TIELEMIIN Maaskant's Droogdok ontving het honderdste schip Stokvis I „DE ZOOM" Plaatselijk nieuws Burgerlijke Stand Jonge vrouw (23) door auto aange reden en gedood I (01870) 2074 I De betere stomerij ercu tweesc Fa.Wi Po Nieuws uit Zeeland C. KIEVIT Zn. De visserij maaict er een druic gebruilc van! REPRODUKTIES Centrale Verwarming PSaatselijk Nieuws PREDIKBEURTEN Abonneert U op „Eilanden-nieuws" Bloe Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 11 oktober MIDDELHARNIS Verkoopavond. D.V. donderdag 17 okt. hoopt de zendingskrans „Bidt en Werkt' van de Ger. Gemeente liaar verkoop- avond te houden in de consistorie. Aan vang 6.30 uur tot 9.30 uur. Belang stellenden (en kopers) zijn hartelijk welkom. DIRKSLAND Geslaagd. Mej. J. A. de Wachter, Kleuterleidster te Zoeteinneer is te Rot terdam geslaagd voor haar hoofdakte. MELISSANT Geslaagd. Mej. Ina Struik slaagde voor hoofdleidster bij het kleuteron derwijs. OUDDORP Mededeling. Wegens opheffing van de telefoon nemen wij geen adressen meer aan voor Stomerij Boekee. Wed. L. Moerkerk, Oosterweg 71, Ouddorp. van oude of beschadigde foto's ze worden nieuw; herinneringen levend. FOTO BLANKERS Hobbemastraat 49 Middelhamis OUDE TONGE Brommer én man vermist. In het weekend gaf een bij het restaurant Grevelingendam te Bruinisse werkende man bij de politie de vermissing van een bromfiets aan, die hij bij het res taurant had geparkeerd. De Bruinisser politie stelde een on derzoek in en de bromfiets werd zon dag onbeheerd in Zierikzee aangetrof fen. Het bleek dat een collega die even eens werkte in bedoeld restaurant, de bromfiets had „gebruikt". Deze inwo ner van Oude Tonge is tot heden spoor loos, hij had te voren los gelaten van huis weg te willen en te willen gaan reizen. Voor de derde of vierde keer deze zomer is een auto, op het hek gereden, dat bij de Hoek van St. Jacob, de lang zaam verkeersweg afsluit. Deze lang zaam verkeersweg of paralelweg loopt paralel langs de snelweg, om bij de Hoek van St. Jacob dus bij het oude land, af te buigen. Wie plaatselijk on bekend is rijdt dan op het onverlichte schrikhek, met nare gevolgen voor auto en hek. Dat was ook vorige week het geval. Auto en hek werden zwaar be schadigd en het zou geen overbodige luxe zijn indien andere veiligheids maatregelen werden getroffen, b.v. ver lichting van het hek. DEN BOMMEL Ledenvergadering Geref. Kerk. De belijdende leden van de Geref. Kerk te Den Bommel zijn tegen vrijdag 11 oktober a.s. bijeengeroepen voor een vergadering in de consistorie van de kerk 's avonds om 8 uur. Alsdan zal een voorstel ter tafel komen van de Kerkeraad om drs. A. W. Meeder, thans predikant te Ooltgensplaat, ook te be roepen bij deze kerk. Gezien het le dental van de Geref. Kerk is het ten enenmale onmogelijk om nog een eigen predil^ant te beroepen. De Gene rale Synode adviseert in dergelijke ge vallen over te gaan tot het combineren van predikantsplaatsen. De kerkeraad van Den Bommel ontving op zijn ver zoek van de kerkeraad van Ooltgens plaat bericht, dat daar na ampele be spreking de bereidheid bestaat om, be houdens goedkeuring van de ledenver gadering, aan het beroepen van drs. A. W. Meeder door de kerk van Den Bom mel medewerldng te verlenen. Door een commissie uit beide kerkeraden is een ontwerp-overeenkomst opgesteld, die inmiddels door beide kerkeraden in ge zamenlijke vergadering is goedgekeurd. Deze ontwerp-overeenkomst zal even eens aan de leden ter goedkeuring worden voorgelegd. SOMMELSDIJK Telefoon (01870) 2609 OOLTGENSPLAAT-ACHTHUIZEN- LANGSTRAAT Verkeers-sleutelcursus De Afdeling Ooltgensplaat van het Verbond voor Veilig Verkeer hoopt dit najaar weer een z.g. Verkeers-sleutel cursus te houden. De kosten bedragen f 15,per deelnemer. De eerste cur sus-avond is op 17 okt. a.s. Belang stellenden kunnen zich tot aan die da tum opgeven bij de heren E. D. Over- beeke, Kaai nr. 8, P. Kamp Voor straat nr. H of de plaatselijke rijkspo- Utie. -• O---------- GESLAAGDEN VOLLEDIG BEVOEGD ONDERWIJZER(ES) Aan de Chr. kweekschool „de Drie star" te Gouda zijn de volgende candi- daten van Flakkee geslaagd voor de akte van bekwaamheid als volledig be voegd onderwijzer: dhr. W. J. Bosland te Ouddorp; dhr. D. L. van Dam te Ooltgensplaat; Mej. F. A. Troost te Ooltgensplaat; Dhr. R W. Verolme, SommeIsdijk;dhr. C. G. Vreugdenhil te Dirksland; dhr. D. A. Roozemond te Dirksland. Dit moet g' eens goed onthouden de beste kabeljauwen die men maar vangen kan daar maakt men stokvis van. Gedroogd, „'t duurt vele dagen" Dan wordt ze plat geslagen, zodat door deze sport, de graat verwijderd wordt. En ze, wat zeker waar is, daardoor ook heel vlug gaar is. De vraag naar dit gedoe, neemt dagelijks nog toe. 'k Verkoop ze meer en meer, Dat komt, „daar heb je 't weer" Want zoiets snapt een kind. De beste soort die vindt Men altoos nog bij mij Zodat een lUant laatst zei: Voor een stokvis moet je naar TAMBOER, die's goed! Waterweg Middelhamis. MIDDELHARNIS Burg. Stand over de maand sept. '68 Huwelijken: C. van der Griend, oud 19 jaar en J. Troost, oud 20 jaar. A. Visser, oud 49 jaar en A. Vis, oud 53 jaar. C. M. van Helden, oud 25 jaar en J. de Bonte, oud 21 jaar. A. A, Jansen, oud 24 jaar en F. Vroegindeweij, oud 20 jaar. A. de Korte, oud 21 jaar en A. de Penning, oud 21 jaar. W. de Bonte, oud 22 jaar en S. J. Aandeweg, oud 19 jaar. L. Wielhouwer, oud 24 jaar en M. M. de Boed, oud 19 jaar. A. W. Meijer, oud 25 jaar en C. P. Nagtegaal, oud 21 jaar. H. van Vliet, oud 22 jaar en A. Tijl, oud 21 jaar. M. J. van Driel, oud 22 jaar en L. Verduin, oud 19 jaar. Overlijden: Izak van Zielst, Nieuwe Tonge, Pieter Vijf huizen, Middelhamis. Hilletje van Zanten, geb. de Bloeme, Middelhamis. Johannes Tijl, Nieuwe Tonge. Christina van Rikxoort, geb. Vermaas, Middelhamis. Geboren: Janna Pieternella Nagte gaal, Middelhamis. Gerrit Verhage, Leontine Angelique Ravestein Mid delhamis, Maria Jacoba Looij, Som- melsdijk. Anna Peekstok, Sommelsdijk. Johanna Maria Zaaijer, Sommelsdijk. Mijndert Folkert Gijs van Zonneveld, Middelhamis. Teun Adrianus van der Velde, Nieuwe Tonge. Leo Peter Wes- seis, iVliddeiharnis. Simon Bastiaan Groen, Middelhamis. Adriana Pieter nella Looij, Middelhamis. Johannis van Nimwegen, Middelhamis. Frans Jacob van Nimwegen, Sommelsdijk. Leo Born, Sommelsdijk. Cornelia Jacoba Judith de Fockert, Middelhamis. Janna Maatje Grinwis, Middelhamis. Aren Sarelse, Middelhamis. Ingekomen: Pietertje Simina van Gent, geb. de Korte, Middelhamis van Oostflakkee. Willemtje Arensman, Stad aan 't Haringvliet van Roden. Johanna van Helden, geb. de Bonte, Nieuwe Ton ge van Dirksland. Johanna Nieman, geb. Knape, Sommelsdijk van Goedereede. Arjaantje Cornelia Slui, Sommelsdijk van Velsen. Johannes Cornells Maas kant, Middelhamis van Horn. Leendert Adriaan van Donge, Middelhamis van Hom. Marina Johanna van der Weide, Middelhamis van Zeist. Adriaantje Jo hanna Schaap, Sommelsdijk van Rot terdam. Corneiis Antonius Adrianus v. Erven, Sommelsdijk van Cuijk. Adri anus Hendrik Gerrit de Vrij, Sommels dijk van Rotterdam. Adrianus Jacobus Nelis, Sommelsdijk van De Gld. Jo hannis Osseweijer, Sommelsdijk van Oostflakkee. Johan Tjakko Cazander met gezin, Middelhamis van Scherpen- zeel. Bartus van Zijll, Middelhamis van Den Helder. Vertrokken: Johanna Kamerling, Mid delhamis naar Dirksland. Pieternella Vroegindeweij, Middelhamis naar Dirksland. Johanna Krijnsen, iVüddel- hamis naar Vlaardingen. Bastiana van Groningen, Middelhamis naar Vlaar dingen. Pieternella van Wezel, Middel- harnis naar Brielle. Leentje Wilhelmina Wijnhoff, geb. de Vos, Nieuwe Tonge naar Brouwershaven. Maatje Adriana Wielaard, Sommelsdijk naar Dirksland. Maria Elizabeth Johanna Arensman, Stad aan 't Haringvliet naar Rotter dam. Jacoba van Biert, Stad aan 't Ha ringvliet naar Hilversum. Johanna van der Boom, Nieuwe Tonge naar Rotter dam. Jannie Cornelia Grinwis, Som melsdijk naar Goedereede. Maria Wil lie de Ruiter, Sommelsdijk naar Gouda. Matheus Struik, Middelhamis naar Vlaardingen. Francina Clasina Mijs, Stad aan 't Haringvliet naar Goes. Neeltje Geertruida de Wit, Sommels dijk naar Rotterdam. George Jan van Heerden, Middelhamis naar Delft. Cor nelia Pantelina Nagtegaal, Middelhamis naar Goedereede. Cornells Johannes Visser, Stad aan 't Haringvliet naar Goedereede. Rudolf de Jongh met ge zin, Sommelsdijk naar Langedijk Zuid Scharwoude. Martijntje Adriaantje Balm, geb. Visser met gezin. Stad aan 't Haringvliet naar Heemstede. Adri anus Jan de Jong, Nieuwe Tonge naar Vlaardingen. Lena Verduin, Middelhar- nis naar Stellendam. Grietje Fun, Som melsdijk naar Rotterdam. Arij Booger- man, Middelhamis naar Dordrecht. Dimmen Bruggeman, Middelhamis naar Goedereede. Bert Speelpenning, Mid delhamis naar Delft. Maatje Adriana Verweij, Nieuwe Tonge naar Drieber gen-Rij senburg. Cornelia Hendrika van den Tol, Stad aan 't Haringvliet naar Breda. Tona Johanna Meijer, Nieuwe Tonge naar Rotterdam. DIRKSLAND Burg. Stand over de maand sept. '68. Vertrokken: E. J. H. Wiegel naar 's- Gravenhage (Dirksland). H. A. Vrees wijk naar 's-Gravenhage (Dirksland). D. van Nieuwaal naar Rotterdam (Me lissant). J. de Bonte, e.v. C. M. van Helden naar Middelhamis (Dirksland). A. M. van Dam en echtgenote naar Goedereede (Dirksland). G. M. van den Nieuwendijk naar Spijkenisse (Melis sant). H. Grootenboer naar Utrecht (Dirksland). Ingekomen: N. M. Kroon van Oost flakkee (Dirksland). M. A. Wielaard van Middelhamis (Dirksland). A. Me lissant en echtgenote van Vlaardingen (Herkingen). M. Bestman van Vlaar dingen (Herkingen). J. Frank en gezin van Hengelo (Melissant). J. Kamerling, In Rijswijk is gistermiddag, donder dag, de 23-jarige mevrouw Adriana v. d. Velde-Freeke terwijl zij op een vluchtheuvel stond door een passeren de auto aangereden aan de gevolgen waarvan zij is overleden. De wagen verwondde nog drie andere personen. Het slachtoffer was op 16 augustus gehuwd met dhr. L. v. d. Velde, zoon van de fam. W. v. d. Velde, Nieuwland- sedijk 1 te Middelhamis. Het jonge paar zou zich volgende week in een vrijge komen woning in de Koninginnelaan te Sommelsdijk vestigen. A.s. maandag zal te Sommelsdijk de begrafenis plaats vinden. MIDDELHARNIS Studie bekroond. De heer H. Rooze mond, opzichter B bij Rijkswaterstaat heeft een mooi studie resultaat be haald. Hij slaagde voor het diploma „Zeeland", waarvoor de studie het ni veau van de H.T.S. opleiding dicht be naderd! De heer Roozemond klaarde het in twee jaar terwijl anderen er veelal vier jaar aan besteden. De studie omvat weg- en waterbouwkunde. HERKINGEN Bevorderd. Onze vroegere plaats genoot de heer J. W. de Geus Johz., wonende te Roosendaal, en w^erkzaam te Breda, zal per 1 november 1968 worden benoemd tot Officier Vakdien sten in de rang van Ie luitenant. Dit is een rang die hoogst zelden wordt toegekend, doch wegens de vele pres taties van de heer de Geus is hem deze benoeming ten deel gevallen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Flakkeese koren zingen. Diegenen die een koorzang-kerstplaat willen be stellen die kunnen dat doen bij de secr. van de Chr. Gem, Zangver, „Soli Deo Gloria", dhr. M. v. d. Boogert, W. V. V. Wittenhorststraat 12, Stad aan 't Haringvliet. Twee ]aar verzekerd tegen verlies en diefstal tms^ Horlogerie - Goud - Zilver Dirksland - Tel. 626 e.v. J. Groenendijk van Middelhamis (Dirksland). P. Vroegindeweij, e.v. A. A. Jansen van Middelhamis (Melissant). W. Mekelenkamp van Ede (Dirksland). H. P. Loggen en echtgenote van 's- Gravenhage (Dirksland). J. S. van der Molen, e.v. M. Visscher (Melissant). B. J. M. Saarloos van Oostflakkee (Dirks land). M. E. N. Luijendijk, e.v. J. Los van Oostflakkee (Dirksland). J. R. Vos van Eindhoven (Herkingen). G. van den Hoek van Rotterdam (Dirksland). M. Weststrate van 's Heer Arendskerke (Melissant). Geboren: Klijs-Jan, z.v. J. J. den Baars en A. M. Hoogstad (Dirksland). Aletta Antonia Helena, d.v. C. Vermeu len en T. Macdaniel (Dirksland). Jeroen Sebastiaan, z.v. D. Struik en J. E. Zit- man (Herkingen). Johanna Maria, d.v. G. Joppe en D. T. van Nieuwenhuljzen (Melissant). Monique, d.v. J. R. J. de Moedt en A. C. van der Velden (Goe dereede). Kaatje Elizabeth Anneke, d.v. A. A. Visbeen en J. van Dam (Melis sant). Corneiis Joharmes Arie, z.v. J. A. Fun en W. J. C. Poortvliet (Dirks land). Leendert, z.v. P. van Gulik en M. van Dijk (Dirksland). Mattheus, z.v. P. Leijdens en L. K. Neels (Herkin gen). Corneiis, z.v. C. Nagtegaal en H. Soeteman (Melissant). Pieter, z.v. T. Troost en A. W. Groenendijk (Melis sant). Adriaan Jacob Johannis, z.v. J. M. Kievit en C. Nieuwenhuijse (Her kingen). Overleden: M. S. de Later, 86 jaar, w.v. P. T. Sager (Goedereede). M. van der Wende, 75 jaar, e.v. C. Robijn (Dirksland). J. H. Bestman, 58 jaar, w.v. W. J. Baart (Dirksland). L. van Dijk, 67 jaar (Melissant). A. van der Valk, 18 jaar (Rotterdam). F. Huizer, 73 jaar, e.v. E. A. van der Mast (Mid delhamis). A. Kastelein, 85 jaar, e.v. J. J. Troelja (Dirksland). C. van den Berg, 85 jaar, e.v. L. D. van Noord (Oostflakkee). J. W. de Vlieger. 3 jaar (Westerschouwen). A. HoUeman, 78 jaar, w.v. C. A. de Munck (Dirksland). Gehuwd: J. Groenendijk, 35 jaar, ko perslager, wonende te Dirksland en J. Kamerling, 20 jaar, serveerster, wonen de te Rotterdam. G. M. van den Nieu wendijk, 23 jaar, weegbrugman, wo nende te Melissant en A. C. Slis, 20 jaar, zonder beroep, wonende te Oost flakkee. J. van der Ham, 22 jaar, ver tegenwoordiger, wonende te Dirksland en L. N. P. Soeteman, 19 jaar, zonder beroep, wonende te Herkingen. P. H. Jongejan, 24 jaar, bankwerker en K. A. dé Jong, 21 jaar, zonder beroep, beiden wonende te Dirksland. J. H. Kalle, 23 jaar, kraanmachinist en A. J. de Geus, 24 jaar, zonder beroep, bei den wonende te Herkingen. J. Leune, 20 jaar, bedrijfsleider en J. Voogd, 21 jaar, zonder beroep, beiden wonende te Dirksland. deden werd onverwacht, Lrgzame m Ridder in de leeftij Mi De Middelharni Doetinche'" pe begrafen' des nam te Middelha' pe rouwdie' .van de Buit jlerv. Kerk Stolberglaan Condoleanti van 3-5 en fenis. ZONDAG 13 OKTOBER MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. J. T. Cazander. Extra coll. voor het bouwfonds Ger. Kerk 10.30 en 6 uur ds. P. Schravendeel Chr. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. P. Roos Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen Buitengew. Wijkgem. 10.30 uur ds. H. D. van Hoogstraten, bevestiging van een ambtsdrager. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. H. C. Bultman. Extra coU. voor het P.I.T. Rem. Kerk 10 uur ds. L. Schenck. DIRKSLAND Herv. Kerk 10 uur ds. P. Vermaat en 6 uur ds. H. N. van Hensbergen Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. P. Blok. Bediening H.A. HERKINGEN Herv. Kerk 10 ur dhr. N. H. Groen en 6 uur ds. P. M. van Galen van Klundert. Soil, voor Herv. Bond voor Inw. Zending. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. MELISSANT Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. Exalto Ger. Kerk 10 en 4 uur kand. J. D. Cremer, Amsterdam. STELLENDAM Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. M. A. Jansens Ger. Kerk 9 uur ds. P. Schravendeel en 3.30 uur ds. H. Heule, Rotterdam. GOEDEREEDE Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. D. C. van Wijnen, v.m. H.A. en nam. dank. H.A. OUDDORP Herv. Kerk 9.30 uur ds. H. Jongebreur en 2.30 uur ds. J. P. Verkade. Extra coll. san. Zonnegloren Ger. Kerk 10 en 3.30 uur kand. J. Koole, Amsterdam. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur lezen Doopsgez. Gem. 9.30 en 7.00 uur ds. Smlnk. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 9.30 en 6 uur ds. J. P. Verkade. v.m. H.A. en nam. dankz. H.A. Diaconie-collecte voor de medische Zending Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. OUDE TONGE Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. W. van Gorsel. v.m. H.A. en n.m. dankz. H.A. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. P. van Wakeren v.m. voorb. H.A. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. H. de Valk Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 en 6 uur kand. Willemse, Utrecht Ger. Kerk 10 en 4 uur ds. J. B. Vanhaelen, Mijdrecht. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 uur ds. H. N. van Hensbergen en 6 uur ds. P. Vermaat, één collecte Ger. Kerk 9.30 en 6 uur ds. A. W. Meeder (H.A.) LANGSTRAAT Herv. Kerk 9.30 uur dhr. A. Terlouw en 2.30 uur -ds. P. Vermaat. =3 Ook voor overgordynen en tapeten. THOLEN Nieuwe wethouder. In de vacature van de overleden wethouder Jac. v. d. Velde (C.H.) werd dinsdagavond met 6 van de 1 stemmen de heer C. Boender (SGP) tot wethouder gekozen. De heer W. L. Bijl (CH) werd in deze verga dering beëdigd als raadslid. Brug over de Eendracht aanbesteed. Door de directie bruggen van de rijks waterstaat werd aanbesteed het maken van de onderbouw voor een vaste sta len brug over de Eendracht, zulks in verband met het werk aan de Schelde- Rijnverbinding, voorts het rijden over deze brug en onder- en bovenbouw van de aansluitende viaducten. Van de 49 inschrijvingen was N.V. Ned. Aann. Mij. v.h. H. F. Boersma uit den Haag met f 6.480.000 de laagste en Holl. Aann. Bedrijf Zanen Versloep uit den Haag met f 8.100.000 de hoogste. Aann. Be drijf Van Oord is reeds bezig met voor bereidende werkzaamheden van toe- voerwegen en opritten. De veronderstelling dat het dok van de fa. Maaskant te Stellendam in een grote behoefte zou voorzien uitge sproken bij de ingebruikname op 13 februari van dit jaar is volkomen gerechtvaardigd gebleken. Gisteren ont ving het dok het honderdste schip; het was de fonkelnieuwe G.O. 6 van de fa. K. W. Tanis en Zn. van Goeree-Ha- venhoofd. De heven Maaskant, uiteraard tevreden gestemd over deze goede gang van zaken, boden dhr. Tanis voor het volmaken van het honderdtal een scheepsklok aan. De vissers maken druk gebruik van de mogelijkheid dicht bij huis te kun nen dokken. Voorheen gingen ze op de helling in Scheveningen maar dat kost te hen meer onpruductieve tijd. Nu kunnen ze in Stellendam hun vis aan de markt brengen en daarna dokken terwijl ze toch dicht bij moeder de vrouw zijn en dat is een visser ten slotte ook wat waard. Gemiddeld komt om de 2 dagen een schip in het dok ea uitbreiding met een heilinkje behoort dan ook tot de mogelijkheden. De ondiepte van de haven verhin dert nog een maximaal gebruik van het dok. Beweerd wordt dat de haven sinds het dok in gebruik werd ge nomen een meter ondieper is gewor den. Het dok kan dan ook slechts met hoogwater dokken maar dat zal in de toekomst wanneer het zijn defi nitieve plaats gekregen heeft ook tot het verleden behoren. Het droogdok van Maaskant is in de zich snel ontwikkelende haven en tb.v, de groeiende vloot een waar succes ge bleken. De schepen worden er gerepa reerd, de rompen geschoond en ook zijn er al een drietal schepen stabieler gemaakt, naar eis van de Visserij in spectie. De vissers zijn het er roerend mee eens„Het dok kun je niet missen, geen dag!" TE KOOP: als ni T.S. 8 TVVEEWIE Zanjipad 13 CORNELIS JOHANNIS DE LOOZE en LEENTJE KNöPS hebben de eer U namens wederzijdse ouders kennis te geven van hun voorge nomen huwelijk, waarvan de voltrekking D.V. zal plaats vinden op vrijdag 25 oktober a.s. des namiddags 2 uur in het gemeentehuis te Dirksland. Kerkelijke inzegening om 2.30 uur in de Ned. Herv. Kerk te Dirksland door de weleerwaarde heer Ds. W. van Gorsel. Oude Tonge, Kerkring 58. 11 oktober 1968. Dirksland, Bosdreef 36. Gelegenheid tot feliciteren: op de trouwdag 's avonds van 7-10 uur in „Onder de Wiek" te Dirksland. Toekomstig adres: Julianastraat 73, Oude Tonge. GEEFT UW ADVERTENTIES VROEGTIJDIG OP. 1943 - 1968 D.V. 13 okt. zullen on ze ouders, behuwd- en grootouders L. Wandemaker en A. WANDEMAKER- MOIJSES de dag herdenken, waarop zij 25 jaar ge leden in het iïuwelijk traden. Moge God hen nog vele jaren sparen. Hun dankbare kinde ren. P. V. Oostenbrugge- Wandemaker F. van Oostenbrugge Henk A. V. d. Houten- Wandemaker S. V .d. Houten Leo Stellendam, okt. 1968. Voorstraat 95 Gelegenheid tot felici teren in 't Haegse Huus op vrijdag 18 okt. na 3 uur. Mede namens zijdse familie, deel iki met grote droefheid nic de, dat God mijn zes lieve vrouw JACOMINA ADRIAN! VAN DEF VELDE- FREEKE in de leeftijd van 23 jai onverwacht door een droevig ongeval heeft weggenomen. L. v. d. Velde C. J. Freeke en famili'" W. V. d. Velde en famili 10 oktober 1968. De teraardebestellin zal D.V. plaats vind- op maandag 14 okt. a 's middags 2 uur op i algemene begraafplaats te Sommelsdijk. Vertrek van „Veelust" 1.30 uur. Geen bezoek, geen bloemen, geen toespraken. BRUINISSE Wat lange tijd door insiders was verwacht is vorige week toch gebeurd. Door te grote aanvoer brachten de aangevoerde mosselen slechts minimum prijzen op. (11,51—f 12,50). Vrijdag moesten een tiental aange voerde schepen, omdat er niet op werd geboden hun lading lossen in het z.g. mosselfonds. De minimum prijs van deze mosselen is f 11,50. Reeds eerder in dezelfde week was voorgekomen dat mosselen niet in de vrije handel werden ver kocht. STAVENISSE Gemeenteraad. De gemeenteraad ver gadert maandagavond 14 okt. half acht De agenda bevat de volgende voorstel len: aanbieding gemeentebegroting, eni ge benoemingen, vaststelling nieuwe verordening op de heffing en invorde ring van een brandassurantiebelasting, nieuwe verordening op de reinigings rechten, aankoop van grond, krediet voor de aanleg van riolering in de Kerkstraat en het verlenen van een krediet voor verbetering van de woning Wilhelminastraat 2. GOES Afscheid ds. J. Karelse. De vrije evangelische predikant ds. J. Karelse, die de gemeente te Goes bijna 23 jaar heeft gediend, hoopt dinsdag 20 oktober afscheid te nemen, wegens verleend emeritaat. ST. ANNALAND Aardappelveiling van dinsdag 8 okt. Eigenheimers gewone 13,------14,20. Bint jes gewone 11,90—12,80. Bintjes bon ken 13,20. Bintjes drielingen 5,80. Aardappelprijs per honderd kilogram Aanvoer 36 ton. WOLFAARTSDIJK Zendingsavnnd. D.V. vrijdag 18 okt 1968 wordt een zendingsavond gehou den waar zendeling Commelin zal spre ken. Aanvang 7.30 uur in de kerk der Geref. Gemeente. De opbrengst van de collecte zal zijn voor de acties „Ee hand aan de ploeg." MELISKERKE Beroepen. Ds. J. C. Weststrate ont ving een beroep naar de Geref. Geffl te Veen (N. Br.) Bedankt. Ds. J. C. Weststrate alhier, bedankte voor de beroepen naar Geref. Gemeente te Den Haag-Zuid en te Zeist. AAGTEKERKE Aanleg aardgasleiding. De Zegair. is druk bezig om in Aagtekerke de gaS; voorziening te verwezenlijken, zoiW' met buiten- als binnenleidingen is gaan de om de plm. 80 aansluitingen klaar tï krijgen. Over de vraag wanneer e: eventueel gas geleverd kan worder zijn de betrokken instanties nog voor zichtig in. hun uitspraak. Verwacli' wordt dat begin november de eerste gezinnen van het aardgas kunnen pro fiteren. GOES Politiebureau. Het gemeentebepfuu'i heeft het voornemen een nieuw politie-' bureau te laten bouwen. Het huidig* bureau is te klein en voldoet niet aan,- de eisen. KRUININGEN Benoeming. De heer J. Lootsma i'|i. met ingang van 1 jan. a.s. benoemd tojlï leraar aan de Prinses Beatrixschi (schippersbond) te Wemeldinge. i* Nu uw

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1968 | | pagina 2