{Discussie over wenselijkheid van sexuele voorliciiting op sciiool Werk voor U Plaatselijk nieuws Het overleg van „De achttien' IGoeree-Overflakkee, nog geen kans op aanwijzing ais probleemgebied [Dierenbescherming greep in JMet personenauto in de Vliegers Brand in voormalig clubhuis „Club 35'' Botsing tegen bieten rooier Vreemde vogels Gewestelijk Arbeidsbureau Oud-Beijerland IN DIT NUMMER: Dinsdag 10 december 1968 No. 3745 CHR. STREEKBLAJD OP 6EREF0RMEEM)E GRONDSLAG VOOR DB ZUID-HOLLANDSE EIN ZEEUWSE EELANDEN Verachifnt tweemaal per week: dinsdag- en vrifdagavond Inleiding „Het Woord der Waarheid" NEGEN PUNTEN VOOR EEN GOED PREDIKER. pgOtS HSNDRIKSITRAAT li - POSTBOX 8 - MIDDEUIARNI9 [ledactle en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk {leL (01870) 262B, na 6 uur 'B avonds TéL 2020 Giro 167S30 ABONNEMENTSPRIJS 3,25 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 16 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. jpe Minister van Economische Zaken left op een enkele malen herhaald Czoek door Ged. Staten te kennen Leven het eiland Goeree-Overflakkee |{t te zullen betrekken in het onder- Teknaar de ontwikkeling van de situ- L in de z.g. stimuleringsgebieden als I; in het oosten van ons land. Het is bewindsman n.l. gebleken dat op termijn op Goeree-Overflakkee ^n ernstig werkgelegenheidstekort dreigt. G.S. delen dit mee op jen van de statenleden Biersma en [örgnian, resp. wonend te Rotterdam en Jouda. iGenoemde heren hadden gezien de jiicturele werkloosheid op Goeree- [i'erflakkee aan het College van G.S. jd aan te dringen op voor ons [and gelijksoortige maatregelen als in |t Oosten en Noorden van ons land. j waren van mening dat, nu Zuid lolland 18»/o (8500) van alle Neder- werklozen telt, ook op Goeree- Jperilakkee de situatie zorgen baarde. Illet de afwijzing van het verzoek oor de Minister van Economische Za- tfl in het geheugen menen G.S. dat In liemieuwde poging om Goeree- liïrflakkee tot probleemgebied ver- te krijgen geen kans van slagen Ig.S. wijzen erop dat in de aan de loonitter van de Tweede Kamer lorde Ministers van Economische Za- p en van Soc. Zaken aangeboden Bta inzake de sociaal-economische as ielen van het in de jaren 1969 t/m te voeren regionale beleid o.m. i vraag voorkomt of er met het oog I zuigende werking van reeds aan- Iwezen stimuleringsgebieden op daar- fast gelegen gebieden niet gestreefd worden naar een zekere zonering de faciliteiten voor de stimulering Jngzaann overgaan in gebieden zonder Itiliteiten zoals Goeree-Overflakkee. iDe vraag is nog onbeantwoord ge leven. G.S. zullen het aspect van de prkgelegenheid ruim belichten bij de porbereiding van het streekplan voor leree-Overflakkee. MIDDELHARNIS iDe dierenbescherming heeft zaterdag, lassisteerd door de Rijkspolitie een Ivental honden weggehaald uit een fï achter de winkel van mej. V. op Zandpad. Twee dieren waren ge- [iiven, de vijf nog levende waren sterk nagerd tengevolge van ondervoe- Komend uit de Rottenburgseweg is avond de heer R. van Dam uit ■nelsdijk met zijn a.s. verloofde, ^i' L. Nijpjes uit Middelhamis met i personenauto geslipt en in de z.g. legers, een brede watergang, terecht Ttomen. Tot aan de raamsponningen pdween de wagen in het water. Dhr. Dam en mej. Nijpjes kwamen er It een nat pak af. De wagen was in I bocht aan het eind van de Hotten- jpgseweg geslipt. Hij werd maandag p een takelwagen op het droge ge- pcht SOMMELSDIJK In het voormalige clubhuis van „Club 35", wat een jeugdsociëteit heette te zijn, is vrijdagavond brand uitgebro ken. De vermoedens zijn dat er van brandstichting sprake is. Het pand, Oostdijk 35 te Sommelsdijk, werd en kele maanden geleden ontruimd, een deel van het dak stortte vorige week in en de voorgevel wordt momenteel gesdhraagd. De brandweer van Som melsdijk die bijzonder snel ter plaatse was vond op de zolder van de bouw val een brandende prop poetskatoen. Het vuur kon, dank zij de snelle alar mering, in de kiem worden gesmoord, een uitslaande brand zou gevaar heb ben kunnen opleveren voor de naast gelegen woningen. De politie stelt een onderzoek in. Schouwbrandje. De brandweer van Sommelsdijk moest ook zaterdagavond uitrukken voor een schouwbrandje in een woning in de Wildemanstraat, tijde lijk bewoond door de heer A. J. Krui- der. De brandweer behoefde niet te blussen. r O------------ Op de Staverseweg botste gistermor gen de heer J. van 't Slot te Ouddorp met zijn Renault tegen een hem nade rende achter een tractor gehangen bietenrooier. De rooier was onverlicht en dhr. van 't Slot heeft, toen hij de tractor passeerde het brede obstakel ruet opgemerkt. De auto werd zwaar beschadigd. MIDDELHARNIS Op uitnodiging van de verenigingen in de Chr. Geref. Kerk zal a.s. donder dagavond om half acht ds. D. Slagboom van Dordrecht een inleiding houden over het onderwerp: „Het Woord der Waar heid". Belangstellenden zijn hartelijk welkom. Bejaardenmiddag. Op dinsdag 17 dec nodigt de N.C.V.B. afd. bejaarden comi té de bejaarden uit naar Jeugdhaven te willen komen om het Kerstgebeuren ■met zijn allen te gedenken. Deze middag vangt als gewoonlijk om precies half 3 aan. Alle bejaarden en gasten van harte welkom. Bij voor baat onze dank. Het tel. nummer is voor vervoer: mej. den Boer, Secr. Nijghstraat 1, tel. 2968; mevr. Westdijk, Donkereweg 7, tel. 3088; mevr. Passchier Bemhardlaan 23, tel. 2447; mevr. Vlietland, Berken laan 5, tel. 2847; mevr. Groeneveld, Havenhoofd 3, tel. 2773; mevr. Bienefelt Oranjestraat 4, tel. 2507, Sommelsdijk. OUDDORP Kerkdienst. A.s. donderdag zal er in de Ger. Gem. alhier dankdag voor het gewas, visserij en handel worden ge houden, 's middags om 2.30 uur en 's avonds 7.00 uur, in deze diensten hoopt voor te gaan Ds. P. Blok van Dirksland. Kerstvergüvering Vakantiebonnen van de landbouw. Van vrijdag 13 dec. t.m. zaterdag 21 dec. kan men vakan tiebonnen inleveren tot een bedrag van f 200,bij D. V. d. Linde JuUanaweg 22. STELLEND AM Tentoonstelling P.V. De Duif. Op vrijdag en zaterdag 20 en 21 dec. hoopt de P.V. De Duif haar jaarlijkse ten toonstelling te houden in het Haagse Huus. De duiven zijn te bezichtigen vrijdag vanaf 7.30 en zaterdag vanaf 3 uur. OUDDORP VakantiebonWjen. Inwisseling van 40 vakantiebonnen Bouwvakken of 8 schil- derzegels voor de a.s. feestdagen vindt plaats op zaterdag 14 december bij uw plaatselijke vertegenwoordiger van So ciaal Fonds Joh. Hameeteman, Ooster weg 41 Ouddorp Z.H. Op vrijdag 13 en zaterdag 14 de cember kan men vakantiebonnen van de Landbouw met opdruk 1968-1969 tot een bedrag van ten hoogste f 200,in leveren bij P. Bakelaar, Vissersstraat 22 Ouddorp. Gezellige middag. In het ver. ge bouw hebben de bejaarden een gezel lige middag gehad. Zij hebben gezellig nagepraat over de reis van de zo mer onder het genot van een kop koffie. Dokter Ruizeveld en mevr. Rui- zeveld waren ook aanwezig, dat zijn de oudjes gewend en ook zuster v. d. Starre en enkele leden van de E.H.B.O. Dokter Ruizeveld heeft enkele fUmpjes gedraaid van -wat zij van de zomer gezien hebben. A. Hoek heeft wat dia's van ons eigen land en dorp laten zien, hoe mooi de zee en visserij is. Na nog een consumptie gebruikt te hebben zijn ze weer allen thuis toezorgd. Zij bieden hun vriendelijke dank aan aan allen die hieraan geifjolpen hebben om de middag zo gezellig te maken. Ook dok ter Ouwerkerk, die de zieken verzorgd heeft. Kerstmiddag. Op dinsdag 17 dec. hoopt de Ned. Bond van Plattelands vrouwen, afd. Goedereede-Ouddorp, in het Ver. gebouw te Ouddorp weer een kerstmiddag waar ouden van dagen en minder validen haar gasten zullen zijn. Aanvang van de bijeenkomst half drie. Mest verspreider opgevist! Een van de kotters van de vissersvloot heeft vo rige week op de Noordzee een Mest- verspreider, bouwjaar 1968, Nederl. fabrikaat opgevist en aan land gebracht. OUDE TONGE Havenverkeer. In de afgelopen week zijn er uit de haven vertrokken drie schepen met suikerbieten met inhoud 700 ton, en een schip met kolenstof in houd 50 ton, binnen gekomen een schip met pulp 200 ton. Aan nagiften voor de dankstondcol lecte in de Ned. Herv. Kerk is binnen gekomen een bedrag van 717,50. De eindstand is dus geworden 3862,58. De collectes in de Ned. Herv. Kerk hebben opgebracht voor de kerk de som van 359,46; voor de H.G.J.B. 244,40; in de „Toren" over de maand november 353,85; de busjes voor de kerktelefoon leverden op 450,98. Verzilvering. De vakantiebonnen van de Landbouw met bedrukt 1968-1969 kunnen worden verzilverd op zaterdag 14 december a.s. van n.m. 3 uur tot 5 uiu- tot een bedrag van 200,bij de penningmeester L. Brinkman, N.C.A.B. Bemhardstraat 1, alhier. Om een goed predikant te zijn is no dig: 1. Dat hij een bekwaam leraar is om anderen te onderrichten. 2. Een helder verstand. 3. Een goed spreker. 4. Een goede stem. 5. Een goed geheu gen. 6. Dat hij van ophouden weet. 7. Dat hij weet wat hij wil en ijverig is. 8. Dat hij er lijf en goed en eer voor over heeft. 9. Dat hij de huid van een olifant heeft. LUTHER. In de raadsvergadering van j.l. Ivrijdagavond heeft de gemeenteraad ■Van Middelharnis onderling gedis- Icussieerd over de al dan niet wen- l*lijbheid van sexuele voorlichting |op de scholen. Dat vraagstuk kwam laan de orde bij het voorstel tot het ■veteren van een crediet o.m. voor |öe aanschaf van 35 voorlichtinggs- Iboekjes, „Thuis en op school" door l^- A. C. van Swol t.fo.v. de open- IDare lagere school te Sommelsdijk. V-pkel de 3 leden tellende S.G.P. frac- ■iie verklaarde zich tegen. I Dhr. Koppelaar (sgp) verklaarde |sexuele voorlichting, vooral op de ^8ere school ongewenst te achten. ^y stond er temeer sceptisch te- senover i.v.m. de tendens waarin de psxuele voorlichting zich beweegt. ElPif' ^*tte het geen taak voor de jscftool doch geheel voor de ouders. •Jaar kon dhr. Hoogzand het wel nee eens zijn maar daarnaast achtte y de sexuele voorlichting toch ook R"^ taak van de onderwijzers van r'^ ze soms meer aannemen dan pn eigen ouders. Uok dhr. ICievit (pvda) achtte het Bii h--^^" taak voor de school omdat fy bij veel ouders schroom aanwe- Ps wist om over deze dingen te pPreken. In eerste instatie wilde dhr. Ede waard (ar) het toch ook liever aan de ouders laten, zij kunnen uit een veelheid van lectuur een keuze ma ken beantwoordend aan hun eigen zienswijze. Ook dhr. Arensman (ar) vond de sexuele voorlichting bij de ouders in veiliger handen dan op school. Ouders in gebreke? „Iedereen zou willen zo ant woordde burg. van Es dat de ouders hun kinderen op een voor treffelijke manier zouden voorlich ten maar de praktijk leert dat ve len het niet of onvolledig doen. De voorz. achtte het daarom zeker niet misplaatst dat de school het doet, hij verklaarde persoonlijk het aan te schaffen boekje te hebben beoor deeld waarbij hij had geconstateerd dat de ethiek op een bijzonder na tuurlijke wijze naar voren wordt ■gebracht. Dat sommige ouders in dezen in gebreke blijven wilde dhr. Koppe laar wel aannemen, maar hij achtte dat primair in de intimiteit van het gezin de cel van de maatschappij over het sexuele dient te worden voorgelicht. Hij voorzag bewust wat overdrijvend de vorming van staatskinderen als op school over de meest intieme dingen wordt gesproken in een geest van „als de ouders het nalaten dan doen w^ij het wel". „Wij hebben die voorlichting moe ten missen en orize jeugd krijgt ze op een verantwoorde manier" prees dhr. van Rimipt. De uitwassen die zich voordoen weet hij aan een te kort aan voorlichting. Een sprekend voorbeeld voerde dhr. Hoogzand aan: Hij herinnerde zich nog dat een klasgenoot van hem vroeger aan „de meester" naar de herkomst van kindertjes had ge vraagd. De meester 'had het antwoord toen schuldig willen blijven maar dhr. Hoogzand verwachtte dat op een dergelijke vraag aan de hand van het voorlichtingsboekje nu een ver antwoord antwoord zal kunnen wor den gegeven. De voorz. verwierp tenslotte het argument van de heer Koppelaar dat er „staatskinderen" gekweekt zouden worden. Zo redenerend zou het instituut „school" dat toch de hele leeropvoeding heeft overgeno men discutabel worden gesteld. De SGP fractieleden verklaarden zich tegen. INGEZONDEN: De vorige keer heb ik het gehad over de notenkraker, ditmaal wil ik een toe lichting geven van de Pestvogel; Bom- byrilla Garrulus is de latijnse naam, ook wel genoemd Waxwing; Seiden- schwanz; Jaseur de Bohème. De volks namen zijn Sneeuwvogel, Wijnstaart, Zijdestaart, Beemer, Zwarte mantel, Lakvogel, Sidestirt, of wel Lakvügel en Pest vügel. De kleur is van kop en hals grijsbruin met lange zijdeachtige kuif, wangstreek roodbruin, voorhoofd en keel zwart, rug grijs, borst grijs met rode waas, buik zilvergrijs, vleugeldek- veren zwart met witte punten, grote slagpermen zwart met witte vlekken, en aan de buitenvlag geel gerand, kleine slagpennen met rode eindplaatjes, staart grijs en zwart met brede gele eindzoom, soms ook met koraalrode eindplaatjes, snavel zwart, basis vleeskleurig. De pestvogel is een onregelmatige winter- gast, die zich soms in vrij groot aantal, andere jaren in het geheel niet in ons land vertoont. Tweemaal werden deze vogels in de zomer gezien. In de jaren 1847, 1849, 1850, 1851, 1892, 1893 vrij veel, in de winter van 1903 en vooral vanaf half nov. 1913 tot begin 1914 waren ze zeer talrijk eveneens in de winter van 1921- 1922. Deze kleurige broedvogel uit het hoge noorden n.l. Finland en Lapland voedt zich hier te lande bijna uitsluitend met bessen, zoals Kamperfoelie, Lijsterbes, Egelantier, Meidoorn, Gelderse roos. Berberis en vooral Contoneaster, en wordt dan ook in de regel in parken, bosjes en tuinen waar deze besdragende heesters staan aangetroffen. De pest vogel is tamelijk schuw in tegenstelling met de notenkraker die op 3 a 4 meter rustig blijft zitten, maar de Pestvogel vliegt reeds weg op een afstand van 60 a 70 meter. In de maand oktober waren deze vo gels te zien bij honderden aan de Chris- stoffelsedijk meestal genoemd Polderse- dijk, hetwelk thans in beheer is bij het Staats-bosbeheer en dus natuurreser vaat. De pestvogel is ook goed te her kennen aan de lokroep die zij laten ho ren. Ziedaar een korte beschrijving van deze prachtige vogel. Met dank voor de plaatsing, A. Peekstok, Sommelsdijk. In de laatste 10 jaren hebben ruim 1000 werknemers van Goeree Overflak- kee werk gevonden aan de „overkant" bij stuwadoorsbedrij ven, op scheepswer ven, in machinefabrieken en bij aan nemers. Thans werken ruim 1500 ar beidskrachten buiten het eiland. Het is voor velen vanuit de land bouw een moeilijke opgave geweest om zich aan te passen aan de nieuwe werk gelegenheid, maar men heeft zich bij zonder goed in de nieuwe functies we ten te handhaven. De werkgevers spre ken in het algemeen vol lof over de Flakkeese werkkrachten. Vele instanties, commissies e.d. heb ben pogingen ondernomen de vestiging van industriële bedrijen te bevorde ren. Helaas is nog weinig tot ontwikke ling kunnen komen. Het arbeidsbureau te Middelhamis is bij de geschetste ontwikkeling ten nauw ste betrokken geweest, zowel bij het bevorderen van de werkgelegenheid op het eiland als bij toeneming van het aantal „pendelaars". In de a.s. wintermaanden zullen zich ongetwijfeld weer werklozen (jeugdi gen, volwassene en vrouwelijke arbeids krachten) aanmelden als werkzoeken den. Het arbeidsbureau Middelhamis is voor inschrijving van werkzoekenden geopend van 8.3012.00 uur. Nu de werkgelegenheid elders weer is toegenomen, zal het duidelijk zijn, dat er wederom een omvangrijke vraag is naar arbeidskrachten. Op de scheeps werven in Rotterdam is ruim voldoen de werk in allerlei functies, waarvoor men op opleiding kan krijgen. Een be kende auto-onderdelenfabriek in Oud Beijerland kan geschoolde en onge schoolde arbeidskrachten tewerkstellen. De stuwadoorsbedrij ven hebben nog steeds behoefte aan werkers in de „havens". Aannemers, een timmerfa briek, een betonwarenfabriek enz. enz. zitten te wachten op aanbod van goe de werkwillige arbeidskrachten. Ook voor werk en verhuizen naar elders zijn in enkele gemeenten woningen be schikbaar. Voor hen, die zonder werk zijn of met werkloosheid worden bedreigd, is ook een ruime mogelijkheid aanwezig voor het volgen van een opleiding op het pas gebouwde Centrum voor Vakoplei ding van Volwassenen aan de Waalha ven te Rotterdam. Hier kan men opgeleid worden voor metselaar, stucadoor en allerlei func ties in de metaalsector. Tijdens de op leiding wordt eên looiidervingsvergoe- ding betaald en de reiskosten v.v. wor den vergoed. Bij het arbeidsbureau zijn hierover alle gewenste inlichtingen ver krijgbaar. Het arbeidsbureau is gaarne bereid ook inlichtingen te verstrekken aan hen, die een werkkring hebben en van betrekking willen veranderen. Tenslotte nog enkele adviezen aan ■Ar Toeristen die de Stadse attractie, de Vesuvius, nog wllen zien moe ten er als de kippen bij zijn. Vol gend jaar wordt de krater gedoofd. Stad behoudt dan nog een reukloos toeristisch evenement: „busje klem rijden" aan het eind van de Mo lendijk. De strijd tegen de fluoridering laai de weer op in de raad van Mid delhamis. Het alg. bestuur onder zoekt de mogelijkheid of de fluo ridering kan worden onderbroken. Misschien is het beter tot onder breking over te gaan waarna er al le tyd is om de mogelijkheid te on derzoeken of ze nog opnieuw kan worden begonnen? ir In een oud pandje, vroeger de jeugdsoos „Club 35" te Sommelsdijk werd vrijdagavond brand gesticht. De brandweer van Sommelsdijk was zeer snel ter plaatse, zeer pa raat dus. Dat te weten was ken nelijk het motief van de dader(s). •k Een Goereese jongeling heeft een boos schrijven gepubliceerd over het uitblijven van w^oningbouw bij het oude stadje. Burg. Smith kon vrijdagavond bouwactiviteit in het vooruitzicht stellen. Het werd hoog tijd, het gerucht wil dat Goeree nu evenveel (even weinig) inwoners heeft als in 1500. Het aantal leer lingen op de school in Goeree liep terug, dat op de school op het Havenhoofd daarentegen liep op, daar werden wel een behoorlijk aantal woningen gebouwd met naar een Goereese mevrouw be weerde maar één gebrek; er moesten wielletjes onder zitten om ze naar Goeree te rijden. •k De leerlingen van de O.L. school in Sommelsdijk krijgen sexuele voorlichting. De raad van Middel hamis tilde, terecht, zwaar aan de niet te schenden intimiteit van het sexuele. Burg. van Es, zelf eens hoofdonderwijzer kon het voorstel verdedigen op 'grond van zijn praktijkervaring dat tal van ouders op dit terrein in gebreke ■blijven, deze ouders zijn n.l. hun jeugd vergeten en misschien is het goed ook hen zo'n boekje te ver strekken? •k Tenslotte vermelden we de benoe ming van dhr. Raukema als direc teur van de gem. Vismijn te Stel- lendam. Enkele raadsleden vonden burg. Smith ook wel geschikt voor die functie. Dat de burg. zich in lieslaarzen durft te steken en een visje op haar vraarde weet te schat ten moge onderstaande foto bewij zen. mmiXSMimsifi SOMMELSDIJK ALG. VERG. VER. TOT BEVORDERING LAND EN TUINBOUW ONDERWIJS De Ver. tot bevordering van het Land en tuinbouwonderwijs op Goeree-Over flakkee houdt haar Alg. Vergadering op dinsdag 17 dec. 3.00 uur in het over blijflokaal van de school. Na afhande ling van het huishoudelijk gedeelte houdt de dir. dhr. v. Heusden een in leiding over het onderwerp: „Water in zijn algemeenheid". DIRKSLAND AUTO SCHA3IPT GEVEL EN SCHUURDEUR De 18 jarige A. P. de Vogel uit Melis sant heeft zaterdagavond met de wagen van zijn vader op het Korteweeg je te Dirksland een gevel van een woonhuis en een schuurdeur geramd. Het ongeluk is zoals het zich liet aanzien waar schijnlijk toch niet te wijten aan een te hoge snelheid. Eerst werd de gevel van het woonhuis van de fam. W. Kardux geschampt. De gevel werd flink bescha digd en de ruit ging in diggelen. Ver volgens kwam de wagen plm. 50 meter verder aan de overzijde van de straat tegen een schuurdeur van de Wed. J. Ardon tot stilstand. De wagen werd flink beschadigd. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Wel had den enkele mensen zoals de fam. Kar dux, de schrik van hun leven te pakken. hen, die zich straks als werkzoekenden moeten laten inschrijven. Bezin U en overleg met uw vrouw (verloofde- ouders) in welke nieuwe werkkring U zult gaan werken. Breng bij de in schrijving een duidelijk overzicht mee, waar en wanneer u werkzaam geweest bent. Jongeren tot 18 jaar kunnen zich iedere maandag en gehandicapten iede re woensdag bij het bureau te Middel hamis laten inschrijven. De jeugdcon- sulent houdt iedere maandag en de con sulent bijzondere bemiddeling iedere woensdag zitting te Middelhamis. Directeur Arbeidsbureau. k" Over dit onderwerp hoopt de heer P. C. Elfferich, lid van de Eerste Ka mer en wethouder van Delft te spre ken in een vergadering van de Hiolp- centrale van A.R. Kiesvereniging die gehouden zal worden op donderdag 12 dec. 's avonds om 7.30 uur in het Her vormd verenigingsgebouw „Vita Nova" te Sommelsdijk. Politiek geïnteresseerde lezers zullen wel weten dat met dit „overleg van de Achttien" bedoeld wordt de besprekin gen die regelmatig op hoog niveau ge houden worden tussen vertegenwoor digers van de K.V.P., C.H.U. en A.R. om eventueel zoveel mogelijk tot een gezamenlijke stellingname te komen. Ongetwijfeld zal het zeer de moeite waard zijn om breder geïnformeerd te worden over de achtergronden en het perspectief van dit overleg dat wel eens voor lange tijd beslissend zou kun nen worden voor de politieke ontwik keling in ons land. Men verzuime daar om niet deze belangrijke vergadering waar ook ruimschoots gelegenheid zal zijn voor discussie. GEVOLGEN VAN DE B.T.W. VOOR DE LANDBOUW De heer H. J. Volriet, dir. van het Boekhoudbureau van de Holl. Mij, zal op de donderdag 19 dec. a.s. 's avonds 7.30 uur in hotel Spee te Sommelsdijk te houden bijeenkomst dit ondei-werp nader toelichten. DIRKSLAND Auto in bocht geslipt. De transport arbeider P. Koppenaal te Dirksland is maandagavond met zijn personenwagen bij de watertoren uit de bocht geraakt tengevolge van een slip. De wagen kwam in de sloot terecht en moest door een takelwagen op het droge wor den gebracht.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1968 | | pagina 1