De Raiffeisenbank is goed iroor uw geld. ook voor uw zekening-courant gelden Ruimtevaart, gezien in Bijbels iiclit Muziekver. E.l den Bommel jubileerde Ds. Verkade roept op eenparig iofgezang Plaatselijk nieuws BAIFKISEWBAWKEW eOEREE-OVERFLAKKE d Dr. Graaf land in lezing voor „Aicademeia" Postltantoor Middeliiarnis Twee zilveren muzilcan- ten bij Sempre Crescendo BÊj ingebruiicname orgel Herv. Qem. Nieuwe-To INGEZONDEN Geen contant geld in huis, geen risico door brandy Verlies of diefstal! Wel een rentevergoeding w over uw saldo en een eenvoudige manier van betalen via de bankgiro! Allemaal voordelen van een rekening-courant bij de Raiffeisenbank; de bank die uw opdrachten stipt uitvoert, ook uw periodieke betalingen waarvoor u slechts een éénmalige opdracht behoeft te geven. Vraag nadere inlichtingen bij uw Raiffeisenbank. SPAARBANK EN ALLE BANKZAKEN lof U m In greep Nieuw de F [vendöiïie ld [Grote verst Ihtige sets, o nour. jdecolog Piver Tabu en Diversen Po ebreide sorte ms de echte lEDIJZEKE N.V. ST Bladz. 2 EILA'NDEN-NIEUWS Dinsdag 25 november Weinigen zullen er ooit bij hebhen stilgestaan dat de moderne natuurwe tenschap, en daarmee ook de ruimte vaart, voor een goed. deel het voort brengsel is van de christelijke cultuur. In een heidense cultuur zou de ruimte vaart nooit tot haar huidige bloei zijn gekomen omdat daarin zon en maan als goden aanbeden worden <sn derhal ve onaantastbaar zijn. Deze en andere argumentatie gebruikte donderdagavond dr. C. Graafland Herv. predikant te Am sterdam toen hij voor de Volksuniversi teit „Akademeia" te Ouddorp sprak over het onderwerp „Ruimtevaart in het licht van de Bijbel". Dr. Graafland liet zich niet verleiden tot het geven van een zwart-wit oordeel, hij kwam, al, concluderend tot een genuanceerde be oordeling. Het criterium is of de huidi ge wetenschap wordt gebruikt tot eer van de mens of tot meerdere eer iian de Schepper. In de ruimtevaart als zodanig zag hij niet^een daad die ongeoorloofd is (ook de diepzee wordt verkend) maar ook op dit punt heeft elke ketter zijn eigen letter Positief en negatief In zijn boeiend referaat behandelde dr. Graafland zowel een positieve als negatieve benadering van de ruimte vaart op grond van wat Bijbel zegt. Positief kon hij zijn n.a.v. de inhoud van Psalm 8 die zegt„Gij doet hem (da mens) heersen over de werken Uwer handen: Gij hebt alles onder zijn voeten gezet". Ook 1 Korinthe 3 21 laat een positieve benadering toe, daar in wordt gezegd: „Niemand dan roe- me op mensen, want alles is Uwe, in het Grieks wordt daarin de kosmos met na me genoemd. „Het kan daarom niet in strijd zijn met het door God bedoelde „mejis" zijn wanneer de mens de hem gege ven macht ontplooit en gebruikt, mits het dient en strekt tot eer van Zijn Naam. De cultuurwetenschap kan al leen beoefend worden bij de gratie van de overtuiging dat het om gewone dingen gaat die onderzocht en geëx ploreerd mogen worden', zo betoogde dr. Graafland, de schepping is niet onaantastbaar maar mag door de mens worden gebruikt". In eerdergenoemde Schriftgedeelten las dr. Graafland ook aspecten die de_ ruimtevaart onder zware critiek stellen. Immers bedoelt de dichter van Ps. 8 te zeggen dat de macht een gegeven macht is. Waar God vergeten wordt krijgt ech ter de mens' de eer. Nog critischer stel de dr. Graafland zich op waar Paulus in zijn eerste brief aan de Korinthiërs zegt: „doch gij zijt van Christus." Spr. toonde aan dat het mogelijk is buiten het geloof om de schepping te gebruiken maar het gebruik loopt dan het gevaar in rilisbruik te ontaarden al is het anderzijds ook zo dat ongelo vige geleerden verantwoord met de schepping omgaan. Uit een boek van dr. de Graaf citeerde spr. dat de mens zich niet mag uitleveren aan de demon van de techniek. Deze acht het een ver krachting en een misvorming van het mens zijn als b.v. de mens een armzalig verlengstukje van de computer gaat worden. Een en ander samenvattend kwam dr/ Graafland tot de volgende conclusie: „Het zou allemaal niet mogelijk zijn als God die mogelijkheid niet in Zijn Schepping had gelegd maar niet alles wat kan is om die reden goed of de bedoeling van God; het gaat erom dat er een maatstaf wordt aangelegd, n.l. welke functie heeft het, waartoe dient het, wordt God ermee verheer lijkt en de mens er waarachtig mee gediend. „Wanneer dat aldus dr. de Graaf in zijn boek niet het ge val is is het Gods wil dat het niet ge beurt wat overeenstemt met de norm: - „Gij zijt van Christus." Verschillende benadering Weliswaar onderkende spreker een duidelijk verschil in benadering door Amerikaanse en Russische zijde, de Rus verklaarde spottend God niet te hebben ontmoet terwijl de Amerikaanse astro nauten tot een diepere aanbidding van de Schepper kwamen maar president Nixon had bij de eerste maanlanding een onchristelijk geluid laten horen toen hij dat „de grootste dag sinds de schep ping" noemde. Dr. Graafland: „De ver zoeking is groot de eer naar je toe te ha len, al noemen we de Schepper dan vergeten we veelal nog de Verlosser te noemen daarom blijft het hele gebeu- ren, in Bijbels licht bezien een dubieus karakter dragen". Gezien de zeer gro te kosten, de politieke wedloop en het lang niet altijd betrachten van de, eer van God en het welzijn van de mens concludeerde dr. Graafland: '„Daarom staan wij schuldig aan misbruik van de goederen die God ons heeft gegeven. Als een gezinshoofd alzijn inkomen aan zijn auto be steedt vinden we dat asociaal maar in het groot zijn wij precies zo bezig, wij geven miljarden aan de ruimte vaart tenoijl de ontwikkelingslanden het zo goed kunnen gebruiken. Criterium Het criterium is derhalve wat we met de mogelijkheden doen die God de mens gegeven heeft, of we gebruiken ze tot meerdere glorie van de mens wat een misbruik is dat tot verwoesting van de mens (atoombom) kan leiden of we ge bruiken de mogelijkheden tot eer van God, tot een rijker ontplooing van de schepping en een dieper aanbidding van de grootheid Gods. Spr. wist dat niet God maar wel veler geloofsvoorstelling met het gebeuren in de ruimtevaart wordt bedreigd. „Soms denk ik aldus In verband met het Sint Nicolaasfeest wordt de avondopenstelling van het postkantoor te Middelharnis van vrij dagavond 5 dec. verschoven naar don derdagavond 4 dec. van 19.0020.30 uur. dr. Graafland dat wij met deze ont wikkeling als onderdeel van het men selijk handelen op weg zijn naar een eindontknoping. Ook in Rusland en Mos kou zullen ze rekening moeten houden met de norm dat zij Gode bovenal en de naaste als zichzelve moeten liefhebben, „Ook wij worden van de toeschouwers houding afgebracht tot deelgenoten aan het gebruik van de schepping en ook wij zullen eenmaal rekenschap moeten afleggen, zo waarschuwde dr Graafland, hij maande ernst te maken met de in deze wereld ontvangen opdracht: „mens, wie zijt gij voor God en uw medemens?" Na het betoog van dr. Graafland werd in de gehouden dicussie uitvoerig van gedachten gewisseld. De stemming voor de internationals viel de afgelopen week na een onregel matige koersontwikkeling per saldo te gen. Oorzaak was weer vooral het uit blijven van buitenlandse belangstelling. Bij Kon. Olie begint kennelijk wat weerstand op te treden en dat is met de verhandeling van de stock in zicht al leen maar plezierig. In de buitengewone vergadering van de Koninklijke heeft de president-di- rekteur dr. Brouwer duidelijk zijn ver trouwen in de toekomstige ontwikke ling kenbaar gemaakt. Ik kan aldus dr. Brouwer de koersontwikkeling van de laatste tijd in geen enkel redelijk verband brengen met de ontwikkeling in ons bedrijf noch ook met de uitke- ringspolitiek of toekomst van de maat schappij. De door de moderne bedrijfs voering verkregen wendbaarheid zal ons in staat stellen eventuele moeilijkheden te overwinnen. De vergadering was bij een geroepen om goedkeuring te verle nen voor de uitkering van de bonus van 1 op 9. De agioreserve is thans praktisch uitgeput. Als het concern in de toekomst meer zou willen uitkeren dan zal dit uitsluitend kunnen gebeuren door een verhoging van het contante dividend per aandeel. Van de overige internationals lag AKZO, vooruitlopende op de derde kwartaalcijfers, moeilijk in de markt. Donderdag na de beurs bleek, dat dit niet geheel ongegrond was geweest. Na de flinke winststijging over het eerste half jaar viel in het derde kwartaal een ver traging in de geest te constateren. Ondanks de gunstige perspektieven voor het vierde kwartaal wilde hpt met de koersvorming van Hoogovens niet vlotten. Winstnemingen deden het koers niveau op een bepaald moment zelfs on der de f 110,inzakken. Philips en Unilever konden zich tamelijk goed hand haven. Heineken deed het met een koers van f 5,bijzonder goed. Hier zijn de verwachtingen voor de over enige tijd te publiceren cijfers hooggespannen, me de door de uitzonderlijk fraaie zomer. Zoals bekend zullen dan gconsolideer- de cijfers van Heineken, Amstel Brou werij en Vrumona worden verstrekt. hokale markt Dat de bordjes ter beurze snel ver hangen kunnen worden hebben de ta pijtaandelen Bergoss en Desseaux aan de lijve ondervonden. De berichten over vertraagde groei bij Desseaux werkten als een schrikeffekt, ofschoon hierop al meerdere malen op is geattendeerd. Reeds in het jaarverslag van Desseaux werd opgemerkt, dat de omzet over het eerste kwartaal slechts weinig hoger was dan in de overeenkomstige periode van vorig jaar. De notering zakte mede door de verhandeling van de Wk stock terug tot f 123,50. Ook Bergoss deelde mee, dat de resul taten over de eerste 9 maanden van 1969 zijn achtergebleven. Ook hier ging de notering scherp terug naar 420°/o en dan te bedenken, dat nog niet eens zo heel lang geleden nog een, Jcoers van 715''/o is voorgekomen. Bij de V.M.F, blijft het onrustig en over de toekomst kan weinig anders ge zegd worden dan wat reeds eerder werd medegedeeld. Wanneer de door het be stuur voorgestelde reorganisatie kan worden doorgevoerd zal het concern weer winstgevend kunnen worden. Of men er in zal slagen dit plan volledig door te voeren moet nog worden afge wacht. Aandelen Proost en Brand, blijven de aandacht vragen. Het aangeboden ma teriaal werd tegen oplopende koersen vlot uit de markt genomen. De kruideniersaandelen liepen de af gelopen week weer verder terug. Simon de Wit staat nog steeds onder invloed van de aangekondigde lagere winst en ter beurze moet men volstaan met steeds teruglopende laatprijzen. De minder gunstige stemming voor de ze sektor werd nog in de hand gewerkt, doordat Gebrs. Schuitema aankondigde over het lopende boekjaar een daling van, de resultaten met SO'/o te verwach ten. Ook het dividend zal daardoor waarschijnlijk verlaagd worden. Over 1968 keerde Schuitema 12% uit. Onder tussen heeft Schuitema samenwerkings- planijen aangekondigd met de Duitse on derneming Familga. Deze heeft een breed assortiment niet levensmiddelen. Aandelen Kwatta, die hun glorietijd op de beurs allang achter de rug heb ben en tegenwoordig als aandeel nog maar een klein bestaan voeren, trok ken iets meer belangstellink op de be richten, dat de onderneming zich gaat bezighouden met de produktie en ver koop van kant en klaarmaaltijden, waar toe een overeenkomst is gesloten met het bekende Engelse bedrijf Cerebos. Vast in de markt lagen aandelen Me teoor waarvan de resultaten dit jaar aanzienlijk hoger zullen zijn. Ook de Ned. Bontweverij kwam met een gun stig bericht Orderportefeuille en omzet zijn momenteel 15<'/o hoger. De winst zal dit jaar hoger uitvallen. Het bedrijfre- sultaat van Beers en Zn. zal beslist gun stiger zijn dan de voorafgaande jaren. De orderportefeuille bereikte een re- kordhoogte. Ook drukkerij De Boer heeft in de eerste 3 kwartalen een gunstiger resul taat behaald dan in dezelfde periode van 1968. De winst zal dan ook naar het zich laat aanzien niet lager uitko men dan vorig jaar. Sanders Behang gaat het dividend over het per 30 juni j.l. geëindigde boekjaar verhogen vah iC/o naar 12"/o. Ook VNU gaat het divi dend verhogen. Het interimdividend werd verhoogd van f 1,80 tot f 2, Obligatiemarkt Deze week de aankondiging van twee emissies. De B.N.G. gaat opnieuw spaar- brieven uitgeven. Tegen de koers van 100% worden deze brieven aangeboden, die op 7 jan. 1978 worden afgelost te gen 185%. Mees en Hope stelt de inschrijving open op f 25 miljoen 8% rentende obli gaties met een looptijd van 6 jaar. Met een prachtig feestconcert heeft de muziekver. E.M.M. (Eendracht maakt Macht) vrijdagavond haar 35-jarig be staan herdacht. Tevens werden 3 jubi larissen gehuldigd, twee voor hun 25 en een voor zijn 35-jarig lidmaatschap. Op volle sterkte heeft E.M.M, zich gepresen teerd, de vereniging heeft zo bleek uit het openingswoord van de voorzitter dhr. C. Berkenbosch, wel eens minder goede tijden gekend dan deze. Dhr. Berkenbosch releveerde hoe al een half jaar na de oprichting in 1934 aan een concours werd deelgenomen waar de 3e prijs werd.behaald. Meerde re concoursbezoeken volgden; dat ging overigens niet altijd in goeden gemoede omdat een terugblik onthulde dat in 1936 in Barendrecht de jury met zuurstokken bekogeld werd! In 1940 werd tengevol ge van de oorlogshandelingen het be zoek minder en in 1941 was de situatie hopeloos te noemen. Na een werfactie door een zestal leden in 1942 kwam de vereniging er toch weer boven op en al in aug. '45 kon de eerste ronde door het dorp worden gemaakt. Bij de installatie van burg. Kruiff speelde E.M.M, menig nummertje maar dat zal de muzikanten nog lang in herinnering blijven omdat de ventielen in de blaasinstrumenten bevroren. Bergafwaarts Na 1954 ging het weer bergafwaarts maar, hoevelen er ook mochten vertrek ken, een kleine kern hield stand. Toen in 1954 de commissaris van de Koningin de gemeente zou bezoeken werd door burg. V. d. Harst een bijeenkomst be legd die tot resultaat had dat de bloei in E.M.M, weerkeerde; in 1961 en 1962 werden eerste prijzen isehaald en enke jaren geleden konden nieuwe uniformen worden aangeschaft. I.v.m. de vermin derde gezondheid van de dirigent, dhr. Jansen moest naar een andere dirigent worden uitgezien', die werd gevonden in dhr. G. Zwerus. Dhr. Berkenbosch kon na ups en downs te hebben gere leveerd zijn terugblik toch met een „up" besluiten. Jubilarissen Vervolgens werden de jubilarissen voor het voetlicht gehaald, het zijn de heren A. van Zanten (35 jaar lid) en de zUveren jubilarissen J. Zuidijk en W. Breeman. Uit handen van weth. de Vos ontvingen zij een oorkonde en een herin- neringsspeld. Felicitaties Felicitaties werden daarop uitgespro ken door de heer G. Zweerus, namens „ApoUo" te Nieuwe Tonge; dhr. Wijn- hoff namens „Vooruit" te Oude Tonge, mevr. Knoop namens het kerkkoor, dhr v. d. Welle namens de gymver, ONA en dhr. J. Zoon namens de Voetbalver, van Den Bommel. Alle felicitaties gingen van een enveloppe met inhoud vergezeld. MIDDELHARNIS Tijdens de jaarlijkse ledenvergadering die vrijdagavond in café Koole te Mid delharnis werd gehouden werden twee leden van de Kon. Fanfare gehuldigd i.v.m. hun 25-jarig lidmaatschap. Uit handen van de voorzitter, dhr. G. Blok, ontvingen de beide jubilarissen een or nament, gekroond met een harp, met inscriptie. De jubilarissen zijn de heren J. Krijgs man en G. Horseling. Elk van hen werd door de voorzitter toegesproken. Beiden bleken zich aldus dhr. Blok tot goede muzikanten te hebben ontpopt. Dhr. Krijgsman heeft altijd de bugel ge blazen terwijl dhr. Horseling zich mees ter op alle mogelijke „wapens" heeft ge toond wat dhr. Blok deed concluderen dat hij een gemakkelijk amazuur heeft. Dat de vergadering een prettig ver loop had behoeft verder nauwelijks te worden vermeld. Geslaagd voor hovenier. De heer D. Looij slaagde dezer dagen vóór het exa men vakbekwaamheid hovenier en tuin- tekenen. Dhr. Looij beoefent zijn vak samen met dhr. Auperlé. Kerkdienst Geref. Gerneente. Don derdagavond 27 november a.s. hoopt voor de Geref. Gemeente alhier voor te gaan ds. A. Hofman te Scheveningen, Aanvang half acht. SOMMELSDIJK Twee auto's totall-loss bij botsing Op de Oudelandsedijk had zaterdag morgen een botsing plaats waarbij twee auto's totall-loss raakten. Dhr. C. v. d. Sluis reed met zijn Fiat (foto) in de richting Dirksland toen voor hem plot seling de heer Blokland met zijn Daf, vanuit stilstaand op de parkeerstrook, de weg kruiste naar de afrit naar de Dijkstraat. De Fiat greep de Daf in de flank. Een passagier van dhr. v. d. S., de jongeman Peter van der Sluis liep daarbij een gebroken pols op. HERKINGEN Bouw garages. Thans is een aanvang gemaakt met het aanbrengen van de nieuwe garages aan de Fortstraat. Uitvoering. A.s. vrijdag 28 november des avonds om acht uur hoopt de chr. zangvereniging „Zanglust" een uitvoe ring te geven in „Ons Huis" met mede werking van de verenigingen uit Dirks land en Nieuwe Tonge. Alle belangstel lenden zijn hartelijk welkom. GOEDEREEDE Eerste paal voor nieuwe woningen. Het heeft weliswaar erg lang geduurd eer er in Goedereede weer gebouwd kon worden maar nu er weer bouwactivi teit in het verschiet komt zal dat met enige ceremonieel gepaard gaan. Woens dagmiddag om 2 uur zal wellicht door burg. Smith de eerste paal w^orden geslagen voor de 17 te bouwen woning wetwoningen aan de Doelweg. Onder- heiing van dit project is nodig gebleken. OUDDORP Tentoonstelling Vogelvereniging. Vo- gelvereniging „De Putter" te Ouddorp houdt haar jaarlijkse tentoonstelling op 27, 28 en 29 november in het verenigings gebouw te Ouddorp. Zaal geopend 27 en 28 nov. van 19 tot 22 uur. Zaterdags 29 nov. van 14 tot 22 uur. Tevens trek- kini grote loterij. OUDE TONGE Uitslag gratis koopaktie week van 17 t.m. 22 november Op onderstaande nummers zijn de cheques ter waarde van f 25,geval len, kleur van het lot geel. 22063, 26409, 21164, 24138, 29250, 21057, 29253, 24550, 28286, 21217, 25503, 24133, 28040, 23257, 29729, 26157, 23598, 20814, 22047, 22720. Houders van een winnend lot kunnen dit inruilen tegen een cheque bij de Boe renleenbank Emmastraat 11 te Oude Tonge. Kerkdienst. A.k woensdagavond half acht hoopt voor de Ger. Gemeente voor te gaan ds, Karens van Nieuwerkerk. OOLTGENSPLAAT Kerkdienst. Donderdag 27 nov. a.s. des nam. 7.30 uur zal voor de Geref. Gemeente voorgaan ds. P. Blok van Dirksland. Verkiezing notabelen. Woensdag 26 nov. des nam. van 6.30 tot 8 uur zal in de consistoriekamer van de Hervormde Kerk stemming gehouden worden we gens periodieke aftreding van drie no tabelen, t.w. de heren Joh. Bom en H. L. Schilperoort (beiden herkiesbaar) en een vacature wegens bedanken van de heer L. C. Dorsman. Deze verkiezing is en kel voor stemgerechtigde lidmaten. Gekozen. Tijdens een gehouden stem ming zijn in de hervormde kerk de vol gende ambtsdragers gekozen: Voor ouderling: vac. KI. v. Oostende, D. Troost en A. Kreeft zijn gekozen E. Kreeft Mz., IJ. Neels Jz. en P. A. Kor teweg Mz. voor diaken, vac. A. Mans is gekozen G. de Bakker. Bejaardenmiddag. De maandelijkse bejaardenmiddag in „Elthato" zal ge houden worden woensdag 26 nov. te 2.30 uur. De Ned. Herv. predikant ds. J. P. Ver kade was radicaal toen hij zaterdag avond, in de dienst waarin het gerestau reerde orgel in gebruik werd genomen, opriep tot een eenparige gemeentezang. Voor een deel was dat kennelijk n.a.v. de wat slordige start na de confrontatie van gemeente met het orgel maar veel meer nog omdat Gods Woord daartoe oproept. Ds. wees dat aan in een korte prediking n.a.v. 2 Kron. 5 13 en 14 waarin wordt verhaald hoe, waar een eenparige lofstem werd gehoord, het Huis des Heeren met een Wolk vervuld werd. „Zowel degenen die vóór als de genen die na het orgel zingen moeten zich wegschamen", aldus de predikant. Het orgel werd deze avond bespeeld door Jan van Dijk, gemeente en gastor- ganist waren nog te weinig op elkaar afgestemd om een gaaf geheel te kun nen produceren. Lang gewacht. Uit een terugblik, gegeven door de pres. kerkvoogd, dhr. H. Vreeswijk bleek dat de nu voltooide restauratie van kerkgebouw en orgel zes en een half jaar heeft geduurd. Het nu gerestaureerde orgel dateert van rond 1800, sinds 1917 staat het in Nieuwe Tonge nadat het van de fa. Vermeulen in Alkmaar voor f 3000,was aangekocht. Na een korte beschrijving van het karakter van het prachtige instrument sprak dhr. Vrees wijk zijn erkentelijkheid uit over de of fergezindheid van de gemeente die in ruim vier jaar tijd dik dertigduizend gulden in de orgelbusjes had gedepo neerd. Dank werd ook gebracht aan de restaiirateur en orgelbouwer, resp. de fa. Huurman en Blank. Organist v. d. Doel die al 47 jaar de gemeentezang bege leidt werd toegewenst dat hij nog vele jaren de bereidheid en lust zal ontvan gen dit waardevolle werk te doen. OrgelspeE Jan van Dijk liet de gemeente ver volgens kennismaken met de klank rijkdom van het orgel. Hij bracht ach tereenvolgens ten gehore,; „Wat God doet, dat is welgedaan vari Johan Pa- chelbel; Lof zij den Heer van J. G. Walther en na de prediking Variaties over het gebed des Heeren van F. Mendelssohn Bartholdy. Eenparig Tot een eenparige lofzang riep ds. Verkade op in een korte prediking n.a.v. 2 Kron. 5 vers 13 en 14 waarbij hij ach tereenvolgens bezag wat het volk Is- rals deed, hoe het volk Israels dat deed en ten derde welke gevolge dat had. Na dat zo wordt in de tekst verhaald bij de inwijding van de door Salomo voor God gebouwde tempel de Ark in het heilige der heiligen is gebracht wordt eenparig gezongen en gemusiceerd, prij zende en lovende de Heere. „Om Hem waarlijk te kunnen prijzen moeten we Hem persoonlijk hebben leren kennen" maande ds. „Het gaat erom dat we Hem niet enkel met de lippen maar vooral met het hart eren, grootmaken en prij zen. Als voor een mens die niet anders heeft dan zonde en schuld de weg ge opend wordt, zou die Hem dan niet lo ven en bidden? Ds. wenste dat ook de gemeente van Nieuwe Tonge voortaan als één stem de Heere zal loven en prii. zen, hij vergeleek dat zoals het orgt stom is wanneer het geen wind krijgt ook de tongen stom zullen zijn wantieet de wind des Geestes daaraan onthoudeJ wordt. De tekstwoorden verhalen hoe del tempel des Heeren met een wolk ver.l vuld werd, de wolk, waarin God Zijnl aanwezigheid openbaart. De heerlijkheijl des Heeren vervulde de Tempel, Hijj kwam zelf om Zijn Huis in gebruik tjl nemen. De wolk zal- niet meer neerdale»! maar de wezenlijke dingen, de zegen, dj gunst en de gemeenschap des Heeren zijni gebleven. Hij geeft die wanneer Haul eenparig wordt lof gezongen. Ds. be.| sloot met: „Niet ons o Heere, niet oml Uw Naam alleen zij d' eer. Gift| Aan het eind van de dienst kon melding maken van de ontvangst een gift van drieduizend gulden uit hel verjaardagsfonds. Hij droeg die over de pres. kerkvoogd. Gem. Koor „Oud Excelsior" Dirksland geeft concert Wij willen U er nog even aan herin. neren aan het concert van a.s. wi 28 november te geven door bovengt noemd Koor," waaraan zullen medewer ken het Rotterdams Zangensemble „Ons Ideaal" en Fanfare „Amicitia" uit Dirfe. land. Het is een programma voor elk wat wils. Tevens verlenen diverse so listen hun medewerking, o.a. Jaco- mijne Land, Rie Lochorst, Piet v. Haren, Piet V. d. Tor e.a. Het belooft een mooie avond te worden. Het Dameskoor vai genoemd koor zal 2 grote werken tes gehore brengen waarin mevr. P. v. Hui- zen en mevr. Rie Lochorst als solisten zullen optreden. Ook Amicitia heeft een mooi programma, voor ieder wat. Zaterdag 29 november het reeds eer der aangekondigde solistenconcours, a is een grote belangstelling voor, niei minder dan 39 inschrijvingen zijn bin nen met een totaal aantal personen va» ongeveer 70. Er zijn n.l. 35 solisten, 3 dubbelkwat- tetten, 2 duo's en een sextet. De jutj wordt gevormd door de heren Ed Flipse, v.h. dirigent Rotterdams Phil. Orkest, en de heer J. P. Laro, majoor directeiit Marinierskapel. Het concours begint reeds 's morgens 11 uur en eindigt des avonds om 7.30 uur. De kampoioen van het jeugdconcours te Melissant voorjaar 1969 de jongeheer Piet Westhoeve uit Ouddorp (piano) zal ook deelnemen 's morgens tussen 12 um en 12.30 uur. Als klap op de vuurpijl geeft na het concours het Fanfarekorps „Excelsior*' uit Kloetinge een concert. Bovenge noemd korps bestaat dit jaar 70 jaar, komt al jarenlang uit op concoursen in de Vaandelafd. Werd in 1969 kampioen van de Kon. Ned. Federatie afdeliij Fanfare. Werd kort daarop uitgenodiji om uit te komen op het topconcours in Londen, waar een goede prestatie werd geleverd. Een zaal met 7000 luisteraars. Excelsior Kloetinge is een echte bras- band geworden. Dat alles zal plaats vin den in gebouw „De Schakel". ÖE ZENDING TE hoopt D. Jiouden in he lendijk 85 3e pauze is "Pordt er een fending. pang half ,ac IB«^^

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1969 | | pagina 2