O' van zielst B. en W. Goedereed( weerleggen critiek van de 9,Veero" Ook meisjes naar Vormings centrum te Oude Tonge Raad Birksland Plaatselijk nieuws Nieuws uit Zeelanil Bergmeubelen Vertrouwen op inachtneming van de spelregels C. KIEVIT Zn. Nadat ieen sh| addei Boekbespreking Dammen Complete woninginrichting Sommelsdijk in teak en eiken. Ver. vergadering Dijkring Flakkee vergaderde Het wapen van het eiland Flakkee Centrale Verwarming HUBl Inzamelingsaktie voor Perzië werd succes gir El uil EI EI m 2-1 ^S U IETS S( 0( Bladz. 2 „E r L A N D E N - N I E U W S" Vrijdag 1 noyéwber 195 De bekende romanschrijver COR VAN DEN TOL schreef weer een schitterend nieuw kinderboelc: MIEKE MOERMANS NIEUWSTE AVONTUUR De bekende Flakkeese auteur Cor van den Tol, die ons al veel liet ge nieten van zijn pennevruchten, o.a. de streeÉromans „Achter de dijken ligt de zee", „ANT", de doktersroman „Als een zucht in de storm", de novellenbundel met de Flakkeese verhalen „Mensen die langs ons gaan", de meisjesboeken „Roelie Likkepot" „De avonturen van Mieke Moermans" en nog vele verhalen waarvan een aantal reeds in ons blad zijn verschenen, komt ons nu weer verrassen met een mooi en goed meis jesboek „MIEKE MOERMANS NIEUW STE AVONTUUR". Het is weer zeer boeiend geschreven en heeft een opbouwende waarde. De schrijver van den Tol bezit de gave ons zijn figuren duidelijk voor te stellen. Steeds staan de kinderen en mensen die hij ons beschrijft als levende echte we zens voor ons. Mieke Moermans nieuwste avontuur is verschenen in de prachtige Zonne bloemserie bij de bekende uitgeverij Kluitman te Alkmaar. Het boek van Cor van den Tol is uit vele andere ver kozen om dit najaar in bovenvermelde serie te kunnen verschijnen. Het is een grote eer voor deze schrijver en het zal hem zeker voldoening geven dat vele kinderen weer zullen genieten van zijn werk. Zo vlot en vitaal als de schrijver zelf is, zo fris bewegen de kinderen zich in zijn nieuwste boek. Het ademt een sfeer van spanning, van durf, van hulpvaardigheid en echtheid. Mieke Moermans is ook in dit meisjesboek de hoofdpersoon. Het is geen vervolg op „De avonturen van Mieke Moermans, dat enige tijd geleden van deze auteur verschenen is, maar wel komen er weer bekende figuren uit het vorige meisjes boek in voor. Mieke en haar vriendin Corrie beleven weer vele, spannende avonturen waarin zij ongewild plots te recht Korrien. De gebeurtenis- met het kind Liselotte Vogelaar, dat opeens uit de winkel verdwenen is, met de gesto len auto waarin de beide meisjes moe ten meerijden, het oude heertje met de schaal met eieren en nog veel leutige en soms minder prettige ervaringen meer. De jeugdige lezertjes zullen er zeker een paar spannende uren mee door brengen. Het boek is de schrijver vlot uit de pen gekomen en zal en om stijl en om inhoud en de prachtige illustra ties een goede ontvangst en waardering bij jong en ook bij oud vinden. Daarom kunnen wij de auteur felici teren met het verschijnen van dit werk. De schrijver zou gaarne, zoals hij ons vertelde, meer romans en kinderboeken willen schrijven, maar zijn andere werkzaamheden laten hem dit niet toe. Toch zou het ook voor Flakkee wense lijk zijn, dat van den Tol zich voortaan alleen aan zijn letterkundig werk, uit gegeven door grote uitgevers, zou wij den. Zijn kinderboeken hebben ook reeds de aandacht van de televisiemensen en misschien zien wij een zijner boeken nog eens op het scherm. Wij wensen hem heel veel succes met dit fijne meis jesboek, dat humor geeft en ernst zoals wij mensen dit in het werkelijke leven moeten ervaren. Cor van den Tol geeft ons in zijn boeken die werkelijkheid, boeiend, gezond en oprecht. Wij hopen dat wij nog veel van zijn pennevruch ten zullen mogen genieten. Mieke Moermans nieuwste avontuur. Zonnebloemserie, prijs 3,50. MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK Opbrengst. In Middelharnis heeft de jaarlijkse Prinses Beatrix collecte 2.082,30 opgebracht. In Sommelsdijk werd 951,50 ontvangen. Allen harte lijk dank! (Vervolg van voorpagina) De voorz. maakte in dit verband be kend dat een aanvrage is ingediend voor de bouw van 25 keuzewoningen in Dirksland uit het contingent 1968 en premiewoningen te Melissant uit het contingent 1969. Zowel de voorz. als dhr. V. Prooyen waren omtrent uitvoe ring van de bouwplannen hoopvol ge stemd. Beooemd. In de vakature P. L. A. Tieleman in het bestuur van de Burg. Instelling voor Maatschappelijke Zorg te Melis sant werd dhr. C. Noordijk, Bouwdijk 16 te Melissant benoemd. Gemeente rekeningen. Vastgesteld werden de gemeente re keningen over de dienstjaren 1965, 1966 en 1967 met resp. een nadelig saldo van 129.869,01 (1985); 138.493,01 (1966) en 2.355,75 (1967). Uit de cijfers blijkt een duidelijke verbetering van de financiële positie van de gemeente. Tenslotte werd de raad de gemeente begroting 1969 aangeboden. Het Vormingscentrum Goeree Over- flakkee, gevestigd te Oude Tonge, heeft voor haar instituut goedkeuring ont vangen om een meisjesafdeling te be ginnen. Met de werving van meisjes, die deze cursus kunnen gaan volgen, is een begin gemaakt. Men hoopt op 1 de cember met deze afdeling te gaan be ginnen. Hiervoor zullen voorlopig geen nieu we personeelsleden worden aangetrok ken, behalve de echtgenote van de di recteur, mevr. Erkamp, les zal gaan geven in de specifiek vrouwelijke vak ken. De condities tot toelating tot het Voi'- mingscentrum zijn voor de meisjes het zelfde als voor de jongens. De leeftijd is tussen 14 en 18 jaar. Hierbij zij aan getekend, dat het gaat om werkende meisjes. Zij hebben de school verlaten en gaan meestal in een bedrijf werken. Er kan slechts een werkvergunning worden afgegeven, wanneer de jongens en meisjes één dag per week het cen trum bezoeken. Meisjes, die bij moeder in het huishouden werken, behoren ook tot deze catagorie. Kosten zijn er vrij wel niet aan verbonden. Het centrum valt onder de werking van de Mam moetwet, dus het Rijk betaalt. In het eerste jaar wordt rekening ge houden met de moeilijkheden die de jongelui ondervinden, wanneer ze van de schoolbanken komen en het bedrijfs leven ingaan. Het betekent een begelei ding naar de volwassenheid. Deze stap, die vaak via het bedrijfsleven moet worden genomen, is voor de meesten te groot. Ze worden dan met veel zaken geconfronteerd, waar ze nog geen raad mee weten. Ook is het vaak het geval, dat de gesprekken, die in een bedrijf worden gevoerd, de jongelui vreemd zijn. Voor de meisjes is de vorming anders dan voor de jongens. Voor hen is de mogelijkheid geschapen de fantasie de vrije loop te laten voor wat betreft ko ken, handwerken en handenarbeid. An ders wordt het, wanneer de meisjes b.v. meer belangstelling zouden hebben voor sport en spel. Bovendien hebben ze zelf inspraak in de samenstelling van het programma. Wanneer de meisjes meer zouden voelen voor bloemenschikken en fotograferen, dan zal met deze wensen rekening gehouden worden. Het is de bedoeling, dat deze ene dag in de week aantrekkelijk is. In ieder geval zal een begin gemaakt worden met de inrichting van een keu ken. Er wordt naar gestreefd het bestuur van het vormingscentrum uit te brei den. Alle bevolkingsgroepen zullen dan inspraak hebben bij de samenstelling van het programma en de aanpak van de vorming van de meisjes en jongens. Het moderne LEITHEN VESTAN SPORT handbreigaren is in een woord weer galoos, zowel wat materiaal als kleuren betreft. Verrukkelijk zacht en woW.g, heerlijk warm, maar toch licht, luchtig en soepel. Bovendien is het sterk, trekvast en vormvast. Kledingstukken van LEITHEN VESTAN SPORT kunt u zonder enige angst in de wasmachine stoppen. De prachtige kleuren houden ook na ontel bare wasbeurten hun helderheid. Krimpen of vervilten is uitgesloten. LEITHEN VESTAN SPORT is - ook omdat het zo geweldig uit breit - zeer voordelig: f 1.80 per kluwen van 50 gram. Onthoud of noteer vooral de naam: LEITHEN VESTAN SPORT. Alle inlichtingen worden u graag gegeven door uw wolleveran cier of de fabrikant: N. V. Sajetfabrieken P. Clos Leembruggen, Postbus 38, Leiden. ZONDAG 3 NOVEMBER OUDDORP Herv. Kerk 9.30 uur ds. W. van Gorsel 2.30 uur lezen v.m. bed. H.D., extra coll. v. h. bouwfonds. Doopsgezinde gemeente 9.30 uur dhr. V. d. Dool Rotterdam. GOEDEREEDE Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. D. C. van Wijnen, v.m. bed. H.D., extra coll. v.h. P.I.T. STELLENDAM Herv. Kerk 10 uur ds. P. Vermaat, 6 uur n.m. ds. M. A. Jansens n.m. Herdenking Kerkher vorming, Extra coU. v. d. vrije zitpl. Geref. Kerk 10 uur ds. H. de Valk Stad aan 't Haringvliet 3.30 uur dhr. H. Benard Hoek van Holland. MELISSANT Herv. Kerk 10 uur ds. J. P. Verkade, 6 uur ds. H. Jongebreur n.m. Voorber. H. A. DIRKSLAND Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. L. J. Geluk, Extra coll. Ned. Bij belgenootschap Geref. Gemeente 10 en 6 uur ds. P. Blok. HERKINGEN Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. H. Kraaij. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. H. C. Bultman. Extra koU. v. d. Kerk. Remonstrants Geref. Ge meente 10 uur ds. L. Schenck. MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 uur ds. K. Schipper, 6 uur dhr. A. Ter- louw. Extra koll. v. d. Kerk. Bijz. Wijkgemeente 10.30 uur ds. H. D. van Hoogstraten Chr. Geref. Kerk 10 en 6 uur ds. P. Roos Geref. Kerk 10 en 6 uur ds. P. Schravendeel. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 2 en 6 uur ds. J. P. Verkade, Extra koll. v.d. vrije zitplaatsen. Donderdag 7 nov. 7.30 uur ds. J.P. Verkade, bijbellezing OUDE TONGE Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. J. H. van de Bank, Wilnis Ex tra kollekte voor de kerk. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. D. J. van Dijk, em. pred. te Woudenberg, Kollekte voor de Geref. Zendingsbond Ge ref. Kerk 10 uur dhr. H. Benard, Hoek V. Holland 6 uur ds. H. de Valk. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 uur ds. H. Jongebreur 6 uur ds. W. van Gorsel Diakonie-koll. v.h. jeugdwerk op G. en O. Woensdag 6 nov. dankdag 2.30 uur voor de kinderen ds. H. Jongebreur, 7.30 uur ds. C. v. d. Berg Katwijk. In beide diensten dankstond- koUekte. Geref. Kerk 10 en 3 uur Ds. Vanhaelen van Mijdrecht. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 en 6 uur ds. J. van Drenth uit Ede. Extra kollekte voor de kerk. Geref. Kerk 9.30 en 6 uur ds. A. W. Meeder Geref. Gemeente 9.30 en 6 uur lezen Oud Ger. Gem. 9.45 en 6.15 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 9.30 uur ds. M. A. Jansen 2.30 uur ds. P. Ver maat, n.m. voorber. H. Avondmaal. MIDDELHARNIS-SOMMELSDIJK Opbrengst NOVIB-coIlecte. De op brengst van de collecte van de NOVIB ten bate van de Anti Honger aktie be draagt 3270,41. In Middelharnis kwa men wij tot het prachtige resultaat van 2041,95 en in Sommelsdijk werd 1228,46 het eindbedrag. Het plaatselijk comité van de NOVIB wil ieder harte lijk bedanken die aan dit prachtige re sultaat hebben meegeholpen. Zowel geefster als gevers maar zeker ook die genen, die hun tijd gaven om te collec teren voor de Antie Honger Actie. De opbrengst was bijna 600,hoger dan vorig jaar! Uitslagen damvereniging „Denk en Zet" te Sommelsdijk - Middelharnis van maandag 28 oktober. Voor de eerste klasse van de Zeeuw se Dambond speelde het eerste en het tweede 10-tal van D. en Z. tegen elkan der, het eerste 10-tal won met 13-7. Persoonlijke uitslagen zijn: K. Vis J. van Es 11 A. Verolme A. v. d. Sluys 2O B. Vis W. V. d. Boogert 2—0 J. Lodder T. v. Brussel 11 F. Noordijk A. Krijgsman 11 I. Koese A. Knape O2 C. Zoon G. Knöps O2 A. Holster J. Verbiest 2—0 C. Polder L. v. d. Veer 2-0 B. Roetman W. v. Dongen 2O Afdeling III: A. V. Gulik H. Schellevis 1—1 H. Noordijk Cv. Binsbergen O2 G. Gerrits H. Groenendijk 2O H. Verolme J. v. Nimwegen 2O G. V. Strien A. Dubbeld 2—0 MIDDELHARNIS Kerkdienst. A.s. dinsdagavond om 7.30 uur hoopt voor de Geref. Gem. al hier voor te gaan ds. J. v. Vliet van Aagtekerke. DIRKSLAND Concertavond. Op vrijdag 8 novem ber a.s. zal het Gem. Koor „Oud Excel sior" en muziekvereniging „Amicitia" een concertavond geven. Speciale gasten op deze avond zijn het Rotterdams Zangensemble „Ons Ideaal" met diverse solisten. De piano-begeleiding berust bij dhr. J. Odijk uit Rotterdam. Diri genten M. de Bonte en P. v. Sprang. Het is een klassiek een opera en een operette, programme. De werken zijn o.a. van Vivaldi, Mozart, Handel, Bizet, Beethoven, Wagner enz. Verzuim niet deze avond bij te wonen. Gebouw „De Schakel". Aanvang 8.00 uur. De Verenigde Vergadering heeft woensdagavond haar vergadering ge houden die vorige week moest worden uitgesteld omdat het vereiste minimum aantal hoofdingelanden (21) niet aan wezig was. Door de dijkgraaf Ir. J. B. Mijs werd bij de opening van de vergadering de nagedachtenis geëerd van de overleden oud hoofdingelanden, de heren C. War- naer en J. A. Struyk en de zittende hoofdingeland, dhr. Joh. Mol. Een belangrijk punt van bespreking was het voorontwerp tot wijziging van het reglement. Daarin wordt bepaald dat het aantal hoofdingelanden van 39 tot 31 wordt teruggebracht. Ook wordt daarin de benoeming van een dijkraad, het gebouwd eigendom vertegenwoordi gend, mogelijk gesteld. Aan G.S. die het ontwerp ter goed keuring wordt aangeboden zal een wij ziging worden voorgesteld in die zin dat ook de dijkraad „gebouwd" niet enkel door de hoofdingelanden „gebouwd" maar door de volle vergadering zal worden voorgedragen. Een crediet van 5500,werd ge- voteerd voor de aanschaf van stalen rekken voor de archiefruimte. Het is niet onwaarschijnlijk dat de gemeenten op deze archiefruimte een beroep zullen doen. .dO- Het wapen dat het Waterschap de Dijkring Flakkee voert is niet het „Wa pen van het Eiland Flakkee" zoals we in een artikeltje hierover, elders in dit nummer, overigens met voorzichtigheid veronderstelden. Dhr. van Rossum maakte in 1909 het wapen wel op ver zoek van de Dijkring maar het werd niet goedgekeurd. Een latere poging in 1930 bracht de officiële erkenning even min. In 1954 had het Bestuur van het Waterschap een persoonlijk onderhoud met de Hoge Raad van Adel. De secre taris van de Hoge Raad heeft toen zelf eèn ander wapen ontworpen. Het is sa- niengesteld uit het wapen van Voorne en van Putten tot welke ,heerlijckheden' delen van ons eiland vroeger hebben behoord. Ook een combinatie van het wapen van Sommelsdijk en Zeeland is er in verwerkt. DAMESFIETSMODEL IN TREK Fietsen in damesmodel zijn in de Duitse Bondsrepubliek bijzonder in trek Circa SO^/o van de fietsen die in Duits land verkocht worden hebben het da mesmodel, waarbij wel bedacht moet worden dat de tegenwoordige vouw- en minifietsen alleen in dit model worden vervaardigd. SOMMELSDIJK Telefoon (01870) 2609 STELLENDAM Kerknieuws. Door de Geref. Kerk is te Stellendam en Ouddorp beroepen kand. S. Schoon te Badhoevedorp. NIEUWE TONGE E.H.B.O. cursus giaat beginnen. Bij voldoende deelname zal a.s. 7 november de E.H.B.O. cursus beginnen. Het be stuur van de E.H.B.O. afdeling hoopt dat velen in de gemeente de waarde en noodzaak van kennis van de E.H.B.O. beginselen zullen inzien en zich voor deelname aan de cursus zullen melden. Dat kan 'gebeuren bij dhr. Joh. D. Vis ser, Weistraat 20 of op de cursusavond op a.s. donderdag 7 november. OOLTGENSPLAAT Kerkdienst. Zaterdag 2 nov. a.s. des nam. 7.30 uur zal voor de Geref. Ge meente voorgaan Student L. Mijnders van De Meern. (Utr.). De plaatselijke Middenstandsvere niging heeft, evenals vorig jaar weer een Sint Nicolaas-actie op touw gezet, speciaal afgestemd op de schooljeugd. Op 28 nov. a.s. zal er in het Vereni gingsgebouw „'t Centrum" een middag worden georganiseerd waar de jeugd o.a. kan genieten van een Indianenspel. Bij dit alles volgt er een tractatie, etc. Bij de deelnemende winkeliers (in to taal 26) worden bij aankoop zegels uit gereikt welke kunnen worden ingewis seld voor toegangsbewijzen. J.l. donder dag is de actie gestart. Vijftig jaar getrouwd. Donderdag 31 okt. j.l. was het echtpaar P. van Es- van den Tol, Margrietstraat 3, vijftig jaar getrouwd. Dhr. en mevr. Van Es zijn te Ooltgensplaat en omstreken geen onbekenden, temeer daar dhr. Van Es in de loop der jaren veel en voorname functies heeft bekleed. Het feit werd in intieme kring met familie en vrienden herdacht. Het echtpaar is momenteel voor enkele dagen afwezig. B. en W. van Goedereede hebben in een uitvoerig antwoord op een desbe treffende vnaag van dhr. Visser hun gedachte duidelijk gemaakt over de ma nier waarop tijdens een vergadering van de „Veero" (Ver. van Eigenaren en Ex ploitanten van Recreatiebedrij ven te Ouddorp) de handelswijze van de ge meente m.b.t. de hantering van de le- gesverordening en de gastenregistriaitie werd becritiseerd. Op de vraag van de heer Visser of B. en W. niet van me ning zijn dat gezocht moet worden naar een oplossing om het soepele beleid dat bij de inwerkingtreding van deze ver ordening is toegezegd te verwezenlijken, mogelijk mede door een samenspreking met de „Veero", antwoordden B. en W. dat harerzijds aan de Veero de meest mogelijke inspraak is aangeboden en gestimuleerd waarom het B. en W. in hoge mate heeft bevreemd geen convo catie tot bijwoning van genoemde ver gadering te hebben ontvangen. „Indien men bepaalde discutabele pun ten aan de orde wenst te stellen lijkt het ons voor de hand liggend dat het betrokken overheidslichaam daarbij wordt betrokken c.q. in de gelegenheid wordt gesteld een bepaald beleid te verdedigen en/of toe te lichten", bena drukt het College. B. en W. vragen zich af of de gang van zaken niet in strijd is met de doel stelling der Vereniging waarin wordt gesteld: „Zij tracht dit doel te bereiken door, namens de leden voor te staan bij de plaatselijke en provinciale overheid en de regering al hetgeen in het belang van de exploitatie van deze bedrijven dienstig kan ziJn; het bepleiten bij die overheden van de noodzakelijke voor zieningen op het gebied van de recrea tie en het verlagen en beperken van op deze bedrijven rustende lasten etc." B. en W. menen dan ook dat mede door het achterwege laten van een convocatie aan de plaatselijke overheid een der belangrijkste middelen der doelstelling n.l. overleg heeft gemist en de zich op een juiste wijze ontwikkelende ma nier van samenspreking, overleg etc. heeft doorkruist. M.b.t. de legesveror- dening merken B. en W. op dat deze steunt op het raadsbesluit d.d. 30 aug. 1967. Het college stelt zich voor nadat met de betrokkenen overleg zal zijn gepleegd de raad t.z.t. een voor stel voor te leggen waarin de mogelijk heden tot termijn-betaling, tot restitu tie bij teveel betaalde leges en nahef- fing bij te weinig betaalde leges, nader worden bezien. Uit een overzicht van de bij een willekeurig gehouden contro le gekozen aantal exploitanten in het seizoen 1968 blijkt, dat bij eefWiauwi zette toepassing van 's raadsverorj ning voor plm. 70% van het aantal controleerde exploitanten na-heffin| van leges op zijn plaats zou zijn weest, terwijl 10»/o der exploitaties schiedde conform de verleende vergn ning en slechts voor wat betreft 2(! sprake geweest zou kunnen zijn v; restitutie. Gerelateerd aan het aarl onderkomens zouden de bedragen naheffing en restitutie zich verhouè als 222 65. M.b.t. de door de „Veero" gehekel gastenstatistiek zeggen B. en W. dat i ker niet kon worden verwacht dat s en ander vlekkeloos zou verlopen, i ervaring leerde dat een goed result; (85 90''/o van het totaal aantal oïe; nachtingen in de gemeente) pas in tweede of derde jaar bereikt kan den. Getracht zal worden door verbel ring van de formulieren tot een makkelijker invulling te komen. Vooi achten B. en W. het niet onwaarschij' lijk dat te eniger tijd een recreatie-anj tenaar zal moeten worden aangetroi ken. Zij betwijfelen of de Ver. „Veer; zich voldoende realiseert dat de dai aan verbonden lasten uit de opbrer,;, van de legesheffing zullen moeten wê den bestreden. rianus j november j^lE-BERICm behaagde hei jia een langdl jjff gedragen lil Ze zijde we| onze innig en zorgzame r. lehuwd-, grootl ■ootmoeder, zul ,dzuster en ta" KKIJNTJE HOLLANDI weduwe van de Ruitd ouderdom var rjn uw deelnei] igd houdend: island: Bette-de Ruit] Bette delharnis: Smit-de Rui1| Smit i-ifTveen: V d. Leden- de Ri| iji. V. d. Leden imelsdijk: Bruggeman- de Ril C. Bruggema| jerdam: C. Louwers- de Ri W. Louwers imelsdijk: ar. V. Lente- de B.i van Lente Bij en W. geven samenvattend kennen inderdaad te streven naar meer juiste aanpak van de onderha? zaken en zeer zeker tot overleg berei te zijn. Anderzijds vertrouwen zij en dat van de zijde van de „Veero" van de individuele exploitanten de daarbij te volgen spelregels in ai worden genomen. Dhr. Visser gaf te kennen te hebliB vernomen dat d eVoorz. van de „Veen teraardebestel eerst met de leden het seizoen h< i.V. plaats hef willen „doornemen" om op een latei landag 4 novei[ bijeenkomst ook het gemeentebestui les nam. 1.30 leinkinderen el ;hterkleinkind. land, 30 oktober daan 61 enheid tot col s middags vf en 's avonds uur. uit te nodigen. Dhr. Komtebedde vond overigens het nogal meegevallen was; het S zwaar was dat iemand die restitut vroeg om opening van de boekhoudk was gevraagd. Van het „openleggen van zijn boei houding" is aldus de voorz. g( sprake. Wel is bedoelde exploitant gf vraagd aan de hand van zijn exploit! tieoverzicht de juistheid van zijn 01 gave en de onjuistheid van de gei telling te bewijzen. „We kunnen daarl niet afgaan op een simpel papiertje vond de voorz. Hij verzekerde dat i exploitanten bij het geven van nade informatie over hun exploitatie beslii geen angst voor fiscale maatregelen te hoeven te hebben. Bleef voor de voorzitter de vrai waaraan de critiek werd verdiend. t „Onder de en is van onl vader, schoof e leeftijd van Dirksland: oltgensplaat: Melissant: Stellendam: De inzamelingsaktie, georganiseerd door het Jeugd Rode Kruis van de afd. Middelharnis, is een groot succes ge worden. Medewerking werd verleend door de scholen in Middelharnis, Som melsdijk, Stad aan 't Haringvliet en Den Bommel. Deze aktie werd georganiseerd ten bate van de kinderen in het ramp gebied na de aardbeving in Perzië. In totaal werd door de kinderen bij een gebracht: 2239 stukken zeep, 439 washandjes, 155 handdoeken, 59 bekers, 21 zeepdozen, 13 tandenborstels, een doosje zakdoekjes, 5 tuben tandpasta, 7 kleine handdoekjes en 494,01. Deze vele verbruiksartikelen zullen heel wel kom zijn in het rampgebied in Perzië. Het bureau Jeugd Rode Kruis en het Nederlandse Roode Kruis, hebben hun dank betoond aan de afdeling voor het vele werk dat door de afdeling is ver zet en vooral voor de goede wil van de kinderen en hun ouders, die graag me dewerking hebben verleend, alsmede de hoofden van de betreffende scholen. CoöP. TUINBOUWVEILING DER Z.H.E. Afd. MIDDELHARNIS Uienveiling, vrijdag 1 november 1968. Klase II: Grove 13,18; Middel 12,45 - 10,—; Drielingen 10,19; Picklers 18,19. Aanvoer 28.000 ton. TROUWEN IN DE SOVJET-tOVIE IS NOG ALTIJD EEN LASTIGE ZAAK Een huwelijkssluiting in de Sovjet unie is nog altijd een bezwaarlijke zaak. Natuurlijk is de woningnood een be langrijk obstakel voor het huwelijk van de gewone man en vrouw, maar dat is niet alleen in Rusland het geval. De huwelijkssluiting op zichzelf is echter een bijzonder weinig fleurende gebeur tenis. Chrustschof heeft destijds door de vestiging van z.g.n. huwelijks-palei- zen getracht, aan de ceremonie een ze- ker'e luister te verlenen. Dat gebeurde voornamelijk om de aanstaande echt genoten buiten de kerk te houden. Na zijn aftreden intussen is de bouw van dergelijke huwelijks-paleizen gestaakt en zelfs in Moskou en Leningrad is er een groot tekort aan lokalen, waar een echtverbintenis met enige waardigheid kan plaatsvinden om van de pro vincie maar te zrwijgen. En er zijn veel te weinig kerken overgebleven om de behoefte aan een feestelijk en waardige ceremonie te dekken. Maar zelfs een trouwring is moeilijk te krijgen, en een bruidsjapon vrijwel helemaal niet. Ook het gebrui kelijke feestmaal met de onotbeer- lijke kaviaar! is veel te duur, zodat de meeste paartjes zich in een bijzon dere sobere en in het geheel niet fees telijke „plechtigheid" in het huwelijk moeten laten verbinden.: iss(DsIA)j DANKBETUIGING Voor de vele blijken van belangstelling ondervonden tijdens de ziekte en na het overlijden van onze gelief de vrouw, moeder, be huwd-, groot- en over grootmoeder Adriaantje Kastelein echtgenote van J. J. Troelja betuigen wij onze hartelij ke dank. Uit aller naam, Fam. Troelja. Dirksland, november 1968. Poldersweegje 3 Egenheid tot co |9 uur. [crematie zal p]| f 11 uur in het ^sland, 1 noven ^chterdorp 21 BRTJINISSE Auto's in botsing. Bij een inhaaliwl noeuvre op de toeleidingsweg naar il Grevelingendam bij Bruinisse drong eef vrachtauto bestuurd door C.B. uit gen op Zoom de kleine Citroen 2 Cfl van dhr. A.J. van H. uit Oude Tonge if de berm. De auto's raakten daarbij el kaar, de „eend" van dhr. van H. wetf beschadigd, maar de chauffeur van 1' vrachtauto trok zich daar niets van aaij en reed door. Later werd deze in de buurt va] Steenbergen aangehouden en naar Brui nisse terug gebracht, waar het ongevil werd gereconstrueerd en tegen B. procf^ verbaal werd opgemaakt. Op de plaats waar maandagmiddsl een zolderbak geladen met betonsejj menten kapsijsde, hoek Zijpe - Blaat onder de wal bij Anna Jacobapoldel (Stelberg) is een bergingsvaartuig vaf de firma van den Tak's Bergingsbedrii| aangekomen. Een duiker is bezig te onderzoeken 1' de betonstukken nog onbeschadigd zijl en of zij naar boven kiuinen worde| getakeld. NIEUWERKERK Dankdag. Woensdag 6 november alhier de jaarlijkse dankdag worde| gehouden. De Ger. Gem. houdt die df haar diensten 's morgens 10.00 uur, middags 3.00 uur en 's avonds 7.30 u^Hi In deze diensten hoopt Ds. J. Karei*| voor te gaan. MIDDELBURG Bedankt. Ds. J. van Amstel alhiet| heeft voor het beroep naar de Chr. Ge-!^ ref. Kerk te Soestdijk bedankt. FAMILIEFIETS Jerry Rowley uit Chicago in Ameriki heeft een familiefiets laten bouwc'l voorzien van zeven zitplaatsen en zonnedak voor alle berijders. Natuurlijl heel gezellig zo met z'n allen op ^l fiets en ook iëta .daÜL veel bekijks gee'f

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1968 | | pagina 2