Burg. V. il. Harst openile tweeile tennisbaan met nieuwe accomoiiatie te Ouile-Tonge Zonder havengeld bij aanriiding te Mijnsherenland Plaatselijk nieuws Grote belangstelling voor teraardebestelllng J. H. Bestman Begrafenis van dhr. «loh. Tijl Ouil panier brengt plezier Ooltgensplaat Bij botsing Blokseweg-Kruisweg: Fiat finaal doormidden Dinsdag 24 september 1968 No. 3723 CHR. STREEKBLAD OP GEREPORMBEif,DB GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Pionier in het B.B. werlc PBINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHAKNIS Redactie en advertentie: Kantoor Langeweg 13, Sonunelsdijk TeL (01870) 2628, na 6 uur 's avonds TéL 2025 -^ Giro 167630 ABONNEMENTSPRIJS 3,25 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 16 cent per nun. Bij contract speciaal tarief. DIRKSLAND Onder grote belangstelling is dhr. J. g. Bestman zaterdagmiddag op de Al gemene begraafplaats te Dirksland ten grave gedragen. De heer Bestman is tot jan de herindeling van gemeenten raadslid voor de A.R.-partij geweest; Hij was rayon-voorzitter van het P.I.T.; rayonvoorzitter van Pro Rege; bestuurs lid van de kolenbond; bestuurder van het C.N.V.; van het W.Z.E. (ziekenfonds) en hij is veertig jaar lang leider van de zondagsschoolvereniging geweest, waar- Foor hij een paar jaar geleden onder scheiden werd met de ere-medaille in )ud in de Orde van Oranje Nassau. Dhr. Bestman was een bekende fi guur in de Ned. Herv. Kerk. Twintig jaar was hij notabel en daarnaast 20 jaar collectant. Hiervan getuigde dhr. B. A. Soeteman namens de kerkeraad. jNocit heeft hij één kerkdienst ver zuimd wanneer daar geen dringende re ien voor was. Vooral de afgelopen ja ren heeft hij veel voor de kerk gedaan in verband met de restauratie daarvan. Hij was een van degene die bleef hame ren en die de activiteiten op touw zette", aldus dhr. Soeteman in de aula op de begraafplaats. Hij prees hem als raadslid. Hij verte genwoordigde de A.R.-kiesvereniging in de raad. Namens Pro Rege en het Protestants toterlierkelijk Thuisfront sprak de heer Van Putten te Rotterdam. „Hij bouwde nee aan de grootste kathedraal. Wij pragen ons af: „Waarom, op deze leef tijdZijn verdiensten waren vele. Hij werkte in 's Koningsdienst. Onver wacht is het stoplicht op rood komen te itaan", aldus dhr. Van Putten. Dhr. P. Bakker sprak namens de zon- iagsschoolvereniging. „Het geheim van let volgen van Jezus lag in het leven ran Bestman. Hij wist, dat datgene, dat liet mogelijk is bij de mensen, wel mo- ;elijk is bij God. Bestman volgde Je- ;us: hij heeft de roep begrepen: Volgt ffij. Hierin is een rijke belofte. Dat wist Ihr. Bestman", aldus dhr. Bakker. Tenslotte sprak ds. H. N. van Hens- lergen, herv. pred. te Dirksland over ie woorden in Mattheus 25: de gelijke- is van de vijf talenten. „Bestman heeft de hem toevertrouwde ialenten gebruikt, zelfs heel goed. Hij nst hoe ze te gebruiken. Hij stelde ze ;en dienste van zijn Hemelse Koning, ïij heeft met de talenten gewoekerd, «rwijl hij er zelf niet beter van werd. ïij heeft er op deze wereld geen car- ière mee gemaakt. Het kostte hem al- een maar geld en tijd. Zijn Koning riep em daartoe. Wij kunnen stellen, dat hij emand van de oude garde was. Het verk ging hem ter harte en wij weten 108 moeilijk het voor hem was, toen hij len scherpe doom in het vlees kreeg. 5od heeft hem nu van zijn taak onthe- an en hij zal eeuwig rust vinden. Hij wist iet, dat wij niet zalig worden door on- ie werken, maar door het volgen van 'ezus. Zijn sterven predikt ons, dat al- een Jezus liefde ons kan behouden", :o besloot ds. Van Hensbergen de sa- nenkomst in de aula op de begraaf- (laats. De vele belangstellenden volgden de laar naar de groeve. Tevoren had ds. Van Hensbergen in het verenigingsgebouw „Onder de Wiek" en rouwdienst gehouden. NIEUWE TONGE Op de begraafplaats te Nieuwe Ton- ge werd vrijdag onder enorme be langstelling dhr. Joh. Tijl 44 jaar ten grave gedragen. Dhr, Tijl heeft pio nierswerk verricht voor de B.B. op Goeree-Overflakkee. Daarnaast was hij een bekende figuur in de wereld van de duivensport. De baar, die overdekt was met tal van bloemstuklien en -kransen, werd gedragen door B.B.-mensen op het eiland. Aan de groeve sprak namens de B.B. dhr. H. Tuinstra, instructeur bij de B.B. I Hij schetste dht. Tijl als iemand, die steeds paraat geweest is voor de B.B. „Hiermede heeft hij in deze kringen veel vrienden gemaakt. Wy zullen hem node missen". Namens de kring van burgemeester op Goeree-Overflakkee sprak burgemees ter W. M. van der Harst. Hij memoreer de op gevoelvolle wijze de figuur van dhr. Tijl. „Niet alleen in de kringen van de B.B. zal dhr. Tijl een lege plaats na laten, maar zeer zeker in huiselijke kring, waar moeder Tijl alleen achter blijft". Dhr. H. Hendrikx, voormalig hoofd van de B.B. op het eiland, sprak over de moeilijke perioden, die de B.B. op het eiland heeft doorgemaakt en de positie die dhr. Tijl hierin heeft inge nomen. Hij herinnerde aan het pioniers werk, dat hij samen met dhr. Tijl heeft mogen verrichten en waardoor hij hem heeft leren, waarderen. Burgemeester Chr. van Hofwegen, Sliedrecht en voormalig burgemeester van Nieuwe Tonge sprak als vriend van de familie. Troostende woorden sprak hij tot mevrouw Tijl, die een paar jaar geleden haar man ten grave heeft zien dragen. Namens de Algemene Bond van Post- duivenhouders sprak dhr. Middelkoop. Tenslotte sprak ds. Verkade, Ned. Herv. predikant te Nieuwe Tonge, gevoelvolle woorden over dit vroege verscheiden van dhr. Tijl en sprak woorden van vermaning en troost tot de familie. OOLTGENSPLAAT Actie van schooljeugd levert prachtige resultaten op. De oudpapier-actie van de Chr. Nat. School te Ooltgensplaat heeft naast een te houden actie voor het „Elthato-res- tauratiefonds" ook geresulteerd in een gift voor het restauratiefonds van de Geref. Kerk. De laatste actie werd ge houden voor de installatie van een tro pisch aquarium op de Chr. Nat. Kleu terschool. Hoewel deze installatie veel geld kostte is de prachtige vissenbak er toch gekomen. Dank zij de goede mede werking van de papierophalers. Natuur lijk ook tot groot plezier van de kleu ters. Zoals u ziet brengt u met het ge ven van oud papier veel plezier in het kinderleven. Ook het aquarium op de „Grote School" kon dank zij de actie van nieuwe tropische vissen worden voorzien. We willen graag een beroep doen op alle leveranciers van oud pa pier de bekende bakkerskar van De Rui ter te blijven vullen. Daarvoor de har telijke dank van de organisatoren en de schooljeugd. Het laatste nieuws dat ons van de ophalers bereikte is het plan, dat ook voor een aantal ramppakketten voor het Jeugd Roode Kruis een actie zal gehouden worden. Bravo, jongelui. enk de Bonte C.zn. as vrijdagmorgen og maar nauwelijks én minuut bij kap er Van de Tonne reek binnen of zijn "agen liet het af we en. De auto die in 'n versnelling op de nigszins afbellende aai werd gepar eerd ging er vandoor n nam een duik in e haven. Het achter- ind van de Opel leef op een balk angen. Eendervoor- ortieren sloeg open, ■aaruit toegesnelde elangstellenden hun onclusie maakten 3t de bestuurder er as uitgeklommen, ij zat echter rustig chter de ramen en ad alleen het nakij- en. Met een takel- agen van de Fa. euvelraan werd de pel Record XP 10 - O (bouwjaar 1957) op et droge gebracht, e kop was lelijk ge- avend, de accu was eg, maar verder as er niets aan de 6t. 's Avonds reed et vehikel weer door 6 straten van de laat. Havengeld was r- De Bonte niet erschuldigd, aange- ^61 „pleziervóertui- en" met een geringe Menmaat door het meentebestuur zijn gesteld. Een der slachtoffers afkomstig uit Ooltgensplaat Een heel ernstige aanrijding deed zich vrijdagnacht omstreeks half twaalf voor op de Provinciale weg 43 (Rotterdam- Vlissingen) onder de gemeente Mijnshe renland in de Hoeksche Waard. Twee personenauto's botsten op elkaar, waar bij twee van de acht personen dodelijk werden getroffen. Twee inzittenden wer den zwaar en de overige vier (waaron der twee kinderen) liepen slechts lich- te verwondingen op. Ter plaatse over- leed de heer C. v. d. Sijde, 45 jaar, wonende te Mijnsherenland. Op weg naar het ziekenhuis „Dijkzigt" te Rot terdam overleed de 20-jarige mevrouw Fr. Braber-Buijs te Ooltgensplaat. Haar echtgenoot, de 24-jarige Kr. Braber Krz. kreeg diverse wonden en een hersen schudding, terwijl het 2V2-jarig zoontje van dit echtpaar geen letsel opliep. Zij waren gezeten in de zgn. Eend, bestuurd door de 48-jarige Joh. Moerenhout, die licht werd gewond. Verder zaten in de ze auto de echtgenote van de heer Moe renhout, de 53-jarig6 mevr. P. G. Moe- renhout-Hameeteman, die een diepe hoofdwond kreeg;' de 22-jarigé mevrouw A. M. Brands-Buijs met haar 2 jaren oude dochtertje, die beiden ook licht werden gewond. Alle laatst genoemde personen zijn woonachtig te~ Achthuizen. De inzitten den werden allen vervoerd naar Rot terdam (vier ambulancewagens ver schenen er ter plaatse), waar men in het ziekenhuis „Dijkzigt" werd verbonden. De heer Kr. Braber en mevr. Moeren- hout-Hameeteman werden ter verple ging opgenomen. De overigen konden naar huis worden vervoerd. Mevr. Moe- renhout-Hameeteman is de moeder van de overleden mevr. Braber en van mevr. Brands. De heer Moerenhout is hun stiefvader. Geen voorrang De botsing gebeurde op de kruising Romeinseweg, de verbinding van Hei- nenoord met Mijnsherenland. Hier gaf de heer Van der Sijde, die alleen in zijn auto zat geen voorrang aan de auto van de heer Moerenhout, die van Rotterdam op weg was naar Ooltgensplaat-Acht- huizen. De heer Van der Sijde reed vanaf Heinenoord richting Mijnsherenland en was ok op weg naar huis. De familie van Flakkee kwamen terug van een verjaardag van de heer J. Braber te Rotterdam, broer van de heer Kr. Bra ber, die met een zus van de overleden mevr. Braber-Buijs en mevr. Brands is getrouwd. De beide slachtoffers, de heer Van der Sijde en mevr. Braber-Buijs werden uit hun auto's geslingerd en op het wegdek gesmakt. De beiden in het ziekenhuis opgenomen patiënten ma ken het naar omstandigheden goed. Na al de ernstige ongelukken van vorige week heeft ook dit tragisch ongeval grote verslagenheid te Oostflakkee ge bracht. De teraardebestelling van mevr. Bra ber-Buijs zal plaats hebben woensdag 25 sept. des v.m. 10.30 uur op de R.K. Begraafplaats te Achthuizen, vanuit de ouderlijke woning Achthuizen 28. Voor af zal een Requiemis worden opgedra gen in parochie kerk van Maria ten He melopneming, aldaar. De groep Klaaswaal van de Rijkspo litie heeft deze zaak in onderzoek. OOLTGENSPLAAT Vrijdagmiddag 20 sept. j.l. te om streeks 17.00 uur ontstond op de krui- sing Blokseweg-Kruisweg onder Oolt gensplaat een verkeersongeval, hetwelk bij aanschouwen daarna de ergste ver moedens opriep. Een Fiat personenauto was in twee stukken gebroken. Van die Fiat lag het voorgedeelte ter plaatse in een sloot, terwijl de rest (de andere helft) 20 meter verder op een stuk bouwland lag. Een Volvo personenauto was eveneens in een sloot terechtgeko men. De klap van de botsing was zo danig, dat deze in Achthuizen en Lang straat gehoord werd. Beide bestuurders hadden het er echter levend afgebracht. Komende vanuit de Kruisweg was de 21-jarige W.P., wonende in de Lang straat en bestuurder van de Fiat, op die kruising in botsing gekomen met de over de Blokseweg naderende Volvo, bestuurd door de 19-jarige W.B.J.B. uit Dreischor (Z.). W. B. J. B. bekwam schaafwonden en gekneusde knieën, terwijl W.P. een hersenschudding, ont wrichte schouder en hoofdwonden op liep. Door de artsen Buth (Den Bom mel) en Voogd (Oude Tonge) werd eer ste hulp verleend. Beide bestuurders werden naar hun respectievelijke wo ningen gebracht. De auto's waren bei den totall-loss. Van het voorste gedeel te van de Fiat werkte nog wel de claxon lichten en ruitenwissers. De accu was heel gebleven. De motor stond in het achterste gedeelte. Door de politie werd een onderzoek ingesteld, geassisteerd door personeel van de Verkeersgroep Dordrecht. In hun meer dan 20-jarige praktijk, waarbij men dagelijks met aanrijdingen in aan raking komt, heeft men nog nooit een auto in twee stukken zover uit elkaar gezien. Een teken, dat de klap wel zeer hevig is geweest. Aan de zelfwerkzaamlieid in Oude- Tonge schijnt geen eind te komen. Het recreatieterrein even buiten Oude Ton ge telt nu een openluchtzwembad, meerdere voetbal- en korfbalvelden; een prachtige kantine; kleedkamers; een tennisbaan en zaterdagmiddag werd de tweede tennisbaan met een prachtige kantine met kleedgelegenheid geopend. De Stichting Lichamelijke Opvoeding en de Sport te Oude Tonge heeft de tennisvereniging Westrak de vrije hand gelaten in het formeren van een nieuwe baan. De eerste baan is eigenlijk niet geschikt voor wedstrijden en omdat de vereniging prachtige vorderingen heeft gemaakt en omdat de leden voornemens zijn het er niet bij te laten zitten, moest er een tweede baan komen. Dat gaf wal enige moeilijkheden, want nu moest de gemeente er aan te pas komen. Er werd een begroting gemaakt en alles bij el kaar zou het zo'n 35.000,gaan kos ten. De raad heeft toen even met de handen door het haar gewreven en de leden van Westrak hebben besloten met een nieuwe begroting te komen. Men besloot hetj terrein zelf aan te leggen en met hulp van gemeentewerklieden een kantine met accomodatie in elkaar te zetten. De gemeenteraad zegde nu graag alle medewerking toe. De nieuwe be groting zag er veel gunstiger uit: 10.000,—. Op de plaats waar de tweede baan moest komen stonden ongeveer 500 bo men. Die werden gerooid. Er lagen dui zenden stenen in de weg. Ook die wer den met vereende krachten verwijderd. De stenen werden gebruikt voor de fundering van het gebouw. Er moest, om de baan „doorlatend" te maken, 300 m3 klei uitgegraven worden om daarna 300 m^ zand in te brengen. Er moest 125 ton sintels aangebracht worden, waarbij de hulp werd verkre gen van een aantal mensen met tracto ren. Daarna werd het gravel aange bracht en kon men de kosten overzien. Tot nu toe 2.500,Intussen was de bouw van de kantine gestart. Er werd hout uit de oude school gebruikt, zodat er eerst nog sloopwerkzaarnheden moesten worden verricht aleer men aan de bouw kon gaan beginnen. Banken kwamen uit het oude Groene Kruisgebouw en de balken van sloop huisjes. Later werd het terras gemaakt. In totaal zijn er 2000 werkuren nodig geweest om het geheel tot stand te brengen. Burgemeester W. M. van der Harst heeft zaterdagmiddag de laatste hand gelegd aan het gebouw; een stukje schilderwerk. Hij zei bijzonder trots te zijn op de zelfwerkzaamheid in Oude Tonge. „We zien nu hoe een klein dorp groot kan zijn. Er is bij het gemeente bestuur vreugde, hoewel het niets heeft gekost voor haar. Bovendien mag ik de baan en het gebouw nog openen ook", aldus burgemeester Van der Harst, die de heer Reijntjes voorzitter van West rak een enveloppe met 250,aan kon bieden om hiermede de eerste kosten na de opening te kunnen betalen. „Als men in Oude Tonge iets wil, dan gebeurt het ook", aldus dhr. A. van Kampen, voorzitter van LOS. „LOS is geneigd jullie op alle mogelijke manie ren van dienst te zijn, maar ze wil graag, dat Oude Tonge alles in eigen beheer uitvoert. Op deze manier is er nog veel meer te bereiken in Oude Tonge", aldus de heer Van Kampen. Dhr. Reijntjes dankte alle leden voor de hulp die ze het afgelopen jaar hebben geboden, benevens de Stichting LOS en het gem.eentebestuur, dat per slot van rekening toch maar de 10.000,die de nieuwe aanwinsten gekost hebben, in de rekening van LOS moet goedkeu ren. ■:ii »0 MIDDELHAKNIS Kerknieuws. De in de Saambinder aangekondigde kerkdienst in de Geref. Gemeente op woensdag a.s. waarin ds. P. Blok van Dirksland zou voorgaan kan door omstandigheden niet doorgaan. Zondag a.s. zal in de Geref. Gemeente alhier tweemaal voorgaan .ds. L. Huis man van Vlaardingen. DIRKSLAND Huwelijksbevestiging. A.s. vrijdag 27 september hoopt ds. P. Blok een huwelijk kerkelijk te bevestigen. Aan vang half drie. HERKINGEN Benoemd. Tot onderwijzer aan de Chr. School op Geref. grondslag. Hoofd dhr. Human, is per 1 okt. a.s. benoemd dhr. P. Verolme uit Sommelsdijk. Kerkdienst. Dank zij de medewer king van gevers, geefsters en niet te vergeten de ijver en animo van de col lectanten heeft de jaarlijkse collecte ten bate van de Kankerbestrijding een bedrag van 1 526,opgebracht, dit is nog ongeveer f 81,meer dan vorig jaar. Sportterrein. Daar het sportterrein gelegen achter de Molendijk binnenkort voor de Voetbalvereniging alhier be schikbaar komt, zijn de leden reeds begonnen het terrein in gereedheid te brengen. Ledenvergadering. A.s. vrijdag 27 september des avonds om acht uur hoopt de Geref. Gemeente een leden vergadering te houden tot het beroepen van een predikant. Als tweetal zijn ge plaatst ds. V. d. Noort uit Capelle a.d. IJssel en ds. Weststrate van Melisker ke. OUDDORP Kerknieuws. Donderdagavond 26 sept hoopt om 7.30 uur voor de Ger. Gem. alhier voor te gaan ds. J. Weststrate van Meliskerke. BISAMRAT IN OUDDORP GEVANGEN In Ouddorp is vorige week een bisam- rat gevangen. Dhr. J. Meyer J.zn. trof het dier aan in een fuik, uitgezet in een van de wateringen in de polder West- Nieuwland. De rat had de grootte van een konijn, de staart was 20 cm lang. NIEUWE TONGE Kerknieuws. Woensdagavond 25 sept. hoopt voor de Ger. Gem. alhier voor te gaan om 7.30 uur ds. v. Kooten van Rotterdam. OUDE TONGE Opbrengst. De huis aan huis collecte voor de PIT, het Prot. Int. Thuisfront, gehouden in de week van 1621 sep tember heeft opgebracht de som van f 138,28. H. Doop. In de Ned. Herv. Kerk zal de H. Doop bediend worden op zondag 6 okt. a.s. Aangifte vóór 29 sept. a.s. bij uw wijkouderling of aan de pastorie. Kerknieuws. Woensdagavond 25 sep tember a.s. hoopt voor de Ger. Gem. al hier om half acht voor te gaan ds. A. Hoogerland van Werkendam. OOSTFLAKKEE Uitspraken vrijstelling van de dienst plicht. Door de minister van defensie zijn de volgende uitspraken gedaan, be treffende aanvragen voor vrijstelling van de dienstplicht. Hendrik W. J. Los te Rotterdam, voorgoed vrijstelling wegens een bijzon der geval; Gerard J. in 't Veld te Oolt gensplaat voor 1 jaar vrijstelling wegens persoonlijke onmisbaarheid; Antonius P. Fabert te Oude Tonge, voor 1 jaar vrijstelling wegens persoonlijke onmis baarheid; Pieter A. de Koning te Oude- Tonge, vrijstelling tot 5 juli 1970 wegens bijzonder geval; Johannes J. J. van Vugt te Oude Tonge, voorgoed vrijstelling wegens broederdienst; Johannes J. Ver- vloet, Achthuizen, voorgoed vrijstelling wegens broederdienst; Geerus Kamp te Ooltgensplaat, vrijstelling wegens per soonlijke onmisbaarheid geweigerd en Pieter van Driel te Oudewater, vrijstel ling wegens persoonlijke onmisbaarheid geweigerd. OOLTGENSPLAAT Kerkdienst. Vrijdag 27 sept. a.s. des nam. 7.15 uur zal voor de Oud Geref. Gemeente voorgaan ds. W. Kamp van Utrecht. Zie verder de advertentie in dit nummer. Begrafenis Abram van der Valk. Zaterdagmiddag 12 uur had op de be graafplaats „Oudeland" te Hoogvliet de teraardebestelling plaats van de 18-ja- rige Abram van der Valk, die j.l. dins dagavond te Ooltgensplaat om het le ven kwam. Hij reed met zijn brommer op een geparkeerde vrachtwagen. De hervormde predikant van Ooltgensplaat, ds. P. Vermaat leidde de rouwdienst, In de ouderlijke woning sprak hij over Psalm 23, „De Heere is mijn herder" en op de begraafplaats over „Mijne tij den zijn in uwe hand" (Psalm 31). Op de begraafplaats was er een grote be langstelling. Van de Machinefabriek Hensen N.V. te Rotterdam was de di rectie en meer dan 40 personeelsleden aanwezig. De overledene was daar 3 jaar als rnachinebankwerker werkzaam. Namens directie en personeel sprak JEUGD - ROODE - KRUIS MIDDELHAKNIS VOERT ACTIE T.B.V. GETROFFENEN IN PERZIë Het Jeugd Roode Kruis te Middelhar- nis (incl. S'dijk, Nw. Tonge en Stad) voert momenteel een actie tb.v. de door de aardbeving getroffenen in Perzië. Het is de bedoeling dat in (lagere) school- verband een deel van het zakgeld wordt afgestaan om zeep, washandjes en hand doeken alsmede wat geld beschikbaar te kunnen stellen. Een geldelijke bij drage wordt gevraagd van de leerlingen van het voortgezet onderwijs in Middel- hamis. De goederen worden bij mevr. Mijs-Meijer opgeslagen en zo snel mo gelijk naar het rampgebied verzonden. een der aanwezigen woorden van af scheid en waardering voor de plichts getrouwheid waarmede de heer Van der Valk altijd zijn werk deed. De oudste broer van de overledene, de heer G. v. d. Valk te Nieuwe Tonge dankte voor de betoonde belangstelling. Er waren enkele bloemstukken waar onder een van de firma Hensen, van verenigingen en de buren. Bejaarden gingen een middagje naar Middelburg. Per bus van de firma Van Maurik uit Dinteloord maakten 32 be jaarden vorige week donderdag een middag-reisje naar Middelburg. De kosten werden gedekt door een gehou den verloting van zelfgemaakte artike len en van giften in natura van diverse inwoners. Deze spullen werden op de middagen in „'t Centrum" gemaakt. De leiding van de reis was in handen van mej. Boer en mevr. A. van Dam-de Vos. In de mooie stad Middelburg werd door velen een rit met paard en wagen gemaakt. Men bezocht er de markt en bezichtigde de prachtige oude gebou wen. Er werd deze middag echt geno ten. DEN BOMMEL Botsing op Tilsedijfc. Op de Tilsedijk onder den Bommel had vrijdagmiddag een botsing tussen een Volkswagenbus je, bestuurd door de heer W. C. Blok land en een personenwagen, merk Peugeot, bestuurd door de heer A. Me lissant met als mede-inzittende, de heer J. de Graaf. De heer Blokland kwam van de boerderij van de heer Jacobs. Boven de oprit, op de dijk kwam hij in botsing met de heer Melissant, die van richting Zuidzijde kwam. Het Volks wagenbusje werd in het midden geraakt, terwijl de Peugeot de dijk afreed en even voor de ónder aan de dijk gelegen sloot bleef steken. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Beide wagens werden beschadigd.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1968 | | pagina 1