te De Troonrede M. de Bonte, Dirksland, 40 jaar bij PJantenziel(tei(undige Dienst Vergadering C.PJ.O. Plaatselijk nieuws Chr. Plattelandsvrouwen- bond „Goeroe'' weer van start Predikant Christ. Gereff. gemeente afgezet Spontane huldiging in „Onder de Wiek" 41e jaargang Dinsdag 17 september 1968 No. 3721 CHR. STRJE5EKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond »g! -------o------- er PRINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk TeL (01870) 2620, na 6 uur 's avonds TeL 2029 <-> Giro 167B30 ABONNEMENTSPRIJS 3,25 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 16 cent per mm. Bij contract speciaal tarleL rieven unt u vende e van en en raars eval omdat den wor M. val retha VI Wielaari enisse. aan naa aar Gou uda. Gen Jansens naar St V. Hartol Werf, J» r St. AH dl si Pi intiei :ent li Hedenmiddag is door H.M. Koningin Juliana te Den Haag de Staten-Gene- raal geopend zoals dat jaarlijks ge schiedt met het voorlezen van de Troon rede: LEDEN DER STATEN-GENERAAL, In dit internationale jaar van de rechten van de mens valt over het wereldgebeuren de schaduw van het geweld. De overrompeling van het moe dige en zwaar beproefde volk van Tsjechoslowakije heeft ons, ongeacht verschillen in levensbeschouwing en politieke overtuiging, diep geschokt. De regerin? betreurt dat het streven naar ontspanning tussen Oost en West, waarvoor ook Nederland heeft geijverd, onvermijdelijk een ernstige terugslag ondervindt. Zij blijft echter hopen dat zich op den duur ook aan de andere zijde een werkelijke bereidheid tot toe nadering zal ontwikkelen. Inmiddels is nog eens duidelijk in het licht gesteld dat het veiligheidsstelsel van de NAVO een onmisbare waarborg blijft voor de bescherming van onze vrije samenleving en voor het behoud van de wereldvrede. Handhaving van een doelmatige Nederlandse bijdrage aan de bondgenootschappelijke defen sie blijft daarom noodzakelijk. Het menselijk leed, veroorzaakt door de burgeroorlog in Nigeria, doet de re gering zoeken naar wegen ter leniging van de nood aldaar. In Vietnam blijft de oorlogstoestand verontrustend. Om in het Naibije Oosten te geraken tot een duurzame en rechtvaardige vrede steunt de regering de pogingen van de Verenigde Naties. Zij hecht grote waarde aan de ko mende volksraadpleging in West-Irian en onderhoudt hierover nauw contact met Indonesië en de Verenigde Naties. De regering blijft hoge prioriteit ge ven aan de samenwerking met de ont wikkelingslanden. De bedragen voor de ontwikkelingshulp wil zij verder op voeren. Een meerjarenprogramma wordt U heden aangeboden. De rege ring ijvert voor de totstandkoming van een wereldwijde ontwikkelingsstrategie. De landen van de Europese Economi sche Gemeenschap hebben dit jaar, anderhalf jaar eerder dan in het ver- g was voorzien, hun gemeenschap pelijke markt tot stand gebracht, ook voor de landbouw. Uitbreiding, meer in het bijzonder door de toetreding van Groot-Brittannië, acht de regering een versterking van die gemeenschap. De Benelux-regeringen werken hierbij nauw samen. De veelzijdige samenwerking met Suriname en de Nederlandse AntUlen, die onder meer tot uitdrukking komt bij de versnelling van hun economische en sociale ontwikkeling, is onverdeeld goed. Na een vertraging in de economische groei valt in ons land sinds midden 1967 een herstel van de conjunctuur waar te nemen. Produktie en uitvoer ontwikkelen zich gunstig. Door de re gelmatige groei van de binnenlandse bestedingen neemt ook de invoer be langrijk toe. De betalingsbalans verbe tert geleidelijk. Enkele overwegend structurele problemen blijven intussen grote aandacht opeisen. In verschillen de delen van het land ontwikkelt de bedrijvigheid zich onvoldoende. De werkloosheid in die gebieden, vooral onder de oudere werknemers, blijft te en geeft reden tot zorg. De rege ling vertrouwt dat een Raad voor de Arbeidsmarkt die binnenkort wordt in gesteld, een bijdrage zal leveren tot de oplossing van dit moeilijke vraagstuk. Dezer dagen wordt U een nota toege zonden over het regionale beleid dat ie regering noodzakelijk acht voor de versterkuig van de toetrokken gebie den. De sociale en economische moeilijkhe den in bepaalde gebieden en bedrijfs takken hangen ten dele samen met snelle en omvangrijke veranderingen "J de produktiestractuur. De regering stelt in deze de eigen verantwoorde- "jkheid van het bedrijfsleven voorop. Zij streeft ernaar deze veranderingen goed mogelijk te begeleiden. Zij doet dit door het bevorderen van structuur verbeteringen onder andere in de tex- welindustrie, de scheepsbouw, het mid den- en kleinbedrijf, de visserij, het itreekvervoer en de binnenvaart. Bo vendien zal zij stimuleren dat nieuwe vestigingen tot stand komen en nieuwe rodukten en technieken worden ont- '«keld. In de landbouw ligt het ac- op de ruilverkaveling. Voor on- er een vierde deel van de Neder- ^ndse cultuurgrond zijn ruilverkave- 'ngen in uitvoering. 3; IK let d» Uit de macro-economische verkenning U heden wordt aangeboden, blijkt .at voor de komende jaren in alge- ■"^fe zin een gunstige ontwikkeling Iegelijk is. Dit geldt ook voor het ..|%elegenheidspeil. Om deze moge- ^JSheden te verwezenlijken zullen aan et financieel-economische beleid hoge isen worden gesteld. Een belangrijke oorwaarde is een evenwichtige groei 3fi lonen en andere inkomens. Een ontwerp van wet op de loon vorming is U inmiddels aangeboden. De regering heeft zich bij het opstel len van de rijksbegroting voor 1969 tevens bezonnen op de rijksfinanciën tot en met 1971. Als eerste resultaat zult U in de miljoenennota een schets aantreffen van een mogelijke ontwik keling van de uitgaven in die jaren. Bij de voorbereiding is de krachtige neiging tot uitgavenstijging duidelijk gebleken. Zij noopt StatenGeneraal en regering tot een voortdurende kritische afweging van alle overheidsactiviteiten, ook in verband met de belastingdruk. De begroting voor 1969 vertoont een stijging van de netto-uitgaven die blijft binnen de grens gesteld in de regerings verklaring. Mede in verband met de sanering van het Gemeentefonds is desondanks enige verhoging van be lasting onvermijdelijk. Door verhoging van de accijns op een aantal tabaks- artikelen zal een extra bedrag in de schatkist vloeien. Op 1 januari 1969 zal ons land over gaan op het nieuwe stelsel van om zetbelasting. De regering zal erop toe zien dat het effect hiervan op de prij zen zo beperkt mogelijk blijft. Tenein de in het bijzonder de lagere inko mensgroepen een tegemoetkoming te verschaffen wordt voorgesteld de hef fing van de loon- en inkomstenbe lasting eerst te doen aanvangen bij een hoger inkomen dan thans het geval is. Voorts zal aan de minstdraagkrachti- gen door enkele sociale lütkeringsre- gelingen enige compensatie worden ge boden. In het komende zittingsjaar zullen U voorstellen bereiken voor een aanpas sing van het tarief van de loon- en inkomstenbelasting op 1 januari 1970. Deze voorstellen beogen de drukver- zwaring teniet te doen die onbedoeld voortvloeit uit inflatoire inkomensstij gingen. De regering is voornemens U voor te stellen zulke aanpassingen van het tarief jaarlijks automatisch tot stand te doen komen. In verband met de vele hieraan verbonden aspecten zal zij een voorontwerp van wet publice ren en adviezen daarover inwinnen. Het is onvermijdelijk enige tarieven van de P.T.T. te verhogen om een ge zonde bedrijfsvoering mogelijk te ma ken. De port van drukwerk en nieuws bladen blijft echter ongewijzigd. Teneinde de moeilijke financiële po sitie van vooral de grootste gemeenten te verlichten is overleg gaande om door gezamenlijke inspanning van het rijk en deze gemeenten daarin verbe tering te brengen. In het komende jaar zal van rijks wege een begin worden gemaakt met verlichting van bepaalde financiële las ten van waterschappen. Bij het beleid op het gebied van de ruimtelijke ordening zal het accent niet alleen worden gelegd op de problema tiek van de spreiding, doch ook op die van het stedelijk leefmilieu. Een wets ontwerp ter bestrijding van de luchtver ontreiniging zal U dezer dagen be reiken. De regering zal het produktieniveau van de bouwnijverheid handhaven. Voor 1969 streeft zij naar het weder om in aanbouw nemen van omstreeks 125.000 woningen; daarbij wordt het aandeel van de particuliere sector ver groot. Nu het tekort aan woningen in de meeste plaatsen begint te verdwij nen, wordt het mogelijk de geschakeer de verlangens van de bewoners beter tot hun recht te doen komen. Een nota inzake woningverbetering, krotopruiming, sanering en reconstruc tie zal U weldra worden aangeboden. De regering zal verder gaan met het treffen van voorzieningen ter bevorde ring van de verkeersveiligheid. Er zul len verschillende maatregelen worden genomen ter verbetering van de hulp verlening aan verkeersslachtoffers. Het stelsel van waarschuwingspunten langs de autosnelwegen zal worden uitgebreid en voorts zal een wetsontwerp worden ingediend ter regeling van het ambu lancevervoer. Een onderzoek naar de mogelijkhe den van een grotere openbaarheid van het centrale bestuur acht de regering gewenst. Volgende week wordt een commissie geïnstalleerd die de regering zal adviseren over de maatschappe lijke functie van de overheidsvoorlich ting en over de openheid van de be stuursdienst. Over de aanbevelingen en denkbeel den in het onlangs verschenen rapport van de Staatscommissie van Advies in zake de Grondwet en de Kieswet, met name ten aanzien van de opkomstplicht bij verkiezingen, zal overleg met U plaatsvinden. De regering is voor het instituut van een parlementaire om budsman; het overleg daarover met U kan een aanvang nemen. Wetsontwerpen over het stakingsrecht en over informatie en bemiddeling bij werkstaking zullen U worden aange boden. Verder zal een wetsontwerp tot her ziening van het echtscheidingsrecht worden ingediend. Een belangrijk deel van het over heidsbeleid is gericht op versterking van het maatschappelijk en cultureel welzijn. Zo wil de regering enige uit breiding geven aan de steun voor de kunsten en de zorg voor het cultuurbe zit. Ook de mogelijkheden voor recre atie- en jeugdbeleid worden verruimd. Reeds gedurende enkele jaren hebben nationaal zowel als internationaal verschillende belangrijke gebeurtenis sen duidelijk aangetoond, hoezeer de burgers mede richting willen geven aan de doorwerking van de democratie in de werkgemeenschap, het onderwijs en het openbare leven. De regering staat open voor deze verlangens, die door velen in ons volk, in het bijzonder door de jonge generatie, worden geuit. De groeiende belangstelling van do samenleving voor het onderwijs is eer uiting van de geestelijke en economische kracht van ons volk. Een verhoogde deelneming aan de verschillende sec toren van het onderwijs is daarvan het verheugende gevolg. Een belang rijke vooruitgang is de invoering op 1 augustus 1968 van de wet op het voort gezet onderwijs en van die op het leer lingwezen. De aandacht wordt thans gericht op wijziging van de kleuteron- derwijswet, de lager-onderwijswet, eer. nieuwe experimentenwet en de wet op het schriftelijk onderwijs. Het komen de jaar zal bij het lager onderwijs een bescheiden begin worden gemaakt met vermindering van het gemiddelde aan tal kinderen per klas. Binnenkort zal- U een prioriteitermota worden aange boden. Een gedachtenwisseling tussen alle betrokkenen zal worden geopend over de juiste vorm van herstructurering van het wetenschappelijk onderwijs. De coördinatie van het wetenschapsbeleid zal worden versterkt. De regering wil medewerking verlenen aan ruimere verspreiding en uitwisseling van we tenschappelijke en technische informa ties. Leden der Staten-Generaal, In onze eeuw van spanning tussen vrijheid en onvrijheid is de creatieve en inventieve kracht van de democra tie overduidelijk gebleken. Het is dan ook een voorrecht te leven in een land waarin de vrijheid niet slechts als een ideaal wordt erkend, maar ook in de werkelijkheid van ons dagelijks leven als een hoog goed wordt ervaren. In deze gezindheid wil de regering haar beleid voeren. Daarvoor vraagt zij de steun en medewerking van de StatenGeneraal Met de bede om Gods zegen op onze gezamenlijke arbeid verklaar ik de nieuwe zitting van de Staten-Generaal geopend. 17 september 1968. Veel vragen - één .antwoord. De C.P.J.O. start haar winterprogram ma a.s. vrijdag 20 sept. om 7.45 uur in een zaal van café de Kok te Sommels dijk. Een inleiding over het onderwerp: „Veel vragen, een antwoord" wordt verzorgd door de jeugdwerkleider, dhr. A. J. Terlouw. Onder de titel „Overal is God" zal een dia-serie worden vertoond. De Chr. Plattelandsvrouwenbond „Goeree" gaat met ingang van a.s. don derdagavond 19 sept. haar bijeenkom sten weer beginnen. Op deze avond zal de heer W. M. van Andel, hoofdinspec teur van politie te Den Haag spreken ovei' het onderwerp: „Weet u wat er in het leven te koop is?" Op 3 okt. volgt 's avonds om 8 uur in het Ver. gebouw te Ouddorp een modeshow, te verzorgen door Nederland -Kattenburg. Op 25 sept. zal worden gestart met een cursus „Beter Bewegen in het Huis houden". Hier wordt door middel van eenvou dige oefeningen aandacht geschonken aan: trappen lopen, bukken, staan, zit ten, zware voorwerpen dragen enz. De cursus bestaat uit 12 lessen van IV4 uur, het cursusgeld bedraagt 6,to taal. U kunt zich opgeven bij zuster van der Starre in Ouddorp, of in Stellendam op Voorstraat 58. Het bestuur stelt de leden van de Bond één vraag, t.w.: „Hebt U nog ken nissen die iets voor de C.P.B, voelen, breng ze eens mee naar één van onze vergaderingen!" OUDE TONGE Opening tennisbaan en clubgebouw. De Stichting voor de Lichamelijke Op voeding en de Sport te Oude Tonge en de Tennisver. „Het Westrak" hebben de nieuwe termisbaan en het nieuwe club gebouw gereed. De opening zal a.s. za terdagmiddag worden verricht, om 2.00 uur 's middags, door burgemeester v. d. Harst van Oostflakkee. De kerkeraad te Delft van ds Chris telijke gereformeerde gemeenten in Ne derland heeft de predikant, ds. J. G. van Minnen, afgezet, nadat de predi kant twee maanden tevoren was ge schorst. Naar de kerkeraad heeft mee gedeeld is de afzetting geschied omdat de predikant zich heeft verzet tegen tuchtmaatregelen, aldus lazen we in de N.R. Crt. Op 19 augustus is voorts de gemeen te in Hoofddorp uit het kerkverband gestoten, omdat zij ds. Van Minnen, ondanks de schorsing die hem was op gelegd, toch had laten preken. De Christelijke gereformeerde gemeen ten in Nederland tellen twee gemeen ten, namelijk in Delft en Hoofddorp. Ds. Van Minnen is in 1900 geboren. Hij was de enige predikant van de Christe lijke gereformeerde gemeenten in Ne derland. MIDDELHARNIS Vergadering N.C.V.B. De N.C.V.B. afd. Middelharnis houdt haar eerste bij eenkomst van het nieuwe vergadersei zoen a.s. donderdagavond, half acht in „Jeugdhaven" te Middelharnis. Spreker is de heer R. Brinkman uit Utrecht met het onderwerp: „Mijn reis naar Israël", dhr. Brinkman licht een en ander met dia's toe. Tijdens de bijeenkomst wordt een jubileumcollecte t.b.v. „Bartimeus" gehouden. DIRKSLAND Openbare vergadering zwembad. Op vrijdag 20 sept. a.s. om 20 uur in ANIMO te Dirksland. De Middenstandsvereniging in samen werking met de verenigingsraad belegd op bovengenoemd tijdstip een vergade ring voor het tot stand komen van een commissie voor het realiseren van een zwembad alhier. Deze commissie zal de gelden moeten coördineren en beheren, die thans aanwezig zijn. Zij zal tevens nieuwe aktiviteiten moeten ontplooien en plannen maken voor de verwezen lijking van het zwembad. Het bestuur der Middenstandsveren. HERKINGEN Woningen overgedragen. J.l. vrijdag 13 september zijn de sleutels van de laatste 4 nieuwe woonhuizen aan de Fortstraat aan de nieuwe bewoners af gedragen. Afgevaardigden van Gemeen te, woningbouwvereniging, architect en aannemers waren hierbij tegenwoordig. De heren waren zeer tevreden over de afwerking van dit woningcomplex. Visbank weer compleet. De oude zit- plank van de „Visbank" die laatst is weggenomen is thans weer op zijn plaats gebracht en met ijzeren beugels versterkt. Laten we hopen dat de jeugd geen vernielingen zal aanbrengen, en de oudjes bij goed weer hun plaatsje weer kunnen vinden. Donderdag 19 sept. a.s. hoopt des avonds om zeven uur voor de Geref. Gemeente alhier voor te gaan Ds. P. Blok van Dirksland, alsdan zal er Doopsbediening plaats hebben. Woensdag 18 september hoopt onze plaatsgenoot dhr'. Jan Melissant zijn 94- ste geboortedag te gedenken. Hij is op één na de oudste mannelijke inwoner van Herkingen. Ondanks dat hij doof is en slecht kan zien, maakt hij het rede lijk wel, doet dagelijks zijn familiebe zoek, en zijn boodschappen enz. is nog helder van geest vooral als het over vroeger gaat hoe hij voor 70 et. per dag en soms nog minder, hard moest werken en bij regen geen cent vergoed kreeg. Dan leeft men tegenwoordig in Luilek kerland" zo meent hij en hij mijmert: „Het is toch niet te geloven". We wensen hem en zijn familie een gezellige dag en een gezegende levensavond toe. De collecte voor de Uitw. zending heeft in de Geref. Gemeente opgebracht 349,—. De Studievereniging van de Ger. Ge meente hoopt a.s. zondag haar werk zaamheden weer te hervatten o.l.v. de heer J. Kruidenier. Donderdag 19 sept. a.s. hoopt 's avonds om 7.15 uur voor de Oud Geref. alhier voor te gaan dhr. Schinkelshoek uit H. I. Ambacht, in lokaal Peuterdijk 8 MELISSANT Kerknieuws. Zaterdagavond 21 sep tember hoopt voor de Ger. Gem. alhier (Beatrixlaan) voor te gaan om 7.00 uur Ds. G. Mouw van Oudemirdum. OUDDORP Auto rijdt liditmast omver. Piet Moerkerke is gisteravond in be wusteloze toestand naar het ziekenhuis vervoerd nadat hij bij Goedereede op de Prov. weg met een V.W.-bestelwagen van zijn vader, de melkhandelaar C. Moerkerke, tegen een lichtmast was ge reden. De snelheid moet te oordelen aan de schade vrij hoog zijn geweest, daarin wordt dan ook de oorzaak van het on geluk gezocht. Dhr. Moerkerke liep een hersenschudding en waarschijnlijk ook een aantal gekneusde ribben op. Duiven uitslagen. Duivenvereniging De Trekvogels vlogen mee in vlucht Vilvoorde 31-8-'68. In concours waren 164 duiven. Gelost om 8.20 uur. Afstand 105,007. Eerste duif was binnen om 9.58.08 m.p.m. 10.70.03. Uitslag. H. Kleijn 1, 3, 17, J. Kaptijn 2, 7, 18, 19, 23. A. Klijn 4, 13. P. Mierop 5, 10, 25, 27, 30, 31. W. Kievit 6, 11, 20, 32. K. van Wijk 8. Joh. Grinwis 9, 26. C. J. Tanis 12, 21, 23. A. V. d. Bok 14. K. Breen 15, 16, 22. A. Knape 24, 28. C. H. Tanis 33. Aan het eind van de receptie die re sulteerde in een spontane huldiging kon dhr. M. de Bonte zaterdagmiddag ver zekeren dat het gebodene alle verwach tingen had overtroffen. In „Onder de Wiek" te Dirksland werd de jubilerende heer de Bonte met zijn gezin ontvangen, hem werden vele goede woorden en prachtige geschenken toegevoegd. Dat allemaal, omdat hij kennelijk tot ve ler tevredenheid veertig jaar lang de te verzenden aardappelen heeft gekeurd en daarmee de naam van de Flakkeese aardappel heeft hoog gehouden. Zijn chef, dhr. de 'Regt, die de loop baan van dhr. de Bonte nog eens naging toonde zich al evenzeer content. „De Bonte en aardappels zijn een aan elkaar verwant begrip geworden, de Bonte kennen ze op Flakkee allemaal, is het niet van de aardappels, dan wel van de muziek", wist dhr. de Regt. Ook was het spr. bekend dat dhr. de Bonte voor de aardappel ook buiten Flakkee propagan da heeft gemaakt o.m. op huishoudbeur zen, al met al heeft hij een groot deel van zijn leven aan de aardappel besteed waarvoor dhr. de Regt hem hartelijk dankte. Pracht geschenk. Dhr. E. Mast uit Den Bommel sprak als vertegenwoordiger van „het bedrijfs leven", de aardappelhandelaars en ex porteurs. Dhr. Mast kende de aardappel als een verschrikkelijk moeilijk artikel, waarom hij zich afvroeg hoe het moge lijk is geweest dat dhi'. de Bonte waar de eisen steeds hoger werden ge steld iedereen gedurende veertig jaar op de vingers kon kijken zonder vijan den te maken! Spr. begreep dat hieraan een flinke dosis mensenkennis te pas is gekomen. De waardering van de zijde van „het bedrijfsleven" bestond uit een prachtige nieuwe T.V.-ontvanger, een prachtige armband voor Mevr. de Bonte en een enveloppe met inhoud. Namens de keuringsdienst Zuid-Hol land van de N.A.C, bood dhr. P. Voge laar gelukwensen aan. Ook dhr. Voge laar wist dat de heer de Bonte zijn werk als theoreticus en practicus steeds met volle inzet heeft gedaan. Een cou vert met inhoud werd als blijk van waardering overhandigd. Vooi^s werd nog gesproken door de heer de Regt namens de P. D. te Rot- tdrdam die eveneens een geschenk aan bood. Ook voerde dhr. M. Noteboom uit Nieuwe Tonge als college van de jubila ris het woord. Burg Bos attendeerde op de grote plaats die dhr. de Bonte in het gemeen schapsleven van Dirksland inneemt. Hij is reeds tien jaar raadslid (dhr. de Bon te: geiyk maar vieren?) en bij de mu- ziekver. „Amicitia" heeft hij al een langdurig jubileum achter de rug. Een stevige handdruk bevestigde de waar dering van 's burgemeesters zijde. Dankwoord. „Een moeilijke zaak te spreken op je eigen jubileum" vond dhr. de Bonte. Hij sprak een hartelijk dankwoord tot allen die hem hadden gelukgewenst en inzon derheid tot de organisatoren van het feest. Ook het 25 jarig jubileum was een mooi feest geweest maar dit heeft zo verzekerde dhr. de Bonte alle ver wachtingen overtroffen, schertsend maande hij dhr. de Regt zijn invloed aan te wenden om de daaraan verbon den gratificatie wat vlotter te doen af komen dan de vorige keer toen het tien jaar zou hebben geduurd „We vergeten dit nooit meer!" ver zekerde hij. DEN BOMMEL Afd. N.C.V.B. Onze Ie vergadering in het nieuwe seizoen hopen wij te houden op donderdag 19 september a.s. in de consistoriekamer der Geref. Kerk. Aanvang half acht. Mevr. Kuiper uit Sommelsdijk zal ons die avond vertellen en ook laten zien hoe wij met weinig materiaal mooie bloemstukjes kunnen maken. Belangstellenden zijn deze avond ook hartelijk welkom. OOLTGENSPLAAT Benoemd. Zuster M. Birkhoff is met ingang van 1 oktober a.s. benoemd tot wijkverpleegster te Spijkenisse, in wijk Noord. Kerkdienst. Vrijdag 20 sept. a.s. des nam. 7.30 uur zal voor de Geref. Ge meente voorgaan ds. G. Mouw te Oude mirdum (Fr.). Kerkelyke huwelijksbevestiging. Donderdag 19 sept. a.s. des nam. 3 uur zal in de Geref. Gemeente de kerkelijke huwelijksbevestiging plaats hebben van Cornells van der Welle Jac.zn. en Antje Pieternella van Kempen Jd., door de weleerw. heer Ds. P. Blok van Dirks land. Met 24 gasten het eiland rond. De Roode Kruiskolonne in samenwer king met de afdeling Ooltgensplaat van het Ned. Roode Kruis, heeft het zater dagmiddag voor 24 gasten een reuze fijne middag gemaakt. Met 12 auto's (allemaal vrijwilligers) ging men van start vanaf het veren, gebouw „'t Cen trum". Iedereen werd thuis opgehaald door de chauffeur en in elke auto was een helper of helpster ter assistentie aanwezig. Het ging met deze gasten, hoofdzakelijk thuiszittende inwoners uit de Plaat en de buurtschappen allereerst naar Middelharnis waar de haven werd bezocht en het vertrek van de veerboot „Haringvliet" werd gadegeslagen, 't Was al zo lang geleden dat men een veerboot gezien had. Via Dirksland ging het naar Stellen- dam, waar men met speciale toestem ming de nieuwe vissershaven mocht be zichtigen. Bij Ouddorp kregen de E.H. B.O.'ers nog even werk. Bij een kam peerterrein waren twee auto's met el kaar in botsing gekomen en de inzitten den hadden hulp nodig, 't Waren ge lukkig geen wagens waarmede de gas ten werden vervoerd. In restaurant Kloppers werd er een consimiptie aan geboden. Vervolgens ging men binnen door naar Herkingen en Oude-Tonge. In het restaurant op de Grevelingendam werd er nog wat gedronken, rond ge keken en gepraat. Hoewel de regen rij kelijk neerviel was de stemming er niet minder om. Velen hadden op „plekjes" geweest die men als eilandbewoner(ster) nog nooit had gezien. Toen men dan ook in de avonduren thuis kwam waren allen vol lof over deze tocht en de dank werd niet achterwege gehouden. Vooral de chauffeurs was men zeer erkentelijk voor hun belangeloze medewerking. Er werd geroepen: „tot volgend jaar". NIEUWE TONGE Kerknieuws. Donderdag 19 septem ber om half acht hoopt voor de Ger. Gem alhier voor te gaan Ds. G. Mouw van Oudemirdum. OUDE TONGE Vergadering. De vrouwenvereniging hoopt te vergaderen a.s. dinsdag om 7.45 uur. Inleiding door mevr. De Leeuw -Vrolijk; vrije bijdrage door mevr. Ver- vloet-Los, deze avond zal de bestuurs- verklezing worden gehouden. Mevr. de Leeuw-Vrolijk en Mevr. Luijendijk-v. d. Bok zijn beiden aftredend en niet her kiesbaar. Opbrengst. De extra collcete in de Ned. Herv. Kerk voor de kerk heeft op gebracht 483,65; voor het Ned. Bijbel Genootschap 355,60; „De Toren bevatte over aug. 327,62; De kerktelefoon le verde op 446,36.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1968 | | pagina 1