HOGE KORTINGEN! met 20en30%korting HERENKOSTUUMS GABIIRDINE JASSEN Uit andere bladen: bruidsfoto's OP HOOG BEVEL Fa. VISSER legde eerste grote steen voor Hneiicïeei overzicht SmMê N^L oLJmÉ^S geweestmaar wij gaan door met het weggeven van i^ -k „Wie meubels gaat kiezen gaat zich eerst hier en daar op de hoogte stel len van wat er te bieden is", zo weten ze uit ervaring. Welnu, zij gaan zorgen dat er straks meer dan nu mogelijk is heel veel te bieden is, in verscheidene kwaliteiten, stijlen, uitvoeringen en prijzen. Op 900 m2 kan menig meubilair worden neergezet en met ongeduld zien ze dan ook de gereedkoming van de nieuwe showruimte tegemoet. De aannemer, de fa. Mackloet uit Stad aan 't Haringvliet werkt er hard aan, er behoeft nog slechts enkele dagen te worden gemetseld en wanneer de winter niet te hard toeslaat dan zal het wellicht mogelijk zijn in maart volgend jaar de nieuwbouw te openen. De zaak op de Oostdijk kan dan wat worden ontlast, het zal meer dan ooit het visitekaartje worden van het hele be drijf dat ook een toonkamer heeft op de Westdijk in Middelharnis. De in de winkel geshowde modellen kunnen dan in een sfeervoller en natuurge trouwer omgeving worden gepaatst. ir ik- Vrijdagmiddag pakte mevr. Visser wat onwennig het truweel en nipte daarmee wat specie uit het historische bakje dat vroeger bij deze gelegen heden werd gebruikt en dat herhalve al heel wat jaartjes oud zal zijn. Er moest een verhoging aan te pas komen om het mevr. Visser allemaal mo gelijk te maken, de eerste steenlegging viel n.l. gelijk met het bereiken van het hoogste punt! Toen de steen er tenslotte lag vroeg mevr. Visser zich wat bezorgd af of, wanneer ze het onverhoopt niet goed gedaan zou heb ben, het hele bouwwerk daardoor toch niet zou instorten? Vervolgens werd er nog een tweede eerste steen gelegd maar dat ging nog wat moei lijker. Geen wonder als men weet dat de legger daarvan nog maar twee jaar was, het wat de kleine Herbert, zoontje van Gijs Visser die, na de nodige tranen te hebben geplengd, de steen legde. Dhr. Mackloet bleek op allerlei omstandigheden voorbereid, als een ware Sint toverde hij choco laderepen tevoorschijn die alle tranen stilden. it -k ir U E 11 C N V Ma^ merken Zuiver Sciieerwol - ^Dralon' en ,Orion' op de normale verltoopprijzen. Vanwege liet grote succes bij aankoop van een Herenkostuum ongeacht weSke prijsklasse reduktie „FALCON" „WOL - „TREVIRA" VOOR HALVE PRIJZEN Hand in eigen boezem Ook vo®r POTOGEAFIE J. ZANDSTRA SOMMELSBUK VERVOLGVERHAAt Iniiraak belasting kantoor Dickens-straatje in Ridderkerk Viiegtuig uit Numansdorp naar Tunesië HARTELIJK DANK Sint op paard was eerste weggebruike Expositie over wereldreis van zeilt Bertus Zijdenbos Bladz. 2 ÈILANDEN-NIEUWS Dinsdag 9 december i ;,;tf3i.'£tWl'ii Mevr. Visser-Biiïisse aan het toerk. Een „eer", waarvan ze nooit heeft durven dromen viel de nu 72-jarige weduwe mevr. Visser-Buijsse j.l. vrijdagmiddag ten deel, ze mocht heel officieel - een eerste steen leggen. Dat gebeurde op het industrieterrein te Sommelsdijk waar haar zons Gijs en Herman, exploitanten van het meubelhuis fa. Visser Zn., een toonkamer laten bouwen met een opper vlakte van maar liefst negenhonderd vierkante meters! Met die nieuw bouw hebben de heren Visser uiteraard hun bedoelingen. In de bouwkeet werd onder het genot van wat geestrijk vocht (tegen de kou!) nog wat na gemediteerd. Daar kwam ook ter sprake dat de fa. Vis ser volgend jaar (1971) honderd jaar zal bestaan, de grondslag werd in 1871 gelegd door dhr. Visser die als „de mattenschipper" bekendheid kreeg. De toonkamer zal, zoals opgemerkt 900 m2 groot worden, het gebouw wordt opgetrokken van B 2 blokken, één buitenwand wordt bekleed met steen. De voorzijde en een gedeelte van de zijgevel zullen uit glas bestaan zodat dat wel een erg grote etalage gaat worden. Wie de koersen van vorige week ver gelijkt met die van deze week zal kun nen constateren dat de stemming in mineur is geweest. Ook de koersen van de internationals liepen terug. Voor Olies was er nogal wat vraag uit Duitsland, maar het omvangrijke Ame rikaanse aanbod werkte koersversto- rend. Over het algemeen loopt de handel in Stocks aardig al. We hebben de indjnk, dat velen het advies tot omwisselen heb ben gevolgd. Het koersverloop in Philips was nog al grilling, maar aan het eind van de week moest toch een koersverlies van f 2,50 worden genoteerd. Ook Unilever kon zich evenmin aan de algemene trend onttrekken, terwijl de koersontwikkeling van AKZO onder invloed van het algemene beursklimaat zonder meer teleurstellend bleef. Voorts liet Hopgovens zich van een minder goede zijde zien. Ook Heineken kon zich uiteindelijk niet aan de algemene trend onttrekken, ofschoon dit fonds toch bijzonder goed weerstand bood. Een aandeel waarvan aandeelhouders al veel plezier hebben beleefd en ongetwijfeld ook nog zullen beleven. Lokale markt Evenals Sinterklaas met pepemoten heeft gestrooid is er ook door diverse bedrijven middels tussentijdse medede lingen, met nieuws gestrooid. Nijverdal-ten Gate zag in de eerste 42 weken van het jaar de omzet met 5°/o stijgen, voor heel 1969 wordt een minstens gelijk resultaat verwacht. Stoomspinnerij „Twente" waarvan de koers nog ver onder pari noteert, schroomt niet om een aandelenuitkering uit de agioreserve te doen van 10»/o. De beide „Kabelaandelen" Twentsche en Nederlandsche hopen beiden op een gelijk resultaat. Metaalbedrijf Radema kers heeft in de loop van 1969 belang rijk betere resultaten geboekt dan in 1967 en 1968 een hervatting van de di videndbetaling is waarschijnlijk. Bammens keert een onveranderd in terim dividend uit van 6%. Over de eer ste 10 maanden van 1969 werd een prak tisch gelijk resultaat behaald. De aan delen lagen opvallend vast in de markt. Rolinco zal in februari a.s. een bonus in aandelen ten laste van de agioreser ve uitkeren in de verhouding van 2 nieu we aandelen op 13 oude aandelen. De groei is er duidelijk ingebleven en men kan zich deze uitkering uit de agioreser ve veroorloven. Op een buitengewone vergadering van aandeelhouders heeft het bestuur van het VMF concern als haar verwach ting uitgesproken, dat de winst over 1970 weer ongeveer f 100,— per aandeel zal bedragen in 19Y1 f 190 en in 1972 f 210 per aandeel. Het jaar 1969' mag dan wel als een dieptepunt worden beschouwd. Op deze vergadering bleek dat het ver trouwen van aandeelhouders in het be leid van toestuur en direktie duidelijk was teruggekeerd. De groep uitgeversaandelen hadden behoorlijk onder winstnemingen te lij den. Hierop vormde Elsevier een gunsti ge uitzondering. Het grotoste verlies kreeg KUuwer te incasseren. VMU zag zich f 11,ontglippen. De positieve in houd van de tussentijdse mededeling van Drukkerij De Boer werd later teniet gedaan. Ook de meeste aannemings delen moesten de tol van de winstne- Voorburgse Courant: Met de felle protesten tegen de rijks- wegenplannen en de oost-west-verbin ding die Voorburg veel minder leefbaar maken ,blijft 't ergens toch een wonder lijke zaak. De felle betogers, die zich op de hearing geëmotioneerd afvroegen of alls nu maar moet worden opge offerd aan de auto en of overal auto racebanen moeten worden gemaakt, stapten na de hoorzitting doldriftig in hun auto en reden kalm naar huis. Auto-matisch wordt dat door alle auto mobilisten vanzelfsprekend gevonden. Maar wanneer er een vergadering van geheel onthouders zou zijn gehouden, die zich na afloop allemaal een stuk in hun kraag zouden drinken, dan zou deze kleine krant met alle grote Haagse kranten te klein zijn geweest. Toch zou dat een vergelijkbare situatie zijn. U moet ons goed begrijpen. Natuurlijk is de auto niet meer weg te denken uit onze maatschappij. Natuurlijk zijn er mensen, die door hun beroep niet zonder auto kunnen. Maar menigeen ziet in de ft »»0 tt mingen betalen, waarbij vooral de dun ne marktpositie een grote rol speelde. Opvallend zwak liggen de aandelen Nederhorst in de markt. Met een koers van 342''/o kwam men op een nieuw nieptepunt voor dit jaar. In beurskringen vreest men dat de koersdaling een uitvloeisel is om een minder gunstige ontwikkeling als gevolg van een minder gunstige ontwiiikeling als gevolg van de niet zo vlot verlopen integratie bij de overgenomen bedrij ven. Obligatiemarkt De spanning op de Amerikaanse ka pitaalmarkt blijft groot. Deze week kon een eerste klas obligatielening slechts tegen rekordvoorwaarden worden ge plaatst. Rendement Q'/o. Ook de si tuatie op de Amsterdamse obligatie- markt is niet fraai. Nu de 8% lening van de S.E.P. is mis lukt, is ook de 8''/o premielening van het bouwfonds voor de Limburgse Gemeen ten op een mislukking uitgelopen. De 8»/o S.E.P. obligaties kwamen op 971/o terecht tegen een inschrijvingskoers van 99V4''/o. De grote vraag is uiteraard of woensdag a.s. voor de tweede 8»/o lang lopende lening. Bank voor Nederland sche Gemeenten groot f 100 miljoen vol doende belangstelling zal bestaan. Veel zal afhangen van een mogelijke interes se van het buitenland en de koers van uitgifte, die maandag a.s. bekend ge maakt zal worden. door AXNIE SANDERS 52 „En?" vroeg Griet meteen. „Een dochter! Alles is best gegaan! Nee, nee, geen koffie, daar heb ik geen tijd voor. 'k Moet direct weer weg. De mannen hadden het druk op 't land, daarom ben ik het zelf maar gauw even komen zeggen. Maar ik kan niet lang uitblijven, want aan die ouwe tante Mijntje kun je tegenwoordig niks meer overlaten!" Ze weerde Cobaatje, die zich had vastgeklemd aan haar boezelaar, zacht- j.es af. „Nee lieverd, opoe kan hier niet blij ven. Ze kunnen opoe niet missen hier naast!" Voordat iemand nog wat kon zeggen, was ze alweer weggedraafd, Cobaatje was verontwaardigd en zocht schadeloosstelling bij pappa; die haar meenam naar de stal, om haar even op Bles z'n rug te laten rijden. Grootvader zat stil-gelukkig in zijn stoel. Alweer een kleindochter, een kind van Thijs en Anna! Zeven kleinkinde ren had hij nu al. Bij Riek kwam hij nog geregeld elke maandagmorgen, al behoefde hij daar nu geen bericht van Stien meer te brengen. Even krampte er iets in hem samen bij de gedachte aan Stien, aan al zijn gestorven kinde ren. Dit bleef het grote verdriet in zijn leven en in dat van zijn vrouwj Maar verderWat waren verder alle zor gen toch wonderlijk van hen af geno men! Thijs was getrouwd en vader ge worden; van onwil of tegenzin in dit opzicht was bij moeder niets meer te bespeuren. Ze was zo vertrouwelijk met Anna als met haar eigen dochters, en de jonge vrouw van haar kant was o zo blij dat ze nu weer een moeder had, met wie ze alles bepraten en overleggen kon. Haar eigen moeder had ze nauwelijks gekend, ze kon zich haar gezicht niet eens meer voor de geest halen. Voskamp hield zielsveel van zijn dochter, maar de plaats der moeder kon hij niet vervullen; en die oude suffige tante van zijn vrouw, hoe goed ze ook voor Anna mocht zijn, was daartoe evenmin in staat. Nee, de verandering was voor allemaal een verbetering ge weest. Huub, die baas Pelders van zijn hele troepje de meeste zorg had gege ven, was nu zo gewillig en behulpzaam als nooit tevoren, terwijl Marie al het mogelijke deed om haar liefdeloosheid van vroeger goed te maken. Stien, zijn liefste kind o, hij zou haar blijven betreuren, tot'de dood ook hem zou los maken van wat hem dierbaar was maar zorg behoefde hij over haar niet meer te hebben. Wie had dat ook eens gezegd: „U staat haar niet af aan de dood, maar aan het eeuwige leven!"? O, ja, de zuster van het sanatorium! Hij had daar toen op gezwegen, nu kon hij 't beamen. Niet aan de dood, maar aan het eeuwige leven; niet aan het graf, maar aan de hemel. Voor hem vooral had dit offer vrucht gedragen: Iiij sloeg geen enkele kerkdienst meer over. Zijn vrouw ging wel mee, doch haar hart bleef er buiten, dat merkte hij wel; zij deed het niet uit tjehoefte, maar veel meer omdat ze het meende verpUcht te zijn aan de nagedachtenis van haar kind. Er werd nu ook gelezen aan tafel; daar werd de bijbel van Stien voor ge bruikt, want zelf hadden vader en moe der er nooit één gehad. De huisgenoten waren eerst verwonderd geweest; Ba rend en Dirkje vooral hadden niet ge weten, wat ze hiervan denken moesten. Hun ontzag voor de oude boer had hun echter verhinderd, aan die verbazing openlijk uiting te geven. Nu was ieder in huis er reeds lang aan gewend; zelfs Cobaatje wist al niet beter, of het hoorde zo. Drie weken nadat het kind van Thijs en Anna geboren was, werd het ge doopt. Ook hierbij was de hele familie tegenwoordig. Zelfs Barend was in de auto het gouden kalf dat hij aanbidt. De automobilisten trekken zich er niets van aan, dat ze een half uur vroeger de deur uit moeten omdat ze anders hun auto bij hun werk niet kwijt kunnen. Moeder de vrouw moet zo nodig een tweede auto om de kinderen naar school te brengen, boodschappen te doen of bezoeken af te leggen. Zo gauw zoon of dochter een baantje heeft moet er zo nodig een auto komen. Wat dit status symbool betreft kun je niet achterblij ven. Het is met de auto als met de drugs, de alcohol en de sigaretten. Als je er eenmaal aan verslaafd bent, kun je er niet meer buiten. Men heeft geen geld over voor een grondig geneeskundig onderzoek, duur der wonen, roomboter inplaats van mar garine en noemt u verder maar op. Maar men voelt zich zo ongeveer in valide, als het blinkend blik kapot is en in de revisie moet. En men betaalt zonder blikken of blozen enige honder den guldens daarvoor. Dat ze zo nodig wegen moeten is om dat ze zo nodig rijden moeten. Uit eigen ervaring weet uw verslag gever: met de tous en soms een taxi kom je ook (en veel goedkoper) een heel eind. Hij hoeft dus wat dit betreft niet de handen in eigen boezem te steken. Tocht sttiitte de hearing ook hem tegen de borst, vooral omdat hij geen auto heeft en er geen wil. En hoewel het gouden autokalf al lang verdronken is, wordt de put tóch niet gedempt. Uit de Nw. Brielse Courant: In de nacht van woensdag op donder dag is ingebroken in het Brielse be lastingkantoor. Door het stukslaan van een tweetal ruiten wist(en) de onge wenste (gast(en) door te dringen tot het bureau van de kassier. Een poging om dit open te krijgen mislukte. „Trou wens", werd gisteren namens de be lastingdienst verklaard, „in ons ge bouw blijft toch nooit geld achter." Uit Nieuwsblad van de H. W.: Op 20 december zal de schilderachtige Kerksingel van Ridderkerk geheel in stijl van de Engelse schrijver Charles Dickens aangekleed worden. Dit gebeurt in verband met het feit, dat het vol gend jaar honderd jaar geleden is, dat deze schrijver overleed. Ook in Enge land zullen in het volgende jaar veel dorpen veranderen in „Dickensdorpen". de vorm van een voor Nederland unie ke Kerstmarkt. Het oude centrum van het dorp krijgt het straatbeeld van een Engels stadje uit de vorige eeuw. De markt zal bevolkt worden door kooplui in 19e eeuwse kledij, die typische kerst- artikelen aan de man brengen. Zo komen er onder meer een poelier, een banketbakker, een boekhandelaar, een wijnhandelaar en een antiquair. Ten einde de sfeer van die tijd verder zo veel mogelijk te benaderen zal een en semble voor toepasselijke muziek zor gen, er zullen koetsen rondrijden en de verlichting wordt aangepast. De markt zal geopend zijn van twaalf uus 's mid dags tot negen uus 's avonds. Uit Nieuwsblad voor de H. W. Het sproei/zaaivliegtuig Piper Pa PH-JAP van de Pa. H. Bogaerds uit mansdorp is j.l. vrijdagmiddag vrachtvliegtuig naar Tunesië ve ken, waar het, gefinancierd door tie Hulp aan Tunesië (giro 999 dam) met twee andere Nederlm landbouwvliegtuigen gaat helpen het zaaien van tarwe en gerst in de o geving van het zwaar getroffen rouan, in midden-Tunesië. In de ms december moeten de Nederlandse vli tuigen in een tempo van 40 hectare uur 10.000 hectare van het rampgeb' inzaaien, zodat de boeren, als z huizen eenmaal weer hebben bouwd, meteen kunnen gaan oogsten, Uit de Nw. Brielse Courant: Na de officiële vaststelling door bestuur van de opbrengst van del tage-bazar wil ik heel graag van d- gelegenheid gebruik maken om allen? ver en dichtbij hartelijk te danken v hun bijdrage om te komen tot een t opbrengst van f 28.000. Na aftrek alle kosten resteert ongeveer f 24.5 U allen hebt er voor gezorgd, d de lente of zomer 1970 de bewoners De Plantage een week er uit kunnen. Aan organisatoren en bezoekers de bazar heel hartelijk dank voorli bijdrage! Namens het besta BLIEK, vcorzi Nieuws uit VI. Courant: Vrijdagmorgen is de drie kilom lange rijbaan uit de richting tunnel naar het Kleinpolderplein o^ gesteld. Geen snelverkeer, maar Nicolaas was de eerste weggeb van deze rijbaan, die op enkele hon den mieters na al een tijd klaar i Hierdoor is men weer een stapje der gekomen bij de grootscheepser structie van het Kleinpolderplein, naar verwachting eind volgend jaar lemaal gereed is. Uit Vlaardingse Courant: Na het boek over de wereldreis' onze stadgenoot Bertus Zijdenbos, i nu ook de tentoonstelling over de tieve en maritieme prestatie. De U mijlen lange zeiltocht van de vaie Ikastelein heeft in het Museum de Nederlandse Zeevisserij. Van U cember tot en met 1 februari daar de tentoonstelling MET BE ZIJDENBOS DE WERELD ROND houden. Op den tentoonstelling ontmoet als het ware Bertus Zijdenbos een letterlijk rondgaande opste volgt de bezoeker hem op zijn reisj vreemde, verre landen, maar o"* vooral in de steeds weerkerende den van schip, lucht en water tu iedere pleisterplaats. Want het was overwinning op het water, dat twe^ de deel van het aardoppervlak dat zijn prestatie zo ongew ^c" kerk; Dirkje paste thuis op de zes klein- kinderenj De oude boerin zat op haar gewone plaats in 't middenschip. Haar ogen lieten de bank bij het doopvont niet los. Daar zaten ze, haar kinderen; het ontroerde en verheugde haar tege lijk, te zien hoe gelukkig ze elkander telkens aankeken. Naast de jonge vrouw zat tante Mijntje, klein en verschrom peld, met het kind als een kostbare schat in de armen. Grootmoeder ogen zochten nu haar man; hij leek iets minder moe en ge bogen dan anders, en wisselde even een blik van dankbare verstandhouding met Anna's vader. Meer dan ooit gevoelden de beide mannen zich met elkander verbonden, nu ze grootvader waren over hetzelfde kleinkind. Na het gebed werd het formulier ge lezen; daarna hield Anna met stralende ogen haar kindje ten doop. „Aaltje Christina, ik doop u in de naam des Vaders en des Zoons en des Heiligen Geestes Moeder Pelders wiste onmerkbaar een ttaan weg. O neen, nu was ze niet boos geweest, omdat Thijs en Anna hunjl meisje niet naar haar genoemd 1 Aaltje ChristinaHet warende» men van haar twee gestorven docW die aan dit kleinkind gegeven ware" zo in de familie bewaard zouden bliJ Eer de bediening van de doop dankzegging geëindigd werd, gaf nee op om te zingen het laatste vers' de honderste psalm. Eerbiedig klonken de vele sten* door de kleine kerk. „Want goedertieren is de Heer, Zijn goedheid eindigt nimmerwe"' Zijn trouw en waarheid houdt haar kra Tot in het laatste nageslacht!" „Amen!" zei ouderling VoskafflP zacht in zichzelf, en Anna's m"^ hart juichte. EINDE

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1969 | | pagina 2