DUBBELSNEL PFAFF W. RIKKEN N.Vr I Pakhuisruimte f Nieuwe ontsluitingsweg naar Ouddorps strand Het com bouwterrein ds. W. Kamp Tulpenbollen De nieuwe Pfaffilichigewiditziggag: Raadsvergadering Oosfflakkee sSectrouïsch kleurkanaries GaskacheB Narcissen Twee ilagboekeii van Spürgeoii Adverteren in ESlanden-nieuws brengt groter omzet! PFAFF NAAIMACHINEHUIS Raad Goedereede wergadert: Kolenconvector B.T.W. beïnvloedt prijsbeSeid Te koop bij inschrijving Leent je van Dijk Simon Voortman Te koop inschrijving WOONHUIS wandelwagen OUD GEREF. GEIVIEENTE Ooitgenspiaat Tl KOOP: DE WAAL Hoogvliet bouwt - bouwt II mee Hoogvliet boiswt bouwt U mm nta.g geen gokje zyn TAFELBIJBELS en PSALMBOEKEN GEBR. DE Vt^AAL - St. Maart«»ii?sdijk weinig Inendeltjes, knoppen en wieltjes, dus gemakkelijk werken... ingebouwde motoL rustig, praktisch geruisloos... voor zijn prestaties de laagst geprijsde lichtgewicht zigzag-naaimachine... over de nieuwe Pfaff lichtgewicht raken wij niet uitgepraat... Iaat u zich geheel vrijblijvend bij ons of bij u thuis de Pfaf f 94 of 95 dennonstreren. Ons zigzag-programma loopt van 248.-tot 842.- 4le jaargari Middelharnis Boekbespreking Recordopbrengst zaai-uien voor Met grote vreugde geven wij U kennis, dat op 19 september is geboren, ons zoontje en broertje TEUN ADRIANUS Wij noemen hem Teo. L. V. d. Velde P. C. V. d. Velde-Kroon Jan Elza Nieuwe Tonge, sept. 1968. Molendijk 7 Zo de Heere wil en zij leven hopen wij met onze geliefde ouders, behuwd- en grootou ders A. C. V. d. Vliet N. V. d. VUet- V. Mourik op 27 september de dag te herdenken dat zij 40 jaar geleden in het huwelijk traden. Dat zij nog lang ge spaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Oude Tonge, 27 september 1968. Zuiddijk 11 Gelegenheid tot felici teren in het Herv. Ver. gebouw, Kerkring. Op 29 september a.s. hopen onze geliefde ouders, behuwd- en grootouders A. C. Smits en L. J. Smits-Heijboer hun 45-jarige echtver eniging te herdenken. Dat zij nog lang ge spaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen en kleinkinderen. L. M. V. d. Mast- Smits J. V. d. Mast L. J. Smits A. Smits- vari St. Annaland Lenie Rien M. de Graaf-Smits A. C. de Graaf Angelina Charlie Monica J. Smits T. M. V. d. Kroon- Smits A. M. V. d. Kroon Leo José Ellen Dirksland, September 1968. Tuinstraat 58. Heden overleed tot onze diepe droefheid, geheel onverwachts, zacht en kalm, onze innig gelief de moeder, behuwd- en grootmoeder, overgroot moeder, zuster, behuwd- zuster en tante ANNA KNAPE weduwe van Johannes Soeteman in de ouderdom van 89 jaar en 9 maanden. Ons van uw deelneming overtuigd houdend. Goedereede: L. K. Tanis-Soeteman M. Tanis Middelharnis: A. Soeteman Goedereede: M. W. Soeteman Middelharnis: A. Bruggeman- Soeteman F. R. Bruggeman Goedereede: L. Soeteman P. Soeteman- van Heemst klein- en achter kleinkinderen. Goedereede, 23 sept. 1968 Pieterstraat 25 De teraardebestelling zal D.V. plaats hebben op donderdag 26 septem ber a.s. des nam. 2 uur te Goedereede. Twee percelen gelegen naast het Woonhuis van Dr. Jessurun aan de Staakweg te DIRKSLAND, kad. bekend in sektie A, nummers: 832, groot 1518 m2; 836, groot 1070 m^. Beide percelen zijn direkt te aanvaarden. Inschrijvingsbiljetten in ge sloten enveloppe in te leve ren ten Makelaarskantore I. VAN DER MEIDE, Lange- weg 9 te SOMMELSDIJK, vóór of op 30 september 1968, alwaai* tevens nadere inlichtingen te verkrijgen zijn. Bflvfl05.8K.5) Heden nam de Heere van leven en dood, na een langdurig geduldig gedragen lijden, uit ons midden weg, mijn innig geliefde vrouw, dochter, zuster, behuwdzuster en tante LEENTJE VAN DEN DOEL echtgenote van Abraham Quist in de leeïtijd van 47 jaar. Haar leven was een stil dienen, wat wij nooit zullen vergeten. Ons van uw deelneming overtuigd houdend, Oude Tonge: Abr. Quist Nieuwe Tonge: P. van den Doel M. van den Doel- van Vliet Oude Tonge: Fam. Quist Gelegenheid tot condole ren: van 3 tot 5 en van 7 tot 9 uur. Oude Tonge, 21 september 1968. Haarlemmerstraat 9 De begrafenis zal D.V. plaats hebben op don derdag 26 sept. a.s. des nam. 2 uur op de alge mene begraafplaats te Oude Tonge. Heden behaagde het de Heere tot onze diepe droefheid, na een smar telijk doch geduldig ge dragen lijden van ons weg te nemen, onze in nig geliefde dochter, zuster, behuwdzuster en tante LEENTJE VAN DEN DOEL echtgenote van A. A. Quist in de leeftijd van 47 jaar De Heere sterke ons in dit zo smarteUjk verlies. Nieuwe Tonge: P. V. d. Doel M. V. d. Doel- V. VUet Sommelsdijk: B. Koppenaal- V. d. Doel J. Koppenaal Nieuwe Tonge: A. V. d. Doel M. M. V. d. Doel- Noteboom Neven en nichten. Nieuwe Tonge, 21 september '68 Tuinstraat 21 Tot onze diepe droefheid en na een geduldig ge dragen lijden, is uit ons midden weggenomen, onze geliefde schoonzus ter en tante LEENTJE QUIST-VAN DEN DOEL echtgenote van Abr. A. Quist in de leeftijd van 47 jaar Haar nagedachtenis zal bij ons steeds in hoge ere blijven. Oude Tonge: P. C. de Korte-Quist G. C. de Korte O. M. Knöps-Quist L. Knöps J. Hagens-Quist A. Hagens Nieuwe Tonge: A. Quist J. Quist-v. 't Hof Neven en nichten. Oude Tonge, 21 september 1968. 16 September ontvingen wij het droevige bericht uit Holland dat onze lieve tante. te Melissant plotseling was overleden. Zij zal altoos bij ons in herinnering blijven. Haar neven en nichten in Canada: Rom. 6 vers 8. Cranford, Alberta: Pieter van Dijk Margaret van Dijk-Dijkstra Smithers, B.C.: Dick Onderwater Nel Onderwater-van Dijk Fred Hofsink Ploni Holsink-van Dijk Dick Bandstra Rena Bandstra-van Dijk New Westminster, B.C.: Cor Onderwater Aat Onderwater-van Dijk Aren van Dijk Lena van Dijk North Surrey, B.C.: Pieter Vanderpol Rika Vanderpol-van Dijk Coaldale, Alberta: Janey van Dijk Cranford, Alberta, Canada. September 19 - 1968. Te koop: Eminent 500 De Luxe In zeer goede staat. Tel. (01134) 437 na 6 uur. Heden zaterdagmorgen, omstreeks 3 uur, behaag de het de Heere zacht en kalm nog onverwachts, in de hope des eeuwigen levens, van onze zijde weg te nemen onze innig geliefde man en der kinderen zorgzame vader, behuwdvader, groot vader, overgrootvader, behuwdbroeder en oom, de heer echtgenoot van Jannetje Bosloper in de ouderdom van 87 jaar. Dat zijn heengaan vrede was geeft ons troost. De diepbedroefde echtgenote en kinderen: Wed. J. Voortman-Bosloper D. Voortman E. Voortman-Kleppe Th. Voortman A. J. Voortman S. J. Voortman M. Voortman-de Ronde Kleinkinderen en Achterkleinkind. Ouddorp (Z.-H.), Broekweg 27 21 september 1968. De teraardebestelling heeft plaats gehad op dins dag, 24 september des nam. 2 uur. Het ca. met erf en grond (erf pacht) staande en gelegen aan de Weeshuisstraat 14 te Sommelsdijk, kad. bekend in sektie B, nummer 2511, groot 63 centiaren. Inschrijvingsbiljetten in te leveren vóór of uiterlijk 1 oktober 1968 ten Makelaars- kantore I. VAN DER MEI- DE, Langeweg 9 te SOM MELSDIJK, alwaar tevens nadere inlichtingen te ver krijgen zijn. Te koop: ca. 50 in de kleuren: rood-agaat; rood-izabel; rood-bruin. Geen losse poppen. L. v. d. Velde Molendijk 7 - Tel. 01875-307 Nieuwe Tonge Te koop: wegens verbouwing: zo goed als nieuw, en een Juliana v. Stolberglaan 42 Middelharnis Vrijdag 27 sept. a.s. des nam. 7.15 uur zal D.V. in het Kerkgebouw Molendijk 25a voorgaan van UTRECHT. Wist U dat in 1941-'42 ong. 1.700.000 Serven en Kroaten door Rome met behulp van de Nazi's op gruwelijke wij ze zijn vermoord? En op haar voorhoofd was een naam geschreven, Ver borgenheid, het grote Baby- Ion, de moeder der hoere rijen en der gruwelen der aarde. CAVEANT CONSULES - PROTESTANTEN LET OP UW ZAAK! ptort heden 4,30 op Giro 37.52.40 t.n.v. J. C. Ouds hoorn, Finsestraat 35 b, Rotterdam 7,' en U krijgt het per omgaande thuis ge stuurd. 20 voor 1,— 25 voor 2,— Mooie collectie CYCLAMEN tegen verlaagde prijzen. bij-: GEBR. VAN EESTEREN Langeweg 218 - Tel. 469 Nieuwe Tonge GEEFT trw ADVERTENTIES VROEGTIJDIG OP. Keukentafel bladmaat 93 x 64 cm; Achterdeur breed 825 en hoog 2,00 m; Haard- fauteuil met kussens; radio tafeltje; Haardfauteuilkus- sens; 2 gootsteentjes; Teakhouten voordeur breed 2,045 en hoog 2,20 m. JN. TIELEMAN Margrietlaan 4 - Telef. 291 Melissant Binnen niet al te lange tijd zullen verschijnen: Getiteld: ,.Voor iedere mor gen" en „Voor iedere avond". Prijs tot en met 1 januari 1969 bij voorintekening 11,75 per dagboek. Daarna wordt de prijs 12,95. Wij zullen gaarne uw be stelling reeds noteren! BOEKHANDEL Zandpad 118, Middelharnis Plaats uw familieberichten in Eilanden-nieuws Ten bate van de kerkbouw mogen wij u het volgende aanbieden: a. Boekjes van Ds. W. C. Lamain a 3,25 per stuk. b. Foto's van het pijporgel a 0,50 per stuk. Te bestellen bij: P. Pors, Viskaarweg 66, Hoogvhet, Tel. (010) 16 92 58. Ook uw financiële hulp is van harte welkom op gironummer 686571 t.n.v. Financiële Kerkbouw- commissie Gereformeerde Gemeente te Hoogvliet. TE HUUR GEVRAAGD: Grote droge Minimum oppervlakte ongev. 240 m^. Moet gunstig gelegen zijn. Brieven aan: H. F. WILSTRA Pr. Mauritsstraat 2 Barendrecht Tel. (01806) 2728 en (010) 274912 Volg de zekere weg. Via „Eilanden-Nieuws" bereikt U een koopkrachtig publiek, dat „zijn" krant leest met de intense belangstelling, kolom voor kolom, pagina voor pagina. Uw advertentie geniet daarbij dezelfde grote belang stelling als het nieuws. Want een verkoopboodschap is voor de lezers van „Eilanden-Nieuws" even belang wekkend als een plaatselijke vergadering of gebeurte nis. naar Oude Statenvertaling met één of twee ko peren sloten. Steeds verkrijgbaar bij: Bergen op Zoom, Eortemeestr. 17, teL 01640 - 5J voor gratis folders en inlichtingen inzenden aan Pfaff Naaimachinehuis Postbus 67, Bergen op Zoom. Naam: Adres: Plaats: Te koop: in z.g.st. merk „Vrolijk". Met ongeveer 3 mud kolen. Prijs 125,—. Geschikt voor nootjes 4-5 P. A. STOLK Verzetsstraat 43 Nieuwerkerk a. d. IJssel (Z.-H.) Nieuwbouw „Dorrestein". De gemeenteraad van Goedereede komt a.s. donderdagavond om 7.30 uur in openbare vergadering bijeen. De agenda bevat een twintigtal punten. O.m. wordt voorgesteld een crediet beschikbaar te stellen t.b.v. het maken van aansluitingen op de riolering in het bestemmingsplan „Hermansweg Oud dorp"; een crediet t.b.v. de aanleg van (voetpaden in dit plan; voorgesteld wordt 'een aanvullend crediet beschikbaar te I stellen t.b.v. de aanleg van een kam- I peerterrein te Ouddorp en, een zeer be- 1 langrijk voorstel, de beschikbaarstel ling van een crediet t.b.v. de voorbe reiding aanleg weg C 1, gelegen tussen de Oosterweg en de Oude Nieuwland- seweg. Het prae-advies zegt daarover: „Nu de plannen m.b.t. de aanleg van weg D 1 (vanaf de Prov. weg naar Hofdijks weg) in een vergevorderd stadium ver keren en het eigenlijlïe percentage der te verlenen bijdrage door de Pro vincie op 98% kan worden gesteld zal de aanbesteding van dit werk zo mogelijk in dec. a.s. dienen plaats te vinden waarna met de uitvoering in het voorjaar van 1968 kan worden be gonnen. Nu ten gevolge van deze wegaanleg verwacht mag worden, dat het verkeer zich nog meer dan thans het geval is op het zgn. Noorderstrand zal gaan concentreren om zich dan vervolgens via de bestaande Oude Nieuwlandseweg in westelijke richting te kunnen bege ven, is het alleszins noodzakelijk te ach ten het wegennet op korte termijn ter plaatse zoveel mogelijk aan de gerezen behoeften aan te passen. In dit verband gaan onze gedachten uit naar de aan leg van het gedeelte van de weg cl, gelegen tussen de Oosterweg en de Oude Nieuwlandseweg. Op deze wijze wordt verkregen, dat een aansluiting van een voor het verkeer gelijkwaardige weg op de weg dl tot stand wordt ge bracht, terwijl anderzijds aansluiting wordt verkregen op het gedeelte van de Oude Nieuwlandseweg, gelegen ten westen van de aansluiting van de Wes terweg. Laatstbedoeld gedeelte is op genomen in het door de vergadering van heemraden en hoofdingelanden van de polder Goeree aanvaarde plan tot verbetering van de polderwegen. Blij kens het faserkigsschema, behorende bij dit plan, zal de verbetering van de Oude Nieuwlandseweg, voorzover be treft het gedeelte, gelegen tussen de Westerweg en de Langendijk, in 1969 ter hand worden genomen. Het betref fende weggedeelte zal dan een breedte krijgen van 7.20 meter. Aan het Technisch Adviesbureau van de Vereniging van Nederlandse Gemeen ten Dwars Heederik en Verhey N.V. te Amersfoort werd verzocht prijsop gaaf te verstrekken van de kosten van voorbereiding van het plan voor de aanleg van de weg cl. Medegedeeld werd, dat, uitgaande van een wegleng te van plm. 200 meter de begroting van de kosten van aanleg kan worden ge steld op plm. f 950.000,—, exclusief de kosten van verwerving gronden e.d. De kosten van voorbereiding voor het maken van een globaal plan werden daarbij geraamd op plm. f 23.500, De raad wordt voorgesteld aan het Techn. Adviesbureau opdracht te geven een plan op te maken en hiertoe een crediet van f 23.500,te voteren. DAMMEN Uitslagen damvereniging „Denk en Zet" te Middelharnis van maandag 16 sept. Afdeling I K. Vis B. Vis 2—0 J. Dekker C. Zoon 2—0 I. Koese J. Lodder 11 A. Verolme F. Noordijk 11 L. Bruggeman M. v. Lente 11 Afdeling II C. Polder A. Krijgsman 11 A. v. d. Sluys A. Knape 11 W. V. d. Boogert G. Knöps 11 T. V. Brussel A. Holster 0—2 J. V. Es B. Roetman 11 Afdeling lïl W. V. Dongen A. v. Gulik 2-0 H. Noordijk Gerritse 11 A. Dubbeld M. Breeman 0—2 H. Verolme A. Jonge jan O2 J. V. Nimwegen G. v. Striën 2O V. Amerongen L. Groenendijk 2O Her-uitgave „In uw licht zien wy het licht" van ds. A. Makkenze. Over bovengenoemd boek hebben wij in ons vrijdagnummer j.l. een bespre king gegeven, met de foto van wijlen ds. A. Makkenze er bij. Er is echter een fout gesloten in het adres en het tele foonnummer van de uitgever. Dit moet zijn: Boekhandel P. Stuut, Joost van Geelstraat 43, telefoon 252638 te Rotter dam, alwaar dit werk schriftelijk of te lefonisch kan worden besteld. A.s. vrijdagavond zal de gemeen teraad van Oostflakkee om 7 uur in openbare vergadering bijeen komen. De agenda bevat de volgende punten: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken en mededelingen. 4. Inventari satie en bestemming gebouwen in ge bruik bij de gemeente Oostflakkee. 5. Wijziging kostprijsberekening gronden in het bestemmingsplan „Ebbe en Vloed" te Oude Tonge. 6. Verkoop pand Molendijk 33 te Oude Tonge. 7. Ruiling van erfpachtsgronden met de heer A. P. Oomens te Oude Tonge. 8. Aangaan geldlening ad f 1.000.000,— met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten te 's-Gravenhage. 9. Aangaan geldle ning ad f 173.000,— met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeente te 's- Gravenhage. 10. Vaststelling krediet voor de verbouw en verdere inrichting van het dienstgebouw Voorstraat 31/33 te Ooitgenspiaat. 11. Vasttselling reg lement van orde voor de vergaderingen van de Raad dezer gemeente. 12. Vast stelling Premiespaarverordening ge meenteambtenaren Oostflakkee 1968. 13 Verstreliking grond- en bouwleningen aan de Woningbouwvereniging „Samen werking" te Oude Tonge voor de bouw van 16 woningwetwoningen. 14. Ver zoek om medewerking op grond van artikel 50 der Kleuteronderwljswet door het bestuur van de Vereniging voor Chr. Schoolonderwijs op G.G. te Oude Tonge voor het aanleggen van beplan tingen en groenstroken. 15. Plaatsing te bouwen scholen op deelplan krach tens artikel 66, 4e lid, van de W.V.O. voor de jaren 1971-1973. 16. Adhesie betuiging aan de actie tot instandhou ding van het Ankerblok op de Greve- lingendam. 17. Verzoek aan de minis ters van Binnenlandse Zaken en van Financiën om beschikbaarstelling van dekkingsmiddelen ten behoeve van de Consumptiepeil i^al in 1969 4»/« hoger liggen. De minister van economische zakei mr. L. de Block, zegt in de toelicMs op zijn begroting dat in 1969 de indirec te belastingen een wel zeer bijzondes invloed zullen hebben op het prijsbeleÜ onder andere door de invoering vanói B.T.W., de huurverhoging en de passingsmaatregelen in het kader val de E.E.G. Het moet dan ook verwacH worden dat de totale prijsstijging in 198 hoger zal zijn dan dit jaar; het Cet traal planbureau raamt de toenemiti van het consumptiepeil voor het kome; de jaar op vier procent. 8°/o minder consumptie-aardappelen. Het Centraal Bureau voor de Statistifl heeft de uitkomsten gepubliceerd vi de op 11 september j.l. gehouden voo' lopige oogstraming van veldbonei blauw-raiaanzaad, zaai-uien en f*f siunptie-aardappelen. Van veldbonen wordt een oogst ve| wacht van 450 ton. Dat is 46 proces] minder dan in 1967. Naast een lag< opbrengst per ha van 11 pet. wordt fi' resultaat sterk beïnvloed door een aa zienlijke inkrimping van het uitgezaaii areaal. Ook bij het blauwmaanza* blijft de totale produktie, zowel een lager rendement per ha 8 pC' als door een geringere uitzaai aanzie'] lijk achter bij 1967. Er wordt thans e(j opbrengst verwacht van 150 ton (-*' pet. t.o.v. 1967). De opbrengst per ha van zaai-u" wordt voorlopig geraamd op 38.500' wat nog 3 pet meer is dan het gunstt rendement in 1967. Door een uitbreidi' van het areaal wordt een oogst vö] wacht van 251.000 ton, wat de groot* produktie is die tot nu toe is verkrege'j Van de consumptie-aardappelen kleigrond wordt voorlopig een neW produktie geraamd van 1.438.000 ton, pet. minder dan verleden jaar. De toti^ netto-produktie van zand- en vee'j aardappelen wordt voorlopig op 47l™| ton geschat,wat 18 pet. lager is daiiH 1967. subsidiëring van de Stichting Tech!^ sche Gymnastiekleiding Goeree en flakkee. 18. Wijzigingen van de begi ting. 19. Rondvraag. 20. Sluiting. PBIIMS H Redactie TèL (0187 Wanneer goederen in verdeeld zijn nogal banale zal tegenspr weest en het In een maats en b.v. de 2 zo erg op, oi zijn geworde dit gebied echter in Ar nemen kom( nairs als sti gaan we nai schillen nog maharadja's ger sterven geschiedenisl pelijke toest; ook in de 19 ons, dat er z( om in de sil gen. De kei burgerlijk i soelaas, maa van het prol sale vorm da het systeem gebied en zi een scherpe standen in tussen de be en de niet- niets haddei hun kroost, altijd en ot echter pas ir eeuw bewus' niet de chris lutionaire pi gingen. Met en kunnen sociale prob! worden best] den de predi oog voor he taak heeft ven hier op Zo zien w( rige eeuw d( die zich Christendom ideologie, dii caal tegenov telijke kerke moesten ops' we ideologie conservatief zich langzan hun sociale de situatie z( voor de ema de vierde si letariaat, vr door anti-r( De man, vuld heeft, econoom, sd werd in 18il een telg uitï dus van Joo(| echter met broken. Zijr landse. Hij rechten en 1841 te Jenal tenschap. de wijsbegee] Als mede bladen en 11 kwam hij al f opvattingen Zijn krant met zijn ge rijs, maar oc| en vestigde later in LonJ in zeer behol geleefd. Zijl Friedrich Eil Woonde, heg gesteund en) had op de iif Het jaar jaar. Marx stuk opgestJ geworden n.f fest. Ze pub land. Het Marx' stelsJ enorme invl lende uitsprl

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1968 | | pagina 4