xploitanten van recreatieterreinen te Ouddorp critiscli gestemd jegens de gemeente Gastenstatistiek werd fiasco Smecoma-opleidingen met diploma beicroond verdacht van Jeugdweekend te Ooltgensplaat FlaJciieese jongelui - geringe - handel in L.S.D. Met arm tussen boxenvuller S. eii W. Oostf lakkee stellen voor tot ver koop raadhuis Oude Tonge Plaatselijk nieuws „Legeskosten niet gegrond op reëele basis" Casco van nieuwe S L11 aangekomen Y.V.O. naar „Doelen- orgel" te Rotterdam Dinsdag 22 oktober 1968 No. 3731 CHR. STREEKBUÜD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG srOOR DB ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDE3* Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Veilingberichten pItINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdij* feL (01870) 26 28, na 6 uur 'b avonds TeL 20 25 Giro ia7B3C' ABONNEMENTSPRIJS 3,25 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 16 cent per nam. Bij contract speciaal tarief. rustige critiék werd gisteravond bestuur en leden van de „Veero" Vereniging van eigenaren en exploi- tm van recreatieterreinen in Oud- p en omgeving geuit op de ma- r waarop „de gemeente" de hoogte ie door de exploitanten te betalen pgs kosten exploitatievergunning" ekend. Vooral het jeit dat in de rtoe strekkeTide verordening geen titutie bepaling van teveel betaalde ten is opgenomen werd fel bepriti- ri. Derhalve werd geconcludeerd ie verordening wat „krakkemikkig" elkaar zit en dat het gemeentehe- ur in casu de raad op dit gebied een en ander verweten zou kunnen (ten. De heren verklaarden ook een ele basis te missen op grond waar- het bedrag aan legeskosten wordt ekend. Zij wilden het eenmalig trolen door „iemand" zeker niet als anig te beschouwen. Die hele verordening geeft nog ha- en ogen" verklaarde de voorz. dhr. kerkerker. Hij deelde mede dat een t momenteel de mogelijkheid on- zoekt of de legeskosten in de mate rin ze thans geheven worden met ces kunnen worden betwist. Een der wezige exploitanten protesteerde: Ik heb teveel aan legeskosten be- d maar op mijn verzoek om terug- e van het teveel betaalde werd geantwoord dat ik eerst mijn boek- ding moeten overleggen waarna be en zal worden of ze wat kunnen n, maar dat ver......ik!" aar heeft de gemeente het recht toe, de teUing wijst het aantal toch e hebben die verordening te vlug -Ikaar gezet", bevestigde dhr. Lek- erker de klacht. In de verordening een restitutie bepaling opgenomen. het soepele beleid dat werd toe- i is evenmin iets gekomen. Het open moeten leggen van zijn fehouding getuigt daar tenminste vanconcludeerde dhr. Lek- erker. Er kwamen uit de vergade- meer bedenkingen: k vind er geen reëel basis in, op terrein is er in het hoogsei- maar één keer iemand van de eente geweest!" hr. Lekkerkérker achtte het min- juist dat de gemeente de plaatsen st, beter ware het de leges te be nen per geboekte overnachting maar gemeente vindt de controle daarop ogelijk." ij hebben de indruk zo verklaar- e voorz. dat de gemeente veel maar dat er aan gemeentelijke be iding nog wel iets ontbreekt, 't de vergadering werd gesugge- d de gemeente voor te stellen bij ve de legeskosten voor de helft te en om later wanneer het defi- ve cijfer bekend is de rest af te nen. 'e moeten wettelijk legeskos- betalen om een exploitatie vergun- te krijgen", stelde de voorz. vast. deelde mee dat door de gemeente een ontsnappingsmogelijkheid betalen in termijnen wordt ge- U wordt verzocht wordt verzocht f aan le esten te betalen." Die korte for- -fiiig heeft de nota die „de ge- te" de exploitanten presenteert, de exploitatievergunning is later meer gespecificeerde berekening den. Het bestuur zal er dan ook e gemeente op aan'dringen een meer ecificeerde nota aan te bieden. Ook 2ij verlangen dat vóór de beta- geschiedt schriftelijk de moge- eid van restitutie wordt verklaard. zal een meer gespreide controle voor hoog- en naseizoen worden gd. m het afgelopen seizoen toege- controle werd nauwelijks serieus Men. Het is geen recreatieambte- Kisar een bode geweest die de g kwam verrichten. Hij was niet d deskundig bevonden omdat hij een exploitant had gevraagd of te noteren vakantieverblijf nu als ent of een caravan moest worden ouwd. ellen kan hij goedwerd uit de denng opgemerkt, .wr zag de vergadering enkele re eambtenaren maar de wetenschap e betaald zullen moeten worden te hen daarvoor niet enthousiast. "legen werd het onzinnig geacht e gemeente tengevolge van een Woende telling harerzijds ope- van de boekhouding verlangt, meer gespreide telling zal dan ais een verlangen aan het gemeen- uur ter kennis worden gebracht als een motivering van de -afwij- M het aantal met de opgave van Ploitant. Gasten statistiek werd fiasco Naar een uitlating van een ambtenaar ter secretarie is het met de gastensta tistiek een droeve zaak geworden. Meerdere oorzaken werden daarvoor aangewezen. De boekjes bleken niet handzaam, een carbonnetje ontbrak en het formuliertje kan moeilijk worden meegegeven als de mensen na aankomst begrijpelijk direct naar hun huisje wilden. Eenvoudiger en losse formulieren zijn dan ook gewenst. Dat zal het gemeentebestuur worden ge vraagd. Voor de lan'gverblijvers is een nieuw formulier in voorbereiding. Te kennen zal worden gegeven dat de ex ploitanten niet langer hun medewer king zullen kunnen geven als de ge meente in dezen niet aan de wensen tegemoet komt. Dat van de statistiek nog weinig terecht was gekomen werd gestaafd met de voorlopige opgave Ter secretarie waren 1780 personen geregistreerd terwijl er zo'n 400.000 over nachtingen werden geboekt! Inspraak Positief jegens de gemeente kon de vergadering zijn waar het de inspraak betreft in zaken m.b.t. de recreatie. De vergadering meent op die inspraak ook recht te hebben omdat zij een niet on belangrijke economische macht verte genwoordigd. Samen met de midden stand wordt een omzet van minstens twee miljoen gulden bereikt! De voorz. verklaarde reeds over een en ander met het gemeentebestuur te hebben overlegd maar hij betrerde het dat tot dusver nog weinig resultaten zijn geboekt. Aantal gasteri door-de-week liep terug In vergelijk met voorgaande jaren is een terugolop van het aantal gasten door-de-week gebleken. Daarte genover zijn er aanmerkelijk meer ten ten en caravans die als tweede woning in de week-ends worden bewoond. Dhr. Lekkerkerker meende dat de gemeente aan de verlangens een twee de woning te hebben tegemoet kan komen door uitbreiding van de voor recreatie bestemde gronden. De exploi tanten dienen hun terreinen optimaal te benutten en hun terrein zoveel mo gelijk uit te breiden. Voorwaarde is de gasten zo goed mo gelijke voorzieningen aan te bieden waarvoor zij op reële basis zeker willen betalen. Ook willen ze ontspan ningsmogelijkheden. In dit verband prees de voorz. de activiteiten van de V.V.V. maar er moet z.i, nog veel meer worden gedaan. Gemeente vingers in de pap Dhr. Lekkerkerker doelde op het kampeerterrein te Goedereede toen hij zei: „Als de gemeente de grond die zij als recreatieterrein bestemd vóór uitgave in pacht eerst gebruiksklaar maakt en aan exploitatie stringente voorwaarden verbindt, dan houdt ze een ontoelaatfcaar aantal vingers in de recreatiepap!" De gemeente treedt dan zo goed als exploitant op," zij begeeft zich dan op het terrein van het eigen initiatief van de pachter. Deze mening werd niet door de ver gadering gedeeld. Zij vonden het een zaak van pachten of niet pachten -wan neer men het als gegadigde wel of niet met de voorwaarden eens kan zijn. Cijfers Uit de cijfers die dhr. Lekkerkerker had verzameld bleek te Ouddorp 73 ha recreatiegrond te worden geëxploiteerd. Daarop staan 504 zomerwoningen, 165 caravan-staanplaatsen en 772 caravans en tent-staanplaatsen. De gemeente gaf vergunningen uit tot het onderbrengen van totaal 7957 personen. Gemiddeld recreëerden er 109 mensen per ha bij een volledige bezetting. De jcijfers, 'die, dbK" Lekkerkerker noemde hadden betrek-' king op de leden der vereniging. Door de V.V.V. werden in het hoogseiinen 8000 gasten „geteld" en over het gehele seizoen 400.000 overnachtingen. Vuilafvoer Ook de vuilafvoer d.m.v. contrainers kwam ter sprake. De leden bleken daarover zeker niet ontevreden al von den ze het wel een dure zaak. Met de nodige voorzichtigheid zal met de gemeente worden besproken of het mogelijk is de contrainers voortaan 2 X per week te ledigen en dat zonder verhoging van kosten. De voorz. meen de dat het voor de exploitanten voor deliger zou kunnen zijn omdat ze dan minder contrainers nodig hebben. Vakmanschap is nodig. De economische en techhische ont wikkelingen in de metaalnijverheid vra gen steeds meer goede vakmensen. Om op economisch verantwoorde wij ze te werken, een goed produkt te ma ken tegen een redelijke prijs en in de hedendaagse maatschappij een goede positie te verwerven, zijn goed vakman schap en inzicht noodzakelijk. Opleiding tot viakman. De Stichting Vakopleiding Smecoma te Baam, een door het bedrijfsleven in de metaalnijverheid in het leven geroe pen opleidingsinstituut, verzorgt reeds 20 jaar de opleiding tot vakman in het midden- en kleinbedrijf, waarbij zowel de Rijksoverheid als het bedrijfsleven belangrijke financiële bijdragen levert. Deze bedrijfsopleidingen worden op praktische en didactische gronden in twee delen gesplitst namelijk: Ie. een tweejarige primaire opleiding tot Adspirant na een vooropleiding op de lagere technische school; 2e. een tweejarige voortgezette op leiding tot Gezel, respectievelijk Mon teur. De opleidingen zijn opgebouwd uit een praktijkdeel, dat door middel van het leerlingenstelsel in het bedrijf wordt gegeven en een aanvullend theoriege deelte, dat aan een lagere technische school wordt gegeven. Beide delen worden door Smecoma afgesloten respectievelijk met een prak tijk- en een theorie-examen. Is men voor beide delen geslaagd dan ontvangt men het Adspirant- of het Gezel-, res pectievelijk Monteursdiploma. Zeer veel bedrijven maken reeds ge bruik van de mogelijkheden die Sme coma in dezen biedt. Vele jongeren hebben zich veel moei te getroost om deze toch betrekkelijk zware studie met goed gevolg te door lopen. Vakmanschap beloond. Ook in 1968 zijn weer vele kandidaten geëxamineerd die onder auspiciën van Smecoma hun opleiding hebben ontvan gen. Bijna 1000 kandidaten komen in aanmerking voor een Adspirant- of Ge zel- respectievelijk Monteursdiploma. Een woord van lof aan deze jeugd is zeer zeker op zijn plaats. De Stichting Vakopleiding Smecoma heeft besloten de behaalde diploma's op officiële wijze uit te reiken op een 30- tal technische scholen in ons land, om op deze wijze een duidelijke demon stratie te geven van het belang van de beroepsopleiding in het algemeen en de samenhang tussen de praktijkopleiding in het bedrijf en de theorie-opleiding aan de school. Een en ander is geheel in de geest van de op 1 augustus j.l.. in werking getreden nieuwe Wet op het Leerlingwezen. Door middel van deze diploma-uit reikingen hooptSmecoma de mogelijk heid te openen ook de positieve kant van de Nederlandse jeugd in het mid delpunt van de belangstelling te plaat sen. Morgenavond vindt in de Techn,. School te Middelhamis de uitreiking van de diploma's aan de Flakkeese ge slaagden plaats. Het betreft de heren R. W. P. Gous- waart, Binnenweg 3, Sommelsdijk; M. J. Helleman, H. de Krijgerlaan 25, Som melsdijk; P. Logmans, Fortstraat 2, Herkingen; C. Struik, Berkenlaan 37, Middelhamis; J. de Valk, Kerkstraat 29, Nieuwe Tónge; L. de Vos, Ben. Molen dijk 28, Ooltgensplaat; S. A. Bil, Anker weg 3, Haamstede; J. Wielaard, 'irene- laan 10, Melissant; C. Luime, Hazers- weg 19, Ouddorp; T. T. de Jong, Rot- tenburgseweg 11, Middelhamis; K. van Oostenbrugge, Scharrezeeweg 1, Stel- lendam; J. J. van Wijk, Markt 6, Goe dereede; P. Noteboom,, Molendijk 110, Nieuwe Tonge. STAD AAN 'T HARINGVLIET Opbrengst collecte. De collecte t.b.v. het Prinses Beatrixfonds heeft 465,50 opgebracht. Collectanten, gevers en geefsters hartelijk dank. Op verdenking van het zij het ook op geringe schaal verhandelen van het verdovende middel L.S.D. zijn twee Flakkeese jongelui voor de Officier van Justitie te Middelburg voorgeleid. Hangende een nader onderzoek zijn ze daar in verzekerde bewaring ge steld. Het betreft de jongeman G. V. v. H. te Middelhamis en L. v. N. te Oude Tonge. Deze laatste had kortgeleden een bromfiets weggenomen van het restaurant „Grevelingendam" waar hij werkzaam was. Hij vertrok daarop naar Italië, zijn verblijfplaats in MUaanwas aan zijn vrienden bekend. Door de jongeman V. v. H. werd hij omdat zijn moeder vrij ernstig ziek is weer uit Italië opgehaald. Tijdens het verhoor dat de politie hem en an deren i.v.m. de bromfietsontvreemding afnam kwam de handel in L.S.D. aan het licht. De politie te Bruinisse veronder stelt dat de omvang van de handel zeer gering is. De 39-jarige Arie Hxmaan te Stel- lendam is vrijdagmiddag met zijn rech terarm tussen een electrisch aangedre ven boxenvuller terecht gekomen. De alrm werd zodanig verbrijzeld dat hij tot onder de elleboog moest worden geamputeerd. Dhr. Human verwijder de, terwijl hij in de schuur met de vuiler werkte, met een schroevendraaier wat aardappelloof van tussen de rollen. Toen zijn arm werd gepakt zag hij zelf nog kans de motor stil te zetten. Zijn vader en iemand van Goeree-Haven- hoofd schoten hem op zijn geroep te hulp maar hij kon eerst na een half uur worden bevrijd toen de smid een en ander demonteerde. Het college van b. en tv. van Oost- flakkee geeft aan de raad, die tegen a.s. vrijdagavond ter vergadering bijeen is geroepen, te kennen het noodzake lijk en zeer wenselijk te achten het voormalig gemeentehuis te Oude Tonge zo spoedig mogelijk te verkopen. Eerder werd de raad op 30 aug. daartoe voor gesteld maar zij wees verkoop toen van de hand en wilde zo wordt in het prae-advies gezegd eerst het advies van de Commissie voor Openbare Wer ken afwachten. „Hierbij kunnen wij nog opmerken aldus b. en w. dat bij de destij dse aankoop van de panden Voorstraat 31 en 33 te Ooltgensplaat is besloten de opbrengsten van de voormalige ge meentehuizen te den Bommel en Oude Tonge aan te wenden voor de finan ciering van de aankoop en inrichting van die panden. In verband daarmee wordt een begrotingswijziging strek kende tot financiering van de inrichting van die panden thans door G.S. niet goedgekeurd alvorens het radsbesluit tot verkoop van het voormalig gemeen tehuis te Oude Tonge ter goedkeuring is ingezonden. B. en w. achten het niet op de weg van de gemeente liggen om speculatief te handelen door de verkoop uit te stellen tot een later tijdstip, terwijl reeds thans het onderhoud per jaar belangrijke uitgaven vergt. B. en w. stellen de raad dan ook voor het pand voor f 20.000,te ver kopen aan N.V. Sporthuis Centrum te Rotterdam en een crediet' van f 2000, beschikbaar te stellen voor het treffen van voorzieningen aan het pand van gemeentewerken aan de Nieuwstraat te Oude Tonge. STELLENDAM In de reparatiehaven te Bruinisse kwam opnieuw het casco van een nieuwe kot ter binnen gebouwd op de werf van de firma Velthuijs te Groningen. Het wordt de Stellendam 11 van dhr. Hans van Seeters, het is ditmaal niet een kotter uit de serie waarvan er al vier werden afgeleverd maar een hek kotter. In het schip moet een Stork Die selmotor worden gebouwd van 660 pk. met, Hodi straalbuis. Een Maaskant- winch zal eveneens aangebracht worden terwijl verder het schip weer helemaal klaar moet worden ingericht. Door de speciale bouw van deze kot ter heeft men belangrijk meer ruimte gekregen dan op een kotter van het ge wone type. De afmetingen zijn 22V2 x 6.40 m. Ruim 80 jongeren namen deel aan het jeugdweekend, georganiseerd door het hervormde Jeugdcontact te Ooltgensplaat. Op de foto een groep jongelui tijdens de lunch. Zaterdagavond was er tevens de tijd voor een gezellig praatje. Een verslag leest men aan de binnenzijde van dit blad. HERKINGEN Kijkmiddag. Op donderdag 24 okt. a.s. 's middags tussen 3 en 5 uur zal in de Kleuterschool gelegenheid zijn het gemaakte werk van de kleuters te be zichtigen. Ouders en belangstellenden hartelijk welkom. A.s. donderdag 24 okt. hoopt 's- avonds om 7.30 uur voor de Geref. Ge meente voor te gaan Ds. P. Blok van Dirksland. OUDDORP Beroepen. Door de kerkeraad der Herv. Gem. is een beroep uitgebracht op ds. B. J. Zaal te IJsselmuiden. NIEUWE TONGE Uitbreiding telefooncentrale. Op maandag 28 oktober 1968 zal de auto matische telefooncentrale te Nieuwe- Tonge worden uitgebreid met 200 num mers, waardoor de capaciteit gestegen is tot 500 nummers. Alle wachtenden kun nen binnenkort van telefoon worden voorzien. OUDE TONGE In de afgelopen week zijn er drie schepen met suikerbieten met inhoud 660 ton, vertrokken. Binnen gekomen een schip met kolen inhoud 230 ton. De extra collecte in de Ned. Herv. Kerk voor de Medische Zending heeft opgebracht de som van 371,88; voor de kerk 414,65; de toren bevatte over september 539,10. Opbrengst collecte. De gehouden huis aan huis koUecte voor het Prinses Beatrixfonds heeft opgebracht de som van 381,het vorige jaar bedroeg de opbrengst 117,uit dit fonds wor den uitkeringen gedaan ten behoeve van o.a. poliopatiënten en spastici. OOLTGENSPLAAT Pakhuis onder water. Maandagmorgen kwam dhr. D. F. Ok- ker tot de ontdekking dat er in de be neden verdieping van zijn pakhuis aan de Slikdijk over de gehele oppervlakte een hoeveelheid water stond. Bij onder zoek bleken de kranen van de water leiding gesloten, ook de hoofdkraan was dicht. Men stond volkomen voor een raadsel. Ook was de leiding niet lek. De deuren waren niet geforceerd, men kan daar ook niet uit opmaken dat er on bevoegden zijn binnen geweest. In dit gedeelte van het pakhuis, waarvan de ingang zich bevind aan de Kaai zijn een grote hoeveelheid jutezakken opgesla gen. De onderste pakken waren door drenkt van het water, maar deze kun nen worden gedroogd. De schade is meer de arbeid (hoge stapels zakken omzetten) dan schade aan materialen. Behalve zakken bevonden zich verder geen goederen in deze ruimte. Ook geen zaden etc. Naar de oorzaak wordt nog gezocht. Kerkdienst. Woensdag 23 okt. a.s. des nam. 7.30 uur zal voor de Geref. Gemeente voorgaan ds. P. Blok van Dirksland. Ambtsdragers. In de Geref. Kerk zijn afgetreden, als ouderling C. J. Oostdijk, als diaken: C. Braber. De benoemde ouderlingen Job. Duim Az. en M. de Vos hebben bedankt. Zondagmorgen werd alleen als diaken bevestigd Kr. Kromdij k. Drs. A. W. Meeder ook naar Den- Bommel? Op de ledenvergadering in de Geref. Kerk werd besloten goedkeuring te hechten als ook de kerk te Den Bom mel een beroep uitbrengt op drs. A. W. Meeder. Op een ledenvergadering te Den Bommel zijn deze plannen ook be sproken en goedgekeurd. Na eventueel beroep en na aanneming zal genoemde predikant aan beide kerken verbonden zijn. Kerkdienst. Vrijdag 25 okt. a.s. des nam. 7 uur zal voor de Oud Geref. Ge meente voorgaan ds. J. van Prooijen te Stavenisse. Zie verder de advertentie in dit nummer. Herdenkingsdienst 150 psalmen. Ter gelegenheid van de bekroning van de 150 psalmen wordt een herdenkings dienst gehouden in de Ned. Herv. Kerk te Ooltgensplaat op vrijdag 25 oktober a.s. des nam. 7.30 uur. Voorganger is ds. P. Vermaat. Een ieder die graag zingt is hartelijk welkom. Van deze dienst Op zaterdag 9 november a.s. wordt door de Flakkeese Ver. v. Orgelvrien den een bezoek gebracht aan de „Doe len" te Rotterdam. Op het programma staat een orgelconcert en een orgelex cursie. Het orgelconcert op het Doelen orgel begint om 3 uur n.m., en wordt gegeven door de bekende Arnhemse or ganist Johan V. Dommele, organist van de Grote of St. Eusebiüskerk. Vervol gens zal de V.V.O. verwelkomd -worden door de organist van de „Doelen" Arie J. Keyzer (zelf vele jaren bestuurslid geweest van de V.V.O.). Door hem zal een excursie worden geleid rond het nieuwe Plentrop-orgel in de „Doelen". Naast de leden wil de V.V.O. ook be langstellenden de gelegenheid getren aan deze a.s. „orgelmiddag" in de Rot terdamse Doelen deel te nemen. Bij voldoende deelname zal de V.V.O. een bus laten rijden vertrek Ouddorp v.v. Belangstellenden voor deze orgel excursie en het voorafgaande orgelcon cert kunnen zich t.m. a.s. zaterdag 26 oktober opgeven aan de voorzitter der V.V.O. dhr. P. Wessels, Oudelandsedijk 24, Stad aan 't Haringvliet, Tel. (01871) 467. AARDAPPELEN ROTTEN, VEERTIEN FABRIEKEN GAAN LANGER WERKEN Teneinde het rotten van aardappelen, die als gevolg van de vele regen van de afgelopen weken nat uit de grond zijn gekomen, zoveel mogelijk te voorkomen zal in de veertien aardappelmeelfabrie- ken in Groningen, Drenthe en Overijssel in de komende weken twaalf uur per week langer worden gewerkt. Er is op de werknemers een beroep gedaan vrij willig medewerking te verlenen, aldus lazen wij in de Nw. Rott. Crt. Het besluit werd genomen door de Vereniging van werkgevers in de aard- appelmeelindustrie, nadat overeenstem ming was bereikt met de vakbonden en de arbeidsinspectie. Normaal wordt in de fabrieken ge werkt van maandagochtend zes uur tot zaterdagavond zes uur; dat wordt nu van zondagavond te middernacht tot za terdagavond te middernacht. GOES Afscheid ds. J. Karelse. Na een 22- jarige diensttijd heeft zondag j.l. ds. J. Karelse, predikant bij de Vrije Evan gelische Gemeente alhier afscheid ge nomen van zijn gemeente wegens ver leend emeritaat. De tekst was Hebr. 3:1. Ds. J. Karelse werd door meerde re predikanten en vrienden uit vorige gemeenten toegesproken. Ook burgemeester mr. F. G. A. Hu- ber was tegenwoordig, die een af scheidsgroet bracht namens het ge meentebestuur. OOSTERLAND Op woensdagavond 23 oktober as. hoopt voor de Oud Gereformeerde Ge meente in het kerkgebouw aan de Burg. v. d. Havestraat alhier op te treden Ds. J. van Prooien, pred. der Oud Ger. Ge meente te Stavenisse. Aanvang half 8. CoSP. TUINBOUWVEIUNG DER Z.H.E. Afd. MIDDELHARNIS Uienveiling van dinsdag 22 oktober '68 Grove 16,—, Middel 16,10, Drielingen 14,57, Picklers 18,10. Aanvoer 19.5 ton. worden plaatopnamen gemaakt door de BmG. Gramofoonplaten uit Bloemen- daal. Gezongen zullen worden de psal men 29, 45, 54, 101 en 145. Ook zullen de zangverenigingen nog een aantal onbe kende psalmen zingen, terwijl de beide plaatseiyke organisten hun medewer king verlenen. Allen, zowel binnen als buiten de gemeente zijn zeer welkom. Ook mogen de kinderstemmen niet ont breken.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1968 | | pagina 1