jiAnPEn riiEUWs Nu Continue banden DE GAST Service-Station GESLOTEN BÜIJSSE H. Kuiper, ini. te Sommelsdijk [jdder in de Orde van Oranje Nassau TIELEMAN voor weinig geld! FORD OPEL VOLKSWAGEN FIAT SIMCA DAF De Fruithal B. V. d. Veer Deense turngroep te gast in Oude Tonge Nieuws uit Zeeland 40-jarig ambtsjubileum bij Proy. Waterstaat Leerling- verpleegster/verpleger Leerling- Zlekenverzorgster/ verzorger 2onnige mode voor kilte dagen iblad Vrijdag 18 oktober 1968 No. 3730 Igebied. 26 30 Boekbespreking oude'tonge Taunus 12 M Taunus 17 M Taunus 17 M na 1964) Cortina en Anglia Kadett Caravan 1000 Rekord Caravan Wij leveren ook andere maten continue banden, natuurlijk met garantiebewijs. 1200 en 1300 1500 en 1600 Bestelwagen Bestelwagen 600 850 1100 1000 1300 en 1500 600 750 560 -13 tub. 590 -13 tub. 640 -13 tub. 520 -13 tub. 550-12 tub. 600 -12 tub. 590-13 tub. 640-13 tub. 560 -15 tub. 600 -15 tub. 640 -15 700 -14 tub. 520 -12 550 -12 520 -14 560 -12 590 -13 520 -12 tub. 145 - 330 f 38,— f 42,— f 45,25 f 34,25 f 35,75 f 39,75 f 42,— f 45,25 40,25 49,75 49,75 58,50 34,25 35,75 34,75 f 35,25 f 42,— f 34,25 f 32,25 DIRKSLAND TELEF. 628 „BLOEIVIENDAAU' Is liet iets voor jou Ds. H. J. Hegger Icomt spreken IMiddeiliarnis 22^ aan de heer H. Kuiper, ing. districts- ffd Goeree-Overflakkee van de Prov. \,terstaat is woensdagavond een grote te beurt gevallen. T.g.v. zijn 40-ja- dienstjubileum werd dhr. Kuiper Ihet Provinciehuis te den Haag ont- lodc' waar hem, door de Commissaris der ivoningin. Mr. Klaassesz, in aan- ziglieid van het college van Ged. Eten de versierselen werden opgespeld Borend bij het Ridderschap in de de van Oranje Nassau, pe dag tevoren, juist de dag waarop heer Kuiper veertig jaar geleden jet aan wal zette op het eiland, was [het nieuwe gebouw van Prov. Wa- ftaat op de Voorstraat te Sommels- het jubileum in breder kring her- tht. Districtshoofden, collega's, per- Dhr. Scheygrond, links, biedt mevr. Kuiper een prachtige plant aan. soneel, superieuren en vrienden hebben van de gelegenheid gebruik gemaakt de heeY Kuiper eens in het zonnetje te zettgn. De directeur van Prov. Waterstaat Zuid-Holland, ir. Terlmn, zei dat het voor hem geen „martelgang als van Kromme Lindert" was om naar het eiland te komen. Hij herinnerde aan de moeilijke jaren die de heer Kuiper heeft moeten overbruggen in en na de oorlog en na de overstromingsramp in 1953. „Het waren ellendige tijden, maar van achteraf bekeken waren er ook plezierige dingen. „U bent kunnen gaan beginnen met reconstructie van wegen en nu is u zelfs bezig met het verwe zenlijken van een geheel nieuw we gennet op het eiland", aldus dhr. Ter- luin. „Als mens wordt men geleefd. Dat geldt zeker voor u, maar u hebt u doen kennen als iemand die voor niets opzij ging. Men heeft gebruik kunnen maken van uw kundigheid bij de aanleg van asfaltdijken en -wegen. U hebt een ge varieerde loopbaan, die met schokken tot stand is "gekomen. Mogen de drie jaren, die u van uw pensioen scheiden, meer geëvalueerd zijn", hoopt de heer Terluin. Geschenken Namens de districtshöofden en de Technische buitendienst sprak de heer Jac. V. d. Oever, die hem namens deze diensten een tuinparasol en een tuin tafel aanbood. De heer Scheijgrond sprak namens de personeelvereniging waarvan de heer Kuiper voorzitter is. Hij bood hem een radio aan en mevrouw Kuiper werd een bloemenhulde gebracht. De heer Scheijgrond kenschetste de heer Kuiper als' een mens die gevoel voor betrekkelijkheid heeft. „Uw levenshou ding heeft op uw omgeving een gun stige invloed, terwijl u de ander zijn gevoel van eigenwaarde laat behou den. U weet met het personeel om te gaan en behartigd haar belangen. Uw goede eigenschappen domineren volle dig", verklaarde de heer Scheijgrond, „De heer Kuiper zei blij te zijn als baas en mens te worden gewaardeerd. „Veel omstandigheden dragen er toe bij, dat men mij ziet als een ideaal mens. Ik heb tamelijk veel vrijheid ■gehad hier. Ik had goede contacten met polders, gemeentebesturen en het be drijfsleven Het district GoereeOver- flakkee is een afgerond geheel. Ik heb weinig met andere districten te ma ken gehad Bovendien heb ik een goe de gezondheid genoten, waarvoor ik God dankbaar ben. Al deze zaken heb ben er toe geleid, dat ik mijn werk heb kunnen doen naar behoren." De heer Kuipr herinnerde zich: Toen ik nu precies' 40 jaar geleden voet aan wal zette op het eiland na ©en zeer moeilijke en moeizame reis vanaf Put ten via Den Haag, wist ik heel zeker, dat het maar kort zou duren. Ik wilde persé weg! Er was hier niets. Ik moest lin een bedstee slapen; er was geen stromend w^ter «n geen elektriciteit; •de wegen waren slecht en de verbin dingen met de vaste wal uiterst mise rabel. Ik was bang dat ik blindedarm ontsteking zou krijgen en er was niet eens een ziekenhuis. Het was hier kaal en beroerd. De dag na mijn aankomst moest ik een weg op gaan meten. Ik kwam langs een boerderij die de naam: „Wie weet zijn Weg" voerde. Ik wist mijn weg wel. Ik wist zeker dat ik zou verdwij nen. Ik heb mijn weg niet geweten, want ik ben hier nu nog. Straks, na mijn afscheid van Waterstaat zal ik hier blijven wonen; ik ben met een Flakkeese vrouw getrouwd. Het eiland is veranderd. De dorpen zijn mooi en de beplanting is uitgebreid. Veertig jaar geleden dacht ik alleen aan kof fers pakken en vertrekken, als het lidit Werd. Ik blief hier, het is hier goed!," aldus de heer Kuiper, die daarna veel hartelijke persoonlijke woorden en ge schenken in ontvangst kon nemen. Een hulde, waarin mevrouw Kuiper even zeer 'werd betrokken. SOMMELSDIJK Geslaagd. Mej. Maja v. d. Boogert slaagde voor haar hoofdakte kleuter leidster. Zij is momenteel te MeUssant werkzaam. BIJBELS DAGBOEK, samenge steld door predikanten van de Gereformeerde Gemeenten, Uit geverij N.V. „De Banier" Vianen. Er zijn tamelijk veel Bijbelse dagboe ken in de handel; tot nog toe was er geen van predikanten van de Gerefor meerde Gemeenten. Aan de samenstel ling hebben medegewerkt de volgende predikanten, die ieder één maand voor hun rekening hebben genomen. Het zijn: Ds. A. Vergunst (januari) Ds. A. Elshout (februari) Ds. P. Blok (maart) Ds. D. Hakkenberg (april) Ds. A. Hofman (mei) Ds. K. de Gier (juni) Ds. J. van Haaren (juli) Ds. C. Harinck (augustus) Ds. L. Huisman (september) Ds. H. Rijksen (oktober) Ds. A. W. Verhoef (november) Ds. J. C. Weststrate (december) Ds. C. Harinck (feestdagen) Het dagboek brengt voor iedere dag van het jaar korte, pittige meditaties, waarin men op de levensweg wat mee krijgt ter overdenking. Begrijpelijk kan in een dagboek niet uit alle boeken van de Bijbel worden gehandeld; er is ech ter wel een goede volgorde gehouden. Het begin is uit Genesis en de andere boeken van de Pentateuch, vervolgens uit Richteren, de boeken van Samuel, Koningen, Psalmen, Spreuken enz., de grote en kleine profeten en vervolgens grepen uit het Nieuwe Testament tot Openbaringen. De korte titels boven iedere bladzijde zeggen direct al iets over de inhoud. Een heel mooi dagboek, leerzaam en stichtelijk, dat zeker ook buiten de kring der Geref. Gemeente gelezen zal worden. Er staat in dit boek veel, zo niet alles in óók voor onze jon ge mensen. Laat die het ook ter hand nemen om door Gods Woord te worden onderwezen! Het is een boek van blij vende waarde. Fraai uitgevoerd, gebonden in stevige band, prijs 14,75. MIDDELHARNIS-SOMMELSDIJK Bijeenkomst N.C.V.B. De N.V.C.B te Middelhamis houdt a.s. maandag 24 okt., sav. half acht, een bijeenkomst in „Jeugdhaven" te Middelhamis. Spre ker is dhr. J. P. Kamerling uit Utrecht over het onderwerp „Eetgewoonten en Tandbederf". Gasten zijn hartelijk wel kom. Er wordt gecollecteerd ten bate van Bartimeüs. OUDDORP Schoorsteienbrand. De brandweer van, Ouddorp heeft woensdagavond met suc ces een schoorsteenbrandje in hotel Akershoek bestreden. Het was nau welijks de moeite waard al deed de sirene aanvankelijk anders verwachten. De sirene die normaliter 2 minuten loeit en dan automatisch uitspringt bleef ook na zijn 2 minuten doorloeien! Door het uitzetten van de hoofdscha kelaar kan het apparaat na 5 a 6 mi nuten het zwijgen worden opgelegd. Zondag 20 oktober hoopt voor de Geref. Gemeente alhier voor te gaan ds. P. Blok van Dirksland. 's morgens 10 uur bed. H.A. en sav. 6 uur bed. H. Doop. OOLTGENSPLAAT Voor de afdeling Ooltgensplaat van de Ned. Christen Vrouwenbond zal op dinsdag 22 okt. a.s. des nam. 8 uur in „Elthato" door de heer Suurmond uit Middelbiu-g een lezing gehouden wor den over: „Gevangenen en ontslagen gevangenen in hun gezinnen". Gelegen heid voor het stellen van vragen. Nieu we leden zijn nog steeds welkom. Twee jaar verzekerd tegen verlies en diefstal Horlogerie - Goud - Zilver Dirksland - Tel. 626 Prot. Christelqk Psych. Ziekenhuis Den Haag - Loosduinen Even buiten Den Haag aan de rand van de dui nen ligt ons psychiatrisch ziekenhuis, waar 750 patiënten worden verpleegd. bij dit boeiende werk te worden betrokken? Daarvoor heb je nodig ir HARTELIJKHEID en ir VAKBEKWAAMHEID. Het eerste moet je meebrengen, het tweede kun je verwerven als of in onze opleidingen voor de officiële diploma's ziekenverpleging B (vooropleiding: bij voorkeur MULO, INAS of daarmee gelijk te stellen oplei ding) en ziekenverzorging (vooropleiding: enkele jaren voortgezet onderwijs). De praktische en theoretische scholing wordt voorafgegaan door een introductiecursus. Op 2 december a.s. begint weer zo'n cursus. Vraag nadere informaties bij het hoofd perso neelszaken, Monsterseweg 93, Den Haag - Loos duinen (tel. 070 - 687270). wegens vakantie van MAANDAG 21 OKTOBER T.M. WOENSDAG 30 OKTOBER. De gym-liefhebbers hebben maan dagavond in de Sporthal te Oude Tonge een tumdemonstratie van de bovenste plank gezien. Daarvoor zorgde de Deense turngroep „Ollerup Delingstgre- rè" uit Kopenhagen die deze dag te gast was van de gymnastiekver. O.K.K. te Oude Tonge. Ook twee keurgroepen van de Rotterdamse Turnbond en de kam- pioensploeg Trampolinespringen ver leenden hun medewerking. Met veel gratie hebben de turners hun nummers gebracht, het publiek beloonde hen dan ook met een warm applaus. Een van de hoogtepunten was het Deense volks dansen waaraan 14 dames en heren in een prachtig gekleurde klederdracht, meewerkten. 's Morgens heeft de organiserende Vereniging het gezelschap ontvangen. Het was niet de hele dag turnen ge blazen, o.m. werd een busrit over het eiland gemaakt en bracht het gezel schap een bezoek aan de Deltawerken. WESTDIJK 36 MIDDELHARNIS 1 MIDDELBURG Op vrijdag 1 november a.s. te 7.30 uur hoopt ds. H. J. Hegger van Velp in het kerkgebouw der Geref. Ge meente aan de Segeerstraat alhier, een spreekbeurt te vervullen ten bate van de Stichting „In de Rechte Straat". Het onderwerp is: „Rome - Reformatie - Nu!" KAPELLE Tweede kleuterschool. Het bouwen van een tweede schoolgebouw voor de Chr. Kleuterschoolvereniging in het plan „Bruelis" is gegund aan de fa. J. A. Leijs ie Kapelle voor een bedrag van f 141.750,—. BORSSELE Predikant beroepen. Woensdagavond kwam de ledenvergadering van de Geref. Gemeente bijeen om uit het door de kerkeraad gestelde tweetal nl. ds. D. Hakkenberg en ds. A. Hoogerland een beroep uit te brengen. Met meer derheid van stemmen werd ds. D. Hak kenberg gekozen en is alzo naar deze gemeente beroepen. THOLEN -~ Riolering. Het maken van riolerin^ gen in de bebouwde kom van Tholen is door Techn. Adviesbureau Ver. Ned. Gemeenten gegund aan N.V. Aann. Be drijf J. van der Ven te Tilburg voor een bedrag van f 476.000, ST. MAARTENSDIJK Op D.V. donderdag 24 oktober hoop dhr. A. v. d. Meer voor te gaan voor de Oud Ger. Gem. te St. Maar tensdijk sav. om 7 uur. ARNEMUIDEN Ledenvergadering S.G.P. Kiesver. De afdeling van de S.G.P. Kiesvereni ging houdt zaterdag 19 okt. een le denvergadering in de consistorie van de Ger. Gem. Aanvang 7.15 uur. Het agenda van deze vergadering ver meldt o.m. een onderwerp van het ge meenteraadslid dhr. Joh. V. Belzen en vragen en voorstellen voor de Algeme ne vergadering te Utrecht. Botsing. In het begin van de week kwam dhr. Chr. Dekker sav. met zijn bromfiets in. botsing met een auto op het gevaarlijke kruispunt Burgemees ter Langebeekstraat, Langstraat-Schut tershof. Dhr. Dekker liep daarbij en kele verwondingen op het hoofd. Hij kwam uit Schuttershof richting Lan- gestraat. De auto kwam uit de Burge meester Langebeekstraat, richting Nieuwlandseweg. Kennismaking. Maandagavond heb ben de bewoners van Te Mortiere in de recreatiezaal van het gebouwencomplex kennis gemaakt met de nieuwbenoemde directeur van Te Mortiere. STAVENISSE Benoemingen. De heer B. J. Vroeg- op, onderwijzer aan de openbare lagere school, werd benemd tot hoofd van deze school. Tot tijdelijk onderwijzer werd benoemd de heer J. Adronne uit Koudekerke. BRUINISSE Aanbesteding inrichting jachthaven. De dienst gemeentewerken zal 6 nov. a.s. aanbesteden het maken en aan brengen van vlotten, aanbrengen van verhardingen enz. voor de jachthaven. OOSTERLAND ^Onze vroegere dorpsgenoot, de heer L. van der Have Fz. adjunct-commies op het Gew. Arbeidsbureau te Zierik- zee, is met ingang van 1 oktober in gelijke betrekking overgeplaatst naar het Arbeidsbureau te Zutphen. Kontrasterende kleuren en modieuze strepen in stijlvolle harmonie met de chique eenvoud van dit vlotte deux-piece uit Diolen-Loft.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1968 | | pagina 13