lartstichting houdt groot appèl Expositie in „de Doelen" te Sommeisdiiii Burg. V. d. Linde van Bruinisse vertrel(t naar Nienwerkerlt a/d IJssel [Twee doden bij botsing nabij Diricsland Ds. L. Vroegindeweij te Delft overleden Plaatselijk nieuws Vijf miljoen voor kanlterbestrijding nieuws uit Zeeland Denzlne gestolen uit pomp van Caago Frontale botsing bij Oude Tonge Jubileum mej. M. Langbroek Orgelbespeling te Zierik zee door Dirk Jansz. Zwart Mej. Janny Smit organiste te Oude Tonge jaargang Dinsdag 19 augustus 1969 No. 3813 CHR. STREIE2KBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EIN ZEIEUWSE EILANDEN Gemengd Koor Oud Excelsior hervat repetities Veilingberichten PBINS laaTORIKSTRAAT 14 - POSTBOX B - MIDDELHARNIS Iledacüe en advertrailies: Kastoor Langeiwsg 13, Sommelsdjjk Tel. (01870) 26 28 M Na 6 uur (01870) 33 02 Giro 167930 Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS f ZJSO PER KWABTAAL AI>VERTENnEPRIJS 16 cent per mm. Bij contract speciaal tartel Bij een frontale botsing in de bocht by de watertoren nabq Dirksland zijn vrijdagmiddag de beide inzittenden van een V.W. busje om het leven gekomen. Het busje botste in een slip frontaal op een naderende Daf trommelwagen van fle betonmortelcentrale „Grevelingen". De slachtoffers z\jn de 27 jarige mej. R. Kersbergen uit Utrecht en haar collega, de 19 jarige mej. C. M. M. Kalles uit Vianen die het busje bestuurde. Aan te Bemen is dat de snelheid, mede met het oog op het wat vochtige wegdek, te hoog is geweest. In de staat van de beide achterbanden heeft de politie aanleiding gevonden die in beslag te nemen. f De beide meisjes, werkzaam op een atelier in Utrecht, waren met het busje op weg naar Ouddorp om hun werk- |ver, dhr. Graauwers, met zijn gezin te halen die een drietal weken in Jaddorp was geweest. Afspraak was It ze 's middags om 4 uur uit Utrecht luden wegrijden maar om de een of gdere reden zijn de meisjes al om 1 met het gehuurde busje vertrokken. |it bleek toen de politie van Dirksland de hand van het kenteken van het isje aan de garage in Utrecht mede- |ling van het ongeliik deed en inlich- vroeg omtrent de identiteit van de dttendea De nog in Ouddorp ver- De V.W. werd ingedrukt en open gereten. Nauweiyks is het te re construeren dat de beide wagens eikaars tegenliggers waren. blijvende werkgever was niet ongerust toen de meisjes er in de vooravond nog niet waren, toen hij tegen negen uur de garage in Utrecht belde werd hem het droeve nieuws zonder omwegen mede gedeeld. Dhr. Graauwers was niet eer der in kennis gesteld kunnen worden omdat zijn verblijfplaats in Ouddorp on bekend was, hij bleek het huisje van wijlen dhr. Jan Redert aan de haven te hebben gehuurd. Politie en V.V.V. hadden 's middags tevergeefs naar hem gezocht, 's Avonds nog zijn de ouders van de beide slachtoffers in Dirksland aangekomen. Getuige. De monteur Jan v. d. Bok uit Oud dorp was getuige van het ongeval. Hij heeft het busje dat plm. 70 km moet hebben gereden de slip zien maken en op de Daf zien botsen. De beide inzit tenden werden uit het wrak geslingerd. Alleen de chauffeuse heeft nog even geleefd. De bestuurder van de Daf, Cornells van Felius uit Zierikzee werd niet gewond. m 1967 heeft de Wereldgezondheids- Iganisatie een plan de wereld inge- Tiurd om de hand over hand toene- ^nde epidemie van hart-vaatziekten |n halt toe te roepen. Sedertdien staat I bestrijding van de sterfte aan hart- [farct (de hartverlanuning!) het hoogst noteerd. De hart- en vaatziekten zyn volks- Haud no. 1 geworden. p)at het zó ernstig is kan iedereen uit sen waarneming weten. Bqna de helft In alle sterfgevallen zijn te wflten aan T gevolgen van deze ziekten. Ipe Nederlandse Hartstichting bundelt |le initiatieven in ons land om de be- Irijding van de hart- en vaatziekten !€l duidelijk verder gestalte te geven. J heeft daarvoor zeer veel geld nodig. IVele miljoenen in de komende jaren. IGeld, dat voor een groot deel uit par- fculiere bron moet komen. De overheid ^st dan gaarne bij. |Waarvoor is dat geld precies nodig? Het is zonder meer mogelijk om tot een verlaging van de sterfte door hartinfarct (van steeds jongere men sen) te komen. Mensen met een hart- I aanval moeten dan per bliksemtran- sport (hartrenwagens) naar zieken huizen worden vervoerd. Er moeten voldoende hartbewakings- centra in ziekenhuizen komen, waar patiënten met een vers hartinfarct een dag of vijf doorlopend worden bewaakt, veelal met kostbare elec- tronische apparatuur. J^oor de mobiele eenheden de hartrenwagens en de hartbewa- kingskamers in de ziekenhuizen is I speciaal getraind pers.oneel nodig, i Die opleiding op grotere schaal kost tijd, maar vooral geld. Als de hartpatiënt gaat opknappen ontstaat het probleem van de werk hervatting. Zou het weer of nog luk- ken? Hartrevalidatie zal uitkomst Weden. Elders is die training groot- scheeps op gang gekomen. De klok jpopt achter in Nederland. Er moet snel een aantal hartrevall- ttatiecentra komen, waar jaarlijks duizenden herstellende patiënten worden getraind zodat zij zich weer aan hun familie, hun werk en hun hobbies kunnen wijden. Daarvoor zijn miljoenen nodig. Maar het economisch rendement, het menselijk geluk en het welzijn van de gemeenschap overtreffen deze sommen. 5. Steeds meer mensen (vooral de wat oudere, maar in elk geval degenen die de symptomen hebben gehad) krijgen anti-bloedstollingsmiddelen voorgeschreven. Om het onderzoek naar de verdere mogelijkheden en diensten te bevorderen heeft de Hartstichting fondsen nodig. 6. Er is een groep kinderhartpatiënten (jaarlijks 1000!waarvoor de Hart stichting recreatie-aktiviteiten wil bevorderen. Mogelijk in de toekomst ook andere scholings- en trainings programma's. Maar zonder geld is niets mogelijk. Verschaf een kwartje per kinderhartje. 7. De voorlichting aan het publiek, aan patiënten, aan medici en hulpkrach ten in de gezondheidszorg is een der belangrijkste taken van de Hart stichting. Maar om een goed voor lichtingsprogramma te verwezenlij ken is veel geld, is ieders hulp nodig. Die hulp kan dan ook bestaan in het verspreiden van de doelstellingen en adviezen van de Hartstichting. Met een goede gezondheidsopvoeding een mentale beïnvloeding om gezond te leven! kan veel narigheid wor den voorkomen. 8. Het wetenschappelijk ondeirzoek naar de oorzaken en bestrijdingsmetho- dieken der hart- en vaatziekten vraagt enorm veel geld. Voor andere ernstige volksziekten werd dat echter óók op tafel ge bracht. 9. Bevolkingsonderzoek in beperkte omvang kan ons veel leren over de algemene gezondheidstoestand, over noodzakelij ke bestrij dingsmethoden, over de planning, die in de komende jaren nodig is om de ziekten terug te dringen. Voor het eerst krijgt de Nederlandse Hartstichting nu gelegenheid om een In de leeftijd van 68 jaar is te Delft overleden de emeritus predikant ds. L. Vroegindeweij. Ds. Vroegindeweij had nog zondagmorgen gepreekt, zondagmid- dig moest hij in een ziekenhuis worden opgenomen waar hij maandagmorgen overleed. Ds. Vroegindeweij werd in 1901 in Middelharnis geboren als oudste zoon van de bekende heer J. Vroegindeweij van wie vier zonen predikant zijn ge worden. De overledene werd in 1930 predikant te Wilnis. In 1934 vertrok hij naar Waddinxveen, in 1949 naar Papen- drecht, in 1954 naar Gameren en in 1959 naar Delft waar hem in 1966 emeritaat werd verleend. Alom gezien en bemind om zijn eigen soortige prediking, vervulde hij door het gehele land heen talloze preek- en spreekbeurten. Ook na zijn emeritaat gebeurde het dikwijls dat hij 4 d 5 maal per zondag voorging. Vrij plotseling is aan dit z«er arbeidzame leven een einde gekomen. A.S. donderdag zal de overledene ter aarde worden besteld. Gedurende de laatste 4 dagen van de a.s. feestweek te Sommelsdijk (de laat ste week van augustus) zal er in „de Doelen" in de St. Joris Doelstraat te Sommelsdijk een expositie worden ge houden door kunstenaars van eigen bo dem. De exposanten zijn: Piet Roebellng SchUderen. Joke Hameeteman Keraniek. Bep Haak Sieraden en wandkleden. Antoinet en Jan Schoonbeek Kera miek. De expositie die g];atis toeganke lijk is zal geopend zijn op woensdag 27 t.m. zaterdag 30 aug., 's middags van 25 en 's avonds van 7 tot 9 uur. MIDDELHARNIS Op 1 aug. j.l. was het 40 jaar geleden dat mej. M. Langbroek haar loopbaan ala onderwijzeres begon. Na in juli 1929 haar akte behaald te hebben aan de Kweekschool te Helle- voetsluis, begon ze haar werk als on derwijzeres op 1 aug. 1929 te Herkin gen. Op 1 mei 1931 werd de Groen van Prinsterer School geopend en mej. Langbroek werd aan deze nieuwe school de eerste onderwijzeres. Ze werkte aan deze school ruim 24 jaar. Op 1 aug. 1955 nam ze echter „een overstapje" naar de Chr. V.G.L.O. school waar ze bleef tot 1 juni 1964. Op deze datum keerde ze naar „haar oude school'l terug waaraan ze nu nog steeds haar werk verricht. Ruim 29 jaar heft ze dus aan de Groen van Prinsterer school ge werkt. Van vele van haar tegenwoordige leerlingen hebben beide ouders of één der ouders vroeger als leerling(e) bij juffr. Langbroek in de klas gezeten. Buiten de school heeft de jubilaresse haar sporen verdiend in het zondags schoolwerk en de Jeugdvereniging. Ja renlang was ze presidente van de plaat selijke M.V. en als H.B. lid van de Bond van Meisjes verenigingen heeft ze zelfs op landelijk niveau haar krachten en gaven ingezet voor het werk onder de jeugd. In verband met haar gezondheid ech ter heeft ze deze arbeid moeten staken. We wensen juff. Langbroek van harte geluk met dit 40-jarig jubileum en we wensen haar graag gezondheid en kracht toe om ook de laatste jaren met de haar eigene opgewektheid en blijmoedigheid haar taak aan de Groen van Prinsterer School te verrichten. landelijke geldinzameling te houden in de week van 18-24 augustus 1969. E)at zal een „harten - en - beurzen - open - campagne" moeten worden, wil len wij de grote achterstand op dit ter rein in Nederland inlopen. Maar het moet kunnen. Voor de me demens in nood zijn vnj gul als het doel ons aanspreekt. Onze naaste is hier ons eigen hart! Ons leven hangt er van af. En dat van vele landgenoten. Het levensreddend werk van UW Hartstichting moet U ter harte gaan. Daarom klopt zij aan de poort van uw goedheid in de voorlaatste week van augustus. Daarom roept zij de „Dag van het Hart" uit op Zaterdag 23 augustus 1969! Daarom appelleert zij aan de zorg: van de vrouwen voor hun man, van de moe ders voor haar kinderen, van de wer kers voor hun medewerkers, van de jongeren voor de ouderen. Daarom vraagt de Hartstichting om een mild en gul gebaar en zo mogelijk om persoonlqke inzet bij de landelijke geldinzameling. DIRKSLAND Donderdag 21 aug. a.s. zal het Gem. Koor „Oud Excelsior" haar repetities weer iiervatten. Zij hoopt dan na een va kantie van 4 weken weer voort te gaan aan haar programma dat door haar diri gent is samengesteld voor het a.s. win terseizoen. Thans is er een werk in stu die voor Gem. Koor sopr. solo en alt solo. Het bestuur en dirigent voert thans besprekingen met enige musici ter bege leiding. Wanneer het voor de vereniging financieel mogelijk is zal dit werk met begeleiding worden uitgevoerd. Verder staan er nog enkele werken op het pro gramma voor Gem. en voor Dameskoor. Het bestuur heeft nog meer grootse plannen voor het a.s. seizoen, hierover kan op het ogenblik nog niets definitiefs worden meegedeeld. Zodra de tijd geko men is dat zij vaste vormen gaat aanne men zal hierover in dit blad melding worden gemaakt. Wilt u aan deze plannen medewerken, kom dan a.s. donderdag naar onze re petitie, U wordt daar hartelijk ontvan gen, tevens kunt U dan een repetitie mee maken en zien hoe er gerepeteerd wordt. Wij zouden het zeer op prijs stellen als U onze vereniging met een bezoek kwam vereren. Het verplicht tot niets. Onze repetities worden gehouden op donderdagavond. Aanvang half acht. Ge bouw Animo. HERKINGEN De collecte voor „De Driestar" heeft in de Geref. Gemeente opgebracht f 175,86. Mej. A. Bestman die een half jaar in het ziekenhuis te Dirksland heeft ver toefd wegens beenbreuk, en dezer dagen is thuis gekomen, had het ongeluk op nieuw haar been te breken, zodat zij weer in het ziekenhuis is opgenomen. STELLENDAM Doopaangifte. A.s. vrijdagavond om 8 uur is er gelegenheid tot doopaangif te in de consistorie der Ned. Herv. Kerk. Doopbediening zal worden gehouden op zondag 31 aug. in de morgendienst. Been gebroken. Verleden week had mevr. wed. K. Visser-de Goede van de Voorstraat het ongeluk in de landbouw- schuur te vallen, terwijl zij een deur open wilde trekken, waarbij zij zodanig te recht kwam dat zij haar dijbeen brak. Zij is opgenomen in het van Dam zie kenhuis te Rotterdam. Nogmaals: het Solistenconcours. De datum is zaterdag 13 september. Willen o.a. deelnemers zich zo spoedig mogelijk opgeven, als het even kan vóór 30 aug. a.s. U bewijst hiermee de organisatoren een grote dienst. Adres voor aanmel- dinig en inschrijvingsformulieren: A. Dekker, Nieuweweg 45 Stellendam. (Tel. 01879-323). 7 miljoen. Op de Coöp. Raiffeisenbank „Stellendam en Goedereede" is de 7 mil joen aan spaargelden bereikt. In ver band daarmee zuUen op de dinsdagavond 26 aug. te houden buitengewone verga dering enkele spaarders op de Bank wor den ontvangen. NIEUWE TONGE Beroepen. Opnieuw is op ds. J. P. Verkade een beroep uitgebracht, ditmaal door de Ned. Herv. Gem. van 's Gre- velduin-Capelle (N.B.) Zoals ieder jaar zal u dezer dagen om een bijdrage worden verzocht voor de kankerbestrijding. Voor deze inzameling vragen wij uw bijzondere aandacht. Het kankeronderzoek is n.l. een kost bare zaak en wij menen, dat het goed is hierover iets meer te vermelden, te meer, daar de hiervoor te besteden gel den vrijwel geheel door partikulier ini tiatief bijeengebracht moeten worden. Baseren wij ons op de voor dit doel gedane uitgaven in 1968, dan blijkt dat voor het grote kankerresearchcentrum „Het Nederlands Kankerinstituut" een bedrag van ca. f 3.000.000,— diende te worden uitgetrokken, terwijl voor het Rotterdams Therapeutisch Instituut ruim f 1.300.000,— beschikbaar kon wor den gesteld. In de loop der jaren is steeds ge streefd naar een doelmatige spreiding van .de behandelingsmogelijkheden zo dat er in tal van plaatsen in ons land centra zijn geïnstalleerd, waar optimale behandelingsmogelijkheden zijn en waar ook wetenschappelijk onderzoek plaats heeft. In het vorig jaar werd aan deze centra ruim f 400.000,— uitgekeerd. Gelden worden beschikbaar gesteld voor opleiding tot gespecialiseerde on derzoekers, voor studiereizen- en beur zen, voor opleiding van speciale analis ten, registratie en voorlichting. De lijst van uitgaven is hiermede niet eens volledig, doch wij willen hiermede volstaan. Het is daarom, dat wij uw medewer king inroepen voor de a.s. koUekte. Kankerbestrijding is een zaak die ons allen aangaat. Uw geld wordt goed be steed. Steun het werk van het Ko ningin Wilhelmina Fonds en geef met milde hand als men u om een bijdrage vraagt en mocht u om de een of andere reden niet in staat zijn op deze wijze te geven, het gironummer van het Ko- i ningin Wilhelmina Fonds is 26.000 Am- sterdam. Burgemeester C. H. van de Linde, se dert 1 juli 1959 burgemeester van de ge meente Bruinisse is met ingang van 16 september 1969 benoemd tot burgemees ter van de gemeente Nieuwerkerk a.d. IJssel, in de vacature ontstaan door het overlijden van burgemeester Vogelaar enkele maanden geleden. Comelis Hen drik van de Linde werd 9 juli 1918 te Tholen geboren. De heer van de Linde voltooide zijn Mulo opleiding in Haar lem, waar hij ook de H.B.S. bezocht, zijn ouders waren in zijn jeugdjaren daar heen verhuisd. Na zijn school opleiding werd de heer van de Linde eerst volon- toir op de Gemeente secretarie van Uit geest, welke plaats hij na enige tijd ver wisselde voor Marken. In 1947 werd de heer van de Linde commies ter secretarie te Leiden, per 1 september 1948 werd hij gemeentesecr- taris van Bruinisse in de vacature ont- staan door het vertrek van de heer G. GroUeman thans burgemeester van As sen. Toen burgemeester H. K. Michaelis Bruinisse verwisselde voor Goes werd de gemeentesecretaris van de Linde op 1 juli 1959 eerste burger van Brui nisse. In die kwaliteit heeft hij vele aktivi- teiten ontplooid, vooral ook in de be stuurlijke sector. Zo is hij gedelegeerd commissaris, wnd. president commissaris van de N.V. Haringvlietbrug, en waarne mend voorzitter van het Dagelijks Be stuur van het Zweedse Roode Kruis zie-, kenhuis te Zierikzee, hij is secretaris van de Reinigingsdienst Schouwen Duive- land, maakt deel uit van het georgani seerde overleg van het Zweedse Roode Kruis Ziekenhms, vertegenwoordigt ambtelijk de gemeenten tal van Ge meenschappelijke regelingen, is pen ningmeester van de Ver. van Burge meesters, Wethouders en Secretarissen op Schouwen Duiveland enz. Apart mag worden vermeld zijn voor zitterschap van de Vissersvereniging Al gemeen Vissersbelang te Bruinisse en zijn lidmaatschap van de Mossel Ad vies Commissie. Ook in de Gemeentelijke sector heeft hij plaatselijk nog diverse functies, zo is hij ook voorzitter van de Ver. Kleuter school Bruinisse. Burgemeester van de Linde was bur gemeester van Bruinisse in de tijd, dat het duidelijk werd dat de mossel visserij als bron van bestaan voor Bruinisse in de toekomst zal wegvallen, door afslui ting van de Grevelingen. Toen duidelijk werd dat afsluiting van de zeegaten niet meer kon worden tegen gehouden, heeft hij zeer duidelijk gepleit voor vervan gende mogelijkheden, t.o.v. de verdwij nende mosselvisser, die hij zag in recre atie en industrialisatie, wat dit laatste betreft ook de z.g. natte industrie, d.w.z. industrieterrein aan diep vaarwater, waaraan in Zeeland zeker behoefte be staat. Burgemeester van de Linde zal 13 september in een officiële raadsvergade ring afscheid nemen van zijn tegen woordige gemeente. Nog twee keer, maar dan op de vrijda gen 22 en 29 augustus a.s., om 8 uur 's avonds, geeft de orgelist Dirk Jansz. Zwart een bespeling op het orgel van de Grote Kerk te Zierikzee. Het programma bestaat beide avon den uit verzoeknummers. Vrijdag 22 augustus speelt Dirk Jansz. Zwart wer ken van Bach, Handel, Wesley, Stanley, Guilmant, Mendelssohn en zichzelf. Coöp. TUINBOUWVEILING der Z.H.E. Afd. MIDDELHARNIS Aardappelveiling maandag 18 aug. Bintje grove 20,30 - 23,10; Bintje 50/ op 17,30; Bintje middel 15,------ 17,20; Bintje drielingen 7,—; Eigen heimer 22,-----23,10; Voeraardappe- len 4,30. Aanvoer 56.000 kg. THOLEN Burg. Stand. Geboren: Lysia, doch ter van W. A. v. d. Laan en J. J. Bogert. Jozina Johanna dochter van M. L. van Dijke en A. M. v. Ast. Helena Ploontje dochter van C. M. v. d. Velde en J. N. Slager. Daniël Sebastiaan zoon van J. J. Geense en C. G. Geense. Jacoba Jo hanna dochter van C. J. Schot en J. A. de Ron. Maria dochter van J. Schot en C. A. van Houdt. WUlem Comelis zoon van C. W. Bakker en I. C. D. M. Pop- peliers. Johannes zoon van B. Baijense en E. Nooteboom. Getrouwd: Robert A. J. Mataherve, 24 jaar met Alexandrina van der Vlies, 21 jaar. Jacob C. Zandee, 27 jaar met Dina M. van Dalen, 25 jaar. Hubrecht RijstenbU, 29 jaar met Geertruida Kos ten, 20 jaar. Overleden: Martinus Pieter Coomans, 65 jaar. echtgenoot van L. Schippers. Pieter Comelis Bijl, 55 jaar, echtgenoot van N. J. Vermaat. Johannes Moeliker, 39 jaar, echtgenoot van L. J. van der Zande. Kantongerecht. In een vrijdagmid dag gehouden zitting van het kantonge recht had de officier van Justitie mr. T. Lebret, menig woordje te vertellen te gen de 20-jarrge J. F. B. uit Poortvliet, die moedwülig overtollig lawaai maakte mét zijn bromfiets en eiste f 50,boete. De kantonrechter mr. A. van Veenhout maakte er f 30,van. Op 14 juni kon de vertegenwoordiger C. M. uit Haarlem op de provinciale weg te St. Maartensdijk het stuur van zijn auto niet goed recht houden. Hij raakte in de berm en sloeg over de kop. Zijn naast hem zittende echtgenote werd toen ernstig gewond. Rekening houdend met de kosten vroeg de Officier van Jus titie f 80,boete. De rechter kwam tot een vonnis van f 50,boete voor waardelijk met een proeftijd van 1 jaar. Buschauffeur C. J. B. uit St. Anna- land had zijn werkboekje vergeten, het lag nog in een andere bus, waarvoor de Officier een boete van f 50,eiste. De rechter hield rekening met het blanco strafregister van de verdachte en stel de de boete op f 25, Wedvlucht van Rou^n. De P.V. De Trouwe Duif vloog met 154 vogels mee in de wedvlucht van Rouen, een afstand van 322 km. Door de grote warmte zijn vele duiven achter gebleven. De vogels werden ge lost om 6 uur en de eerste duif was thuis om 12,24,07 uiu-. De eerste 10 waren: G. Mulder 1. C. MIDDELHARNIS Mej. Janny Smit, organiste in de Ned. Herv. Kerk, is per 1 sept. a.s. benoemd tot organiste in de Ned. Herv. Kerk te Oude Tonge, i.v.m. het vertrek van dhr. Bas Wijnands die per die datum in Zie rikzee is benoemd. Mej. Smith blijft ook in Middelharnis w^erkzaam. In beide plaatsen zal ze om de week het orgel bespelen. In de nacht van zondag op maandag heeft een inbreker zich toegang ver schaft tot het weeghuisje op het ter rein van de Caago te Middelharnis. De inbreker wist daar de schakelaar van de benzinepomp aanwezig maar hij stelde die niet in werking vóór de kap van de benzinepomp te hebben gelicht en de gloeilamp te hebben verwijderd. Ruim 200 liter benzine moet daarna zijn getankt. Uit het weeghuisje, noch uit de opslagplaats werd iets vermist. Om op het terrein te komen was het hangslot van het hek verwijderd. De technische recherche heeft gistermorgen een en ander onderzocht. ---------O--------- Vrijdagavond botsten twee personen wagens frontaal op elkaar toen dhr. A. G. v. d. Bos uit Rotterdam, op de Prov. weg nabij de kruising Magdalenaweg een voor hem rijdende auto inhaalde. De tegenligger, dhr. J. R. Janson uit Hoog vliet zag daardoor zijn weg versperd waardoor de wagens frontaal botsten. Dhr. v. d. Bos liep een hersenschud ding op. Een passagiere van dhr. Jan son werd met een hersenschudding in een Rotterdams ziekenhuis opgenomen. Ook een meerijdend kind liep verwon dingen op. De wagens werden zwaar be schadigd. Soomers 2 en 3. P. de Boef 4. A. Laban 5 en 6. Jac. van Dijke 7. C. Moeliker 8. J. Praat 9. C. v. d. Hoofd 10. SCHERPENISSE Brom,fiets gestolen. Door de rijkspo litie te Kruiningen werden de 13-jarige J. M. aangehouden omdat hij in Scher- penisse een bromfiets van A. B. had gestolen, die voor een café was wegge zet. BERGEN OP ZOOM Begrafenis is. J. de Klerk. Onder gro te belangstelling werd donderdag de heer J. de Klerk op de Algemene Be graafplaats begraven. De heer de Klerk was in leven hoofdingenieur' bij het Bouwbureau Schelde-Rijnkanaal en is vorige week tijdens zijn werkzaaniheden in de Oosterschelde verdronken. De be grafenis werd geleid door ds. Simoons uit Bergen op Zoom. NIEUWERKERK Zondagschool weer van start. Met ingang van zondag 17 augustus j.l. heeft het zondagsschoolwerk van de Her vormde Kerk te Nieuwerkerk weer een aanvang genomen. Kinderen, die vijf jaar zijn, of dat bijna worden, zijn har telijk welkom!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1969 | | pagina 1