I lieuwe brandweerwagen lan korps van Ouddorp overgedragen laatselijk nieuws Provincie neemt bouw Icindertunnel voor liaar reicening Het grasland vraagt deze herfst extra aandacht „Verschuiving in liet etiscli denisen" Grote - experimentele - zangavond te Ouddorp „Barnabas" en „Zwarte Piet" Toy-ticket: Raad Oostflakicee Wist U ai....? M HENDRIKSTïlAAT 14 - POSTBOX B - MIDDELHAKNIS ^cüe en advertenties: Kantoor I^angeweg 13, Sommelsd^jk (0187O) 26 2B, na e uur 's avonda TeL 20 25 »-i Giro 167030 Dinsdag 26 november 1968 No. 3741 CHR. STREEKBUkD OP GERJüFORMEEScDE GRONDSLAG VOOR DE ZüID-HOLiANDSB] EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagaoond II in- ngen ernstig gewond Auto beschadigd in kettingbotsing KERKNIEUWS Ds. Lam nam afsclieid van Hervormd üieriiczee INGEZONDEN Veiilngberichten Speelgoedliandel laraceert speciale gesclienicbon Sommelsdljk VeiBingbericlBteii Sr m ABONNEMENTSPRIJS 3,25 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 16 cent per mm. Bij contract speciaal tarlett. 'X ;*i**i»'i tf^i^f^, Is nieuwe brandweerwagen van de iimUeid Ouddorp is vanmiddag nkt gemeentebestuur aan de brand overgedragen. Dat gebeurde met I, im demonstratie te Goedereede. Ie wagen heeft een Daf chassis met Bikkers-opbouw. Hij heeft zowel lage- als een iniddeldrukpomp, en it een voorraadtank met 1500 liter ■water waardoor hij op elk gewenst moment operationeel is, ook wanneer er bij een brand niet direct water voor handen is. Volgens de nieuwe voor schriften wordt de bemanning in een gesloten cabine vervoerd. De nieuwe Daf vervangt de oude Bedford uit 1951 die niet helemaal betrouwbaar meer is ge bleken. Naar verluidt blijft deze wa gen in bedrijf t.b.v. de jeugdbrandweer. MIDDELHARNIS Ie 12-jarige scholier L. F. v. d. Jon te Dirksland is gistermorgen stig gewond geraakt. Hij lette onvol- inde op toen hij vanaf de patat- ©n «s wagen van dhr. Vroegindeweij hotel Zaaijer de Kon. Julianaweg :eed. Juist naderde daar dhr. A. v. Siuijs met zijn Citroen die de jon- Ban schepte. Hij werd, met over het e lichaam fracturen, snijwonden en i hersenschudding in het ziekenhuis Dirksland opgenomen. Auto vernield. De heer A. van R. Middelhamis is een dierenvriend. Sensdagmorgen vroeg rijdend met zijn o op de Cornells Hageweg (onder Noorddijk) te Bruinisse poogde hij ivoor zijn wild konijntje te ontwij- I. Hij schoot daarbij de dijk in, en Hielde zes afrasteringspalen. De auto rd zwaar beschadigd. JhaniJs orginê tigd van SOMMELSDIJK de Oudelandsedijk ontstond za- dagmiddag een ketting botsing toen eerste wagen van een file van acht «mde, om links af te slaan. 5e wagen van dhr. W. v. d. Ree te "unelsdijk, E. C. Melissant te Den BMiel en dhr. Pietersma te Oude te raakten bij de botsing bescha- DIRKSLAND hlevering vakantiebonnen. Vakan- 'tinen van de bouwvakken kunnen eleverd worden bij P.V. T. Knöps, sdreef 38 op 27 en 28 november van 8 uur. Snweliiksbevestiging. A.s. donderdag november hoopt ds. P. Blok een hu- lijk kerkelijk te bevestigen. Aan- 'S 2.30 uur. Oankdag collecte. De dankdagcol- bij de Ger. Gemeente heeft f -7,85 opgebracht. HERKINGEN ;^6 16 jarige A. Molenaar had het geluk tijdens het rooien van gladiolen een der armen tussen de machine ëeraken, waardoor dit lichaamsdeel 'Stig werd gewond en hij in het zie- ■was moest worden opgenomen. 'Door de leerlingen der Herv. Chr. -lOol is ten bate van de Kinderactie mooie bedrag bij elkaar gebracht f 409,50. Dank aan alle medewer- W- zaterdagavond waren enkele be- ™rs aan de Peuterdijk van electri- ^e stroom verstoken. Ondanks de ^nte weersgesteldheid werd op een l'^'je naar de EMGO het euvel her- ^s Oogstcollecte in de Ger. Gemeen- ■^^eft op de gehouden Dankdag op- -racht de som van 2152,71. ■p- D, van Strien is geslaagd voor «Ploma Ziekenverpleging A. ^■S' zaterdag 30 november hoopt des ™s om 7.00 uur voor de Ger. Ge- Me voor te gaan student Mijnders ae Meem. HERKINGEN De lijstcollecte voor de kerstfeest viering voor de Herv. Zondagsschool heeft opgebracht 400,deze week zal ten bate van de, kerstsamenkomst met de leerlingen der Chr. School (ger. Gemeente) een lijstcollecte worden ge houden. Bouwvakarbeiders zijn a.s. donder dag 28 nov. des avonds na half zeven in de gelegenheid bij de plaatselijk ver tegenwoordiger van het 'Soc. Fonds, dhr. CHr. de Geus, Nieuwstraat 32 hun dagzegels in te leveren tot en met 40 stuks. De 13-jarige Flip Kievit had het ongeluk j.l. zaterdag door gladheid op de weg met zijn fiets oj) de Peuterdijk te vallen, waarbij hij een gelcneusd been opliep. MELISSANT Kerkdienst. Donderdagavond 28 no vember hoopt voor de Geref. Gemeente alhier voor te gaan Ds. P. Blok van Dirksland 's avonds 7.30 uur. OUDDORP Kerkdienst. A.s. zondag 's morgens 9.30 en 's avonds 6.30 uur hoopt voor de Ger. Gem alhier voor te gaan stu dent Mijnders van de Meem (U.) Geslaagd. Dhr. Chr. Tanis slaagde te Arnhem voor het examen Hogere Tech nische Elektro Techniek. Dhr. Tanis is werkzaam bij de Fa. P. Westhoeve. Van de gemeentelijke Obligatiele ning 1951 groot f 30.000,— zijn per 2 december 1968 uitgeloot de obligaties nrs. 17 en 35. De uitbetaling van de lütgelote obli gaties alsmede de op die datum ver schenen rentecoupons heeft plaats ten kantore van de gemeente-ontvanger te Goedereede, N.Z. Haven 15 op of na 2 december 1968. OUDE TONGE Kerkdienst. Donderdagavond 28 no vember a.s. hoopt voor de Geref. Ge meente alhier voor te gaan Ds. W. Hage van Krabbendijke 's avonds 7.30 uur. STAD AAN 'T HARINGVLIET Gevonden: een dekzeil. Terug te be komen bij dhr. J. v. d. Welle, Vrouw tjesweg alhier. DEN BOMMEL Woning en oude Chr. schoolgebouw te Den Bommel worden publiek verkocht Vrijdagavond hield de Chr. school vereniging een algemene ledenverga dering in de aula van de nieuwe school. Drs. K. C. van Kempen opende met het lezen van een gedeelte uit Psalm 40, ging voor in gebed en gaf daarna het bestuursvoorstel tot publieke verkoop van de woning en de oude school in be spreking. De gemeente Oostflakkee heeft nog wel een procentuele vorde ring voor reparaties welke na de ramp werden aangebracht en voor de aanleg centrale verwarming en andere voor zieningen. Het juiste bedrag is nog niet precies bekend, doch een opgave kan dezer dagen worden verwacht. Zonder hoofdelijke stemming werd het be stuursvoorstel aanvaard. In de rondvraag kwam nog ter spra ke de te houden Unie-collecte, waarbij de voorzitter erop attendeerde, dat in tegenstelling tot een bericht in „School OUDDORP Over dit onderwerp hoopt a.s. don derdag dr. P. van Raalten te Voorburg te spreken, op uitnodiging van de Volks universiteit „Akademeia" te Ouddorp. Aanvang 8.00 uur in het Ver. gebouw te Ouddorp. A.s. maandagavond om 8.00 uur zal in het Verenigingsgebouw bij wijze van proef een zangavond worden gehouden. Iedereen die graag zingt is op deze avond welkom, men behoeft daarvoor geen lid van welke zangver. ook te zijn. Op deze avond krijgt men gelegenheid te over zijn stem spontaan in de te hou den samenzang te verheffen. Er zullen christelijke liederen worden gezongen. Veler opkomst is gewenst om de orga nisatoren aan te moedigen met de or ganisatie van dergelijke avonden door te gaan. Na een ambtsperiode van 5V2 jaar heeft ds. A. Lam, wegens vertrek naar Leeuwarden zondagmiddag afscheid ge nomen van de Hervormde gemeente te Zierilczee. De afscheidstekst was over Handelingen 27 22a. Ds. en mevr. Lam werden na de dienst toegesproken door ouderling J. Willem- se. Het scheidende predikantenpaar werd door de gemeente gezang 139 toegezon gen. Tijdens de dienst was er solo zang en declamatie van 2 kinderen van de zondagsschool. In het Hervormd Ver. gebouw was gelegenheid om afscheid te nemen van ds. en mevr. Lam, waarvan druk ge bruik werd gemaakt. GEREF. GEMEENTEN Aangenomen naar Rotterdam-Zuid (Mijnsheerenplein): ds. G. Schipaan- boord te Apeldoorn. „VEST OP PRINSEN GEEN BETROUWEN Mijnheer de redacteur, Er moet mij iets van het hart. Ik was zaterdag zoals velen met een klein meisje naar het Vingerling gegaan, om getuige te zijn van de intocht van Sinterklaas. De intocht verliep prima. Sinterklaas besteeg zijn paard en reed weg. De Pieten volgden en achter de Pieten liep een hele horde kinderen, in toom gehouden door de politie. Plotseling verscheen de heer M. Prin sen op het toneel en om zichzelf een weg te banen, smeet hij enige kleine kinderen tegen de grond. Nu vraag ik me af: „Moest dat nou meneer Prinsen?" Sinterklaas mag te genwoordig wel het feest van de Mid denstand zijn, het is toch vooral het feest van het kind en bent u nu niet iets te groot geworden voor Sinter klaas? Hoogachtend, Ajinelies Gestman en Huis", ook deze Unie-collecte voor het grootste gedeelte zal worden aan gewend om de tekorten van de eigen school te dekken. Wenst men toch bij de collecte een bedrag te geven voor de bouw van scholen in het buitenland, dan dient dit speciaal te worden ver meld. Kinderpost2cgel-actie. De kinderen van de hoogste klassen der beide lage re scholen te Den Bommel zetten zich weer in voor de kinderpostzegel-actie. Bij de O.L. school werd voor f 313, en bij de Chr. Nat. sdiool voor f 585, verkocht. JVouib-coIIccte. De collecte voor de landelijke Novib-actie bracht in Den Bommel op een bedrag van f 95, OOLTGENSPLAAT Bejaardenmiddag. Woensdag 27 nov. des nam. 2.30 uur, zal in Elthato de maandelijkse 'bejaardenmiddag gehou den worden. OlieboUen-aktie verzet. De oliebol- len-aktie ten bate van de restauratie van „Elthato" zal niet op donderdag 28 nov. a.s. plaats hebben, maar op 12 dec. a.s. Gemeente-avond. Donderdag 28 nov. a.s. des nam. 7.30 uur zal vanwege de hervormde kerk een gemeente-avond gehouden worden in „Elthato". Alsdan zal de 6-jaarlijkse stemming plaats vinden over de wijze van verkiezing van ambtsdragers. Coöp. TUIVBOUWVEILING DER Z.H.E. Afd. MIDDELHARNIS Uienveiling van dinsdag 26 nov. 1968 Klasse II: Grove 22,—; Middel 17,53— 17,19; Drielingen 17,50; Picklers 19,80. Aanvoer 31,5 ton. Tijdens zijn reis door Indonesië maak te ds. Vos een 2-daagse voetreis met ds. Barnabas door Z. W. Celebes. Ds. Barnabas is een echte apostel: hij moet niet te lang in een gevestigde gemeente werken, maar pionierswerk doen. Flui tend en zingend gaat hij zijn weg, altijd gereed om op zijn eigen humoristische wijze het evangelie direct te verkondi gen. Een afrikaanse student heeft een boekje geschreven over de eenzaamheid van „Zwarte Piet", zoals hij zichzelf noemt, in Nederland. Hij kan af komstig zijn uit Suriname, Cameroun of Nigeria en blijft vaak jarenlang in Nederland. Wat zijn z'n ervaringen? Hoe wordt hij opgevangen? Hoe ziet hij ons? We krijgen tegenwoordig zoveel van „die vreemde, zwarte mensen", die we uit de verte kenden, dicht bij huis; daarom hoort dit verhaal in het zen dingsblad thuis. Vertoont de kerk te genover deze mensen een zendings-hou- ding? Deze en andere artikelen vindt u in het decembernummer van het Zen dingsblad. De gezamenlijke speciaalzaken op speelgoedgebied in Nederland hebben een Toy-Ticket in omloop gebracht, dat is te vergelijken met de reeds algemeen in gebruik zijnde boeken- en platen bonnen. De nieuwe speelgoedbon, die wordt uitgegeven door de Algemene Ne derlandse Vereniging van Spelegoed- handelaren is verkrijgbaar in de waar den van een rijksdaalder, vijf, tien en 25 gulden en is alleen bestemd voor de aankoop van speelgoed, modelbouw- en hobbyartikelen. Uit een onderzoek is gebleken dat de Toy-Ticket in een grote behoefte zal voorzien. Veel volwassenen vinden het in de praktijk moeilijk om het juiste stukje speelgoed te kopen met als ge volg vaak een teleurgesteld kind. De Toy-Ticket heft dit probleem op, omdat het kind nu na een verjaardag zelf met de verzamelde speelgoedbon nen naar de winkel kan gaan om een eigen vrije keus- te maken. De Toy- Tickets kunnen ook worden opgespaard voor bepaalde grote aanJcopen in een la ter stadium. De speelgoedhandelaren, die de Toy- Ticket na een proefperiode nu defini tief hebben geïntroduceerd, kermen deze geschenkbon nog meer voordelen toe, zoals gemakkelijke verzending zonder beschadiging, onbeperkte geldigheids duur, inwisselbaar bij nagenoeg alle speciaalzaken op speelgoedgebied en bij de speelgoedafdelingen van grote wa renhuizen. Voorts wordt door deze bon het ruUen van speelgoed tot een mi nimum beperkt, terwijl bovendien op drukke dagen lange wachttijden in de winkels niet nodig zijn omdat de speel goedbon bij de meeste zaken aan de kassa wordt verkocht. Dammen. Uitslagen damvereniging „Denk en Zet" te Sommelsdijk-Middel- hamls van maandag 25 nov. Afd II: C. Polder B. Roetman 2—0 A. Krijgsman A. Holster 11 A. V. d. Siuijs W. V. d. Boogert 11 A. Knape J. v. Es 11 G. Knöps T. V. Brussel 1^1 J. Verbiest L. v. d. Veer 0—2 Afd. III: A. Dubbeld H. Schellevis 0—2 G. van Strien H. Verolme 0—2 A. Jongejan J. v. Nimwegen O2 Het eerste lO-tal van D. en Z. speel de voor de eerste klasse van de Zeeuw se Dambond tegen het tweede 10-tal van Goes gelijk 1010. Persoonlijke uitslagen zijn: B. Vis V. V. Bienen 1—1 K. Vis J. Schot 2—0 A. Verolme K. Schoester 2O J. Lodder M. de Klerk 1—1 J. Dekker A. Mijnsbergen O2 L. Bruggeman D. J. v. Dalen 2O F. Noordijk G. Gorsse 2—0 M. V. Lente O. Scherp 0—2 C. Zoon L. Dekker 0—2 I. Koese M. Versluys O2 Een vijftal van het 3e tiental van D. en Z. speelde voor de 2e klasse van de Zeeuwse Dambónd tegen een vijftal van het 2e tiental van Middelburg ge lijk 5—5. Coöp. T^inbouwveiUng „Barendrecht Omstreken" G.A. Uien: 14^-30 aanvoer 10.000 kg. Veld sla: 3.60—4,20 aanvoer 250 kg. Witlof: AH; 1,48—1,89 Bil: 1,23—1,53 aanvoer 14.000 kg. Fruit: Cox's Orange Pippin: 70—75: 75—86, 65—70: 66—76, 60—65: 51—61, 55—60: 33 Goudreinette: 75-op: 51—55, 70—75: 48 —49, 65—70: 43—46. Doyyenne du Cornice: 75-op: 7786, 70—75: 85, 65—70: 77. Totaal aanvoer fruit: 38.000 kg. Tegen a.s. vrijdagavond om 7.00 uur is de raad van Oostflakkee tot het hou den van een openbare raadsvergadering bijeen geroepen. O.m. zal het recreatie- plan Grevelingenbekken ter sprake ko men. B. en W. hebben op de inhoud daarvan geen' bemerkingen en zg ad viseren de raad dan ook de schets te aanvaarden' als richtsnoer voor de ver dere ontwikkeling van de gemeente in het recreatiegebied. Nader delen zij me de dat het streven erop is gericht de huidige stichtingsvorm te vervangen door een gemeenschappeiyke regeUng tussen de provincies Zuid-Holland en Zeeland en de Gemeenten op Goeree- Overflakkee en Schouwen-Duiiveland. Ook doen B. en W. belangrijke mede delingen over de kindertunnel hij Acht- huizen! Zij herinneren aan de votering van een crediet t.b.v. deze tunnel d.d. 30 juni 1967. De kosten waren toen min of meer gebaseerd op de kosten van aan leg door het Rijk van een z.g. Schapen- timnel onder de Rijksweg. G.S. hebben de gemeente thans bij brief van 16 okt, een door de Prov. Waterstaat ontwor pen plan doen toekomen voor de bouw van een bedoelde voetgangerstunnel. Deze tunnel zou dan 33 meter lang, 2 meter breed en 2.50 mtr. hoog worden, Zij wordt door G.S. van belang ge acht voor de veiligheid van het verkeer, zowel op de secundaire weg als op de quartaire wegen. Daarmee in verband en de ongunstige financiële positie van de gemeente in aanmerking genomen hebben G.S. in beginsel besloten de bouwkosten van de tunnel met inbegrip van de kosten van grondverwerving, ten laste van de daartoe strekkende provin ciale reserve te nemen, onder voorbe houd van de goedkeuring door de Prov. Staten en de Kroon. B. en W. geven te kennen reeds met spoed te werken aan de verwerving van benodigde gronden. Verkoop woonhuis. Voorgesteld wordt tot verkoop van de woning Molendijk 33 te Oude Tonge voor 15.000,aan dhr. J. A. Kanters. Het volgend voorstel behelst de vast stelling van Alg. voorwaarden voor het verlenen van optie op bouwterrein in de gemeente Oostflakkee. De gemeente begroting 1969 zal in deze vergadering worden aangeboden. Een crediet van 6500,wordt gevraagd voor de bouw van een brandweergarage in de voor malige lagere school te Den Bommel. Voor de verbouwing van de Openbare Kleuterschool te Oude Tonge wordt een crediet van 16.000,gevraagd. Een der lokalen dient te worden vergroot. Voor de aanschaf van leermiddelen voor de MAVO wordt een crediet van 1950,gevraagd. Aankoop woningen. T.b.v. het saneringsplan te Oude Ton ge wordt voorgesteld de woningen Oost dijk 51 en 52 te Oude Tonge aan te ko pen van dhr. A. Voorburg. In de nazomer is er veel gras ge groeid, maar door de aanhoudende re gen heeft het oogsten ervan zowel bij maaien als bij beweiding veel moeilijkheden gegeven. Lage percelen o.a. uitei^waarden konden zelfs niet meer beweid of gemaaid worden om dat ze geheel of ten dele onder water kwamen te staan. Het ziet ernaar uit, aldus de heer W. Wülemsen van het rijkslandbouwconsulentschap voor wei de- en voederbouw, onlangs voor de microfoon, dat veel percelen te ruig de winter zullen ingaan en van heel veel grasland is de zode erg stukgetrapt. Vaak wordt als het vee eenmaal op stal staat, niet meer naar het grasland omgekeken voor het voorjaar is. WU men echter het volgende jaar een goe de opbrengst van zijn land hebben, dan zal het in de herfst en winter ook de nodige verzorging moeten verkrijgen. Vooral na deze weideperiode vraagt dit extra aandacht. Het gaat hierbij om de volgende punten, n.l: De ontwatering Het maaien van te ruige percelen Het rollen van vertrapte percelen Het eggen van percelen die onder water hebben gestaan; Het spreekt vanzelf dat de werk zaamheden, maaien, rollen en eggen, alleen kunnen worden uitgevoerd als het land voldoende droog is. Voor het behoud van een goede grasmat is het noodzakelijk dat overtollig water zo snel mogelijk kan worden afgevoerd, ook in de herfst en winter. Zorg daar om, dat de sloten en greppels open zijn en dat de eventuele drainage goed func tioneert. Maaien van ruige percelen Er zijn percelen, waarop dit jaar veel gras is blijven staan. Soms is het nog een volledige snede. Indien afwei- den door het vee niet meer mogelijk is, zaai deze percelen dan alsnog. Stel echter de maaiapparatuur wat hoger af, zodat niet te kort wordt gemaaid. Als het gras nog smakelijk is, kan het eventueel voor stalvoer worden ge bruikt. Is dit niet het geval, dan zal het in het algemeen toch van het land gehaald moeten worden. Wordt het overtollige gras niet ge maaid, dan sterft het'tijdens de win ter af en vormt het een min of meer afgesloten laag. De goede grassen heb ben hier veel van te lijden, terwijl o.a. kweek en boterbloemen zich juist on der deze omstandigheden handhaven. Ruig 'grasland vormt bovendien een uitstekende nestelplaats voor veldmui zen. Het maaien van ruig grasland voor komt dus verslechtering van de bota nische samenstelling. Kollen en eggen Indien de grond nog voldoende droogt verdient rollen vóór de winter de voor keur. Is rollen deze herfst niet meer mogelijk, doe het dan zo spoedig mo gelijk. Verschillende percelen grasland zijn onder water gelopen toen er nog een behoorlijke snede gras op stond. Maaien zal op deze percelen over het algemeen niet meermogelijk zijn, daar het gras min of meer tegen de grond ligt. Op de uiterwaarden is er tevens nog een laagje slib op gekomen. Gras en slib vormen dan een afsluiten- dat in Kiel bij de restitutie van loonbelasting een computer is inge schakeld? Op één geluidsband kun nen 60.000 volledige loonbelasting dossiers worden geregistreerd. De computer kan dan 200 restitutiebe- wijzen per minuut afgeven. dat men in Parijs voor 15 francs per uur een auto kan huren, die een ter plaatse onbekend toerist naar alle bezienswaardigheden brengt? Een geluidsband zorgt voor de besturing en geeft bij bepaalde punten nog een historische toelich ting. Het spreekt vanzelf dat ook een routebeschrijving van de te rugweg tot deze moderne dienstver lening behoort. dat er automaten bestaan, waaruit men bankbiljetten kan halen? Elke uitgifte wordt daarbij op een mag neetband geboekt. Het spreekt van zelf dat de automaat alleen kan worden gebruikt door cUëntèn, die van te voren van hun bank een sleutel, een identiteitskaart en be- taalpas hebben gekregen. dat men met 90 m geluidsband vier volle uren opnemen en weergeven kan? In 1935, toen de BASF de eer ste geluidsband ter wereld lever de, had men voor dezelfde speel- duur nog 14.400 m band nodig! Toen werkte men met een bandsnelheid van 1 m/sec, die in de loop van de tijd tot 2,4 m/sec kon worden te ruggebracht. Bovendien kan men niet alleen zoals vroeger een en kel spoor, maar vier sporen op de zelfde band gebruiken. dat in Hamburg de verkeerssituatie op videoband kan worden geregi streerd door een t.v.-camera die tot 10 meter hoog kan worden opge vijzeld? Camera en magneetban den behoren tot de uitrusting van het eerste verkeers-meetvoertuig" in West-Duitsland, waarmee des kundigen vaststellen, of wegen, kruis punten en verkeerslichten enz. in derdaad goed zijn aangelegd. dat men in Keulen ook 's nachts moeilijke vragen kan stellen? De klantenservice van de bibliotheek maakt het mogelijk na sluitingstijd vragen telefonisch op een geluids band te spreken. De volgende mor gen geeft een bibliotheek-assisten te het antwoord door. dat de passagiers van bussen en trams in Liverpool tijdens de rit reclameboodschappen horen? Ook komt er muziek van de geluids band, maar tijdens onderbrekingen wordt op plaatselijke winkels ge wezen, dat men in de universiteits-sterren- wacht in Göttingen de eerste vol automatische zonne-telscoop ter wereld heeft gebouwd? Een nauw keurige pondsbandbesturing voor komt de onnauwkeurigheid van de tot nu toe gebruikelijke handbe diening. Foto's van de zonvlekken worden opgenomen door een voor geprogrammeerde robotcamera, ter wijl de meetresultaten op geluids banden worden geregistreerd. de laag. Het lostrekken van deze laag met een kettingeg is nu gewenst zo dra het land voldoende droog is. Door het zwaarder worden van de veebezetting per ha wordt van het gras land steeds meer gevraagd. Een goede verzorging van het grasland is hier voor een gebiedende eis, ook in de herfst. Het vormt mede de basis voor een goed start in het a.s. voorjaar.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1968 | | pagina 1