II ig 10 procent korting 30 procent kortingen 411 i i i! amenwerking tussen de Irie confessionele partijen te Domburg [S.G.P. A.R.P. en C.H.U.) Geladen tanicauto van de dijlc Groothandel IC. w». Dijk Kieuws nit Zeeland Het ongeval met onze tankwagen salonwagen m m. Els. H. Rijksen ld auto-ongeluk Met boor in hals geraakt Inbrekers strandden in Ouddorp Ford Taunus 17 M 11 m jaargang Dinsdag 27 januari 1970 No. 3857 POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS actie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommélsdijk CHR. STREEKBLAD OP GEREJFCttlMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOUJÜMDSE EN ZEEUWSE EILANDEN ABONNEMENTSPRIJS 3,75 PER KWARTAAL, ADVERTENTIEPRIJS 16 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. (01870) 26 28 Na 6 uur (01870) 33 B2 Glio 167B30 Venchant tweemaal per tveek: dinsdag- en viydagavond Ssterl Kwisiana - West Australië ini Botsing met overeenkomsten Loodgieters houden doe-het-zelf-avond in Oude Tonge Raad Goedereede vergadert donderdag „Ouivendoders" en inbrekers aangehouden Steüendam wacht Nat. Muziekconcours Emigratie naar Zuid-Afrika Uienzaden PHYTOSOL ZAADONTSMETTER C. VAN DER MEIDE N.V. 15 een koopsucces wegens de vele geweldige koopjes en hoge kortingen U kunt nog van vele koopjes op alle afdelingen profiteren. op alle overige artikelen, ook overalls en dekens ^anchesterjassen, halve prijzen (alleen kleine maten) De gehele wintervoorraad in konfektle nu met en vele koopjes HALVE prijzen. Kade - Middelharnis - Tel. 01870 - 20S8 Hl 't'-3 nuari ig. ïe een •ten en Iceuken ^akkundii 5n.i sekje. toelastin; ;n mooi: IEP _.jeds geruime tijd er tussen de drie confessionele partijen, de S.G.P., A.R. en C.H., besprekingen gevoerd en naar mogelijkheden gezocht om tot samen- jWSfking te komen. Dit is dezer dagen t, wat op een persconferentie is iegedeeld. t uitgangspunt van de gevormde spering is, dat God souverein is over t geschapene; dat het Koningschap Christus wereld en samenleving ant; dat het ambt van de overheid God is ingesteld, en dat daarom wil norm. voor het bestuursbeleid behoort te zijn. Op deze grondslag heeft efi een weg gevonden om de gemeente best te kunnen dienen. 'en hoopt te komen tot een interne ■verdeling om dusdoende beter en ter te kunnen werken; het streven ijn om de juiste man op de juiste lts te krijgen. samenwerking beoogt enigszins om een machtspositie te vormen tegen over andere partijen, maar zoekt veel meer door betere verhoudingen in de raad, vruchtbaarder te kunnen werken. Er is een basis-program opgesteld, dat tot grondslag dient van de „Christelijke groepering" zoals het verband zich voor taan noemen zal. Uit de kiesverenigingen zal een com missie van 9 personen worden ge vormd, die bij eventuele moeilijkheden binnen de groepering zal trachten op te lossen. Het is niet de bedoeling één partij te vormen; buiten het terrein van de gemeente zal iedere partij zijn eigen activiteiten blijven voortzetten en be houden. Op terrein betreffende de zaken van principiële aard, zal iedere partij in de raad zijn eigen beginsel en ziens wijze in volkomen vrijheid kunnen uit dragen. Daaraan heeft men elkaar niet gebonden. 18 fhuis..., ende IstoeslaJ West-Australië, ongeveer 25 km Izuiden van de havenstad Fremantle, Thet Kwinana-district. Gelegen aan Ikleine tegen de hoge golven van Indische Oceaan beschermde bin- ee beschikt het Kwinana-district een eigen grote natuurlijke ha- Daardoor is het Kwinana-district [zeer snel opkomend gebied. In olieraffinaderij, een hoogovenbe- een aluminiumfabriek, een nikkel- Iterij en andere grote industrieën hier de laatste jaren gevestigd of den momenteel gebouwd. Grote be- jtren, waar honderden miljoenen dol- in worden geïnvesteerd en waar is voor honderden mensen uit al- |i beroepen, waaromheen zich ook talrijke kleine bedrijven ontwik- ist-Australië is zeer rijk aan delf- ;en, nikkelerts, bauxiet, ijzererts, welliclii enz. Vooral ijzererts is er in een onuit- uche er, jjuttelijke hoeveelheid. Deze erstvoorra- ■"'^zijn de voornaamste oorzaak van de g ^ij.g5.isp^e ontwikkeling van Kwianna. ■ppief Hierdoor is er grote behoeften aan werkkrachten in dit gebied. Er worden dan ook hoge lonen betaald en er zijn ^iltstekende vooruitzicliten. In dit ge bied wonen leden van de Reformed Churches of Australia, die zich grote 'S getroosten voor de opbouw van plaatselijk kerkelijk leven en die behoefte hebben aan versterking er gelederen. s u belangstelling heeft voor emi gratie, schrijft u dan eens aan S. Tam- minga, 50 Hope Valley Road, Naval WÊÊL "West-Australië 6165, die u ^^Ene nader zal inlichten. lüIKTB INIS Bterdagmiddag tegen zes uur is ds. g^ijksen uit Gouda betrokken geweest AENIS verkeersongeval op de Zeeland- Met zijn echtgenote en kinderen 'kwam hij met zijn Volvo uit Middelburg toen halverwege de brug een rode Daf keerde. De dagen stond bij de nadering van ds. Rijksen dwars op de rijbaan zodat ook de lichten niet werden ge- J^- Bij de botsing die volgde v/erd de -"^ totall-loss gereden, een van de in- Inden werd eruit gesluingerd maar Kte niet noemenswaard gewond. De drie inzittenden hadden een dag gevist 0!J Zierikzee, op de brug bemerkten ze dat ze, wellicht tengevolge van de mist, een verkeerde richting waren ingesla gen. Van het predikantsgezin werd nie- Bwnd gewond. De auto liep voor f 3000,- ^^de op. zien. •t t( De werkman L. v. d. Wende uit Her kingen werd vrijdag ernstig aan zijn hals gewond toen hij door een boor werd geraakt. Dhr. v. d. Wende be vond zich bij de nieuwbouw van Mo dehuis Annette op het Zandpad te Mid- delharnis achter een muurtje aan de andere kant waarvan werd geboord. Toen de boor door de wand stak kwam die precies in zijn hals terecht waardoor een diepe wond ontstond. De botsing 'die zondagavond op de Langeweg in Middelharnis plaats had was er een met meerdere overeenkom sten. Rijdend in een B.M.W. reed mevr. A. de Wit op een stilstaande B.M.W. die zij niet had gezien doordat er een tegen ligger naderde. De bestuurster van de ze wagen bleek mevr. W. van Kempen, beide dames rijden niet enkel B.M.W., ze zijn ook nichten maar een dergelijk „treffen" is hen toch minder goed be vallen. Garage van Rumpt, de B.M.W. dealer nam. beide wagens ter repa ratie mee. De afdeling Goeree-Overflakkee van de Bond van Loodgieters en fitterspa troons houdt a.s. donderdagavond in Oude Tonge een doe-het-zelf-avond zo als die kortgeleden ook in Middelharnis werd gehouden. Op deze avond zal aan elk die daarvoor interesse toont in structie worden gegeven hoe zelf klei ne karweitjes aan sanitair te verrichten. Het motief van de organisatoren is het feit dat dergelijke kleine karweitjes wan neer door de loodgieter gepleegd toch nog een fikse rekening ten gevolge heb ben. Een vaardig doe-het-zelver kan zich deze kosten door het bezoeken van de instructie avond gemakkelijk besparen. MIDDELHARNIS Kerkdienst Ger. Gemeente. Donder dagavond 29 jan. a.s. hoopt voor de Geref. Gemeente alhier voor te gaan ds. P. Blok van Dirksland, tevens bev. ambtsdragers. Aanvang sav. half acht. Coöp. TUINBOUWVEILING der Z.H.E. Afd. MIDDELHARNIS UienveiUng van dinsdag 27 jamiari 1970 Grove en middel 51,16; Drielingen 48,59. Aanvoer 10 ton. Prijzen zijn exclusief B.T.W. Dankzij de oplettendheid van de 'vuurtorenwacht in Ouddorp kon de politie van Ouddorp in de nacht van donderdag op vrijdag twee Amsterdamse inbrekers aan houden die overigens voor wat deze nacht betreft nog een schone lei hadden. Wel werd hun auto in beslag genomen omdat die niet was voorzien van een geldig ken tekenbewijs, de wagen was niet verzekerd en de bestuurder had geen rijbewijs. In de dichte mist waren zij bij de vuurtoren met hun Jaguar op dood spoor ge raakt. Bij het keren op de smalle weg werd hun wagen aan de on derzijde zodanig beschadigd dat aan rijden niet meer te denken viel en beide inzittenden besloten maar een tukje te doen in af wachting van de nieuwe dag. Tegenover de politie, die hen slapend in de auto aantrof, ver klaarden ze onderweg te zijn ge weest naar Brouwershaven om daar een bootje te kopen. Het verhaal lijkt weinig aanne melijk omdat men daarvoor bij voorkeur geen nachtelijk uur uit zoekt zoals zij dat hadden ge daan. De Amsterdamse politie kon de Rijkspolitie van Ouddorp van de reputatie van beide heren in lichten. Dankzij hun kapotte auto en de attentie van de vuurtorenwach ters hebben zij het plan waarvoor ze wellicht op pad zijn geweest niet kunnen uitvoeren. De gemeenteraad van Goederede hoopt a.s. donderdagmiddag om 2 uur in openbare vergadering bijeen te ko men. De agenda bevat ruim dertig pun ten. MIDDELHARNIS De politie is erin geslaagd de daders van de inbraak in de Soc. werkplaats Bin nenhof en het doden van een aantal dui ven van de heer J. J. Nipius te Mid delharnis. de Jongelui, twee van 10 en een van 12 jaar, afkomstig van het woon wagenkamp richtten gisteren de aan dacht van w^mr. Bisschop op zich toen ze iemand een zak zaagsel uit zijn han den trokken. Ze werden daarom mee genomen naar het bureau waar een van de jongens een mesje op zak bleek te hebben zoals die op Binnenhof wa ren ontvreemd. De bekentenis volgde toen al gauw. V DIRKSLAND Beroepen. Ds. P. Plok, pred. der Ger. Gem. alhier heeft een beroep ontvangen naar de Geref. Gemeente te Veenen- daal. De navolgende evenementen staan voor Stellendam op het programma: Op 18 april zal er een solistencon- cours worden gehouden, dat wordt ge organiseerd door muziekvereniging De Hoop te Stellendam en gehouden in het verenigingsgebouw Het Haegse Huus. Het concours staat open voor personen boven 17 jaar; voor grote en kleine in strumenten en zang. Op 6 en 10 juni zal ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van zangver eniging Soli Deo Gloria te Stellendam een nationaal Zang- en Muziekconcours worden gehouden. Op 10 augustus zal er een zangavond worden gehouden, eveneens in Het Haegse Huus, waaraan de New Seeland- band haar medewerking zal verlenen. Deze band gaf in 1962 een succesrijlï concert in Stellendam. ST. ANNALAND Geref. Gemeente. Beroepen ds. J. Ka rens van Nieuwerkerk. Herkozen als di aken dhr. L. Heijboer, welke zijn benoe ming heeft aangenomen en gekozen als ouderling dhr. L. H. Guiljam, welke zijn benoeming in beraad heeft gehou den. Voor Biafra. Enkele leerlingen van het Rijksatheneum te Bergen op Zoom, wonende in St. Annaland hebben een huis-aan-huis aktie ondernomen ten 'behoeve van hongerend Biafra. De jon geren, aangevuld met andere jeugdige Sint-Annalanders namen het gehele dorp en de omgeving voor hun reke ning. Ze haalden niet minder dan f 1651,28 op. Een mooi resultaat! Extra kerkdienst. Op woensdag 28 januari a.s. hoopt D.V. des avonds om half acht in de Ned. Herv. Kerk te St. Annaland voor te gaan in de Dienst des Woords ds. C. Mulder van Poort- vliet, die hoopt te spreken in het belang van de Herv. Mannenvereniging „De Heere is Mijn Banier". SCHERPENISSE Kerknieuws. Door de kerkeraad der Geref. Gemeente is een beroep uitge bracht op ds. C. van der Poel te Yerseke. OUD VOSSEMEER Aanbesteding brug over de Eendracht Door rijkswaterstaat werd aanbesteed het maken van de onderbouw voor een vaste stalen brug, het rij dek op deze brug en het maken van de aansluitende opritten met viaducten van de 41 in schrijvingen was N.V. Hei- en Bouwbe drijf Geka te Dordrecht de laagste met f 6.811.800,— zonder BTW. Aangezien deze som aanienlijk hoger is dan de ra ming werd de gunning aangehouden. VEERE Aanbesteding werkeiland Ooster- scheldedam. Op 24 februari zal in Den Haag worden aanbesteed het maken van het werkeiland Neeltje Jans in de Oos- terschelde onder de gemeente Vere. OOSTERLAND In de middaggodsdienstoefening in de Ger. Kerk alhier heeft de consulent Dr. J. H. Beckfer uit Nieuwerkerk, se dert 17 juli 1955 predikant aldaar, voor de laatste maal in Oosterland het Woord bediend, zulks wegens zijn aanstaand vertrek naar Oostzaan en wegens be komen emeritaat. Op het einde van de ze dienst, dat niet als afscheidsdienst was bedoeld, en waar nog enige nieuwe lidmaten werden bevestigd, heeft Dr. Becker verschillende voorvallen uit zijn 15-jarig consulentschap van de Oos- land gemeente opgehaald, waarbij hij meedeelde zijn werk in Oosterland altijd met graagte te hebben verricht, en dat hierdoor een hechte band is ontstaan. Ook vooral de samenwerking met de kerkeraad was bijzonder goed te noe men. Het kerkeraadslid, de heer J. op 't Hof, sprak een woord van dank na mens kerkeraad en gemeente voor alles wat dominé Becker voor Oosterlands Ger. Kerk heeft gedaan tijdens zijn con sulentschap. Met ijver heeft hij steeds zich van zijn plicht gekweten en meer dan dat, aldus spr. die verder gewaag de van grote dankbaarheid voor dit.al les. Namens gemeente en kerkeraad wenste hij de scheidende leraar in zijn nieuwe woonplaats Oostzaan nog vele zegenrijke jaren onder 's Heeren onmis- baren zegen, temeer daar hij in de Ger. Kerk aldaar nog hulpdiensten hoogt te gaan verrichten. Dr. Becker sprak tot slot nog een dankwoord en sprak de wenst uit dat de Oosterlandse gemeen te in zijn geheel bij zijn afscheid te Nieuwerkerk op 15 febr. a.s. tegen woordig zal zijn. WEMELDINGE Kerkrestauratie. De kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente heeft besloten de uit de 14e eeuw daterende kerkge bouw te restaureren onder toezicht van Monumentenzorg, wat naar schatting ruim 1 miljoen gulden zal kosten. ST. MAARTENSDIJK Riolering plan West. In plan West wordt thans de riolering klaar gemaakt voor de bouwterreinen in dat uitbrei dingsplan. Men is thans bezig buizen te leggen vanaf de Noordpoort, langs de 'begraafplaats, naar het bouwterrein. Een met huisbrandolie geladen tankwagen is -vrijdagavond van de Bouw dijk in Melissant geraakt. Dat gebeurde omdat de bestuurder, dhr. M. Prinsen zich te dicht aan het steile kantje had gewaagd. De wagen zakte aanvankelijk alleen maar weg maar spoedig daarop kantelde hij om een keer over de kop te gaan.i Garage van Rimnpt in Stad had aan de berging van de wagen een zwaar karwei. Eerst moest de lading worden overge pompt. De schade bedraagt vele duizenden guldens. heeft op de levering van olie- en andere lichtprodukten geen nadelige invloed. De olielevering gaat dus normaal door. Bouwdyk 36 - MELISSANT - Tel. (01877) 8 12 b.g.g. (01870) 34 45 THOLEN Bestratingen. Het aanleggen van de bestrating bij de Centrale Werkplaats aan de Grindweg, het herstraten van de Verbrandestraat en Sputtershof en het herstraten van rijlanen en parkeerstro- ken alsmede het maken van trottoirs in de Wattstraat en Ampérestraat is door de Centrale Dienst Noord-Zeeland op gedragen aan Aann. Bedrijf A. Klippel uit Stavenisse. Woningtoewijzing. Bij de provinciale verdeling van het contingent woningen 1970 kreeg Tholen een toewijzing van 23 woningen t.w. 13 keuzewoningen en 10 corporatie premiebouw. St. Maar tensdijk kreeg 16 keuzewoningen en St. Philipsland 10 bejaardenwoningen. Burg. Stand, Geboren: Jacob Chris- tiaan, zoon van L. H. Zwaai en C. M. Vane. Cornells Marinus, zoon van C. Goedegebuure en M. M. Baaij. Overleden: Neeltje Meurse, 78 jaar, weduwe van P. Verstraate. Jacoba Broek mans, 80 jaar, echtgenote van J. M. Ha verkort. Collecte voor Biafra. De te Tholen gehouden collecte voor Biafra heeft f 3300,— opgebracht. Drie bekende zaltenmensen in Johan nesburg in Zuid-Afrika, alle oud-Ne- derlanders hebben een Afrikaanse ver eniging gesticht om mensen, die naar hun land willen emigreren te helpen. Zij zijn van plan om uit eigen midde len emigranten uit Nederland en Bel gië te werven. De naam van hun pas gestichte onderneming heet „de Diet se Immigratiestichting" en zij verzeke ren werk aan elke emigrant, die naar Zuid-Afrika wordt gebracht. De drie zakenmensen zijn de heren: Frits Bourquin, Jacob Toxopeus en P. Blankendaal. De heer Bourquin zei, dat zij tot dus ver een geweldige reactie van grote fabrieken en industrieën hebben ont vangen, die met een tekort aan ge schoolde technici zitten. Adres voor correspondentie: Jacob Toxopeus 10 Straat 69 Linden bij Johannesburg Z.A. Te koop gevraagd Adres te bevragen bur. v, d. blad. Te koop een Bouwjaar 1963. Inlichtingen Tel. 01870-2673 Nog enkele selectie's leverbaar, ook STUTTGARTER voor Plantuien. Tevens tegen de made van de Uienvlieg: MIDDELHARNIS Tel. (01870) 27 78 - 23 46 of (01874) 4 64 ^nze Balans-opruiming Modehuls NIPIUS l'f

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1970 | | pagina 1