reeds overleden en werd bij de fam. Hokke binnengebracht. Dhr. Groenendijk laat een vrouw en 2 kinde ren (dochters) achter. Voor het gezin zijn hoogbejaarde moeder, de schoon ouders en de overige familie een zware slag. Op 6 nov. 1966 moest men ook een zoon en broer missen, n.l. het raadslid I. Groenendijk, die op 49-jarige leeftijd plotseling overleed. SCHAAKVERENIGING „DE ZWARTE PION" TE MIDDELHARNIS Uitslagen d.d. 9 febr. Ie afd.: A. Baas A. v. d. Waal V2Va P. Desuis J. de Jager V2V2 R. Wolters C. Poortvliet 0—1 W. Peeman G. de Jager O1 28 afd.: C. Vis N. v. Bracht 1—0 C. V. d. Graaf J. Noordijk 0—1 K. Bakelaar J. Kruik 1—0 Jeugdafd.: J. Maliepaard J. van Assen V2^fz D. Kooijman F. Kooijman O1 R. de Jager C. 't Mannetje V2V2 R. da Wit W. Scheijgrond 1—0 P. Oosterloo B. Buth 1O W. Scheijgrond D. StekelenburgO1 B. Buth J. de Vos V2—V2 Coöp. TUI>fBOtJWVEILING DER Z.H.E. Afd. MIDDELHARNIS Uienveïling van vrijdag 13 febr. 1970 Grof 48,50; Middel 46,66, Drielingen 45,20. Prijzen exclusief B.T.W. Aanvoer 15 ton. (VERVOLG VAN VOORPAGINA) Na het onderhoud met de heren San- tifort en Tanis hadden we een gesprek met burgemeester Smith en wethouder van Seters. Burg. Smith gaf daarin te kennen dat de vraagprijs aan Matse is gebaseerd op de laatste publieke ver koping van recreatiegrond op de Krie- kel. Dhr. Smith veronderstelt dat dhr. Blokland, directeur van de N.V. Recrea- tiebouv^ de Eilanden bij het uitbren gen van het bod niet op de hoogte is geweest van de beperkte bestemming als retcreatiegebied, het is overigens aan de raad de detaillering daarvan nader vast te stellen. Het uitbrengen van een bod achteraf vindt burg. Smith niet erg zakelijk, temeer is het voor hem een vraag waarom genoemde heer Blokland die plaatselijk goed georiën teerd is niet eerder belangstelling voor die grond heeft getoond. De houding van de heren Santifort en Tanis laat burg. Smith onbéconmienta- rieerd, in zoverre dat hij er wel op wijst dat dhr. Tanis zijn wetenschap dat de grond duurder verkocht kon wor den te bestemder plaatse en tijd (ter raadsvergadering) ter kennis van de raad had moeten brengen, hij had zelfs schorsing van de raadsvergadering kunnen vragen terwijl hij het nu slechts bij vage aanwijzingen heeft gelaten. Burg. Smith zou het wenselijker heb ben gevonden eerst de uitspraak van G.S. af te wachten omdat erop kan wor den vertrouwd dat dit college niet licht vaardig haar handtekening onder een raadbesluit zet. Overtuigd is hij van de wenselijkheid dat een plan van deze opzet in één hand blijft terwille van de mogelijkheid van uitvoering van de plannen. Burg. Smith voorziet dat, wan neer recreatiegrond voor f 15,per m2 wordt verkocht een „sociale recreatie" zoals hem en de raad hier voor ogen stond tengevolge van die hoge inves tering niet mogelijk zal zijn. Wanneer er permanente woningen worden gezet dan zullen de grondkosten met het bouw rijp maken naar zijn schatting met plm. f 20,per m2 stijgen. Aonbod gehandhaafd Desgevraagd verklaarde ons dhr. Blok land dat hij zijn aanbod handhaaft. Ook al zal er geen permanente bewoning mogelijk zijn het zou hem weliswaar zeer lief zijn dan nog biedt hij vijf tien gulden per m2 mits de raad een bouwvergunning voor recreatiewonin gen toezegt. Dhr. Blokland verklaarde dat de N.V. die hij vertegenwoordigt is geassocieerd met een grote verzekerings maatschappij en andere grote concerns waardoor hij minstens honderd bunga lows per jaar zou kunnen bouwen wan neer hij maar over voldoende grond be schikt. Dhr. Blokland verklaarde al meer grond in Ouddorp voor f 15,per m2 te hebben gekocht. Stellig verklaart hij nooit te hebben geweten dat de on derhavige grond nog onverkocht was en het bevreemdt hem dat de gemeente de ze grond nooit heeft geannonceerd of dat burgemeester en wethouders zijn aan dacht daarop gevestigd zouden hebben. Donderdagavond 5 febr. werd in „Vi ta Nova" de ouderavond van de Chr. School gehouden. De voorzitter de heer G. C. Joppe open de de avond door te laten zingen Ps. 56 vers 5 en 6, las hierna Johannes 5 vrs 1-23 voor en ging voor in gebed. Vervolgens sprak hij een welkomst woord en heette inzonderheid w^elkom de spreker op deze avond ds. J. T. Ca- zander en de jeugdleider dhr. A. J. Ter- louw, die op deze avond een klankbeeld verzorgde. Na de opening sprak ds. Cazander over het onderwerp „Onze kinderen in de Bijbel." De Heere stelt het kind ten voorbeeld voor ons als ouders. Wij moeten ons zelf-terug kunnen vinden in die Bijbel als een kind, Chr. onderwijs geven is geen hobby, het is Bijbelse noodzaak, het kind leeft in diepe afhankelijkheid, diep afhankelijk van de ouders, gering in zich zelf. Zou de Heere Jezus deze toch in het kihd bedacht hebben? Het kind leeft ook in de „ontvangende" hou ding, het ontvangt gaarne wat de ouders geven. Het staat open voor die ouders, het zoekt geen spijkers op laag water. In het kind kun je lezen hoe een kind moet zijn, het heeft typische eigenschap pen. Wij moeten geloven als een kind, al dus spr. een kind is ook trouw dat is een vrucht van liefde. In alle omstan digheden moet de mens trouw en lief zijn. Het kind is onderweg, het haakt naar de volwassenheid in het volle le ven. Het neemt geen genoegen om in de eerste klas te blijven zitten. Het kind is ook onvolkomen, het is voorlopig, ka rakter is nog onvolkomen te aanvaar den. Jezus stelt ons in dit alles ten voorbeeld. Wij leiden een leven dat on volmaakt is. Laten wij voortgaan, en volharden in het gebed om kind te wor den, kind van Jezus aldus ds. J. T. Ca zander. Na dit referaat gaf het hoofd de heer A. v. Lummel verslag over de gang van zaken op school. Hieruit kon men concluderen dat alles prima gaat op de school, dit is het recente verleden wel eens anders geweest. Na de pauze volgde een klankbeeld getiteld: „Overal is God" een klank beeld dat bijzonder goed in de smaak viel. Nadat de voorz. allen had bedankt in bijzonder ds. Cazander, dhr. Terlouw en de organist van deze avond dhr. Abr. Visser werd deze mooie ouder avond gesloten met het zingen van Ps. 84 vers 2 en Swaarna dhr. Terlouw voor ging in dankgebed. M. Peekstok ZONDAG 15 FEBRUARI MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. J. T. Cazander, vm. bed. H.A. en n.m. dankz. H.A. Extra kollekte voor het hulppredikersfonds Chr. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. P. Roos Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen Bui- tengew. Wijkgem. i.w. 10.30 uur ds. H. D. van Hoogstraten. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 uur ds. H. N. v. Hensbergen en 6 uur dhr. A. Terlouw. Extra kollekte Bouwfonds Rem. Kerk 10 uur ds. G. Ch. Duinker, Rotterdam. DIRKSLAND Herv. Kerk 10 uur ds. L. J. Geluk en 6 uur ds. H. N. van Hensbergen Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. HERKINGEN Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. H. Kraaij. Extra kollekte Quotum Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. MELISSANT Herv. Kerk 10 uur kand. J. Vis, Sommelsdijk en 6 uur ds. A. Cysouw. STELLENDAM Herv. Kerk 10 uur ds. J. Ouwendijk en 6 uur ds. L. J. Ge luk, v.m. H. Doop. Diaconie kollekte Intern. Hulpverl. GOEDEREEDE Herv. Kerk 10 en 6.30 uur kand. v d. Akker. OUDDORP Herv. Kerk 9.30 uur ds. A. Cysouw en 2.30 uur ds. J. P. Verkade. Extra kollekte voor de Inw. Zending Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. P. Blok van Dirksland, v.m. bed. H.A. en sav. De heer en mevr. M. Tanis, Weststraat 12 te Ouddorp zijn gistermiddag zwaar gewond naar het ziekenhuis vervoerd nadat ze met hun auto, een Ford Tau- nus Combi, op de Dirkslandse dijk te gen een boom waren gebotst. Te oor delen aan de schade moet de snelheid vrij hoog zijn geweest, het ongeluk werd wellicht door een slip op het besneeuw de wegdek veroorzaakt. Naast verwon dingen in het gezicht door de aanra king met de gebroken voorruit heeft dhr. Tanis een hersenschudding, een ge broken neusbeen, gebroken schouder blad en een bekkenfractuur. Mevr. Ta nis heeft een gebroken bovenbeen. Het echtpaar was vanaf Ouddorp op weg naar Apeldoorn voor familiebezoek al daar. De wagen is totall-loss. Daar hadden Dieneke Beije en Wim van der Ent beslist niet opgerekend, al had iemand woensdagavond al gezegd, dat het donderdag weleens een huwe- lijks-sneeuw-reportage zou kunnen wor den. En deze zegsman kreeg gelijk. Een sneeuwstorm joeg met kracht rondom het monumentale raadhuis van Ooit gensplaat. Het door bode C. Kik schoon geveegde bordes lag binnen enkele se conden weer onder een dik pak van mil joenen kristallen. Er was geen beginnen aan om de baan schoon te houden. Over deze witte loper begaf om 2 uur het jonge paar zich met hun gevolg naar de ambtenaar van de burgerlijke stand. Vele behulpzame handen zorgden er voor dat met dit „noodweer" allen zo vluk mogelijk in de behaaglijke warme raad- of trouwzaal plaats konden ne men, waar de heer P. Bom (vriend van de ouders der bruid) de echtverblnte- nis voltrok. Na de plechtigheid was het er buiten beslist niet beter op gewor den. De sneeuwjacht groeide uit tot bij na een orkaan. De auto's begonnen al te glijden en voorzichtig ging de stoet de Voorstraat af naar de hervormde kerk. In dit sfeervolle gebouw werd de ker kelijke huwelijksbevestiging voltrokken door ds. H. N. van Hensbei^t» Dirksland. Bij deze predikant gjijl bruid op catechisatie, deed er belil en volgde haar cursus voor verpleej De trouwtekst was Spreuken 14 T Ouderling KI. van Oostende ovej digde namens de kerkeraad de t;" bijbel. De bruid is verpleegster geweest;] in het ziekenhuis „Bethesda" te tl land, de laatste jaren in Ikazia tef terdam. De bruidegom is expeditej woont te Rhoon. In de. kerk en c receptie in het Verenigingsge] „'t Centrum" te Ooltgenspiaatl woonplaats van de bruid) ga'.- collega's uit beide ziekenhuizc kenrelaties van de bruidegom :_._M hun belangstelling. De sneeuivj weerhield hen niet. Voor een werkkracht, vriend en vriendin hail alles over, zelfs een echte winterse! Daarom hebben Dieneke en Wial ongerief niet met een somber gJ genomen. Alles, zelfs de niets ontzl sneewstorm werkte nog mee, dati derdag 12 februari 1970 alleszins! „invergetelijke" dag zal blijven, jonge paar gaat wonen Werkerslij te Rhoon. iine jongetjes sen reflexcamel acht onbespied f i de fotograaf het matglas rkeurig te zien| week zal wel tje blijken te 1 jroef uit Dirki B foto van vor reacties te oord| .idheid. Een hem is het ver| schreef zijn zu re Wilna, n.l.l lef een kaartje! erklas zit. Kaaf Hans Riedijk, Koese en de 1 we Tonge.i „Rerf JANKBETUIGÏ de zeer vele) belangstelling medeleven, 1 na' het overlijl innig geliefdl r en grootvadeif Ja lezers, we hadden u graag een exclusieve foto laten zien van het bruiffi;,,^.^ .[j-„„L in de sneeuwstorm. Maar helaas, deze zijn niet voor publicatie gesclufcljSK KORl lens van ons toestel zat ook in de sneeuw en een van de beste (toch met iiSRwij onze vlokken) drukken wij hierbij af. Het is wel hét bruidspaar van de(ze) mUi ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------ns^H aller naJ Nabetr. Doopsgez. Gem. 9.30 uur dhr. V. d. Dool, Rotterdam. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 9.30 en 6 uur ds. J. P. Verkade. Extra kollekte voor de B.L.O.-school Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. OUDE TONGE Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. W. van Gorsel. Extra kollekte voor het Werelddiakonaat Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. H. Jongebreur v.m. bed. H. Doop. Maandelijkse ex tra kollekte voor de kerk Ger. Kerk 10 uur ds. Th. Weerstra en 6 uur ds. Schravendeel van Middelharnis Geref. Gemeente 10 en 6 uur lezen. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 uur kand H. V. d. Heuvel, Stolwijk en 6 uur ds. J. Ouwendijk. Extra kollekte voor de OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 u. dhr. P. Kooiman, Ridderkerk en 6 u. ds. G. Samson, Rotterdam-Zuid. Ex tra kollekte voor de kerk Geref. Kerk 9.30 en 6 uur ds. A. W. Mee- der Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen Oud Ger. Gem. 9.45 en 6.15 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 10 uur ds. A. Baars, Papendrecht en 2.30 uur ds. T. van Delen, Sint-Antoniepolder. ZONDAG 15 FEBRUARI NIEUWERKERK Herv. Kerk 10 uur ds. Post te Bruinisse, (bed. H. Doop) Ger. Kerk 10 en 5 uur dr. J. H. Bec ker ('s middags afscheiddienst) Chr Ger. Kerk 10 uur lezen en 3 uur ds. P. op den Velde te Zierikzee Ger. Gem. 10 en 3 uur ds. J. Karens Ger. Gem. in Ned. 9.45 en 3 uur le zen. OOSTERLAND Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. H. Ommering Ger. Kerk, dien sten te Nieuwerkerk (wegens afscheid van dr. J. H, Becker aldaar) Ger. Gem. 10, 2.30 en 6 uur lezen Oud Ger. Gem. 9.30, 2 en 6 uur de heer A. van der Meer. ARNEMUIDEN Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur ds. G. Post. ST. MAARTENSDIJK Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur ds. J. Catsburg. Ger. Gem. 3 x lezen Ger. Gem. in Ned. 3 X lezen. ST. ANNALAND Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. J. M. de Raad Ger. Gem. 9.30, 2 en 6 uur dhr. J. M. Kleppe van Capelle a.d. IJssel Ger. Gem. in Ned. 9.45, 2.15 en 6.15 uur lezen. SCHERPENISSE Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur kand. J. de Vreugd, deurkoU. kerkvoogdij Ger. Gem. 9.30, 2 en 6.30 uur lezen. SIRJANSLAND Herv. Kerk 10 en 6.30 uur cand. Spanjer uit Utrecht. SCHERPENISSE Bedankt. Voor het beroep naar de Ger. Gem. alhier heeft ds. v. d. Poel bedankt. ZONDAG 15 FEBRUARI Zuid-Beveland: BIEZELINGE 9.30, 2 en 6 uu: BORSSELE 9.30, 2 en 6 uur It 's GRAVENPOLDER 9.30, 2 student Mijnders. GOES 9.30, 2 en 6 uur lezen. HOEDEKENSKERKE 9.30, 2 lezen. KAMPERLAND 10 uur (HA) (HD) ds. N. W. Schreuder KRABBENDIJKE 9.30 en 2 vu: 6 uur ds. W. Hage. KRUININGEN 9.30, 2 en 6 uur NIEUWDORP 9.30, 2 en 6 uur NISSE 9.30, 2 en 5.30 uur lezen, RILLAND BATH 9.30, 2 en 6 uur WAARDE: 9.30 en 2 uur lezen uur student Rietdijk. WEMELDINGE 10 en 4 uur cii: dijk. WOLFAARTSDIJK 9.30, 2 en G zen. YERSEKE 9.30 uur lezen, 2,30 v en 6.30 uur ds. Chr. v. d. P. Noord-Beveland: COLIJNSPLAAT 10 en 3 ui- Hage. KORTGENE 10, 2.30 en 6 uu: Extra diensten: BIEZELINGE woensdag 18 ff ds. J. V. Vliet (voor de zen';;: RILLAND BATH woensdag 18 uur ds. Chr. v. d. Poel. de Korte-v. ifelharnis, febr.| idoornstraat 3 -^---------- 'ima-; onderkle iepnins - B.l Dirkten - Cor| nderjurken leuterkJeding oeringzijde ïfellakens iiime sortering] :alUots erentruien toffen i diverse artikj elharnis pad 16 Stral 2347 dactie, ar aanleiding w blad, waarb arschuwd worJ fi waar mais ol graag onderst^ .^deling in uw •a.v. de waarsd ntelersverenigil flakkee tegen I Jitgebreide inll KORTGENE woensdag 18 feb;-.aij de WageninI ds. W. Hage (bev. ambtsdr-vnder bij het H H. Doop en ingebruik nan-, ekundige Dienl inter, kerkgebouw). Walcheren: AAGTEKERKE 9.30, 2 en 7 i van Vliet. MELISKERKE 9.30 uur (HA) ds. Weststrate. MIDDELBURG 9.30 en 6.30 ui; derveld en 2 uur lezen. OOSTKAPELLE 10 en 2.30 u;::' üen in de prali VLISSINGEN 9.30 uur Eigen Kzijn opgedaan) zen en 4.30 uur Johannes ï\<"- nder op prijs WESTKAPELLE 9.30 uur (lï.^ ve van deze gel (HD) en 6 uur ds. Snoep. ^n, opdat dezel ZOUTELANDE 9.30 en 2.30 uurektekundige dI Z. Vlaanderen: ?elegd. AXEL 10 en 2.30 uur lezen, tdat dergelijke TERNEUZEN 10 en 3 uur Ie/-;; |t en bestudeel licht de praktil ----------------------------------'schuwing va ze aanvraag enkel Wagenil is omtrent eel mais als voorvl egendeel, alle F i zijn het er o^l ie schadelijke! Voor de ARJOS-FLAKKEE donderdag 19 febr. a.s. des naUl m Hotel Zaaier te Middelhai«| heer Hans de Boer, landelijk v* van de ARJOS een rede houdei>| teld: „Naar nieuwe verhouding^'J deze openbare vergadering is welkom. I.Koninklij iZaadhani W. J. V. faarvergq der SGI^ fwam op\

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1970 | | pagina 2