De eindeloze oorlog Overdenking Raad Oostflakkee wacht belangrijke vergadering van weenen F^C. KORTEWEG il ZOON ouDDORP: Beilrl|fsleider|Massa|Markt uit de Heilige Schrift Soinmeisdijk Vrijdag 9 januari 1970 No. 3852 CHR. STREEKBLAD OP GE3REF0RMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUIDnHOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN NOG SLECHTS ENKELE DAGEN LAATSTE KANS tot f 80,— voordeel Fruitmanden en Fruitbakjes „De Fruitcentrale'' MIDDELHARNIS GEOPEND!' Zondagsdienst artsen -k Nieuwe iiaven voor beroeps- scSieepvaart nodig ie Aanpasslngswerken i.v.m. realisering Deltaplan ie Structuurplan voor hele gemeente SLAAPKAMER- KLEEDJES in vele frisse kleuren. Voor weinig geld iets nieuws in de slaapkamer. I ZIE ONZE opruimings advertentie in het dinsdagnummer a.s. ^modehuis dirksland tel; 396 POfcJTBOX 8 - MIDDEÏLHABNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk ABONNEMENTSPRIJS 3,75 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 16 cent per msna. Bij contract speciaal tailel. Tel. (01870) 26 20 Na 6 uur (01870) 3382 Giro 167B30 Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vfijdagavtmd e zesdaagse oorlog in het Midden sten van juni 1967 zal velen onzer g vers in het geheugen liggen. Het s een spectaculair gebeuren, dat de Ie wereld op een sensationele wijze -ig hield. In nog geen week tijd zag t kleine Israël kans naar alle zijden 'anig op te rukken, dat het zijn dsgrenzen kon uitbreiden over het ele gebied tussen de Middellandse en de Jordaan en zelfs tot aan de de Zee en de Golf van Suez. Het was prestatie, die de hele wereld met ondering vervulde, sraël had met één vernietigende slag n positie veilig gesteld. Het kleine odse land, waar in 1948 de staat Is- ■-l werd gesticht, werd evenals in oude en na een eeuwenlange ballingschap er de woonplaats van het Joodse Ik. Sedert dien heeft dit volk hard erkt aan de consolidering van zijn ats- en maatschappijbestel. Gemak ijk was dit niet want men moest van grond af beginnen met de organisa- van de nieuwe staat. Bovendien lie- de landsgrenzen zeer ongelukkig, 'at in feite het land moeilijk verde- baar was.; Wanneer de Israëli's niet k een enorme financiële steun had- ontvangen uit Amerika van hun wonende volksgenoten zouden zij niet volbracht hebben hun staat 'lig te stellen. e vijandschap tussen Joden en Ara- ren is eigenlijk een wonderlijke zaak. 'de volken hebben een gezamenlijke -vader n.l. Abraham. De Joden mmen af van diens kleinzoon Jacob Israël en zijn zo genoemd naar diens n Juda, terwijl de Arabieren afstam- n van Ismaël. Ofschoon het dus enlijk broedervolken zijn hebben ze hele geschiedenis door met elkaar op "t van vijandschap geleefd en dat is in de loop der eeuwen beslist niet be- op geworden, hetgeen ook in de d is gewerkt door het feit dat de abieren in de zevende eeuw na Chris- en daarna de godsdienst van Mo urned, de Islam, hebben aangenomen, or de veroveringstochten van ver- illende Arabische legeraanvoerders n ze erin geslaagd geheel Noord-Afri- en Zuidwest-Azië voor de Islam te Jieii. Vandaar dat men in die stra- n een hele serie landen vindt, die een -cifiek Arabische cultuur hebben: n dertke aan Syrië, Libanon, Irak, danië, Koeweit, Saoedie-Arabië, Je- n, Egypte, Soedan, Libye, Tunesië, arije en Marokko. Deze landen vor- n een soort Arabische statenbond, die rnamelijk bijeengehouden wordt r de gemeenschappelijke haat tegen Joden, meer speciaal tegen de Jood- staat. Het is dan ook een buitenge ne prestatie van het Joodse volk ge- st dat het nu ruim twintig jaar ge en erin slaagde temidden van een g van vijanden een kleine staat te chten, die een toevluchtsoord kon den voor vervolgde stamgenoten. e Arabische landen hebben de ver- tterende nederlaag, die ze in juni 7 leden, nimmer kunnen verkroppen, eer omdat met name Egypte en Jor- ië daarbij grote landstreken verlo- die nog altijd door Israël bezet ge- den worden. De Israëli's zijn toen in paar dagen tijd opgerukt naar het ezkanaal en daar zitten ze nog steeds. hele woestijn van de Sinaï viel "door in hun handen. Ten noorden het meer van Galilea viel Syrisch ied en in het Oosten van het West- daanland Jordaans gebied in hun den. Al deze streken zijn nu al twee een half jaar bezet gebied. Met na- op het Suez-front vinden telkens ermutsellngen plaats, maar tot dus- r zien de Arabische landen blijkbaar en kans de Israëli's uit hun vroegere leden te verjagen. 'en kan het gevoeglijk een guerrilla- log noemen. och ziet het ernaar uit, dat vroeg of t het smeulende vuur weer eens hoog oplaaien. De Sovj et-Unie heeft de en door grote wapenleveranties ge- an aan de Arabische landen. Moskou unt deze om daardoor de invloed van Westen, met name van Amerika, ZIG ZAG NAAIMACHINE lichtgewicht - vrije arm - inge bouwde veüigheidsmotor - alle mogelijkheden. Kompleet met naalboxkoffer. PPAFF NAAIMACHINEHUIS Kortemeestraat 17, Bergen op Zoom TeL (01640) 58 78 BON: voor gratis folders in enve loppe zenden aan, Antwoordnr. 102, Bergen op Zoom. Naam: Adres: Plaats: ONZE LAMPEN GAAN UIT. „En de dwazen zeiden tot de wy- zen: Geeft ons van uw olie, want onze lampen gaan uit". Matth. 25 8 Het was de gewoonte in het Oosten, dat de bruidegom 's avonds opgewacht werd door een stoet van jonge maagden met brandende fakkels of lampen in de hand om hem op de huwelijksdag naar het huis van zijn vreugde te begeleiden. Maar als de brandende lamp ontbrak, dan was dit tot zulk een oneer van de bruidegom, dat de toegang tot de brui loftszaal ontzegd werd. En wie men dan ook was: men werd buitengesloten van de feestvreugde en alleen de nach telijke duisternis bleef over Welk een waarschuwing voor ons die belijdenis van Christus voeren. Tot welk een onderzoek voor 's Heeren aan gezicht worden wij vermaand: „Door zoek uzelf nauw, ja zeer nauw". Tot niet minder zijn wij geroepen dan om te wachten met een waakzaam oog, een bereid hart en een vaardig gemoed op de wederkomende Christus op de wolken des hemels. De Bruidegom komt om Zijn verko ren, gekochte en opgezochte Brmdskerk te halen, ook al schijnt Hij Zijn komst wat uit te stellen.i Hoevelen zullen er echter zijn, die de ware olie des Heiligen Geestes, de ge nade des harten, zullen blijken te mis sen en daarom niet zullen volharden tot het einde toe. Hun geloofslamp brandt slechts voor een tijd, hoeveel gaven zij ook mogen bezitten, menigmaal in dienst van Gods Kerk. Maar als de Bruidegom komt in het onverwachte, middernachtelijke uur, wordt te laat bemerkt het ontzaggelijke zelfbedrog, het ontbreken van het ware werk des Geestes in het verloren zon- daarshart, waarom ook Christus nim mer in het leven dierbaar, bemiddelijk gepast en noodzakelijk geworden is. „Onze lampen gaan uit", zo horen wij de klagende toon van zelfverwijt en te laat berouw. En bedenk toch, dat de ure van onze, soms zeer onverwachte dood even gewichtig is als de wederkomst van Christus, Die immers de Rechter is van de levenden en de doden. Wat zal het aangrijpend zijn met een ingebeelde he mel verloren te moeten gaan, gesteund te hebben op een grondslag voor de eeuwigheid, die rust geeft in de mens zelf, en als los zand zal wegspoelen in de nacht van het eeuwige verderf. Zou het baten om dan aan de ware kinderen Gods te vragen: „Geeft ons van uw olie", om alsnog in de bruiloftszaal des hemels binnen te komen? De dwaze maagden ontvingen op die wanhoopsvraag echter ten antwoord: „Geenszins, opdat er misschien voor ons en voor u niet genoeg zij". En waarlijk, dat antwoord moesten zij geven Het ge loof des Heiligen Geestes is 'zulk een strikt persoonlijke zaak, dat wij een an der al w^are hij onze broedernim mermeer kuim.en verlossen. De Heere Zelf werkt dat geloof in het hart van de Zijnen, wanneer elk van hen waar achtig tot God 'bekeerd wordt. En van die genade kan niet meegedeeld worden, hoe gunnend zij uit de aard der liefde ook Is. Niemand zal op gaan van een ander de bruilofstzaal binnentreden. De toe- Speciaal in het opmaken van B. V. fi. Veer Telefoon 2682 Westdljk 86 WKmamtmmtmmmmKammimBtmÊemKmmKmmBm gang wordt alleen geopend in de Naam van de volkomen Zaligmaker Jezus al leen, „Wiens Naam is als een olie die uitgestort is, en daarom hebben Hem de maagden lief". HEDEN, zo gij Zijn stem hoort, is het nog tijd der genade om deze olie te be geren met hartelijke smeking van uw ziel, om niet, zonder prijs en zonder j>;eld. Want de Bruidegom heeft Zelf de prijs betaald met Zijn bloed en aan Gods recht voldaan, voor een rechteloos volk, O, dat de dwazen wijs werden (gelijk de wijzen eens dwaas voor God zijn geworden) om op hun einde te letten en uit Zijn volheid te ontvangen genade voor genade en wel voor de grootste en dwaaste zondaren. Buigt toch uw knieën en bidt om de olie des Geestes, opdat in de ure der eeuwige beslissing uw belijdenis niet wordt uitgeblust in zwarte duisternis, maar de lamp des geloofs, door de lief de werkzaam, helder in uw ziel moge schijnen: Kom, Heere Jezus, ja kom haastiglijk! Totdat de dag aankomt en de scha duwen vlieden en buitenstaanders in zich zeil eeuwig zullen binnengaan door de poorten der gerechtigheid, om hun God ootmoedig t' eren, voor 't smaken Zijner zaligheên. Dan zullen zij zoals Augustinus schrijft Hem altoos zien, zien en ver heerlijken, verheerlijken en liefhebben; dat zal er zijn in het einde zonder einde. Dordrecht. Ds. D. Hakkenberg. Dames- en Herenkapsalon „CONSTANCE" Molendqk 67 - Tel. 605 - Oude Tonga MEVROUW, grijs haar? niet nodig, wij brengen het in uw eigen kleur terug. Ook uw adres voor een prima houdbare SUPER PERMANENT - WAVEj VOOR AL UW HAARPROBLEMEN, VISSER NEMEN. Kleuren, wassen en watergolven compleet 12,50. Permanent - Wave 20, GOES Tydrede S^G.P. Dinsdagavond 13 ja nuari a.s. hoopt Ds. Vergunst van Rot terdam, alhier een tijdrede te houden voor de S.G.P. Aanvang half acht in de kerk der Geref. Gemeente (Beatrixlaan) tegen te werken. Anderzijds wordt Is raël bevoorraad met wapens door Ame rika en andere westelijke landen. Op papier bezitten de Arabische landen momenteel een overwicht op Israël. De totale strijdmacht van dit laatste wordt geschat op een kleine 300.000 man. Egypte zou 200.000 man, Syrië 70.000 en Jordanië 55.000 in het vuur kunnen brengen. Israël bezit een duizend tanks, meest van verouderde typen en voorts nog ruim 500 die in de zesdaagse oorlog zijn buit gemaakt; Egypte zou 900 tanks hebben, Syrië 450 en Jordanië 300. Over de luchtmachten hebben we geen gegevens kunnen vinden, maar ook hier is Israël in de minderheid,i De Russen stevmen de Arabieren met Mig-straal- jagers en bommenwerpers. Israël heeft op de Arabieren dit vóór dat het een westerse natie is met alle voordelen van dien, terwijl de Arabi sche landen wat cultuur, economie etc. betreft nog altijd eeuwen achter zijn. In een geregelde oorlog moeten de Ara bieren altijd het onderspit delven. Daaix)m zoeken ze het nu al enige tijd in terreurdaden zoals de aanslag op een El Al - vliegtuig op het vliegveld van Athene, op een pijpleiding in Syrië, een bomaanslag op de Israëlische ambassa des in Den Haag, Bonn en Brussel etc. Maar het is diüdelijk, dat daarmee niets wordt bereikt. Toch baart de toenemende agressivi teit in het Midden-Oosten de grote mo gendheden veel zorgen. De Verenigde Naties hebben bij monde van Oe Thant £il meerdere malen de regeringen van Amerika, Rusland, Frankrijk en Enge land opgeroepen de handen ineen te slaan om een bevredigende regeling tot stand te brengen. Maar de vier grote mogendheden kunnen het over dit pro bleem onderling niet eens worden en dan zijn de V.N. machteloos. Zo ziet het er niet naar uit dat het probleem - Israël spoedig zal worden opgelost. Israël neemt in de huidige om standigheden een sterke positie in door dat het zijn bezet gebied aan alle kan ten heeft kunnen afronden, waardoor het gemakkelijker te verdedigen is dan op zijn oude grenzen. Het was van de Israëlische strategen juist gezien in 1967 een bliksemoorlog te voeren, die zou leiden tot de vorming van natuurlijke grenzen. Intussen lijkt het er veel op dat het probleem - Israël onoplosbaar is en daarom een eindeloze oorlog in zich bergt. De vraag is of Israël dit op de duur kan volhouden. Deze oorlog kost aan het kleine landje tien miljoen gulden per dag! De Arabieren zullen bereid moeten zijn Israël een plaats in hun midden te geven en dit laatste zal moeten inzien, dat het moeilijk beslag kan blijven leggen op geheel Palestina.. OUDBORP Bfleenkomst Bond v. Plattelands vrouwen. De Nederl. Bond van Platte landsvrouwen afd. Goedereede-Ouddorp houdt a.s. dinsdag 13 jan. een bijeen komst 's avonds om 8 uur in de achterzaal van hotel „de Gouden Leeuw" waarop de heer Szegedi een lezing zal houden over edelstenen en mineralen, een en ander aan de hand van kleurendia's. Op dinsdag 13 jan. om 2 uur begint de cursus „spreken in het openbaar" waarvoor zich nog enkele dames kunnen opgeven. MIDDELHARNIS D.V. dinsdag 13 januari a.s. sav. half acht spreekt voor de Chr. Geref. Ver enigingen in de kerk aan de Hoflaan ds. F. Beekhuis van Noordeloos. ledere belangstellende is hartelijk welkom. MIDDCLHRRNIS-TELrZaza Van zaterdag 10 janvxiri v.m. 12 uur t.m. maandag 12 januari v.m. 9 uur Middelharnis-Sommelsdijk: Dienst heeft dokter v. d. Wulp, telef. 2710, Sommelsdijk. Dirksland-Herkingen-Melissant: Dienst heeft dokter Boot, tel. 01877- 227, Dirksland. Flakkee-Oost: !M'-nst heeft dokter- -i?. Hattem, telef. 01874-259, Oude Tonge en dokter Bou- man, tel. 01871-269, Stad aan 't Ha ringvliet. WEEKENDDIENSTEN TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen: tand arts Overbeeke, Dirksland van 1111.30 uur. DIENST WIJKVERPLEEGSTER Melissant-Dirksland-Herkingen: Van vrijdagavond 6 uur tot maandag ochtend 8 uur zr. Koppejan, tel. 234, b.g.g. 412. Wit-Gele Kruis Achthuizen: Dienst heeft zuster Veneranda, Acht huizen, Den Bommel, Stad aan 't Ha ringvliet, tel. 01873-577. ZONDAGSDIENST DIERENARTSEN Dienst heeft dierenarts Minderhoud, tel. 01870-2897. THOLEN Zandagsdienst artsen. Zondag 11 jan. hebben voor de gemeenten Tholen, Poortvliet, Oud Vossemeer, Nieuw Vos- semeer en St. Philipsland dienst dokter Vermet, tel. 01676-415, Nieuw Vosse meer en dokter Bos, tel. 01660-542, Tho len. THOLEN Bedankt. Ds. G. Westland te Wieren (O.) heeft voor het beroep naar de Herv. gemeente alhier bedankt. Tengevolge van de toenemende be langstelling van consumentenzij de voor de in Ouddorp gestichte Massa Markt hebben de ondernemers het wenselijk geacht een bedrijfsleider aan te trek ken. Per 1 jan. werd de heer E. Hoo- geveen in die functie benoemd, hij heeft zich inmiddels met zijn gezin in Oud dorp gevestigd, zijn adres is Margriet weg 17. De heer Hoogeveen, hij is 28, heeft zich al vele jaren in de levensmiddelen branche en in groter verband ook in de detailhandel kunnen bekwamen. In Voorburg waar hij werd geboren had zijn vader een kruidenierswinkel en het lag dan ook wel in de lijn der verwach ting dat de zoon des huizes na de mulo naar de kruideniersvakschool in Utrecht ging om alles van het vak te leren. De studie bleef niet beperkt tot het levens middelenpakket, ook de afdeling brood en banket en vlees werden bestudeerd waarop later nog een studie marketing en bedrijfseconomie volgde. Hij verwierf via de vakschool niet enkel zijn diplo ma's, hij vond er ook zijn vrouw zodat de studie een dubbel resultaat droeg. Negen jaar lang is dhr. Hoogeveen werk zaam geweest bij de Centra organisa tie in welk verband hij ook hielp bij de inrichting van de Massa Markt. Nu be rust bij hem de totale leiding van het bedrijf. Van de ondernemers heeft hij gezien zijn gebleken kennis van zaken zo goed als vrij mandaat gekregen. Zonder zijn plannen voor de toekomst kenbaar te maken onthult hij wel dat Tengevolge van de uitvoering van de Deltawerken hebben zich „ernstige ver anderingen" voorgedaan in de reeds lang bestaande havens van Oude Tonge en Ooltgensplaat. Tengevolge van het feit dat in Den Bommel geen waterkering voor de haven is gebouwd hebben zich daar praktisch geen veranderingen vol trokken. Hieromtrent heeft het Techn.Advlesbureau van de Ver. van Nederl. Gemeenten een rapport opgesteld dat in de a.s. maandag te houden raadsver gadering van Oostflakkee samen met enkele andere belangrvjke rapporten zal worden besproken. de ideeën die hij gaat verwezenlijken „enorm revolutionair" zullen blijken te zijn. Van de zijde van de ondernemers werd verzekerd dat de Massa Markt zich in no-time tot een gezond bedrijf heeft ontwikkeld, dit aan het adres van hen die menen een op geen enkele grond gevestigde negatieve critiek te moe ten spuien. Het rapport komt in de eerste plaats tot de conclusie dat aanleg van een haven voor de beroepsscheepvaart noodzakelijk is. De havens van Oolt gensplaat en Oude Tonge kunnen hier voor niet dan tegen extreem hoge kos ten geschikt worden gemaakt. In de tweede plaats is tengevolge van de afsluiting van het Volkerak een ver snelling opgetreden in de dichtslibbing van de havens, terwijl de bereikbaar heid door de hogere waterstanden zeer is beknot. Bij hoog water moeten de sluisdeuren gesloten worden, hetgeen tot gevolg heeft, dat de havens slechts enkele uren per dag bereikbaar zijn. Bij de Galatheesche Haven doen zich die grote bezwaren niet, althans in veel mindere mate, voor. De aanleg van de haven te Galathee is uitgewerkt in een plan. De haven voorziet in aanlegplaatsen en een los- wal. De mogelQkheden voor uitbreiding zijn aanwezig. De ligging direct laan vaarwater voor grote schepen, en het niet-geschelden zyn door schut- of keersluizen is, in aanmerking genomen de goede wegverbinding en de aanwe zigheid van voldoende terrein voor de vestiging van industrie, bepalend ge weest voor de keuze. De in genoemd plan aangegeven fa sering vloeit voort uit het feit, dat bij een grotere aanleg omlegging van de, tot 1978 primaire. Zeedijk noodzakelijk zou zijn. De eerste fase omvat dus ver beteringen vah de bestaande haven. Met de aanleg van de eerste fase zal er voldoende lesruimte zijn om de ont wikkeling van 19 ha droog industrie terrein mogelijk te maken. Eerst na de afsluiting van de Oosterschelde is de uitbreiding van de haven binnen de zee dijken aantreltkeiijk, hoewel de moge lijkheden daartoe uiteraard reeds eerder aanwezig zijn,i De fasering van de ha- venbouw is uitgewerkt op de tot de bij lagen bij het rapport behorende teke ningen. De financiering van dit plan zal ge deeltelijk kunnen geschieden door de uitkeringen, die zullen worden verkre gen op grond van de Deltaschadewet voor de havens van Oude-Tonge en Ooltgensplaat. Uitvoering van de eerste fase zal dan echter vóór 1978 moeten geschieden, aangezien daarna geen uitkeringen meer zullen worden gedaan. Teneinde de bijdrage te kunnen be rekenen zijn fictieve plannen gemaakt voor de aanpassing van de havens van Ooltgensplaat en Oude Tonge. Functioneel gezien en in samenhang met het recreatiestructuurplan (in be werking) verdient het aanbeveling de havens van Ooltgensplaat en Oude- Tonge en die van Den Bommel te be stemmen voor de recreatie, waarbij na der te bezien valt of de gemeente dan wel een particulier(e instantie) de nood zakelijke verbeteringen zal aanbrengen. De raad wordt voorgesteld de plan nen voor de aanleg van de Galatheese haven goed te keuren. Daarna is een wet verzekerd te achten. Na het toe bijdrage op grond van de Deltaschade- kennen van deze bijdrage zal een fi nancieringsplan worden voorgelegd, teneinde de havenaanleg uit te kunnen voeren. Structuurplan Oostflakkee. Voorts zal de raad ook het structuur plan Oostflakkee bespreken. In het praeadvies verklaren B. en W. een structurplan als een plan waarin door de gemeenteraad de toekomstige ont wikkeling van de gemeente aangegeven wordt, het dient een beschrijving te zijn van de gemeente voor de gemeente, in onderlinge samenhang van haar delen, meest gewenste ontwiidtelingen op lan- v*ONINGINRICHT»H«. gere termijn en, voor zover nodig, van de fasen waarin die ontwikkeling zich zou moeten of kunnen voltrekken. Uit een nadere beschrijving van B. en W.: In het structuinrplan komen een tweetal zaken zeer duidelijk naar vo ren. Beide vloeien voort uit de afzui ging, die heeft plaats gehad naar het Rijnmondgebied^ In de eerste plaats valt duidelijk te constateren, dat een zeer groot aantal jonge mensen weg trekt uit Oostflakkee, voornamelijk ten gevolge van een structureel tekort aan woningen. Ware het alleen een kwestie van woningtekort, dan zou dit probleem op te lossen zijn, zij het niet op een ge makkelijke manier. Hiermee onverbre kelijk verbonden is echter het tweede structurele probleem, namelijk de werk gelegenheid. Praktisch alle jonge men sen moeten direct nadat ze van school komen werk gaan zoeken buiten Goe- ree-Overflakkee. Het blijkt, dat, wan neer zij eenmaal op een huwbare leef tijd komen, ze In hun werkgebied vlug ger en gemakkelijker aan een woning kunnen komen dan hier. Hierdoor ont staat in feite de zuiging. Deze zuiging heeft, indien daaraan niet iets wordt gedaan, rampzalige gevolgen. De be volking veroudert snel en de aanwas van jonge gezinnen loopt terug. Deze cirkel moet doorbroken worden door de bouw van woningen en het aantrekken van werkgelegenheid. Bij het aantrek ken van werkgelegenheid behoort ook de verbetering van het woonklimaat. Er mag zich in geen geval een achter uitgang aftekenen. Een voor Oostflakkee niet nieuwe, doch nog weinig ontwikkelde welvaarts bron, is de recreatie. Deze vorm van dienstverlening dient verder te worden uitgebreid. Het structuurplan geeft aan welke mogelijkheden daartoe in de ko mende jaren naar de mening van b. en w, zijn. BOUWMATERIALEN Dirksland Telefoon 333 Vertegenwoordiger voor Schou- wen-Duiveland: J. M. Polmer, p.a. Ooststraat 25, Nieuwerkerk, (01114) 769. Samenvatting. De strekking van het structuurplan kan als volgt worden samengevat: ■jJr De gemeente streeft naar het oplos sen van het probleem van het ver- trekoverschot door: a. het aantrekken van werkgelegen heid, nieuwe industrieterreinen zijn in voorbereiding in Oude- Tonge en Sluishaven.i Aanvullen de terreinen zijn nodig in Oolt gensplaat en Den Bommel. b. het scheppen van een gunstig woonmilieu. Neveneffect hiervan kan zijn het vestigen van alloch tone woonforensen. Het bouwen van duurdere eengezins-huurwo- ningen verdient daartoe overwe ging. tV De eerstkomende vijf jaar zullen er ongeveer 650 woningen nodig zijn. Bij de verdeling van de woningen over de kernen moet rekening ge houden worden met de eigen behoef te van de kern. Daarnaast komen Oude Tonge en Ooltgensplaat in aan merking voor woongebied. Den Bom mel komt door zijn wat afzijdige en recreatief havenareaal op den duur in aanmerking voor gunstige exclu sieve bebouwing. (Vervolg pag. 2 Ie kolom)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1970 | | pagina 1