Burg. Smith wijst op de grote waarde van gericlite licliamelijke opvoeding 1968 Goudvissen Dhr. E. D. Snijder vraagt om speelriiimte voor jeugd van Goeree- Havenhoofd de trend is Europees de coat is Falcon |bouque Raad Goedereede: Voorbeeld bij de hand: Ambtenaar met rugklachten i^ Landbouw krijgt zo weinig mogelijk hinder van aanleg van wegen C. KIËVST Zn. Centrale Verwarming PA K^ndam, Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 27 september Goerees gemeenteraad heeft gister avond een zeer gevarieerde raadsagen- da snel en zakelijk afgehandeld. Daar in ging het over het de meest uiteen lopende onderwerpen als straatverlich ting, fluoridering en gymnastiekbeoe- fening. Burg. Smith heeft esn voorstel tot subsidiëring van gymnastiek ver enigingen opdat die bevoegde lera ren kunnen aantrekken uitputtend verdedigd, vooral tegenover uier sgp raadsleden die hun stem er niet aan wensten te geven. Daarop heeft de voorz. practische voorbeelden aange haald, veroorzaakt door een „zittend leven", en een tekort aan gerichte li chaamsbeweging, o.m. was een ambte naar daardoor een zestal weken „uit de vaart". De vier sgp leden bleven niette min tegen. De sgp wethouder J. Voogd was voor. Voortvarend heeft de raad zich getoond waar het gaat om. het aan leggen van bredere en betere weggn ter ontsluiting van strand en recreatieoor den. Een crediet van f 23500 werd ge- voteerd voor het doen opstellen van een plan m.b.t. de aanleg van een ruim 7 meter brede weg gelegen tussen de Oosterweg en de Oude Nieuwlandse- weg. Door de voorz. werd toegezegd te trachten de situering van de weg zo danig te dirigeren dat het zo weinig mogelijk landbouwgrond zal kosten. Fhioridering De heer de Jong suggereerde aan het Dag. Bestuur van de Drinkwaterleiding te vragen met fluoridering te stoppen. „Waarom zullen we wachten met het dempen van de put totdat het kalf ver dronken is", vroeg dhr. D. de Jong zich af; hij sloot e.v. nadelige gevolgen ze ker niet uit! „De Min. heeft toegezegd dat hij een groep van pro- en contra bij elkaar zal brengen. Hij zal vervolgens middels een Ministeriële nota de Tweede Ka mer inlichten," aldus de voorz., hij adviseerde dat rapport af te wachten aleer een standpunt te bepalen. „Het is voor ons allemaal een zaak van overgeven aan deskundigen" vond de voorz.; hij zag in een uitspraak van een raadscoÜge geen oplossing omdat het bestuur van de Drinkwaterleiding autonoom is. Er zou een soort „getrapte verkiezing" voor nodig zijn. Gesteld zo zei de voorz. dat er in alle 4 gem. een motie werd aangenomen dan zou dat toch niet met algemene stemmen zijn. Als het inderdaad schadelijk is zou de Min. van Soc. Zaken en Volksge zondheid niet tolereren dat het er in komt. Dhr. Visser vroeg naar de mogelijk heid een onderzoek in te stellen naar een vermeerdering van sterf- en ziek tegevallen. „Dat is geburd" verklaarde de voorz., wijzend op het door dr. v. Loo uitge brachte rapport maar„elke ketter vindt zijn letter." Nu de Tweede Kamer, ons hoogste parlementaire college vragen heeft ge steld mogen we toch verwachten dat er een uitspraak komt waar wij als gemeentebesturen wat aan hebben. „Als het daarop hangt kunnen we toch een waarnemer van de overkant benoemen" dacht dhr. Visser; persoon lijk had hij het volste vertrouwen in dokter van Loo. Dhr. J. Santifort: „We zijn wel leek maar we worden in alle opzichten ver giftigd." Dhr. Sandifort attendeerde op de bij de ingekomen stukken gevoegde mede- dedeling van G.S. dat met bijzondere waardering is kennis genomen van de inhoud van de structurele nota, betref fende het toerisme in deze gemeente. Vooral de toevoeging „met bijzon dere waardering" was dhr. Sandifort opgevallen, het gaf hem vertrouwen dat op alle medewerking van G. S. mag worden gerekend. Lokaal voor Vrouwenbond De raad ging' ermee accoord een lo kaal van de Openb. -Lagere School te Goedereede in gebruik te geven aan de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, afd. Goedereede en Ouddorp, voor het houden van een cursus „Beter Bewe gen." De te betalen vergoeding werd gesteld op f 5,per les. „Dat is de derde in de gemeente" constateerde de voorz., „als het vrou welijke deel nu nog niet beter gaat be wegen dan weet ik het niet meer." Mevr. Grinwis vroeg waarom het Ver. gebouw niet daarvoor gebruikt wordt. Het gebouw bleek in niet al te beste staat te zijn en ook is de accomo- datie te v^einig geschikt. Subsidiëring gymnastiekver enigingen. De Rotterdamse Turnbond en het rayon Goedereede-Overflakkee van de ze Bond (in totaal zijn op G. en Over- flakkee tien gymver. aangesloten) heb ben een onderzoek ingesteld naar de mogelijkheden tot verbetering van de organisatorische en technische leiding van de verenigingen. Geconstateerd is dat deze leiding behoudens enkele uitzonderingen door onbevoegde krachten wordt gegeven hetgeen onver antwoord moet worden geacht. Het is niet te verwachten dat de Verenigingen uit eigen hoofde en uit eigen middelen een einde kunnen maken aan deze on bevredigende situatie waarin honder den kinderen les krijgen van onbevoeg den. Mede met het oog op de nog te ver wachten toename van de sportbeoefe ning, die van de voortschrijdende ont wikkeling met betrekking tot de ar- beidsverkortlng het gevolg zal zijn, waarbij een goed samenspel tussen overheid en sportbeweging in hoge ma te wenselijk moet worden geacht, heb toen afgevaardigden van de Turnbond en van het Rayonbestuur en vertegen woordigers van de dagelijkse besturen der eiland-gemeenten zich beraden over een gezamenlijk te beproeven oplossing om in het gemis aan bevoegde leiding te voorzien. Hieruit is voortgevloeid het besluit van de Turnbond, het Rayonbestuur en de aangesloten verenigingen om zich te verenigen in een stichting, welke zich ten doel zal stellen het aantrekken van twee bevoegde leerkrachten. Mede door bijdragen van de betrok ken gemeenten zou het de verenigingen dan mogelijk kunnen worden gemaakt deze krachten in te schakelen en te be talen. Het totaal door de 4 gemeenten te subsidiëren bedrag wordt op f 15000, geraamd. Daarom zijn berekend de sa larissen van twee leiders, inclusief soci ale lasten, a f 28896,—. Een bedrag van f 16640,wordt daarop in mindering gebracht, dat bedrag dient door de Ver. zelf in de vorm van lesgelden te worden betaald. Dit rest-bedrag wordt weer met onkosten verzwaard tot f 15.000,—. Het bedrag ad f 15.000,— kan, naar rato van het aantal lesuren, dat een beroep wordt gedaan op de „Rotterdam se Turnbond" door de in de onderschei dene gemeenten gevestigde gymnastiek verenigingen worden verdeeld als volgt: Oostflakkee: 18 lesuren a f 235,per lesuur f 4.230,— Middelharnis: 25 lesuren f 235,per lesuur f 5.875,- Dirksland: 16 lesuren a f 235,per lesuur f 3.760,— Goedereede: 5 lesuren a f 235,per lesuur f 1.175,— f f5.040,— Gezien het belang van een verant woorde vrijetijdsbesteding, alsmede de lichamelijke vorming, welke door een goed geleide gymnastiekverenigingen wordt geboden, achten b. en w. het ver antwoord dat de gemeentelijke over heid zich deze belangen in de vorm van financiële participatie aantrekt. Zij stelden dan ook voor, ingaande 1969, ten behoeve van de gymnastiek vereniging „Sparta" te Stellendam een bijdrage van f 1.175,beschikbaar te stellen. „De wereld kan zo niet blijven draaien als de gemeente maar Sinter klaas moet blijven spelen" gaf dhr. de Jong te kennen. Hij was tegen. „Of de leraren ook les mogen geven aan kinderen van de lagere school" was de vraag van dhr. Visser. Hij vond de lesuren in Stellendam wat duur; in Ouddorp vond dhr. Visser een gym lokaal nodig. Dhr. Komtebedde wilde weten of de gymver. van Ouddorp mee kan profi teren. Principieel bezien vond dhr. Kr. Grin wis lichamelijke oefeningen van wei nig nut. Dhr. Santifort juichte het daaren tegen toe eraan mee te kunnen wer ken. Dhr. Snijder vroeg of er andere ver enigingen van kunnen profiteren. De heren M. Aleman en Human (bei den sgp) spraken zich tegen het voor stel uit. De vragen 'beantwoordend verduide lijkte de voorz. dat de door dhr. Vis ser te hoog geachte prijs over een jaar geldt. „Dan valt het toch wel mee" dacht de voorz. Wanneer de leraren in het bezit van een acte zijn kunnen ze ook leerlingen van lagere scholen in strueren. „Van aanstelling van een ambtenaar zou geen sprake zijn" stelde hij dhr. Kr. Grinwis gerust. Een goede lichamelijke opvoeding vond de voorz. juist heilzaam inplaats van zoals dhr. Grinwis stelde van weinig nut. „De kinderen zitten vanaf hun 4e tot hun 18e op school waardoor ze voor ruggegraat verkrom mingen vatbaar zijn. Ze dienen daarom een doelgerichte lichaamsbeweging te genieten. „Bij een groot percentage van vol wassenen, komt hernia voor", verklaar de de voorz., „alle doktoren komen tot de conclusie dat er te weinig gerichte lichaamsbeweging is. Als men bij een specialist komt is de eerste vraag die men te beantwoorden krijgt of men een zittend leven leidt." We moeten onze kinderen bij voorbaat ook m.b.t. de lichamelijke ontwikkeling opvangen", waarschuwde de voorzitter. Tegen de bedenking van dhr. de Jong zei de voorz.: „Er wordt 650 miljoen besteed aan geestelijke ontwikkeling, daar mag voor de lichamelijke ontwik keling toch wel wat tegenover staan?" Voor de gym. verenigingen die bij de Rotterdamse turnbond zijn aangeslo ten bestaat in eerste instantie de moge lijkheid mee te profiteren. Een sporthal vond de burg. ook no dig maar nog niet realiseerbaar. Dhr. de Jong betwistte niet het nut van de lichamelijke opvoeding, hij was er enkel bang voor dat er op deze ma nier een zorgeloos volk wordt gekweekt een zorgeloos volk is een arm volk" vond dhr. de Jong. De voorz.: „Blij dat u zover bent; als u het nut onderschrijft vraag ik u waarom we wel f 80,per leerling voteren en waarom niets voor licha melijk onderwijs. „Als we onze kinderen op de lagere school met lichamelijke oefening bekend hebben gemaakt dan mag het na de school niet ineens te duur zijn", vond de voorz., daarmee het voorstel verde digend. Spr. wees erop dat de gym. ver. ook haar contributie verhoogt." De 4 s.g.p. leden verklaarde zich te gen. Uitvoeren werken „Hermansweg". Een bedrag van 7500,werd be schikbaar gesteld voor het uitvoeren van werken m.b.t. de aansluitingen van de dienstleidingen op de hoofdriolering. Een crediet van 18.000,werd gevo- teerd voor de aanleg van tussen- en achterpaden t.b.v. de in aanbouw zijnde woningen. Aanvullend crediet. Op 22 febr. 1968 werd een crediet van 24000,beschikbaar gesteld voor het in gereedheid brengen van het kam peerterrein aan de Oude-Nieuwlandse- weg te Ouddorp. Bij de aanbesteding was de fa. S. Besuyen Zn. te Ouddorp de laagste inschrijver met een bedrag van 27.800,—. Gebleken is dat in het destijds gevoteerde bedrag enkele kosten niet zijn inbegrepen, gevraagd werd een aanvullend crediet van 3800,be schikbaar te stellen. „Is het plan wel levensvatbaar, wordt het niet doorkruisd door andere instan ties? vroeg dhr. G. Tanis. „Als het aangeplant is hebben we de mogelijkheid er direct een camping van te maken" antwoordde de voorz. We kleden het terrein aan op een manier waarop we twee mogelijkheden houden, of woningen of tenten. Dhr. G. Tanis: „Als het lang duurt kan de situatie zich wijzigen". „Ik begrijp uw ongerustheid" ant woordde de voorz. Het uitblijven van het plan „Klepperstee" is zeker niet aan het gemeentebestuur te wijten; ove rigens is de vaststelling van dit plan nu in een gevorderd stadium. „Het is alleen maar >B zeggen op A" vond mevr. Grinwis. Crediet voor weg C 2. Het bij dit voorstel behorende prae- advies namen we reeds in ons dinsdag- nummer op. De raad werd gevraagd een crediet te voteren van 23.500 ten las te van de kapitaaldlenst voor het doen opstellen van een plan m.b.t. de aanleg van het gedeelte van de w^eg C 2, ge legen tussen de Oosterweg en de Oude- Nieuwlandseweg, geprojecteerd langs de tweede watergang. In de toezegging van de hoge subsidie zag de voorzitter een waardering van de overlegde plannen. Hij dankte G.S. voor het inzicht dit gebied in de gelegenheid te stellen de recreatieve druk wat het wegennet betreft op te vangen. Dhr. Kr. Grinwis kon zich moeilijk met het plan verenigen om veel per celen doormidden te breken. De voorz. verzekerde dat dit probleem nu al 2 jaar lang onderwerp van „gevecht" met R. W.S. is geweest. Uitputtend is bekeken of de Oude Nieuwlandseweg niet tot 7 mtr. verbreed kan worden. Het kan niet omdat op deze weg alle uitgangen van de bestaande kampeerterreinen uitkomen; het zou een „vragen om on gelukken" zijn. Nu de weg bij de tweede Watering komt verzekerde de voorz. dat slechts koppen van akkers nodig zijn; nabij de Westerweg wordt een perceel doorsne den maar de eigenaar wil graag bij het recreatieve verkeer betrokken worden. Dhr. Grinwis gaf het niet gauw ge wonnen: „ik wil toch weten waar die weg komt". De voorz. stelde hem gerust dat er ernstig naaf gestreefd wordt de weg op het tracé naast de tweede wate ring te projecteren. „Uw bezwaren m.b.t. de landbouw neem ik ernstig, daar maak ik me niet met een grapje af" verzekerde de voorz. de raad aan de hand van een schets ontwerp nader informerend. „We pro beren samen met G.S. tot een uitspraak te komen". „'t Kost veel" klaagde dhr. Grinwis. Voorz.: „Maar we krijgen 99°/o subsi die,, waar blijft nu uw vlag?" Kr. Grinwis: „Je weet waar het van daan moet komen; van ons!" Voorz.: „We moeten ook naar onze naaste kijken, we komen met een beter wegennet het verkeer veiliger maken". „We spelen een diplomatiek spel om samen met G.S. de Rijkswaterstaat tot een uitspraak te brengen". ,,Hoog tijd", Door de heer E. A. Snijder, voormalig schoolhoofd op Goeree Havenhoofd werden aan B. W. een aantal schriftelijke vragen voorgelegd m.b.t. het ontbreken van speelgelegenheid voor de jeugd op Goeree Havenhoofd. Dhr. Snijder kleedde zijn verzoek als volgt in: De buurtschap het Havenhoofd wordt in hoofdzaak gevormd door vissers gezinnen. De vaders dezer gezinnen vertoeven bijna de hele week op zee. Daardoor is de opvoeding der kinderen-grotendeels in handen der moeders. Dit levert eigensoortige moeilijkheden op, daar de jeugd in haar vrije tijd niet betrokken kan worden in de bezigheden van vader en de moeder geen mogelijkheden heeft de vrije tijdsbesteding van de kinderen te begeleiden wegens het ontbreken van een goede speelgelegenheid. Het gevolg is, dat de jeugd zichzelf een speelgelegenheid zoekt te verschaffen. Het terrein, dat daarvoor dan uitgekozen wordt, veroorzaakt altijd moei lijkheden, omdat het gebruikt wordt voor een doel waarvoor het niet be stemd is. De eigenaars van zo'n door de kinderen willekeurig uitgekozen terrein gaan dan maatregelen treffen om de jeugd te weren. Het schoolplein moet dan met een exclusieve omheining worden afgeras- terd, want na schooltijd kan geen jeugd zonder toezicht toegelaten worden. Het parkje van het Duinroosplein wordt speelterrein voor de jeugd, het geen niet toegelaten kan worden en de politie moet optreden om vernieling te voorkomen. Omdat de jeugd van elk zelfgekozen terrein geweerd wordt en terecht wordt ze lastig en agressief genoemd. Maar de werkelijkheid is: de jeugd kan haar speelse energie niet kwijt zonder te stuiten op verbod op verbod. Het bestuur van de voormalige gemeente Goedereede erkende dan ook de noodzaak om iets te doen voor de jeugd van het Havenhoofd. In het uitbreidingsplannetje van het Havenhoofd - Blauwe Distel werd een betegeld speelterrein geprojecteerd, maar dit kon niet gerealiseerd worden Dit alles geeft mij aanleiding aan uw college te verzoeken de volgende vragen te beantwoorden in de eerstkomende openbare raadsvergadering: 1. Acht u het niet wenselijk, dat er op het Havenhoofd openbare speelruimte geschapen wordt? 2. Zou de zandput in de duinen achter de school, welke eigendom is van de gemeente, niet op eenvoudige, weinig kostbare manier tot speelterrein gemaakt kunnen worden? 3. Zou U ons een omschrijving van de werkzaamheden en een begro ting van kosten kunnen verstrekken, opdat we een juist oordeel kunnen vormen over de mogelijkheid van aanleg van een speel ruimte op dit terrein? 4. Indien dit een opvoedkundig gewenst doch financieel onuitvoerbaar plan geacht wordt, overweegt uw college dan een andere oplossing? ANTWOORDEN VAN B. W.: Ad 1. De wenselijkheid tot het aanleggen van een speelterrein wordt in het algemeen onderschreven. Bij de realisering van een dergelijk plan rijst evenwel de vraag, op welke wijze in deze behoefte kan worden voorzien. Ons college staan hierbij twee oplossingen voor ogen: a. de aanleg van ëen speelterrein zonder dat daarop speelwerktuigen e.d. worden geplaatst. Bij deze oplossing zou gebruik gemaakt kunnen worden van een gedeelte van het duinterrein, gelegen achter het terrein behorende bij de bijzondere school voor g.l.o. op het Havenhoofd. Ge meld terrein-gedeelte zou van gemeentewege kunnen worden geëgali seerd. Dit speelterrein zou bereikbaar zijn via het openbare pad, vanaf de Breenstraat; b. indien de oplossing gezocht moet worden in het aanleggen van een enigszins geoutilleerde speeltuin, stelt ons college zich op het stand punt, dat in dit opzicht de gemeentelijke overheid geen directe taak heeft. De terzake te ontwikkelen activiteiten liggen dan meer op het terrein van een speeltuinvereniging. Bij het kiezen van deze oplossing zou bereikt kunnen worden, dat tevens voor de kleuters een gedeelte van deze speeltuin kan worden afgezonderd. Ad 2. Bij het kiezen van de oplossing, hiervoor omschreven onder a. zal het noodzakelijk zijn na egalisatie van de zgn. zandput op dit terrein een tweetal doelen van klein formaat (zgn. doelen voor junioren) te plaatsen. De kosten hiervan kunnen worden geraamd op 300, Ad 3. De kosten met betrekking tot de egalisering van de zgn. zandput en eventueel bijkomende werken worden geraamd op 700, Ad 4. De aanleg van een speelterrein, zoals hiervoor omschreven a (ad 1) lijkt alleszins uitvoerbaar. In dit verband zal het noodzakelijk zijn het benodigde krediet ad 1000,beschikbaar te stellen. B. en-W. stellen voor dit bedrag te voteren. De raad ging accoord. Mevr. IGrinwis:„Jammer dat we het niet eerder hebben gedaan, dan was het hek (rondom het schoolplein) er misschien niet gekomen". Vopr4: ,.Het schoolbestuur is daarin autonoom!" Dhr. Visser: „Wordt dit toch een open terrein?" Dat bleek inderdaad het geval! vond dhr. G. Tanis. Dhr. Visser infor meerde naar de mogelijkheid van grondverwerving. De voor. had er alle vertrouwen in dat het publiek gaat begrijpen dat er wat gebeuren moet, in de praktijk was hem dat overigens wel gebleken. Verpachting kampeerterrein Goedereede Voorgesteld wordt tot verpachting van het kampeerterrein te Goedereede. De prijs is kennelijk nogal fors. Dhr. G. Tanis was er n.l. bang voor dat de gegadigde straks in de misère zal zitten; hij vond het onjuist daarop aan te sturen. Ook dhr. J. Santifort had bedenkin gen; nu tegen de voorwaarden die de gemeente stelt. „De exploitant moet vooruit komen en zijn lasten moeten kunnen betalen; dhr. Santifort vond het wat te straf aangepakt; hij wil de eerst zien of die man er een bestaan kan verwerven. Dhr. Komtebedde kon zich evenmin verenigen met de bepaling dat de ta rieven de goedkeuring van b. en w. be hoeven. Hij wilde het prijs beheersen liever aan Economische Zaken overla ten. „Als die man meerderjarig is en goed is geïnformeerd, dan heb ik geen beklag met hem" verklaarde dhr. de Jong. Dhr. Snijder wilde het de gegadigde maar te gunnen. Dhr. Visser: „Er is ook al met een faillissement rekening gehouden...;.." Dhr. D. Sandifort was er nu toch gelukkig mee dat hij indertijd aan de realisering had meegewerkt; nu moe ten we een verder optimisme maar op brengen, tot nu toe slaagt het uitste kend. Dhr. Kr. Grinwis liet de zondagshei liging zwaar wegen, hij informeerde of de winkel 's zondags gesloten zal zijn. „Het advies van de kampeerraad zal steeds gevolgd worden" verzekerde de voorz. Hij was ervan overtuigd dat de gegadigde de zaak zeker tot bloei kan brengen. Zou blijken dat de omzetten niet zodanig zijn als waarop de gega digde zijn begroting heeft gebaseerd, dan kan er na een vijftal jaar een wijziging worden aangebracht. Een kampeerterrein uitgeven met de bepaling dat het zondags gesloten is noemde de voorz. een absolute onmo gelijkheid. Wel zijn zij bereid zoveel mogelijk met de zondagsrust rekening te houden, hij zal het terrein binnen het kader van de zondagswet exploiteren. (Kest volgt in dinsdagnummer) SOMMELSDIJK Telefoon (01870) 2609 OUDDORP Dam- len Schaakvereniging „Ontspanning" Hoewel maandag j.l. 13 jeugdspelers acte de presence hebben gegeven, is het bestuur van mening dat op die avond nog vele jeugdspelers verstek hebben laten gaan. Daarom worden alle jeugdammers- en schakers, die belangstelling hebben voor het dam- of schaakspel hierbij nogmaals opgewekt om de clubavon den, die weer zijn begonnen, te bezoe ken. Het bestuur rekent er daarom op, dat maandagavond a.s. om half zeven vele nieuwe jeugdspelers in het verenlgi- gingsgebouw kunnen worden, verwel komd. STELLENDAM Vergunning voor derde lokaal. Het bestuur van de Ned. Herv. kleu- tetrschool heeft van het Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen de beno digde urgentieverklaring voor de aan bouw van een derde lokaal ontvangen. Door het bestuur wordt getracht met spoed van de bouw te verwezenlij ken. Met de realisering zal de dépen dance in het ver. gebouw kunnen ver vallen. Als 't gaat om een goudvis Van 't. allerbeste ras 'k Heb ze voor in een vaat en Vanzelf ook voor in 't glas. 't Zijn weer van die mooie En kerngezond, dat spreekt Ze zijn van een kenner Die 't zuivere soort steeds kweekt Want ook in dit gedierte Is echt een groot verschil Men koopt zo'n beest waarvan men Plezier van hebben wil. Nou dit kan met deze Maar dat neemt niet weg Er komt wat geluk bij Zo niet, dan heb je pech. Wel wordt aanbevolen. Geef ze het beste voer. Ook dit is voorradig Volop bij PIET TAMBOEK Waterweg Middelharnis ZONDAG 29 SEPTEMBER MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. J. T. Cazander. Extra coll, voor Chr. Belangen Ger. Kerk 10 uur ds. P. Schravendeel en 6 uur ds. H. de Valk Chr. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. P. Roos Ger. Gem, 10 en 6 uur ds. L. Huisman, sav. bei H. Doop Buitengew. Wijkgem. 10.3o uur ds. W. L. Jens van Utre(;ht en 19.00 uur ds. H. D. v. Hoogstraaten Jongerendienst. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 en 6 u. ds. H. C. Bultman, v.b. H.A. en nam, dankz. Rem. Kerk 10 uur ds. L, Schenck. Doopdienst. DIRKSLAND Herv. Kerk 10 uur ds. H. N. van Hensbergen en 6 uur ds. L. J. Geluk. nam. voorb. H.A. Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. P. Blok, bed. H. Doop. HERKINGEN Herv. Kerk 9.30 uur ds. Hensbergen. Extra coll. voor de kerk Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. MELISSANT Herv. Kerk 10 en 6 uur cand. J. Kievit van Putten. Extra col lecte voor de kerk Ger. Kerk 10 uur lezen en 9 uur ds. H. de Valk. STELLENDAM Herv. Kerk 10 uur le zen en 6 uur ds. K. Schipper. Ger. Kerk 10 en 3.30 uur ds. M. de Wit van Rotterdam. GOEDEREEDE Herv. Kerk 10 uur ds. L. J. Geluk en 6.30 uur ds. D. C. van Wijnen. OUDDORP Herv. Kerk 9.30 uur ds. D. C. van Wijnen en 2.30 uur ds. P. J. Verkade, v.m. H.A. en nam. dankz. Extra coll. voor het Bouwfonds - Ger. Kerk 10 en 3.30 uur ds. L. v. d. Linde, Rijnsburg Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur lezen Doopsgez. Gem. 9.30 uur dhr. Malipaard van Rotter dam. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 9.30 en 6 uur -ds. J. P. Verkade. Extra coll. voor de kerkvoogdij. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. OUDE TONGE Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. W. van Gorsel. Torencollecte - Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Hen'. Kerk 10 en 6 uur ds. H. Jongebreur Extra coll. Ned. Bijbelgenootschap - Ger. Kerk 10 uur ds. H. de Valk en 6 uur ds. P. Schravendeel Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 uur le zen en 6 uur ds. H. Kraaij. nam. voorb H.A. Ger. Kerk 10 uur ds. W. Steunenberg, Rotterdam en 6 uur ds. A. W. Meeder, Ooltgensplaat. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 u. ds. P. Vermaat en 6 uur ds. H. Har- kema, director G.Z.B, voorm. bed. H. Doop. Extra coll. voor de medische zending Ger. Kerk 9.30 uur ds. A. W. Meeder en 6 uur ds. W. Steunen berg, em. predt. te Rotterdam Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen Oud Ger. Gem. 9.45 en 6.15 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur ds. H. Harkema. Extra collecte voor de medische zending. lebbende beg net Christus leste. leden heeft ;eliefde zorgzé weduw n de onderdo laardingen, 2 Delftseveerw te overledene uis alhier, elegenheid t ïptember van e begrafenis september Ihier. Aanko" )ofd: SJAAN HA en FAN KOPPE !land. Straat 25 septe dam. School- DIRKSLAND Geslaagd. De heer F. Nieuwland, werkzaam bij het gasbedrijf alhier slaagde een dezer dagen te 's Graven' hage voor het examen vakbekwaamheid gasfitten. TEUNIS HU en HENDRI NIEUWEN" u, mede na idse ouders, 1 'oornemen i te treden, /oltrekking lats hebben o oktober a.s. 1 het Gemee iddorp. irkelijke beves f uur in het k Oud Gerefor- ,iente te Lisse Meerwaarde he fes van Kinderd voorstraat 112 ----- 18 septem 6uw-Vennep, I Uweg 1316 j<!eptie: donder "er a.s. van 4.0 in .,De Rank euw-Vennep. ekomstig adres «at 108, Stellen PLPEN |RCISSEN lACINTEN OCÜSSEN EEUWKLO 35 eerste kwali ■s prijzen. •'•HOGCHEM ywoiHveg 11 Ta (01877) ïLOEMEN

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1968 | | pagina 2