DeGerefor- neerde Kerken nanpassings- moeilijkheden Magazijn Ned. Kattenburg Ds. H. J. Hegger sprak in Oostkapelle erste Flakkeese vegelver. geslaagde tentoonstelling :.95 TOTALE OPHEFFINGSUITVERKOOP Plaatselijk nieuws Oostflakkee krijgt wellicht brandweerbelasting ''er 1969 n Jaaiga'^ Dinsdag 9 december 1969 No. 3845 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DB ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN 5TBÜS IS, ten! mg't jjPetrus, monument van genade. En de Paus...?" Nieuwe secretaris polder Dirksiand POSTBOX 8 - MIDDELHAENIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdljk ia (01870) 2628 Na 6 uur (01870) 3S82 Giro 167830 Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond mag 'Mig ïtzoeken. ter weiniê vorig* heeft vef .server*» aturist*» hw Fenny raadslid dan o* Over de Ned. Hervonnde Kerk heb- in we in de loop der jaren al meerma- in geschreven. Zij heeft een zodanig (bliek en algemeen karakter dat dit jgenlilk vanzelfsprekend is. De ker en van specifiek gereformeerde signa- ,ur echter zijn altijd meer gesloten ge- eest en daarom wordt er, behalve in 1 kerkelijke pers, minder aandacht in besteed. Het lijkt ons echter nu wel oppor- lum, gezien de ontwikkeling in de Ge- itormeerde Kerken, eens stil te staan j de situatie, waarin deze zich bevin- .n, Voor een buitenstaander "als schrij- jr dezes heeft dat Zijn bezwaren, maar ik zijn voordelen. Om, de dingen zo ijectief mogelijk te behandelen is het ijrom het beste de stof te ontlenen in mensen van de GerefKerken zelf. In „De Waarheidsvriend", het week- ad van de Gereformeerde Bond in de eivormde Kerk, werd dezer dagen uit- lerig aandacht besteed aan dit on- werp naar aanleiding van het ver- sndelde op de laatste synodezitting an de Geref. Kerken in Lunteren. Op e bijeenkomst is uitvoerig gesproken tr de toestand in die kerken. Er is al n Vereniging van verontrusten, er ordt druk gehandeld over de binding in de belijdenis en ook het besluit tot etreding tot de Wereldraad van Ker- :n brengt veel pennen in beweging. ;n aantal voormannen van de veroht- sten hebben op de synode het woord Merd en met name één van hen, ds. )mkes, heeft daar op indrukwekkende ijze uiting gegeven aan de bezorgdheid in velen in de kerk omtrent de rich- waarin zij zich meer en meer be lt. Zijn rede geeft een duidelijk ïld van de situatie. Hij sprak zijn Irontrusting uit over de uitspraken der lode en stelde het Schriftgezag en de indhaving der belijdenis centraal. iKaar zijn mening staan de Geref. Terken thans op eèn tweesprong. De pde kan de continuïteit met het he pen van de kerk der eeuwen handha- vot zij capituleert voor de inzichten 1 de nieuwere theologie, anders ge- fed: zullen de Geref. Kerken leven t liet Evangelie van verzoening en Jrbssing of zullen ze de ergernis van 1 Evangelie wegnemen door met alle Wd gehoor te willen vinden bij de fcderne mens? Er zijn legio dingen om tontrust over te zijn. Daar is aller- Ist de prediking. De talloze klachten pover geven de indruk, dat deze zeer 1 te wensen overlaat. Zonde en gena- I bekering en wedergeboorte worden far zelden genoemd, ten dele uit vrees J moderne mens" nog ,verder van de tk af te stoten. Vele kerkleden wer pen hieronder in nood en lopen al hun pen kerk voorbij om elders geestelijk te vinden. Er zijn ouders, die hun |ideren niet meer ter catechisatie dur- 1 sturen bij de eigen plaatselijke pre- [tant. ien ander punt is het secularistiepro- (de verwereldlijking), dat steeds ver- om zich heengrijpt en dat door een van het kerkvolk wordt toegejuicht aangemoedigd. Er is een voortgaande 'passing aan een wereldse wijze van 'en en leven aan de gang, waarbij godsvrucht steeds meer verloren Wat bovenal verontrust is de aan- Jng van het gezag van de Bijbel als Woord van God. Men legt zozeer nadruk op de menselijke woorden, [Win dat Woord tot ons komt, da^ goddelijk karakter eiVan schier te- F gaat en de Bijbel een gewoon men- i boek wordt. De ingeving door de ige Geest ontgaat blijkbaar aan ve- Men zegt wel dat men de mensen [s Woord niet wil ontnemen, maar een nieuw licht erop wil laten ijnen en de resltaten van de weten- mee wil laten spreken; dat het gaat tegen een verouderde Bij eschouwing, waardoor de mensen Bijbel geheel verkeerd hebben ge- '1 en verstaan; maar het resultaat is, ■"en in feite aan de mensen het ™,Gods ontneemt. brede kringen, ook in de Geref. ,*™;.is tegenwoordig een totaal an- wjbelbeschouwing gangbaair dan ^'laditionele. Nieuw is ze niet, want ontstond al in de vorige eeuw en gereformeerde voormannen als Tier, Bavinck, Noortzij, Grosheide, (Iers, Greydanus e.a. hebben deze •caal afgewezen. De neo-gerefor- fde radicale theologie lanceert een «beschouwing, die de H. Schrift aantast. De Bijbel belijden als Gods «d betekent volgens haar niet dat zo gebeurd is als de bijbelschrij- zeggen. Meerdere geschiedenissen "et Oude Testament zijn volksver- Adam en Eva waren geen histo- "e personen. Er is nooit een staat der imeid, een paradijs, geweest. Van Mstorische zondeval kan dus niet 'foken worden. Het verhaal van de van Jericho en dat van Jona «ontkend. En met het N. Testament r'^^enzo. De verhalen van de Evan- nebben iets legendarisch. Maria ^e niet af van David. Het beeld ae Jeruzalemse gemeente is sterk eaiiseerd. En zo kunnen we door- Wet gaat hier om de waarheid van ^finft zelf, waarbij,, het eindgericht ^n eeuwige scheiding niet meer pas- ™gena de nieuwere doch in fei- hf-r?^ opvattingen. Wij zijn hier rifti! °P terrein van de '"kritiek aangeland, waarbij be- '"8 heüsfeiten zoals de maagdelijke geboorte^eveneens discutabel worden ge steld of verworpen. Ds. Oomkes betreurt het zeer, dat ve len nog steeds hun handtekening plaat sen onder het ondertekeningsformulier, tei-wijl men in de praktijk van predi king eri catachesé er vrijelijk de hand mee licht. Als voorbeeld noemt hij de ontkenning van de historische zonde val, waarmee men synodebesluiten rond uit negeert. Hij vroeg daarom dringend een eind te maken aan de ondermijning van het Schriftgezag en uit te spreken, dat de binding aan de belijdenisgeschrif ten onverzwakt geëffectueerd moet wór den. Vindt men die te eng, dan moet men bezwaarschriften indienen. Wie dat niet wil moet volgens hem dan maar heengaan. De indoctrinatie heft reeds te lang geduurd. Hij vindt het de hoogste tijd, dat er een eind komt aan de dub belzinnigheid van het ondertekenen van de formulieren van enigheid. De weg van het conflict begeert hij echter niet na alles wat de,gereformeerden in 1944 (conflict-Schilder) hebben meegemaakt. Hij wil geen breuk in de kerk, maar evenmin een tolereren van propaganda voor afwijking van Schrift en Belijdenis. Gaat de ontwikkeling van nu door, dan kan helaas in de Geref. Kerken het moment aanbreken, waarop men moet zeggen: helaas, zo kan het niet langer, wij moeten gaan. Op de synode is uitvoerig over deze dingen gesproken, waarbij een grote verdeeldheid bleek. Men vond de ver ontrusten exclusivistisch. Prof. Kuitert, één van de voormannen van de nieuwe richting, bepleitte een moedig voort gaan op de weg van het experiment. Gebeurt dit echter dan zal het met het gereformeerd karakter van deze kerken gedaan zijn. Men spreekt al van binding aan een nieuw formulier, v/aardoor men terecht komt in de „geest- en hoofdzaak formule. Ronduit verklaren sommigen, dat de bestaande belijdenis haar tijd gehad heeft. Het zijn geschriften van drie eeuwen geleden! Men moet oog heb ben voor de taak der kerk -voor de noodlijdende wereld. Velen binnen de Geref. Kerken willen een formulering als in de Hervormde kerkorde en de bin ding reduceren tot een bepaalde kern. Zo zijn de Geref. Kerken bezig het klassiek gereformeerde spoor te ver laten en over te gaan op het algetneen christelijke. Het deconfessionaliserings- proces gaat voort. Peze kerken staan op de tweesprong. Het overbruggen der te genstellingen lijkt onmogelijk. We wilden onze lezers dit gerefor meerd commentaar niet onthouden. start a.s. zaterdag 10 uur precies. WESTDIJK; - MIDDELHARNIS Voor dames- en herenconfectie ZIE ONZE ADVERTENTIE a.s. VRIJDAG Dit was het onderwerp dat ds. H. J. Hegger voor de afdeling Walcheren van de Stichting „In de Rechte Straat" in het kerkgebouw van de Gereformeer de Gemeente te Oostkapelle breedvoe rig behandelde. Ds. Hegger werd ingeleid door de Chr. Geref. predikant ds. F. van Artistel uit Middelburg. Op zijn onderwerp nam ds. Hegger een zeer treffend begin om Rome ten voe ten uit te tekenen, n.l. de brief van kar dinaal Sadoleto (1539) die zich tot de raad en de burgers van Geneve had ge wend, ons hen te verleiden, terug te ke ren tot de heilige (roomse) moederkerk. Calvijn vertoefde toen te Straatsburg. Een apologie in grote stijl was Calvijns antwoord op de brief aan de kardinaal; een magistraal geschrift, het „response Sadoletum". Calvijn beriep zich op üe H. Schrift: „Wij moeten de kerk en haar leer altijd toetsen, aan de H. Schrift; zij moet een terugroepen zijn naar het Woord van God, en hoe ver is uw kerk, Sadoleto, daarvan afgeweken?" Aldus Calvijn, die Zijn Meester volgde, even als Paulus en Jacobus, die de vriend schap der wereld vijandschap tegen God achten! Wat on-oecumenisch was dat antwoord van Calvijn, zou men thans zeggen! ■Gelukkig: de stad Geneve koos voor Gods Woord. Calvijn kwam terug. En nu 430 jaar later geen brief naar Geneve; Paus Paulus VI wordt door de Wereldraad van Kerken in pracht en praal ontvangen. „Onze naam is Petrus", aldus de Paus. De pausen spreken altijd in majesteitsmeervoud, in tegenstelling van de Heere Jezus, die sprekt van „Ik" en Paulus zegt ook tel kens: „Ik". De Paus maakt aanspraak op absolute onderwerping aan zijn macht op alle terrein; als hij ex cathedra spreekt, is dit wettelijk en gewetensver- plicht; bij overtreding is zo iemand ver vloekt óf, hij moet het opbiechten. In 430 jaar is veel veranderd althans wat het protestantisme betreft, zoals het zich openbaart in de Wereldraad van Ker ken. De secretaris van de Wereldraad had de Paus moeten tegenspreken en zeggen:. Voor ons is in de Bijbel maar één Naam, die onder de hemel is gege ven; het Hoofd van Zijn Kerk is Chris tus! Maar dit is achterwege gebleven. Ds. Hegger ging daarna wat dieper in op het Woord van Jezus uit Matth. 16, waar Hij zegt tot Petrus op Zijn getui genis over Christus: vlees en bloed heeft u dat niet geopenbaarden daarna „op deze petra zal Ik Mijn gemeente bouwen." En wanneer Jezus dan over Zijn lijden en sterven spreekt zegt (in hetzelfde hoofdstuk): „Heere, wees u genadig! dit zal u geenszins geschieden!! Jezus moet Petrus dan bestraffen en zeggen: „Ga weg achter Mij, satanas!, gij zijt Mij een aanstoot!" Christus wil zeggen, gij zijn mijn tegenstander, gij zijt satan, gij be denkt menselijke dingen over Mij. Heel de roomse kerk is ook bedacht op men selijke dingen; óók in het protestantisme ligt deze trek. Dr. Romsey, de aartsbis schop van Canterbury heeft in een sa menkomst van r.k. studenten in Londen' gezegd, dat hij de paus wel als hoofd van de Wereldraad van kerken zou wil len: „Ik zie in de paus een-door Gods Voorzienigheid geschonken leider en ik zou bereid zijn hem als zodanig te vol gen in een verenigde kerk". Spr., noem de nog andere namen, o.m. het inter view met Prof. Ruler en Prof. Kuitert, men wil langzaam aan allen onder de macht van de paus brengen. Spreker hief telkens waarschuwend de vinger op, wij staan zo zei hij voor een crisis als nooit te voren! Tenslotte stelde ds. Hegger de apos tel Petrus in het licht als een monu ment van genade. Hij schilderde hem in de zaal vóór Kajafas, waar Christus hem in liefde aanzag. Jezus had gezegd: als gij eenmaal bekeerd zult zijn, versterk uwe broederen! En wat heeft het ge tuigenis van Petrus krachtig geklonken en klinkt het thans nóg .tot ons door, en dat in lijnrechte tegenstelling met wat de paus leert. Veel schriftelijke vragen Ds. Hegger kreeg na zijn indrukwek kend betoog tal van schriftelijke vragen te beantwoorden. Hij stond sceptisch t.o. de „beweging in de r.k. kerk, met na me in de Westerse landen. Velen gaan in de vrijzinnige richting. De Stichting In de Rechte Straat, helpt ex-priesters, spr. vroeg steun om het betreffende maandblad te lezen, wat f 8,per jaar kost. Ook v^as er een vraag, of spreker de roomse kerk nog „christelijk" kon noemen, wat spreker beslist ontkennend beantwoordde. Als motief voerde hij aan de vervloekingen van het Concilie van Trente t.o. de ware belijdenis der Schrif ten, die nog altijd geldend zijn. Ook op da nieuwe roomse catechismus ging hij critisch in, met bewijzjen uit de Heili ge Schrift. Het Chr. Koor Sursum Corda luister de de bijeenkomst op met prachtige zang. Het slotwoord werd gesproken door ds. Hartholt, geref. predikant te Oostkapelle. Deze stelde wel, dat ds. Hegger veel 'voor het Koninkrijk Gods deed, maar veroordeelde toch dat hij steeds in het negatieve over de r.k. sprak. Hij dacht, dat er toch nog wel wat goeds in de r.k. kerk was te vin den! (Wij vonden dit zeer onsympathiek van ds. Hartholt t.o. zijn collega ds. Hegger. Waarom ging ds. Hartholt hier op niet in, bij het vragen stellen? Nu gaf hij ds. Hegger een steek, waarop deze, omdat de vergadering gesloten was, niet meer kon antwoorden. Ver- slagg. Th. d. W. te M.) Het kerkgebouw was goed bezet. In de vrijdagmiddag gehouden ver gadering van stemgerechtigde Ingelan den van de Polder Dirksiand c.a,en het Waterschap De Gemene Uitwatering van Dirksiand is gememoreerd het enkele weken geleden plotselinge overlijden van de nog betrekkelijk jonge secre taris-penningmeester van de polder de heer Joh. van Dijke. Door dit overlijden moest een nieuwe secretaris-peniiing- meester benoemd worden. Uit de 60 sol licitanten kreeg de heer C. van Damme, ambtenaar ter secretarie alle 253 uitge brachte stemmen. In de rondvraag werd door enkele ingelanden gewezen op de niet vol doende verbetering van de Vroonweg. Het verkeer op die weg kan daardoor hinder ondervinden; Besloten werd een en ander aan het Bestuur van het Water schap De Dijkring Flakkee door te ge ven. Ook werd gewezen op het storten van vuil en afval in de verschillende watergangen van de polder. Dhr. Jan Grinwis_ te Ouddorp, van wie we al eens eerder schreven dat hij bij tijd en wijle antirevolutionair is, is revolutionair sinds hij, na bijna veertig jaar in het „electrisch", nu ook gasbui- zen moet leggen. Dat zit hem in de per 1 januari van kracht wordende fusie tussen de N^V.'Emgo en de Gascentrale Flakkee. Dhr. Grinwis was op zijn minst „lichtelijk ontstemd" over deze bran- chevervreemding en kennelijk is Sint Nicolaas daarvan op de hoogste gesteld. Vrijdagavond bracht hij dhr. Grinwis een echte Gas-pet met ster, ten teken dat die voor de voorman is bestemd. Op de foto kampt dhr. Grinwis met gas- pet met letterlijke aanpassingsmoei- lijkheden, een electriciteits kabel en een gasbuis vindt hij twee moeilijk met el-, kaar te rijmen attributen. MIDDELHARNIS Predikbeurt. Donderdag a.s. des sav. half acht uur, hoopt voor de Geref. Ge meente alhier voor te gaan de consulent ds. P. Blok te Dirksiand. MIDDELHARNIS-SOMMELSDIJK Bèjaardenmiddag. Op 16 dec. nodigt het comité der N.C.V.B. alle bejaarden uit naar de „Jeugdhaven" te komen om met elkaar de Kerstmiddag te vieren. Deze middag vangt aan als gewoonlijk om half drie. Alle bejaarden harte lijk welkom. Voor vervoer kunt U zich wenden tot de volgende adressen. Mej. den Boer Secr. Nijghstrt., tël. 2968. Mevr. Vlietland Berkenlaan 5, tel 2847. Mevr. Passchier Pr. Bernhardlaan 23, tel. 2147. Mevr. Groeneveld,, Ha ven hoofd 3, tel. 2773, mevr. Bienefelt, Som melsdljk. NIEUWE TONGE Kerkdienst Geref. Gemeente. Don derdagavond 11 december a.s. hoopt voor de Geref. Gemeente alhier voor te gaan ds. Venema van Zwijndrecht. Aanvang half acht. OUDE TONGE Jongetje tegen auto. Zaterdagmiddag vond een verkeersongeval plaats nabij de kruising Kolfweg-Prov. weg. Het zoontje van dhr. P. Keijzer stak met zijn fietsje de hoofdweg over terwijl een personenauto naderde, hij werd hier door gegrepen. Opname in het ziekenhuis was nood zakelijk, daar bleek dat hij een been breuk en enkele schaafwronden had. De bestuurder van de personenwagen kwam met de schrik vrij. De auto liep lichte schade op. Geslaagd. Te Arnhem slaagde dhr. J. A. Wijnhoff voor het examen bouwkun dig tekenaar. Dhr. Wijnhoff is verbon den aan de techn. dienst van de ge meente Oostflakkee. Vakantiehonnen De verzilvering van de vakantiebonnen voor de Landbouw met opdruk 19691970 vindt plaats op z&terdag 13 dec. van 3 tot 5 uur, tot een bedrag van f 200,kan worden verzil verd bij L. Brinkman, penningmeester van het N.C.A.B., Bemhardstraat 1, Ou de Tonge. SOMMELSDIJK Schoorsteenbrand. In het schoor- steenkanaal van de open haard in de woning van dokter Dogterom aan de Voorstraat ontstond zaterdagmorgen een schoorsteenbrand. De brandweer doofde het vuur met behulp van een rammeneur. Bijeenkomst C.B.T.B. De afdeling Flakkee van de C.B.T.B. komt a.s. dins dag 16 dec. sav. 7.30 uur in hotel Spee te Sommelsdijk bijeen. Een commissie van 5 man zal rapport uitbrengen van haar studie over het vraagpunt: „Welk toekomstbeeld; wat er aan te doen?" Een aantal aktuele vragen zal daar naast aan de orde worden gesteld. ABONNEMENTSPKIJS 3,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 16 cent per mm. Bij contract speciaal tarieL Vierhonderd en vijftig vogeltjes heb ben op 5 en 6 december het verenigings gebouw Vita Nova opgevrolijkt met hun gekweel. De Eerste Flakkeese Vogelver- eniging heeft daar haar jaarlijkse ten toonstelling gehouden, die vooraf ge gaan werd door een keuring. Lange rijen tentoonstellingskoo-itjes waren opgesteld luaarin vogels van di verse pluimage. Burgemeester Joh. van Es heeft de tentoonstelling geopend voor een niet- talrijk publiek vanwege de Sinterklaas avond. Hij citeerde Guido GezeUe, die een ópen oog had voor de natuur: „En stoort de vogels niet; ze zijn zo bezig!" „U zult de vogels wellicht met een an der oog zien, maar u neemt de dieren waar en houdt van ze. Het gemeentebe stuur hoopt, dat meerderen gefascineerd zullen worden door deze hobby en dat zo mogelijk het ledental zal worden ver hoogd," aldus de heer Van Es, die zijn persoonlijke complimenten bracht aan de samenstellers van de tentoonstelling. De voorzitter van de vereniging, de heer J. Heijboer, leidde daarna de bur gemeester rond de grote hoeveelheid vo gels, die varieerden van gewone parkie ten tot exclusieve tropische vogels. De prijzen De prijzen, de bekers en wisselbekers, die in ruime mate voorradig waren gin gen naar de vogelhouders: A. Knöps te Nieuwe Tonge, met zijn groene kanarie. In Oranje Agaat werd de heer L. van der Velde te Nieuwe Tonge eerste. In zilver J. Robijn te Melissant. Isobel-opaal G. S. Wolfert te Melis sant. Oranjerood: J. van Hulst, Middelhar- nis. Bastaarden: J. Robijn, Melissant. Parkieten: Turqouisinie, J. Heijboer te Oude Tonge. Papagaaien: J. L. Th. Huijssen te Nieu we Tonge. Zebra vinken: W. Grootenboer, Oude Tonge. Hymalajamerei: H. Vogelaar, Som melsdijk. Cal. Kuif kwartels: J. Heijboer, Oude Tonge. Ie stam tropen: C. A. Luijendijk, Oude Tonge. Het hoogst gemiddelde punten per in zender behaalde de heer A. Knöps te Nieuwe Tonge. Kampioen van de kanaries werd de heer J. van Hulst te Middelharnis. Kampioen open kweek kanarie werd eveneens de heer Van Hulst. Kampioen eigen kweek tropen de heer M. Groenendijk te Sommelsdijk. Openkweek tropen, de heer J. Heijboer te Oude Tonge. Derby kampioen de heer M. Groenen dijk. De jeugdprijs ging naar J. Kievit te Sommelsdijk. De heer M. Groenendijk te Sommelsdijk met één van zijn bekers en zijn kampioen. De raad van Oostflakkee die a.s. maan dagmiddag in openbare.vergadering bij een komt zal in die vergadering beslis sen op het voorstel tot invoering van een brandweerbelasting en bij een aanvaar ding daarvan de verordening op de hef fing en invordering van deze belasting vaststellen. Bij aanvaarding van de ver ordening als door b. en w. opgesteld zal de opbrengst rond de f 30.000,per jaar bedragen. Als motief tot invoering van deze belasting wordt aangevoerd de noodzakelijk gebleken aanschaf van twee nieuwe brandspuiten. De voorgestelde belasting bedraagt ö'/o van de belastbare opbrengst gebouwd voor de eigenaar en 2°/o voor de huur der. Voor een woning, gelijkwaardig aan een woningwetwoning bedraagt de belastbare opbrengst f 108,voor de eigenaar bedraagt de belasting f 6,48 en voor de huurders f 2,16. Vrijstaande eengezinswoningen: Belastbare opbrengst f 175,:De be lasting voor de eigenaar bedraagt daar na e'/o of f 10,50 en voor de huurder f 3,50. Riante bungalow of herenhuis: Belastbare opbrengst f 250, Brandweerbelasting voor de eigenaar f 15,en voor de huurder f 5,per jaar. Indien de eigenaar tevens de gebrui ker is komt de gehele belasting 8"/o voor zijn rekening. Artikel 5 van de verordening bepaalt dat de belasting voor de eigenaren van bedrijfspanden enz. met 50°/o wordt ver hoogd. Voor een normaal woonwinkelhuis met een belastbare opbrengst van f 225,- dient door de eigenaar 9"/o of f 20,25 en door de huurder 2''/o of f 4,50 te worden betaald. Voor een woning met werkplaats met een belastbare opbrengst van f 300, dient door de eigenaar f 27,aan brand weerbelasting en door de huurder f 6,- te worden betaald. Voor een boerderij met bijbehorende schuren met een belastbare opbrengst van f 500,moet door de eigenaar 9»/o of f 45,worden betaald en door de huurder 2% of f 10,—. STELLENDAM Muziekavond. Op zaterdag 13 dec. a.s. wordt in het Haegse Huus een geva rieerd muziekavond gegeven met mede werking van ntiuziekver. „De Hoop", drumband „Nieuw Leven" en een blok fluit groep. De aanvang werd bepaald óp 7.30 uur. Deze avond is alleen toe gankelijk voor donateurs en zij die zich op de avond van de uitvoering aan de zaal als zodanig opgeven. Opbrengst. De Wirwaravond gehou den ten bate voor de Gymver. Sparta mag geslaagd heten. Ondanks de geringe opkomst, en het weer dat parten heeft gespeeld, heeft de avond het mooie be drag kunnen halen van' f 533,netto. Allen die hier aan hebben meegewerkt, in welke vorm dan ook, hartelijk dank namens het bestuur van de Gymver. .Sparta. OUDDORP Tentoonstelling. Postduiven vereni ging De Trekvogels houdt a.s. vrijdag en zaterdag 12 en 13 december een gro te tentoonstelling van Postduiven in het Sportland aan de Molenweg te Ouddorp, het is geopend op vrijdagavond van 7- 10 uur en zaterdagmiddag van 1.306.00 uur en sav. van '7-11 uur. Bezoekt allen deze gezelligevrijetijdsbesteding met o.a. het Rad van Avontuur dit ten ba te voor deze vereniging. STAD AAN 'T HARINGVLIET i Bejaarden-avond. Heden dinsdag avond zullen de bejaarden van Stad aan 't Haringvleit hun eerste bepaarden- avond houden samen met de bejaarden van Oost Flakkee en Nieuwe Tonge, Mid delharnis. Dhr. P. van Rumpt zal dia's vertonen die tijdens de reizen van hemi gemaakt zijn, het muziekensemble „Ac- cordeola" verzorgt de muzikale omlijs ting. Aanvang 7.30 uur in 't Trefpunt. Kerknieuws. Donderdagavond 11 dec. hoopt voor de Geref. Gemeente voor te gaan ds. G. Schipaanboord van Rotter dam. Aanvang 7.30 uur. OOSTFLAKKEE Contact-avond in Achthuizen. De reeks contact-avonden, die door het ge meentebestuur van Oostflakkee voor de inwoners van de diverse dorpen in de gemeente wordt gehouden elk seizoen, wordt voortgezet met het houden van een avond in Achthuizen op dinsdag 9 december a.s., des avonds om 8 uur, in het jeugdhuis „De Arend".

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1969 | | pagina 1