Kan men naderend dooiweer ruiken? a Veilig heids gordel voor honden ZEISS i KindeAfiaek^fe HUUl Bijeenkomst Ver. van Suikei zieken te Middelliarnis lil. Pil Achler de grenspaal apijt' t*a»C>;^ofC SALOI ^ALON WEERPRAATJE •JONGE UENEVER HAAL HENKES IN HUIS HAMMON EMiNENl SOLINA RI-HA pHiLICORI PIANO'! J. Keuvelaar Ditjes en Datjes luis de po SOI Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" De nek-aan-nek race tussen Nixon en Humphrey heeft vorige week niet al leen het Amerikaanse volk, doch nage noeg de gehele (westerse) wereld in spanning gehouden. Eerst woensdag middag werd bekend, dat de republi keinse kandidaat Nixon het pleit had gewonnen en zich dus de toekomstige president van de Verenigde Staten mocht noemen. Hoewel het stemmenverschil tussen de twee kandidaten gering was slechts 300.000 stemmen (in 1960 toen Nixon door John Kennedy werd versla gen was het verschil nog kleiner) had Nixon toch beduidend meer kies mannen achter zich om straks defini tief te worden gekozen. Alle deelstaten wijzen namelijk z.g.n. kiesmannen aan, die tesamen als college van kiesmannen officieel de president aanwijzen. Nadat dit is gebeurd, zal de nieuwe president op 20 januari 1969 officieel zijn ambt aanvaarden. Hij wordt dan beëdigd door de president van het Amerikaanse hooggerechtshof en daarna spreekt hij zijn eerste presidentiële rede uit voor het Congres en het Huis van afgevaar digden (bij ons zouden wij spreken van een verenigde zitting van de Staten- generaal). De keuze. Dat Nixon niet een grotere meerder heid heeft verworven, is te danken aan Wallace, de man die zich als derde kan didaat had opgeworpen, en die meer dan 8 miljoen stemmen wist te behalen. Het was tevoren al duidelijk dat Walla ce beslist geen serieuze gegadigde was voor het Witte Huis, maar hij heeft wel veel afbreuk gedaan aan de uit eindelijke keuze van het volk. De acht miljoen stemmen, die naar Wallace zijn gegaan, kunnen wel .althans voor het merendeel, als stemmen van ontevrede nen worden beschouwd, die het om een of andere reden niet eens is met de huidige Amerikaanse politiek. Waren de Humphrey-stemmers het dan wel eens met de politiek van Johnson? Dat is nog zeer de vraag, want tijdens de verkiezingscampagne heeft Humphrey doen uitkomen, dat hij zich toch nog wilde losmaken van de Johnson-politiek (met woorden alleen om Johnson niet teveel te kwetsen?), die hij overigens als een trouw paladijn heeft gediend. Humphrey's uitspraken van de laatste dagen beloofden niet veel goeds voor Zuid-Vietnam, want nog kort voor de verkiezingsdag heeft hij verklaard, dat de V.S. dan maar zonder Zuid-Vietnam in Parijs zouden moeten onderhandelen. In het parlement van Zuid-Vietnam is deze verklaring niet zonder reden verraad genoemd. Wan- i neer men de berichten uit Zuid-Viet nam naar juiste waarde schat, moet men tot de conclusie komen, dat be halve de regering van Zuid-Vietnam ook de honderdduizenden Amerikaanse soldaten in dat land niet bijster geluk kig zijn met de bomstop van Johnson. Men vreest het ergste, indien Noord- j Vietnam en de Vietcong aan hun eisen I blijven vasthouden. En daar ziet het nog steeds naar uit. De Vietcong-delegatie mag dan in Parijs zijn aangekomen, de vredesduiven zijn er nog niet losgela- I ten. Wij betwijfelen, of de echte vre- j desboodschap spoedig naar Vietnam zal worden overgebracht. Nixon kan wel verklaren, dat de vrede naderbij komt, maar zover zijn wij nog niet. Zelfs zijn wij nog niet eens aan een wapenstil stand toe. Verdeeldheid overbruggen. Naar Amerikaanse gewoonte wordt de strijdbijl tussen de twee partijen na de verkiezingen begraven. Humphrey heeft zijn steun aan Nixon toegezegd, terwijl de toekomstige president als zijn doel ziet de verdeeldheid te overbrug gen, ook die tussen de blanke en de ne- (van onze weerkundige medewerker) Het is officieel nog wel geen winter en wat Thialf aan voorbereidende voor postengevechten heeft laten zien, was in onze omgeving echt niet imponerend. Toch lopen we" (met het barre sei zoen niet ver af meer) er maar een beetje op vooruit door een kwestie aan te roeren, die de meeste lezers wel zal interesseren: kan men naderend dooi weer ruiken? Dezer dagen kwam mij een brief on der ogen met de volgende inhoud, be trekking hebbend op een verschijnsel in een februarimaand. „Zondagavond voorspelde de radio winter en matige vorst met weinig bewolking. Dit leek op winter met hogedruk-gebieden van Polen tot Schotland. Toen ik diezelfde avond buiten kwam, voor het stevig, plus minus zes graden. Maar er hing een geur van aarde (graswortel) in de lucht, waarop ik tegen mijn vrouw zei: Dit wordt geen winter, maar dooi. Inderdaad meldde de radio dit maandagmorgen eveneens. Ik vraag mij af hoe het mogelijk is, dat de grond dit eerder voorspelt dan de radio! Dit kan geen simulatie zijn. Ik heb het zelfs wel eens waarge nomen onder een dik pak sneeuw met nog zeer strenge vorst". Een volkomen sluitende verklaring voor het verschijnsel kan moeilijk wor den gegeven. In de wetenschappelijke literatuur vindt men hierover niets. We zouden het verschijnsel „dooi rui ken" misschien dan ook het beste kun nen klassificeren onder het hoofd „Raadselachtigheden in de natuur", wa re het niet, dat we in enkele populaire werkjes over het weer er iets over vonden. In het uit het Frans vertaalde boekje „Onze volkse weerkunde" van dr. L. Dufour (uitgegeven in Brussel) wordt onder het hoofd „De reuk" het volgende gezegd. „Bij het naderen van een storm zakt de luchtdruk snel. Dit maakt de rot- tingsgassen, voortkomend uit orga nische stoffen, die in staat van ont- gerbevolking van Amerika. Daarmede dient hij een voortreffelijke zaak en daarvoor kan hij op de steun van de overgrote meerderheid van zijn volk re kenen. Dat op zichzelf is al zeer be langrijk en het zou voor Nixon pleiten, wanneer hij zich ook van de daadwer kelijke medewerking van vooraanstaan de Democraten, zoals Humphrey e.a. zou kunnen verzekeren. Dat Nixon een hardere lijn tegenover de communisten zal volgen dan Hum phrey mag als vaststaand worden aan genomen. Dat is ook een winstpunt, want de wereld is niet gebaat bij een maar toegeven politiek. Want dat is meestal een teken van zwakte. De we reld heeft geen behoefte aan een „twee de" Tsjecho-Slowakije, maar aan man nen, die „neen" durven zeggen en daar naar handelen, wanneer dat „neen" be trekking heeft op de aantasting van de vrijheid en een rechtvaardige zaak geldt Wij geloven, dat Nixon het vertrou wen verdient van allen, die de strijd om de vrijheid in deze wereld willen voe ren. Wij hopen van harte, dat hij dat vertrouwen waard zal blijken te zijn en wij bidden hem toe, dat hij kracht en wijsheid van God moge ontvangen om „zijn ambt en plicht" getrouw tot Zijn eer te verrichten. binding zijn, vrij en de lucht wordt dientengevolge onaangenaam voor personen met een gevoelig reukor gaan. Dit is niet aan de aandacht van het volk ontsnapt en er bestaan in het gehele land zegswijzen, die regen aankondigen als riolen, mest hopen en beerputten een onaange name reuk verspreiden en als lucht bellen openbarsten aan de opper vlakte van moerassen, poelen en stilstaande sloten". In J. Buisman's „Weer of geen weer?" (Uitgave Zutfen) wordt vermeld, dat o.m. het sterk geuren van berken een voorteken van regen zou zijn. De schrij ver denkt ook, dat dit een gevolg is van door luchtdrukdalingen vrijkomende gassen. Deze zouden eveneens verant woordelijk zijn voor het stinken van grachten e.d. (Nadruk verboden) SOMMELSDIJK Zes-jaariykse stemming. Dinsdag 19 nov. a.s. zal de zes-jaarlijkse stemming plaats hebben van stemgerechtigde le den van de Hervormde Kerk, om uit te maken hoe de volgende jaren de ambts dragers gekozen zullen worden, of door de gemeente, of door de kerkeraad, of door kerkeraad en gemeente samen. Het laatste is thans het geval. De stemming zal worden gehouden in „Vita-Nova", op genoemde datum, 's avonds 8 uur. Humor uit de kindermond. WIJZER Paultje (3 jaar) zegt iets dat vader niet bevalt. Vader (boos): „Ben je niet wijzer?" Paultje: „Als ik wijzer was, zat ik dn de klok." RIJWIELPADVERENIGING OPGEHEVEN De rijwielpadvereniging Utrecht met omstreken (UMO) wordt na een bestaan van precies vijftig jaar opgeheven. Het bestuur van de ruim 1700 leden tellen de vereniging is van mening dat het aanleggen en onderhouden van toeris tische fietspaden een taak voor de over heid is geworden. Bij de liquidatie had de UMO nog 80 km fietspad in beheer. Als hommage aan het werk dat deze vereniging verricht heeft, zal de A.N. W.B. een nieuwe fiets- en bromfietsrou te die in 1969 in de omgeving van Zeist en Austerlitz wordt uitgezet naar de UMO noemen. Het moderne LEITHEN VEST AN SPORT handbreigaren is in een woord weer galoos, zowel wat materiaal als kleuren betreft. Verrukkelijk zacht en woW.g, heerlijk warm, maar toch licht, luchtig en soepel. Bovendien is het sterk, trekvast en vormvast. Kledingstukken van LEITHEN VESTAN SPORT kunt u zonder enige angst in de wasmachine stoppen. De prachtige kleuren houden ook na ontel bare wasbeurten hun helderheid. Krimpen of vervilten is uitgesloten. LEÏTHEN VESTAN SPORT is - ook omdat het zo geweldig uitbreit - zeer voordelig: f 1.80 per kluwen van 50 gram. Onthoud of noteer vooral de naam: LEITHEN VESTAN SPORT. Alle inlichtingen worden u graag gegeven door uw wolleveran cier of de fabrikant: N.V. Sajetfabrieken P. Clos Leembruggen, Postbus 38, Leiden. Beste meisjes en jongens! Allereerst de prijswinners van het oktoberwerk. Jullie zult zeggen: is dat al een maand geleden? Ja, zo is het. Toen wisten we nog niet wie nu een prijs zouden hebben, maar nu is het bekend. Hier volgen de namen: Joke Hoek, Ouddorp Ineke Guiljam, Borssele Sjaan Hoek, Ouddorp Diny Guiljam, Borssele Leny en Johan Kieviet, Sommelsdijk En nu het nieuwe raadsel, NOVEMBERRAADSEL 3 1. Krijgsoverste die melaats was. 2. Schoonzuster van Ruth. 3. Eén van de grote profeten. 4. Koning van Salem, die Abraham tegemoet ging. 5. Broer van Naëma (Gen. 4). 6. Landstreek waar Mozes' schoonvader woonde. 7. Ging tegen de wet van de natuur drijven door aanwijzing van Elisa. 8. Oom van Ester. 9. Koning in Paulus' tijd (Handelingen). 10. Eén van de schatsteden van Farao (Exodus). 11. Een tentenmaker van ge boorte uit Pontus (Handelingen). Als deze woorden goed zijn, dan, vor men de beginletters een uitspraak van een weduwe, die in haar land terug kwam. Dit raadsel werd ingezonden door Leintje Minderhoud, Serooskerke. BRIEVEN Mattie R. Middelburg. Hartelijk ge feliciteerd met je verjaardag. Dat is gisteren geweest, denk ik, want jullie krijgen de krant op zaterdag. Heb je het verlangde nog gekregen? Wees er dan maar zuinig op. Ook je zusje gefelici teerd, hoor! Zo'n friteskraampje in de buurt is niet zo best voor de portemon nee. En misschien voor het lichaam ook niet. Truus O. Domburg. Fijn, dat jullie het nogal goed hebben getroffen met het weer in die late vakantie. En leuk dat Ellen er ook bij was. Weet je al iets van het type-examen? Je vond het niet moeilijk, dus zit je niet zo erg in span ning. Opa zal wel blij zijn geweest met dat gelukstelegram; dat krijg je niet zo vaak. Janneke V. Mlddelharnis. Wat heb jij mooi postpapier van de bank! En kreeg je dat zomaar voor niks? Maar de kraaltjes van Corrie en Marian zul len ook wel prachtig zijn. Is je poesie- versje al ingeplakt, en heb je er een plaatje bij gedaan? Jan de B. Geldermalsen. Wat zal dat een mooi stuk speelgoed zijn! Maar ik verschrik van de prijs! Als je nu de eerste prijs voor een tekenwedstrijd krijgt, dan helpt dat een beetje om aan dat bedrag te komen. Dat je wel eens prijzen zou winnen voor tekenen, had ik altijd al gedacht. Hoe is het met Ba rend? Wat scheelt hij eigenlijk? Is het weer goed gekomen met dat meisje, dat tegen haar zin moest „koppen"? Jan van S. Stellendam. Hebben jul lie die reis naar Den Oever met een auto gedaan soms? Het staat er niet bij, maar je schrijft over een mooi ritje. En dat is het inderdaad wel. Geen won der dat je de volgende dag moest uit slapen. Gelukkig dat de peen uit en weg zijn; dat is weer een zorg minder. Anton de B. Geldermalsen. Daar heb ben we Anton weer! Heb je weer zin om mee te doen? Dat is fijn! Ik mag weer al genieten van je beschrijving van elektrische treinen van jou en van Dik; van lampjes die branden, en vooral als het donker gemaakt is. Jullie zullen elkander wel vermaken, en ik denk, dat 'je ouders geen kinderen aan jullie heb ben, als jullie verdiept in het spel bent. Lenie D. Zoutelande. Heb je ook nog moeten helpen op het land? Ja, alle handen waren welkom, nu het almaar regende. Maar er is gelukkig nog een tijd gekomen, dat het heel goed ging; toen bleef het droog, maar de grond was nog nat. Vind je het altijd weer leuk om de raadsels op te lossen? Ja, dat vinden de meesten en daarom blij ven zij zo lang meedoen. Jeannet S. Krabbendqke. Had je maar één t? Dan loopt het nogal los. Maar het was een t voor je moedertaal en dat is wel een beetje erg. Misschien wordt het toch nog een voldoende eer het rapport komt. En hoe is het gegaan op twee november? Was je al eens in Zierikzee geweest? Je moet er eens iets van vertellen, hoor! Tjeerda V. Middelburg. Ben je naar Ouddorp geweest? In die plaats zitten heel wat krantenichtjes en -neefjes, al tijd nog zo geweest. Fijn, om in een nieuw huis te wonen, en dan in de ver te de auto's zien rijden. Dat is beter dan vlak langs de ramen. En woont je meester daar ook? Het afwassen en afdrogen moeten jullie voortaan om de beurt doen; elke dag omwisselen. Als het je beurt dan is van afwassen, dan denk je maar aan de vol gende dag: dan mag je weer afdrogen. Gekibbel is er dan niet meer. Een leuk tekeningetje, Tjeerda! Piet K. H. I. Ambacht. Kun je de prijs goed gebruiken? Dat is best. En was het een verrassing? Dat vind ik leuk. Heb je de bof nog gekregen? Als het dan maar niet was toen je verjaarde. In de regel gaat die ziekte het huis rond en meestal worden al de kinderen aange tast. Teim van G. OoUgensplaa*. Hoe gaat het met de gupjes? Zijn er nog geen doodgegaan? Dat gebeurt nogal eens. Wat zal jij in de vakantie veel bollen gepeld hebben! Daar zal vader wel blij mee zijn. Leuk, dat de neefjes uit Le- wedorp er waren. Janneke schrijft niet druk. Nu is er ook geen brief van haar bij de stapel. (Op 't laatste nippertje kwam er net nog één). Arja van R. Zeist. Alvast hartelijk gefeliciteerd met je verjaardag, Arja! Het is wel een beetje voorbarig, maar ik hoop dat je die dag toch beleven mag, en na dezen nog vele keren. Vind je vakantie fijn? In kan het begrijpen, want het is zoals je schreef, altijd maar rekenen en taal. En thuis kun je doen wat je wil, hè? Plet V. Middelburg. Je hebt een goede tekening gemaakt: een vrachtwagen vol met brieven, die ik in die veertig jaar heb ontvangen. Dat zal een heel vracht je zijn, allemaal bij elkaar. Iets voor oud papier dat je verzamelt voor de zending. Het is mooi werk bij de boer op het land, hè? Nu was het heel druk, toen jij er was. Is de direkteur van de krant een echte oom van je, of een oom zoals ik die van jou ben? Heleen van R. Zeist. Ja, het is fijn om een week lang geen huiswerk te hebben, want soms zou je tureluurs worden, hè? Er moet wel een tijdje pauze tussen zitten, anders houden jul lie het niet vol. Ben je nog naar Flak- kee geweest? Dat hoor ik nog wel in het vervolg. Rien M. Mlddelharnis. Je hebt de va kantie goed besteed, nu er zoveel bollen te pellen waren. Het was al vroeg dag voor je, om half zeven. Dat zal je niet gewend zijn als het school is. Jammer dat de bollen zo gauw op waren. Zijn er geen andere meer gekomen? Hoe is het nu met Teun? Jannie van R. Zeist. Jullie mochten dus drie kwartier vroeger uit school. Dat was zeker voor hen, die nog op reis moesten, om 's avonds nog op de plaats van bestemming te zijn. Jij bent dus ook op die zendingsverkoping ge weest. Heb je ook iets gekocht, of heb je alleen maar toegekeken? Is er veel geld bijeen gebracht? Magda P. Den Bommel. Het is weer een lange brief geworden, met alle be levenissen tijdens de vakantie. Er is veel heen en weer gereisd, en zodoende zal die week spoedig voorbij gegaan zijn. Achteraf beschouwd is zo'n week dan heel kort, maar je bent er weer eens een keer uit, nietwaar? Ada van 't L. Krabbendijke. Een keu rig verzorgde brief, Ada! Je hebt er veel werk van gemaakt. Als ik alles zo lees, zou ik ook wel appels kunnen sorteren. Een zenuwbehandeling bij de tandarts valt nooit mee. De tandarts zegt dan, dat we te lang hebben ge wacht, en meestal is dat ook zo, want het wordt dikwijls uitgesteld om er heen te gaan. De eerste dag na een va kantie valt nooit mee; dan zie je dat alles weer op haren en snaren wordt gezet: acht vakken voor de volgende dag! Nella van 't H. H. I. Ambacht. Nog hartelijk gefeliciteerd met je verjaar dag. En hier is je versje voor het album: Voor Nella! Zo een versje als je hier ziet, staat in heel je poesie niet. 'k Hoop toch dat het je plezier biedt, en toch zeker geen verdriet. Nu ben je nog jong in jaren, zorgeloos in blijde jeugd. Dat de Heere je moog' sparen, en bewandel 't pad der deugd. Binnenkort wordt het aanbrengen van veiligheidsgordels voor personen ver plicht gesteld voor alle personenwa gens. We hebben al lang gewacht tot er ook soortgelijke gordels voor meerij dende honden zouden worden aange boden. Bij een frontale botsing wordt ook zulk een dier als een bal door de wagen geslingerd. Andere ongelukken worden soms zelfs veroorzaakt door een hond, die plotseling in paniek raakt of ook ineens stormachtig zijn aaiüm lijkheid aan de bestuurder wil betüij Sedert enkele weken wordt erf dergelijke hondenveiligheidsgordel l Duitsland geïmporteerd die in dezel hoefte voorziet. Hij is verkrijgb vier maten variërend naar de buikj vang: 35-55 cm, 45-65 cm, 65-80 cml 100 cm. (Uit „Dierenbescherming"! gaan van de Ned. Ver. tot bescheit van dieren.) recht van j. 25." por r «nder eerste sto schiHerende sort. ook in huur mei recht van Ie jnqfl5.-peri fonder eerste si ,ge inruilwaarde I- piano of orgel November 1968. Oom Ko. Allemaal gegroet van OOM KO. Op de forumavond te Mlddelharnis van de afdeling Goeree - Overflakkee van de Nederlandse Vereniging van Suikerzieken, die donderdag 7 novem ber werd gehouden, werd bekend ge maakt, dat dhr. K. van Putten (67) om gezondheidsredenen zijn bestuursfunctie zou neerleggen. Behalve penningmees ter was dhr. van Putten propagandist en het is juist hierom dat voorzitter A. C. Mierop hem dankte voor hetgeen hij gedurende 17 jaar voor de N.V.S. deed. Alleen al de laatste maanden heeft hg 65 suikerpatiënten als lid van de vere niging geworven. Op zijn eigen indringende wijze en met opoffering van veel tijd was dhr. Van Putten steeds doende bekendheid te geven aan de vereniging die in ruim ste zin de belangen van de suikerzieken behartigt. Vooral beijverde de heer Van Putten zich voor het N.V.S.-werk in het belang van kinderen, die suikerpatiënt zijn of het kunnen worden. Want sui kerziekte is erfelijk. De afdeling telt momenteel ongeveer 200 leden, terwijl er op Goeree-Over- flakkee rond 600 diabeten zijn. Voor een opvolger van propagandist Van Putten ligt dus nog een grote taak. Het aantal suikerpatiënten ligt op Goeree- Overflakkee hoger dan het landelijk gemiddelde. Men mag aannemen, dat dit een gevolg is van het „vergrijzen" van het eiland. Veel jonge mensen zoe ken elders werk. Verder was Goeree- Overflakkee lang een vrij sterk geïso leerd gebied. Men trouwde veel „onder elkaar" en erfelijke factoren die een rol kunnen spelen bij suikerziekte, komen dan sterker naar voren. Voorzitter Mierop deed een beroep op de aanwezigen uit te zien naar iemand die de heer Van Putten als propagan dist kan opvolgen. De heer Van Putten drong erop aan dat jongere krachten in zijn plaats zou den treden. Hij wees er voorts op dat alle diabeten dienen te helpen bij het verwezenlijken van het grote N.V.S.- plan: het stichten van een Nationaal Diabetes Centrum. Dhr. J. Rotte, directeur van de N.V.S. gaf een opsomming van de resultaten die de vereniging heeft behaald. In het buitenland is men jaloers op hetgeen de N.V.S. heeft bereikt, onder andere een eigen kindertehuis. Wij moeten echter zorgen toonaangevend te blijven in het belang van de suikerzieken. Financieel gaat het de N.V.S. niet goed. De inkomsten van het garantieze gel op suikervrije artikelen dreigen weg te vallen. Er wordt weliswaar gepoogd subsidie te krijgen, doch diabeten zelf mogen niet achterblijven. Er zijn onge veer 125.000 Nederlanders voor suiker ziekte onder doktersbehandeling, van wie er slechts 25.000 lid van de N.V.S. zijn. Helpt U alleen mee leden te werven, juist nu de vereniging op het punt staat een belangrijk instituut te worden in de zorg voor de Nederlandse volksgezond heid. Hierbij doelde de heer Rotte op het diabetescentrum, waar alle activi teiten van de N.V.S. zullen worden ge concentreerd en plaats dient te zijn voor bejaarde diabeten. Als in 1970 de N.V.S. 25 jaar bestaat, hoopt men 50.000 leden te hebben. Om dat te bereiken, zullen alle leden in hun eigen kring propagandist moeten zijn. Er dreigt een tekort van 200.000,—. Laat het zo ver niet komen. Helpt ons te blijven bestaan, aldus dhr. Rotte. Het is uw belang en dat van alle diabeten in Nederland. In het forum hadden zitting de heren R. P. Boot, arts te Dirksland; P. de Vo gel, belastingconsulent te Melissant; C. van Es, J. v. d. Groef, resp. voorzitter en secretaris van het college voor de bijstand van de gemeente Dirksland; J. Rotte, directeur van de N.V.S. en M. C. Reckman, voorlichtingsfunctionaris van de N.V.S. Een vraag had betrekking op de nor men die worden aangehouden bij ver blijf voor een kind in het tehuis Bos en Duin. Een ingewikkelde materie, waar op geen kort antwoord mogelijk is. Uit het antwoord van de heer Van Es bleek evenwel, dat niemand om financiële re denen behoeft af te zien van uitzending. Wie niet in aanmerking komt voor bijstand en zelf alle kosten moet dragen, is de mogelijkheid aanwezig, aftrek van belasting te vragen wegens bijzondere lasten, voegde dhr. De Vogel hieraan toe. Overleg met een belastingconsu lent is aan te raden. Ook op medisch gebied waren er na tuurlijk vragen, o.a. over het gedeelte van het lichaam, waar men het beste insuline kan inspuiten. Voor een. blijkt in feite alleen het been over dus dokter Boot. Op de vraag of' kerziekte erfelijk is of niet, antwooi de arts, dat de ziekte inderdaad erii is, zeker als het ouderedagsdiabetes! treft.Kindersuikerziekte blijkt erfelijk te zijn. Voorts kwamen ter sprake de gen van een hypoglyceamie; de of suikerziekte een verandering var. meur met zich brengt, alsmede scheidene vragen met een sterk i soonlijk karakter. Een vraagsteller pleitte voor contact tussen de leden, wellicht meer vergaderen. Dhr. Rotte wees op de mogelijl kleine groepjes te vormen en in hi lijke kring problemen (o.a. met sui zieke kinderen) te bespreken of di cursussen te organiseren. In de plaats van dhr. Van P; werd als propagandist gekozen de: C. van der Sluijs. De dames N. M. van Heemst-Kt en M. van ZijU, alsmede de heer S. werden als bestuurslid hei kozen. De afdelingsleden hadden 27.50) bruikte postzegels verzameld. I worden verkocht en de opbrengst k ten goede aan het kindertehuis Bc; Duin in Huis ter Heide (U.) waar kerzieke kinderen wordt geleerd te ven met hun handicap. Een collecte bate van de kinderuitzending en de deling bracht 104,60 op. BRILLENGLAZEN by de speciaalzaak Zaadi>acl SU - MiddoIhaTois RIJMEN VAN TIJ-11| Oudenrijn, Reuzeplein. 't Mag er zijn. Er kwam lijn, In dat plan. Alleman, Werkte mee. Goed idee! Nu is 't klaar, En zowaar. Sterk veroud. Fout bij fout, Al ontdekt. Argwaan wekt Dit toch wel. Gaat 't zó snel? Trekt 't verkeer. Zo van leer? Maar het ga dan zo. het ga. Hier is 't niet Amerika! Ziezo het vee staat nu op stal] De herfst was wel een nat gw Het viel voor aldie dieren tei Er viel haast alle dagen regen] Wat geklodder in die modder,^ Wat een blubber in de wei. Men kon, om een koe te melk' Er somtijds maar amper bij! Konden al die beesten spreki Wel dan zeiden ze vast: Baas U speelt ook dit jaar geluklosi Tamelijk vroeg voor Sinterklij Alle prijzen stijgend. Door de B.T.W. Dat valt voor zeer velen, Strakjes weer niet mee. Juist de smalle beurzen, Zijn er slecht aan toe. Het is met dit alles. Maar een naar gedoe. Melkboer, slager, bakker. Schilder enzovoort. Hebben een en ander, Zoal aangehoord. Waar zal toch het einde. Van dit alles zijn? Er zit iets te haperen, Er is weinig lijn. Maar wij kunnen dokken, Wie ontkomt er aan? Hoe lang moet dit kruikje Nog te water gaan? GORINCHEM: Langendijk Tel. 01830- SLIEDRECHT: Winklerple Tel. 01840 DORDRECHT: Grote Mar Tel. 01850- ligt een rijke cell laar. deRicheliei 1 Louis de Poor ir hartelust uit orten, uren. en maar Wat een m tapijt kijken MELISSA Tel. 502 Voor al de hoogste naar iikerkerweg ilefoon (01878) |ok banden vc puwwagens |ciaal - hoge [op trekkerb; maten uit v baar. banden w( gemonteerd. gebi| LONPAS helpt I P pijnen, gewricl ^Pijn. tegen pil jt door kneuzing J Verstuikingen en ':>NPAS is eeï |6r die smereq bodig maakt. "^NPAS pakt laan. ■i"!ar bij Uw flikker of tirogist. jl-. Rietbergen i jnaarstraat 55 T< aankoop var Motorrugn motorhak, freesmach ot ketting angt U 20»/ oopbedrag oude machine. SOLO - (08380) 18 uur (O

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1968 | | pagina 6