et ommunisme Plaatselijk nieuws Vragen uit Provinciale- aan Ged. Staten m.b.t. dijiiverlioging bij Steilendam Peugeot 404 Tulpenbollen narcissen Twee echtparen door kolendamp bedwelmd „Yerkilling van de liefde" Speculaaspöplës J. Schinkelhoek Dinsdag 8 oktober 1968 No. 3727 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DS ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond won f 100," J. van Poortvliet Ds. Geluk: Polder Goeree nam maatregelen tegen abnormale golfoploop Organisten van de Geref. Gem. op orgelexcursie eind 1967 Bakkerij Wesdijk OUD GEREF. GEMEENTE Ooltgensplaat Kerkbyb» Ziakbijbe§>°< Tafel MJIu pjUNS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sonunelsdijk TeL (01870) 26 28, na 6 uur 's avonds TeL 20 29 Giio 167030 ABONNEMENTSPRIJS 3,25 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 16 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Het woord communisme is afgeleid an het Latijnse „communis," d.w.z. emeenschappelijk. Het is dus een so- iaal stelsel, waarin de produktiemid- elen gebouwen, machines, grond ondstoffen gemeenschappelijk igendom zijn en bij de verdeling der oortgebrachte goederen het beginsel ordt gevolgd, dat elk lid van de ge- eenschap er naar behoefte over kan eschikken. We kunnen in deze arti- elenserie uiteraard geen uitgebreid verzicht gaan geven van de ontwikke- '■-g van het communisme gedurend 'n eeuw van bestaan, maar het is el nodig dat wij nagaan hoe het zich Rusland ontwikkeld heeft, omdat dit e modelstaat is van het communis- e. We komen dan al spoedig terecht ij Lenin. De naam Lenin was een z.g. pseudo- iem, een schuilnaam, ontleend aan de vier de Lena in Siberië. Hij heette igenlijk Wladimir Iljitsj Oeljanow. Hij as in 1870 geboren te Simbirsk aan de olga en was de zoon van een onder- "sinspecteur. Hij bezocht een gym- asium en studeerde rechten. Toen hij eventien was, werd zijn oudere broer exander wegens medeplichtigheid aan en aanslag op czaar Alexander III erechtgesteld. Mede daardoor ging van oen af het ganse streven van de jonge ladamir zich erop richten het czaris- e te vernietigen. Al spoedig was hij en grondig kenner van de beginselen an het marxisme en hij sloot zich aan ij de in 1898 opgerichte Russische so- aal-democratische partij. Door zijn volutionaire activiteiten kwam hij in e gevangenis en later in Siberië te- cht als balling. Vrijgekomen ging hij aar het buitenland. Van 1900 tot 1917 erbleef hij daar, slechts met een kor- onderbreking. In 1903 was hij op et congres van de Russische sociaal- emocratische partij in Londen. Daar ad toen een splitsing plaats tussen oorstanders van een straffe en een nder straffe lijn. Lenin, die tot de rsten behoorde, won de strijd. Naar et Russische woord voor „meerder- eid" bolsjinstwo werden zij voortaan Isjewisten (Russ. bolsjewiki) genoemd de anderen mensjewiki, aanhangers an de minderheid. De naam bolsjewiki leef bewaard toen na de revolutie in 917 de Communistische partij zich con- itueerde. Pas in 1952 is deze term af- eschaft. Het was de wereldoorlog, die aan enin en zijn volgelingen de kans gaf n revolutie te ontketenen tegen het zaristische bewind. Lening gaf het arool uit dat landsverdediging niet het oomaamste was, maar dat de impe- 'alistische oorlog moest worden om- èzet in een burgeroorlog. Hij was toen W in Zwitserland, maar met mede- erking van de Duitse regering, die oopte op die manier van het Oost- ont af te komen, kreeg hy gelegen- eid in een geblindeerde coupé dwars oor Duitsland naar Rusland te reizen. it is achteraf bezien één van de dom- .te dingen geweest, die een Duitse re- jering ooit heeft gedaan. De Russische revolutionairen kregen nu een fanatie ke en bekwame leider. In oktober 1917 wi." hij door te zetten aanvanke- ijk ook tegen de mening van de jonge 'italin in een revolutie te ontketenen, e inderdaad slaagde. De bolsjewiki ■epen de macht, waarbij echter zware Tijd moest worden geleverd tegen con- ti-revolutionaire legers. Rp eerste jaren van het communisti sche regiem zijn zeer zwaar geweest, maar het fanatisme van de aanhangers, e in feite slechts een kleine minder- 'id van het volk uitmaakten, was zo ot, dat ze alle tegenstand ©verwon en. Men weet, dat de Czaar en zijn "^hele familie in 1918 zijn gefusilleerd, sland was een z.g. Sovjet-republiek ■worden. Lang heeft Lenin niet meer geleefd. ^ijn gezondheid was ondermijnd door 'Spanning en ook door een op hem ■pleegde aanslag van een vrouw; reeds 1924 overleed hij op 53-jarige leef- |4 Hij is de theoreticus van het bolsje- "isme geweest en de schepper van de 'Vjet-Unie. Naar hem is Leningrad, iet vroegere Sint-Petersburg, genoemd. f nin was behalve volksmenner ook ee-i !;eleerde. Hij schreef verscheidene gp driften, waarin hij het marxisme uitwerkte en ook wel wijzigde. «n spreekt daarom ook wel van het leninisme. Van hem is b.v. de idee af- :omstig, dat de dictatuur van het pro- ^e' 'aat feitelijk ds de dictatuur van 9e „voorhoede" d.w.z. de communisti- #he partij. Sedert geruime tijd wordt ■feze term steeds minder gebruikt. Voor he* -egeringsstelsel in de Sovjet-Unie, ^h; ;a, Oost-Duitsland etc. is tegenwoor- R de term „volksdemocratie" gebrui- hjk, een heel wonderlijke benaming 'erigens, omdat het woord volk er bbel in voorkomt (demos is ook Ik), ^e opvolger van Lenin was Stalin. "k deze naam was een pseudoniem. 1 heette eigenlijk Josif Dzjoegashwi- en werd geboren in 1879 als zoon van n schoenmaker. Gedurende vijf jaar _zocht hij het priesterseminarium te i''s! Hij kwam echter in revolutio- ire kringen terecht en op zijn twin- ste jaar trad hij toe tot de socialisti- ne partij. Door zijn activiteiten werd m die kringen bekend, maakte ken- s met Lenin en reisde ook naar bui- landse congressen. Herhaaldelijk is gearresteerd en gedeporteerd, maar Kens wist hij te ontvluchten. Bij zijn tste arrestatie in 1913 was hij ech ter minder gelukkig; hij werd toen ver- baimen naar een kamp binnen de pool- cirkel en moest daar vier jaren in ge vangenschap doorbrengen. In het na jaar van 1917, vroeg genoeg om aan de revolutie mee te doen, hervatte hij zijn partijwerk in Petrograd. Dat jaar besliste over zijn loopbaan. Hij werd één van de leidende figuren van de bolsjewistische partij. In 1922 werd hij secretaris-generaal van de partij en doordat Lenin de laatste ja ren van zijn leven ziek was en de cen trale leiding uit handen moest geven, kreeg hij steeds meer macht over het partijapparaat. Na diens dood in 1924 slaagde hij erin binnen enkele jaren van strijd vooral met zijn rivaal Trots- ki als overwinnaar te voorschijn te ko men en praktisch alleenheerser te worden over de partij en de staat. Hij begon aan de industrialisatie en de col lectivisatie van de landbouw. Dit ging met grote moeilijkheden gepaard, maar hij zag niet op mensenlevens en van de weerspannige boeren lieten in die periode honderdduizenden het leven. Van een moord op één van zijn me dewerkers, Kirow, maakte Stalin ge bruik om een grote zuivering door te voeren ten einde zijn eigen positie on wankelbaar te maken. De jaren 1934 tot 1939 zijn donkere tijden geweest in de Russische geschiedenis. Er heerste toen een ■vreselijke terreur in het land en niemand was zijn leven of vrijheid zeker. Aan alle resten van vrije me ningsuiting werd een eind gemaakt. De persoonsverheerlijking van Stalin nam ongekende afmetingen aan. Men prees hem als „vader der volken", „'grootste genie der mensheid" etc. Zijn boeken kregen onfeilbaarheid, kortom hij werd als een soort godheid vereerd. In de tweede wereldoorlog ■was hij de grote leider, tevens opperbevelhebber in de strijd tegen nazi-Duitsland. Sa men met Amerika en Engeland werd de overwinning behaald en de Sovjet- Unie sleepte een enorme machtsvergro ting in de wacht door de bezetting van een groot aantal landen in Oost- en Midden-Europa. Stalin stierf in maart 1953 op 74-jarige leeftijd aan een be roerte. Alweer een gelukkige in het CALTEX STOPLICHTSPEL Dhr. C. Akershoek te Ouddorp Hij tankte bij benzinestation OOLTGENSPLAAT Zaterdagavond deed zich een vergifti ging van kolendamp voor waarbij twee echtparen werden bedwelnad. Spoedig ingrijpen kon vier levens redden. Bij het echtpaar Jan van Putten-Vermaat, Kastanjestraat 13 kwam als gewoonlijk bij het echtpaar Joh. v. Putten-Polak van Kastanjestraat 6 op bezoek. (De heren van Putten zijn broers). Bij het betre den van de woning dacht laatst ge noemd echtpaar dat er in de kamer kolendamp aanwezig was. Men besteed de er verder niet zoveel aandacht meer aan. In de loop van de avond verloren dhr. en mevr. Van Putten-Vermaat en dhr. Joh. van Putten echter hun be wustzijn. Bij de enige nog niet getroffen aanwezige mevr. Van Putten-Polak wekte dit argwaan en zo goed en kwaad als het ging (zelf was zij ook niet vrij meer) sloeg zij alarm bij de buren, het echtpaar Joh. de Vos-Leijdens. Deze openden direct de deuren en ramen en waarschuwden dr. Buth uit Den Bom mel. IIulp bracht baat, de slachtoffers kwamen weer bij bewustzijn, alhoewel dhr. Jan van Putten, die jarenlang ziek is, het ergste werd getroffen. Hij moet het bed houden en zijn herstel zal meer tijd vorderen. De andere slachtoffers maken het redelijk goed. OOLTGENSPLAAT Drie dubbele botsing. Zaterdag 5 okt. j.l. rond 9.15 uur ontstond een aanrijding op de Prov. weg 47, nabij kruising Bommelsedijk. Een aldaar rij dende Daf personen auto, bestuurd door R.A.Z. uit Schiedam, remde de snelheid vrij sterk af voor een voorganger, een Simca personenauto, bestuurd door P. H.Y. uit A. Beide auto's reden in de richting Oude Tonge. Een achter deze auto's rijdende Renault personenauto, bestuurd door W. J. W. uit R. botste vervolgens al remmend tegen de voor hem rijdende Daf. De Daf kwam door die schok weer in botsing met de Simca Daf en Renault bekwamen behoorlijke schade. Een mede-passagier van de Daf R.Z. uit D.H. bekwam een lichte her senschudding, hetwelk geconstateerd werd door een voorbijkomende arts. Door de politie werd een onderzoek in gesteld. Over dit onderwerp hoopt de Herv. predikant ds. Geluk te Dirksland te spreken voor de N.C.R.V. microfoon. De uitzending vindt plaats a.s. donderdag middag 10 okt. om 3 uur. Inplaats van kaarten In verband met ons huwelijk op D.V. vrijdag 11 oktober a.s. ziülen wij naast onze familie en vrien den ook gaarne onze cliënten en zakenrelaties ontvangen op de receptie in het Verenigingsge bouw „'t Centrum" te Ooltgens- plaat op de dag van de huwe lijksvoltrekking van 3.30 tot 4.30 uur n.m. Johannis Buth en Elizabeth van Rossum Den Bommel, Geerweg 2. ------------------------ oktober 1968. Ooltgensplaat, Noordzijsedreef 1. MIDDELHARNIS Kerknieuws. Woensdagavond 9 okt. hoopt voor de Ger. Gemeente alhier voor te gaan Ds. van Kooten van Rot terdam, 's avonds om half acht. SOMMELSDIJK Geslaagd. Dhr. J. Vis Gzn. slaagde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht voor het candidaatsexamen Theologie. MELISSANT Kerknieuws. Woensdagavond 9 okt. half acht hoopt voor de Geref. Gem. alhier voor te gaan Ds. Blok van Dirks land. E.H.B.O. CONTACTAVOND Woensdag 9 okt. om 8 uur wordt in Melishof een kontaktavond belegd door de afdeling Melissant van de E.H.B.O. voor diegenen die een kursus willen volgen, die op 16 okt. begint. Dan wor den alle gegevens besproken. Indien U zich nu reeds als lid ■wil opgeven, kan dit bij dhr. D. Dale, Voorstraat 33, Melissant. NIEUWE TONGE Kerknieuws. Donderdagavond 10 oktober hoopt voor de Geref. Gemeen te alhier voor te gaan ds. van Vliet van Aagtekerke sav. om half acht. OUDE TONGE Geslaagd. De heer C. A. van der Sluys slaagde voor het candidaatsexa men theologie aan de Rijksuiversiteit te Utrecht. Cursus Veilig Verkeer. De afd. Vei lig Verkeer te Oude Tonge, start half oktober a.s. met een nieuwe cursus. Aanmelding kan plaats hebben bij de heren T. van Dop, Nieuwstraat no. 61, Tel. 298; en bij C. Volwerk Willem straat no. 19 Oude Tonge. Deze week zal er in de gemeente een huis-aan-huis-coUecte gehouden worden, t.b.v. het Prinses Beatrix fonds waaruit Polio-patiënten, spastici e.a. verzorgd worden. De vorige week was de stand van de vrijwillige bijdragen f 3627; Daar is bij gekomen een bedrag van f 4790; zodat de tussenstand nu is f 8417 voor de Ned. Herv. Kerk. Zondag j.l. is bij wijze van proef in de Ned. Herv. Kerk tijdens de dienst slechts éénmaal gecollecteerd. Wan neer ieder zijn of haar plicht verstaat d.w.z. in die ene collecte-zak net zo veel doet als voorheen in drie, dan zal daarmee de orde in de kerk nog meer gebaat zijn. OOSTFLAKKEE Oogstverlof voor militairen Landbouwers die hun zoon of knecht in militaire dienst hebben worden er op gewezen, dat er een mogelijkheid bestaat tot het verkrijgen van buiten gewoon oogstverlof. Alleen militairen die op oefening in het buitenland zijn en die nog geen 4 maanden in mili tairen dienst zijn komen niet in aan merking. Inlichtingen ter gemeentesec retarie, afdeling MiUtaire Zaken, Ge meentehuis Kaai 2 te Ooltgensplaat. OOLTGENSPLAAT KoUekte zondagschool. Deze week zal een begin worden gemaakt met een lijst-koUekte voor de kerstfeestviering met de kinderen van de Zondagschool. Het personeel komt een dezer dagen bij u langs. Gaarne aanbevolen. Kerkdienst. Woensdag 9 okt. des nam. 7.15 uur zal voor de Oud Geref. Gemeente voorgaan dhr. J. Schinkel- hoek van Hendrik Ido Ambacht. Zie verder de advertentie in dit nummer. Huwelijksbevestiging. Vrijdag 11 okt. a.s. des nam. 2.30 uur zal in de Herv. Kerk de huwelijksbevestiging plaats hebben van Johannis Buth te Den Bom mel en Elizabeth van Rossum, alhier, door de weleerw. heer ds. P. ■Vermaat. Portefeuille verloren. Nadat dhr. A. Remus, Langeweg 22 j.l. donderdag 3 okt. boodschappen had gehaald bü A O kruidenier C. Nattekaas, bemerkte hij bij thuiskomst dat hij zijn porte feuille was verloren. Hij betaalde daar met 100,—, ontving 85,— terug en had nog 17,40 in deze portefeuille, die hij vermoedelijk naast zijn binnenzak heeft gestoken. Vanaf dhr. Nattekaas reed hij door de P. Biggestraat, Van Weelstraat en Langeweg naar huis. Na aangifte bij de politie heeft dhr. Remus nog niets gehoord. Zijn naamkaartje zat er in, dus de vinder moet weten wie de eigenaar is. „Had ik nu de lege por tefeuille nog maar, want het heeft als aandenken voor mij een bepaalde waarde", aldus dhr. Remus, die hoopt dat hy dit aandenken op de een of an dere manier nog in bezit komt. Hope lijk kan dit bericht hiertoe meehelpen. Door de Polder Goeree zijn op de waterkering van de polder „Nieuw Stei lendam" ter bescherming van het dijk- üchaam tegen de daar voorkomende abnormale golfoploop plm. vijfduizend zandzakken neergelegd. Nadat de dijk graaf, dhr. L. P. Akershoek in de ver gadering van maandag 9 september zijn ongerustheid over de oploop die de dijk- kruin dicht kan nadergn te kennen had gegeven ging de Verenigde Ver- 1 gadering direct met deze maatregel ac- coord. Met de dijkgraaf en heemraden durfden de hoofdingelanden geen riso- co's te nemen; zij vrezen dat bij een voorkomende springvloed de dijk scha de zou oplopen, een gevaar, dat door de zandzakken wordt afgewend. Geen verklaring, geen medewerking Noch de Polderbestuurders, noch Rijkswaterstaat hebben enige verkla ring voor de abnormaal hoge golfop loop. Verondersteld mag worden dat daar het Grevelingenwater enkele tientallen centimeters is gestegen ten gevolge van de aanleg van de Greve- lingendam diezelfde dam aan de golf oploop debet is. Echter werd een ver zoek aan de Deltadienst om tegemoet koming in de kosten van verhoging af gewezen. Omdat de maatregel maar voor dire jaar gewenst is werd voor zandzakken gekozen. Over drie jaar zal de Grevelingen n.l. zijn afgesloten en zal aan de getij beweging een eind zijn gemaakt. De golfoverslag die an ders aan de dijk zou kunnen vreten stuit nu op de dubbele rij zandzakken. Pas zo durft het Polderbestuur najaar en winter in te gaan. Vragen aan Gedeputeerde Staten Mevrouw Mr. N. N. W. Settmeyer- Labberton (V.V.D.), lid van Prov. Sta ten heeft deze zaak belangrijk genoeg geacht om aan het college van G.S. hierover de volgende schriftelijke vra gen te stellen: 1. Hebben Gedeputeerde Staten ken nis genomen van persberichten. volgens welke de zeedijk bij de pol der Nieuw-Stellendam op Goeree- Overflakkee met zandzakken is ver hoogd om de ongerustheid te ver minderen, die ontstaan is door de onverwacht hoge golfoploop bij de ze dyk? Kunnen Gedeputeerde Staten mede delen of deze ongerustheid gegrond is en zo ja, of de thans getroffen noodmaatregel dan toereikend is tot het tijdstip van voltooiing van de Brouwershavendam? Mocht de getroffen maatregel niet toereikend zijn en de hogere golf oploop verband houden met de vol tooiing van de Grevelingendam, zijn Gedeputeerde Staten dan be reid bij Rijkswaterstaat aan te dringen op het treffen van de no dige voorzieningen? Mocht dit verband niet bestaan, zijn Gedeputeerde Staten dan be reid te bevorderen dat op andere wijze de betrouwbaarheid van dit dijkgedeelte wordt verzekerd? De Zeeuwse afdeling „Zuid-West" van de Ver. van Organisten der Geref. Gemeenten heeft op zaterdag 12 oktober a.s. een excursie naar verschillende orgels op Schouwen Duiveland geor ganiseerd. Dit eiland dat beslist een eldorado van prachtige nieuwe orgels genoemd mag worden, meest na de ramp 1953 geplaatst is daarom gekozen voor een orgelexcursie. Om 10 uur v.m. komt het gezelschap organisten uit Zeeland, Schouwen, Duiveland en Goeree Over- flakkee bij elkaar in Hotel Ringelberg op de markt te Brouwershaven, waar deze „orgeldag wordt geopend, en kof fie wordt gedronken. Om plm. half elf wordt als eerste bezoek de prachtige Grote Kerk te Brouwershaven bezich tigd, en het mooie gerestaureerde or gel uit 1557 bespeeld. Dit instrument werd enige maanden geleden officieel in gebruik genomen na een zeer om vangrijke restauratie door de fa. Gebr v. Vulpen orgelmakers te Utrecht. Na de lunchpauze wordt te Zierikzee eerst een bezoek gebracht aan het nieuwe „Marcussenorgel" in de Kleine of Gasthuiskerk. Vervolgens het instru ment in de Grote of Laurens kerk. De orgelexcursie wordt besloten met een bezoek aan het van Vulpen-orgel in de fraaie nieuwe Chr. Geref. Kerk te Zierikzee. Het beloofd voor de Zeeuwse en Flakkeese organisten een leerzame dag te worden. Belangstellenden voor deze a.s. „Or geldag" van de V.O.G.G. afd. Zeeland zijn hartelijk welkom. UITSLAG GROTE VERLOTING VOETBAL VERENIGING „PLAKKEE" De prijzen zijn gevallen op de volgende nunamers. 1ste prijs No. 2795, 2e 1996, 3e 1266, 4e 1440, 5e 1106, en verder op de nummers 1097, 1937, 2174, 2737, 1136, 2570, 2379, 2816, 1939, 1895, 2221, 3000, 1997, 2860, 2748, 2166, 2594, 1077, 1661, 2156, 2711, 1782, 2883, 1816, 2868, 1373, 2419, 2960, 1935, 1469, 1229, 1040, 1815, 2695, 2685. De prijzen kunnen worden afgehaald op Burg. Bouwmanplein 15, Middelhamis. HERKINGEN Gevonden voorwerpen: Een streng glazen kralen (wit), terug te bekomen bij mej. M. Bestman, Peuterdijk 8. DEZE WEEK SPECIALE AANBIEDING Wegens vertrek naar buitenland te koop: Damweg 3 - Steilendam - Telefoon (01879) 253 Brood van de echte bakker, altijd ovenvers en kwaliteit Uw adres: KADE 1, MIDDELHARNIS Tel. 20 82 Goed tehuis gezocht voor 2 JONGE POESJES. U krijgt er gratis een pak Felix vleesbrokjes bij waar ze zo dol op zijn. Kerkstraat 15 Nieuwe Tonge Woensdag 9 okt. des nam. 7.15 uur zal D.V. in het Kerkgebouw Molendijk 25a voorgaan, de heer van Hendrik Ido Ambacht. 20 voor 1,— 25 voor 2,— Mooie collectie CYCLAMEN tegen verlaagde prijzen. bij: GEBR. VAN EESTEREN Langeweg 218 - Tel. 469 Nieuwe Tonge FAMILIE-BERICHTEN Zo de Heere ■wil hopen Arend Verraaat Mz. en jHendrika Leqdens Md. hun 40 jarige echtver eniging te herdenden. Hun dankbare kinde ren en kleinkinderen, Rie en Rinus Teuny Yvonne en Freek Anneke Harrie Ooltgensplaat, 13 oktober 1968. Wilhelminastraat DANKBETUIGING Voor de zeer vele en har telijke bewijzen van deel neming betoond tijdens het plotseling overlijden van onze geliefde moeder, be huwd- en grootmoeder, zuster, behuwdzuster en tante Cornelia Pijl weduwe van Cornells Tanis betuigen ■wij langs deze weg onze hartelijke dank. Inzonderheid Dr. Ruizeveld en Ouderkerk en Zr. Pais voor de liefdevolle behan deling aan haar bewezen. Verder buren, vrienden en allen die ons in die droeve dagen tot hulp en steun zijn geweest. Uit aller naam, Fam. Tanis. Ouddorp, oktober 1968. Dijkstelweg 61 Heden overleed tot onze!* diepe droefheid, na een^; kortstondig geduldig ge-rf dragen lijden in het zie-^^ kenhuis te Dirksland onze innig geliefde man, vader', behuwd- en grootvader, broeder, be- huwdbroeder en oom KOMMER TROOST echtgenoot van Leimtje Tanis in de ouderdom van ruim 76 jaar. Ons van uw deelneming overtuigd houdend. Goedereede: L. Troost-Tanis D. Troost T. Troost- van Huizen! Delft: T. Troost G. Troost- V. d. Nieuwendijkj Kleinkinderen en verdere familie. Goedereede, 6 oktober 1968. Pieterstraat 22 De teraardebestelling zal plaats hebben op woensdag 9 oktober a.s. des nam. 2 uur te Goe dereede. BOEKHANDEL DE W.^p.^M Zandpad 118 Middelharnl.<

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1968 | | pagina 1