IB RAIFFEISENBANK Goede toekomst in wegenbouw lijpassen in tekorten voorbeeldbedrijf Werlc neemt toe! w- lurgerlijke Stand Ir. M. n. Geuze, voorz. Suiker Unie, legt functie neer Plaatsellik nieuws Ufsciieid ds. en mevr. Vermaat Zij: Wat fijn dat we alle drie bij de Raiffeisenbank sparen! Hij: Ia, er zijn spaarvbrmen voor jong en oud. De Raiffeisenbank is goed vooriiw geld lad Middelharnis: Oudere machinist lean vaaic meer verdienen met diploma Zij: Welke spaarvormen zl|n er eigen lijk? Hij: Voor de kleintjes zijn er bijvoor- beeld de spaarbusjes en voor de schooljeugd het schoolsporen. Voor de jongeren van 15 t/m 20 jaar is er het Ideaal Spaarplan „De Zilvervloot". Zij: En voor ons natuurlijk het gewone spaarbankboekje en het EURO-spaar- boekje voor onze vakantie. Hij: Ja,en we kunnen er ook verzekerd sparen of een termijnspaarrekening openen. En natuurlijk weet de Raiffeisenbank alles van het Premie- spaarplan, bedrijfssparen en de spaar regelingen voor ambtenaren. Zij: Kortom - die Raiffeisenbank is een veelzijdige spaarbank Hij: Nog veel meer dan dat-we kunnen er terecht voor alle bankzaken. Ik zou de Raiffeisenbank niet willen missen! SPAARBANK EN ALLE BANKZAKEN Postzegel voor de kankerbestrijding Veilingberichten Ter zijde: f gustus :tl 12 augustus 1969 „EI LANDEN-NIEUWS" Bladz. S CB 69-01 ::fi:SS¥a5i«SK*:i~S!SiS TronsportI iderland) 1 aardappel! ,De land-r het slobl dit pro-r g een be-l dat waren I ize- fet is een misvatting van de nmceste feentebestuurders te denken, dat de enten slechts garant staan voor 20 per inwoner wanneer het tuin- vvoorbeeldbedrijf te Sommelsdijk tekort oplevert. Donderdagavond |t wethouder M. K. van Eek, voor- van het bedrijf dit in de te Mid- larnis gehouden raadsvergadering Teens duidelijk uiteengezet. Indertgd jer eerst sprake van en dat hebben Éoenmalige 13 gemeenteraden ook loten, ten hoogste 20 cent te voteren. riede is G.S. niet akkoord gegaan moest een ander raadsbesluit vol- f-Alle raden hebben hiertegen ja ge en nu zullen zij, wanneer de te en groter zijn, ook „ja" moeten zeg- waimeer de nood aan de man |t. Het tekort over 1968 is 30.612,-, van Rijk en provincie samen f B0,~ betalen. De gemeenten beta- [34.000 X 20 cent of 6.800,—. Er een nadelig slot en verwacht kan Ben, dat volgend jaar de 20 cent ver (•schreden zal moeten worden. De 1 besloot het voorstel van B. en W. het voteren van 2.485, fengdurig heeft de raad zich bezig ge lden over de grondprijs, die in het lemmingsplan „dorp" Stad aan 't ïngvliet berekend zal moeten wor- I N^veel gecijfer is men tot een be- J van 47,50 gekomen. Alle onkos- |moeten op dit plan rusten en niet lUe uitbreidingsplannen tesamen. negen maakten sommige raadsleden paar. i heer T. Arensman (A.R.) had uit- kend, dat de grondprijsJn Stad aan laringvliet hoger ligi; dan in Middel- ps, waarop dhr. Wesjiorp (C.H.) in- Kte door te zeggen, dat deze grond veel later bebouv^rd zal worden, tdoor het renteverlies vergroot Bt en het steeds minder aantrekke- Izal worden om in Stad aan 't Ha- Ivliet te gaan bouwen of een woning letrekken. lirgemeester Joh. van Es verklaarde, |de grondprijs B. en W. zorgen baart. „Het is allemaal vreselijk naar en in gewikkeld. Je wordt er akelig van!" Dhr. L. C. Kievit (P.v.d.A.) en secreta ris van de woningbouwvereniging, in formeerde naar de in het voorstel ge noemde eenheden. Hij wilde weten hoe groot een eenheid is, omdat er voor een bungalow 2 eenheden berekend wordt. „Wanneer iemand nu 2000 m^ neemt voor de bouw van een bungalow, heeft die heel goedkope grond", attendeerde hij. Eerst scheen niemand te weten hoe groot een eenheid was, maar tenslotte wist dhr. Kleingeld het: 190 m2, waar mede het raadsel opgelost was. De raad ging tenslotte akkoord. De Keuringsdienst voor vlees zal doorgelicht moeten worden is de mening van de meeste raadsleden. De keurlonen moesten worden verhoogd om de tekor ten op te kunnen vangen. Deze tekorten zijn ontstaan door verhoging van lonen. Dhr. A. J. van Rumpt (V.V.D.) was van mening, dat men maar eens moest gaan praten met de buren; Schouwen, waar men overweegt een eigen keu ringsdienst in te stellen. Hij dacht, dat het allemaal veel goedkoper zou wor den. I Dat dachten ook de andere raadsleden maar tenslotte vertelde burgemeester Van Es dat er gesproken is met Hoekse Waard, maar dat dit geen resultaat heeft opgeleverd. Hij zei te verwachten, dat het Rijk zelf deze dienst voor haar rekening zal gaan nemen. De raad besloot met algemene stem men de opbrengst van de Openbare La gere School te Sommelsdijk 87.000, te besteden aan de in aanbouw zijnde sporthal te Middelharnis. In een vorige vergadering w,aren de stemmen gestaakt over de besteding van gelden van de Instelling voor So ciale Zorg te Sommelsdijk. B. en W. stelden voor hiervan een fonds te vor men voor de aanleg van een openlucht zwembad. De stemmen staakten toen, maar nu stemden alleen de heren van de S.G.P. tegen, (alsmede de heren Me- waard en Opstelten (A.R.), ,er«oi GOEDEREEDE |wg. Stond over de maand juli 1969. Jboren: Hendrik, zoon van H. C. en P. van Splunder (Goedereede), ^na, dochter van J. van Alphen P- Jongejan (Goedereede); Lijntje prda, dochter van J. Goedegebuur Fi- 't Mannetje (Goedereede); Leo- pus Mark, zoon van L. Bruggeman W- A. Brokking (Stellendam); Anna pa^ dochter van Trommel en A. J. i Dongen (Stellendam); Leo Eeuwit, K i"? T. Klijn en A. Hoek (Ouddorp j; Ehzabeth Maria, dochter van P. ius en M. L. Padmos' (Ouddorp Z.H.); Ifntje, dochter van C. W. Pikaart en Jrfmwis (Ouddorp Z.H.); Jacob, zoon l iv. Heerschap en D. Westhoeve (Stel fp"^'; Grietje Krientje, dochter van lY' Klink en J. Bakelaar (Ouddorp Adnanus Maarten Willem, zoon y- L. van der Put en M. A. van der pen (Stellendam); Jolanda, dochter li'-^yan Soest en J. C. Moijses (Stel- ^^f5™te Dirksland: Jacob, zoon I w. Aleman en B. Tanis (Ouddorp l*wu)d: T. A. Bakelaar, 22 jaar paorp Z.H.) en N. Borsten 21 jaar, Perdam); a. Stroo, 22 jaar (Ouddorp fr, lu^- Westhoeve, 19 jaar (Oud- fAA: 'i ^- ■^an 't Geloof, 48 jaar |7„^ Z.H.) en J. J. Verbrugge, 43 f. (Ouddorp Z.H.); A. van den Doel, f ;f(Middelharnis) en C. Westhoe- Ujfn' (Stellendam); J. van Dam, Kf: ^(^°edereede) en E. van Hoven, C'/Ouddorp Z.H.); M. Sanderson, ia»; gftterdam) en G. Hoogendoorn, i°ar (Stellendam). rS™""'*: W. P. Nobels, 23 jaar, pendam) vl^^ïJ; '^^""i^ Grinwis, weduw- ^an N. Santifort, 81 jaar, (Oud- Krip;u'= "kaatje Klink, weduwe van MZ^ (Stellendam); Janne- l'vesthoeve, weduwe van^ H. K. Ta- nis, 79 jaar (Ouddorp Z.H.); Gerrit van Koppen, echtgenoot van Duvalois G. J., 62 jaar (Ouddorp Z.H.); Cornells Grin wis, weduwnaar van M. Meijer, 73 jaar (Ouddorp Z.H.); Johannes Maarten van Oostenbrugge, echtgenoot van C. A. Kuiper, 56 jaar (Stellendam); Krijn Pad mos, echtgenoot van M. C. Padmos, 69 jaar (Ouddorp Z.H.); Maarten Masten broek, ongehuwd, 83 jaar (Ouddorp Z.H.); Hendrik Brinkman, ongehuwd, 57 jaar (Stellendam); Dirk Verbiest, echt genoot van J. Tanis, 81 jaar (Stellen dam). Overleden te Dirksland: Adriana Ta nis, echtgenote van T. van Heest, 42 j. (Goedereede); Dimmen Troost, echtge noot van T. van Huizen, 48 jaar (Goe dereede). Ingekormsn: A. K. Kievit en gezin (Stellendam) van Dirksland; E. Bruins- ma en echtgenote (Ouddorp (Z.H.) van Ouderkerk a.d. IJssel; N. M. Bezuijen (Ouddorp Z.H.) van Valburg; J. Lokker- Bouter (Ouddorp Z.H.) van Nieuw-Lek- kerland; J. Stasse (Ouddorp Z.H.) van Hardinxveld-Giessendam; G. Stasse- Baan (Ouddorp Z.H.) van Wijngaarden; A. Bakelaar-Struijk (Ouddorp Z.H.) van Dirksland; J. Tanis (Goedereede) van Rotterdam; C. de Jong (Ouddorp) van Middelharnis; A. van den Doel (Stellendam) van Middelharnis; P. Ver biest (Stellendam) van Amsterdam; T. C. van Es en gezin (Stellendam) van Nieuw-Zeeland); J. L. P. G. Korthals (Ouddorp Z.H.) van 's Gravenhage; A. P. Troost (Stellendam) van Alphen a.d. Rijn; B. Sleeuwenhoek en echtgenote (Ouddorp Z.H.) van Rotterdam; E. Bouw en gezin (Ouddorp Z.H.) van Hendrik Ido Ambacht; D. Grinwis en echtgenote (Ouddorp Z.H.) van Rotterdam; M. Wieten (Stellendam) van Vreeswijk; J. J. van Wijk en gezin (Ouddorp Z.H.) van Nieuw-Lekkerland. Vertrokken: G. Roos (Goedereede) naar Rotterdam; C. W. E. T. Claassens (Ouddorp Z.H.) naar Amsterdam; D. v. Vliet en gezin (Ouddorp Z.H.) naar Scherpenzeel; G. Sanderson-Hoogen- doom (Stellendam) naar Rotterdam. Drs. K. C. van Kempen volgt hem op. De voorzitter van de Suiker Unie, Ir. M. A. Geuze te Poortvliet (Zeel.) heeft om gezondheidsredenen moeten beslui ten zijn functie eerder neer te leggen dan aanvankelijk de bedoeling was. Tijdens de kringvergaderingen van dit voorjaar werd aangekondigd, dat de voorzitter op 1 januari 1970 zou aftre den, maar op medisch advies zal de heer Geuze het voorzitterschap reeds op 16 september a.s. neerleggen. Inmiddels heeft het Algemeen Be stuur van de Suiker Unie in de ontstane vacature voorzien. Dhr. Geuze zal op 16 september a.s. worden opgevolgd door Drs. K. C. van Kempen te Ooltgehsplaat (Achthuizen), lid van het Dagelijks Be stuur. Tegelijk met dhr. Geuze heeft de heer G. J. Buth te Middelharnis de wens te kennen gegeven af te treden als on dervoorzitter. In zijn plaats werd be noemd dhr. Ir. M. J. Loviwes te Ulrum (Gr.) Dhr. Louwes, die tweede onder voorzitter was, wordt als zodanig opge volgd door dhr. B. K. Buurman te Heemstede. Per 16 september a.s. zal het Dagelijks Bestuur van de Suiker Unie als volgt zijn samengesteld: Voorzitter: Drs. K. C. van Kempen, Achthuizen; onder-voorzitters: Dr. H. J. Louwes, Ulrum en B. K. Buurman, Heemstede; leden: S. Anema, H. van Beek, G. J. Buth, P. A. H. Damen, W. Koster, J. W. Scheele, A. G. M. Vos en een vacature, waarin spoedig zal wor den voorzien. De Coöperatieve Vereniging Suiker Unie U.A., gevestigd te Rotterdam be staat uit de volgende fabrieken (coöpe raties): Verenigde Coöp. Suikerfabrie ken G.A. te Dinteloord; Coöp. Suiker fabriek en Raffinaderij G.A. „Putters- hoek" te Puttershoek; Friesch - Gro- ningsche Coöp. Beetwortelsuikerfabriek en Raffinaderij G.A. te Groningen; Eerste Nederlandsche Coöp. Beetwortel suikerfabriek en Raffinaderij G.A. te Sas van Gent. verkrijgbaar aan alle postkantoren van 12 augustus - 6 september. Het Koningin Wilhelmina Fonds heeft ten doel de financiering van het onder zoek naar de oorzaken en verbetering in de bestrijding van kwaadaardige ge- zwelsziekten, dus van kanker. Helaas maakt deze ziekte nog vele slachtoffers. Steeds dieper en gespeciali seerder onderzoek is daarom dringend nodig, zowel in Nederland als in vele andere landen. Nauwe samenwerking en uitwisseling van verkregen resulta ten heeft voordurend plaats. Met scher pe intelligentie worden theorieën opge bouwd, met groot doorzettingsvermogen en oneindig geduld worden proeven ge nomen en herhaald. Teleurstellingen betekenen een prikkel tot opnieuw be ginnen, suksessen openen de weg naar volgende problemen. Dit is de research, die plaats heeft in het laboratorium van het Nederlands Kanker Instituut te Am sterdam en in het Radio-Therapeutisch Instituut te Rotterdam. Bovendien wordt in deze instituten en in 13 over het gehele land verspreide centra voort durend gezocht naar verbetering in de toegepaste behandelingsmethoden. Ook op dit gebied heeft regelmatig uitwisse ling van de verkregen resultaten plaats. Dit onderzoek is zeer kostbaar, jaar lijks wordt door het Koningin Wilhel mina Fonds omstreeks 5 miljoen gulden uitgekeerd. Dit geld is geheel vrijwillig door de Nederlandse bevolking bijeen gebracht door middel van koliekten, le denwerving en andere vormen van fond senwerving. In 1969 bestaat het Koningin Wilhel mina Fonds 20 jaar. De P.T.T. zal daarom van 12 augustus tot 6 september een serie postzegels uit geven met een frankeerwaarde van respektievelijk 12, 25, en 45 cent. De bijslag op deze postzegels is bestemd voor de kankerbestrijding. Door deze postzegels te kopen, steunt u het Ko ningin Wilhelmina Fonds in zijn pogin gen het aantal slachtoffers aan deze ernstige ziekte terug te dwingen. MIDDELHARNIS i Kerkdienst Geref. Gem. Donderdag avond 14 augustus .a.s. hoopt voor de Geref. Gemeente alhier in de dienst des Woords voor te gaan ds. C. Harinck van Utrecht. Aanvang half acht. (Dus niet zoals in de Saambinder vermeld stond een woensdagavond). MELISSANT Kerkdi&nst Geref. Gem. Zaterdag avond 16 augustus a.s. hoopt voor de Geref. Gemeente Beatrixlaan alhier voor te gaan student Verweij. Aanvang half acht. v. STAD AAN 'T HARINGVLIET Kerknieuws. D.V. a.s. donderdag avond zal in de bediening des Woords voor de Geref. Gemeente voorgaan Ds. G. J. V. d. Noort, van Capelle a. d. IJs sel aanvang 7.30 uur. DEN BOMMEL Aanvang lessen gymn. ver. „O.N.A." De gymnastiekvereniging „O.N.A." te Den Bommel gaat op de volgende data haar lessen weer als volgt voortzetten: Woensdag 13 aug. voor de kleuters van 4 tot 6 jaar, aanvang 18.00 uur; Donderdag 14 aug. voor de volgende groepen: meisjes van 6-8 jaar 17.30 uur; meisjes van 8-12 jaar 18.30 uur; meisjes van 12 tot 16 jaar 19.30 uur. Dames 16 jaar en ouder 20.30 uur. Da mes senioren 21.30 uur. Bij wijze van proef heeft het bestuur, op aandringen van de leden, de oefen avond verschoven van vrijdag- naar donderdagavond. Mocht hierdoor leden verlies of andere moeilijkheden optre den, dan zal het bestuur niet aarzelen weer naar de vrijdag terug te schakelen. OOLTGENSPLAAT-LANGSTRAAT De hervormde predikant van Oolt- gensplaat, die een beroep naar Vlaar- dingen heeft aangenomen zal a.s. zon dag afscheid nemen van zijn gemeente en de buurtschap Langstraat. In een meer persoonlijke sfeer zal evenwel van ds. en mevrouw Vermaat op woensdag 13 augustus afscheid worden genomen. Daartoe is door de kerkeraad 's avonds te 7.30 uur in „Elthato" een samenkomst belegd, waar een ieder welkom is. Naast leden van de kerkeraad en an dere kerkelijke instanties worden daar ook de catechisanten, leden van de di verse verenigingen en clubs verwacht. Maar deze niet aUeen, ook alle belang stellenden uit de gemeente en daarbui ten zijn van harte welkom. Voor hen die een woord willen spreken bestaat daartoe de gelegenheid. Verder zal deze avond een ongedwongen verloop heb ben. Coöp. TUINBOUWVEILING DER Z.H.E. Afd. MIDDELHARNIS Aardappelveiling vrijdag 8 aug. 1969. Bintje grof 24,50 - 26,—; Bintje 50/op 20,10 - 25,30; Bintje middel 14,70 - 16,80; Bintje drielingen 9,90; Tanja grof 15,30; Tanja middel 14,20; Eigenheimer 20,------22,70; Eigen heimer drielingen 8,40; Voer 4,80; Aanvoer 82.000 kg. BIJ POSTWISSELS: GULDEN BETALEN, GEEN POSTZEGEL MEER PLAKKEN Vanaf 1 september 1969 kan het recht van een gulden voor het verzenden van een binnenlandse postwissel alleen nog maar in contanten worden voldaan te gelijk met de storting van het te ver zenden bedrag. Er behoeven dusi op de (gratis ver krijgbare) postwisselkaarten geen post zegels meer te worden geplakt of af drukken van de frankeermachine te worden aangebracht. Hierdoor wordt bereikt dat ook wat de betaling en verantwoording van het recht betreft, eenzelfde werkwijze als die voor girostortingen wordt verkre gen. Nederland telt z&n achtduizend ma chinisten, die in de wegenbouw werk zaam zijn. Niet meer dan een kwart is gediplomeerd. Velen van hen plegen re gelmatig om te gaan met machines, die soms anderhalf a, twee ton kosten. Is het verwonderlijk, dat de Stich ting Bevordering Wegenbcniw tracht om, ook de zes duizend ongpdiplomeer- den het bewijs te laten halen, dat ze niet alleen hun machine kunnen gebrui ken, maar er ook een beetje binnenin wegwijs zijn? Het behaleri van het diploma machi nist betekent voor de geslaagde een niet onaanzienlijke loonsverbetering. Loon en vakantiegeld samen lopen zes zeven honderd gulden per jaar op. Het dub bele van de kosten van het cursus geld. Een belangrijke reden, waarom het diploma machinist in het leven is geroe pen is ook, dat oudere werknemers vaak niet meer een opleiding van vier jaar schriftelijke avondstudie willen volgen. Daarnaast denkt men jongeren te sti muleren, ook dank zij een positieve in stelling van oudere gediplomeerden. Die jongeren komen meer en meer via het leerlingenstelsel aan hun diploma. Neem de 39-jarige Edenaar H. van der Weerd. Hij volgde de ambacht- school (L.T.S.), kwam terecht in een ga rage als monteur, maar gaf er de brui aan, toen hij ook maar moest gaan rij den met bussen, bij gebrek aan chauf feurs. Hij verhuisde naar een aannemer, die hem de zorg voor een dragline toe vertrouwde. Maar er kwam een ogen blik, dat Van der Weerd met zijn loon nauwelijks nog omhoog kon: hij had zijn top vrijwel bereikt. Achttien jaar „Ik zit al achttien jaar in dit vak, maar ik had nog nooit gehoord, dat de ze machinistenopleiding te volgen was. Had ik het maar eerder geweten',, ver telde hij ons. De cursusleider van de Stichting Be vordering Wegenbouw, de heer Th. A. van Drumpt, beaamt dat het bestaan van het diploma bij heel wat machinis ten nog niet bekend is. „Als ik een af spraak heb een eind uit de buurt van Ede stop ik, zodra ik een dragline zie. Vrijwel nooit weet de man die er op zit, dat hij meer kan verdienen. Als hij dat briefje maar haalt". Dat moet niet zo'n ontstellende toer zijn. Liefst 85 percent van de cursisten heeft alleen maar lagere school of zelfs nog minder. Het aantal afvallers is niet bijster groot. Er zijn voor een draglinemachinist aardige vooruitzichten. Het werk in zijn branche neemt alleen maar toe. Neder land staat vrijwel aan het begin van de aanleg van een uitgebreid wegennet en ook recreatieve voorzieningen, waarbij heel wat wegenaanleg inbegrepen is, ko men meer en meer aan de orde. Daarnaast zijn er ontwikkelingen in E.E.G.-verband, die de hoeveelheid werk in het buitenland ongetwijfeld zullen doen toenemen. Nu al komen Ne derlandse aannemers veelviüdig in Bel- gië, maar in dat geval, omdat ze tegen scherp concurrerende prijzen werken. Meer vraag Steeds meer wordt gevraagd naar ge diplomeerde machinisten. Vroeger was er alleen maar een geschoolde kern te vinden bij het personeel, dat een aan nemer in dienst had. Nu wil hij vaak graag deskundigen op zijn werktuigen, omdat ze kapitalen vertegenwoordigen. De heer Van der Weerd heeft nog één examendag in het vooruitzicht. Daarna ontvangt hij bericht, of hij aan het al lerlaatste onderdeel mag meedoen, op grond van eerder behaalde cijfers. Twee jaar heeft hij 's winters gestudeerd. Soms kon dat nogal makkelijk, omdat hij vorstverlet had, andere keren moest hij zich 's avonds haasten om op tijd in Arnhem te zijn, waar de cursus werd gegeven. „Ik heb het graag gedaan, want ik heb enorm veel opgestoken", vertelt hij. „Ondanks mijn routine, na al die jaren, dat ik op een dragline zit." Hij woont in Ede, maar ook voor hen, die nogal eens met het veranderen van werkterrein van woonplaats verande ren, zijn er mogelijliheden, om de cur sussen te blijven volgen. Op ongeveer twintig plaatsen in het land w^ordt de cursus gehouden en overal is men met de stof evenver. Iemand, die verhuist, kan dus in een andere plaats gewoon doorgaan, waar hij was gebleven. Eisen Zij, die de machinistencursus willen volgen, moeten 30 jaar zijn en drie jaar grond- of wegwerk of waterbouwkun dig werk verrichten hebben. Een be paalde vooropleiding is niet vereist. Ook jongeren kunnen een machinis tencursus volgen. In de twee winterseizoenen worden bij elkaar ongeveer vijftig cursusavon den gehouden. De lessen zijn verwerkt in zo'n vijfenzestig P.B.N.A.-cursussen. De belangrijkste onderdelen zijn ver brandingsmotoren, kennis van machi ne-onderdelen, materialenkennis, teke ning lezen en veiligheid. De nadruk bij het lesgeven wordt gelegd op praktische vraagstukken en niet zozeer op theorie. Bij het examineren spitsen de vragen zich toe op de soort machine, waarmee de kandidaat werkt. Op die machine moet hij ook het laatste jaar gewerkt hebben en op het diploma krijgt hij een aantekening, waaruit blijkt, dat dit zijn specialisme is. De nieuwe cursus begint in oktober en daarna moet men dus weer twee jaar wachten. De kosten bedragen ongeveer driehonderd gulden. Reiskosten worden voor een deel vergoed en meerdere -werk gevers verlenen een tegemoetkoming in de kosten van de cursus. Belangstellenden kunnen inlichtingen verkrijgen bij: Stichting Bevordering Wegenbouw, Carel van Mylandtlaan 4, Postbus 1820, 's Gravenhage. Bij aanvrage de geboortedatum ver melden. Men neme het ons niet kwalijk, maar zó stond het in Vrij Neder land Middenstand: Cash- en herrie zoekers. SINT ANNALAND Burgerlijke stand over juli 1969. GEBOREN: Peter Marius z.v. J. M. Wessels en J. Lookers; Franciska Corrie d.v. M. C. van de Reest en M. P. C. Adriaansen; Jacoba Anastatia Alexan dra, d.v. K. Sfrintseris en A. de Bruin. Paulina Janna Pietemella d.v. A. Ge luk en A. A. Heijboer. HUWELIJKEN: Coenraad Johannes Theodoor Baarslag 27 jr. en Maria Jo- zina Boone, 24 jaar. OVERLIJDEN: Jacobus Soeters 84 jr. gehuwd geweest met Jacoba Slager. Jannetje Moerland 83 jr. gehuwd gew. met Cornells Slager; Trijntje Terpstra, 81 jr. gehuwd geweest met Doede de Roos. INGEKOMEN: Maria J. van Ouden aarde van Rotterdam naar Molendijk 29; Willem van den Heuvel van Rotter dam naar Molendijk 29; Marinus Scher- penisse van Terneuzen naar Ring 72; Jacobus van Oeveren vaii Krimpen aan de IJssel naar Weststraat 17. VERTROKKEN: Ronald M. van Dijke van Doubletstraat 2 naar Woerden; Ma ria Jozina Boone, echtgenote van C. J. Th. Baarslag van Schoolstraat 26 naar Almelo. Karel J. Hage van Ooststraat 38 naar Voorburg.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1969 | | pagina 3