Afscheid na 35-iarig voorzitterschap DEI P De heer A. van Eek legde functie in Steilendamse Vissersvereniging neer Lente een graad te koud Wie hoort Hollandse nachtegaal nog zingen ORQGIS in öe „qouöen óelta VOL Drie dagen op pad ISchi Serooskerke (op Schouwen) Ned, Herv. kerk te C KIEVIT Zn. Ig 6 juni Centrale Verwarming Zondagsdienst artsen WEERPRAATJE Royaal neerslag en te weinig zon -k Weivaart op weg naar uitvaart ir Giftige stoffen bedreigen leven van mens, plant en dier .Magistra (van het VOLUM-^ jsche klar [ter en be(| [ken in iVOLUM.^ [zelf op dige bele| hebbers jsiast. jRegulo, Mechels elect meel ingel aant eigei cent In het D( dag 9 en uur. Uitvoerif worden blijvend VERKOO Oosterer ïref. I »ntwik Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 6 juni' lï In haar laatst gehouden jaarvergade ring heeft de Steilendamse Vissersver- eniging „Samenwerking" afscheid van haar voorzitter, de heer A. van Eek, ge nomen. In deze bijeenkomst werden allereerst de verslagen uitgebracht en bestuurs- verkiezinggn gehouden. In de plaats van de heer Van Eek werd als nieuwe voor zitter gekozen de heer H. Brinkman Hz. die reeds in het bestuur zitting had. Ook de secretaris, de heer J. van Seters, Goe- ree's wethouder, was aftredend en stel de zich niet meer herkiesbaar. In zijn plaats werd de heer Joh. de Blok Jzn. benoemd. Als nieuwe bestuursleden wer den de heren P. van Dam Jz. en C. Brinkman Hz. gekozen. Na afhandeling van een aantal visse- rijaangelegenheden, waarbij de voorzit- ander benoemd moest worden in de Del tacommissie van het Visserijschap door het Hoofdbestuur van de Nederlandse Vissersbond uit één der afdelingen Stel- lendam, Goedereede en Ouddorp, kwam het punt „afscheid" aan de orde. De heer A. van Eek, die na 35 jaar afscheid nam van de Steilendamse vissers. Terugblik De heer Van Eek memoreerde hoe eind december 1934 de heer Stevenson uit Den Helder, die een half jaar tevo ren de Nederlandse Vissersbond had op gericht, in Stellendam voor een bijeen komst van vissers kwam spreken om aan te dringen op een krachtige orga nisatie van alle kustvissers. Dit had tot gevolg, dat de Steilendamse Visserijver- eniging werd opgericht. Spreker was met vakantie en zelf niet bij de oprich ting betrokken. Enkele dagen later kwam een depu tatie van de vissers hem echter het voorzitterschap aanbieden. Hoewel hij zich nooit met de visserij bemoeid had, meende hij toch op organisatorisch ge bied hulp te moeten bieden, waarbij de kennis van visserijzaken vanzelf wel zou komen. Bij sprekers komst in Stellen- dam in 1931 waren er ongeveer 50 vaar tuigen, waarvan slechts één zeekotter; de rest viste op garnalen. Men was toen juist aan de motorisering van de vloot begonnen. Het was toentertijd een heel slechte periode voor de visserij, daar men om streeks 1935 midden in de economische crisis zat met 400.000 werkloze Neder landers. De afzet van vis en garnalen was gering, de prijzen laag en er heerste armoede in de gezinnen, die met het pellen van garnalen het hoofd boven water moesten houden. Steeds meer vissers moesten hun bedrijf beëindigen. Met de afdelingen Goedereede en Oud dorp werd het gewest „Goeree" ge vormd, waarvan spreker voorzitter werd en tevens werd hij aange'wezen als hoofdbestuurslid van de Nederlandse Vissersbond. Deze functie heeft spreker tot voor kort waargenomen. Tevens fungeerde hij vele jaren als tweede voor zitter van de Bond en moest tweemaal gedurende enige tijd het voorzitterschap waarnemen toen de heer Stevenson af trad en de heer Brands overleed. Spre ker herdacht een aantal overleden Steilendamse bestuursleden, zoals Ary Spuy, H. W. van Seters, Joh. van Dam en B. de Blok. In die vooroorlogse tijd moesten veel reizen naar Den Haag ge maakt worden ter verkrijging van hulp voor de visserij bij de autoriteiten. Ook had hij contact met diverse kamerle den: ir. Van Dis stelde vragen aan de regering over de situatie en spreker stelde ook een redevoering op voor ge neraal Duijmaar van Twist, die deze in de Tweede Kamer voorlas. Langzaamaan werd de toestand iets beter, maar toen brak in 1940 de oorlog uit, waardoor uiteraard de visserij zeer werd gehan dicapt. Er werd in het Goereese Gat een lijn vastgesteld, waarbuiten niet gevist mocht worden. De vissers overtraden dit gebod weleens en zo werd spreker op zekere morgen uit de school gehaald om te verschijnen voor de Marinecomman dant van Hoek van Holland, die Stellen- dam kwam inspecteren. Spreker werd als voorzitter verantwoordelijk gesteld en er werd gesproken over „Einsperren" Het liep echter met een sisser af. Som maties van de z.g. „Landstand", een NSB organisatie, werden voor kennisgeving aangenomen. Veel schepen werden ge vorderd en het scheen, dat de visserij ten dode vvras opgeschreven. Na de oorlog was de vloot vermin derd tot 20 vaartuigen, wat het aantal nu nog is. Langzamerhand gingen ve len op de kottervisserij over en nu is de situatie zo, dat er nog slechts 6 gar- nalenvaartuigen zijn. Men begreep dat de toekomst in de zeevisserij zat. De modernisering van de vloot bracht dan ook welvaart onder de vissers. Toen spreker in 1958 als gepensioneerde naar Den Haag vertrok, bleef hij op verzoek van de leden voorlopig „voorzitter uit de verte" om de belangen te bepleiten bij de regeringsinstanties: ministerie, produktschap, visserij schap, Rijkswa terstaat etc. Niet alle verlangens kon den vervuld worden, maar de algemene en particuliere belangen der vissers konden op bevredigende wijze worden behartigd. Spreker heeft het werk voor de vis serij met veel genoegen gedaan; het is voor hem een stuk van zijn leven ge worden en het heeft hem mede geholpen actief te blijven. In verband met zijn leeftijd vond hij echter nu de tijd gekomen van heen gaan. Hij nam daartoe afscheid en wen ste alle vissers goede vaart, flinke vangst en bovenal Gods zegen op de ar beid. Een begrip Daarna was het woord aan de secre taris, de heer Van Seters. Deze gaf een historisch overzicht van de visserij, waarbij het gesprokene door de voor zitter nog wat aanvulde. Hij schetste de toestanden vóór en na de oorlog, de kuilvisserij, het vissen vanuit Scheve- ningen etc. Speciaal haalde hij herinneringen op uit de oorlog, onder anderen de moei- lijlcheden om later de gevorderde sche pen terug te krijgen, terwijl veel admi nistratief werk nodig was bij het ver krijgen van de vergoedingen voor oor logsschade. Hij memoreerde ook het omkomen in december 1949 van het bestuurslid B. de Blok bij de ramp met de reddings boot van Stellendam. Voorts herinner de hij aan de rampperiode van 1953, toen de voorzitter in Den Haag geëvacueerd was en ook daar weer hulp kon bieden. Spreker vond het heengaan van de heer Van Eek een groot verlies en meen de dat het niet eenvoudig zal zijn de voetsporen van de heer Van Eek te drukken door de opvolger. „Meester Van Eek is voor de vissers een begrip geworden", vond de heer Van Seters, die, die de scheidende voorzit ter dankte voor het vele werk, de vriend schappelijke verhouding met de vissers en het leiden van de vergaderingen. Tenslotte sprak hij de wens uit, dat het hem in zijn levensavond met zijn vrouw nog lang wel moge gaan en bood hem namens de vereniging een envelop pe met inhoud aan, alsmede een grote, ingelijste foto van de de oude vissers- haven van Stellendam met de vloot. Daarna werd het woord gevoerd door de heer Joh. Blok, die er aan herinnerde, dat hij een oud-leerling van de voor zitter is. Ook hij bracht dank voor het vele, dat door de heer Van Eek is ver richt ten bate van de visserij. was," zo sprak hij, „een man van het eerste uur, uit de crisistijd met al zijn moeilijkheden. Met name de abso lute noodzaak van de organisatie is door u naar voren gebracht," aldus de heer De Blok, die herinnerde, aan de naam „Samenweriking". Hij hoopte dat de le den, ook met de nieuwe voorzitter, in dit spoor verder zullen gaan. De heer Van Eek dankte beide spre kers voor hun waarderende woorden en speciaal ook voor de geschenken. Hij zegde toe voor de inhoud van het cou vert kostbare boeken te zullen kopen. Daarna sloot hij voor de laatste maal de vergadering en nam persoonlijk af scheid van de vissers. SOMMELSDIJK Telefoon (01870) 2609 Van zaterdag 7 juni v.m. 9 uur t.m. maandag 9 juni v.m. 9 uur Middelharnis-Sommelsdijk: Dienst heeft dokter Bakker, tel. 2710, Sommelsdijk. Dirksland-Herkingen-Melissant: Dienst heeft dokter Huisman, telef. 01877-262, Melissant. Flakkee Oost: Dienst heeft dokter Kramers, telef. 01873-201, Ooltgensplaat en dokter van Hattem, tel. 01875-301, Nieuwe Tonge. DIENST WIJKVERPLEEGSTER Melissant-Dirksland-Herkingen: Van vrijdagavond 6 uur tot maandag ochtend 8 uur Zr. J. Koppejan, telef. 234, b.g.g. 412. Wit-Gele Kruis Achthuizen: Dienst heeft zuster Vrij, telef. telef. 01871-312. ZONDAGSDIENST DIERENARTSEN Dienst heeft dierenarts Minderhoud, tel. 01870-2897, Middelharnis. (van onze weerkundige medewerker) De meteorologische lente ligt al weer achter ons. Het weer liet van de voor spelling van de in de omgeving van Leeuwarden vrij bekende huisprofeet, M. Hoogterp, niet veel over. Deze had een vroeg voorjaar in uitzicht gesteld. De instrumenten wezen daarentegen uit, dat het seizoen gemiddeld over het etmaal één graad te koud was en dat pas op 12 en 13 mei de enige zomerse dagen werden waargenomen. Iedereen, die de gewassen in het oog hield kon trouwens zelf wel vaststellen, dat de groei en bloei ervan aan de late kant was. Ten opzichte van het zuiden was er op bepaalde momenten een achter stand van ongeveer veertien dagen. Tot laat in mei bloeiden de tulpen, een naar een bloemenkweker mij verzekerde zeldzaam verschijnsel. Op het verdere deel van de prognose van de heer Hoogterp (een mooie zomer, vooral juni en juli. Augustus wordt wat nat) zal ik maar niet meer ingaan, te meer omdat die uitspraak al op 18 oktober 1968 ergens gepubliceerd werd. Men krijgt te veel de indruk, dat de wens de vader van de gedachte is wan neer Gerrit (van VARA's Weer of geen weer) en zijn medewerkers het weer van de volgende week" in een ademtocht voorspellen als betrof het het weer van „de volgende dag". De molenaar uit het midden des lands zei het wel heel gortig ,toen hij in een kranteninterview het K.N.M.I. de suggestie aan de hand deed maar amateurs in dienst te nemen. Ukkel doet dit ook en de verwachtingen in België zijn veel beter dan bij ons. De werkelijkheid dekt deze kreten niet. Wie ook maar iets dieper in de meteorologische materie graaft, weet, dat het zelfs met computers of andere moderne technische hulpmiddelen nog niet mogelijk is het weer over een pe riode van een week vooruit goed te voorspellen. Een landbouwblad heeft Gerrit voorgesteld, gedurende de zomer zijn voorspellingen en die van zijn linker- en rechterhanden door een on afhankelijk college kritisch te doen be oordelen met als inzet een bedrag van 600,Naar mij ter ore kwam is Gerrit op dit voorstel niet ingegaan. Het valt me wat tegen, want Eerenberg is gewoonlijk wel te vinden voor een stunt je. Maar nu nog even terug naar de lente. Het aantal uren zonneschijn te De Bilt is ook te laag geweest (30), terwijl de neerslag met bijna 200 mm, berekend als voorlopig landelijke totaal, bijna 90 mm. Boven normaal peil lag. Alle drie lentemaanden waren te nat, alleen mei iets te warm (afwijking plus een halve graad) en alleen april 42 uren zonniger dan normaal. Hopelijk voltrekt zich in juni einde lijk de lang verbeide weersverbetering. (Nadruk verboden) Tenzij wij op korte termijn tot be zinning komen, zal onze welvaart straks in een uitvaart eindigen. Want van alle kanten wordt onze beschaving bedreigd door giftige stoffen. Het begint in feite al met uw eigen tuin, de weg waarover u dagelijks loopt en de dijk langs de rivier waarin u wel eens vist. Wij worden bestrooid, beblazen en be spoten met allerlei vergiften. Waar zijn de margrieten en korenbloemen, die vroeger in overmaat langs de wegen en rivierdijken bloeiden? Waar zijn de dot ters en boterbloemen gebleven? Ze zijn doodgespoten of vernietigd door de luchtvervuiling. Wie hoort de Hollandse nachtegaal nog zingen? Waar zijn de talrijke groene waterkikkers gebleven? De roofvogel stand gaat ernstig achteruit. Roofvogels die met de uilen aan het eind staan van een grote voedselketen, verzamelen thans aUe akelige chemische bijproduk- ten van onze moderne samenleving, waaronder de land-, bos- en tuinbouw- giften. Onder deze vogels treedt de eer ste sterfte op, waaraan andere organis men de mens inbegrepen ten gronde kunnen gaan. Waar die vogel stand dus achteruit gaat, gaat een rood waarschuwingslampje isranden. Een ernstige waarschuwing voor de mens heid. Wij dienen er acht op te slaan. Wij rijden immers ook niet door het rode knipperlicht van een spoorwegovergang! Mens werkt aan eigen ondergiang. Natuurbescherming is thans geen lief hebberij meer van lieden la Prikke- been in kniebroek en sandalen, die er op uit trokken om zeldzame plantjes en vogeltjes te bestuderen. Natuurbescher ming is bescherming van land, water en lucht tegen vergiftiging door de afval stoffen van onze geïndustrialiseerde be schaving. Natuurbescherming is be scherming van de mens de grote „overwinnaar" van de natuur die zichzelf ten gronde richt! De laatste halve eeuw is de mens te keer gegaan als een tornado. Op grote schaal heeft hij planten en dieren uit geroeid. Neem nu eens de zalmvisserij. Omstreeks 1910 werden er op de be roemde visafslag van Kralingse Veer nog jaarlijks vijfentwintigduizend zal men aangevoerd. Thans is er van zalm visserij nog nauwelijks sprake. Het Rijn water is door afvalstoffen zo vervuild, dat zelfs de ziektekiemen in het water te ziek zijn om ons ziek te maken! Ook het verdwijnen van korstmossen en algen op boomstronken is een duide lijk teken dat er iets mis is. De lucht verontreiniging heeft bedenkelijke vor men aangenomen. De natuur zendt aan alle kanten nood signalen uit: „Mens pas op! U bereidt uw eigen ondergang voor!". Natuurbeschermingsjaar. Wat is de plaats van de mens in de natuur? In hoeverre is de mens afhan kelijk van de natuur? Op welke wijze beschermt de gevarieerdheid van de natuur de lichamelijke en geestelijke ge zondheid van de mens? Niet alleen in Europa, maar evenzeer in de meeste andere delen van de wereld is dit pro bleem duidelijk geworden. En hiervan overtuigd heeft het Comité van Minis ters van de landen, aangesloten bij de Raad van Europa besloten het jaar 1970 uit te roepen tot het Europese Natuur beschermingsjaar. Alle mogelijkheden tot bescherming van de natuur in de ruimste zin: land, lucht en water, moe ten worden onderzocht en aangepakt. En dit moet gebeuren in internationaal overleg, omdat lucht- en watervervui ling zich door geen douane laat tegen houden. Al geruime tijd geleden werd door de staatssecretaris van het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, mr. H. J. van de Poel, een Ne derlands Comité ter Voorbereiding van het Europese Natuurbeschermingsjaar 1970 ingesteld. Dit comité koos als na tionaal thema „natuurbehoud in een dichtbevolkt land". Er is iets aan de hand! „Hoe bewaren wij het nationale wei delandschap met zijn wijde horizonten, heldere sloten, nog bewoond door vis sen, salamanders en kikvorsen, bloe- menrijke hooilanden en grote vogelrijk dom?", vroeg de voorzitter van het Co mité Natuurbeschermingsjaar, professor dr. K. H. Voous, zich onlangs af. „Waar nog veel weidevogels zijn, is het landschap gaaf en gezond, waar zij ontbreken is er iets aan de hand! Bo vendien is de weidevogelgemeenschap in Nederland iets bijzonders. Nergens ter wereld vindt men zo'n dichte grutto-, kievit-, tureluur- en kemphaanbevol king als hier. Waterland, onder de voet gelopen door urbanisatie, industrialisatie en mi- lieubevuiling, herbergt een stukje land schap en vogelfaiuia, dat in Europa zijn gelijke niet heeft. De Eempolder, door de Gooise stoomwals bedreigd, is van evengrote allure. Dat geldt ook voor overeenkomstige gebieden in Noord west-Overijssel en Friesland". Er is dus nog natuur, maar laten wij er zuinig op zijn! En om nog even op de roofvogels te rug te komen: In geheel Europa zijn binnen twintig jaar deze vogels zeker tot een tiende deel van hun populatie- sterkte teruggebracht. Een groot ver lies binnen de natuur en een niet mis te verstane waarschuwing voor de toe komst van de mens. Geen bordje. Matiging en voorzichtigheid in het gebruik van landbouwgiften als dieldrin lindaan en kwikverbihdingen, ook in de tuin. en bosbouw en in het gewone huishouden wordt dan ook ernstig aan bevolen. Het zijn echte gifstoffen waar het hier om gaat, en ook in de landbouw zijn zij voor honderd procent bedoeld om te do den. Er staat echter geen bordje bij, wie er wel en wie er niet aan mag sterven! De gevaren van deze vergiften zijn nog onlangs gebleken uit de roofvogel- sterfte in Zeeland en uit de publikaties van drs. H. J. Koeman van het Insti tuut voor Veterinaire Farmacologie en Toxologie van de Utrechtse Universi teit. Het Comité Natuurbeschermings jaar heeft in dit kader besloten, behalve op dit punt van voorlichting ook een praktische zaak bij de minister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk aan te bevelen. Er zal een inter departementale inventarisatie plaats vinden van onderzoekingen en andere activiteiten op het gebied van de bios feerverontreiniging. De verontreiniging dus van water, bodem en lucht, die een primaire bedreiging vormt van het be houd van de natuur en van het behoud van een ook voor de mens leefbaar milieu. MIDDELHARNIS Geslaagd voor Mulo-diploma A met Middenstandsdiploma Bert Visser te Sommelsdijk en Jan Zaaijer te Mid delharnis, leerlingen aan de Rijksscho lengemeenschap Goeree-Overflakkee te Middelharnis. OUDE TONGE Majoretten naar concours. Het Ma- joretten peleton v. d. muziekver. „Voor uit" zal op 14 juni deelnemen aan het concours te Goes. Dit is het eerste con cours voor de Majoretten, dat in Neder land plaatsvindt, vandaar ook de grote deelname uit het gehele land en van buit ende grenzen. Gezamelijk zullen zij met de Drumband een show geven in de taptoe Goes. Er zijn nog enkele plaatsen over in de bus, U kunt zich hiervoor opgeven bij dhr. J. D. Wijnhof, Dabbestraat 29. In dit kerkje bouwde de fa. v. Vulpen uit Utrecht een mechanisch positief, De dispositie is: Holpijp 8. Prestant 4. Roerfluit 4. Octaaf 2. Siflet 1. Mixtuur 2 sterk. De omvang van het manuaal is C - f 3. Het pedaal is aangehangen er. heeft als omvang: C d 1. De boventoetsen van het manuaal zijn van licht hout gemaakt, de onder- toetsen met donker hout belegd. De speeltafel bevint zich aan de frontzij de van het orgel met de register- trekliers links en rechts van het manuaal en de lessenaar. De orgellias kan door middel van luiken afgesloten worden. Bov.en het vlak opgestelde frontpijpwerk is eenvoudig rasterwerk aange bracht. Het orgel werd achter in de kerkruimte op een tegen de torenmuu: gebouwde galerij geplaatst. In de voorzijde van deze orgelgalerij zijn twee gebeeldhouwde panelen te zien; een toont Serooskerke tijdens de watersnoodramp van 1953 en de andere geeft een voorstelling van de terugkeer naar de herstelde kerk. Bas Wijnands, INGEZONDEN: DEN BOMMEL Woensdagmorgen de 21e zijn we met auto's vertrokken. Om 8 uur reden we op de Schaapsweg. Vlakbij Vianen een plaatsje in Utrecht reed er een bus voor ons. Op een gegeven moment stopte die, want er kwam zulke zwarte rook uit de knalpijp dat je de auto's die van de andere kant kwamen niet kon zien. We reden dwars door die rook heen. De meester zei dat de knalpijp in brand stond van die bus. Toen we dat gehad hadden gingen we naar de speeltuin Austerlitz. Daar zijn we een uurtje ge bleven. Daarna zijn we direct naar ons doel gereden. Naar de jeugdherberg „'t Plankenhuis" te Putten in Gelderland. Daar stond al een school op ons te wachten. De school van meester van der Scheer, maar dan alleen klas vijf en zes. We hebben elkaar verwelkomd en we zijn daarna gaan eten in de jeugdher berg, 's Middags zijn we spelletjes gaan doen, bijv. het spel. Wie ben ik? en ook nog kringspelen. Om zes uur hebben we warm eten gekregen. Eerst tomatensoep en daarna rijst en het laatst fruit. Die avond hebben we nog spelletjes in het bos gedaan. Een heel lang en leuk spel was het smokkelaarsspel dat we in het donker deden met zaklantaarns. Om half elf zijn we naar bed gegaan, maar om twaalf uur sliepen we nog niet. Om twaalf uur toen de meesters naar bed kwamen was het gelijk stil. 's Morgens moesten we om 7 uur uit bed, want om 8 uur was het ontbijt klaar. We waren erg blij toen het 7 uur was, want deze donderdag was de heerlijkste dag van alle drie. We zouden deze dag de hele dag naar Harderwijk gaan. Toen we klaar waren met het ontbijt moesten we alvast eten voor 's middags klaar maken want die middag zouden we niet in de jeugdherberg eten, maar in Harderwijk. Toen we daarmee klaar waren gingen we nog wat spelletjes doen zoals volley bal, voetbal of tennissen. Om tien uur was de bus er. Een gedeelte van de kin deren ging in de bus, en de rest in auto's. Toen we in Harderwijk aankwa men moesten we nog even wachten, want de auto's waren later vertrokken dan de bus, dus die waren er nog niet. Om elf uur zouden we een rondvaart maken over het Veluwe Meer. We za gen Zuidelijk- en Oostelijk Flevoland en kwamen langs het dolfinarium, waar we later op de dag ook naar toe zouden gaan. Tegen twaalf uur waren we terug van de boottocht. We zochten toen een leuk plekje op en gingen toen ons lunchpakket opeten. De meester had gezegd dat als we ïm waren we bij de winkeltjes mocrl gaan kijken. Er waren daar viswinlii en souvenirwinkels en cafetaria's. BI waren kinderen die kochten een soiii'l nir en anderen een zakje patat of e ijsje. Om 1 uur werden we bij elkil geroepen want we zouden naar het ii finarium gaan. Om half twee zou i| voorstelling beginnen. We zaten aandachtig te kijken. Eerst kwanien| zeeleeuwen en daarna de dolfijnen p Die dolfijnen sprongen zes meter tei Het was heel mooi. We vonden het jai| mer dat het afgelopen was. Toen vtm het dolfinarium kwamen mochten i kiezen wat we gingen doen: zweniiii| of in de speeltuin spelen. Om vier uur moesten we weer r.a de bus, want we gingen weer naar P-l ten. Daar aangekomen gingen we noil wat spelletjes doen en om zes uur stol het eten klaar. We aten kippesoepf daarna aardappelen met peentjes doperwtjes. Toen we dat op hadden tel gen we nog pap met een aardbei e»| Er waren kinderen die moesten de 4 was doen en de rest ging het sprSl woordenspel doen. We gingen daarna volksdansjes M zoals de zigeunerpolka. Om half ncïi stond er thee op ons te wachten. Til we dat op hadden had de meesternj wat te vertellen. We gingen weer t smokkelaarsspel doen. Wat waren '1 blij. Om tien uur waren we weer in T jeugdherberg. Daar zongen we nog versje en moesten daarna naar beo- „Eerst nog even je tanden poetsen enl voeten en gezicht wassen", had dfl meester gezegd. Om twaalf uur slw we in en de tweede dag zat erop. ,'s Morgens om half zeven zette' vader van de jeugdherberg de r»| aan en waren we allemaal in één Vf wakker. Om 7 uur gingen we ons *i sen en om 8 uur zaten we aan het M bijt. Toen we alles op hadden en^»| lunchpakket voor 's middags tia klaar gemaakt gingen we naar de f Daar gingen we vlaggenroof spel*l Toen dat klaar was mochten we kiezen wat we gingen doen: zwemiJJ in het bosbad of met een paar mees" J of juffrouws in Putten gaan kijke",T Putten of in het zwembad mocht je I je brood opeten en kreeg je een B limonade. ^m Om kwart voor twee waren we 8 maal weer bij de jeugdherberg. "'T zongen we nog een versje voor ^^J A en moeder van de jeugdherberg. J ,men afscheid van de '^'^'^^'^^"■gJ meester van der Scheer en daar g' jj we op weg naar huis. Het was maar half drie. Om half zes waren weer bij school. Daar zongen we J versje en we gingen naar buis. De dagen zaten erop. Dick Wolfert, Den Bommel, 5e klas C-> 1 VOO W( VERLO: kerk moi pven voor i jSch te beo( |d van de Igroot deel hoet men u pn het geld fcbaar won gen de Ibuiten: lie. |t is een |t rapport pulp, dat f werd Jitaatschap in, econome Pde aanvaa fal kritisch |kt. Deze van gem zen ing ps verschen gtigheid en het rappe iPikkelingsh prk ten n -O-

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1969 | | pagina 10