iiAnPEii niEuws ieen reden tot paniek iver de positie van de landbouw in de E.E.G. WW D ZEISS inancieel overzicht Miniatuur dijicdoorbraaic in Oude-Tonge UVL?I M.V. Minister Lardinois bij de C.B.T.B. i( Rijkslandbouwvoorlichting wezenlijke voorwaarde voor verdere Technisch- Economïsche ontwikkeling anders dan andere Waarschijnlijk maakte visser gat in kade Plaatselijk nieuws loktober I BREDA Vrijdag 4 oktober 1968 No. 3726 de Kn waarde. 1 pw dienst om een enden op j ste polis. CONSTANTE KWALITEIT - 25 STUKS f 1^ Jeugdweeicend te Ooitgenspiaat fa. P. KiE¥STS(Zn. INGEZONDEN J. Keuveiaar paarden- laslbos. f'van het tot 50. [bedden. 3en ver- lestants- |angstel- even- len staf- Igemene Igens de Ie Haan, I" Iht van geóeel- larverlies? jen geheel nieuw pt haaruitval en ble mannen en Ie hun Jeugdig let dit werkefijff j enthousiast zijn. plm. 11/2 maand ping Ingesloten. kf is geen reden tot paniek over de fcdbcuvv in de Euronese Economische tmMnschap! Er is wèl reden tot be- „ing en overleg, tot het bijstellen van j iniddclcn en methoden en het schep- |n van nieuwe instrumenten van het lidbouwbeleid in de gehele Europese «nomische Gemeenschap, juist om te jorkomen, dat er over enige jaren wél Ben tot paniek kan zqn. iMet deze woorden sloot de Minister Landbouw en Visserij het deel van |n toespraak af, waarin hij de situatie Ihandelde, tijdens de jubileumviering In de vijftigjarige Nederlandse Chris- llijke Boeren en Tuinders Bond (C.B. IB.) in de „Meerpaal" te Drenten op imclerdag 26 september 1968. Inleidend ld hij opgemerkt, dat het een onwe- nlijk element in zijn aandeel in de festelijke herdenking zou betekenen, dien hij zoch voorbijgaan aan de ac- lele positie van de landbouw. Minister Brdinois behoefde slechts de over- hotssituatie in enkele belangrijke storen van de landbouw en de hoge [isten van het Europese landbouwbe- id te noemen om de tegenwoordige Ie aan te duiden, waar wij met het pdbouwbeleid in de E.E.G. voorstaan. De eerste oorzaak van de twee ver- hijnselen moet gezocht worden bij de ^passing van nieuwe produktietech- feken en -methoden in de Europese ndbouw. De snelheid van de techni- he ontwikkeling is bijkans explosief Iweest! Er zal een heroriëntatie van It landbouwbeleid in de E.E.G. moeten |men, die zich niet mag beperken tot It markt- en prijsbeleid, maar op teder basis moet worden geplaatst. Mi- Ister Lardinois is van mening, dat in Et markt- en prijsbeleid fundamentele pjzigingen niet nodig zijn: met bij- uren kan worden volstaan. Agrarische prestaties. |Aan degenen, die alleen de negatieve nten van de situatie zien en daarom litiek hebben op het landbouwbeleid, leid de bewindsman tegenover de ver- Ihijnselen van overschotten en hoge psten twee agrarische prestaties van bijzondere betekenis voor. In de statis tiek van de totale agrarische uitvoer in de eerste acht maainden van 1968 tekent zich een ontwikkeling af, die, als deze trend zich voortzet wat de minister verwacht de export dit jaar met één miljard gulden zal opvoeren en daar door meer dan acht miljard gulden be dragen. Minister Lardinois wees daarnaast op de kosten van het voedselpakket in ons land, die de vergelijking met de ons omringende landen zeer wel kunnen doorstaan. Met deze krachtige feiten stelde de Minister vast, dat er geen reden tot paniek is, zoals ook de Landbouwbe- groting-1969 geen spoor van paniek vertoont. Eigen gezicht C.B.T.B. Het spreekt natuurlijk vanzelf, dat het grootste deel van de toespraak van Minister Lardinois gewijd was aan de jubilerende landbouworganisatie, die zich grote verdiensten heeft verworven, o.m. op de terreinen van landbouwon derwijs en landbouwvoorlichting. De resultaten van 50 jaar C.B.T.B.-activi teit worden treffend geïllustreerd door de nieuwe, op dezelfde dag geopende, school van protestants-christelijk land bouwonderwijs, de Hogere Landbouw school met schoolboerderij te Dronten. De Minister verheugde zich over de tot standkoming van de school. Ook als kroon op deze arbeid van de jubilerende bond voor het landbouwonderwijs, „één van de belangrijkste drijvende krach ten voor een gezonde ontwikkeling van de Nederlandse landbouw". De spreker kende de C.B.T.B. een „eigen gezicht" toe met onderscheiding van twee karakteristieken, die het meeste tot deze reputatie bijdragen: de eigen stijl en de sterke band tussen leiding en leden met een zeer waarde volle democratische gang van zaken en een verzekerde „inspraak" van de le den. Ir. Lardinois prees ook het pro gressieve beleid, o.m. blijkende uit tij dige bezinning op de structurele ont wikkeling van de landbouw en de grondslagen van het landbouwbeleid. Ook de landbouwvoorlichting heeft in caballero |De beurs verheugt zich nog steeds een flinke belangstelling van het übliek, waardoor -de stijgingen op de feeste fronten konden worden doorge- lokken. De concentratietendens gaat [iverminderd voort, waardoor voor op de lokale markt zich een grote boplust manifesteert. jDe internationals kwamen daardoor lat verwaarloosd in de markt te lig- pn waardoor er naar weerszijden geen fote verschillen ontstonden. [Een uitzondering vormde Hoogovens pet een daling van ongeveer f 6, Vaarschijnlijk had men hier op een pbileumdividend gerekend inverband |et het 50-jarig bestaan, hoewel na- ukkelijk in de laatste jaarvergadering las verklaard, dat dit niet de bedoe- iig was. [Mogelijk zijn de aandeelhouders ook Keurgesteld, dat Hoogovens niet in |e is gegaan met Lips N.V. Drunen de Footste aluminiumverwerkende indus- ]ie in Nederland. [Lips heeft nu aansluiting gezocht bij ?t Amerikaanse aluminium concern 3coa en met de Noordse onderneming Bektrohemish. [Hierdoor lijkt de tot stand komen van pn groot Nederlandse aliminiumcon- |rn voorlopig van de baan en dit mag |ch wel teleurstellend genoemd wor- ten. IDdt geldt naast de Hoogovens ook por Biliton, die ook in aanmerking fas gekomen voor samenwerking met |ips. I Olies en Philips worden op het ogen- pk in Amerika nogal aangeprezen zo- F het aanwezige aanbod vlot kan orden opgenomen. Heepvaart [Het aanbod op de aandelen Nieveld pudnaan door S.H.V. heeft de knup- pi m het scheepvaarthok gegooid. En dat was lang geleden dat men op- aiiende koersstijgingen kon melden por scheepvaartwaarden. f Vooral van Ommeren trad op de oorgrond en de koers ging in een vlot |«ipo naar de 220 »/o tegen een week geleden nog 188 "lo. De nodige fusiegeruchten vormden natuurlijk de achtergrond van deze frappante stijging. Ook Holland Amerika Lijn was in de belangstelling. De koers kon in de afgelopen week ruim 15 punten aan trekken, waardoor men weer boven pa ri kwam. Wat van Ommeren betreft wordt de naam van Wm Muller en Pakhoed ge noemd twee gemengde bedrijven waar aan de koersstijging ook, al niet onop gemerkt voorbij ging. Al met al komt deze sektor die ja renlang onbeweeglijk is geweest nu in een wat levendiger vaarwater, waarbij de grote intrinsieke waarde en de vrij hoge rendementen nog ruimte voor verdere stijgingen bieden. Lokale markt Het grote nieuws was hier natuurlijk de aangekondigde fusie tussen Key en Kramer en Utrechtse Asphalt. Als gevolg hiervan ontstaat er een nieuwe onderneming met een jaarom zet in 1967 van 130 miljoen en met een personeelsbestand van 2400 man. Aandeelhouders Key en Kramer za gen hun aandeel hierdoor een sprong voorwaarts maken van 550 "/o naar 635 »/o. Ook de tapijtaandelen blijven de aan dacht trekken, waarbij het onveran derd dividend voorstel van Veneta en de bevredigende gang nieuwe sti mulansen boden. Veneta zelf kwam op 220 "/o tegen vorige week nog 190 "/o. Ook Desseaux kon nog wat verder aantrekken. Ook hiervan is zeer binnenkort het dividendvoorstel te verwachten. Wie gedacht had, dat na het opzien barende fusievoorstel van Amstel met Heineken en wat daaraan al vooraf ge gaan was het koersverloop in deze sektor tot rust zou zijn gekomen is bedrogen uitkomen. De vraag naar aandelen Heineken gaat onverdroten voort, waardoor een koers van 860 kon worden bereikt. Per 1 oktober zullen deze aandelen ex 25 "lo bonus worden verhandeld en zal tevens de fusie met Amstel worden geëffektueerd. Bij de handelsmij en gaat de koers- het werk van de C.B.T.B. steeds het volle pond gekregen. Niet alleen heeft de bond altijd geijverd voor de techni sche en economische landbouwvoorlich ting, ook de bevordering van het wel zijn van het agrarisch gezin is vooral in de laatste tien jaar krachtig gediend en bevorderd. Reorganisatie geen afbraak. Bij deze ongezochte gelegenheid stel de IVÏlnister Lardinois tevens, dat hij naast de eigen plaats en de eigen voor lichtingsactiviteiten \/i?.ii de landbouw- organis,aties, een blijvende en be langrijke plaats ziet voor de techni sche en economische voorlichting van rijkswege. Er is de laatste tijd wat on rust ontstaan over de toekomst van de Rijkslandbouw voorlichtingsdienst ten gevolge van een reorganisatie, die de voorlichting doelmatiger op de bedrijfs ontwikkeling wil riiohten. Het is echter een misverstand te denken zo ver klaarde de Minister dat deze reorg;a- nisatie een afbraak van de landbouw voorlichting zou betekenen. „Integen deel: juist in de tegenwoordige ontwik kelingsfase van de landbouw beschouw ik een sterke Rijkslandbouwvoorlich- tingsdienst als een essentiële, een we zenlijke, voorwaarde voor de verdere technisch-economische ontwikkeling van land- en tuinbouw". Ving de Minister van Landbouw zijn rede behalve met gelukwensen aan met de in Oostelijk Flevoland wel kome mededeling namens de Minister van Binnenlandse Zaken, dat het wets ontwerp tot instelling van een Gemeen te Dronten zeer waarschynlgk nog dit jaar de Tweede Kamer zal bereiken, Ir. Lardinois had tot slot de .aangename taak de voorzitter van de jubilerende organisatie, drs. B. Zijlstra, in kennis te stellen van diens benoeming tot Offi cier in de Orde van Oranje Nassau. De Hervormde Jeugdvereniging „Jeugd- contact" organiseert een Jeugdweek- end te Ooitgenspiaat op D.V. zaterdag 19 en zondag 20 oktober a.s. in het verenigingsgebouw „Elthato". Er is een zeer aantrekkelijk programma samen gesteld. Zaterdagmiddag 3.30 uur vindt de begroeting plaats waarna een de monstratie van een op het eiland wo nende pottenbakker plaats zal heb ben. Een groot opdrachtenspel staat er voor 's avonds op de agenda. Zondag is er de gezamenlijke kerkgang en een gezellig samenzijn in „Elthato". Onder leiding van de plaatselijke pre dikant ds. P. Vermaat zal er ook een preekbespreking gehouden worden. Jongelui vanaf 16 jaar zijn op dit weekend hartelijk welkom, zowel van het eiland als van „de overkant", d.w.z uit alle windstreken. De kosten zijn: f 2.per persoon voor jongelui uit eigen gemeente en f 4,per persoon voor jongelui van buiten de gemeente. Aanmelden kan plaats vinden bij mej. Jannie Groenendijk, Stoofstraat 2, Ooitgenspiaat (Z.H.). Tel. 01873-468. Op hetzelfde adres kunnen inw^oners van Ooitgenspiaat zich opgeven indien men één of twee gasten wil herbergen. Het Jeugdcontact zal u daar zeer dank baar voor zijn. stijging van aandelen Stokvis nog steeds door. Vrijdag stelde de koers zich op 117 "/o. Als gegadigde van Stokvis wordt in beurskringen nu ook de naam van In- tematio genoemd. Deze handelsmij deelde mede, dat het bod op aandelen Robert Brijce en Co gestand wordt gedaan. Kledingsindustrie H. Smits en Co deelde mede, dat besprekingen zijn geopend met Bedien's confektiefabrie- ken of en ja in hoeverre samenwerking tussen beide bedrijven mogelijk is. Bouwmaterialen Mees plaatste onder hands f 700,000,— aandelen tegen de koers van 150 "/o bij de Enci. De O.G.E.M. behaalde in het eerste halfjaar van 1968 een nettowinst van 7,2 miljoen tegen 6,7 miljoen in dezelf de periode van 1967. Ook voor het tweede halfjaar wordt een hogere winst voorspeld. Een ver hoging van het dividend lijkt niet on mogelijk. Nijma speelt nog steeds zo ongeveer quitte, zo hebben de bewindvoerders verklaard in een vergadering van obli gatiehouders. Nederhorst verwacht over dit jaar 24 "/o dividend te kunnen uitkeren ge zien de resultaten tot dusver. Dit blijkt uit het bericht, inzake de overneming van Havenwerken. Ohligatiemarkt De staat komt met een 6V2 "/o lening looptijd 25 jaar. De grootte zal f 225 a f 275 miljoen bedragen. De juiste omvang w^ordt na inschrij ving vastgesteld. De verwachtingen zijn zodanig, dat de minister wel het ma ximum zal kunnen binnenhalen. Niet alleen de grootte van het bedrag, maar ook de koers van uitgifte wordt na inschrijving vastgesteld. Opnieuw is dus gekozen voor het tendenssysteem waarbij de inschrijvers zelf de koers moeten bepalen waarvoor zij wensen in te schrijven. De koers mag echter niet beneden 99 "/o liggen. Het St. Jans Gasthuis dat als streek ziekenhuis voor West-Priesland fun geert komt met een emissie van f 8, miljoen tegen een rente van 7Va 'lo en een looptijd van 30 jaar. uw adres ZANDPAD 4-6 - Middelharnis tegenover De Gruyter Geachte redactie. Enige weken geleden bereikten mij van Flakkeese zijde twee brieven met dezelfde vraag n.l. waarom ik nooit ge reageerd heb op het probleem der drinkwater fluoridering. Gaarne zag ik plaatsing van het volgende in uw blad waarvoor hartelijk dank. Als oud-Flakkeeër volg ik zo goed mogelijk het gebeuren op het eiland, maar ik acht het gevaar niet denkbeel dig het verwijt te krijgen van: Waar bemoeit die zich mee. Het lijkt mij echter dat dit al lang geen Flakkees probleem meer is, reden waarom ik er wel wat van wil zeggen, in alle duide lijkheid eerst dit, het ligt niet in mijn bedoeling kritiek op het actie-comité op Flakkee uit te oefenen, net zo min op het Drinkwaterleidingbedrijf. Hetgeen ik stel zijn alleen mijn per soonlijke gedachten daarover. Tandbederf vormt een welvaartsziek- te, dat een grote omvang heeft genomen vooral bij kinderen is het na de oorlog enorm in opmars. Als men vroeger zei dat er slechte melkgebitten voorkwa men, thans heeft bijna geen kind een gaaf melkgebit. Begrijpelijk was het dat tóen in Amerika onderzoekers bewijzen meenden te hebben, dat bij een be paalde hoeveelheid fluor in het drink water minder tandcaries voorkwam daar veel belangstelling voor was, 1 mg fluor per liter werd vanzelfsprekend en wenselijk gevonden. In Nederland nam men als proef de gemeente Tiel, na 6V2 jaar meende men een duidelijke vermindering te consta teren, men breidde het uit tot Goeree- Overflakkee, Groningen en het Rijn mondgebied, zodoende zijn er 2 min. mensen op gefluorideerd drinkwater aangewezen. Dit is lange tijd geruisloos gebeurd, er kwamen uit de burgerij weinig klach ten of protesten, en evenmin instem mingen. Totdat in Bussum een comité een actie voerde tegen fluoridering en met succes, het vond geen doorgang. Er ontstonden meerdere acties, er zijn ge meenten waar de genomen besluiten zijn uitgesteld. Uit de discussies is wel naar voren gekomen dat de apodicti sche verklaringen van voorstanders, dat fluoridering ongevaarlijk is, op zijn zachtst gezegd aanvechtbaar zijn. De Utrechtse arts heeft hier stelling tegen genomen. Hij betwijfelt of de verminde ring van tandcaries wel overtuigend is aangetoond. Een deskundige van het Amerikaanse Public Health Service, D. Dean, de vader der fluoridering con stateert in 21 steden een duidelijke sa menhang in fluor in het water en ver mindering van tandcaries. Later moest hij bekennen en wel in 1955 dat zijn conclusies onjuist waren. Zodra men beweert dat een medica ment ongevaarlijk is is het hoog tijd wantrouwend te worden. Men kan n.l. nooit bewijzen dat een stof als fluor welke als zeer giftig wordt beschouwd ongevaarlijk is. Het kan zich ophopen in andere weefsels, en na jarenlang gebruik kun nen er complicaties voordoen. Heeft men de werking van deze stof op an dere organen wel geconstateerd? En als de verschijnselen zich pas na jaren openbaren kan de huisarts dan de oorzaak vaststellen? Ik verwijs naar het art. van Dr. de Vries waarin een respectabel aantal in de wereldliteratuur vermelde schade lijke gevolgen worden genoemd. Grote risico's worden genomen voor een kwaal waarvan de oorzaak onze In Oude-Tonge heeft zich j.l. maan dag een miniatuur dijkdoorbraak voor gedaan. De schade bleef weliswaar be perkt maar toch drong het (zoete) water de woning van dhr. P. Boom aan de Dabbestraat binnen, ook de straat kwam daar blank te staan. Door ge meentewerken werd op de plaats des onheils, het w.ater met zandzakken ge weerd. Schuld van dit alles is naar alle v/aarschijnlijkheid een „visser", die in de kade die de beide boezems nadat de lozing werd gewyzigd en een sluis onder de Oostdijk werd gebouwd scheidt een gat heeft gem,a,akt. En gaat jes waarin het water kabbelt plegen gaten te worden Het poldergemaal loosde maandag dat het een lieve lust was, hemelwater was er tenslotte genoeg gevallen. De boe zem werd volgepompt om van daaruit het water bij eb in de haven af te laten. De kade waarin een gat was gemaakt kon de weelde van het vele water niet langer verdragen en bezweek, waardoor de achterliggende boezem die i.v.m. het aldaar gesitueerde uitbreidingsplan gedempt gaat worden ook vol water liep. Nadat de overstro ming werd gemeld, werd het gemaal Mannen v?n Gemeentewerken druk bezig met het slaan van de damwand. direct gevraagd met lozen te stoppen en gemeentewerken toog aan de arbeid. Zo eenvoudig wat dat overigens niet. Van de tweehonderd fluks aangevoerde zandzaltken werden er heel wat in het „stroomgat" gegooid maar dat bleek slechts het effect van de spreekwoor delijke druppel aan een emmer water te hebben. Dinsdag werd de dichting voortgezet, nu met meer succes. Het stroomgat dat resteerde moest d.m.v. een geslagen damwand worden gedicht. Een bulldozer van de fa. Vervloei die eerst had vastgezeten en door de takel wagen van Nijsse weer op het goede pad moest worden geholpen heeft later het zijne aan de dichting bijgedragen. De kade is later op veiliger hoogte gebracht en het gemaal kan weer volop lozen. De overstroming had weinig te betekenen nnaar heel wat inwoners van Oude Tonge hebben zich niet onbetuigd gelaten nu er eens wat „anders dan anders" was te zien. voeding niet wordt opgeheven. Daarmede kom ik aan een kwalijk punt, n.l. men is gedwongen fluor in te nemen, waarom neemt men geen proe ven met fluorpillen, het zou bovendien veel economischer zijn, 95"/o van het leidingwater gaat verloren met wassen enz. terwijl de mensen met een kunst gebit steeds toenemen. Door fluor toe te voegen is fluoridering niet meer wat ze behoort te zijn, een zaak van speciali satie op medisch en biologisch gebied. Het is een politieke zaak geworden waarmee democratische principes in het geding zijn. Met een simpele beslissing van de gemeenteraad kan één van de fundamentele rechten van de mens, n.l. recht op zuiver drinkwater van tafel worden geschoven. En het is alleen hiermede waar een waterleidingbedrijf volgens de waterleidingwet zich mee mag bemoeien. Een waterleidingbedrijf is een bedrijf uitsluitend bestemd tot openbare drink watervoorziening aldus art. 1. De minister moet bij Algemene maat regel van Bestuur toestemming geven voor fluoridering. Het komt me voor dat de minister zich iets aanmatigt, waartoe hij niet bevoegd is. Er is dan een gevaarlijk precedent geschapen, het kon wel eens zijn dat een psychiater een kalmeringsmiddel zou kunnen gaan bepleiten, een ander wil misschien de pil aan het drinkwater toevoegen, en dit is geen loze bewering, in 1962 be pleitte men dat op een symposium in Londen al van de Ciba Toundation. Nu zie ik dat nog niet gebeuren dat we bij algemene maatregel van bestuur de pil uit de kraan krijgen, maar het is wel duidelijk, dat de wet geen garan tie biedt dat er niet met chemische middelen op ingrijpende wijze met de mens gemanipuleerd wordt. Met het oog op komende grondswetherziening kan het geen kwaad om hiervan goede nota te nemen. Het belang van acties van anti-fluor comite's gaat daarom verder als alleen maar fluorvrij houden van het drinkwater. Het is een proef op onze grondrechten, of die al of niet zo maar terzijde kunnen worden gescho ven. Het opschorten van genomen be sluiten is een bemoedigende zaak de belangstelling voor deze zaken is snel groeiende. Geachte redactie ik heb geprobeerd mijn twee briefschijvers te antwoorden, ik hoop tot hun voldoening, dit is ech ter louter en alleen mijn persoonlijke visie, ik ben geen deskundige bm voor- of nadelen van fluoridering aan te wij zen. Mijn bezwaar is dat aantasting van de fundamentele rechten van de mens onaanvaardbaar zijn, terwijl gevaar voor de volksgezondheid lang niet denkbeeldig is. U dankende voor de plaatsing. Hoogachtend, G. V. Rossum, Rozenlaan 11, Spijkenisse. OOLTGENSPLAAT Eén kollekte. Ook in de hervormde kerk zal men bij wijze van proef voor 3 maanden, per kerkdienst maar één kollekte meer houden, met uitzonde ring van de extra koliekten. Het zgn. ene offer. Betaling zitplaatsengeld. Zaterdag middag (5 okt.) zal men in de consis toriekamer van de hervormde kerk van 3 tot 5 uur nam. zitting houden voor het innen van zitplaatsengelden. BRILLENGLAZEN by de speciaalzaak Z&aApaa 32 - Mlddelli&mik GEMIDDELD TARIEF VOOR LANDBOUWPRODUKTEN Technisch houdt de nieuwe richtlijn in, dat de nationale parlementen de hoogte van de omzetbelasting vaststel len, maar dat voor de landbouwpro- dukten de Raad van ministers volgens een rekenkundig gemiddelde van de ta rieven der zes landen een tarief zal berekenen, dat gemeenschappelijk voor de gemeenschap zal gelden. De Raad krijgt daarbij tevens een zekere be voegdheid om het percentage „af te ronden". Voor Nederland zou deze regeling be tekenen dat waarschijnlijk voor een groot aantal landbouwprodukten, waar onder eerste levensbehoeften, de om zetbelasting van 4 pet. zou stijgen tot 8 pet., zonder dat het Nederlandse parle ment zich daartegen zou kimnen ver zetten, zelfs als het dat zou willen. (N. R. Crt.) SOMMELSDIJK Dammen. Uitslagen damvereniging „Denk en Zet" te Middelharnis-Som- melsdijk van maandag 23 sept. Afd. I: K. Vis J. Dekker 2—0 B. Vis I. Koese 2—0 C. Zoon A. Verolme 0—2 J. Lodder L. Bruggeman 11 F. Noordijk M. v. Lente 1^^1 Afd. II: C. Polder A. v. d. Sluijs 1—1 A. Krijgsman W. v. d. Boogert 11 G. Knöps J. V. Es 0—2 A. Holster J. Verbiest 2-0 B. Roetman L. v. d. Veer 2—0 Afd. III: W. v. Dongen H. Noordijk 11 A. V. Gulik A. Dubbeld 2—0 G. Gerrits H. Verolme 2—0 M. Breeman J. v. Nimwegen 2O A. Jongejan v. Amerongen O2 G. V. Strien C. v. Binsbergen 2O L. Groenendijk H. Schellevis O2 OOLTGENSPLAAT Gemeentezang voor grammofoon plaat. Op vrijdag 25 oktober a.s. zal er in de hervormde kerk een gemeente zangavond gehouden w^orden, waarop enkele psalmen gezongen zullen wor den, die op een grammofoonplaat wor den vastgelegd. Alle personen groot en klein, zowel binnen als buiten de ge meente die mee willen zingen zijn hier hartelijk welkom. De te zingen psalmen zijn 29, 45, 54, 101 en 145. Mogelijk kan men thuis aleens oefenen en de verzen nalezen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1968 | | pagina 9