riAnPEH - flIEUWS jnanciële positie an iVliddelliarnis eeft goede lioop! I filts I Veeteelt in Kenya Oproep om steun Worgels piano's mossel+ iiersteege Door de bril van Han en Rien Boomsma ZANDSTRA „De Notenkraker" Landbouw Jongeren organisaties vergaderen samen Sluitende begroting behoeft nog aanvulling met f 25.O00,— Voorname plaats voor „Voorzichtigheid" De markt Voor Baby Vrijdag 15 november 1968 No. 3738 Voor gashaarden fa. P. KIEVIT Zn. FOTOGRAFIE SOMMELSDIJK INGEZONDEN -f j installaties INGEZONDEN Herkingen Je begroting 1969 van de gemeente Jdelharnis ziet er zowel qua inhoud uitvoering waariyk fleurig uit al at iief postje „Onvoorziene Uitgaven" |3U,87 er wat zielig bij. „Er is nog n enkele reden voor een „het kan t op" stemming," waarschuwden B. \V., zij achten de begroting pas rlijk sluitend ,als er door het ver in van de inkomsten nog een bedrag 25.000,2,per inwoner) be- Itbaar komt, zy dringen er, in htm leide-brief by de begroting, by de d dan ook sterk op aan een daartoe fbiend voorstel (verhoging van rei- gsrechten?) te aanvaarden. „Dan zal voor Middelharnis de geheel uwe, maar hoopgevende situatie xgn tstaan van een gemeente die tinan- I op eigen benen staat, die een eigen anciële verantwoordeiykheid waar maken, die een eigen beleid kan ren en waar het besturen weer een en zaak is geworden", zo houdt het de raad voor. Daaruit moge blijken dat nog lang iet alle moeilijkheden zijn overwonnen aar wel menen B. en W. te kunnen ellen dat de na de herindeling ge- eegde inspanningen nu resultaten be nnen af te werpen. De „zeer grote" irbeterlng in de financiële positie in igelijk met die van 1966 schrijven zij in ook cm. toe aan de bereidheid van raad de eigen inkomsten van de meente te hebben willen verhogen, de voorlopige aanvullende uitke- ag uit het Gemeentefonds heeft een iw in de goede richting gegeven. jopvol zijn B. en W. gestemd waar het over de afschrijving van de onge- ikte tekorten ten bedrage van 180. O- uit de vorige dienstjaren. Er zijn :rke aanwijzingen dat d.m.v. aanvul- bijdragen uit het Gemeentefonds ze oude tekorten in enkele jaren innen v/orden weggewerkt. In de be ding is hiervoor dan ook geen af- hrijving geraamd. Wel betekent de nwezigheid van het tekort een rente- rlies van 9.000,per jaar. Zeer redelijke zekerheid In verhoging van eigen inkomsten i B. en W. een mogelijkheid om te raken tot de zekerheid als gemeente eer volledig op eigen benen te kunnen "an. De praktijk heeft geleerd dat ze- rheid op het gebied van de gemeen- ijke financiën een zeer moeilijk te rwezenlijken zaak is maar B. en W. 'n van mening dat in elk geval een er redelijke zekerheid zou zijn ver egen als de nodige 25.000,— be- Mkbaar zullen komen. Van een over- ge belastingdruk behoeft vol- ns B. en W. daarbij geen sprake zijn. Wanneer nog maar de nieuwe door de Minister gestelde mini um normen voor de heffing van Gem. "lastingen worden ingevoerd dan kan ecies het verlangde bedrag van ""O,— verkregen worden. Meerdere meevallers. Als oorzaken van de geconstateerde oruitgang worden o.m. genoemd de gere uitkering uit het Gemeentefonds, "gere opbrengsten van belastingen en fflngen, aanvullende uitkering uit het emeentefonds, drastische inkrimping n kapitaalswerken en inkrimping van t aantal administratieve ambtenaren. Ook bepalingen in de Wet op het' oortgezet Onderwijs hebben de begro- "g t.o.v. die van vorige jaren gunstig invloed. De openbare Ulo school is n de begroting verdwenen door het gaan in de Rijksscholen gemeenschap. Ook heeft de gemeente geen kosten eer aan de bijz. Ulo en de v.g.l.o. waar eer tegenover staat dat voor deze holen ook geen onderwij suitkering uit Gemeentefonds meer wordt geno- Niettemin geeft bedoelde wet de groting een voordeel van 73.700,—., "n voordeel van 18.000,wordt ge- amd als opbrengst van de bezittin- van de Burg. Instelling voor Soc. langen te Middelharnis. Een belang- K voordeel t.o.v. voorgaande jaren eft ook de nieuwe Alg. Wet Bijzon- fe Ziektekosten, waardoor kosten van .rpleging in ziekenhuizen en psychia- sche inrichtingen e.d. niet meer ten- te vaji de gemeente komen. Verbetering geïllustreerd. Om te laten zien dat de gunstiger anciële positie voor een niet onbe- grijk deel te danken is aan de ver ging van eigen heffingen geven B. en •in een staatje een vergelijk van de toengsten in 1966 en de geraamde brengst voor 1969. De geraamde inkomsten 1969 blijken n to.v. 1966 met de volgende cijfers zyn verhoogd: Secretarie-leges Keur- en slachtlonen Instructiebad Badhuizen Leges bouwvergunn. Marktgelden Straatbelasting Begrafenisrechten Kemigingsrechten personele belasting Hondenbel. Drank- en horecabel. 1412,- 52911,- 19338,- 727,- 3262,- 8314,- 113491,- 1805,- 27467,- 10420,- 989,- 1910,- Verminderd t.o.v. 1966 zijn: Kade- en havengelden 1898, Weeggelden 18733,— Grondbelasting 1388, Vermakehjkh. bel. 1801,— Verlangens. Nu de mogelijkheid op het vervullen van een aantal wensen wat concreter is geworden durven B. en W. weer met verlangens voor de dag te komen. Daaronder is open zwembad met speelmogelijkheid voor kinderen. De mogelijkheid wordt onderzocht om in de omgeving van de te bouwen sporthal een dergelijk zwembad te stichten, ge combineerd met sportvelden en tennis banen. Aandacht verdient het aankopen en opruimen van Itrotwoningen, het restaureren van waardevolle panden, de uw adres ZANDPAD 4-6 - Middelharnis tegenover De Gruyter organisatie en uitrusting van de brand weer, demping van de haven van Som- melsdijk, het aanleggen van meer par keergelegenheid. Ook de verdere ont wikkeling en realisering van uitbrei dingsplannen verdient een voortduren de aandacht, zo ook het onderwijs, de recreatie mogelijkheden en het bevor deren van Middelharnis als koop- en winkelcentrum. Het schoonhouden van de straten biedt nog problemen. B. en W. merken terecht op dat het publiek met enige goede wil hierin zelf een enorme verbetering tot stand zou kun nen brengen door ieder voor zich een „houdt uw dorp schoon aktie" te be ginnen. Dat geldt ook voor de havens die nog steeds door sommigen als vml- nisstortplaatsen worden misbruikt. Industrievestiging heeft niet of nau welijks plaats gehad en het pendelen zal in de nabije toekomst noodzakelijk blij ven. Wom'ngbouw. Nadat de woningbouw enige tijd vrij wel tot stilstand was gekomen, is nu gelukkig deze impasse enigszins door broken. In Stad aan 't Haringvliet zijn 16 woningwetwoningen en 10 bejaarden woningen in aanbouw; in Nieuwe-Ton- ge zijn 13 woningwetwoningen in aan bouw, terwijl binnenkort met de bouw van 10 bejaardenwoningen zal kunnen worden begonnen. Voor Middelharnis is een plan van 42 bejaarden-woningen met een verzorgingsgebouw in voorbe reiding, alsmede een plan van 23 pre- mie-woningen met 13 garages. B. en W. hopen dat binnen niet al te lange tijd in ieder geval met één van deze projecten zal kunnen worden begonnen. Voor Sommelsdijk is een plan van 11 be jaarden-woningen in voorbereiding en een plan voor een aantal éénsgezins- premiewoningen. B. en W. willen niet nalaten hun be wondering uit te spreken voor de akti- viteit en het doorzettingsvermogen van de Woningbouwverenigingen. Het is voor buitenstaanders onvoorstelbaar hoeveel werk moet worden verzet alvo rens met de bouw van een nieuw com plex woningen kan worden begonnen. Dat er nog steeds een grote behoefte bestaat aan woningen moge blijken uit het feit, dat op de lijsten van woning zoekenden nog ruim 500 aanvragers staan ingeschreven. Uiteraard bevinden zich onder deze aanvragers personen die thans een woning bewonen. Wqsheid. B. en W. besluiten hun geleidebrief met een fraaie beeldspraak: Op het gemeentehuis, waarin u uw beslissingen neemt, staan drie beelden: De Gerechtigheid, De Liefdadigheid en De Voorzichtigheid. Dat gerechtigheid en, in een moderne vorm, liefdadigheid wordt betracht is vanzelfsprekend, maar, zéker in 1969 en vermoedelijk ook in de daarop volgende jaren, zal De Voorzichtigheid by de be raadslagingen en beslissingen een zeer voorname plaats moeten hebben. NIEUWE TONGE Verkoping geslaagd. De verkoping van de Meisjesvereniging is bijzonder goed geslaagd, alles is verkocht. De op brengst was 1440,72. Allen die wat ge maakt of gegeven hebben en die mee gewerkt hebben aan het slagen van de ze verkoping worden hartelijk dank ge zegd. jininiiiniiininniiiiiii[iiiiniiiiniiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiininiiiiiiiiiiiiiiiiiifliiii| Het is kostelijk om te zien, zo'n vee stapel op het Marktveld in Sommels dijk. De kinderen genieten ervan om zoveel beesten bij elkaar te zien netjes zij aan zij in één rechte lijn. Wat ge nieten de bewoners ervan. Op nog geen twee meter afstand van de voordeur die beesten voor de deur, echt iets om trots op te zijn. Het is binnenshuis ook heel goed speurbaar. De strootjes en al les wat er aan vast zit, zo gezellig hui selijk. Prettig voor de mensen die het nadien weer mogen aanbezemen, met alle respect. De dames c.q. huisvrouwen voelen zich gelukkig weer eens extra te kunnen schrobben. Het kost hen extra geld om alles weer schoon te krijgen gezien de hoeveelheden water die no dig zijn. De bewoners kuimen nauwe lijks hun huis terug vinden gezien de entree's zowel van de voor- als achter kant lichtelijk versperd zijn. Wel een succes! Velen zullen er wel bij varen. Niet zo lang geleden is er sprake ge weest over de markt in Sommelsdijk. De sterk gefundamenteerde brieven alsook de handtekeningen zijn toen de doofpot ingegaan. De bewoners van de Voorstraat hebben daar niets meer over gehoord. Wel zijn we van mening dat de markt in Sommelsdijk moet blijven, maar dan liefst op het WURFT. Een pracht terrein voor dergelijke objecten ook gezien vanuit de verkeersveiligheid. Het zou voor de busmensen wel enkele stappen meer betekenen, maar dat is wel te doen. Het is echt de moeite waard vanuit de democratie gezien dit verder te onderzoeken. De weg van de minste weerstand is wel om het een en ander als kennisgeving terzijde te leg gen. Mogelijk dat onder het huidige college meer initiatief genomen zal worden. Echt iets om trots op te zijn! C. M. V. Binsbergen. «lla goeda merken In ién zaak Middelburg L.Delft 103-105 Tel. 01180-7684 Ook In Den Haag Groningen Heerlen INGEZONDEN Geachte redactie. Gaarne opname in uw veelgelezen blad Eilanden-nieuws, waarvoor bij voorbaat vriendelijk dank. De heer Huijsen te Nieuwe Tonge heeft een oproepje gedaan, om te weten te komen waar en hoeveel die vreem de vogel de Notenkraker werd gesig naleerd. Dat kan ook mijn goedkeu ring w^egdragen. Maar ik neem aan dat er toch nog heel wat mensen zijn en speciaal de natuur liefhebbers, die toch wel wat meer willen weten van deze vreemde vogels. En daarom wil ik gaar ne hierop een nadere toelichting geven. Allereerst is de notenkraker een zeld zame mooie vogel, iets groter dan een merel, wat kleiner dan een vlaamse gaai. Wat kleur betreit heeft deze vo gel wel iets weg van een parelhoen, in zijn geheel iets donkerder en zeer glanzend. De N.K. die wij hier waar genomen hebben ds de Siberische dun- snavelige Nucifraga, caryocatoctus Mar- rarhijnchus, ook wel genoemd Slender Büleue Nutcraker; Siberisoher Nusha- her. Casse - noix de Siberië. Hoofdkleur is bruinzwart met druppelvormige witte vlekken, op de vleugel witte vlek, staart zwart met witte punt. De snavel is slank en een weinig gebogen. Wij spre ken van een vreemde vogel, maar dat is niet waar, want de N.K. komt welis waar onregelmatig voor in Nederland. Soms weinig of in het geheel niet, an dere jaren van eind sept. tot in nov. zeer talrijk. In 1893, 1900, 1911 en 1913 in groot aantal. In 1912 en 1917 minder. Hun broedegebied ligt in Siberië, Komsjots- ka, Korea, en Japan. De N.K. schijnt gebonden te zijn aan de 'bossen van de Arvé-Den, waarvan zij de zaadjes eten. Verder zijn het weer omnivor- ren, ook nestplunderaars en eierdieven. Ziedaar een korte beschrijving van de Siberische Notenkraker. Nog wil ik even vermelden dat er twee soorten van deze vogels zijn, er is n.l. ook nog de diksnavelige N.K., Nu- rigraga caryorotactus, deze vogel is in ons land maar enmaal waargenomen en wel 7 okt. 1911 te Gendringen. Opgemerkt zij nog dat de N.K. be hoort tot de orde der kraaien. A. Peekstok, Westdijk 47, S'dijk. Dit is de foto van de manager van de boerderij van de Kenyasche ex-onder wijzer, nu lid van het parlement is en groot-landbouwer. Het bedrijf, dat eens behoorde aan een Zuid-Afrikaan, waar op nu het boeren weer opnieuw opge vat is, waar Nederlandse landbouwdes kundigen adviezen geven om het op gang te brengen. Wij moeten ons van het menselijke, emotionele in ons distanciëren en zeg gen, ze hebben de Zuid-Afrikaanse boe ren het leven zo zuur gemaakt, dat ze wegtrokken, laten ze nu maar zien, dat ze er zelf wat van maken. Het kei harde, moderne standpunt is: zo zijn de feiten, het land Ugt braak, er dreigt in POEDER. CR.EME OLIE-ZEEP de gehele wereld een voedsel-tekort, la ten we trachten, waar het mogelijk is, te helpen voedsel te verkrijgen. Wat er gebeurd is beschouwen de Ke- nyanen als volkomen legaal. De boer derijen liggen er, moeten in produktie komen. We zijn in een streek, dat ongeveer 2300 meter boven zee ligi;. De regentijd is achter de rug dat ligt in de maan den mei, juni en juli, de warmte komt pas, als wij het in Nederland koud gaan krijgen november tot februari. Maar dat het nog fris is kan men aan zijn kleding zien, hij is modern gekleed. Lange broek, wit overhemd, en een wollen sweater of zo iets omgeslagen. In zijn rechterhand heeft hij een boek, een belangrijk iets, het is het aanteken boek van het bedrijf. We zijn met de Nederl. vrijwilliger meegetrokken, om dat het die dag de beurt was het vee te controleren. Er waren 50 koeien op dit bedrijf en vijftig schapen. Het aan tal kalveren weten we niet. Het vee ziet er niet zo goed uit als in Nederland, maar daar is ook wel het beste van het beste. Mijn broer en ik zijn eens op Cypres geweest op een boerderij van een Cyprioot, die een Fries had aangesteld als manager van zijn boerderij. Deze Fries deed alles om de kwaliteit van het Friese stamboek vee op peil te houden, uit Nederland kwam speciaal voedsel veekoekjes o.a. om de melkproduktie zo hoog mogelijk op te voeren. Toch verkreeg hij, ondanks zijn zorgen, maar ongeveer 1/3 van de melkproductie van het vee in Friesland. Hier, in deze omgeving van Eldoret, was veel om het vee goed in stand te houden. Er was gras, de temperatuur is er niet hoog. De melkproduktie per koe bedraagt er van Va tot IV2 gallon, dat is dus van 2V2 tot 7 liter per koe. Dat is dus niet hoog maar ik maak dan weer de vergelijking met Cypres (in de Middellandse zee, waar de tempera tuur veel hoger is dan in deze omgeving van Eldoret) het valt mee. De koe wordt er met de hand gemolken, toch zijn er al Kenyanen die melkmachines hebben of besteld hebben. We kwamen op andere boerderijen waar men opstallen gereed maakte, om deze machines neer te zetten. Maar hier werd met de hand gemolken, de melk wordt verzameld, gaat dan door de se- perator, waar de room afgescheiden wordt van de ondermelk. De ondermelk gaat naar de kalveren, de room naar de melkfabriek. Daar maakt men dan bo ter en kaas. Op de weg van Nairobi naar Eldoret passeerden we zulk een grote fabriek. Maar hier konden we zo gauw geen fabriek vinden, en weten niet, hoe de room bewaard wordt en waarheen verstuurd. De controle op deze beesten die mor gen was de aanwezigheid van teken. Het vee, dat hier bijeengedreven is wordt dan door een grote goot vloeistof heengedreven, waar het bijna geheel ondergedompeld wordt. Je krijgt de in druk of ze een meter of tien moeten zwemmen door een bad, waarin cupro- tox is opgelost. De teken kunnen niet tegen dit vergif, laten los en sterven. De teken hechten zich vooral onder de staart van de koeien. Dus, na het bad stond onze Nederlandse vrijwilliger met deze manager gezamenlijk de beesten te controleren, de staart werd opgelicht, af en toe werd er een beest gevonden, die nog niet van zijn plaaggeesten was bevrijd, en dan ging men opnieuw de teken „te lijf". Het is allemaal vrij eenvoudig doch dé herder in het achterland van Kenya doet het niet. Men moet dat vee eens gezien hebben, mager, en door voedselgebrek en door slechte verzor ging, om te zien, hoe veel beter het hier is. Er zijn grote weiden voor het vee helaas hebben we de merkwaar digheid gemist, dat vaak in deze omge ving giraffes tussen de koeien in mee- grazen van het gras ofschoon een giraffe, met zijn lange hals liever de boombladeren van de Afrikaanse bo men afgritst. De arbeiders op deze boerderij zijn ongeschoold en hun loon is 150 shdlUng per maand. Dat is dus ongeveer 77, Er zullen wel enige faciliteiten bijko men, maar daarover wordt niet ge sproken. Veeboeren hebben er hun problemen, niet alleen tegen teken en andere plaag geesten en ziekten, ook tegen diefstal. In die omgeving van Eldoret woont een volksstam, die tot ritus van het man- worden van een jongen de stelling heeft dat een jongen pas man is, als hij koei en heeft gestolen. Daar is het stelen geen kwaad, maar een manlijke han digheid. Men ziet er geen misdaad in om iemand, die zijn vee moeizaam met veel zorg heeft opgekweekt, zoals op deze boerderij, of met veel minder zorg nog op ouderwetse manier bij andere stammen af te nemen. Je moet maar zorgen, is dan hun stelling, dat het niet gebeiu-en kan. Daarom zijn bij verschillende boerde rijen afgesloten verzamelplaatsen, waar het vee des avonds ingedreven wordt. Zowel op de weiden als op die verza melplaats is dag en nacht bewalung. Toch gebeurt het nog men weidde er niet over uit, hoe het dan toch kon ge beuren en we vermoeden dat de bewa ker overvallen wordt. Het vee wordt meteen opgejaagd en dan gaat het in de richting van de grens, die na onge veer 60 uren drijven bereikt kan wor den. De koeien moeten onafgebroken opgejaagd worden, velen kunnen deze geforceerde mars niet aan en bezwijken. Soms wordt toch het vee wat rust ge gund, op een eenzame plaats mag het overdag blijven staan. Maar vooral des nachts gaat het verder. Er is politie, die als ze bericht krijgt van de diefstal er direct op uit gaat. Nu is het maar, welke weg hebben de vee- dieven genomen, gaat het door grasland, dan zijn de politieauto's er snel bij. Maar gaat het door bossen heen, dan wordt de taak moeilijker. Met zijn buurlanden heeft Kenya een overeenkomst, dat de politie van Kenya de veedieven tot 50 kilometer over de grens mag vervolgen. Of dat helpt? De tijd zal het leren. Kinderachtig is men in Kenya niet als men veedieven te pakken krijgt. De straf is vijf jaar dwang-arbeid. We hebben verschillende ploegen dwangar beiders waaronder allicht veedieven, in Kenya aan het werk gezien, langs de wegen werkzaam of bij opbouw van ge bouwen. Maar het is wel een beetje barbaars om te eisen van een jongen, wil hij man worden, te dwingen vee- dief te zijn, met de grote risico dan 5 Commissie Kerkbouwactie, uit gaande van de Gereformeerde Gemeenten van Capelle aan de IJssel, Rotterdam Hoogvliet en IJsseVmonde. C. H. IJ. L. S., Er is in Nederland een trek naar het westen. Hier groeien dorpjes uit tot steden; steden smelten samen met hun randgemeenten. Bewoners van oude stadskernen ver huizen naar nieuwe wijken. Mensen uit de provincies vinden hier werk en ves tigen zich hier blijvend. Misschien komt ook U binnenkort hier wonen of wellicht vinden uw kinderen hier hun toekomst. Zult U, zullen uw kinderen, die men sen uit onze gemeenten hier een ker kelijk onderdak bij de Gereformeerde Gemeenten vinden? Rome en Arminius bouwen hier volop kerken. Wij vergaderen in scholen en nood- gebouwtjes. Maar dit kan slechts tijdelijk. Er moet iets gebeuren. Ook wij moeten bouwen voor nu en voor de toekomst. Er gebeurt ook iets. Maar naar de man is, is zijn kracht. Er is weinig en er is veel nodig. Want bouwen in Randstad is duur. Een veenachitge bodem, dusdure heiwerken. De overheid stelt hoge eisen aan uiterlijke vormgeving. Grond voor kerk bouw kost gemiddeld f 100,per m2. Politie en brandweer eisen ruime gang paden, zodat de ruimte binnen niet vol ledig wordt benut. Een kerk in Rand stad Holland kost minstens f 1300 per zitplaats. Wij willen goedkoper. Maar het mag niet. Toch moeten wij bouwen, dus moet er veel geld komen. Voor de bouw van kerken voor de drie bovengenoemde gemeenten is no dig de ontzaglijke som van DRIE MIL JOEN GULDEN. Om dat bijeen te brengen hebben de kerkeraden van deze gemeenten een commissie ingesteld. Deze stelt zich ten doel de benodigde gelden bijeen te bren gen. Een onmogelijke taak? Ja, voor ons alleen niet te volbren gen. Maar Nehemia zei: „God van den hemel zal het ons doen gelukken, en wij. Zijn knechten zullen ons opmaken en bouwen. En samen bouwden zij de muur. Wij vragen ieder, die dit leest, per soonlijk af: Doet U met ons mee? Velen hebben ons reeds geholpen met een lening. Maar nog meerderen zou den ons kunnen helpen. Juist U, die ons geen igroot bedrag kunt lenen, wordt door onze te voeren actie in staat ge steld, uw liefde tot onze gemeenten daadwerkelijk te tonen. Binnen enkele weken D.V. zal U per soonlijk een lening worden gevraagd van slechts TWINTIG gulden. U ont vangt hiervoor een schuldbekentenis. Het geld blijft uw eigendom. Wij vragen het slechts enkele jaren te mo gen gebruiken voor ons doel. En dat doel is het bouwen van kerken voor ons, voor onze kinderen. Voor de vele mensen uit onze gemeenten in den lande, die zich hier vestigen. Misschien voor V, voor uw kinderen. Wij vragen geen giften. Wij vragen ook geen grote leningen, want ieder heeft zijn eigen zorgen. Wij vragen slechts een klein bedrag ter leen. De hoeken van uw maaiveld. Die moet U volgens Leviticus 19 laten staan voor de armen onder uw broederen en voor de vreemdelingen. U hoort zeer binnenkort meer van ons. Deze actie wordt van harte aanbevo len door de predikanten: Ds. L. Rijksen, Ds. A. Vergunst, Ds. G. J. V. d. Noort Voor Goeree-Overflakkee eveneens aanbevolen door: Ds. P. Blok te Ddrksland. De 3 jongeren organisaties op Flak- kee, de KPJ, de CPJ en de PJG houden hedenavond, vrijdag 15 nov. in hotel Spee te Sommelsdijk, om 8 uur een ge zamenlijke teach-in. O.a. kunnen vragen worden gesteld over de ontwikkelingshulp (riet- en bietsuiker), oorlog en vrede (Zuid-Viet nam-Israel) Rassenpolitiek (Amerika- Afrika) en Samenwerking tussen ver schillende landen. Als forum fungeren ds. van Hoog- straaten, kapelaan Hogewegen, dhr. v. Kampenhout, dhr. C. van Rumpt en dhr. V. Oosterloo. Dankdag. A.s. woensdag 20 novem ber zal in beide kerken Dankdag wor den gehouden. In de Herv. Kerk hoopt des morgens om 10 uur en des avonds om 7 uur voor te gaan Ds. Kraaij, en bij de Geref. Gemeente des v.m. 10 uur Student L. Blok van Zeist, des middags om 2 uur en des avonds om 6 uur ds. Vergunst van Rotterdam-C.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1968 | | pagina 9