Terug uit Kenya VvVvW da Door de bril van Han en Rien Boomsma ssers lyisteran veel Norddeioh -»radio KindeAhO'tkft Sp „Eilanden-nleuws" Uitkijken Zangavond t@ Middelhamis F^n anders dan andere wool Uit d€ te k tel JONGE;iJENEVER HAAL MENKES IN HUIS WEERPRAATJE Abonneert U op yyEilanden-nieuws' buni Bij insc WOOI Studiel Jo DINSD WOENl DOND] Oi VRIJD Di Wij toi gekleui De zak O.a. do rokken In here overjaj Werke draagt Roim Doe m in zwa: HOOFJ Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 20 september (1) Vrijdagmorgen 13 sept. naar Hollandse tijdrekening precies 2 uur 's nachts, maar in Kenya 4 uur in de morgen, stond de Middclharnisse vrijwilliger in het ontwikkelingswerk in Kenya, Kees van Groningen, met zijn niieuwe Land rover voor ons logeeradres, ongeveer 12 km van Nairobi om ons naar het vlieg veld te brengen, waar wc met een vlieg machine van de Zwitserse my „Balair" om kwart over zes zouden vertrekken naar Zurich in Zwitserland, waar we enkele uren zouden moeten w^achten, al vorens in een ander „Balair" plane over te stappen, die ons naar Rotterdam zou brengen, waar de familie Van Gronin gen ons at zou halen, verlangend onze ervaringen te horen over Kenya, hun zoon Kees en zijn werk in dat land. Ruim half elf 's avonds waren we zo ver, dat we in de auto konden stappen, even napraten in Middelhamis bij de familie van Groningen, om half één thuis. De grote reis was voorbij. Thuis zijn betekent dat je terug gaat denken aan wat je gezien en vooral ge hoord hebt. Aan de vriendschap, die je mocht ondervinden van de Hollandse verpleegsters en Hollandse vrijwilligers en hun leiding, in die vier weken, dat je hun gast was. Aan vier weken reizen en trekken, door een Afrika, dat in de wereldbelangstelling staat. Een land, vol problemen, waar je kennis mee maakt, en waarvan je onmogelijk kunt voor spellen, wat er in de naaste jaren zal plaats vinden. Thuis! Het is een terugdenken aan de gesprekken met die vrijwilligers, over hun ervaringen, hun visies. Gesprekken met andere Nederlanders, met de leiders van dat ontwikkelingswerk,' aan de lei ders van de zending, met ds. Tigchelaar die vroeger in Maasdam predikant was en die zijn herinneringen ophaalde aan zijn reizen naar Ooltgensplaat, waar hij een jaar of veertien, vijftien terug af en toe ging preken. Thuis, betekent ook denken aan de intens grote problemen van Afrika, aan de ongekende spanningen, of die alle maal vreedzaam opgelost zullen worden. Niemand kan het allemaal weten en be vroeden, zullen de spanningen uitlopen op twisten en burgeroorlogen zoals we die nu kennen in het eens zo vreed zaam lijkende Nigeria waar een gruwe lijke burgeroorlog uitbarstte tussen de stammen in Biafra en Nigeria! Thuis, dat betekent je foto-negatieven, die je onderweg ontwikkeld hebt, af drukken en uitvergroten. Enkelen zul len met toelichtingen in „Eilanden- nieuws" gepubliceerd worden om de lezers ook visueel te informeren over Afrika, dat in de eerste honderd jaren een eigen ontwikkeling zal doormaken Bovenstaande foto werd genomen door Kees van Groningen toen we op de Equator waren. Het grote bord vermeldt dat het op de evenaarslijn staat, mijn broer rechts staat op het zuidelijk halfrond en ik (Han) links op het noordelijk halfrond. Op verschillende plaatsen en langs verschillende wegen kunt U deze borden vinden. en dat dan misschien op eigen kracht, eigen wetenschap, eigen recht een eigen Afrikaanse gemeenschap zal kunnen vormen. Maar honderd jaren voor ons liggende, zijn heel lang achter ons een schaduw, die voorbij glijdt. Maar nu reeds is het een realiteit Thuis: Straks je kleurendia's, na ont wikkeling terugkomend ordenen, een le zing opbouwen, de tekst verzorgen, werk genoeg, ook in het schrijven van goede artikelen voor „Eilanden-nieuws", met Juiste documentatie. We hebben kunnen constateren dat de Hollandse vrijwilligers het wel zullen „rooien" in Kenya al hebben ze het er niet gemakkelijk! Overigens hebben ze zich daarover geen Hlusies gemaakt. Eén van de vrijwilligers zegt: „Toen wij hier aankwamen, leek het alsof we op de maan kwamen. Allemaal zwarte mensen, en al die gezichten kon ik niet uit elkander houden. Wij hadden de landstaal Swahili op het tropeninstituut in Amsterdam geleerd, maar men sprak er geen Swahili. Na drie maanden ging het wel, we begrijpen elkander nu goed, ach, zij moesten ons leren kennen en vertrouwen. Ze hebben niet al te pretti ge ervaringen in het verleden gehad met de blanken. Ze kunnen zo moeilijk be grijpen, dat we hierheen gekomen zijn niet om geld te verdienen, maar hen on derricht te geven. Nu beginnen ze ons te waarderen". „Het is dat Kees van Qroningen je bij ons geïntroduceerd heeft" zo vervolgde de spreekster, anders zouden we alle maal onze mond tegen je houden. Af en toe krijgen we bezoek van journalisten van grote opinie-bladen. Vraag het ook SNAPSHOT OP DE MARKT TE MERU. Erg prettig vinden ze het niet gefoto grafeerd te worden, na een kwartier was het tactisch geraden voor ons om van de markt te verdwijnen. Maar toen waren er al heel wat kleurenfoto's en zwart wit snapshots gemaakt. Jammer, dat die Afrikanen af en toe zo schoensmeer- zwart zijn, zoals die dame rechts in het midden van de foto. Ze heeft haar hoofd geheel kaal laten scheren dat glimt lekker, maar ik hoop dat U iets kunt zien van haar uitgerekt oorlelletje. Waarom dit is weet ik niet, vermoedelijk dat de vliegen er kiekeboe achter kunnen spelen! Ziet U de bananen! Ze kostten ons 2Va cent per stuk! Misschien betalen de Afrikanen wel minder. de anderen maar eens, ze schijnen ons in Nederland voor te stellen als een groepje avonturiers die hierheen trok ken. Dat willen we beslist niet genoemd worden. Die journalisten en televisie mensen komen bij je en trachten je hun opinie in jouw mond te leggen. Ze ko men hier, weten na vijf minuten al al les, terwijl je zelf, een jaar hier ploete rend, nog vol raadsels zit over de mens die hier woont!" zo luidt de klacht. Veel eerder zijn ze gekomen omdat er voor twee jaar een zeer interessante job wordt aangeboden. Het salaris is minder dan je in Nederland verdient. Maar je krijgt een mogelijkheid je eigen „ik" te ontwikkelen. Wat je op de M.T.S. ge leerd hebt mag je hier in toepassing brengen. Wat zijn eigenlijk in Nederland de mogelijkheden van technische jonge lui van M.T.S. of Hogere Technische School! Vaak alleen tekenaar te worden op een ingenieurs-bureau. Het interes sante werk, het ontwerpen, dat doen de ingenieurs. Je mag hun plannen uitwer ken. Maar hier krijg je de problemen levensgroot voor je, fabrieken vernieu wen, al zijn het geen grote fabrieken. Maar hier ben je iets, je hebt voldoening van je werk. Je kijkt ook niet, of je wel precies acht uren werkt". 's Morgens even na acht uur gaan ze weg, met Volkswagen of Landrover, naar de fabrieken, naar de suikerplan tages. Zo tegen donker komen ze thuis, om half zeven. Wel geteld zijn ze ge middeld 10 uren per dag in touw, en des middags kijken ze wel eens of er wat te eten is. Soms zoals een der zusters ons vertelde eet je wat bananen, om dat je werk zoveel tijd vraagt, dat je eten er wel eens bij inschiet. Dan wordt er van hen gevraagd, om heel soepel leiding te geven. Heel di plomatiek op te treden. Er zijn altijd mensen in Afrika met heel lange tenen, die je verbazend vlug raakt. Het valt op, dat er een plezierige ver houding is tussen leiding, de verpleeg sters en de mannen, die het veld ingaan. We maakten twee malen een huw^e- liik mee. Een van de Nederlandse vrij willigers huwde een verpleegster van het corps beiden blijven gewoon door werken, al komen ze in de week-ends (ze wonen allebei in een andere stad) bij elkander. En een huwelijk tussen een Nederlander met een lid van het Engelse corps. Bij de bruiloft van deze laatste twee konden we heel de avond blijven. Op die zaterdag waren ze van heinde en verre gekomen, om niet alleen de brui loft mee te maken, maar ook om elkan der te ontmoeten, de jonge, hardwerken de verpleegsters die 50 km van Mom-( bassa werken en de nachttrein hadden genomen van Mombassa naar Nairobi twaalf uren lang reizen en van de oostelijke kant vrijwilligers, die „in de suiker" werken. Sommigen hadden el kander al die tijd, sedert ze samen uit- gereisd waren, niet gezien. Een gezelli ge reünie, waar de harmonie zo'n pretti ge toon gaf aan dit samenzijn. Mensen in Kenya Hollandse vrij willigsters en vrijwilligers. Ze hebben een tikje zorg, dat ze straks in Neder land toch aangezien zullen worden voor avonturiersters en avonturiers. Ze vra gen alleen dit: begrip, dat ze vooral werksters en werkers zijn geweest om deze mensen in Kenya te helpen. Ze voelden zich geroepen tot dit werk. Niet als dazende idealisten. Gewoon, omdat het hen aantrok. Weg van Nederland een twee jaren, een werk aanpakken dat je aanspreekt. Ze weten, ze worden er niet rijk van, maar het is interessant. En waar kan je eigenlijk in Nederland nog als M.T.S.-er als U.T.S.-er of als verpleegster zulk een interessant werk vinden als daar, leiding geven in verbouw en opbouw van fa brieken, als voorlichter bij suikerplan tages of als verpleegster of als arts zo veel hulp verlenen, waar het op medisch gebied zo nodig is! We hebben diep respect gekregen voor hen, we hopen, dat anderen dit ook verkrijgen. telt duizenden abonné's en wordt op Goeree-Overflakkee zo goeA als huis-aan-huis gelezenl RIJMEN VAN TIJMEN Het wordt bij de Schaapsweg, 'n Heel druk geval. Bietenwagens rijden Er hier zonder tal. Duizend van die dingen, Steken over hier. Er is bij de Schaapsweg, Al zoveel vertier! Dat wordt straks nog drukker, Met veel meer gevaar. En bij mist komt dit wel, 't Meeste openbaar. Men heeft al berekend, En het klopt secuur Vijf tractoren zullen Zowat ieder uur, Daar dus oversteken. Nu, dat zegt heel wat. De beruchte Schaapsweg, Is een akelig „pad". 't Is niet meer als vroeger. Neen, het snelverkeer, Is er alle dasen. Stevig in de weer. Er dient uitgekeken, Er moet opgelet. En de tractor tijdig, Op de rem gezet. Dan kan het gebeuren, Dat het aardig gaat. En er geen groot onheil, In de kranten staat. De politie gaf al. Goede regels hier. Daarom uitgekeken, Bij zo'n druk vertier. TIJMEN. Het ligt in de bedoeling om op zater dag 28 sept. a.s. een zangavond te hou den in de Ger. Kerk te Middelharnis. Het programma zal bestaan uit samen zang, afgewisseld met koorzang. Uitge voerd zullen worden een aantal beken de en minder bekende Kerstliederen, deels begeleid door het orgel, anderdeels door de muziekver. „De Hoop" uit Stel- lendam. Een en ander zal worden op genomen voor een Kerstplaat, die bin nenkort gaat verschijnen. Deze avond, die voor ieder gratis toegankelijk is, zal beginnen om 8 uur (precies). De teksten der te zingen liederen zullen bij de in gang worden uitgereikt. caballero CONSTANTE KWAUTEIT - 25 STUKS f 1,50 sC (van onze weerkundige medewerker) Nu de zomer voorbij is en de herfst in zicht komt, wordt het zo langzamer hand tijd om weer eens te denken aan de diepe oceaandepressies, die verant woordelijk zijn voor stormen. Vorig jaar wees de kalender 17 oktober aan toen de eerste herfststormen een markant spoor van verwoestingen over ons land trok. Juist tijdens de Zuidlaarder markt sloeg een depressie toe met windstoten tot 137 km per uur. Daken waaiden van flats, een schip zonk, treinen werden ver traagd en een vliegtuig omver geblazen. Hoewel een orkaan zich wel degelijk dus ook boven land kan doen gelden, zijn het toch op de eerste plaats de schippers, die op de kwaje negen zitten. Het is voor hen van het grootste belang nauwlettend acht te slaan op de weer berichten. Het met man en muis ver gaan van een Urker kotter op de gron den van Texel (door een zware grond- zee) en het ten onder gaan van de kot ter De Jonge Albert in de Duitse Bocht nabij Borkum heeft de risico's nog weer eens duidelijk onderstreept. Deskundi gen hebben naderhand geadviseerd bij kwaad weer liever de volle zee op te zoeken dan te trachten via een zeegat een haven te bereiken. Men hoort nogal vaak kritiek op de Nederlandse weerberichtgeving voor de zeegebieden. Van KNMI-zijde is hierop gezegd, dat het Instituut formeel geen verantwoording draagt voor de weerbe richtgeving op de Noordzee. Internatio naal is n.l. overeengekomen, dat deze taak is opgedragen aan slechts twee lan den: Engeland en Noorwegen „De Noordzee is een vrij gebied". Toch houd het KNMI zich er niet aan en geeft wel degelijk verwachtingen uit, via radio Scheveningen, voor de Noordzee, on derverdeeld in Vikingbank, Noord-Fla- dengrond, Zuid-Fladengrond, Noord- Doggersbank, Noord-Duitse Bocht, Zuid- Duitse Bocht enz. De Nederlandse kust gebieden worden gesplitst in Noord (Borkum - Den Helder), Midden (Den Helder - Hoek van Holland) en Zuid (Hoek van Holland - Belgische grens). Uiteraard houdt De Bilt zich niet be zig met een onderverdeling van de 1. X 2. X 3. X 4. X 5. X X X X X X 6. X 7. X 8. X 9. X Beste meisjes en jongens! Allereerst maak ik jullie de namen bekend van de kinderen, die voor de raadsels van augustus een prijs hebben behaald. Deze kinderen zijn: Mattie Rentier, Middelburg. Rien Meiaard, Middelharnis. Marietje Maljaars, Aagtekerke. Nellie Wolfert, Den Bommel. ,Truus en Corrie Ovaa, Domburg. Wie zullen er volgen voor het werk van september? Dat hopen we in het ver volg wel te zien. En dan nu het nieuwe raadsel, SEPTEMBERRAADSEL 3 XXX 1. Letter. 2. Naaldboom. 3. Metaal. 4. Ander woord voor onbeschoft. 5. Tijd waarin wij nu leven. 6. Koperen blaas instrument. 7. Plant die gebruikt wordt voor genotmiddelen. 8. Plaatsje op het eiland Ameland. 9. Letter. Zoals gewoonlijk, staat op de kruis- jeslijnen hetzelfde te lezen. BRIEVEN Jan D. Stad aan 't Haringvliet. Over dat sterfgeval heb ik gelezen. Hoe kwam het dat je die donderdagmiddag geen school had? Wel fijn, zo'n snippermid dag, vind je niet? De groeten voor allen teru^. Diny G. Borssele. Je hebt het precies op de kop geraden. Als ik er een prijs voor mocht geven, dan had je er één bemachtigd. Of heb je misschien met een anders kalf geploegd? Je weet toch wat die uitdrukking betekent? Wat is opa al oud, hè? De Bijbel spreekt over die leeftijd van „zeer sterk". Lenie van L. Dirksland. Het doet me genoegen, dat het op die school zo naar je zin gaat. Het is ook echt een school voor meisjes, voor aanstaande huis vrouwen. Daar word je niet geplaagd met dingen, die in het dagelijks leven nooit voorkomen en waar je niets aan hebt. Toch zijn er vakken genoeg; als je die al met succes volgt, kun je over al les zo'n beetje meepraten. Joke V. Ouddorp. Het is altijd jam mer als er een goede leraar vertrekt. Je weet nooit wat je er voor in de plaats krijgt. Nu zal de nieuwe er wel zijn, denk ik. Dan kan de plaatsvervanger gaan rusten. Vind je typen enorm leuk? Dan zal je wel goede vorderingen ma ken. Ineke G. Borssele. Dat er één oplos sing ontbrak, vind ik niet erg. Het is natuurlijk gekomen door de vakantie; dan gaat alles niet zo precies als anders. Heel goed, dat je de andere oplossingen ingezonden hebt. Ik houd met zulke din gen toch rekening. Had je weinig te vertellen? Een volgende keer is er mis schien wel meer nieuws. Jan de B. Geldermalsen. Heb je een nieuwe boekenkast? Die weelde heb ik niet gehad op jouw leeftijd. Ik had toen ook geen 36 boeken, zoals jij nu. In dat terrarium is veel te zien, merk ik. Zijn de sprinkhaaneitjes al uitgekomen? Jij zou op school best les kunnen geven in dierlïunde! Jullie kerk is wel niet zo mooi als het kerkgebouw in Tiel. Maar nu krijgen jullie immers ook een nieu- v/e? Het is weer een lange brief gewor den, met leuke tekeningen van een egel en een sprinkhaan. Dat is goed gedaan, Jan! Janneke V. Ouddorp. Nog gefelici teerd met opa's verjaardag. Hij is al erg oud, vind je niet. Een kalm leventje zal het beste maar voor hem zijn. Toch zal hij wel blij geweest zijn toen je kwam. Vind je vaderlandse geschiedenis mooi? Ja, dat is het ook, als er maar goed verteld wordt. Maar je moet ook veel proberen te onthouden; ook jaar tallen. Het is dus nu weer een rustig Ouddorp geworden? Gelukkig maar! Piet K. H. I. Ambacht. Ik moet jou mijn compliment maken voor je prach tig geschreven werk. Wil je wel gelo ven, dat jij dicht bij een prijs zit? Als jij je taallessen op school ook zo keurig maakt, zal je wel een goed cijfer krij gen. En je doet taal zo graag, nietwaar? Het is ook een prachtig vak. Maar mo nopoly zal ook wel naar je zin gaan! Teun van G. Ooltgensplaat. Hartelijk gefeliciteerd met je verjaardag, Teun! Deze felicitatie komt juist op tijd, hè? Altijd kan ik dat niet uitrekenen. Ook gefeliciteerd met de hond. Hoe oud wordt hij? Het zal wel weer raar ge weest zijn, na vijftien weken weer voor goed thuis! Bellen jullie om de beurt op school? Dan zal het wel een poosje du ren eer je de kinderen weer binnen roept. Nellie L. Emmeloord. Jij hebt dus een rustige vakantie gehad. Dat is ook veel waard. Er zijn mensen, die vakantie zouden willen hebben om uit te rusten van de vakantie! En nu je versje: Voor Nellie. Besteed de dure tijd van dagen en van nachten, terwijl je in je krachten en niet versleten zijt. Het schijnt, jong en ervaren dat is niet wel te paren, maar 't is een valse schijn: Men kan wel jong van jaren en oud van uren zijn. Duitse en Deense kustwateren, die ziet uitstrekken tot op 30 zeemijlen (plus xil nus 50 km) van de vloedlijn. Dit is jj regionale taak van de Duitse en Deens weerdiensten. VOORKEUR. In de praktijk luisteren de Urker ei vrij zeker ook andere Nederlandse vis. sers meer naar de Duitse dan de Neder landse zee-weerberichten. Zij vinden betrouwbaarder. Dit is dan ook een vaj de redenen geweest waarom Visserijbe. langen van Urk zich tot „Norddeicli' gewend heeft met het verzoek een Ne derlandse versie van het Duitse bericht te geven. Het is mij bekend, dat de di rectie van Norddeich hierop gunstig heeft gereageerd. Over verwezenlijl^iij van dit plan is echter nog niets verno men. Radio Norddeich, op 53° 36' noorder breedte, 7° 08' oosterlengte, zendt o.in uit op een frekwentie van 2614 kHz, Tijdstippen: 9.10 en 21.10. Onderdelen van het weerbericht: a. Waarschuwij- gen tegen sterke winden of storm: Opgave weertoestand en luchtdrukont wikkeling voor het noordelijk deel van de Atlantische Oceaan en de verwacli- tingsgebieden dichter bij huis. c. Ver wachting voor de komende twaalf urn en verdere vooruitzichten voor een ter mijn van nog eens twaalf uren vooruil Tien minuten vóór de hierboven aan gegeven tijden is er een kort overziclit voor de Duitse Bocht in het Engels. Norddeich zendt voorts gedurende liet gehele etmaal stormwaarschuwingen uit in het Engels en Duits, zodra deze zijn binnengekomen of, in het algemeen ge sproken, zo snel als maar mogelijk is. Voor het beluisteren van Norddeich-Ri- dio is een toestel met visserijband (81 meter en meer golflengte) vereist. (Nadruk verboden). met schuur Voorstraat 3^ uitkomend e straat, bevat een grote sui keuken en bij twee grote k en badkame zolderverdiep slaapkamer el Leeg op te schikt voor -^ eventueel vo( woning. Te bevragen Vries te Dii straat 31, Tel met garage a te Middelh grond) type Gemeenten breid met gi voorzien van warming. Le ren. Te bevragen Vries te Dii straat 31, Te: September 1968. Oom Ko. Gertjan K. Borssele. Al is het een week te laat, toch nog hartelijk gefeli citeerd met je verjaardag, Gertjan! Ik hoop, dat er nog vele gezonde jaren mo gen volgen. Ja, nu krijg je ook al aard rijkskunde op school. Heb je Zuid-Beve land al geleerd, het schiereiland waar jij op woont? Ik snap goed, dat moeder wel eens bang is, als jij uit vissen gaat: zij heeft maar één Gertjan! Denk daar maar aan. Jeajinet S. Krabbendijke. Hartelijk gefeliciteerd, Jeannet! Is het dnik ge weest? Toen je schreef wist je nog niet wat je zoal zou krijgen, maar dat is ni bekend. En is het nogal meegevallen! Fijn, dat je het op de m.a.v.o. leuker vindt dan op de lagere school- Het heeft zijn vóór en zijn tegen, nietwaar! Kun je alles goed volgen? Zou je nog naar Zierikzee mogen in november? Els van G. Middelhamis- Je bent eer lijk: jij zou nog best een paar weekjes vakantie willen hebben. Dat zeggen niet veel kinderen, maar als je eens van binnen kon kijken! Valt het mee met het huiswerk? Roep maar niet te vroeg. J6 schrijft: u kunt wel begrijpen dat er haast meer gelachen dan gezongen wordt. Nee, dat begrijp ik nu juist niet Ik vraag me af waarom dan toch? Dif pinken zullen dus nog wat sterker moe ten worden. Oefeneri maar! Nel van D. Zoetermeer. Gefeliciteerd met Lenie's nieuwe aanwinst! Is Anja nog bij jullie? Leuk en nu en dan lastig, denk ik, vooral als je huiswerk moet maken. Die opstellenwedstrijd is heel interessant, ik ben benieuwd hoe dat aflopen. Stel je voor dat jouw op: eens zou worden bekroond! Daar hoot ik dan wel van in het vervolg. Nellie S. Nieuwe Tonge. Dat gareeltj heJpt dan niet veel, merk ik. Met die dingen zijn ook al veel ongelukken ge beurd. Het is altijd maar oppassen met zulke kinderen. Je hebt ogen en oren en handen te koii;. Kun je begrijpen dat ze dat voor jou ook hebben gehad? Gaa het goed op school? Het is net of het geen vakantie is geweest, hè? Aad van D. Zoetermeer. Maar jongeft gaat het nu weer al over repetities. Wat worden jullie toch geplaagd op school! Ja, die naamvallen in het duits zijn wel lastig. In het begin kun je MS wel een tien halen; later gaat dat niet zo mooi meer. Ina S. Nw. en St. Joosland. Er was niet veel te vertellen deze maand. Wu je volgende keer eens uitleggen wat „golven" is? Er staat: in Domburg zi]» we wezen golven. Zijn jullie ondertussen nog niet naar de overkant geweest? He' is altijd nog druk geweest, denk ik. René van D. Zoetermeer. Wat hebbe» jullie veel tijd nodig voor schoolzwem- men! Is er in Zoetermeer geen gelegen' held om te zwemmen? Fijn, dat je m^ de meester mag meerijden! En hoe ga'' het met het bijwerk voor school? Ja, moet je er ook aan gaan geloven! I met schuur straat 15 te Haringvliet, 720 groot 1 Zowel woord zijn onderscl pannen gedé Leeg op te 1 te bevragen J. Dorsman, aldaar. Briefjes in t of op 23 sept kantore van Vries te Di: straat 31, al'W lichtingen ziji leveren wij derwijs. Leve stelling bij oi U ze op tijd BOEKHAND Zandpad 118, St; J Op IMLS De hartelijke groeten van OOM KO' B j

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1968 | | pagina 6