n Stichting Reformatorisciie pulilicatie fotocopieën Burg. v.d. Harst verzekert bouw kindertunnel bij Uchthuizen Scholendag a.s. 29 november Fotografie J. Zandstra - Sominelsdêik I Streekbijeenkomst in Ned. Herv. kerk te Nieuwe Tonge Roode Kruis afdeling Ouddorp! Dankdag Resultaten van het Proefveld onilerzoek Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting Goeree-Overflakkee Contactavond Oude-Tonge: Wrevel m.b.t. vraag over e.v. verlenging begrafenisrechten "ber J I Dinsdag 19 november 1968 No. 3739 2- 5,25 4,25 5,75 9,75 2,— 5,25 0,25 9,75 9,75 8,50 CHR, STREEEBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en cH^dagatxmd INGEZONDEN n««p. TtrTNBOTTwvi?n.rvG der z.h.e Afd. MIDDELHARNIS Ook voor Klaar terwijl U wacht. FOTOGEAFIE J. ZANDSTRA SOMMELSDIJK Binnen kunt U voor weinig geld kiezen uit fijne, kleine flitsers. 0!S HENDRIKSTRAAT li - POSTBOX 6 - MIDDEUEIARNIS fgjucüe en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sonunelsdijk (01870) 2620, na 6 uur 'b avonds TeL 2025 >-> Giro 167B30 ABONNEMENTSPRIJS 3,25 PER KWARTAAL ADVKR'1'KI^JTIEPRIJS 16 cent per mm. Bjj contract speciaal tariel amens de Stichting Reformatorische likatie is zaterdagmiddag in de •ormde Kerlt te Nieuwe Tonge een ekbijeenlcomst gehouden met als voorlichting, werving abonnees en ig gaven beglnlcapitaal voor een ichten Reformatorisch Dagblad. Er en deze middag vijf sprekers: ds. M. Chr. pred. te Barendrecht, had 'tU van verhindering gezonden. De te spreker was ds. J. P. Verkade, die vele aanwezigen verwelkomde en ri{ een inleidend woord sprak. In uwe Tonge bUjkt reeds flink voor Kef. Dagblad te zfln gewerkt, reeds en zich 80 abonnees op. Er werd een elite gehouden en bovendien een kenlijst aangeboden, voor het vor- van het beginkapitaal, waarvoor half miljoen gulden nodig is. De sniiomst duurde ruim 3 uren. Tweeëerlei verslaggevers. s, Verkade koos tot mtgangspunt leri 13 16 „en zij brachten be eld weder". Het thema was: „twee- 1 verslaggevers". Ds. Verkade wees het grote verval dat zich overal t doet, óók op het gebied van het swezen, omdat daar geen rekening r wordt gehouden met Gods Woord. s onze Chr. dagbladpers is door- en van de geest des tijds, alles er mee door. Trouw en De Eotter- mer besteden volop aandacht aan it, spel, films, dans, t.v. enz., dingen God in Zijn Woord veroordeeld. n gaat er zelfs zondags op uit om te maken; denk maar aan El- t, waar Gods knechten werden be- t. De geestelijke voorlichting van de- bladen grenst aan een algemene ver ingsleer. e 12 verspieders in het teksthoofd- hadden in Kanaan allen hetzelfde len, maar tien van hen brachten een atief een kwaad bericht voort. „Wij en dat land nooit innemen, er zijn en enz.! de sprake van het onge- i De twee andere verslaggevers, Jo- en Kaleb, waren van een andere t. In geloof zagen zij meer op God op de vijanden; wij zullen dat land ïlijk bezitten zeiden zij. Spreker stel de vraag: naar welke verslaggevers iteren wij? Het wordt hoog tijd dat samenbundeling komt, om te behou- 1 wat we nog hebben. Ds. Verkade p op tot steun van de stichting, n.l. mné te worden op het komende dag- d en mee te werken aan de kapitaal- ming. Appèl houden. )s. P. Blok uit Dirksland las eerst gedeelte van Jeremia 6 en stelde de lag: welt uit een bittere bron zoet Ier? Alles wat zich naar buiten open- srt, ook op persgebied, komt uit een bron voort. Het komt er op- 1 hoè die bron is. Jeremia profeteerde nidden van een volk, dat van God en n dienst was afgevallen. Hij appèl- rde daartegen: „Zij merken niet op jn woorden en Mijn Wet verwerpen (vs. 19). Als nu hetgeen zich in de rs, ook in de Chr. pers naar buiten ■nbaart, niet getoetst is aan het lord Gods, heeft Gods Kerk ook ap- te houden, om de opdringende dsverlating een halt toe te roepen. kan bestaan in het zuiveren van de 'n, of door een nieuwe bron aan te an, gegrond op Gods Woord en ge lenis. Het eerste bleek niet mogelijk, bestaande bronnen zijn niet te zui- en, spr. noemde alleen maar de fusie de Chr. dagbladpers. Wij hebben 'US spr. daarom een nieuwe koers ge- ■en, waarvoor offers zullen moeten iracht. 'P Goeree Overflakkee verkeren wij een bevoorrechte positie met het Chr. "eekblad Eilanden-nieuws. Jaren ge-, 'en was er al een groep, die de nood- 'k inzag een streekorgaan op te bou- 1. dat richtlijnen zou geven op grond Gods onfeilbaar Woord. Er was strijd en moeite, en er waren ook te financiële offers aan verbonden, winstobject is het nog niet, maar fungeert nog tot op deze dag. erernia tekende appèl aan, dat heb wij ook te doen. Wij moeten er óók rekenen dat het strijd, verguizing en ral veel offers zal kosten. Wij zullen separatie moeten weten, wat er 1 en wat er niet in ons nieuwe pers aan komt. Een compromis met de reld mogen wij niet sluiten. Daarom: op de wegen en ziet toe! Dan zou kunnen zijn zoals bij Nehemia: „God de hemel doe het ons gelukken en Zijn knechten, zullen bouwen!" Doel van de Stichting. ■'S. J. A. Coster te Lisse, lid van de ad van Toezicht van de Stichting, ^te het doel van de Stichting uiteen. bezag ook de achtergronden; het Sin lag bij de zaak-Elspeet al was loodzaalt er al lang omdat de bron en zuiver water gaf. Het dagblad ouw noemde spr. de spreekbuis van linkervleugel van de A.R.; het Die r-kwartet is gematigder, maar vloeit n ook weg naar de linkerkant. Het ei van de Stichting (dat wij al eerder DDen gepubliceerd, verslagg.) is ver- eidmg van de reformatorische be- «ejen, nader omschreven in de -ndslag n.l. de H. Schrift en de 3 fflulieren van Enigheid en de Sta tenvertaling, als de meest zuivere ver taling. De Stichting is na de oprichting, thans in de tweede fase gekomen, n.l. abonné-werving en kapitaal-vorming. Dit noemde spr. moeilijk. Er is plaats voor een Ref. Dagblad onder 80.000 ge zinshoofden van een bepaalde politieke partij, waarvan er SOVo worden afge schrapt zodat er nog 50.000 overblijven voor een abonnement. Als we die heb ben, aldus spr. kunnen wij de 10e krant van Nederland zijn. De kosten zijn ge raamd op 13,per kwartaal. Voor de redaktie zullen ter zake kundige men sen worden aangetrokken van onver dacht beginsel. Als ochtendblad zal het niet verschijnen, dan zou evenals bij Trouw, zondags in de drukkerij moeten worden gewerkt. Het wordt dus een avondblad, meest bezorgd per post, wat vertraging kan geven, zodat de krant pas de andere ochtend in de bus komt. Dat is dan ook een offer. Over de ver houding met Eilanden-nieuws zei spre ker, dat bewezen is, dat een dagblad en een regionaal blad, naast elkaar kunnen bestaan. Wel zal getracht worden een extra blad in te voegen als streeknieuws Binding aan een politieke partij is er niet. De lezers zullen wel meest van de zijde van de S.G.P. komen. Het Reformatorisch Dagblad zal geen sport, toneel, dans, radio- of t.v. pro gramma's opnemen. Wat er wel in komt is nieuws, gecommentarieerd zoals het van de telex komt en dan gezien uit Bijbels standpunt. Voorts land- en tuinbouw, alg. artikelen, veren, nieuws enz. Over de andere stichting, die even eens streeft naar een op te richten Chr. dagblad, deelde spr. mee, dat een sa menwerking niet mogelijk was geble ken. „Koers" de andere stichting, wil eigenlijk, dat de Ref. Stichting in hun stichting zal worden opgelost! Breed voerig ging spr op de verschillen in, on overkomelijk vooral t.o.v. art 36 en géén binding aan de Statenvertaling. De voorz. Ds. Venema had in een inter- vieuw gezegd dat in de Reformatori sche Stichting extreme christenen zaten met extreme opvattingen! De gestelde grondslag zal echter streng worden ge handhaafd, besloot spreker die tenslotte vroeg om steun aan dit werk, bovenal om gebed. Financieel overzicht. De penningmeester dhr. D. J. Bud ding, gaf een overzicht van de benodig de kosten. Met de uitgifte van een dag blad zijn grote uitgaven gemoeid, waar voor offers zullen moeten worden ge bracht. Door deskundigen op drukkers en uitgeversgebied zijn de mogelijkhe den onderzocht, financieel is het zeker doenbaar aldus spreker. Met 20.000 abonnees wordt een inkomst verkregen van 1.750.000,de kosten bedragen 1.500.000,Zodat er een overschot is van 250.000,Dit is wel gunstig voor gesteld; de kosten moeten 2/3 van de omzet bedragen. Steun van kerkelijke en particuliere zijde, zijn in de bere kening buiten beschouwing gelaten. Op de duur is dus de uitgave sluitend te maken meende hij, te meer daar het mogelijk moet zijn om aan 50.000 abon nees te komen. De moeilijkheid is het beginkapitaal. Daarvoor is een half mil joen nodig. Dat is niet gering, maar het zou volgens spreker een schande zijn voor ons reformatorisch volksdeel, als dit niet bijeen werd gebracht. Er zijn reeds enige tienduizenden guldens binnen en van de aanwezigen vroeg spreker ook een toezegging, waar voor hij zich met een lijst bij de uit gang zou opstellen. De bril van het Woord. Ds. J. Catsburg, Herv. predikant te St. Maartensdijk sprak het slotwoord. Hij bepaalde zijn gehoor bij het: „In den beginne" de Schepping Gods. Daar werd door de Heere een machtig werk verricht, waar geen journalisten bij waren. Dit grote werk is beschreven door Mozes, als is hij er niet bij ge weest. Gods werk gaat door in de schepping, onderhouding en herschep ping; alles wat op aarde plaats heeft, gebeurt niet bij toeval, maar onder Gods voorzienigheid en dient bezien te worden en kan alleen goed worden ver staan, in het licht van Gods Woord. Ten aanzien van de pers is het nodig dat de journalisten een rechte kijk heb ben op de gebeurtenissen in de wereld, wat alléén kan in Bijbels licht. Calvijn zegt ergens, alles moet bezien door de bril van Gods Woord. Die bril geeft alleen het ware gezicht. Die bril heeft rood-gekleurde glazen, waarmee spre ker doelde op het kruis van Jezus Christus, dat bloed, waardoor alleen verlossing mogelijk is. In de journalistiek kan alleen het be schrijven van de gebeurtenissen op de wereld recht worden uitgeoefend, als de bril van Gods Woord gebruikt wordt. Er worden ons thans veel brillen voor gehouden, wat fata morgana's, droom beelden zijn. Daarom vroeg spreker steun aan deze arbeid door abonné te worden, een gave te schenken, maar bovenal door het gebed, opdat de juiste bril in de gezinnen zal kunnen worden voorgehouden; op het terrein van de algemene en bijzondere genade. Spr. be sloot met dankzegging. Op D.V. vrijdag 22 november sav. om 7.45 uur zal in het ver. gebouw de jaar lijkse contact-avond gehouden worden voor de donor's van de Bloedtransfu- siedienst, welke jaarlijks een halve li ter bloed afstaan aan het Ned. Roode Kruis. Op deze avond zal aan hen die 5 ■keer bloed hebben afgestaan, de Karl Landsteiner perming worden uitgereikt met de daarbij behorende oorkonde. Ook zullen de speldjes worden uit gereikt aan hen die tien en vijftien keer bloed hebben afgestaan, tevens zullen er nog een aantal nieuwe E.H.I.O. diploma's worden uitgereikt. Dokte Ruizeveld zal weer een in leiding houden, en na de koffie pavae volgt de attractie. Het geheel belooft een gezellige avond te worden, het bestuur wü hierbij alle donor's opwekken om deze avond aan wezig te zijn. Colonne Contact-avond Op maandag 25 november zal in de aula van de technische school een con tact-avond worden gehouden voor de Colonne leden. Aanvang 7.45 uur. Als spreker zal optreden dhr. Schut te welke een lezing zal houden over de bloedtransfusiedienst. Belangstellenden worden verzocht om zich a.s. vrijdagavond op te igeven bij de secretaris welke voor het vervoer zal zorg dragen. Vertrek maandagavond om 7.00 uur vanaf het ver .-gebouw. Mijnheer de redacteur. Gaarne plaatsing van onderstaande als ingezonden stuk in het Eilanden- nieuws. Bij voorbaat mijn dank. Bij het verslag van de vergadering Algemeen Bestuur Drinlcwaterleiding van 15-11-1968 staat een ingevoegd stukje „Puzzel van de week". Persoon- I lijk had ik in de Raad van Middel- harnis tegen een motie voorlopige stop- zetting fluoridering gestemd. Zeer juist. 1 Uw verslaggever weet dat ik mij eerst I geheel buiten stemming wUde houden in de Raad, omdat ik zelf bestuurslid van de Waterleiding ben. Ik zou dan i een motie tegen mij zelf hebben moe ten ondersteunen. Daarom ondersteun de ik die motie, die zo ter tafel werd gebracht, niet. Nu deze motie in het Algemeen Be stuur werd gebracht, heb ik gezegd, waarom ik er in de Raad niet voor was en hier wel. Hier behoorde het rechtstreeks thuis. Eigenaardig, dat de namen onderaan het verslag vermeld, welke aanwezig waren ter vergadering Algemeen Be stuur Waterleiding, niet mijn naam be vat, hoewel mijn naam wel genoemd wordt in het verslag. Dat is dan het volgende Ra, Ra, hoe kan dat? Met dank voor de plaatsing. M. K. van Eek. Naschrift van de redactie. We vroegen ons inderdaad of hóe het kon, dét het kon dat had de praktijk laten zien. Dhr. van Eek bezet meerde re stoelen, wij bezetten slechts de re- dactiestoel en misschien komt het daar door dat we niet begrijpen dat je op de ene stoel wel overtuigd raakt van de realiteit van de aangevoerde „compli caties" maar dat je op de andere stoel even die overtuiging moet vergeten en je je oordeel meer moet baseren en af stemmen op de functie die je naast of tengevolge van je raadslidmaatschap bekleed. Hierbij zij aangetekend dat 'dhr. van Eek in de donderdag gehouden vergadering zei: „Gezien de complicaties die zich voordoen is de gedachte van dhr. van Rossum juist." Dhr. van Eek had, wanneer hij in de raadsvergadering van 3 oktober „ja" had gezegd heus geen grote bok ge schoten en ook niet zals hij meent een motie tegen zichzelf ondersteund. Het ging helemaal niet te^en het be stuur van de Drinkwaterleiding, de mo tie hield slechts een verzoek in aan het Alg. Bestuur de fluoridering voorlopig te staken. Zij, die om welke reden dan ook (de motie noemde er velerlei) beden kingen hadden tegen de fluoridering en die liever voorlopig gestaakt zagen wer den verondersteld „voor" indienen van de motie te zijn. Dhr. van Eek onder schreef kennelijk wel de bedenkingen maar hij was „tegen" op grond van zijn lidmaatschap van het Alg. Bestuur. Of hij nu die ommezwaai in de raad of in het Alg. Bestuur had gemaakt moet toch voor hem weinig hebben uitge maakt, in de raad daarentegen maak te het alles uit. Ben en ander beziend blijven we ons hier toch de eerder genoemde vraag stellen. Per abuis is in het rijtje van namen van aanwezigen de naam van tüir. van Eek vergeten. Wij plaatsen zijn naam een keer te weinig, dhr. van Eek tikte op zijn „ingezonden" zijn gironummer, dat vonden wij weer teveel. Uienveiling dinsdag 19 november '68. Grove 20,26; Middel 17,-----16,53; Drielingen 16,13; Picklers 19,50. Aanvoer 3Vh ton. WOENSDAG 20 NOVEMBER MIDDELHARNIS Herv. Kerk 3 uur ds. H. C. Bultman en 7.30 uur ds. J. T. Cazander. OogstcoU. Ger. Gem. 10, 2.30 en 7 uur ds. N. W. Schreuder van Goes Ger. Kerk 7 uur ds. P. Sehravendeel. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 2.30 uur ds. J. T. Cazander en 7 uur ds. H. C. Bultman. DIRKSLAND Herv. Kerk 10 uur ds. L. J. Geluk en 7 uur ds. H. N. van Hens- bergen. DankstondeoU. Ger. Gem. 10 en 7 uur ds. P. Blok. HERKINGEN Herv. Kerk 10 en 7 uur ds. H. Kraaij. DankstondeoU. Ger. Gem. 10 uur student L. Blok, Zeist 2 en 6 uur ds. A. Vergunst, Rotter dam. MELISSANT Herv. Kerk 10 en 7.30 uur ds. G. de Hoed, Meerkerk. Ger. Gem. 2.30 en 6.30 uur ds. J. v. Haaren, Amersfoort. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 2.30 en 7.30 uur ds. J. P. Verkade. Dankstond collecte Ger. Gem. 2.30 en 7 uur ds. de Ridder uit Nunpseet. OUDE TONGE Herv. Kerk 7.30 uur ds. W. van Gorsel. DankstondeoU. Ger. Gem. 2.30 en 6 uur ds. G. Schip- aanboord, Apeldoorn. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 7 uur ds. P. Vermaat Ger. Kerk 7.30 uur ds. A. W. Meeder, oogstcoll. Ger. Gem. donderdag 21 nov. 2.30 en 7 uur ds. P. Blok van Dirksland. Oogst- coUeete. De jaarlijkse Scholendag, georgani seerd door de Chr. Seholenbond en de afd. G, en O. van de P.C.O.V. zal a.s. vrijdag 29 nov. 's morgens om half tien worden gehouden in „Jeugdhaven" te Middelharnis. In het huishoudelijk gedeelte zal o.m. bestuursverkiezing aan de orde worden gesteld. Er zullen twee inleidingen wor den gehouden. Dr. H. Goedhart, Ned. Herv. predikant te Roterdam zal spre ken over het onderwerp: „de nieuwe moraal" en dhr. Wedzinga, medewerker van het Chr. Paed. Studiecentrum te Zeist spreekt over het onderwerp: „Zor gen over de school van niorgen". Over dit onderwerp wordt door de Ver. voor bedrijfsvoorlichting „Goeree- Overflakkee" a.s. maandag 25 nov. om 7 uur in hotel Spee een bijeenkomst belegd. De resultaten zullen worden „gerapporteerd" door dhr. L. bij de Vaate, bedrijfsleider „Scheldemonden", dhr. K. Kooy, landbouw technisch on derzoeker bij de R.L.V.D. te Baren drecht en dhr. A. A. H. Smook, des kundige A.O.C. Jaarlijks worden op ons eiland een groot aantal kalveren opgefokt tot pro- duktiedieren. Om dit zo goed mogelijk te kunnen doen, zijn goede richtlijnen verlorijg- baar bij de bedrijfsvoorlichters. Ook zijn er stemmen opgegaan om te komen tot een opfokwedstrijd van kal veren. Bij een dergelijke wedstrijd gaat het om de volgende punten: 1. Beoordeling van de doelmatigheid van de opfok. 2. Kosten van de opfok (Dit aan de hand van een eenvoudig boekje. De bedrijfsvoorlichters zullen U gaar ne het een en ander nader toelichten. Indien U belangstelling heeft kunt U zich opgeven bij: J. Heyboer, Bemhardstraat 47, Oude Tonge Tel. 01874-410. S. J. Hoefman, Oosterweg 52, Ouddorp, Tel. 01878-261. P. Lesuis, Rottenburgseweg 96 Middelharnis, Tel. 01870-2607. OUDE TONGE De Vrouwenver. „Weest een zegen" vergadert D.V. op dinsdag a.s. des n.m. 7.30 uur. Behandeld wordt het boek Amos. Na de pauze behandeld mevr. Vervloet-Los een onderwerp over Lu ther. «♦♦♦♦♦♦«4 Het enige „nieuvis" dat we op de gis teravond gehouden contact-avond tus sen het gemeentehestuur van Oostflak- kee en de bevolking van Oude Tonge noteerden is de verzekering van burg. V. d. Harst dat de kindertunnel onder de Prov. weg bij Achthuizen zal wor den aangelegd. De toezegging van de Gedeputeerde N. v. d. Bruggen, vorige week in Ooltgensplaat gedaan, aan de hiertoe gedane aanvrage bijzondere aan dacht te besteden zal hieraan waar schijnlijk niet ureemd zijn. Over de tijd van aanleg noch over de prijs liet burg. V. d. Harst zich uit. In de eerstvolgende raadsvergadering zal hij hierover na dere medelingen doen. De raad heeft indertijd hiervoor een crediet van f 30.000,— gevoteerd. In een korte inleiding heeft burg. v. d. Harst gesproken over de structuur- en uitbreidingsplannen van Oude Ton ge. De woningnood kwam daarin te vens aan de orde. Spr. wist nog enkele schrijnende krotgevallen aanwezig, de lijst van woningzoekenden wordt ove rigens goeddeels door trouwlustigen ge vuld. Van belangstelling voor indus trievestiging was nog weinig gebleken, daarbij moest de voorzitter eerlijkheids halve bekennen dat er ook geen in dustrie terrein beschikbaar is. Daar over zijn met het Prov. bestuur al in zichten uitgewisseld waaruit kan wor den geconcludeerd dat bij het koelhuis langs de Prov. weg en aan de Kapelle- weg-Tonisseweg industrievestiging mo gelijk zal worden. Een uitbreiding van de gemeente wordt in een later sta dium gedacht tussen de Kapelle- weg en de Julianastraat, daarin wor den verschillende huisgenoten gedacht. Binnen 15 d 20 jaar zal dit „denkplan" zo dacht de voorzitter zijn volge bouwd. Wanneer dan de krotten gesa neerd zijn kan Oude Tonge boigen op een behoorlijk bestand uitsluitend goed bewoonbare woningen. De entree tot het dorp zal dan ter linkerzijde van de weg bijzonder fraai zijn; ter rechterzijde ligt het auto kerkhof tot de verwijdering waarvan de gemeente geen enkele bevoegdheid heeft. Vragen Bij dhr. Gebuis rees dezelfde vraag als op de vorig jaar gehouden bijeen komst. Gebrek aan financiën bleek het aanleggen van riolering in de Molen straat tegen te houden. Getracht wordt het als „aanvullend werk" aangemerkt te krijgen terwüle van de dan te ge nieten subsidie. De voorz. maakte er ook geen geheim van dat zo'n plan (netje) wel eens wordt verschoven om plaats te maken voor urgenter zaken. Voor de Molenpolder bleek geen be stemmingsplan te zijn. E.v. plsmnen tot verbouwing e.d. kunnen dus bij de ge meente worden ingediend. Billijk Door dhr. Both werd gevraagd naar de billijkheid van het feit dat een be drag van f 225000 van de kosten van het verbreden en verleggen van het Spui op het uitbreidingsplan „Ebbe en Vloed" drukt terwijl spr. er een belang voor geheel Oude Tonge in herkende. De voorz. gaf toe dat het daar uit gevoerde werk een ruilverkavelingsas pect, een deltawerk aspect en een uit breidingsplan aspect heeft. Hij verze kerde dat het deel dat op „Ebbe en Vloed" rust zeker niet onevenredig groot is. Paden Wanneer de huurbelasting een feit wordt kan Oude Tonge hen die een groter woning zouden willen niet van dienst zijn. „Men zal zich het offer van de huur belasting moeten getroosten omdat er geen alternatieve mogelijkheden zijn, of men moest een eigen woning bou wen," concludeerde burg. v. d. Harst. Geklaagd werd door dhr. v. d. Ouden over de slechte toestand van de paden achter de woningen. Het bleek dat de woningbouwver. dit reeds lang en breed met de ge meente heeft doorgesproken, thans wor den plannen uitgewerkt die zullen re sulteren in een voorstel aan de raad de paden achter de niet particuliere woningen te betegelen. Eerder heeft het gemeentebestuur aan de Woningbow- ver. aan de mogelijldieid tot overname van de paden de voorwaarde gesteld dat ze ook de paden achter de parti culiere woningen zou betegelen welke voorwaarde voor de Ver. niet accepta bel was. Dezelfde vraagsteller had zich ge ërgerd aan de stapels bouwstenen op het trottoir van de Boerenleenbank ter wijl er achter het Bankgebouw opslag ruimte genoeg is. „Als ik met de fiets over de stoep rijd kan ik wel zorgen dat ik f 5,bij me heb om de bekeu ring te betalen," vergeleek spr. Het gesignaleerde „kwaad" bleek in gevolge een bepaling in de politiever ordening verboden te zijn. Juist vorige week had de burgemeester aan alle bouwers een schrijven gericht waarin op deze overtreding wordt gewezen. Wanneer er geen andere opslag moge lijkheid is zullen speciale voorzienin gen en veiligheidsmaatregelen moeten worden getroffen. Een vraag van dhr. de Vin over be grafenisrechten werd uitvoerig beant woord. Voor de nieuwe verordening van kracht werd werd het recht van be graven voor onbepaalde tijd uitgege ven. Thans is de termijn op 30 jaar ge steld met de mogelijkheid van verlen ging met telkens tien jaar. Aan de eer der uitgegeven rechten zal zeker niet worden getornd maar om administratie ve redenen is de rechthebbenden ge vraagd of ze van hun rechten verzekerd w^Uden blijven. Het speet de burge meester dat deze vraag wrevel heeft verwekt. Meerderen hebben de brief niet beantwoord. De redactie van de brief luidde dat, wanneer geen ant woord terug werd ontvangen aange nomen werd dat er op bestendiging van de rechten geen prijs meer werd ge steld. Op de vraag van dhr. de Vin zegde de voorz. thans toe dat zij die niet ant woordden hierover nog eens piëteitsvol zullen worden benaderd. Nogmaals zeg de de voorz. toe dat de eenmaal ge geven rechten zeker niet zulïen wer ken dat 30''/o van de aangeschreve- den aangetast. Anderzijds was geble- nen van het bestaan van het graf niet eens op de hoogte was. Ook de inning van „achterstallige" pachtgelden van 1963 en 1964 van tuintjes bleek een administratieve zaak. Dhr. de Vin meende te weten dat ze in die jaren al waren vrijgegeven. De administratie bleek op dit onder deel indertijd niet erg zorgvuldig te zijn gevoerd, het zal nader worden bezien. Verder kwam nog de wens tot ver betering van de weg naar het zwem- had ter sprake. Er bleek een plan in voorbereiding, de weg wordt dan 5 meter breed. Het spui bij de Dabbe- straat zal worden gedempt. Langs het plan „Ebbe en Vloed" komt een mooie groensingel. Dhr. de Vin nam het dhr. Goudkamp kwalijk dat een van de toegangswegen naar het bej. eentriim nog opengebro ken is. Beiden wat Dhr. Both wekte tenslotte de bevol king, die van de gemeente een opti male dienstverlening tegen zo moge lijk een lage belastingdruk verwacht, op, ook voor 100% haar eigen plichten na te komen. Dat - houdt in dat een eind wordt gemaakt aan vernielingen en vervuilingende bevolking mo.cht wel eens -wat meer doen," vond dhr. Both. De bijeenkomst werd door burg. v. d. Harst besloten. Al was de belang stelling minder dan vorig jaar, toch had dhr. v. d. Harst het voornemen met het beleggen van contactavonden als deze door te gaan. OUDDORP Kerkdienst. A.s. zaterdagavond om 7 utir hoopt voor de Ger. Gem. alhier voor te gaan ds. G. Mouw van Oude- mirdum (Fr.) Bibliotheek. De uitleenbibliotheek in de consistorie van de Gereformeerde Kerk is elke donderdagavond van 7 tot 8 uur weer geopend. MELISSANT Ned. Herv. Kerk. De beroepen pre dikant ds. Mulder van Ter Aa heeft voor dit beroep bedankt.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1968 | | pagina 1