appels en peren inwonend beheerder IGNIS koelkasten OPENING E. van der Bok Fa. V. Wezel - Electra Modehuis Buijsse Ove nu voor Dekstro Appel plukkers bouwterrein geheel nieuwe zaak in rijwielen en bromfietsen 239. 198.- Leerling of hulpmonteur Ford Cortina Falcon Fashion Collectie verkrijgbaar hy: m Nieuws nit Zeeland SCHINKELSHOEK Opel Rekord '61 Ego V.W. '61 Beckers haard GIIRIIGE V. d. SLUYS Branilkastje enz. JOHANNIS MOSSELMAN ALS RECLAME OUD GEREF. GEMEENTE Herkingen A. C. van Rossum Melissant l Baicker WESDIJK Te icoop bij insciirijving Tijdelijice aanbieding: Morgen, woensdag 18 september D.V. hoopt de edel. achtbare heer burgemeester H. J. Smith onze te openen. Deze opening geschiedt 's middags om 2 uur. Na de opening bestaat er gelegenheid om de nieuwe zaak te bezichtigen. Hofdijkseweg 17 Ouddorp Telefoon 1 CYCLAIVBEI^ 140 liter inhoud model 1140 B van St. Joris Doelstraat 32 - Sommelsdijk Tel. (01870) 23 89 Een advertentie in „Eiianden- nieuws" iieeft aitijd succes! ;^i w MIDDELHARNIS Voor Uw schoolgaande jeugd Ijzersterke regenpakken: geel, blauw, oranje en groen 24.75 en 27.50 Boeicbesprelcing FAMILIB-BERICHTEN Heden behaagde het de Heere, in de hope des eeuwigen levens, in het ziekenhuis te Dirksland, van onze zijde weg te nemen onze geliefde en zorgzame moeder, be huwd-, groot- en over grootmoeder, zuster en tante MAGCHF.LINA STOFFELINA DE LATER weduwe van Paulus Teunis Sager in de ouderdom van bijna 88 jaar. Psalm 89 8 (berijmd) Ons van uw deelneming overtuigd houdend. Ouddorp: L. Sager E. Sager-Smit Den Haag: P. A. J. Sager P. C. Sager- v. d. Made Stellendam: A. J. Sager Rotterdam: A. C. Sager Sommelsdijk: T. Sager Stellendam: J. Sager L. Sager-Klink Klein- en achter kleinkinderen Stellendam, 13 september 1968. Mr. Iman Caustraat 17 De teraardebestelling zal plaats hebben D.V. a.s. woensdag 18 sept. des nam. 2 uur. Heden is tot onze diepe droefheid van ons heen gegaan mijn innig gelief de vrouw en der kinde ren zeer zorgzame moe der en grootmoeder MAATJE VAN DER WENDE echtgenote van Cornells Robijn op de leeftijd van 75 jaar en 9 maanden. Ons van uw deelneming overtuigd houdend. Dirksland C. Robijn Rotterdam: S. J. Bos-Robijn F. H. Bos Slikkerveer: Joh. Robijn E. Robijn-Hotting Gré Mar ja Marcel Dirksland, 16 september 1968. Secretarieweg 43 De teraardebestelling zal plaats hebben op vrijdag 20 september a.s. des nam. om 2.00 uur. Tot onze diepe droefheid nam de Heere plotseling uit ons midden weg onze geliefde zuster, behuwd- zuster en tante, mej. LENA VAN DIJK in de ouderdom van 67 jaar en 4 maanden. Coaldale (Canada): J. van Dijk N. van Dijk-Koese Melissant: Ph. van Dijk A. van Dijk W. B. van Dijk- van der Ree C. van Dijk M. van Dijk-Stolk Melissant, 16 september 1968. Molendijk 102 De begrafenis is bepaald op D.V. vrijdag 20 sep tember a.s. des nam. 3 uur op de alg. begraaf plaats te Melissant. In dankbare herinnering aan de tijd, dat ik bij haar als kostganger was, geef ik kennis van het overlijden van mej. L. VAN DIJK A. M. de Korte en verloofde Kruiningen, 16 september 1968. DANKBETUIGING Wij waren zeer verrast door de vele en hartelijke blijken van medeleven bij ons hu welijk, mede daardoor is deze dag voor ons onverge telijk geworden. Daar het ons onmogelijk is ieder persoonlijk te bedan ken, willen wij U langs deze weg onze erkentelijkheid betuigen. D. Floor J. Floor-Gelderblom Barneveld, september 1968. Asterstraat 12 Heden is geheel onverwacht van ons heengegaan mijn geliefde man, onze zeer zorgzame vader, behuwd-, groot- en overgrootvader, broeder, zwager en oom in de ouderdom van 77 jaar. Goes: C. A. Mosselman-Helleman Kruiningen: Kloetinge: Terneuzen: A. C. Mosselman J. Mosselman-Bauer C. A. Mosselman J. S. Mosselman-de Jonge A. J. van Willigenburg- Mosselman G. van Willigenburg Klein- en achterkleinkinderen. Goes, 15 september 1968. Leliestraat 37 De begrafenis zal plaats vinden op woensdag 18 september a.s. om 14.00 uur op de Algemene Be graafplaats te Goes. Vertrek vanaf het sterfhuis om 13.30 uur. Gelegenheid tot condoleren dinsdag 17 september 's avonds van 7 tot 9 uur. Leliestraat 37. Hedenmorgen nam de Heere van leven en dood uit ons. midden weg, ten huize van A. T. Dalebout te Nieuwerkerk (Zld.), onze lieve moeder, be huwd-, groot- en over grootmoeder, zuster, be- huwdzuster en tante MARIA IN 'T VELD weduwe van Magchiel Korteweg in de ouderdom van ruim 89 jaar. Ooltgensplaat: P. A. Korteweg J. Korteweg-Troost Brandwijk: S. van Hoorne- Korteweg K. van Hoorne Nieuwerkerk: A. Dalebout- Korteweg A. T. Dalebout kleinkinderen en achterkleinkind. Nieuwerkerk (Zld.), 15 september 1968. Vissersweg 1 De teraardebestelling zal plaats hebben D.V. woensdag 18 sept. a.s. des nam. 1 uur op de Nieuwe Begraafplaats te Ooltgensplaat, vanuit Veren, gebouw „Elthato" Gelegenheid tot condole ren na de begrafenis in genoemd gebouw. Hierbij geven wij met grote verslagenheid en droefheid kennis van het overlijden van onze me dewerker, collega en vriend, de heer JOHANNES TUL oud 44 jaar, in leven dis trictshoofd B.B. op Goeree - Overflakkee. Zijn toewijding en vriendschap zullen wij niet gem.akkelijk verge ten. Hellevoetsluis, 16 september 1968. Het hoofd Bescherming Bevolking en het perso neel van de B. kring Zuid-Holland g der Be scherming Bevolking. te koop. L. HOKKE Oudelandsedyk 12 Achthuizen TeL (01873) 389 gevraagd. J. M. M. den Baars Dirksland - Tel. (01877) 283 van H. T. Ambacht. Heden overleed zacht en kalm, na een geduldig gedragen lijden, mijn in nig geliefde zoon, broe der, behuwdbroeder en oom, de heer JOHANNES TUL P.Czn. op de leeftijd van 44 jaar Zij die hem van nabij gekend hebben zullen beseffen wat wij in hem verliezen. Nieuwe Tonge: N. Tijl-van Driel W. Tijl H. J. Tijl- van den Ouden A. Tijl K. Tijl-van Noord C. Tijl N. Tijl-de Jong Neven en Nichten Nieuwe Tonge, 16 september 1968. Burg. Overdorpstraat 13 Gelegenheid tot condo leren: des nam. van 3-5 uur en van 7-9 uur. De teraardebestelling zal'plaats hebben op vrijdag 20 september a.s. des nam. 2 uur op de al gemene begraafplaats te Nieuwe Tonge. 250 gr. gekruide speculaas 90 cent Het dagelijks bestuur van de B-kring Zuid- Holland g der Bescher ming Bevolking vervult hierbij de treurige plicht om U kennis te geven van het overlijden op 44- jarige leeftijd van de heer JOHANNES TIJL districtshoofd van de kring in het B.B. district Goeree - Overflakkee Zijn ijver en toewijding, waarmee hij gedurende een lange reeks van ja ren, getracht heeft aan de B.B. organisatie op Goeree - Overflakkee ge stalte te geven, zullen bij ons lang in herinnering blijven. Zuidland Goudswaard 16 september 1968. Het dagelijks bestuur voornoemd, N. P. Kremer, voorzitter. P. G. Vries, secretaris. Donderdag 19 september a.s. 's avonds om kwart over zeven zal D.V. in het lokaal Peuterdijk 8 voor gaan, de heer A.s. zaterdag 's morgens van 9-12 uur worden J weer verkocht in het gebouw Julianaweg 43, Melissant. J ♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦l»44«««« Voor al uw brood groot of klein. Moet U bij zijn. KADE 1, MIDDELHARNIS Tel. 20 82 Twee percelen gelegen naast het Woonhuis van Dr. Jessurun aan de Staakweg te DIRKSLAND, kad. bekend in sektie A, nummers: 832, groot 1518 m-'; 836, groot 1070 m''. Beide percelen zijn direkt te aanvaarden. Inschrijvingsbiljetten in ge sloten enveloppe in te leve ren ten Makelaarskantore I. VAN DER MEIDE, Lange- weg 9 te SOMMELSDIJK, vóór of op 30 september 1968, alwaar tevens nadere inlichtingen te verkrijgen zijn. GEVRAAGD: Het bestuur van de Stichting voor bejaardenzorg i.o. te Oude Tonge vraagt voor haar binnenkort te openen dienstencentrum voor bejaarden een Voorwaarden zullen nader worden overeengeko men. Persoonlijk bezoek uitsluitend na oproep. Brieven te richten aan de secretaris W. Malie paard, Willemstraat 20 te Oude Tonge, vóór 1 oktober a.s. Namens voornoemd bestuur: A. Both, Voorzitter. W. Maliepaard, Secretaris. de In de loop hoofdartikelen lerlei andere politieke gee minder uitvoer niunisme kwanr dan ook ter - hebben we d; jige uiteenzett naamste reden standigheid, da zulk een enorn men bij raadple te „verdrinken' (jerwerp aanpa v/aarheid te he aer Beschrank Meister" (in d fle meester), deze raad op hoofdzaken te Dat wij that orde stellen v. feit, dat het Eigenlijk is hL geweest, maar twijfeld een ontwikkelings t W( 1 hel gsg Pracht in verschillende maten en prijzen. Bloemisterij J. HOGCHEM Vroonweg 11 - Dirksland Telefoon (01877) 354 Te koop: Een Tweekleurig. In uitnemende staat. 1250,— Type '62 met benzinemeter. In prima staat 1150, A. V. d. Spaan Telefoon (01877) 451 Melissant Te koop wegens aanschaf van CV. een (zelfvuiler). Met onbeperkte garantie op de lak. Heeft 2 seizoenen gebrand. B. J. N. Hogendoorn Rossinipad 7 Nieuwerkerk a. d. IJssel 1 GEVRAAGD: Tevens te koop nieuw model 1967, 4 deurs, 1500 cc. Den Bommel - Tel. (01871) 472 I Ds. Jacobus Fruytier; „Groot voorrecht van christenkinderen". B.B.G. serie, uitgave N.V. De Ba nier, Vianen (U.) Jacobus Fruytier werd in 1659 te Mid delburg geboren. Na eerst de Latijnse e.a. scholen te hebben doorlopen stu deerde hij onder Prof. Melchior Leydek- ker te Utrecht voor predikant. Zijn eer ste standplaats was Aardenburg, daar na voerde zijn weg via Dirksland, Vlis- singen en Middelburg naar Rotterdam, alwaar hij op 23 mei 1731 overleed. Zijn ambtsbroeders te Rotterdam waren in die tijd ds. Wilhelmus a Brakel en ds. Abraham Hellenbroek. Ds. Fruytier was een streng Voetiaan, een van de mannen van de Nadere Re formatie. Bekend is van hem zijn voor naamste werk „Sion's worstelingen" waarin hij van de strijd gewag maakt, die Neerland's kerk voor de waarheid heeft gevoerd. Verder onderscheidde hij zich met ds. Jacobus Koelman door zijn grote belangstelling voor de jeugd der gemeente, hetgeen blijkt uit de beide geschriften: „Salomo's raad aan de jeugd" en „Groot voorrecht van chris tenkinderen", het laatste wat nu op nieuw in de „Banier Bibliotheek voor het gezin" is uitgegeven. Dit belangrijke geschrift was reeds vele jaren uitver kocht en met moeite nog antiquarisch te verkrijgen. Aan dit werk deed Fruytier een uit voerige inleiding voorafgaan, gedateerd 20 juli 1726, waarin hij wijst op het gro te verval van Neerland's volk en ver maant tot wederkeer en reformatie. Daar deze inleiding geheel slaat op Fruytier's eigen tijd, is deze weggelaten. Wat de inhoud van het werk betreft al is het een echte „oude schrijver" is het zeer actueel en had het boek in 1968 geschreven kunnen zijn. Deze uitgave sluit goed aan op het vorige boek van de B.B.G. van ds. C. Harinck, handelend over „Ons Doops- formulier", een boek dat een goede pers gekregen heeft door de duidelijkheid van de uiteenzetting, In het „Groot voorrecht van Christenkinderen" wordt door ds. Fruytier nogal een en ander over de H. Doop gezegd; er wordt n.l. krachtig in aangedrongen bij de ouders, die de doop hebben begeerd voor hun kinderen dat zij hun plichten hierom trent zullen nakomen. Het kernpunt van Fruytier's boek is de vraag uit het Doopformulier: „hoewel onze kinderen in zonde ontvangen en geboren, ja, de verdoemenis zelf onderworpen zijn, of gij niet bekent, dat zij in Christus ge heiligd zijn en daarom als lidmaten zij ner gemeente behoren gedoopt te wor den". Hij geeft een duidelijke uiteen zetting hoe de gedoopten onderscheiden zijn van de onreinen en ongelovigen door het teken en zegel aan hun voor hoofd en maakt een scherpe reactie over de uitwendige én de inwendige heilig heid, met vermaningen hoe wij voor God hebben te leven en onze kinderen heb ben op te voeden in ware Godsvrucht en heiligheid. De gehele titel van het werkje luidt: „Groot voorrecht van christenkinderen", opgehelderd uit de woorden van Paulus (1 Kor. 7 14) „Want anders waren uw kinderen on rein", maar nu zijn ze heilig" Tot aanmoediging voor christenouders om hun kinderen voor God op te brengen, en voor de christenjeugd om, volgens Salomo's raad, aan hun Schepper te ge denken in hun jeugd". Oud en jong wordt er tot de godzaligheid in opge wekt en de weg daartoe aangewezen. Webevelen deze hemieuwe uitgave van Fruytier van harte aan. Opvoeding van kinderen is moeilijk, hier hebt u de ware richtlijnen! Keurig uitgevoerd, fraai gebonden, 164 blz., prijs 4,95. OOSTERLAND In de week van 16 t.m. 21 september a.s. zal ook hier ter plaatse weer een huis-aan-huis-collecte worden gehouden ten bate van het Protestants Interkerke lijk Thuisfront, de P.I.T. Deze gelden komen ten goede aan het werk van de legerpredikanten en aan de Kon. Ned. Militaire Bond Pro Rege enz. Een reden temeer om dit werk wel te willen ge denken. Op de kruising Molenweg - Rijksweg 18 hier ter plaatse verleende een vracht auto, geladen met uien van de fa. Van der W. uit Zierikzee, en bestuurd door de chauffeur V. uit die stad geen voor rang aan een bromfietser, die rechtdoor reed, terwijl de vrachtwagen afsloeg. Er ontstond hierdoor enige schade doch persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Voor de vrachtwagen echter zal dit muisje nog een staartje hebben want toen de politie bij de aanrijding ver scheen bleek dat de auto niet alleen 4,5 ton uien teveel geladen had doch dat ook verschillende haperingen aan de wagen bespeurd werden, aan remmen en knalpot. De verkeersgroep, die door de rijkspolitie was gewaarschuwd zag dan ook een reden om de 15 jaar oude vrachtwagen uit het verkeer te nemen. Donderdagmorgen is de wagen hier ge lost en onder politiegeleide naar Zierik zee vervoerd. Chauffeur en firma kre gen een proces-verbaal. De eerste voor een verkeersfout en de tweede voor de wagen. GOES Ds. J. Karelse met emeritaat. Ds. J. Karelse, predikant bij de Vrije Evange lische Gemeenten te Goes, hoopt bin nenkort met emeritaat te gaan. Ds. Ka relse werd in 1900 geboren. Hij werd in Te koop een in prima staat verkerend Brandkastje; een teakhouten fineer voordeur breed 1 m 4V2 cm, hoog 2.19 m; opbergkast met boorden hoog 1,85 m breed 73 cm en diep 40 cm; opbergkast met boorden hoog 1.85 m breed 60 cm en diep 40 cm. JN. TIELEMAN Margrietlaan 4 - Telef. 291 Melissant 1925 predikant te Veendam. In vertrok hij in dienst van de veremé' van gemeenschappelijke zending Vrije Evangelische gemeenten naar'l eiland Samosir in het Tobameer in Bataklanden. De Bataklanden zijn zendingsgebied van de Rijnse zeni van Barmen. Het zendingsterrein op mosir werd door de Vrije Evangeü' Gemeenten overgenomen. Tot raei 1- bleef ds. Karelse op de zendingsi Ambarita. Door de oorlogsomstanW den werden vele Duitse zendelinge» non-actief gesteld en daarom werf Karelse teruggeroepen naar de 1)*] post Pearadja, waar hij de algel ding van het zendingswerk in de B* landen op zich nam. Hij heeft "Pi post gewerkt totdat de Japanners 1 derlands-Indië binnenvielen en het^| dingswerk onmogelijk maakten. Ds- relse heeft in verschillende concenl tiekampen op Sumatra gevangen 'J% ten. In deze kampen heeft hij veel Pf toraal werk gedaan. In maart 19* f patrieerde hij. Hij verbond zich I'' cember van hetzelfde jaar aan de meente van Goes. Het was aanvanltfl de bedoeling dat hij deze gemeente slechts tijdelijk zou dienen. [munisme. De Tsjecho-Slowa jin het brandpi stelling geplaa lijk, dat we te Iwikkeling erva inemen nameli [dat het interi iverschillende worstelt, waar veranderingen iChina verkeei ïtoestand, in zich laat aanzi de Amerikane in Indonesië van de gener; macht in hanc jet-Unie schiji van de partij zijn over de t( izien van de re als Tsjecho-S het laat zich iweerzinwekke met name teg reacties heeft Europa en de tische partijei van zeer ona; ondervinden. kiezingen in 2 partij meer c ongetwijfeld schouwd van ging van de 1 gelegenheden ware aard var eens duidelijk Moge de were harte nemen. Onwillekeui bij het overdi me in zijn hi tientallen jar van opkomst nationaal-soci gedurende de wereldoorlog tussen twee jet-Unie zich eigen grenzei heel Europa len op de ne ook gekomen vens, dat kreeg in Oost van heeft Stï bruik gemaak het grootste vrije wereld i worden teger Oosten. Het comrm vrije wereld schat worden wat oppervla treft, de So worden comr neer we de statistiek var optellen kom van 1.100 mii de deel van Daarbij moei teld het aant landen conan name in Fra munisme is dictatoriaal wereld omsi streeft naar' eigenlijk ver Maj

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1968 | | pagina 4