Raad Oostflakkee gaat broekriem-tactiek volgen Plaatselijk nieuws Flakkee bij Zeeland Dhr. van Dam schaamt zich voor begrotingstekort F^C.KORTEHEIikZOOH verdroniien Fruitmanden en Fruitbakles „De Fruitcentrale'' Suggestie in Zeeuwse Staten Ouddorper (20) bij omslaan van bale IVIutaties bi| RijiispoiBtie Vrij ernstig gewond bij botsing PREDIKBEURTEN Abonneert U op „Eiianden-nieuws'' Zoom «Ia'nTeTERS Verhoging social® uitkeringen wegens B.T.W. nodig geacht [lAT 600 [kasteleijn Herkin ffiadz. 2 .^ILANDEN-NIEUWS» Vrijdag 20 december 20 decemberi Door financiële nood gedwongen zal de raad van Oosttlaldiee in het komen de begrotingsjaar een nieuwe strategie gaan voeren, in de gistermiddag gehou den raadsvergadering door de voorz. burg. V. d. Harst aangekondigd als de „broekriem-tactiek". De raad die ver ondersteld werd de hele middag en een deel van de avond aan de behandeling van de gem. begroting te zullen wijden maakten het bijzonder kort, ,al om 5 uur kon de begroting worden vastge steld, zij het dan ook met het kapitale nadelige saldo van ruim vijfhonderd duizend gulden. Er werden enltele „al gemene beschouwingen" gehouden waarvan vooral die van dhr. Winkels in originaliteit uitblonk. Het gereedkomen van de sporthal, van de scholen in Den Bommel, bejaar dencentrums en het gym. lokaal in Achthuizen waren voor dhr. Winkels aanleiding om ondanks het grote te kort toch een ■woord van waardering te laten horen aan het adres van B. en W. Niettemin had dhr. Winkels zorgen over het verzorgingspeil van de ge meente in zijn totaliteit. Het was hem duidelijk dat handhaving daarvan, moei lijk zal zijn en dat er zeker geen ruimte is voor de realisering van initiatieven om in de „wat achtergebleven gemeen schappen Den Bommel en Achthuizen" het leefklimaat drastisch te verbeteren. „Toegegeven dat we geografisch t.o.v. Oude Tonge en Ooltgensplaat wat on gunstig liggen maar het straUngseffect van beide gemeenschappen is bijzonder gering", verklaarde dhr. Winkels. „Den Bommel en Achthuizen delen maar ma tig mee in de gelden die de gemeente besteedt aan ontspanningsmogelijkheden terwijl men toch in zijn algemeenheid de lasten van de aan grondgebied grote gemeente van 8200 ha meedraagt! Zijn bewering staafde dhr. Winkels aan een tweetal voorbeelden, de verliesgevende zwembaden in Ooltgensplaat en Oude Tonge leggen een zo grote claim op de begroting dat in een tijdsbestek van 10 jaar het huidige begrotingstekort zou zijn opgeheven. In dit verband rees bij dhr. Winkels de gedachte of niet meer moet worden gestreefd naar centraal gelegen voorzieningen, inzonderheid ook op het gebied van de ontspanningsmo gelijkheden. Spr. wilde graag dat ook de kinderen van Den Bommel en Acht huizen aan het schoolzwemmen zullen kunnen deelnemen, vooraf noemde hij het onbillijk als de ouders de kosten daarvan zouden moeten betalen. M.b.t. de door hem graag gewilde centralisatie bracht dhr. Winkels een uitspraak van dhr. Groenendijk in herinnering waarin hij toen bezwaar maakte tegen de plaats waar de sporthal thans gebouwd is. Dhr. Winkels kon daar thans geheel achter staan echterde sporthal is er hoewel er weer 45000,aan besteed zal moeten worden om hem in de zomer bruikbaar te houden. „Als we zo'n be drag en de helft van de exploitatiekos ten van de zwembaden eens in een fonds gingen storten dan hadden we al een aardig startkapitaal voor een cen trale voorziening, de stichting LOS en de Singel zouden zelf het initiatief kunnen nemen en de andere gemeen schappen waarin nog niets is daarin betrekken" suggereerde dhr. Winkels. Het Fort Prins Frederik wilde dhr. Winkels zo gauw mogelijk kwijt zien te raken. Als centrale plaats van vestiging voor de brandweer zag hij graag Den Bommel aangewezen. Taak voor de wethouders. De wethouders zag dhr. Winkels graag bedeeld met een volledige uiteraard behooHijk gehonoreerde taak. Men zal, wil men de bestuurskracht vergro ten, zeker de bestaansmogelijkheden van de bestuurders moeten waarborgen" vond dhr. Winkels. Hij voorzag een verminderde animo voor de bestuurstaken i.v.m. het pen delen en de bedrijfsgebondenheid van de velen die een bestuursfunctie der halve niet kunnen aanvaarden mits ze behoorlijk schadeloos worden gesteld. 'Tenslotte vroeg hij nog aandacht voor de woningbouw ende vuilnisbelt in, de zuidzijde waarvan hij hoopte dat ze ten spoedigste volgestort wordt. Dhr. Kroon. „Geschrokken" toonde zich ook dhr. Kroon. Spr. voorzag dat er „ergens het mes in gezet moet worden" wanneer van de Rijksoverheid geen extra uitkeringen te verwachten zijn. Spr. informeerde dan ook of B. en W. al hebben over dacht hoe e.v. kosten verminderend kan worden gewerkt. Spr. betreurde het dat jonge mensen bij gebrek aan huisvesting en werkge legenheid de gemeente verlaten en hij achtte het gewenst te trachten toeleve ringsbedrijven tot vestiging op Flakkee te stimuleren. In dat verband dient zo dacht dhr. Kroon getracht te wor den de tolheffing op de brugverbindin- gen te doen verdwijnen. Een „dure luxe" noemde dhr. Kroon de plantsoendienst. Aandacht vroeg hij voor het iVIAVO- onderwijs, hij vond dat de jeugd daar werkelijk tekort wordt gedaan en in ge vaar wordt gebracht met het heen en weer trekken van gebouw naar gebouw terwijl zij volgens de onderwijswetten recht hebben op goed en gevaarloos onderwijs. Een groot bezwaar vond de heer Kroon het dat het ETI-rapport, in begin maart uitgebracht, nog steeds niet aan de raad ter inzage is gegeven. Folder. Voorlichting aan de bevolking in de vorm van een folder vond dhr. Kroon evenzeer nodig, als voorbeeld overlegde hij de door Spijkenisse uitgegeven fol der. Zo'n informatieve folder vond spr. ook aantrekkelijk voor nieuwe inwoners Dhr. Dullemond. In zijn algemene beschouwing betrok dhr. Dullemond tal van zaken op het gemeentelijk erf. Ten aanzien van de dienst openbare werken achtte hij het nodig dat deze wordt „doorgelicht". De toestand waarin de Mavo te Oude Ton ge verkeert mocht z.i. evenmifi langer voortduren. Ook bracht dhr. Dullemond een rekening ter sprake van Gemeen tewerken aan de Woningbouwver. a 2700,voor gepleegd onderhoud. Spr. deelde mee dat hierover in het bestuur nog eens diepgaand gesproken moet worden voor de;ze rekening betaald zal worden Verlegen. „Als raadslid word ik bijna verlegen bij het zien van dat grote tekort", be kende dhr. J. van Dam. Met dit gege ven, en de verwachting dat 1969 een duur jaar wordt voor ogen, verwachtte dhr. van Dam dat het in het komende jaar moeilijk besturen zal worden. Een aanvullende uitkering uit het gemeente fonds zou z.i. wel enig uitzicht geven maar er blijft voor de gemeente toch altijd nog SO'/o over. Spr. verzette zich tegen de hoge uitgaven aan subsidies voor sport en spel welke hij dan ook drastisch wilde beperken. „De S.G.P. ziet in de subsidiëring van sportvereni gingen geen Overheidstaak" verklaarde dhr. van Dam. Liever zag hij dat de sportbeoefenaars zelf een offer zouden brengen. Spr. stelde voor dat in het ver volg de beide wethouders periodiek een overzicht zullen geven over de stand van zaken van de taken die hen zijn toe bedeeld. Tenslotte informeerde dhr. van Dam naar de plannen met de havens en bepleitte hij de aanleg van een eenvou dige verwarming in de aula te Oolt gensplaat. Spr. besloot met de wens dat in volgend jaar het gemeentebeleid naar Gods Woord en Wet zal geschieden. Beantwoording door de voorzitter. Het beeld voor volgend jaar stelde de voorz. gelijk met het beeld van de aan gehaalde broekriem. Een aanvullende uitkering zal het begrotingstekort niet helemaal opheffen. Als ideaal beeld ko men allerlei wensdromen voor ogen worden gesteld maar we hebben reke ning te houden met de verspreide lig ging van de dorpskernen. M.b.t. de wens naar centrale voorziening attendeerde de voorz. erop dat de* praktijk heeft ge leerd dat men het graag en bij voor keur dicht bij huis houdt. De verspreid heid van de kernen is dan ook een groot kostenbezwaar. Het scheppen van een centrumsituatie is dan ook een vrijwel onbereikbaar ideaal. Niettemin wordt er moeizaam naar gestreefd die zaken die zich laten ver enigen bijeen te brengen. Als voor beeld noemde hij de a.s. stichting van een Stichting voor het be jaarden werk, die e.v. samenwerking van de woning bouwverenigingen en van de Sportvere nigingen in de Stichting LOS. Een en ander is dienend om de subsidiëring van Rijkswege zo hoog mogelijk te maken en de kosten te drukken. De Mavo te Oude Tonge heeft een benijdenswaardige groei ondergaan. He laas kunnen de dingen die noodzake lijk zijn niet worden uitgevoerd. Nu er een glimpje van een mogelijkheid is ge komen tengevolge van het soepeler wor den van de mogelijkheden tot het slui ten van geldleningen hoopte de voorz. dat de Boerenleenbanken de gem. wil lenen tegen een rente van V4 beneden het rente-gamma van de Bank van Ned. Gemeenten. Er zou zo stelde de voorz. een staaltje burgerzin uit blij ken. Zichzelf stelde de voorz. zich de vraag of Oostflakkee niet boven haar stand heeft geleefd. Hij meende echter gerust te kunnen zijn i.v.m. de steeds ondervonden medewerking van de raad en de zeer strenge begrotingscontrole door Ged. Staten. Een „doorlichting" van de diensten achtte spr. in zoverre gewenst dat bij voordoende gelegenheden daarvan ge bruik wordt gemaakt. Het subsidiebe leid achtte de voorz. een moeilijke zaak. In een persoonlijke filosofie achtte hij de mogelijkheid zeer wel aanwezig dat een gezonde jeugd ook een gezonde ouderdom kan betekenen. In dat ver band vroeg spr. zich af of de hoge post voor gezinszorg nodig zou zijn ge weest als de ouderen vroeger meer sport en spel hadden kunnen beoefenen. Het achterwege laten van gem. sub sidies zou het instorten van diverse za ken als sluiting van zwembaden e.d. tot igevolg hebben. Een rijdende trein kan zo dacht de voorz. niet zomaar tot stilstand worden gebracht De voorz. rekende erop dat het gem. bestuur de eerste jaren nog aan de nodige span ningen bloot zal blijven gesteld. Het ETI rapport moet nog worden vertaald in een vorm van beleid. Het gaat ingepast worden in het op te stel len structuurplan. B. en W. stellen zich voor de raad straks duidelijke voorstel len te doen. Uit het ETI-rapport wor den de paragrafen in een soort kader- plan apart aan de orde gesteld. Voorlichting. De voorz. kon de mededeling doen dat er binnenliort een boekje met informa tieve inhoud verschijnt. Spr. vond het zeer de vraag of naast de voortreffe lijke voorlichting door de pers nog een ander voorlichtingsorgaan nodig is. De sprekende wethouder. Het zwijgen van de wethouders ver klaarde weth. de Vos uit het feit dat de voorz. het beleid voortreffelijk weet te verdedigen. Hij verzekerde dat B. en W. aan de hen opgedragen zaken de nodige aandacht schenken. Men wordt zelfs naar het leven ge staan verzekerde dhr. de Vos, doelend op de zorgen die men aan de woonwa genbewoners ondervindt. „Zelfstandi gen regeling, wachtgelden voorzieningen, commissie openbare werken e.d. geven de wethouders veel werk" verzekerde dhr. de Vos. Speciaal in het opmaken van B. V. d. Veer Telefoon 2682 Westdijk 36 MIDDELHARNIS Hoofdstuksgewijze behandeling. Bij de hoofdstuksgewijze behandeling van de begroting werden nog diverse vragen gesteld: Dhr. Kroon verldaarde zich tegen de bijdrage aan de Kring B.B. waar te genover weth. de Vos het nut van de B.B. weer opsomde. Dhr. Kroon twijfelde ook aan de voor uitgang van de rattenbestrijding en vroeg zich af of de ratten niet immuun worden voor het gebruikte gif. Dat kon dhr. van Loon ontkennen, de ratten worden zoals dat bij insek- ten voorkomt niet resistent voor het gif. De wenselijkheid van een spoedige melding bij de aanwezigheid van ratten werd nog eens extra onderstreept. De auto-toelage aan de verschillende ambtenaren bracht dht. Groenendijk op de gedachte dat ze meer autorijden dan werken. „Je staat er toch van te kijken hoe veel je kunt rijden en hoeveel je toch kunt werken" beweerde de voorz. Het is nooit gebleken dat men ten koste van zijn werk autorijdt. Het aantal gereden kilometers kan vrij nauwkeurig worden geverifieerd. De vergoeding voor het bijhouden van de schooladministratie werd door dhr. Winkels aangestreept. Hij stelde voor de vergoeding voor de bijzondere school op 5,per leerling te bepalen maar de voorz. die overigens dhr. Win kels alle gelijk ter wereld toedacht, voerde de onmogelijkheid daarvan aan i.v.m. het ontbreken van dekkingsmid- delen. Op een desbetreffende vraag van de heer Winkels wees de voorz. erop dat de Minister van Onderwijs de „natte" gymnastiek niet erkend als behorend tot het onderwijs en als onderdeel van het leerplan. De verwachtingen op een verandering in dezen achtte de voorz. niet ongunstig. De S.G.P. fractie verklaarde zich te gen een aantal begrotingsposten m.b.t. de subsidiëring van diverse sportvere nigingen, waaronder een uitkering van een nadelig saldo aan de stichting LOS a 42.048,85. „Het enige alternatief isgeen sportvelden of sportzalenstelde de voorz. daar tegenover. Stel voor dat we alles gingen sluiten, wat zou er dan gebeuren, de jeugd moet zich toch uitleven?" vroeg dhr. Kroon De voorz. verwachtte dan betogingen voor het inrichten van sportvelden. „Een groep uit de bevolking zou daar aan zeker niet meewerken, veroorza ken die nu wel hinder?" was de weder vraag van dhr. Groenendijk. „Het zou een interessante studie zijn" volstond de voorzitter. Om klokslag 5 uur kon de begroting daarop zonder hoofdelijke stemming worden vastgesteld. VOOR BETEB -— NAAR DÉ MrDDELHHRNIS-TEL:Z3Z8 MIDDELHARNIS De Kerstfeestviering van de Groen van Prinsterer School vindt heden vrij dagavond plaats om 7.30 uur in het Kerkgebouw van de GerefGem. aan de Chr. de Vrieslaan. Alle belangstellen den zijn hartelijk welkom. Maandagavond 10 uur Kerst-kerk dienst in de Ger. Kerk alhier ds. Juch van Kapelle-Biezelinge. SOMMELSDIJK Marht Sommelsdijk. In afwijking van eerder gedane mededelingen wordt er de aandacht op gevestigd dat in de Kerstweek wèl markt zal worden ge houden en wel op dinsdag 24 december. DIRKSLAND SG.P. Studiever. Maandagavond 23 dec. om 7.30 uur vergadert de Studie vereniging der S.G.P. in het vergader lokaal der Ger. Gem. Dhr. C. Vreug- denhil zal een onderwerp hojiden over Het moderne levensbesef in de heden daagse cultuur. HERKINGEN Onze vroegere dorpsgenoot de heer M. Dorst wonende in St. Catrine Ca nada is thans met zijn echtgenote voor een familiebezoek in Holland. Ze hopen op 10 januari 1969 weer naar huis te vertrekken. De famUie Dorst die vanuit Herkingen op 27 april 1952 naar Canada vertrok vond alles enorm veranderd, v.n.l. Spijkenisse waar mevr. Dorst vandaan komt is sedert 1952 geweldig mtgebreid. GOEREE-HAVENHOOFD Verbetering. In het j.l. dinsdagnum- mer vermeldden we abusievelijk dat de nieuwe hekkotter G.O. 14, eigendom zou zijn van de fa. Tanis, dat moet zijn de fa. J. van Dam en Zonen. OUDDORP Geslaagd. Na het voltooien van de studie aan de Rotterdamse Grafische school slaagde de heer J. Tanis P.zn. voor het diploma Boekdrukker. STAD AAN 'T HARINGVLIET A.S. maandagavond 23 dec. zal er een Kerstzangdienst gehouden worden uitgaande van de Herv. en de Geref. Kerk met medewerking van het Chr. Gemengd koor „Soli deo Gloria" en het kinderkoor en tevens samenzang en Kerstmeditatie enz. Deze samen komt zal gehouden worden in de Ger. Kerk. Aanvang half 8. „Nu Oudewater waarschijnlijk zal worden ingelijfd bij een andere pro vincie zou dat voor Zeeland aanleiding kunnen zijn te overwegen Goeree-Over- flakkee in de toekomst bij deze pro vincie te voegen. Ook historisch gezien zou het geen misdaad zijn dit gebied, dat eeuwen bij Zeeland heeft behoort, weer terug te krijgen." Deze suggestie werd maandag in de Zeeuwse Staten gedaan door de heer J. A. van Ben- nekom (arp), lazen wij in „De Rotter dammer". Hij wilde weten of het provinciaal bestuur initiatieven in die richting zou kunnen ontplooien. Nadrukkelijk stelde hij daarbij de voorwaarde dat de be volking van het voormalige eUand vol ledige inspraak moet hebben. De heer Van Bennekom merkte op dat Goeree- Overflakkee geografisch gezien eigen lijk tot Zeeland behoort. De heer Van der Peijl (ohu) had al eerder gewezen op de mogelij IdieM om Flakkee bij Zeeland te trekken. Hij memoreerde onder meer dat in het kader van de ontwikkeling van het Deltagebied, met name waar het gaat om de recreatie in het Grevelingen- bekken, het voormalige eiland min of meer Zeeuwsch is. Ook de toenemen de belangstelling voor culturele eve nementen in Zierilczee vanuit Flakkee betrok hij in zijn overwegingen. De 20-jarige gehuwde C. Lodder te Ouddorp is dinsdagavond verdronken toen de bak waar hij op voer aan de zeezijde van de bouwput in het Ha ringvliet op nog onverklaarbare wijze omsloeg. Het stoffelijk overschot van dhr. Lodder was donderdagmorgen nog niet gevonden. Een kikvorsman on derzocht al dinsdagnacht de omgesla gen bak en donderdagmiddag werd de bak die door een kraan werd gekeerd nogmaals onderzocht. Ook de lading steen werd van de bodem van de ri vier opgegrepen. Dhr. Lodder was samen met een collega, de 32-jarige W. Kuiper uit Schevemngen aan boord van de bak toen het ongeluk gebeurde. Dhr. Kui per die aan het roer stond heeft Lod der nog een zwemvest toegegooid maar vrijwel direct daarop kantelde de bak. Dhr. Kuiper heeft zich zonder zwem vest drijvend kunnen houden tot hij door de sleepbootbemanning werd op gepikt. Dhr. Lodder werd niet meer gezien hoewel hij een goed zwemmer was. De bak was geladen met mijnsteen, het was in de binnenhaven geladen om het buiten de spuisluizen langs naar de te bouwen binnenhaven te brengen. MIDDELHARNIS Overgeplaatst en bevorderd: De Wmr. P. A. Veldman te Middelharnis is per 16 dec. bevorderd tot Opperwachtmees ter en per gelijke datum benoemd tot rayon-commandant te Ooltgensplaat waar de heer Verschoor gaat vertrek ken. Per 16 dec. is ook wmr. M. van Schelven bevorderd tot opperwacht meester. Per die datum is hij overge plaatst naar Dussen waar hij postcom- mandant wordt. Dussen ligt in de groep Eethen in het district Tilburg. Bü een botsing op de hoek Molen- laan-Achterweg te Sommelsdijk is maandagavond dhr. Jac. Koppenaal te Middelharnis vrij ernstig gewond ge raakt. Hij wordt in het ziekenhuis verpleegd. Hij botste met zijn per sonenwagen op de voor hem van rechts komende wagen van dhr. M. A. Looij, eveneens te Middelharnis. Er ontstond zware materiële schade. Op de kruising Hoflaan, Hobbemastraat, Schoolstraat, had dinsdagavond een aanrijding plaats. Dhr. P. Buscop uit Oude Tonge verleende daar geen voor rang aan de naderende N. A. van Kem pen uit Melissant. Het ongeluk liep met materiële schade af. NIEUWE TONGE Kerkdienst Ger. Gem. Zaterdag avond 21 december a.s. hoopt voor de Ger. Gem. alhier voor te gaan student Mijnders van De Meem. Aanvang 7.00 uur. DEN BOMMEL Kerstzangdietist. Op maandag 23 de cember 's avonds om half acht wordt in de Ned. Herv. Kerk een kerstzang dienst gehouden, waaraan medewerking wordt verleend door het koor „Met hart en stem" en het kinderkoor „De jonge stem". De meditatie wordt verzorgd door ds. Vermaat uit Ooltgensplaat. Bij de verkiezing voor notabelen in de Ned. Herv. Kerk werden gekozen de heren Jac. Hokke en A. Jongeling B.Cz. In de vacature M. W. Melissant is gekozen de heer Joh. Kornet. De lijstcoUecte gehouden voor de Kerstféestviering met de kinderen van de zondagsschool heeft opgebracht de som van f 1108,50. ZONDAG 22 DECEMBER 1968 MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 uur ds. T. Cazander en 6 uur ds. P. Ko- lijn van Scherpenisse. Extra collecte voor het Jeugdwerk Ohr. Geref. Kerk 10 en 6 uur ds. P. Roos Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen Ger. Kerk (vrijgemaakt) 10 en 16.00 uur ds. P, Plaatsman van IJsselmonde Bui- tengew. Wijkgem. 10.30 uur ds. H. Huting uit Rotterdam. SOMMELSDIJK 10 uur lezen en 6 uur ds. L. J. Geluk Rem. Kerk 21 en 22 dec. kerstspel. DIRKSLAND Herv. Kerk 10 uur ds. L. J. Geluk en 6 uur ds. H. N. van Hensbergen Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. P. Blok. HERKINGEN Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. H. Kraaij. Extra collecte voor de kerk Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. MELISSANT Herv. Kerk 10 uur ds. H. N. van Hensbergen en 6 uur ds. J. T. Cazander. v.m. H. Doop Me lissant 10 uur ds. H. de Valk Stad aan 't Haringvliet 4 uur ds. D. Bremmer, Bruinisse. STELLENDAM Herv. Kerk 10 uur dhr. P. Kooiman en 6 uur ds. M. A. Jan- sens Ger. Kerk 9 uur dhr. H. Be nard, Hoek van Holland en 6 uur kand. J. A. v. Hooydonk, Amster dam. GOEDEREEDE Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. D. C. van Wijnen. Dinsdag 24 dec. nam. 7 uur in het ver. gebouw Kerstfeestviering zondagsschool. OUDDORP Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur ds. S. de Jong te Houten. Coll. bouwfonds Ger. Kerk 10.30 en 3.30 uur dhr. H. Benard van Hoek van Holland Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur lezen Doopsgez. Gem. 9.30 uur ds. J. Smink van Zwolle. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 10 en 6 uur dhr. P. Buitelaar van Rotterdam Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. OUDE TONGE Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. W. van Gorsel Ger. Gem. 10 en 6 uur student Mijnders van De Meern (U.) STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. H. Jongebreur Collecte plaatselijk Jeugdwerk Ger. Kerk 10 uur ds. D. Bremmer, Brui nisse en 6 uur ds. H. de Valk Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 en 6 uur kand. Willemse, Utrecht Ger. Kerk 10 uur drs. A. W. Meeder te Ooltgensplaat en 3 uur ds. P. de Jong te 's Gravenhage. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 uur ds. M. A. Jansens en 6 uur ds. P. Vermaat 9.30 uur ds. P. de Jong van 's Gravenhage en 6 uur ds. A. W. Meeder Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen Oud Ger. Gem. 9.45 en 6.15 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 9.30 uur ds. P. Vermaat en 2,30 uur ds. L. J. Geluk. —o- WOENSDAG 25 DECEMBER (Ie Kerstdag) MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 uur kand. H. Smit en 6 uur ds. J. T. Ca zander. Extra coll. voor de Inwendige Zending Chr. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. P. Roos Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen Buitengew. Wijkgem. 23 dec. oecumenische kerstzangdienst in de R. K. Kerk met solozang. Dins dag 24 dec. 22.30 uur ds. van Hoog straten, kerstnachtdienst met solo zang. 25 dec. 10.30 uur ds. van Hoog straten, kerstdienst, stencils aanwe zig. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 uur kand. P. Vroegindeweij van Delft en 6 uur kand. H. Smit van Gouda. Ex tra collecte voor de Inw^endige Zen ding Rem. Kerk 23 dec. Kerstzang dienst in de R.K. Kerk tezamen met de Buitengew. Wijkgem. en de R. K. Kerk. Aanvang 19.30 uur. 24 dec. Kerstfeest met de zondagsschool. Aan vang 19.00 uur. 25 dec. Ie Kerstdag 10 uur ds. L. Schenck. DIRKSLAND Herv. Kerk 10 uur ds. H. N. van Hensbergen en 6 uur ds. L. J. Geluk. Extra coU. voor de Bond van Inw. Zending. Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. P. Blok. HERKINGEN Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. H. Kraaij Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. MELISSANT Herv. Kerk 10 uur ds. J. T. Cazander en 6 uur ds. H. Jonge breur Ger. Kerk 10 uur onbekend en 8 uur ds. Q. Huyser van Baren- drecht. STELLENDAM Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. M. A. Jansens. Extra coU. Inw. Zending Ger. Kerk 9 uur ds. P. Schravendeel, Middelharnis en 3.30 uur ds. H. de Valk van Stad aan 't Haringvliet. GOEDEREEDE Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. D. C. van Wijnen. OUDDORP Herv. Kerk 9.30 uur ds. L. J. Geluk en 2.30 uur lezen. Collecte G.Z..B Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur lezen. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 10 en 2.30 uur ds. J. P. Verkade. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. OUDE TONGE Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. W. van Gorsel. Extra coll. voor de Inw. Zending Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 10 uur ds. H. Jongebreur en 6 uur kand. B. v. Oosterom van Wad- dinxveen Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. H. de Valk Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 uur ds. P. Vermaat en 6 uur ds. J. P. Ver kade Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. W. Steurenberg, Rotterdam. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 u. kand. B. v. Oosterom van Waddinx- veen en 6 uur ds. P. Vermaat. Extra coU. voor P.I.T. en Bond voor Inw. Zending Ger. Kerk 9.30 en 6 uur 'ds. A. W. Meeder Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen Oud Ger. Gem. 9.45 en 6.15 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 9.30 uur dhr. A. Terlouw en 2.30 uur kand. B. Oosterom van Waddinxveen. DONDERDAG 26 DECEMBER (2e Kerstdag) MIDDELHARNIS Herv. Kerk lo ds. J. T. Cazander Chr. Gpt. y\ 9.30 uur ds. D. Slagboom van Dop recht Ger. Gem. 10 uur lezen, Buitengew. Wijkgem. 10 uur jotiJ ren kerstontbijt, opgave bij ds Hoogstraten, tel. 2494. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 2.3o Kerstfeestviering van de zondai school in de kerk DIRKSLAND Herv. Kerk 2.30 Kerstfeestviering van de zondai school Ger. Gem. 10 uur ds Blok. HERKINGEN Herv. Kerk 6.30 Kerstfeestviering van de zondas school. MELISSANT Herv. Kerk Kerstfeestvi ring zondagsschool. STELLENDAM Herv. Kerk 2.30 Kerstfeestviering van de school. behaagde het ,van leven en de OUDDORP Herv. Kerk 9.30 uur lea ji geduldig ged Collecte G.Z.B. NIEUWE TONGE Herv. Kerk lo ds. J. P. Verkade en 3 uur Kei feestviering van de zondagsschool OUDE TONGE Herv. Kerk 4 uur m n zacht en ka IJ^ze zijde weg onze geliei j behuwd- lóeder, overgro( Kerstfeestviering van de zondag tante. school. STAD AAN 'T HARINGVLIET naij 2.30 uur Kerstfeestviering van zondagsschool. DEN BOMMEL Herv. Kerk 6 uur nai| Kerstfeestviering van de zoi school. OOLTGENSPLAAT 6 uur nam. Kers feestviering van de zondagsschool,,. L "houdend Ger. Gem. 9.30 uur en 2.30 uur Kei houaena, feest zondagsschool. LANGSTRAAT Herv. Kerk 2.30 ui nam. Kerstfeestviering van de zoi dagsschool. pjEELTJE fAN SETERS ffeduwe van jeiis van Weeze ouderdom van ji 9 maanden. ai uw deelnemi ZONDAG 29 DECEMBER MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 uur ds. J. T. Cazander. Extra collect Pr. St. Hulpbehoevenden Chr. Ge Kerk 10 en 6 uur lezen Ge Gem. 10 en 6 uur ds. v. d. Bijl, Kat van Weezel- Moerk« lein- en achter- einkinderen. idam, 19 dec. 19 rstraat 19 feraardebestelli V. plaats hebl landag 23 dec. uur. leantie-adres J. C. Riemens Voorstraat 21. sland: van Weezel endam: M. Riemens DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 en «Piorp: uur kand. den Dikken, Giessendam Ger. Kerk 10 en 3 uur ds. D. Brem mer, Bruinisse, OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 a ds. H. N. van Hensbergen en 6 uui ds. P. Vermaat Ger. Kerk 9.30 uiir|dorp ds. A. W. Meeder en 6 uur ds, Schravendeel. Voorm. voorber, H,A Ger. Gem. 9.30 en 6 uur student J. Mijnders van De Meem Oud Get Gem. 9.45 en 6.15 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 9.30 en uur dhr. Nijenhuis, Den Haag. lendam: van Weezel- Kie drecht: H. de Blok- van Wee de Blok lendam: C. Riemens- van Wee C. Riemens [dorp: wijk aan Zee. Voormiddag Heili van Weezel Avondmaal en sav. nabetr. en Heilig Doop Ger. Kerk (vrijgemaakt) 1 en 16.00 uur ds. J. M. Smelik vi Oversohie. Buitengew. Wijkgen 10.30 uur ds. van Hoogstraten. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 uur i H. Jongebreur en 6 uur ds. H. Kraai, Rem. Kerk Afscheidsdienst ds, 1 Schenck. Aanvang 14.30 uur. DIRKSLAND Herv. Kerk 10 uur W. van Gorsel en 6 uur ds. L. J. Ge luk Ger. Gem. 10 en 6 uur ds, I Blok. HERKINGEN Herv. Kerk 10 uur di H. Kraaij en 6 uur dhr. N. H. Groei Quotumcollecte Ger. Gem. 10 en uur lezen. MELISSANT Herv. Kerk 10 en 6 uu dhr. T. van Dam, Kinderdijk Gei Kerk 10 en 4 uur ds. P. Boes, Nieuw loosdrecht. en STELLENDAM Herv. Kerk 10 uur M. A. Jansens en 6 uur ds. D. C. vai Wijnen, v.m. H. Doop Ger. Kerl GOEDEREEDE Herv. Kerk 10 uur D. C. van Wijnen en 6.30 uur ds. 31 A. Jansen. OUDDORP Herv. Kerk 9.30 uur en 2.30 uur ds. W. van Gorsel Col! Bouwfonds Ger. Gem. 9.30 en 2,31 uur lezen Ger. Kerk 10 en 3,31 uur ds. H. T. Bockhove, Slikkemei NIEUWE TONGE Herv. Kerk 10 en uur ds. J. P. Verkade. v.m. H. Doop, Extra coll. kerkvoogdij Ger. Gem 10 en 6 uur lezen. OUDE TONGE Herv. Kerk 10 uur is L. G. Geluk en 6 uur ds. W. van Gor- sel Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen STAD AAN 'T HARINGVLIET Hen Kerk 10 uur ds. P. Vermaat en 6 um ds. H. Jongebreur Ger. Kerk U uur ds. H. de Valk en 6 uur drs. A W. Meeder, Ooltgensplaat Ger, Gem. 10 en 6 uur lezen. nam de He( ns weg, onze groot- en ovi loeder NEELTJE weduwe van lelis van Weeze ouderdom van 1 9 maanden. illen haar nimn en. IS kleinkinderei endam: E. van Weezel van Weezel- Wi Kievit van Wee Kievit Witte-Riemeni Witte endam: Riemens van Weezel achterklein- ideren. iam, 19 dec. 1£ Indien na een half jaar blijkt de verhoging van AOW- en AW^'-| uitkeringen en de kindertoeslag mf'l 1,1 procent niet voldoende is om i'l prijsstijgingen, veroorzaakt door *l invoering van de BTW op te vange"! dient de regering, naar het oordeel van zeer veel leden van de Tweede-I Kamercommissie voor sociale zakffli[ nadere voorstellen te doen. Dit blijk uit het gepubliceerde verslag van commissie over het voorstel de uitkc] ringen te verhogen. De regering moet daarom de prijfl ontwikkelingen van de artikelen liifl voor een groot gedeelte het consump-| tiepakket van degenen die de socia|f| uitkeringen genieten, omvatten, nauw lettend in het oog te houden. Veel andere leden achtten de ver;] hoging met 1,1 procent te laag herinnerden, aan de motie van socialistische afgevaardigde drs. L. Berg tijdens het Kamerdebat ovejl de 'BTW, waarin een verhoging wjl twee procent werd gevraagd. Voortui achtten zij het niet juist dat bij *l verhoging per 1 januari a.s. wor*l uitgegaan van het bedrag der uni keringen zoals dat voor 1 novemWj j.l. gold. Men dient naar hun oordeel het bedrag van na 1 november uit gaan. P 1967. 25.000 per goede staat Ruilen ei 'inancieren. Pomobielbedrijf lland - Tel. 6' l'samenkomst |Cfir, School 18 dec. Gemeente. I opende met h( 3, las .^n ging voor iWeidüig van ^aeelte een 1 l kinderlijke Bteengezet in Van Christus. te hebben ^^17, gaven 0.1. van hun kennis 01 in gen te Parias werd o., Kor de leeriii blokfluit Uas i en pauze hel Beder ten enl zor I 'en waarr 6 heer Huma I =?a horen d JKinderen wer |8fins zongen

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1968 | | pagina 2