Bij het overzicht en de opbouw van de B.T.W. Vrouw door vrachtwagen gescle van zielsi Kabeljauw Toelichting op de opbouw van de B.T.W. Plaatselijk nieuws Vreemde vogel streek neer in Sommelsdijk TAMBOER - Middelharnis kussens Twee van Spurieo Veilingberichten Abonneert U op „Eilanden-nieuws" Ds. A. W. Meeder doet 12 januari intrede in Den Bommel Complete woninginrichtii Sommelsdijk I in verscliiliende kleur Fabrikant Totaal Crondstoffen Goederen Arb. lonen B.T.W. Af te dragen B.T.W. Inkoop grondstoffen Arbeidsloon Energie (4 f 1120,— 800,— 83,- 1000,— 800,— 80,- 120,— 3,(20) Kostprijs Opslag voor winst 20 1880,— 376,— 123,— (1) Verkoopprijs zonder B.T.W. B.T.W. 12 2256,— 270,----------------- -------270,— Verkoopprijs totaal 2526,— ^4af 123,— netto 147,— (2) Grossier Inkoopprijs 2526, Winstopslag 20 Verkoopprijs zonder B.T.W. B.T.W. 12 Totale verkoopprijs Kleinhandel Inkoopprijs 3030, Winstopslag 50 Verkoopprijs zonder B.T.W. B.T.W. 12 Prijs voor consument 2256,- 450,- 270,- 2706,- 324,- 3030,— netto 54,— (3) 2706,- 1378,- 324,— De B.T.W. is dus als volgt opgebouwd betaald door leverancier v. d. fabrikajit door de fabrikant door de grossier door de kleinhandel netto 178,— (4) f 123,— (1) 147,— (2) 54,- (3) 178,— (4) totaal 1502,- (12 van de totale verkoopprijs) Ter vereenvoudiging zijn de diverse algemene kosten opzettelijk buiten beschouwing gelaten. Bovenstaand schematisch overzicht werd ontworpen door accountantskantoor Tamboer te Middelharnis. J. Beeiimait geen spreekuur WOON HUI DE WAAL Bladz. Z „EILANDEN-NIE UW S" Vrijdag 6 decerr.bej j Het berichtje dat we kortgele den plaatsten waarin we van le- zerszijde medewerlcing in de nieuwsgaring vroegen (Eilanden^- nieuws benoemt 8000 medewer- Iters) is niet zonder gehoor ge bleven. Gisteren nog belde iemand met de vermelding dat er in de Koninginnelaan te Sommelsdijk een hoogst zeldzame vogel op een T.V. mast zat: „Misschien wel een notenkraker?" werd veron dersteldGeen notenkraker maar een ooievaar bleek op het dak van een jong bruidspaar te zijn neergestreken. De broers van de bruidegom wisten van niets ZONDAG 8 DECEMBER MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 uur ds. J. T. Cazander en 6 uur dhr. A. Terlouw. v.m. bevestiging ambtsdra gers. Extra collecte voor het Bouw fonds Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. P. Schravendeel Chr. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. P. Roos Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen Buitengew. Wijk- gemeente 10.30 uur ds. L. Schenck en ds. H. D. van Hoogstraten in geza menlijke kerkdienst met Rem. Ge meente in het kerkgebouw der Bui tengewone Wijkgem. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 uur ds. D. C. van Wijnen en 6 uur ds. J. T. Cazander Rem. Kerk 10.30 uur ge zamenlijke dienst in de kerk van de Buitengew. Wijkgem. i.w. ds. H. D. van Hoogstraten en ds. L. Schenck. DIRKSLAND Herv. Kerk 10 uur ds. H. N. van Hensbergen en 6 uur ds. L. J. Geluk Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. P. Blok. HERKINGEN Herv. Kerk 10 uur ds. P. Vermaat en 6 uur ds. H. Kraaij. Ex tra kollekte verwarming. Geref. Gem. 10 en 6 ur ulezen. MELISSANT Herv. Kerk 10 ur ds. L. J. Geluk en 6 uur ds. Colijn van Scherpenisse Ger. Kerk 9 en 4 uur ds. J. V. d. Klaauw van Rotterdam. Ger. Gem. 10 en 6 uur student Mol. Extra collecte kas bijz. noden. STELLENDAM Herv. Kerk 10 uur ds. M. A. Jansens en 6 uur dhr. N. H. Groen Ger. Kerk 10.30 en 6 uur ds. J. V. d. Klaauw van Rotterdam. GOEDEREEDE Herv. Kerk 10 uur lezen en 6.30 uur ds. D. C. van Wijnen. Ex tra collecte zondagsschool. OUDDORP Herv. Kerk 9.30 uur lezen en 2.30 uur ds. M. A. Jansens. nam. H. Doop. Extra collecte voor het Bouw^ fonds Ger. Kerk 10 en 3.30 uur ds. A. I. Koffeman van Pemis Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur lezen Doopsgez. Gem. 9.30 uur dhr. Schans van Den Haag. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. J. P. Verkade Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. OUDE TONGE Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. W. van Gorsel Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. H. Jongebreur. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds, H. v. d. -_ Valk Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 en 6 uur kand. Smit, Gouda Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. J. Maaskant van Lei den, bed. H.A. en dankzegging. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 ds. H. Kraaij en 6 uur ds. P. Ver maat Ger. Kerk 9.30 en 6 uur ds. A. W. Meeder Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen Oud Ger. Gem. 9.45 en 6.15 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 9.30 uur lezen en 2.30 uur ds. P. Vermaat. Coöp., TUINBOUWVEILING DER Z.H.E. Afd. MIDDELHARNIS Vienveïling van vrijdag 6 december '68 Klasse I: Grove 20,—; Middel 18,61. Klasse II: Grove 18,61, Middel 15,61, Drielingen 16,61, Picklers 17,31. Aanvoer 19 ton. Als koopman blijf ik altijd zakelijk Vandaar wordt het nu vermakelijk. De Hengelaars die vangen nou Volop gul en kabeljauw Meest „wat men ook snapt bepaald" Met visgerei bij mij gehaald Want men wil vertrouwde spullen Als 't gaat om kabeljauw en gullen. Maar nu komt het mooiste, want „Ik dacht dat is wat voor de krant" Dit soort vis, een lekkernij Verkopen ze dan weer aan mij. Dus heb ik nu lederen dag Vis die er wel wezen mag. Kabeljauw, zo van de haak Daaraan zit de echte smaak, 'k Heb, wat ze ook vroeger deden Er wat van in 't zout gesneden. Ook heel lekker want er is Dan geen betere zoutevis. Dus ook die is kant en klaar, Bij mij uit voorraad leverbaar. GEMEENTE MIDDELHARNIS Burgerlflke stand over november '68. GEBOREN: Jacqueline Schellevis te Sommelsdijk; Jan Peter Cornells Bake- laar Stad aan 't H.; Lena Maria de Jong te Nieuwe Tonge; Jacob Pieter Boeter te Middelharnis; Dina van der Kroon te Nieuwe Tonge; Cornells Hameetman te Middelharnis; Jan van der Valk te Mid delharnis; Simon van Loon te Nieuwe Tonge; Petronella Smit te Middelharnis; Neeltje Jelier te Stad aan 't H.; Basti- aantje Willempje Fun te Middelharnis; Cornelia Jordaan te Sommelsdijk; Leen- dert van den Nieuwendijk te Middel harnis; Christiaan Hendrik Cornells de Wit te Sommelsdijk; Aagje Vroeginde- weij te Middelharnis; Marinus van Ant werpen te Middelharnis; Wilhelmina Clasina Johanna Veldhuis te Middel harnis; David Kastelein te Sommelsdijk; Neeltje Adriana Huizer, Nieuwe Tonge. INGEKOMEN: Buijs, Elizabeth Maria Middelharnis, van 's Hertogenbosch; v. Putten Johannis Cornells, Sommelsdijk van Oostflakkee; de Geus, Leendert, Middelharnis van Dirksland; Knape Cornells Sommelsdijk van Rotterdam; Kern, Johannes Anthonius Petrus, Mid delharnis en echtgenote van Rotterdam; Oosten, Lambertus, Sommelsdijk van Reeuwijk; Schulze, Johan Pieter, Mid delharnis met gezin van Wijk Ca; van Nes, Jacob, Middelharnis en echtgenote van 's-Gravenhage; Vroegindeweij geb. Luijendijk, Neeltje', Sommelsdijk van Oostflakkee; Kruik, Johannes Mattheus Middelharnis van Spanje; de Bonte Willem, Sommelsdijk van Dirksland. VERTROKKEN: du Pree Cornells met gezin van Sommelsdijk naar Dirks land; van der Kamp Engbert Gerrit van Sommelsdijk naar Rotterdam; Masten broek Mattheus van Middelharnis naar Boskoop; Wesdijk Jelier van Sommels dijk naar Dordrecht; Robijn Pieter van Middelharnis naar Dordrecht; van den Doel Maria van Sommelsdijk naar Zie- rikzee; O verdijk Theodorus Josephus v. Sommelsdijk naar Nieuwkoop; de Gast Hendrika Laurina van Nieuwe Tonge naar Oostflakkee; van Wezel Johanna van Middelharnis naar Dirksland; van Kempen Dingernan Willem van Som melsdijk naar Oostflakkee; Vos Jan Cornells van Nieuwe Tonge naar Dirks land; Boutkan Gerrit met echtgenote v. Sommelsdijk naar Hellevoetsluis; Boo- german Marinus Adriaan van Middel harnis naar Rotterdam; Boogerman Jacoba van Sommelsdijk naar Amster dam; Mulder Maatje van Sommelsdijk naar Dirksland; van der Veen Girbe Freerk van Sommelsdijk naar Winscho ten; de Korte Jan van Middelharnis naar 's-Gravenhage; van den Boogert Maatje Jannetje van Sommelsdijk naar HUWELIJKEN: L. de Geus oud 19 jaar en J. J. van der Slik oud 19 jaar; H. van der Valk oud 22 jaar en A. L. Braber oud 16 jaar; C. Vermeirssen oud 27 jaar en M. van den Doel oud 22 jr; M. de Leeuw oud 23 jaar en H. L. de Gast oud 21 jaar; J. H. de Nijs oud 27 jaar en M. van den Bos oud 23 jaar; M. C. Lokker oud 23 jaar en N. Meijer oud 20 jaar; D. Mijs oud 26 jaar en A. A. Sneep oud 24 jaar; M. Bakelaar oud 21 jaar en M. C. van der Sluijs oud 18 jaar; J. C. Vos oud 23 jaar en J. van Wezel oud 22 jaar; A. de Lange oud 25 jaar en M. J. van den Boogert oud 27 jaar; M. F. Bakelaar oud 23 jaar en L. Arensman oud 19 jaar; P. Olivier oud 30 jaar en D. M. Vogelaar oud 24 jaar. OVERLEDEN: Kardux, Dirk, oud 83 jaar te Sommelsdijk; van Erkel geb. Vis Maria Adriana oud 82 jaar te Sommels dijk; Steketee w.v. Klijn Jannetje Wil helmina oud 89 jaar te Sommelsdijk; Albrechts Roeland oud 68 jaar te Mid delharnis; de Graaf f Cornells oud 82 jaar te Sommelsdijk; van Gurp Jacobus oud 60 jaar te Stad aan 't Haringvliet. GEMEENTE DIRKSLAND Burgeriyke stand over november '68. VERTROKKEN: D. A. Wisse naar Middelburg (Dirks land); L. de Geus naar Middelharnis (Herkingen); L. C. Felter naar Hooge- veen (Dirksland); W. de Bonte naar Middelharnis (Dirksland); N. de Berg naar Oostflakkee (Melissant); A. Non naar Amsterdam (Melissant); M. Groo- tenboer naar Goedereede (Melissant); J. A. Poortvliet naar 's-Gravenhage (Dirksland). INGEKOMEN: A. W. Zoon van Rot terdam (Dirksland); M. Mulder van Middelharnis (Dirksland); M. Weert van Delfzijl (Melissant); P. M. Bakker van Rotterdam (Dirksland); L. Blokpoel en echtgenote van 's-Gravenhage (Dirks land); M. Meijdam van Everdingen (Melissant); H. Struijk e.v. A. C. Maas dam van Goedereede (Dirksland); M. Frank en echtgenote van Rotterdam (Dirksland); C. du Pree en gezin van Middelharnis (Dirksland); J. C. Vos van Middelharnis (Dirksland); J. van Wezel e.v. J. C. Vos van Middelharnis (Dirks land); C. A. Verbaan e.v. M. Meijdam van Kedichem (Melissant). GEBOREN: Matthijs z.v. L. W. Mijn- ders en B. E. Hameeteman (Melissant); Pieter Jan, z.v. J. P. Klink en F. C. M. van der Vliet (Goedereede); Johanna Elizabeth d.v. M. F. J. H. den Braber en J. J. Groenendijk (Middelharnis); Johan Dick z.v. L. Bakker en T. C. van den Hoek (Dirksland); Leida Lena Cornelia d.v. G. L. Bal en M. A. van Schouwen (Dirksland); Leendert z.v. H. Bestman en J. Huizer (Dirksland); Catharinus Bertus z.v. M;. Peekstok en H. Kamp (Dirksland); Adrianus Caesar z.v. H. B. J. Smithuis en L. Troost (Goedereede). OVERLEDEN: H. Roon 65 jr. e.v. B. de Jager (Dirksland); R. de Groote 52 jr. e.v. M. C. van der Heijden (Middel harnis); A. H. Schellevis 2 jr. (Middel harnis); C. Polder 77 jr. e.v. J. Hogchem (Dirksland); N. Zoon 66 jr. e.v. G. van der Groef (Dirksland); L. Poortvliet 78 jr. e.v. G. Grinwis (Dirksland); A. Pie- terse 63 jr. w.v. H. Troost (Oostflakkee); N. van Eek 80 jr. w.v. A. Hogchem (Dirksland); G. den Eerzamen 71 jr. e.v. P. A. de Bruijn (Middelharnis); G. de Keijzer 88 jr. (Goedereede). GEHUWD: J. van Mourik 47 jr. ma chinebrander, wonende te Herkingen en A. B. van der Veer 25 jr. zonder beroep wonende te Dirksland. S. C. Struik 22 jr. kaashandelaar, wo nende te Dirksland en J. Looij 21 jaar zonder beroep wonende te Herkingen. DIRKSLAND Verzilvering vakantiebonnen. Voor het inwisselen van vakantiebonnen van de bouwvakkers is gelegenheid op za terdag 14 december van 2-4 uur bij J. Los, Julianalaan 25, Dirksland. D.V. maandag 9 december zal er geen vergadering worden gehouden van de studievereniging der S.G.P. OUDDORP De juiste man. Op verzoek van dhr. P. 't Mannetje, pluimveehandelaar te Ouddorp, vermelden we dat met de heer P. 't Mannetje, in een berichtje in ons j.l. dinsdagnummer genoemd, niet zijn persoon is bedoeld. Dhr. 't Mannetje meende dat iemand die conclusie zoü kunnen trekken, ook als stond het be richtje onder Goedereede. Gym. afdeling voor kinderen. Wan neer zal blijken dat er voldoende be langstelling voor bestaat, dan zal het bestuur van de Gymnastiekvereniging Ouddorp overgaan tot oprichting van een kinder-afdeling. Opgaven tot deel name kunnen, liefst zo spoedig moge lijk, worden gedaan bij mevr. West hoeve, Marijkeweg 11. MELISSANT Meisje liep tegen auto. De 9-jarige Ingena Truida Struijk liep vanmorgen toen ze bij de bushalte in de Juliana- straat de straat overstak, tegen een naderend personenbusje van de fa. Be- zuijen uit Ouddorp. Het kind liep een lichte hersenschudding en schaafwonden op. De accountant, dhr. L. Tamboer te Middelharnis heeft zich gaarne bereid verklaard voor ons blad een schema tisch overzicht van de opbouw van de B.T.W. op te stellen. Ter nadere ver duidelijking schreef hij onderstaande uitleg: In het overzicht is duidelijk te zien dat, zowel de fabrikant als de hande laar, voor de berekening van de kost en verkoopprijs, steeds moet werken met bedragen zonder B.T.W. Voor hun ad ministratie moeten zij dan ook hun in kopen splitsen in „kostprijs goederen of grondstoffen" en het hierop driikken- de bedrag aan B.T.W. Eerst wanneer het aan hun afnemer in rekening te brengen bedrag bekend is, wordt dit bedrag met 12 "/o B.T.W. verhoogd. Bij de opstelling van het overzicht is uitgegaan van 12 B.T.W. In sommige gevallen, b.v. de voornaam ste levensbehoeften, is 4 of O °/o ver schuldigd. Hetzelfde geldt voor het verrichten van diensten. In de Wet worden deze artikelen en diensten na der genoemd. Grondgedachte hierbij is geweest dat instellingen met een sociale verzorgingstaak, zoals ziekenhuizen, en de voornaamste levensbehoeften van de B.T.W. dienen te zijn vrijgesteld. Eventuele vragen in verband met dit overzicht, kunnen via de Redactie van Eüanden-nieuws worden ingediend. Dhr. Tamboer hoopt ze dan te beant woorden. Volgende week zal hij een uiteenzetting geven hoe het Inkoopboek dient te worden bijgehouden. Degene die er prijs op stelt het Over zicht los bij de hand te hebben kun nen een gratis exemplaar aanvragen, of bij Eilanden-nieuws of aan het kan toor van dhr. Tamboer. Mevr. J. P. Groenendijk-Klink (42) te Melissant is gistermiddag toen zij met haar brommer komend vanaf de richting Molendijk de Prov. weg over stak door een zware oplegger gegre pen. Op de foto zijn de vette rem sporen van de wagen te zien, ondanks deze remmanoeuvre vermocht de chauf feur, dhr. P. C. A. van Beijersbergen uit Wassenaar, niet haar te ontwijken. Mevr. Groenendijk werd gegrepen en moet onder de combinatie zijn doorge gaan; aan de linkerkant daarvan werd zij gewond, maar tot grote verbazing van de cliauffeur levend gevonden. Ds. A. W. Meeder, Geref. predikant te Ooltgensplaat zal op zondag 12 jan. intrede doen in de Geref. Kerk te Den Bommel. Hij zal worden bevestigd door dr. J. H. Becker van Nieuwerkerk. Door dokter Huisman werd eerstel' verleend waarna zij naar het ziekeii werd vervoerd. Zij heeft een hoofdwonde. De brommer werd r wrongen. „De oplegger" schaarde 1} de remmanouvre, daardoor werd cabine ontzet o DANKBETUIGING Met dezen betuigen \vij ze oprechte dank vooi vele blijken van stelling bij ons huwef ondervonden J. van Mourik A. van Mourik-van deti Dirksland, december 1 DANKBETUIGING Langs deze weg zeggen U allen dank voor langstelling tijdens de te en het overlijden vu zoontje, broertje en 1 kind Adrie de Bruin Inzonderheid doktoren verplegend personeel het Sophia Kinderziel huis te Rotterdam. Mede dr. van Loo en plegend personeel van ziekenhuis te Dirkslani voor de behandeling ei verzorging aan hem zen. Tevens fa. Biesheuvel de vele vrije uren ons schonken. Uit aller naam: Fam. de Bruin. Dirksland, december lï Diederik v. Zierikzeelaï K.N.O. arts houdt maandag 9 dece^ en donderdag 12 decen. Inplaats daarvan woe 11 december. Ziekenfi 9 tot 10 uur. Particuliei tot 11 uur in het G Kruisgebouw te Midde nis. TE HUUR: Een gemeubileerd. Molendijk 32 - Blelis' Te bevragen: A. Grootenbner Secr. Rooystraat 1' Melissant Binnen niet al te lange zullen verschijnen: Getiteld: ,.Voor iedere gen" en „Voor iedere avond". Prijs tot en met 1 P 1969 bij voorintekeniiï 11,75 per dagboek. 1 wordt de prijs 12,9! Wij zullen gaarne u* stelling reeds noteren! BOEKHANDEL Zandpad 118, Middel

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1968 | | pagina 2