Hoge boete voor niet naleven van veiligheidsvoorschriften reportages IFVorgeisI piano's Kers De nieuwe G.0.14 In de vaart Sportverenigingen Oostflaititee werlien samen in L.O.S. iiiossel+ iiersteegel llOill nccun Boeidi Plaatselijk nieuws Melissantse iianarie gaat naar Europese iiampioenschappen! c Waarschuwing tegen „illegaal" vuilstorten Bloei Kantongerecht Sommelsdijk Ook voor FOTOGRAFIE J. ZANDSTRA SOMMELSDIJK Diekhuusnieuws "4* Marktbericht bloembollen-bloemen Installaties KE mi Opleidinj [Salaried I Leeftijd Bladz. 2 .^BILANDEN-NIEUWS" Dinsdag 17 december iMmsdag 1? dec Met het raadslid dhr. Hoogzand te Sommelsdijk heeft nu ook de kanton rechter Mr. Naaijen zich geërgerd aan het „illegaal storten van vuil" op an dere plaatsen dan de daarvoor aange wezen vuilnisbelten. Het mag dan, zoals burg. van Es veronderstelde moeilijk zijn de daders in de kraag te vatten, het blijkt wel degelijk mogelijk te zijn en Mr. Naaijen heeft er tijdens de vrij dagmorgen gehouden zitting enkele „lik op stuk" gegeven. De rechterwijs vinger van Mr. Naaijen is weer drei gend omhoog gegaan en de daaropvol gende bestraffingen zijn doorgaans niet mis, omdat ze een eind moeten maken aan een wat Mr. Naaijen noemde „af schuwelijke gemakzucht." Zes achterlichten! Verd. A. van Z. te Goedereede moest terechtstaan omdat een van de achter lichten van zijn wagen niet had ge brand. „Effetjes, juist toen ik werd aange houden, brandde het niet," gaf verd. toe. Mijn verlichting was in orde „Nee, mijnheer van Z." besliste de rechter. Verd.: „Ik heb zes achterlichten!" R.: „Dat zijn er dan twee te veel, maar verd. bleek zijn nummerplaatverlich ting en de knipperlichten en remlich ten ook als achterlichten te beschou wen. Verd. gooide het over een andere boeg: „Ik heb twee oproepen, voor die ene moet ik 's zondags hier komen „Een klein abuisje" stelde de kanton rechter vast. Verd. hield nog even vol: „Toen ik verder reed brandde het weer, 't is misschien een vuiltje geweest?" „Een auto bestaat uit vele kleine on derdeeltjes en die moeten allemaal in orde zijn", maakte Z.E. verd. duidelijk. Eis en uitspraak f 10,of 1 dag. „Het is bewezen op grond van uw eigen verklaring" voegde Mr. Naaijen eraan toe. Een geldboete van f 25,5 dgn. kreeg verd. W. P. v. d. W. te Rotter- dam(?) te betalen. Ook hij had gereden met een defect licht, het linker dimlicht had het af laten weten. „Een losgeraakte massadraad", ver klaarde verd., even tevoren had het nog wel gebrand. De rechter vond het een verfoeilijke zaak dat er zo weinig aandacht aan de verlichting wordt besteed. Zeker bij de helft van de auto's voldoet de ver lichting niet. De Off. eiste f 25,—, 5 dagen wat verd. voor een kleine loop van omstandighe den een groot bedrag vond. Uitspraak echter conform. Onvoldoende veiligheid Een boete van f 250,25 dagen werd uitgesproken tegen de landbouwer B. C. V. E. te Nieuwe Tonge. Hij verscheen in de plaats van zijn door ziekte verhinderde broer A. B. v. E. aan wie tenlaste werd gelegd niet te hebben gezorgd dat veiligheidsmaatregelen wa ren genomen het achteroverslaan van een tractor te kunnen voorkomen. Een van de arbeiders, L., was n.l. zo'n on geluk overkomen waarvan de gevolgen gelukkig nog w^aren meegevallen. Ge bleken was dat de veiligheidkettingen niet waren aangebracht. „Een ernstige zaak" vond Mr. Naaijen. Verd. weet het gebeurde aan een bijzonder geval, de tractor was met de aditerwielen in een diepe voor geko men terwijl de aangehangen eg in de dreef haakte. Verd. had zijn vader nog gevraagd de chauffeur voor deze ma noeuvre te waarschuwen maar de waar schuwing was net te laat gekomen. „Als hij niet over die dreef was ge gaan met aangekoppelde eg was er niets gebeurd" beweerde verd. De veiligheidsvoorschriften zijn niet voor niets gemaakt, met de mechanise ring nemen de risico's steeds toe" hield mr. Naaijen verd. voor, herinnerend aan de afschuwelijke ongelukken die inder tijd met dorsmachines zijn gebeurd. De Off. Mr. Bos achtte de voor schriften waaraan gevolg had gegeven kunnen worden veronachtzaamd, hij eiste een geldboete van f 250,subs. 25 dagen. Uitspraak conform. Op de paralelweg op de Grevelingen- dam was verd. H. te Nieuwe Tonge met zijn auto zonder aanwijsbare oorzaak tegen de wagen van get. Joh. de J. uit Nieuwe Tonge gereden. Verd. was niet verschenen. Get. de J. verklaarde dat verd.'s wagen steeds meer op zijn weghelft was gekomen en get. had met zijn rechterwielen de berm al opgezocht toen de botsing volg de. Zijn passagier, get. A. v. d. D. ver telde een eensluidend relaas. De scha de aan get. wagen bedroeg plm. f 400, Verd. werd veroordeeld tot een geld- boet van f 75,15 dagen. Mr. Naaijen adviseerde get. die nog geen enkel bericht van verd. verzeke ring heeft gekregen, de maatschappij van de veroordeling van verd. op de hoogte stellen en hen betaling van de schade te verzoeken. Verd. J. G. te Ouddorp had een flo- bert-buks voorhanden gehad terwijl hij er geen vergunning voor had. Zijn bij zondere machtiging was verlopen en op een nieuwe aanvrage was naar verd. verklaarde afwijzend beschikt. Wel was hij in het bezit van een vergunning voor een dubbelloops jachtgeweer en verd. vond het vreemd dat hij die buks er niet bij mocht hebben. „We zijn er niet zo dol op dat er overal van die wapens zitten" legde Mr. Naaijen verd. voor. Eis en uit spraak f 25,5 dgn. met verbeurdver klaring van de buks. Verd. zal overwegen in beroep te gaan tegen de afwijzende beschikking op zijn aanvrage. Dier gekweld Aan verd. Jac. V. te Middelhamis werd tenlaste gelegd een jonge stier nodeloos te hebben gekweld. Hij had het dier zodanig gebonden dat het of met 3 poten op de grond moest staan of steeds met de kop naar beneden moest lopen. De rechter begreep dat jonge stier tjes wel eens getemd moeten worden maar de manier waarop moet door de beugel kunnen. Verd. wUde doen geloven te goeder trouw te hebben gehandeld, de stier was agressief wanneer in de buurt koeien werden verweid, omdat de stier langs de openbare weg hep werd verd. dan tevoren gewaarschuwd. „In Rotterdam mag je een stier enkel maar geknie- band langs de openbare weg vervoe ren" vergeleek hij. „Vervoeren is nog w^at anders dan laten lopen" onderscheidde Mr. Naaijen. De Officier eiste f 25,5 dagen. Verd. verklaarde te hebben gerekend op schuldig verklaring zonder toepas sing van straf waaruit Mr. Naaijen opmaakte dat verd. zijn schuld wel er kend. Uitspraak conform. Verd. was nog niet klaarop de dagvaardiging was een foutief geboor tejaar vermeld. „Dan zien ze u jonger aan dan u bentlachte Z.E. maar verd. kon daar geen waardering voor hebben om dat hij er „niks wijzer" van werd. Hij zal bekijken of hij in hoger beroep gaat. Snelheidsovertredingen Verd. C. J. van M. te Rotterdam was verbaliseerd toen hij op de Prov. weg 47 inplaats van de voorgeschreven 70 km een snelheid van 125 km per uur had gereden. Mr. Naaijen hoefde maar een blik in het dossier te werpen om te weten dat verd. zich ook in voorgaande jaren aan deze overtreding had schuldig ge maakt. De Off. Mr. Bos eiste een geldboete van f 150,met een voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor 3 maanden met een proeftijd van 2 jaar. Voor verd. was het begrip „voor waardelijk" niet duidelijk waarom de kantonrechter het hem nog eens uitleg de en hem waarschuwde zich vooral in de proefperiode niet meer aan een overtreding van de max. snelheid schul dig te maken op straffe van het inhou den van zijn rijbewijs. „Het hangt als aan een zijden draadje in uw zak!" wend verd. gewaarschuwd. Uitspraak f 100, met een v.w. ontzegging van de rij bevoegdheid van 3 mnd. Verd. J. M. de M. te Stellendam had 85 km per uur gereden inplaats van de voorgeschreven 70 km. Verd. die niet eerder was veroordeeld kwam er met een geldboete van f 40,af, evenals verd. D. R. te Nieu'we Tonge. Hij vond de boete vrij hoog, hij had 62 km. ge reden inplaats van de voorgeschreven 50 km. waarom hij tot de conclusie kwam dat hij een eenheidprijs had te betalen. Ook verd. G. H. S. te Rotterdam had op de Langeweg te Middelhamis te hard gereden. Verd. verontschuldigde zich met het feit dat het een inhaal manoeuvre gold die zo zegt ook het instructieboekje snel moet plaats vinden. „Binnen de gestelde perken" beperk te Mr. Naaijen. Eis en uitspraak f 40.—. Een vertegenwoordiger die voor de vierde maal was verbaliseerd kreeg een geldboete van f 100,en de waarschu wing dat hij anders zal moeten gaan rijden wanneer hij zijn rijbewijs w^ü behouden. De geldboete vond verd. erg redelijk, ook het feit dat tegen hem nog geen voorwaardelijk ontzegging werd uitgesproken. Overtreding polderkeur Verd. J. M. v. R. te Ooltgensplaat vond het zelf niet, maar Mr. Bos en Mr. Naaijen waren er wel van overtuigd dat verd. de bepalingen van de polder keur had overtreden. Hij zou langs de watering de Noord-Boutweg opslag plaatsen van afval hebben gehad. „Daar is een geschiedenis aan ver bonden" verweerde zich verd. waarop de Off. prijs zei te stellen op een ihisto- risch overzicht. Verd. verklaarde dat er langs de watering verzakkingen wéiren voorgeko men en ook beweerde hij dat de 4 me ter lijn, waarbinnen de afval niet mag liggen, nooit door iemand is vastgesteld. R.: „dat lijkt me overigens helemaal niet zo moeUijk", „het is bijzonder ver foeilijk dat men zijn spullen zomaar ergens neergooit, in ons dichtbevolkte land is dat een onmogelijke zaak." Verd.: „Vier van de acht in het ver baal genoemde punten dienen om een dreef te verharden." R.: „Dat doe je toch niet met ver roeste vaten?" Off.: „Die verhalen hoor ik al tvsrintig jaar, iedereen schijnt met afval edele bedoelingen te hebben." Mr. Bos achtte het feit bewezen en eiste f 50,5 dgn. Verd.: „Wie bewijst dat?" Off.: „Het Openbaar Ministerie!" Uitspraak conform. Verd.: „Dan weten we dat weer", ik ga maatregelen nemen tegen de verzak kingen en ik ga in hoger beroep!" Verd. L. C. B. R. v. R. te De Bilt kreeg een zeer ernstige waarschuwde omdat hy binnen een proeftijd weer te snel had gereden. Mr. Bos acht te het niet onmogelijk dat tenuitvoer legging van de toen opgelegde onthef fing zal worden gevraagd. Eis en uit spraak f 150,— 15 dgn. Tegen verd. L. D. te Strijen werd een geldboete van f 25,5 dgn. uitgespro ken. In Oude Tonge was van een van de vracht-wagens van verd. koudasfalt gedropen en op de weg terecht geko men. Het werd gevaarlijk voor het verkeer geacht en Mr. Naaijen zou het ook geen pretje vinden het op zijn auto te heb ben. Verd. had er alle begrip voor, hij vond het zelfs treurig hoeveel rommel er op de Flakkeese wegen terecht komt. Verd. beloofde zijn personeel dan ook te vi^aarschuwen. Hij kweet het gebeur de overigens aan de kennelijk slechte kwaliteit van de gebruikte teer. Ik wou dat ik hem nooit gezien had! Verd. J. J. V. N. te Middelhamis ver klaarde na te zijn veroordeeld te hebben gewild zijn opdrachtgever maar nooit te hebben gezien. Verd. werd n.l. ten- lasten gelegd zonder vergunning de buitenberm van de hoofdwaterkering nabij Stad met een tractor met aan hangwagen te hebben bereden, hij had daarmee ernstige schade aan de berm toegebracht. Verd. beriep zich. tevergeefs op de op dracht die hij had, het spoor wat hem werd toegedacht had er al gestaan, verklaarde verd. Er ontstond een woordenwisseling waarin de opdrachtgever steeds werd genoemd, verd. had hem ook graag voor de balie gezien, maar de Off. bracht een en ander terug tot de ten lastelegging die zegd dat verd. daar gereden heeft. „Had ik alles maar geweten, het heeft me al veel geld gekost" betreurde verd. het feit dat hij daar had gereden trachtte het niet te ontkennen. Verd.: „Ik wou dat ik P. nooit gezien had." R.: „U deed het toch ook om een boterham te verdienen?" Verd.: „Natuurlijk, daar is een mens toch voor op de pad?" Eis en uitspraak f 50,5 dgn. Vuil gestort Verd. A. J. v. H. te Ooltgensplaat had aan de Steigerdijk afval neerge- gooid, zoals latten, behangsel, puin enz. Verd. vond weinig verweer, hij gaf toe dat het ook qua afstand weinig uit maakte of hij het nu op de Steigerdijk of op de aangewezen plaats, de vuilnis belt, zou hebben gebracht. „Afschuwelijk" ergerde zich Mr. Naaijen. Eis f 25,5 dgn. Uitspraak f 30,— 30 dgn. Ondeugdelijke uitlaat Een ondeugdelijke uitlaat onder het busje waarmee hij personeel liet ver voeren bracht verd. J. M. te Sommels dijk voor de balie. Verd. verklaarde dat juist 's middags het euvel zou worden verholpen. Bij de garage had hij al eerder aangeklopt maar daar hadden ze nog geen tijd ge had. Mr. Naaijen wees op het gevaar dat door het lek uitlaatgassen het busje binnen komen wat hij gevaarlijk voor de inzittenden achtte. Hij verwonderde zich over het feit dat Flakkee maar een VW dealer heeft. „We moeten maar eens naar menheer Pon schrijven of er niet nogeen bijkan" vond hij. Prachtig huisje Het bouwen in afwijking van de bouw vergunning kwam werd A.G. te Slik kerveer op f 75,boete te staan. „Van een oud krot hebben we een vreselijk mooi huis gemaakt" verzeker de verd. Hem w^as verteld dat het hier allemaal nogal gemoedelijk ging en dat had hem met de afwijkende bouw doen beginnen. MIDDELHARNIS-SOMMELSDIJK Kerstviermgen Diekhuus. Woensdagavond. De moedergroep wordt woensdagavond verwacht om Kerst te vieren in besloten kring, dus ook hier worden alleen de vaste leden uitgenodigd om aanwezig te zijn. Donderdagmiddag. Na 3 uur Kerstviering met de bejaarden van de bejaardensoos. Alleen zij die re gelmatig komen worden dan verwacht. Na 3 uur stoppen de andere activiteiten. Ieder van de regelmatige bezoekers is dan van harte welkom om op eenvou dige manier met ons de Kerstviering mee te maken. Vrijdag 20 december a.s. kerstbakjes en versieringen. Ieder die een kerststukje wil maken is welkom tussen 2 en 4 uur in de werk- kelder van het Diekhuus. Jong en oud en ieder die komen wil kan komen om een kerststukje te maken. Het Diek huus zorgt voor groen en andere toe behoren, zij die iets mee willen bren gen van hulst of iets dergelijks zijn al tijd welkom. Gezien de grote belang stelling elk jaar bij het maken van de ze stukjes, is het noodzakelijk in de aangegeven tijd te komen. De stukjes kosten tussen de 1 en 2 gulden. Ook zullen er een aantal worden gemaakt voor zieke mensen. Opgave hiervoor aan het kantoor. Vakantie. Het Diekhuus is na al die vieringen ge sloten tussen 23 dec. en 3 januari. Wij wensen ieder prettige en gezegende feestdagen toe vanuit het Diekhuus. De kampioen 'kanarie van dhr. v. Oudenaren Met een puntental van 91! is een van de 150 kanaries van de heer J. van Oudenaren uit Melissant kam pioen geworden in de klasse O.K. (Open klasse) op de vorige week ge houden vogeltentoonstelling, georga niseerd door de vogelver. „de Putter" te Ouddorp. Maar liefst 5 keurmees ters hebben de kanariepiet aan een zeer strenge keuring onderworpen enin de hoogste orde bevonden. Het pietje wordt dan ook waardig geacht deel te nemen aan de Euro pese kampioenschappen die in janu ari a.s. in „Blijdorp" te Rotterdam zullen worden gehouden. Met de 91 vergaarde punten zal ze daar zeker ook een goede beurt maken. De heer van Oudenaren die met de keur meesters geweldig tevreden was met deze vondst schoof een groot deel van de lof af op zijn vrouw die dagelijks veel zorg aan de 150 vogels die de volière telt besteedt. De prijzen werden bekend gemaakt door de ere-voorzitter van de Putter, oud- burgemeester Kleijnenberg. In de klasse E.K. (Eigen Kweek) werd de kanarie van dhr. B. J. van Mierlo kampioen. Tweede werd P. Westdijk. Derde J. Zandburg en ook de ka narie van M. Verhage kwam voor een derde prijs in aanmerking. Tropen E.K.: A. v. Splunder Ie prijs. Kruising E.K.: W. Hoek Ie prijs Parkieten E.K.: W. Hoek Ie prijs. P. Westdijk 2e prijs en 3e prijs. Kanaries Stam E.K.: J. van Oudenaren Ie prijs en 2e prijs Een dergelijke inzending bestaat uit 2 X 4 kanaries en het komt zelden voor dat hiermee prijzen worden be haald. Aan dhr. van Oudenaren is dat wel gelukt. Kanaries Open Klasse: J. van Oude naren Ie prijs, A. L. van Mourik 2e prijs, P. Westdijk 3e prijs. Tropen O.K.: E. J. Witte Ie prijs, K. Tanis 2e prijs, J. van Oudenaren 3e prijs. Parkieten O.K.: W. Hoek Ie prijs, F. Westdijk 2e prijs en 3e prijs. V JL'*' Vanuit de binnenhaven te Stellendam had zaterdagmorgen de proefvaart van de nieuwe hek-kotter, de G.O. 14 van de Fa. J. Tanis en Zonen plaats. De „Broe dertrouw" werd te Zaandam, door de Fa. van der Molen gebouwd. Als kracht bron werd een 705 PK Kromhout inge bouwd. Het schip is 26.25 meter lang, 6.60 meter breed, het bruto-registej is 122. Het is voorzien van een Mil kant-lier. Door radio Holland weril benodigde apparatuur op „de y aangebracht. Gaarne wensen wel vooruitstrevende schipper en zijn ji varende zoons een behouden vaart J hun nieuwe aanwinst. De Stichting Lichamelijke Opvoeding en de Sport te Oude Tonge gaat haar werkterrein uitbreiden. Tot nu toe heeft ze de belangen van de sport etc. in Oude Tonge behartigd, zeer tot tevredenheid van het gemeentebestuur, die daardoor een stuk werk uit handen werd geno men. Meerdere malen heeft het ge meentebestuur aan de mogelijkheid ge dacht het werk in deze richting te dele geren naar LOS voor wat betreft de an dere dorpsgemeenschappen binnen de grenzen van Oostflakkee. Er zijn be sprekingen gevoerd en overleg heeft plaats gehad. Deze week heeft de Stichting LOS besloten dit werk van het gemeentebe stuur over te nemen en ze heeft alle sportverenigingen in Oostflakkee bij el kaar geroepen. Men heeft nu besloten het werk gezamenlijk voort te zetten, waarbij moet worden aangetekend, dat het zwembad in Ooltgensplaat voorlo pig nog niet tot het werkterrein van Los behoort, omdat dit nog een aparte stichting is. Nu men samen gaat werken is beslo ten om het bestuur in de stichting uit te breiden. Voorlopig zullen zeven be stuursleden uit Oude Tonge afkomstig zijn en zes uit de andere dorpen: Oolt gensplaat, Den Bommel en Achthuizen. De mogelijkheid bestaat nu, dat LOS zelf een sportleraar aan kan trekken. LOS zal alles in het werk stellen, om de tekorten, die er nu nog zijn, vanwege afschrijvingen en rente, tot een mini mum te beperken, hoewel het zwembad in Oude Tonge voorlopig wel tekorten zal blijven opleveren. Het is niet onmogelijk, dat er naar ge streefd zal worden het zwembad in Oude Tonge te overdekken en zo moge lijk te zorgen voor warmwatertoevoer LISSE De aanvoer van gladiolen is nu wel over de top heen en de Coö peratieve Bloembollenveüing H.B.G. gaat dan ook weer inplaats van drie maal, tweemaal per week gladiolen veilen. De prijzen blijven gelijk, dat wü zeggen op een voor de telers zeer bevredigend peü. Bepaalde soorten zo als Oscar lopen iets terug, andere daar entegen op, met als gevolg dat het ge middeld prijspeil toch weer iets hoger ügt dan de week te voren. Hieronder enkele gladiolen-noterin gen: Alb. Schweitzer 10,25-9,90-7,50 - Aris tocraat 8,20-6,35-5,40 - Atlantic 9,85- 10,20-5,30 - Friendship 8,55-7,40-5,60 - Gold Dust 10,05-9,5,25 - Golden Fic tion 9,50-8,5,55 - H. v. d. Mark 10,98-8,15-4,95 - Leeuwenhorst 8,45-7,90 -6,45 - Lustige Witwe 9,05-7,90-5,35 - Modern Art 9,95-9,45-5,55 - Nieuw Europa 10,80-6,90-5,05 - Picardy 8,55- 7,35-5,70 - Silhouet 9,7,4,50 - Spie and Span 8,95-9,75-6,45. Op de Vrije BloemenveHing H.B.G. heeft de St. Nicolaas-week op de prij zen van bloemen geen nadelige invloed gehad. Chrysanten worden er nog da gelijks aangevoerd, wel niet in die hoe veelheden meer als het geweest is, de prijzen liggen allemaal ver boven een gulden. Hyacinten worden er vrij veel aange voerd, de prijs hiervan is zeer wissel vallig zoals ook de kwaliteit erg ver schillend is. Narcissen komen er dagelijks meer in flinke hoeveelheid aan de veiling, hoofd zakelijk in de soorten Yellow Sun en Carlton, de kwaliteit hiervan is goed te noemen. Ook van Tulpen zien we een dagelijkse vermeerdering in soor ten Apeldoorn, Gander, Olga, Pink Trophy en Paul Richter, de kwaliteit hiervan loopt erg uiteen en uiteraard de prijs dan ook. Enkele noteringen: Tulpen 1,20-5,10, Narcissen: Yellow 1,30-1,50 - Carlton 1,20-1,45 - Eurly Glory 1,10-1,40 - Hyacinten: Anne Ma rie 0,21-0,44 - Pink Pearl 0,14-0,38 - Edelweiss 0,42-0,52 - Coloseum 0,48- 0,50 - Delfts Blauw 0,38-0,46 - Chry santen; Long Island 1,05-1,60 - Mylord 1,25-1,45 - Oranje Wonder 1,35-1,60 - Orchyd Beauty 1,25-1,50 - Rolinda 1,40- 1,55 - gemengde chrysanten 1,20-1,60 - Diversen: Freesia's 0,90-1,60 - Kerst stukjes 0,90-1,25 - Kalanchoë 0,45-0,70 - Azalea's 1,10-1,85 - Cyclamen 0,60-1,30. waardoor het bad meer rendabel J worden gemaakt. Het samengaan betekent ook, geen moeilijkheden meer kunnen! ten opzichte van het beschikbaar! van terreinen voor verenigingen,] zelf niet over een terrein kunnen] schikken. In elk geval zullen de verenigingeil een betere financiële positie komej verkeren. De sporthal in Oude Tonge lej geen verlies op, hetgeen een gur ontwikkeling voor LOS betekent, Uit eigen middelen zal op het red tieterrein door de voetbalverenigiri Don Bosco Grijsoord Combinatie GC) zes nieuwe kleedlokalen wol gebouwd. Gelijktijdig zal voor eenl tere kantine worden gezorgd, die] tevens toegankelijk zal zijn voorl sportmensen op de sportterreinen! zal kunnen worden aangemerkt als| restaurant, waaruit men hoopt de di| dere kosten van de bouw van de kil lokalen te kunnen dekken. HiermedJ dan het recreatieterrein de beschi hebben over een restaurant in omgeving. Wellicht is de mogelijkheid aa zig voor de bouw van een manegs Daarvoor zijn nog geen definitieve i| wijzingen. Er wordt nu gepast en i ten, ora de manege binnen de van het recreatiegebied te verwezil ken. Met al deze zaken zal de stiel veel meer werk krijgen en het iil grijpelijk, dat ze enige tyd tegeij concentratie heeft aangezien, maajf het zover is, staan alle stichtingslJ en de verenigingen in Oostflakkee f ter het plan. De gemeenteraad zal voortaan il één bedrag per jaar beslissen inpl van over een groot aantal aanvrl om subsidie voor de verschillende f enigingen. In de eerstvolgende raadsvergi zal de raad worden voorgesteld diel stuursleden in LOS te benoemen,] de stichting zelf heeft voorgedraga fill* gold* merken In <én zaak Middelburg LDelft 103>105 Tel.OltS0-7<i<| O.ók In Den Haag Groningen Heerlen r C.P.J. KERSTAVOND De C.P.J. houdt haar kerstavonl vrijdag 20 dec. om 8.00 uur in de Wiek" te Dirksland. De avond» gevuld met een meditatie door i Hensbergen, waarna declamatoriuii| het lezen van een kerkverhaal. op donder »M 0.1. Geme ORGEI in de N Programma kerk. Bij de N.V. gevestigd MiULO-diplc Praktijkdipl studeren vo( ma M.B.A. Aanvangsali ervaring na< Eigenhandig cember a.s. noemd bedr: Wij hebb LANGEWl OP HET ZI GEREFORU te Baaril Onze gei die in kunnen van de Mulo ofl Praktijk| ma of h| De aansl ris tusse leeftijd. De A.O.| Het Zenf 22 - 27 Sollicitaties t Zendingsceni MIDDELHARNIS Tweetal. De kerkeraad der Gemeente alhier heeft voor een roepen predikant het volgende '^'^■OeKhAfi gesteld: Ds. A. Verhoef te Barnevel^ ds. J. van Haaren te Amersfoort. kiezing zal plaats hebben op een dinsdagavond te houden ledenve'i ring. Verkiezing kerkeraad. Heden dagavond zal er op de lidmatenv dering der Ger. Gemeente verk" worden gehouden voor kerkeraa' den. In off. volgorde zijn de wr kandidaten gesteld: voor ouderlW Hout, L. Visser (aftr.), A. Vroegin* en A. van Zanten (aftr.). Voor C. v. d. Boom, M. Ie Comte Lodder en J. Zaaijer. OUDDORP Verslaving en VerslavingsmW Over dit onderwerp hoopt a.s. dagavond 20 dec. te spreken P'" J. Booy te Amsterdam, in de beii| zaal van het Ver. gebouw te Ooi om 20.00 uur, op uitnodiging ^T Volksuniversiteit „Akademeia" '^l dorp. De lezing wordt toegelicW| dia's en film. 'ij Uitgeverij weer een verschenen, we schrijver! '■e van de inl "enbach heel leeftijd. i Nanne J. ÏN DE SCI LOEVESTI ■^- en M. 1^ t verhaal gee F beeld vani twaalfjarig! in RotterJ ■sterus, zoonl faikant, met i' Pgen genome m vader r f^ni, veroord Pgenisstraf. •^t om vadeJ

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1968 | | pagina 2