Oude-Tonge Halskanaal zal een tweede Baren- drechtse brug veroorzaken Het lawaai tijdens zondagavond kerkdiensten in Oude-Tonge Landbouw-studiedag Plaatselijk nieuws Radio-opname in de Ned. Herv. kerk te GOEDEREBDE Instructieve middag voor de vissers auto van ds. Van Hensbergen in de stert^a.^ GOEDEREEDE na aanrijding in ziei(eniiuis Raad Goedereede vergadert a.s. vrijdag „Slaloom" koopt Herv. pastorie van Dirksland J o.n. omdat hij tegen het graven van I» konaal (het Halskanaal) is heeft het raadslid dhr. P. Groenendijk te jiê Tonge diep gegraven in de ma- m.b.t het recreatie^plan Greve- lienbe'c!«en In de j.l. vrijdagavond Monden raadsvergadering te Ooltgens- llaot maakte hij een veelheid van hè- Kore n kenbaar. Zijn fractiegenoot dhr. lijn Dam schoeide zijn bezwaren voor- wm e lijfc cyp een principiële leest, dhr. iian Dam vreesde een toenemende ont- Ljiiging van de zondagsrust en enen i/erdere ontwrichting van de geeste normen. Dhr. Winkels trok ten k tegen de in het plan geopperde yiachte het gebied te ontsluiten o.m. jiiet een spoorlijn die langs Ooltgens- llaot naar West Brabant zou leiden. Winkels attendeerde erop dat de in het vastgestelde plan „agrarisch ledeeMe" al met deze spoorlijn had af- id! De bezwaren zullen aan het en G. S. worden be- md gemaakt. j Net enkel de spoorlijn, ook het feit lat het recreatieplan de plannen m.b.t. let bestemmen van industrieterreinen lij de Galatheese haven doorkruist en i gebied als recreatiegebied aannaerkt [eden dhr. Winkels bedenkingen koes teren. V. Dam (s.g.p.) achtte de vrees ongegrond dat met het plan het zal worden gelegd voor een nieuw waar de slavernij van de ar- fceid is verdwenen en de mensheid door en recreatie bezig te zijn tot ont- fclooiing moet worden gebracht. Spr. Mg daarmee de,laatste werkelijke waar ben van het leven verloren gaan. Grote pevaren zag spr. voor de zondagsrust nhj vreesde dat het onderscheid tussen nog kerkmens wU zijn en de we- al kleiner wordt, waarbij spr. be- Jiadrukte dat het gebod de Sabbathdag I lieüigen altijd van kracht blijft. Geen Halskanaal Vooral tegen een mogelijke aanleg kn het z.g. Halskanaal (bij Stellendam) fichtten zich de bezwaren van dhr. Groenendijk (s.g.p.) Aanleg daarvan 1 liij beslist' ongewenst en overbodig fcmdat verreweg het grootste deel van Be recreanten per auto zullen komen. Bovendien zou er veel grond verloren paan en een brug zou vergelijkbaar zijn me t die van Barendrecht met veel on- terief voor de agrariërs tot gevolg. Dat pet kanaal nodig zou zijn voor de af- poer van overtollig Grevelingen water üde dhr. Groenendijk evenmin aan- vaarden Liever zag hij daartoe een pis gebouwd in de Brouwerhavense dam pat kan z.i, niet onmogelijk zijn omdat p wijze Salomo al verkondigde dat ivaar eenmaal een klein gat was ge naakt het wel groter zou spoelen. iMeer dan verschrikkelijk" vond dhr. groenendijk de gedachte van het Hals- Van de spaarbekkens t.b.v. de Mnkwatervoorziening zag dhr. Groe- ffik weinig terecht komen. Ook was N hem opgevallen dat er nergens een plaats voor een kerk is gedacht terwijl F toch zondags massa's mensen zullen pin. Laagdunkend liet dhr. Groenen- zich uit over die mensen die zon- een ongeluk zouden krijgen „en |r dan gauw nog iemand bijroepen om pe m een beentje te lichten zodat hij 'Kh nog goed weg komt." Beantujoording De voorz. burg. v. d. Harst wees prop dat wanneer het Halskanaal in derdaad noodzakelijk zou zijn de aan- ervan zou kunnen worden opge- 5' De streekplan-commissie die zal gevormd krijgt tot taak, zich PP de nadere indeling van het plan te peraden, daarbij zullen kerken zeker piet worden vergeten. De hele streek P' er bij betrokken raken, ook de win kelstand, voorz. wees er vervolgens op dat WK nu al zondags duizenden mensen paar dit gebied trekken. Hét zal moeten yorden afgewacht in hoeverre dat de '™^agsrust zal verstoren, hij verwacht- bij voorbaat geen extremiteiten. Wedervraag Kroon p.v.d.a.) haakte in op de ees van dhr. v. Dam dat de zondags- Jist o.ntheiligd zou worden. „Is dhr. 1^ Dam er niet ongerust over dat ér voter ontheiliging plaats vindt als die pMsmensen in de stinkende benzine- "Tipen moeten blijven?" stelde hij de "hr, de Vin (p.v.d.a) dacht eveneens *e richting: „We moeten alles wat ontsluiting bevorderd toejuichen, ik *SyiP niet dat iemand daar tegen kan gaf tij te,kennen. i^ voorz. besloot daarop de discus- F- De bedenkingen, zoals ze te ken- gegeven, tegen het Halska- "hr spoorlijn en de mening van Groenendijk dat de aanleg van t' Ë arbekkens op zich geen rechtvaar- pÉuig van het Grevelingenplan be tekenen zullen ter kennis van G.S. en het Stichtingsbestu\ir worden gebracht. Dhr. van Dam verklaarde zioh tegen. Lawaai tijdens kerkdiensten in Oude Tonge. Bij de ingekomen stukken bevond zich een schrijven van de kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente te Oude Tonge. Daarin klaagt genoemde kerkeraad over de toenemende geluidshinder vooral tijdens de zondagavonddiensten. Brom fietsers schijnen er plezier in te hebben steeds maar weer de Ring rond te rij den en na de dienst kunnen de kerk gangers nauwelijks ordelijk en veilig naar huis. Dringend werd gevraagd hierop 'beter politioneel toezicht te laten houden. „Ik ben er kolossaal voor dat de kerkgangers niet gestoord worden maar die mensen gaan zelf ook geen stap op zij" vommentarieerde dhr. de Vin. „Ze lopen niet links of rechts maar over de hele straat, laat ze zelf de regels ook maar eens in acht nemen." Dhr. Groenendijk: „Hoe meer la waai, hoe liever ze het hebben." De voorz. zegde toe dat de politie opdracht wordt gegeven tot een terzake verscherpt toezicht. Kindertunnel De raad had grote waardering voor de toezegging van het Prov. bestuur dat de kindertunnel onder de druk be reden Prov. weg er zal komen. Komend vanuit de richting Achthuizen wordt de tunnel rechts van de weg aangelegd. Een ook voor de voorzitter helemaal nieuw gezichtspunt verkondigde dhr. Kroon. Hij dacht dat het goedkoper zou zijn als in de Zuidzijde eeri school zou wor den gesticht. De voorz. merkte daartegen op dat het niet gebruikelijk is zover buiten de be bouwde kom een school te stichten. Bo vendien wordt er in de uitbreidings plannen geen rekening mee gehouden. Bij het voorstel tot het aangaan van een geldlening, ad f 500.000,met de N.V Bank voor Ned. Gemeenten, vroeg dhr. de Jonge zich af of er nog niets overschiet voor de riolering in Acht huizen. „Het geld van die leningen gaat voor een groot deel richting Oude Tonge maar ik zit in de raad voor de belan gen van heel Oostflakkee", preten deerde hij. De voorz. hoopte evenzeer op de door dhr. de Jonge gewilde mogelijkheid. Het rioleringsplan staat boven aan de urgentielijst. Er wordt naar de moge lijkheid daarvoor een lening te sluiten geijverd" verzekerde de voorzitter. Op zaterdag, 7 december 1968 zal er in hotel „De Gouden Leeuw" te Goe- dereede door de Directie van de Vis serijen een voorlichtingsmiddag worden gehouden ten behoeve van de vissers van Ouddorp, Goedereede en Stellen- dam. De heer ir. E. J. de Boer van de Directie Visserijen afd. Technisch Visserijonderzoek, zal een inleiding houden over het onderwerp „Verband vislier en voortstuwingsinstallatie". Verder zullen enige visserijfilms wor den vertoond. De aanvang is bepaald op 14.30 uur. Een ieder, die direct of indirect met de visserij te maken heeft, wordt verzocht deze voorlichtingsmid dag bij te wonen." De Ver. voor bedrijfsvoorlichting „Goeree-Overflakkee' belegt tegen woensdag 11 dec. in „de Schakel" te Dirksland de jaarlijkse Landbouw Stu diedag. De bijeenkomst begint om 9.15 uur. Om 9.30 uur wordt een inleiding ge houden door ir. C. H. H. Henkens over „Grondonderzoek en bemestingsbeleid". Om 10.30 uur volgt een inleiding door dhr. H. V. d. Bogert over „de bemes ting op uw bedrijf" Om 13.35 uur houdt dhr. A. J. Hoo- gerbrugge een inleiding over „het ge bruik van meststoffen, financieel be zien", 's Middags zal nog een bedrijfs film worden vertoond en volgt een fo rumdiscussie over de ingeleide onder werpen. Coöp. TUINBOXJWVEILING DER Z.H.E. Afd. MIDDELHABNIS Vienveïling van dinsdag 3 december '68 Klasse I: Grove 22,50; Middel 19,50. Klasse II: Grove 20,98, Middel 15,59. Drielingen 16,70. Picklers 19,60. Aan voer 22 ton. MIDDELHAEJNTIS Dhr. G. Bouw hoofd dienstkring R.W.S. vertrekt naar Friesland De heer G. Bouw, hoofd van de dienst kring Goeree Overflakkee van Rijks waterstaat, zal waarschijnlijk medio ja nuari volgend jaar naar Leeuwarden vertrekken. Dhr. Bouw zal daar als Waterbouwkundige belast worden met de aanleg van nieuwe wegen. Hij is sinds 1963 op Flakkee in welke tijd hij o.m. heeft gewerkt aan de aanleg van de Rijksweg, de verzwaring van de zee-: wering en de voorbereidingen tot dé aanleg van de Dammenweg. Naar Australië. Mevr. K. A. Roos, Oostdijk 15 alhier zal dezer dagen naar Australië vertrekken voor een bezoek aan haar dochter en schoonzoon, dé fam. de Vin. Zij emigreerden in 1951; nu zeventien jaar later hopen zij el kaar weer te ontmoeten. MIDDELHARNIS-SOMMELSDIJK Benoemd. Tot secretaris van de Ko ninklijke Fanfare „Sempre Crescendo" is benoemd de heer J. van Lente, Azaleastraat 12, Sommelsdijk, Teléf 01870-2886. SOMMELSDIJK Botsingren. Op de Wurft ontstond vrijdagmiddag een botsing tussen een auto en een brommer. Mej. W. Schol naderde vanuit de Nieuwstraat toen dhr. A. Grinwis de Wurft opreed. Mej. Schol. werd bij de botsing die volgde verwond. Op de Langeweg, ter hoogte van de Binnenweg werd zondagmorgen mevr. Oosterloo geschept door de wagen van dhr. D. van Kempen te Ooltgensplaat. Mevr. Oosterloo stak zonder voldoen de op te letten op haar fiets de straat over. Zij werd licht gewond. DIRKSLAND ^-^ Huwelijksbevestiging. A.s. vrijdag 6 december hoopt ds. P. Blok een hu welijk kerkelijk te bevestigen. Aanvang 3 uur. Vorige week is de Mercedes van ds. van Hensbergen in de Schie te Schie dam gereden. Ds. stond gelukkig zelf o j> het droge toen zijn wagen in het water plonsde. Hij wachtte op een monteur die het defecte contactslot zou herstel len toen de wagen op de loop ging. Hij zonk niet direct, er bestond zelfs nog gelegenheid de naar het midden van de brede Schie gedreven wagen naar de kant te trekken en daar aan een boom vast te leggen. Met een takelwagen werd de dren keling op het droge gebracht. HERKINGEN Gezellige avond in, bejaarden-cen trum. Tijmen mag dan „anti-bejaar dencentra" zijn .de Herkinezen in geen geval. Dat was dan vorige week donderdagavond duidelijk zichtbaar en hoorbaar. Het was dan ook echt ge- zelling in het zaaltje van het Bejaar dencentrum. Niet alleen de „bevolking" van het bejaardencentrum was aanwe zig, maar ook veel bejaarden van „bui ten". Wat de reden daarvan was? De Zang vereniging gaf, onder leiding van de heer M. Melissant, een nunmiertje weg voor de bejaarden. Men zong psalmen, liederen van J. Hazeu Keeszoon en andere geestelijke liederen, 't Was keurig zeiden de aan wezigen. Men genoot zichtbaar. Een der „inwonende bejaarden gaf een „proeve van bekwaamheid". De heer W. Kievit, oud-dirigent bleek het zingen nog niet verleerd. De „zan gers" waren er van onder de indruk, en niet minder de mede-inwoners. Na afloop werd onder het genot van een „bakje (geserveerd door het echt paar Stolk) nog wat „nagezongen". 'k Hae geweest enzo. De zangers gingen voldaan huis waarts, met de belofte nog eens spoedig weer te komen. En de beloningglimderende be jaarden gezichten. Dhr. C. Breen uit de Oostdijk is vrijdagmiddag naar het ziekenhuis vervoerd nadat hij, rijdend op zijn brommer, door een hem tegemoet ko mend auto was aangereden. De be stuurder daarvan, de heer P. 't Man netje had hem te laat opgemerkt. Het ongeluk gebeurde dicht bij de kruising Hoofd dij k-Galgenweg. OUDDORP Platen af te haUn. De bestelde gra- mofoonplaten „massale koorzang Kerst liederen van de Flakksse koren", kun nen worden afgehaald bij mevr. C. J. C. Labee-Stam, Beatrixweg 11, te Oud dorp. Postduiven Tentoonstelling. De P.V. De Trekvogels te Ouddorp houdt in de Oude School een tentoonstelling op vrij dagavond, zaterdagmiddag en zaterdag avond. STAD AAN 'T HARINGVLIET Kerkelijke huwelijksbevestiging. Morgen, woensdag 4 dec. zal om 3.15 uur het huwelijk van Izaak van den Boogert en Joke van Gurp kerkelijk worden bevestigd door ds. H. Jonge- breiu" in de Ned. Herv. Kerk. De raad van Goedereede komt a.s. vrijdag 6 dec. om 7.30 uur in vergade ring bijeen. O.m. staat op de agenda de vaststelling van de gemeentebegroting 1969. OUDDORP Daders van vernielingen bekennen Drie jongelui, P. W., T. B. en C. V. hebben de politie bekend vorige week een aantal rulten te hebben vernield. Tegen hen is procesverbaal opgemaakt. In de nacht van zaterdag op zondag waren ze in een overmoedige bui, eerst tikten zij bij de Gebroeders Mierop ruiten in. Met bij de fa. Moerkerk mee genomen limonadeflessen vernielden ze daarop een igrote ruit in de nieuwe praktijkruimte van tandarts Wolthers •en ook een ruit van smederij KI. Sper ling moest het ontgelden. Zangavond geslaagd. De experimen tele zangavond die gisteravond in het Ver. gebouw werd gehouden mag ge slaagd heten. Ruim honderd zanglus- tigen waren aanvirezig en hebben een fijne zangavond gehad De leiding was in handen van dhr. J. Santifort die bij elk te zingen lied een explicatie gaf Voor de begeleiding met een electro- nisch orgel zorgde Bram Akershoek. Het ligt in het voornemen om op 23 dec. een kerstzangavond te houden. Daartoe zullen ook de koren in de ge meente worden uitgenodigd. OUDE TONGE Havenverkeer. In de afgelopen week zijn er uit de haven vertrokken drie schepen met suikerbieten met een in houd van 680 ton; binnen gekomen een schip met kolen inhoud 230 ton. Vrouwenver. De vrouwenver. „Weest een Zegen" hoopt op woensdag 4 dec. a.s. om nam. kwart voor 8 uur verga dering te houden in het ver. gebouw aan de Kolfweg. Mevr. Dijkgraaf-den Rooijen gaat verder met de bespreking van het boek Amos. Na de pauze het vervolg over Maarten Luther. DEN BOMMEL Verzilvering vakantiebonnen. Deze week kunnen 40 dagzegels van de va kantiebonnen van de bouwvakken wor den verzilverd bij H. L. Florijp, Voor straat 22, Den Bommel. Volgende week kunnen vakantiebon nen voor de landbouw tot een bedrag van f 200,ingewisseld worden aan hetzelfde adres. Verkiezing ambtsdragers Ned. Herv. Kerk. Op vrijdag 6 dec. a.s. sav. half acht zal in het verenigingsgebouw der Ned. Herv. Kerk aan de Voorstraat te Den Bommel de zesjaarlijkse stemming plaats vinden voor de verkiezing van ambtsdragers. Tevens zal er dan verkiezing plaats vinden van 3 notabelen. Aftredend zijn: Jac. Hokke (herkiesbaar), Abr. Jonge ling Bzn., (herkiesbaar) en M. W. Me lissant (niet herkiesbaar). Het bestuur van „Sjaloom", het ge zinsvervangend tehuis voor geestelijk en lichamelijk hulpbehoevenden heeft toesloten tot aankoop van de aan de Voorstraat staande pastorie van de Herv. Gem. te Dirksland. Ds. vah Hens- bergen zal morgen, woensdag naar zijn nieuwe woning verhuizen. Bij huize „Sjaloom" te Sommelsdijk zijn geen verdere uitbreidingsmogelijk heden. Al 24 beschikbare plaatsen zijn thans bezet. De Inspecteur van de Geestelijke Volksgezondheid heeft met de plannen ingestemd. Het ligt in het voornemen de „pastorie" geschikt te maken voor de huisvesting van de gehandicapten. Wanneer de Stichting de beschikking heeft over twee tehuizen kan een se paratie tussen de bewoners qua leef tijd en de mate van de handicap wor den toegepast. Wanneer de raad van Middelbamis in de 6 december te houden raadsver gadering wordt voorgesteld de gemeen tebegroting 1969 vast te stellen zal ze tevoren hebben te oordelen over het voorstel van B. en W. tot verhoging van de reinigingsrechten- B. en W. me nen met de daaruit voortvloeiende meer -opbrengst de sluitende begroting te kiumen verrijken met een post „on voorziene" van 24 a 25.000,De rei nigingsrechten zo stellen zy voor moeten per 1 jan. a.s. met 50 «ent per emmer per maand worden verhoogd. Per jaar derhalve een verhoging van 24,— tot f 30,—. B. en W. stellen de raad daarbg tevens voor te bepalen dat deze belasting voortaan in ten hoogste v\jf termqnen zal moeten worden be- taald. Tekorten groter. De reinigingsdienst heeft in de afge lopen jaren een steeds groter tekort la ten zien. In 1967 was dat 60.200; in '68 68.700,— en voor 1969 wordt een verlies van 76.350 geraamd. Ongeveer BO/o van dit tekort heeft betrekking op het regelmatig ophalen en afvoeren van huisvuil waarvan de hoeveelheid sterk stijgt. Het is echter vrijwel ondoenlijk gebleken de kosten te drukken bij hand having van dezelfde service als thans geboden wordt. Onderzocht zijn o.m. de mogelijkheden tot het plaatsen van con tainers maar dat zou een te grote inves tering vergen. Een bezwaar van de mogelijkheid tot het verstrekken van papieren of plas tic zakken was dat ze gemakkelijk scheuren waardoor het vuil weer op straat zou komen. Een groot bezwaar en een grote belasting voor de mannen van de reinigingsdienst is de aanbieding van vuil in teilen en emmers. Aan de reini gingsdienst is opdracht gegeven slechts dat extra vuil mee te nemen dat met verpakking en al in de auto kan worden gegooid. Het heffen van een vergoeding voor deze extra dienst is onuitvoerbaar om dat de inning en controle veel tijd zou kosten. Ook de suggestie om één maal per week vuilnis op te halen bleek on uitvoerbaar. Het verstrekken van extra emmers zou een investering vergen van naar schatting 50.000, Bovendien achten B. en W. de be sparing zo gering dat die niet tegen de nodige investering opweegt. Gemiddeld 44. Een onderzoek naar de thans gevolgde methode leerde dat iedere werknemer van de reinigingsdienst, inclusief de chauffeur, gemiddeld 44 vuilemmers per uur oppakt, ze leegt, terugzet, naar de stortplaats rijdt en ze lost. Opvoering van het tempo wordt dan ook niet mogelijk geacht. B. en W. spreken juist hun grote waardering uit voor de inzet en de ar beidsprestaties van het personeel van de reinigingsdienst dat ook onder de slechtste en moeilijkste omstandighe den het werk met zeer grote regelmaat Iaat verlopen. Conclusie. De conclusie van B. en W. is dan ook dat om de stijging van de ten laste van de gemeente blijvende kosten tegen te Vrijdag, 29 november j.l. maakte de N.C.R.V een opname van een orgelcon cert door Hans Emé, in de Nederland se Hervormde Kerk te Oude Tonge. Deze bespeling wordt op donderdag 2 januari 1969, om 21.5022.20 uur door de N.C.R.V. uitgezonden. Het concertprogramma bevat de vol gende werken: 1. Magnificat Primi Toni Dietr. Bux- tehude (1637—1707) 2. Twee Koraalbewerkingen, a. Herr Christ, der einig Gottes Sohn, b. Wie schön leuchtet der Morgenstern Gteorg Ph. Telemann (1681 1767) 3. Concerto (in Bes), adagio - staccato - allegro - adagio - allegro Joh. H. Roman (1694 1758). Het laatste werk werd bij deze ge legenheid voor de eerste maal in Ne derland, voor uitzending via de radio opgenomen. Johan Helmich Roman, de „Vader van de Zweedse muziek", werd in 1694 te Stockholm geboren en gaf al vroeg blijk van grote muzikaliteit: Reeds op zijn zevende jaar was hij violist van het Zweedse Hoforkest. Een studietoe lage van het Zweedse Vorstenhuis stel de hem in staat zich in Engeland in compositie te bekwamen. Hij studeerde bij Johann Pepusch, een duitse theo reticus en bij een spaanse componist Ariosti, die destijds in Londen woon den. Roman ontwikkelde zich in En geland tot een vooraanstaand violist. In 1720 vestigde hij zich weer in Zwe den, waar hij zich vooral aan compo sitie wijdde. Hij overleed in 1758 te gaan slechts resteert het middel van verhoging van de inkomsten. Verhoging van de reinigingsrechten met 6,— per emmer per jaar zal een meeropbrengst geven van 25.000, per jaar. De verordening kent ook een z.g. hardheidsclausule die inhoudt, dat als een belastingplichtige naar het oor deel van B. en W. slechts met buiten gewoon bezwaar de belasting geheel of gedeeltelijk kan voldoen, het college op schriftelijk verzoek het verschuldigde bedrag geheel of gedeeltelijk kan af schrijven. Daarbij is als maatstaf geno men de norm die geldt voor vrijstelling van luistergeld. Het komt erop neer dat ieder die uitsluitend of vrijwel uitslui tend van een A.O.W. uitkering moet le ven op verzoek voor vrijstelling in aan merking komt. Dat betekent ook dat iemand die met een klein verschil niet voor een ontheffing luisterbijdrage in aanmerking komt, met een kans op suc ces een beroep op de Alg. Bijstandwet zou kunnen doen. Structuurplan. Voorts zal de raad worden voorge steld een crediet van 25.000,be schikbaar te stellen tot het doen op maken van een structuurplan en de voorbereidingen hiertoe. B. en W. verwachten dat ons eiland straks betrokken wordt bij stormachti ge ontwikkeling van de Randstad. Straks zal het eiland volledig ontslo ten zijn met aUe gevolgen van dien. Wil de gemeente richting kunnen geven aan die totale te verwachten ontwikke ling, en waar nodig stimulerend wU kunnen werken, dan zal zo zeggen B. en W. ons college en uw raad zich, meer dan tot dusver het geval is geweest, zich op de toekomst van de gemeente moeten bezinnen. In het zelf vaststellen wat mogelijk en noodzake lijk zal zijn zien B. en W. de mogelijk heid om bij het voorbereiden en nemen van planologische maatregelen door rijk en provincie (streekplan) volledig en met een duidelijke en afgeronde eigen inbreng te worden aanvaard. Het onderzoek dat B. en W. door het Instituut Stad en Landschap ingesteld zouden willen zien zal betrekking heb ben op: -^ de natuurlijke gegevens van het gebied. de bevolkingsontwikkeling. de ontwikkeling van de wel vaartsbronnen. de sociale en culturele ontwikke lingen in de samenleving. lüf de mogelijkheden en wenselijkhe den voor de ruimtelijke ontwik keling van het gebied, de behoef ten op het stuk van de verschil lende facetten daarvan, alsmede de bodemgesteldheid in verband met de bij bestemmingsplan aan te wijzen bestemmingen hieron der begrepen. Bij de voorbereiding tot opstelling van het structuurplan zal zo voorzien B. en W. een breed overleg noodzake lijk zijn. De raad zal naar zij menen daarbij het best via het instellen van een commissie daarbij betrokken kun nen worden. Kalmar. Hoewel van de werken van Roman vele manuscripten bewaard ge bleven zijn, is bij de bibliotheekbrand te Abo, in 1827, veel van zijn werk verloren gegaan. De organist Hans Emé, assisteert zijn vader als tweede organist van de Ni- colaï Kerk te Utrecht, en gaf reeds vele concerten in bhmen- en buitenland, thans voltooit hij zijn studie bij Cor Kee. Lambert Emé, die de radio opname van het door zijn zoon te geven con cert, leidde toonde zich opnieuw zeer enthousiast over het fraaie Frobenius- orgel te Oude Tonge. Wijnands. OOLTGENSPLAAT Auto tegen schuiu-deur. Zaterdag middag 12 uur kwam de 20-jarige KI. B. uit Ooltgensplaat met z'n auto (Taunus 17 M) tegen een schuurdeur van de landbouwer L. Bom K.L.zn. aan de Stoofstraat. Dhr. B. kreeg daarbij een grote hoofdwond, waarvoor hij zich on der doktersbehandeling moest stellen. In de Stoofstraat moest dhr. B. uitwijken voor een geparkeerde wagen; door de gladheid van de weg kwam hij in 'een slip en reed tegen genoemde schuur. De auto kreeg nog aanzienlijke schade, terwijl van de deuren ook niet veel goeds meer overbleef

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1968 | | pagina 1