PORTRETTENl Irij Modem vakman worden - het Rijk verzorgt de opleiding. V.H Homosexualiteit vrij? r Raadsvergadering Domburg NISUWS Werelffprimeyr voor Nederland ielstr fi. 1. van Itumpt men OPENBARE LES INGEZONDEN UIT PE KSRKSN Plaatselijk nieuws ZEELAND Ook voor FOTOGRAFIE J. ZANDSTRA SOMMELSDUK ^anjes lauwe irkt inzep iUWSt 0M7RU0ENALLEENAL De gynae- cologisclie spreekuren VERVALLEN Volkswagen ANNETTE Mauwe »chools russen Over het hele land verspreid liggen 25 Centra voor Vakopleiding van Volwassenen. Zij (ook vrouwen!) die nooit een vak hebben geleerd, in hun vak zijn achtergeraakt of het niet meerj kunnen uitoefenen worden daar geschoold, bijgeschoold of omgeschoold. Gevormd tot vaklieden (Urg. y, die het bedrijfsleven dringend nodig heeft. Welke opleidingen? Kosteloos en bovendien Waarom doet het Rijk dit? Komt u er eens over praten! wrds ^udeM Bladz. 2 „E IL A N D E N - NIE U W S" Dinsdag 20 januari IsKc/iag 20 jan Agathe d Tanis te Halsteren N.B. is liet niet eens met wat ik heb geschre ven over „Homofilie". Zij neemt het voor de homosexuelen op. Zij vindt het absoluut verkeerd hen te veroordelen. Het is onze plicht om ze te accepteren zoals zij zijn, zegt zij. Zij maken ook deel uit van de maatschappij en wij moeten onze naaste lief hebben. Waar blijft dan de religie? vraagt zij en waarom helpt de kerk deze mensen dan niet? Natuurlijk wil de kerk de homosexu elen helpen, maar als zij dat deed zoals Agathe C. Tanis dat wenst, zou zij haar eigen fundamenten ondergraven. De taak van de Kerk is: De wereld voor Christus op de knie brengen; de volks geest omzetten; de ontucht uitbannen; het sociale kwaad genezen; de spreuk: „Recht boven macht" de wereld indra gen en het onheilige beginsel van „macht boven recht" op alle terrein des levens te bestrijden. Zo moet ook de kerk de homosexualiteit trachten uit te roeien, want homosexuele, tegennatuur lijke, schandelijke handelingen worden in Rom. 1 26 en 27 zo scherp mogelijk veroordeeld. De Minister van Justitie heeft de Staten-Generaal voorgesteld artikel 248 bis v.h. Wetboek van Strafrecht in te trekken. Dat artikel luidt: „De meer derjarige, die met een minderjarige van hetzelfde geslacht, wiens minderjarig heid hij kent of redelijkerwijs moet vermoeden, ontucht pleegt, wordt ge straft met gevangenisstraf van ten hoogste vier jaren." In vele landen wordt de homosexua liteit tussen mannen strafbaar gesteld. In de meeste landen worden deze, in dien er minderjarigen bij betrokken zijn, bijzonder streng beoordeeld.i Het Communisme geeft ons in dit opzicht nog een beschamend voorbeeld, want de Russische strafwet bedreigt de homo sexuelen met gevangenisstraffen van resp. vijf tot acht jaar. Ook in het liberale Skandinavië zijn homosexuele handelingen van meerder jarigen met minderjarigen bij de wet strafbaar gesteld. Dit is ook zo in bijna alle Staten van Noord-Amerika. Treurige wereldprimeur. En wat gaat Nederland nu doen? Wij gaan als eerste land tussen al die lan den tonen waarin een klein land iets bijzonders kan zijn. Wij ontnemen aan deze vorm van tegennatuurlijke ontucht met minderjarigen de strafbaarheid. Het jachtterrein wordt opengesteld! Homo's uit naburige landen pakken hun koffers en zullen, al dan niet zelf be hept met geslachtsziekten, Nederland als vakantieland uitkiezen: het land waar alles mag. De homosexualiteit wordt tegenwoordig erkend als een menselijk phenomeen, Het zij zo. Maar nu echter zijn de homo's van achter de barricaden overgegaan tot de opmars waarbij men zich van tal van drogrede nen bedient en zich de steun heeft ver zekerd van geleerde en invloedrijke sympathisanten. Een afschuwelijke verwording der geesten is hier aan de gang. Helpt een waarschuwend woord nog wel?. In elk geval zijn wij verplicht een fel protest te laten uitgaan tegen bovenvermeld voorstel van de Minister van Justitie. Vooral nu het gaat om een grote zonde, die het volk naar de afgrond voert. De Catechismus leert ons dat wij niet alleen met de daad kunnen zondigen, maar ook door te zwijgen. Door ons stilzwijgen en verontrustend toezien maken wij ons deelgenoot van die zon de, waartegen ons protest moet uitgaan. Zwijgen is meestal nog erger zonde dan spreken las ik ergens.i Nalatigheid en verzuim brengt meer slachtoffers naar de ondergang dan menigeen vermoedt. Het is onze roeping op Sions miuren te klimmen, de bazuin te blazen en te waarschuwen tegen het naderend ge vaar. Ons protest met vele handtekeningen uit alle delen van het land is al aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal verzonden. Wij vertrouwen dat ook de kerken dit zullen doen. Ooltgensplaat. P. BOM. FIETSEN POETSEN, ONDERWIJSPRIMEUR IN ARNHEM De Lourdesschool in Arnhem zorgde onlangs voor een onder- wijsprimeur. Als onderdeel van het verkeersonderwijs werden leerlingen aan het schoonmaken en oppoetsen van hun fietsen ge zet onder het toeziend oog van de klasse-ondervnjzers. Op het schoolplein gingen de fietsen op hun kop en kregen de volle aan dacht van hun eigenaren. De fiets moet in het hedendaagse verkeer vooral een veilige fiets zijn, zon der doorgeroeste spaken, weige rende remmen, kapotte bel en andere slijtageverschijnselen. Dit Arnhemse initiatief getuigt van begrip voor wat verkeersonder wijs allemaal inhoudt. „Ef is nieXs onmenselijker dan geluk te putten uit zijns naasten ongeluk; er is niets liefelijker dan zich te verheugen, wanneer het een ander wèl gaat, en niets menselijker dan te treuren om eens anders verdriet. Gelijk de rechterzijde de slag voelt, die de linkerzijde ontvangt, zó moeten wij met onze naaste lijden." JACOB CATS Burgemeester Sprenger die enkele weken door ziekte verhinderd was zfln ambtswerk te verrichten leidde de ver gadering, sprak zijn beste wensen uit voor het jaar 1970. Voorts deelde h\j mede dat het raadslid dhr. P. Hoefkens weer in het ziekenhuis was opgenomen en wenste hem een algeheel herstel toe. Het oudste raadslid dhr. A. Passenier beantwoordde namens de raadsleden de gesproken woorden. De agenda voor deze vergadering be vatte een 8-tal punten die op zeer vlotte wijze werden afgewerkt. De notulen werden zonder enige wijziging goedge keurd en vastgesteld. Besloten werd op een strook grond van 7 m^ te verkopen aan dhr.i A. de Pagter voor de som van 50,per m^. Medewerking werd verleend voor aan schaffing van leer- en hulpmiddelen voor de school van uitengewoon lager onderwijs Zonneveld waarvan de kos ten zijn begroot op 3.748,24. Wat betreft het ingekomen schrijven van B. en W. van 1.1. om de presentie gelden van een raadsvergadering be schikbaar te stellen voor het comité 'Hulp aan Biafra' werd voor kennisge ving aangenomen ieder dient persoon lijk zelf te weten hoeveel hij voor dit doel beschikbaar wil stellen. Dhr. Don (P.v.d.A.) was het hiermee eens maar stelde voor hiervoor acties in de gemeente te stimuleren. Wat de voorz. volmondig toestemde en zeide dat er reeds een comité ge vormd was. Hulppostkantoor. Dhr. L. Wondergem (A.R.) die al reeds eerder zijn ongerustheid had uitgespro ken over het verdwijnen van het hulp postkantoor kwam hier w^eer op terug naar aanleiding van een binnen geko men brief van de directeur van het postdistrict Middelburg en wilde nog maals ernstig protesteren tegen sluiting van genoemd kantoor. Dhr. Don (P.v.d.A.), wilde liever di rect contact opnemen met het ministerie daar vooral in de zomermaanden dit kantoor de drukte bijna niet aankan. Besloten werd punt 6 van de agenda in besloten vergadering te behandelen wat betrof het voeren van een Rechts geding tegen dhr. J. Lievense te West- kapelle over de overdracht van een oppervlakte grond bestemd tot open bare weg met inbegrip van groenstro ken en bijkomende werken gelegen in het bestemmingsplan Aagtekerke-Noord Rondvraag. tl Bij de rondvraag vroeg dhr. Don naar de mogelijkheid dat de inwoners van de gemeente zich kunnen abonneren op de raadsstukken. Het voorstel zal in de B. en W. vergadering bekelcen worden. Dhr. J. de Visser (S.G.P.) vroeg de aandacht van B. en W. voor autoboxen in de kom Oostkapelle daar hij geloof de dat de behoefte hieraan steeds groter wordt. De voorz. zeide dat men binnenkort aan de bouw hoopt te kunnen begin nen. Nogmaals werd door de heren Don en Wondergem de aandacht gevraagd voor de borden in de uitbreidingsplannen, die links en rechts geplaatst worden en vreesden voor een ongewenste grond- speculatie. De voorz. deelde nog mee dat binnenkort aanbesteding zal plaats hebben van de wegen in het nieuwe plan achter de molen en dan zullen ook de toegewezen woningen gebouwd kun nen worden. Niets meer aan de orde zijnde werd de vergadering gesloten. NED. HERV. KERK Beroepen te IJsselmuiden J. de Lange te Rijssen; Bruchem J. H. Vlijm te Krimpen aan de IJssel; Dinteloord H. V. Slooten te Nijkerk. Aangenomen naar: 's Greveldmn- Capelle B. Zaal te IJsselmuiden. Bedankt voor Stolwijk J. Bos te Lun- teren; Barneveld en Scherpenzeel G. v. Kooten te Delft; Tholen G. Westland te Wierden; Kampen J.i de Lange te Rijs sen. Ds. J. R. Cuperus em. pred. te Wad- dinxveen, welke enige maanden geleden getroffen werd door een hartinfarct, gaat thans goed vooruit en zal binnen kort weer enige lichte arbeid mogen verrichten. Ds. T. Langerak te Veenendaal, die sinds september reeds ziek is, is nog steeds niet hersteld. Zijn toestand gaf zelfs aanleiding tot overbrenging naar het ziekenhuis te Bennekom. Ds. T. Poot te Groningen heeft kort geleden een radiokerkdienst geleid.. Hij schrijft, dat hij hierover vele reacties heeft gekregen, welke gewagen van ver ontrusting, bezorgdheid en zelfs van verbittering over de schraalheid van in houd der prediking, welke heden ten dage over het algemeen wordt gehou den. Hij constateert, dat er daardoor een rechtse onkerkelijliheid dreigt te ontstaan, van hen die zich geestelijk door de kerk in de kou voelen gezet. Overleden: In de leeftijd van 58 jaar overleed Ds. J. J. Poot, em. pred. van Woerden. De overledene werd in 1935 predikant te Bunschoten. Vervolgens diende hij de gemeenten van Ameide (1939-1946) Barneveld (1946-1951) Delft (1951-1958) De Bilt (1958-1963) en Woer den (1963-1967). In dat laatste jaar werd hem i.v.m. zijn gezondheidstoestand vervroegd emeritaat verleend. Dr. H. Bout te Utrecht, nam onder grote belangstelling afscheid van deze gemeente, wegens bekomen emeritaat.i De thans 65 jarige secretaris van de Geref. Bond, begon zijn ambtelijke loopbaan te Leerbroek in 1930, van waar hij naar Genemuiden vertrok. Vervolgens vertrok hij in 1936 naar Rotterdam-Delfshaven en in 1947 naar Amersfoort, om in 1951 intrede te doen in zijn laatste gemeente, Utrecht. GEREFORMEERDE KERKEN Beroepen te Bussum W. Melles te Amstelveen; Katwijk aan de Rijn P. Elderman te Dinteloord; Hasselt, G. Lo, kand. te Wormerveer; Wormerveer J. v. Loo te Marum; Appingedam, Ba- rendrecht, Winsum, Winterswijk, Oos- terwQlde en Rotterdam G. Snel te Oude Bildtzijl; Drachten D. Soepboer te Lut- jegast. Aangenomen naar Emmen B. Borre- man te Noord Scharwoude; Westbroek A. V. d. Hoorn te Vreeland; Bleiswijk J. Keizer te Brouwershaven; Haren A.i Nagelkerke te Dordrecht; Pieterburen M. V. d. Werff te Nijzijl; Schiedam J. Nierop te Nijkerk; Gerkesklooster C. Moens te Friese Palen; Rotterdam F. v. Zuhem te De Bilt. Bedankt voor IJsselstein A. Vos te Krommenie; Grijpskerke C. v. Ommen te Werkendam. Overleden: In de leeftijd van 80 jaar overleed te Rotterdam Ds. W. Steunen berg, em. pred,i Hij deed in 1916 te Blokzijl intrede, stond vervolgens te Heemse en Heerenveen en diende van 1927-1956 de kerk van Rotterdam-Zuid. Vele malen vervulde de overledene, na zijn emeritaat preekbeurten op het eiland Goeree-Overflakkee. GEREF. KERKEN (Vrijgemaakt) Beroepen te Vroomshoop A. Haitsma te Zaamslag; Ommen J. v. Dijk te Uit huizen. Bedankt voor Zevenbergen J. Moer- koert te Maartensdijk. Goes: Wegens vertrek naar Capelle aan de IJssel, nam Ds. T. Dekker af scheid met Coloss. 1 23. CHR. GEREF^ KERKEN Tweetal te Deventer K. Boersma te Haarlem en C. Verhage te 's Gravenha- ge; Apeldoorn J. v. Amstel te Middel burg en J. Plantinga te Rozenburg; Ba- rendrecht M. Baan te Zeist en G. Blom te Meerkerk. Beroepen te Toronto en London (Ca nada) J. Westerink te Haamstede; De venter K. Boersma te Haarlem. Aangenomen naar: Veenendaal D. Biesma te Aalsmeer. Stadskanaal: Wegens vertrek naar Amsterdam, nam Ds. H.! Biesma af scheid met een prediking over Filipp. 1 6. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Wageningen W. Hage te Krabbendijke; Oostkapelle C. v. d. Poel te Yerseke; Poortvliet en Rilland Bath A. Hoogerland te Werkendam. Bedankt voor 's-Gravenpolder P. Blok te Dirksland; Hoogvliet D. Hakkenberg te Dordrecht. STELLENDAM Vismarkt 15 januari 1970 Lap Tong 5,10; GM Tong 5,00; KM Tong 4,90; Tong 1 4,85; Tong 2 4,70 Tarbot 1 8,25; Tarbot 2 5,50; Tarbot 3 4,—; Tarbot 4 3,25; Griet 1 2,50; Griet 2 1,45; Gr. Schol 0,53; Schol 1 0,58; Schol 2 0,55; Schol 3 0,50; Wijting 0,50; Kab. Gr., 1,20 Kab. M 1,30; Kab. 1 1,25; Kab. 2 1,15; Kab^, 3 1,—; Schar 1,20; Schelvis 1,50; Kuit 0,80. HERKINGENN Geref. Gemeente. Zondag 25 januari a.s. hoopt voor de Ger. Gem. alhier voor te gaan Ds. H. Rijksen van Gouda, 's morgens 10 uur en 's avonds 6 uur. DIRKSLAND -:- Huweiyksbevestiglng. Woensdag 21 januari n.m. 2.30 uur hoopt ds. P. Blok een huwelijk kerkelijk te bevestigen. OOLTGENSPLAAT Ds. A. A. Kleyne komt vertellen over zyn werk in België. Uitgaande van het Hervormde Jeugd- contact zal vrijdag 23 januari a.s. des nam. 7.30 uur in het verenigingsgebouw „Elthato" een samenkomst gehouden worden, waarbij ds.i A. A. Kleijne, Evangelisch Predikant te België komt vertellen over zijn werk, aldaar. Het gesprokene wordt toegelicht met dia's. Voor het werk van ds. Kleijne (wonen de te Gent) zal een kollekte gehouden worden. Iedereen is op deze avond van harte welkom. Er kunnen vragen ge steld worden. In de pauze zal er koffie worden geserveerd. Kerkdienst. Woensdag 21 januari des nam. 7.30 uur zal voor de Geref. Ge meente voorgaan ds. P. Blok te Dirks land. Bevestiging ambtsdragers. BRUINISSE KRIJGT WEER BURGEMEESTER Per 1 febr. is dhr. G.. Hokken te Slie- drecht benoemd tot burgemeester van Bruinisse. Dhr. Hokken is in zijn woorb- plaats Sliedrecht thans wethouder van Openbare Werken en loco burgemees ter. Hij is 42 jaar, gehuwd en heeft 5 kinderen. Sinds 1958 heeft hij zitting in de gemieenteraad voor de C.H.U. In zijn jeugd bezocht dhr. Hokken de l.t.s. waarna hij enkele jaren naar het avondlyceum ging om in 1944 ambte naar ter secretarie te Sliedrecht te wor den. In de oorlog was hij in Tilburg maar al spoedig na de bevrijding kon zijn geboorteplaats weer op hem reke nen. Hij heeft een administratiebureau voor christelijke scholen in. het westen van Nederland, hij verzorgt de admi nistratie voor 63 scholen waarvoor hij 4 man personeel in dienst heeft. Zijn eerste assistent gaat hem als directeur opvolgen. In velerlei functies heeft dhr.i Hokken zich actief getoond, hij bekleedt tal van bestuursfuncties en Bruinisse zal in hem beslist een zeer energieke eerste burger krijgen. NIEUWERKERK Benoeming diaken. Vorige week werd na de morgendienst als diaken in de Gereformeerde Kerk te Nieuwerkerk dhr. S. Jille benoemd. Deze heeft inmid dels zijn benoeming aanvaard. De be vestiging zal plaats vinden op zondag 7 februari a.s. Duiveland groeide met 51 inwoners. Het zielental van de gemeente Duive land nam in het afgelopen jaar toe met 51. Op 31 dec. '68 bedroeg het aantal in gezetenen 4046 (2055 mannen en 1991 vrouwen). Dit aantal vermeerderde door geboorte met 89 (42 mannen en 47 vrouwen) en door vestiging met 147 (77 mannen en 70 vrouwen); het vermin derde door overlijden met 32 (12 man nen en 20 vrouwen) en door vertrek raet 153 mannen en 78 vrouwen). Op 31 de cember 1969 bedroeg het inwonertal dus 4097 (2087 mannen en 1010 vrouwen). Er werden 38 huwelijken voltrokken en er werd één echtscheiding ingeschreven. Klnderzorgj Door mevrouw J. J. van Striem-Dalebout werd naar Kinderzorg opgestuurd een bedrag van 202,35. Dit bedrag werd bijeen vergaard door: Ger- da Thiery 10,Lucienne Hendriks 6,12; Marjan Cats 28,Johnny ter Riet 40,17, Annemarie van Putten 46,60 en Jannie Hage 71,46. He-ma-va. Dezer dagen werd door mevr. J. Eerland-Kwaak naar He-ma- va opgezonden, de volgende bedragen: Gerrie er Riet 13,80; Mary Eerland 21,50 en Kitty Dalebout 13,90. OOSTERLAND Door het straatmakersbedrijf van der Cingel uit Nieuwerkerk wordt mo menteel de laatste hand gelegd aan het bestratingswerk aan de Sint Joostdijk, op de plaats waar eertijds de smederij stond van wijlen dhr. P. Kesteloo. Deze oude werkplaats werd vorig jaar door de gemeente Duiveland aangekocht voor sloping, teneinde daar ter plaatse een bredere doorgang te kxmnen maken voor het verkeer naar het Marktplein en naar een daarbij in de buurt gelegen uiensorteerbedrijf waar een slop moet worden ingereden dat bezwaren met zich meebracht voor de grote vrachtwa gens. Er is hier nu zodoende een mooi hoekje ontstaan, waarop ook nog wel plaats zal zijn voor parkering van enige auto's, ofschoon niet de bekende witte strepen, voor markering, die gebruike lijk zijn voor parkeerplaatsen, zijn aan gebracht. BROUWERSHAVEN Aanbesteding uitgesteld. De aanbe steding voor het maken en leveren van 260.000 betonblokken van 1 m^ groot ten behoeve van het sluitgat van de Brou- wersdam is op het laatste moment uit gesteld. De rijkswaterstaat zal nu een andere datum bepalen, vermoedelijk in februari< THOLEN Bevordering. De oud-Tholenaar Jac, Bout, sinds 1946 gestationeerd bij de rijkspolitie te water te Wemeldinge, is met ingang van 16 januari bevorderd tot adjudant en benoemd tot groeps commandant te Wemeldinge. Afscheid brandmeester. Dhr. B. W. Schol heeft vrijdag j.l. officieel afscheid genomen als brandmeester van de plaatselijke vrijwillige brandweer. Dammen. De uitslagen van het dam men waren: de Rijke - de Jonge 2-0; v. d. Velde - Boogerd 0-2; M. Schol - S. de Korte 1-1; B. Schol - D. de Vos 1-1; C^ de Korte - Nieuwenhuizen 0-2; v. Splunter - Polderman 0-2. STAVENISSE Bij de dezer dagen gehouden exa men slaagden voor kraam verzorgster mej. W. Neels. De opleiding kwam tot stand via het kraamcentrum te Goes. Na gevolgde opleiding bij het ko- ninklijk Technicum P.B.N.A. slaagi voor landmeetkundige 1ste gedeelte heer K. J. Riedijk, alhier. Een hoeveelheid oud papier met lokaal gewicht van 4370 kg was de brengst van de vorige week gehout inzameling voor de sportclub „Stavei sa". Voor het herstel van een gedeeltJ van het dak van de Ned. Herv. K( werd een guldenaktie op touw gezet door de kerkvoogdij. Door spontane dewerking hieraan werd van juni tot juni 1969 een totaal bedrag vat| 13.519,67 ontvangen. Deze aktie mag dank zij de hulp van leden der meisjj vereniging „Ora et Labora" die de kelijkse rondgang hiervoor maakte, welgeslaagd worden beschouwd. OUD-VOSSEMEER Geslaagd. Mej. W. Neele slaagde zer dagen te Goes voor het exaq kraamverzorgster. POORTVLIET Kerknieuws. Ds. A. Hoogerlandl Werkendam heeft bedankt voor het'l roep naar de Geref. Gemeente, alhiea SCHERPENISSE Geslaagd. Mej. L. van Bezooii slaagde te Bergen op Zoom vooi!^ aantekening kraamverpleegster. KRABBENDIJKE Schapen door honden verscheurd) s In de nacht van donderdag op vt& zijn aan de dijk van de Mariapolg schapen aangevallen door één of ir/ï honden. Eén schaap werd dood aai;!| troffen in een sloot, 4 andere moes| worden afgemaakt. OOSTKAPELLE Beroepingswerk., Ds. van de Poell Yerseke heeft voor het beroep vanjl Ger. Gemeente alhier bedankt. „Velen wensen met Bileam, dat"* sterven zij als dat van de oprechte, i zo lang zij leven, willen zij gaarm hun eigen ezel hun eigen weg naar verderf volgen. Dr. MAARTEN LUTiil Tel. (01871) B5S - 297 Stad aan 't Haringvliet van woensdag 21 januari, 28 januari en 4 februari wegens een noodzakelijke medische behandeling. Dr. G. Stoel.1 TE KOOP: nog mooi en goed. Billijke prijs. A. STOLK Herkingen Tel. (01876) 313 ZANDPAD 90 MIDDELHARNIS Plaatst uw FAMILIE-BERICHTEN in Eilanden-nieuws Een kans voor een zekerder, beter bestaan voor mannen tussen 18 en 60 jaar. I 1 Naar gelang eigen keus, aanleg en omstandigheden kan men worden opgeleid tot: draaier, machine-, constructie-, onderhouds- of precisie- bankwerker, lasser, gawalo-monteur, elektro-monteur, scheepsmetaal- bewerker, plaatwerker, automonteur, metselaar, stukadoor, timmerman, betontimmerman, steenhouwer, steenzetter, straatmaker. De vakopleiding kost u niets. Bovendien ontvangt de cursist tijdens de opleiding.een vast inkomen, zijn er uitstekende sociale voorzieningen. De duur van de opleiding is mede afhankelijk van het tempo van de cursist. Deze hulp is in de eerste plaats in het belang van de mensen zelf. Maar het is geen liefdadigheid! Het algemeen belang is immers veel meer gebaat bij goede vaklieden dan bij ongeschoolde of onvoldoend geschoolde arbeidskrachten. I I CENTRUM VOOR OPLEIDINGVAN VOLWASSENEN Om nader kennis te nemen van de opleidingsmogelijkheden in de bouw en me- taalberoepen is er gelegenheid tot het bijwonen van een in het Centrum voor Vakopleiding van Volwassenen te Rotterdam, van Graft- straat 10. (bij de Waalhaven). Vrijdagavond 23 januari van 18 tot 21 uur en zaterdag 24 jan. van 9 tot 15 uur. Ook kunt u inlichtingen verkrijgen bij de Gewestelijke Arbeidsbureau's.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1970 | | pagina 2