PERMAZONE de anti-vries van IViOBlL TIJ QKKl Raad Middeiharnis wordt sluitende be groting aangeboden I SkSkf I I nÏAf WAVVSiOCAn 1 straks de vorst invalt en het kaal IIIV& wil ^99^11 koelwater in uw auto onbeschermd H Mobil Station „DE RONDE DOOM" S. v. d. Valli - Langeweg - Sommeisdillc OaROGE KNöPS, 1. Ore Toch belastingverhoging in de lucht Wie is dit ventje? Europort voor de eerste maal m een volledige visserlj-presentati iKeuvi GflSVERWflRMING 1 Ontbijt voor U gaat werken De Notenkraker Onderwijzers kunnen best gymles geven Pruts niet met spiritus of andere lapmiddelen maar neem Haal een paar bliicken bij ons benzinestation of In de garage. IVIet „PERIVIAZONE" leunt u gerust zijn. Het is een product van p^lVIOBlL OIL" N.V. en dus betrouwbaar ül KUNSTGRAS BETER DAN „NATUURLIJK" GRAS t Fa. A. Vijfhuizen IVIarktbericht bloembollen-bloemen vanaf 219,-r Fietsen voor Peru &mM '^^(^L LANLAI Ettense Veemarki lLLANDI [HIPPEI •andpadl iiddeihal Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 1 november nM^g 1 novembeJ De raad van Middeiharnis wordt te gen a.s. donderdagavond om 7.00 uur in openbare vergadering bijeen geroepen ter afiiandeling van een 24 punten tel lende agenda. Daaronder is o.m. het voorstel tot naamgeving van de nieuwe O.L. School te Sommelsdijk. Door de oudercommissie is verzocht de in aan bouw zijnde school de naam „J. C. van Gent-school" te geven. Dhr. van Gent is indertijd veertig jaar aan de O.L. school te Sommelsdijk verbonden geweest en zo zegt het prae-advies de herin nering aan zijn persoon en werk voor de school leeft nog steeds voort. B. W. adviseren de raad aan de wens van de Oudercommissie gehoor te geven. Bouw berging. Beschikbaarstelling van een crediet van 3000,wordt gevraagd t.b.v. de bouw van een berging bij de Openbare Kleuterschool te Nieuwe Tonge. De op slag vindt thans in de gangruimte plaats wat tot een onhoudbare situatie leidt. Schoolvorderingstests. Voorgesteld zal worden voor het cur susjaar 1968 -1969 een bedrag van 3100,beschikbaar te stellen m.b.t. het invoeren van schoolvorderingstests. Deze test worden van bijzonder groot belang geacht opdat voor elk kind de juiste schoolvorm van voortgezet on derwijs kan worden gekozen. Daartoe is de z.g. schoolvorderingstest een van de minst kostbare en toch goede mogelijk heden. Deze wordt gehouden door middel van een 4-tal, op de leerstof van de klassen 5 en 6 van de basisschool gebaseerde, standaardproefwerken. De leerlingen van klas 5 en 6 maken onder toezicht van de eigen klasseonderwijzer dan elk Va jaar 1 proefwerk. Het werk wordt beoordeeld door een bureau, waaraan diverse deskundigen verbonden zijn. Aangezien dit bureau een uitgebreid werkterrein heeft, is een zuiverder en objectiever waardering van het geleverde werk mogelijk dan dit het geval is indien elke school al leen maar maatstaven binnen de eigen groep kan aanleggen. Een winstpunt bij deze methode is ook, dat zowel van de leerling als van de school kan worden bepaald welke plaats in het grotere geheel wordt in genomen. Het deelnemen aan de schoolvorde- ringentest zal leiden tot een uitgebreide informatie over de voor het voortgezet onderwijs bestemde leerlingen, het zal afschaffing van de op een toelatings examen gerichte opleiding tot gevolg hebben en daardoor een evenwichtiger onderwijspakket in ,de hogere leerjaren van de scholen voor basisonderwijs be vorderen. Met de hoofden van de openbare en met de besturen van de betreffende bij zondere scholen is overleg gepleegd over het invoeren van de schoolvorde- ringentest. Algemeen is de wens geuit tot aansluiting bij het Wetenschappelijk bureau van de afdeling Onderwijs en Volksontwikkeling van de gemeente Rotterdam. Invoering van de schoolvor- deringentest is ook de wens van de rijksscholengemeenschap Goeree en Overflakkee. Momenteel is ten dienste van het basisonderwijs aan die scholen gemeenschap een proefklas verbonden. Aan de hoofden van de scholen voor basisonderwijs is medegedeeld, dat door verschillende oorzaken het instandhou den van die proefklas zeer moeilijk is en binnenkort zal worden beëindigd. Ook van de zijde van het rijksschool- toezicht op het lager en voortgezet on derwijs wordt op aansluiting aange drongen. Uitbreiding begraafplaats. Op de begraafplaats „Vrederust" te Middeiharnis is nog voor plm. 3 jaar ruimte aanwezig. De begraafplaats dient derhalve naar de zuidzijde te wor den uitgebreid, over welke grond op korte termijn kan worden beschikt. Voor de uitvoering daarvan wordt de raad een crediet van 20.000,ge vraagd. Grevelingenbekken. Aan de raadsleden is eerder een exemplaar van de structuurschets voor de ontwikkeling van het Grevelingen bekken aangeboden. In de komende raadsvergadering zal de schets ter dis cussie worden gesteld. De schets zal, wanneer zij de instemming verkrijgt van de participanten in de stichting (Stichting Recreatieplan Grevelingen bekken), de basis gaan vormen voor de verdere uitwerking van de plannen en voor de structuur-, streek- en bestem mingsplannen. B. en W. zien in de schets een aanvaardbaar begin ter ver dere planning van het gebied der Gre- velingen. Schoolraad vroeg gym-vakleraar. B. en W. hebben bij brief van 31 okt. 1967 aan de Schoolraad van het open baar lager onderwijs te kennen gege ven afwijzend te moeten beslissen op het verzoek van de schoolraad tot aan stelling van een vakonderwijzer voor gymnastiek. B. en W. grondden hun af wijzing op de berekening dat die aan stelling aan salaris en andere lasten een jaarlijkse uitgave van 40 a 45.000,- zou vergen. Ook aan het bijzonder onder wijs zou i.v.m. de financiële gelijkstel ling, een dergelijk bedrag moeten wor den vergoed wat de jaarlijkse kosten op 90.000,zou brengen. Daarnaast we zen B. en W. erop dat in brede kringen de overtuiging leeft dat voor het geven van onderwijs in lichamelijke oefenin gen aan jonge kinderen nog altijd de klassenonderwijzer de meest aangewe zen en meest geschikte figuur is. Het belangrijkst achten »B. en W. niet het voordoen van de oefenen (met het stij gen der jaren wordt dat voor de leer kracht moeilijker!) maar het enthou siasme waarmee de klasse-onderwijzer of vakleerkracht het vak geeft. Thans heeft de Schoolraad zich met een gelijkluidend verzoek tot de raad gericht. B. en W. adviseren dit verzoek niet in te willigen. Zij menen dat er wanneer de gymoefeningen o.l.v. de klasseonderwijzer gebeurt nog grote mogelijkheden leggen. Uit een onder houd met de Inspecteur van de licha melijke Opvoeding is gebleken dat deze bereid is het onderwijzend personeel een z.g. applicatie-cursus te doen ge ven teneinde hen vertrouwd te maken met de nieuwe vormen en de nieuwe in zichten op het gymgebied. Visrecht. B. en W. adviseren de raad het ver zoek van de hengelaarsver. „Krammer" te Stad tot het mogen huren van het visrecht in de haven van Middeiharnis, voor zover gelegen binnen de Sluis, in te willigen. Met de ver. is een vergoe ding van 75,per jaar overeengeko men. Grondaankoop. Voorgesteld wordt van dhr. L. M. J. Born te Middeiharnis een perceel grond aan te kopen gelegen aan de Molenlaan te Sommelsdijk. De grond is nodig ter verdere realisering van het uitbrei dingsplan „West". Aan dhr. Bom wordt een perceel grond verkocht gelegen aan de Frans Halslaan te Middeiharnis. Verhoging tarieven badhuizen. Het gebruik van de badhuizen te Mid deiharnis en Nieuwe Tonge gaf in 1967 een nadelig saldo van 18323,73 te zien. Rekening houdend met het feit, dat ter vermijding van onnodige perso neelskosten de openingstijden van de badhuizen reeds zijn ingekrompen, is dit een aanzienlijk tekort. 'Het huidige aantal baden is te stellen op 52 weken X (53 320 373) is 19.396 per jaar. Het tekort 1967, omgeslagen over het aantal baden van 19.396, toont aan dat het tekort per bad rond één gulden be draagt. B. en W. menen dan ook, dat verho ging van de tarieven met rond 25''/o alleszins gerechtvaardigd is. Daarbij realiseren B. en W. zich, dat gelet op het kleine en elk jaar terug lopend percentage van het inwoner aantal, dat momenteel van de badhuizen gebruik maakt, de exploitatie steeds duurder wordt. Het aanvaarden van steeds toenemende tekorten ten bate van een relatief kleine groep laat op langere termijn de financiële positie van de gemeente niet toe. Van enige in vloed van de badhuizen op het stuk van de algemene volksgezondheid is te de zer plaatse nauwelijks meer sprake. Zo lang de exploitatie niet volledig beëin digd wordt, zal echter van de gebrui kers een billijke bijdrage in de kosten gevraagd moeten worden. Zij stellen voor de tarieven te herzien als volgt: (per 1 jan. 1969) oud nieuw douchebad volwassene 0,70 0,90 douchebad kind 0,50 0,70 kuipbad 1,50 2,— abonnement volw. (10 b.) 6,7,50 abonnement kind (10 b.) 4,5, Grondaankoop. Nogmaals wordt tot grondaankoop voorgesteld. Voorgesteld wordt aan te kopen van dhr. G. Bijleveld een per ceel grond, gelegen langs de Langeweg, groot 6240 m-' voor de prijs van f 61500,- De grond is nodig i.v.m. verder gaande Een der grootste Amerikaanse che mische concerns heeft een kunstgras soort ontwikkeld, dat uitmuntend ge schikt is voor allerlei sportterreinen: voetbalvelden, tenniscourts, golf- en racebanen en dergelijke. Het nieuwe materiaal is slipvrij maar bezit verder alle goede eigenschappen van plantaar dig gras. Het ziet er ook net zo uit. Een ander voordeel van dit Tartan-gras (zo als de fabrikant het heeft gedoopt) is, dat het op elk willekeurige onderlaag kan worden aangebracht: asfalt, beton, hout en andere oppervlakten zijn ge schikt met een laag van dit materiaal van ongeveer 2.5 cm te worden bedekt. De top van de laag bestaat uit nylon vezels. Op de Olympische Spelen In Mexico is een proef genomen met dit kunstgras en deze is succesvol verlopen. SCHAKEL over op iV Keuze uit 20 modellen. In diverse kleuren. Hoge inruilwaarde. Zeer voordelige aanleg. (Erkend gasfitter) VOORSTRAAT 37 - TELEF. 579 DIRKSLAND Op dé wenselijkheid, de dag te be ginnen met een stevig ontbijt kan niet genoeg de nadruk worden gelegd. Toch is het aantal mensen, dat niet of onvol doende voedsel tot zich neemt alvo rens zich naar kantoor, fabriek of school te begeven zeer groot. Men staat te laat op en heeft zogenaamd geen tijd om rustig te ontbijten. Vooral de opgroei ende jeugd ondervindt groot nadeel van deze slechte gewoonte. Een recente en quête in de Bondsrepubliek heeft aan getoond, dat 22 procent van alle school kinderen en zelfs 30 procent van de leerlingen van vakscholen in het ge heel niet ontbeten voor zij zich naar school begaven. Een campagne van me dische zijde tegen deze slechte gewoon te heeft dit percentage belangrijk doen dalen. De campagne richtte zich in het bijzonder ook tegen de ouders, die om de kinderen niet geheel zonder voedsel de dag te laten beginnen hen geld mee geven om „iets" te kopen. Het bleek namelijk dat de jongens en meisjes die van geld werden voorzien dat meestal omzetten in snoepgoed of sigaretten. De consumptie daarvan is natuurlijk nog slechter dan in het geheel geen ontbijt tot zich te nemen! (DIA) plannen tot ontwikkeling der gemeente in zuidelijke richting en de plannen tot uitbreiding van het rusthuis de Goede Ree. B^'drage verbetering terreinen Voetbalver. „Flakkee". Door het bestuur van de M.S.V. en A.V. „Flakkee" is medewerking ge vraagd bij het treffen van voorzienin gen bij het voetbalveld in de Palland- polder. Wensen zijn o.m. een groen singel die spelers en bezoekers beschut ting geeft, de mogelijkheid drinkwater en electriciteit te verkrijgen, een betere kleedgelegenheid en een verenigings ruimte. Een en ander zal een uitgave van 106.350,vergen. B. en W. stellen de raad voor een bijdrage van 68.350,te verlenen. Zij wijzen erop dat in vrijwel alle gemeen ten de sportver. gebruik maken van terreinen die van gemeentewege zijn aangelegd. In overleg met het Bestuur is vastgesteld dat de Ver. zelf zorgt voor een Verenigingsruimte. Inrichting school en gymlokaaL Voorgesteld zal worden een bedrag van 60.606,beschikbaar te stellen voor inrichting van de nieuwe O. L. school te Sommelsdijk en het gymlokaal en een aanvullend krediet van 26.355,- beschikbaar te stellen. Aanbieding begroting. De raad zal de begroting 1969 aange boden worden. B. en W. delen reeds mede dat het gelukt is een sluitende begroting samen te stellen zij het ook dat voor Onvoorziene Uitgaven slechts een bedrag van 371,87 beschikbaar is. ..Wij zijn voornemens u binnenkort een voorstel te doen dat tot versterking van de middelen kan leiden, dat op de post „Onvoorziene" een bedrag beschikbaar komt, dat het mogelijk kan maken in 1969 weer een zeker eigen beleid te voeren", voegen B. en W. hieraan toe. Voorts staat op de agenda de uitbrei ding van het gebouw van de Soc. Werk plaats „Binnenhof" en aankoop door deze instelling van het tuinbouwbedrijf van dhr. P. Wessels. INGEZONDEN: Uit de reacties op mijn oproep je is ge bleken dat de Notenkraker ook op Flak kee regelmatig waargenomen werd. De eerste keer was eind aug., de laatste keer zondag j.l. Als voedsel werd op gegeven: eikels, pruimen en rupsen. Uit de meldingen bleek dat de vogel meest al alleen rondzwerft (25 meldingen van 1 exemplaar). Het grootste aantal dat tegelijk werd waargenomen was 4, ver der nog 4 meldingen van 2 ex. Uit alle plaatsen van Goeree-Overflakkee kwa men reacties op mijn oproepje, behalve uit Ooltgensplaat. Verder uit Oud-Beij- erland, Serooskerke en Westkapelle. Het aantal mensen, dat aan mijn oproepje gehoor gegeven heeft is 23. De gegevens van dit onderzoekje heb ik doorgegeven aan twee Nederlandse ornithologen, die zich speciaal met de Notenkraker bezighouden. Alle medewerkers en medewerksters hartelijk dank. L. P. Huijsen Molendijk 13, Nieuwe Tonge. POSTZEGELS MET NIEUWE BEELDENAAR VAN H.M. DE KONINGIN Binnenkort zullen postzegels verschij nen met een nieuwe beeldenaar „Julia na Regina", naar een ontwerp van de kunstenaar S. L. Hartz te Haarlem. Deze zegels zullen de huidige Koningin- nezegels van de zogenaamde permanen te uitgifte geleidelijk vervangen. Op de nieuwe zegels zal terzijde van de beel denaar staan „Juliana Regina". Om produktietechnische redenen zal van de klassieke rasterdiepdruk worden overgegaan op de autotypische diep druk. Deze laatste techniek biedt het voordeel dat het raster ten opzichte van de beeldenaar op elke zegel precies op de juiste plaats komt te staan, hetgeen vervorming van het beeld voorkomt. Dezegels worden vervaardigd door Joh. Enschedé en Zonen, Grafische In richting N.V. te Haarlem. De nieuwe serie zegels zal bestaan uit de volgende waarden: 25 et, 40 et, 45 et, 60 et, 70 et, 75 et, 80 et 1,—, 1,25, 2,50, 5,— en 10,—. De zegels die het eerst zullen worden vervangen zijn die in de waarden 1, en 2,50. Het formaat van de zegels tot en met 80 et. blijft gelijk aan de huidige; de zegels vanaf 1,krijgen het z.g. Euro paformaat t.w. 36 X 25 mm. Te zijner tijd zullen eveneens de ze gelafdrukken op de briefkaarten van de nieuwe beeldenaar worden voorzien. De op het ogenblik in omloop zijnde Koninginnezegels, die geleidelijk uit de circulatie worden genomen, zijn: 10 et, 12 et (opdruk op 10 et), 12 et, 15 et, 18 et, 20 et, 24 et, 25 et, 30 et, 35 et, 37 et, 40 et, 45 et, 50 et, 60 et, 62 et, 70 et, 75 et, 80 et, 95 et, 1,—, 2,50, 5,— en 10,De Koninginnezegels in de waarden van 10 et, 12 et, 15 et en 20 et krijgen in de toekomst andere voor stellingen. De voorstellingen op de zegels in de lagere waarden dan 10 et. zullen op een later tijdstip, voorzover noodzakelijk, worden vervangen door andere. LISSE Waar het rooien van de gla diolen pas nu, na enkele (vrij) droge weken op gang gekomen is, kan de grote aanvoer voor de gladiolenveilingen pas na enkele weken worden verwacht. Toch waren bij de Veiling H.B.G. te Lisse al heel wat gladiolen aangevoerd, in een goed sortiment en van beste kwa liteit, die dan ook voor behoorlijke prij zen van de hand gingen. Wanneer dit prijsniveau gehandhaafd blijft zou on danks alle meerkosten, van een ren derende teelt kunnen worden gesproken. Ook voor de veilingen van zomer-ar- tikelen bestaat nog steeds flinke be langstelling. Crocussen zijn schaars en duur, bij de tulpen zijn bepaalde soor ten ook al schaars, hyacinten trekken in prijs op, niet alleen wit maar ook in de kleuren, en narcissen blijven tot het eind op een zeer behoorlijk peil. Hieronder enkele gladiolen noterin gen: Abu Hassan 8,10/8,------7,25/7,10 - 4,05/3,85 - Aristocrat 6,70 - 5,80 - 3,60 - Elan 6,30/6,------5,-/4,90 - 2,75 - Flower- song 6,40/6,25 - Friendship 7,10 - Joh. Strauss 6,45 - Life Flame 6,20/6,15 - 5,35-5,20 - 3,45 - Morning Kiss 5,50 - 5,20 - 4,15 - Oscar 5,80/5,70 - 5,45/5,25 - 3,80/3,60 - Sans Souci 8,55/8,50 7,05/6,95 - 4,10 - Sneeuwprinses 6,40 - 5,05. De aanvoer van kaschrysanten naar de Vrije Bloemenveiling H.B.G. neemt nu in belangrijke mate toe, hetgeen re sulteert in betere prijzen. Ze brengt b.v. een goede bos Bornholm 1,tot 1,25 op. Ook voor de troschiysanten, die wat kwaliteit betreft op het ogenblik toch wel het veld moeten ruimen voor de kaschrycanten, zijn de prijzen het telen echt wel waard. Enige noteringen van de afgelopen week: Chrysanten: Satelite 38-85 - Dia deem 45-65 - Juweeltje 48-78 - Tip Top 40-73 - Lucida 38-58. Kaschrysanten: Alec Bedser 70-135 - Dr. Wasser 62-100 - Popcorn 87-128 - Golden Glint 66-130. Diversen: Freesia 48-120 - Cyclamen 90- 175 - Bromelia 85-210 - Potchrysanten 24-52. l^ast met jnaanaanwijzii Reuze leuke reakties ontvingen we op de foto van vorige week. Kapper Bakelaar belde al vrijdagavond op met de mededeling dat het ventje Johan Trommel, wonend Achterdij k 63 te Stad aan 't Haringvliet was. Dat vertelde ook mevr. Prosman van wie Johan een buurjongetje is geweest. „Buurvrouw" had altijd wel een snoepje voor Johan! Dan was er een alleraardigst briefje van mevr. J. Wagner-Koppenaal. Haar kleinzoontje Peter Wagner had op de foto Hansje Trommel herkend. „Hansje lijkt op zijn vader" heeft me vrouw Wagner toen ook geconstateerd. Cornelia Smits schreef ons ook een kaartje, evenals Heleentje v. d. Mast. De heer of mevrouw D. Vroegindeweij meente André Trommel te herkennen; misschden is André een broertje van Johan of hebt u zich enkel in de naam vergist? Van C. Vis uit de Pr. Bern- hardlaan te Middeiharnis kwanl het berichtje dat het ventje j| Trommel uit Stad is. Oook de heerl Pelt reageerde, hij was met de kaïT door Johan geduwd werd aan het?! „Vroeg of laat komt de dienst f tewerken weer eens in uw blad" scil dhr. V. Pelt, die weleens met ka paard in de krant heeft gestaanj herinnert eraan dat het op 1 sepl jaar geleden 'was dat de eerste ,1 voor de gemeentekar werd gespai waarna nog verschillende „Jannen"! gevolgd. We zeggen allen die een berichtjj den weer hartelijk dank, door mil akties blijft ons fotospel geweldisf teressant! Mogen we weer van u horen wiel ventje is dat we deze week op f koude middag fotografeerden. \Ve| weer zeer benieuwd. Een in 1967 plaatsgevonden overleg tussen de Vereniging van Exposanten voor de Zeevisserij en de organisatoren van de maritieme tentoonstelling Euro port, heeft ertoe geleid, dat de Visto '68 tentoonstelling in de Europort '68 ten toonstelling is opgenomen. Dit houdt in, dat er op de komende Europort, te houden in het RAI gebouw te Amsterdam, die op 12 november a.s. om 10.00 uur door de Minister van Ver keer en Waterstaat, Drs. J. A. Bakker, zal worden geopend, bijzonder veel aan dacht aan de visserij zal worden be steed. Op tientallen stands zal visserij-appa ratuur worden getoond. Hieronder volgt een kleine opsom ming van de te verwachten inzendingen: Aggregaten, alarmapparatuur, anodes, brandblusapparatuur, chronometers, cy linders, dekwerktuigen, echoloden, elek trische motoren, filters, gelijkstroom machines, generatoren, roeren, katho- dische beschermingssystemen, koelin stallaties, kompassen, kompressoren, koppelingen, lagers, lieren, machineka merinstallaties, marifoons, meetinstru menten, netten, pompen, propellers, ra dar, radiotelefoons, reddingvlotten, richtingzoekers, scheepsdieselmotoren, scheepskeerkoppelingen, slingerruiten, smeerapparaten, spanningsregelaars, straalbuizen, stuurmachines, tandwiel- reduktiekasten, telefoniestations, touw werk, visopsporingsapparatuur enz. Een aantal scheepswerven, gespecia liseerd in het bouwen van visserij-vaar tuigen, zal eveneens aan de tentoon stelling deelnemen. Het Ministerie v. Landbouw en Visserij zal een voorlich tingsstand van 72 m^ inrichten. Op zaterdag 16 november-zal onder auspiciën van de Vereniging van Expo- De Zweedse fietsenfabriek Monark- Crescent te Varberg zal in samenwer king met een lokale onderneming in Lima een fietsenfabriek Monark Pe ru S.A. oprichten. De produktieca- paciteit zal circa 30.000 fietsen per jaar bedragen, dat ■wü zeggen meer dan de helft van de gehele Peruaanse afzet. ken en noten Ivanaf 177,- Ibeeld model: 222,— in 234,— in groot model santen voor de Zeevisserij een vissj congres-dag worden gehouden. Het programma hiervan luidt als Voorziter: Dhr. J. G. de Wit Ing., Hoofd Afd. Techn. Onderzoek v. i rektie v. d. Visserijen Ministerie v. Landbouw en Visserij.! 14.00 uur Openingswoord door dhi| de Jong, voorzitter V.E.Z. 14.15 uur Het funktionele verband I sen vislier, vistuig en de voortstu| by de boomkorvisserij. Ir. E. J. de Boer Hoofd van de 3 tie Techniek van de Afd. Techn. Onl zoek van de Direktie van de Vissei Ministerie van Landbouw en Vissa 15.00 uur Gelegenheid tot het st| van vragen. Het inschrijfgeld voor deze congre-i bedraagt 10,- p.p. Belangstelletj kunnen zich opgeven bij: Europort Congres Bureau, Hoogstraat 111, Rotterdam, Tel. (010) 13 03 11. Bij dit adres kan men tevens toegangsbewijzen voor de tentoon! ling aanvragen. (Normale entreeprf 2,50 p.p.). Openingstijden van Europort '68 zijl dl t.m. vr. 10.00 uur - 18.00 u«] 19.30 uur - 22.00 uuj za 10.00 uur - 18.00 utf Op de veemarkt van woensdag 30| tober 1968 werden aangevoerd 07 deren, 6 stuks kleinvee en 3 paardetj Het aanbod van runderen was möf groot, de handel flauw en de prii| stijf duur. Het aanbod van slachtvee was met kalme handel en de prijzen ni| zaam te handhaven. Noteringen: melk- en kalf koeien i| 1525; guste koeien 850-1200; kalfvj zen 950-1375; pinken 500-700; grasl veren 400-550; paarden 700-1000; koeien 3,75 - 4,05 per kilo geslacht. lelnotenkast en automatic liende maan nhouten kast I en maan in model, Nt knoppen |et beelden iein model [Tel. (01870)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1968 | | pagina 6