Sinterklaasavond" voor de Polder Goeree Dhr. Lokker, Oude-Tonge, verwacht 90 ton bieten van 2 hectare Wie verloor ^yblat van ottowiel?" Plaatselijk nieuws Jaarbeurs Utrecht op zondag open Ds. G. Zwerus Verenigde Vergadering accoord met principe-plan verbetering quartaire wegen Dijk bij Nieuw Stellendam wordt met zandzakken verhoogd Auto zwaar beschadigd tegen boom Viaardinger Flakkees hengeikampioen Auto over de kop op Grevelingendam H. F. V. do Lee sprak over Nieuw Guinea 41e jaargang Dinsdag 10 september 1968 No. 3719 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond >J Volgende week woensdag worden ze gerooid In memoriam (v.h. predikant Geref. Gem. Middelharnis} eurd. en PRINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sominelsdjjk TeL (01870) 26 20, na 6 uur 'b avonds TeL 2025 i-, Giro 167030 ABONNEMENTSPRIJS 3,25 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 16 cent per nun. Bij contract speciaal tarief. De aanduiding „Sinterklaasavond" is gisteravond tijdens de vergadering van ie Polder Goeree niet ten onrechte gevallen. De Verenigde Vergadering ging dan ook gaarne accoord met het principe plan ter verbetering van de quartaire wegen, in de wetenschap dat aanmerkelijk meer dan negentig pro cent van de totale kosten d S'h mil- joeti zullen worden gesubsidieerd. Die subsidie krachtens de Wet Uitkering Wegen maakte het door de Ned. Heide mij, opgestelde plan ook financieel al leszins aanvaardbaar, de voorbeelden die uit de praktijk werden aangehaald waarin landbouwers met hun gerij door liet recreatieve verkeer werden gehin derd onderstreepten de noodzaak daar- Na het uitvoerige prae-advies van Dijkgraaf en heemraden en het rapport van de Heidemij, ter vergadering nog eens extra toegelicht was de Verenig de Vergadering dermate geïnformeerd dat geen vragen meer werden gesteld. Enkel dhr. Kr. Grinwis bleek nog weinig gecharmeerd door de financi ële tegemoetlioming en straks het keu rige wegennet waarop hij zich „een TOemdeling in eigen dorp" meende te zullen voelen. Dhr. Grinwis vond de financiële kant te mooi om waar te zijn en hij wilde het maar liever eerst zwart op wit hebben De dijkgraaf dhr. L. P. Akershoek kon hem op dit punt geruststellen, hij verduidelijkte dhr. Grinwis dat na het principe besluit door de Ver. Vergade ring eerst exact de hoogte van de subsidieering wordt nagevraagd waar na het besluit tot uitvoering alsnog aan de Ver. Vergadering zal zijn. Dat verbetering niet enkel voor een betere doorstroming van lokaal en re creatief verkeer nodig is maar even zeer uit het oogpunt van verkeersvei ligheid werd aangetoond door burg. Smith aan de hand van het rapport van de Rijkspolitie dat vertelt dat vanaf jan. tot aug. 1968 in Ouddorp 51 ver keersongelukken plaats hadden, voor een niet onbelangrijk deel veroorzaakt door een te geringe breedte van de wegen. Als liefhebber van statistieken als zijnde exacte gegevens kon burg. Smith de bewering weerleggen als zou den betere wegen meer ongelukken oproepen door de hogere snelheden waarmee wordt gereden. Landelijke statistieken tonen n.l. het tegendeel aan. Overigens zal op de ver beterde wegen een maximum toelaat bare snelheid in acht moeten worden genomen. De Ver. Vergadering stelde desge vraagd een voorbereidingscrediet be schikbaar van f 10.000,voor de in 1969 uit te voeren werken. Parkeer mogelijkheden Op de getoonde kaart wezen ver schillende wegen naar de kust zonder te eindigen in een parkeerplaats wat *r. A. Bezuijen op de vraag bracht ol de aanleg van parkeergelegenheid toch wel paralel loopt met het onder havige wegenverbeteringsplan. Burg. Smith die deze vraag op ver zoek van de Dijkgraaf beantwoordde pf toe dat de door dhr. Bezuijen ver langde coördinatie soms zoek is maar thans m.eende hij het tegendeel te kun nen aantonen. Spr. geloofde dat de ba sis voor samenwerking in dezen al is in het gezamenlijk opstellen Door vermoedelijk te hoge snelheid en de onverwachte aanwezigheid van een mistbank is zaterdagnacht dhr. L. Fluit uit Oude Tonge op de Lorredijk tegen een boom gereden. De 20 cm. dikke boom knapte af, de Volvo van dhr. Fluit werd zwaar beschadigd, zelf heeft hij een lichte hersenschudding. Dhr. Fluit die op weg naar huis weg, nadat hij zijn verloofde mej. C. v. d. Baan in Dirksland had gebracht werd door mej. Dekker uit Nieuwe Tonge versuft in zijn auto aangetroffen. Zij haalde onmiddellijk hulp. van het plan met Rijks en Prov. Wa terstaat, de Cultuur technische dienst en het gemeentebestuur. Burg. Smith meende dat primair de aandacht op wegen verbetering moet worden ge richt omdat men zonder behoorlijke aanvoerwegen moeilijk kan verlangen dat er een parkeerterrein van formaat wordt aangelegd. Overigens washet burg. Smith be kend dat nabij het Flaauwe Werk een parkeerterrein is gepland met een ca paciteit van 2000 auto's! De strandover- gangen die zijn en nog worden gepro jecteerd en de daaraan verbonden par keer gelegenheid zullen zo verze kerde dhr. Smith zeker op het door de polder aan te leggen stelsel van Wegen aansluiten. Waar R.W.S. het na zou laten kan een beroep worden gedaan op de z.g. incoret subsidie. Verhoging waterkering I Voorts werd de Ver. Vergadering geconfronteerd met een nodige dijkver hoging. Aan de waterkering van de polder „Nieuw Stellendam" wordt steeds een abnormale golfoploop waar genomen en de dijkgraaf durfde deze zaak niet langer ongemoeid te laten. Bij een voorkomende springvloed ver wachtte hij schade welk risico hij niet wilde nemen omdat de ramp van 1953 heeft geleerd waartoe dat leiden kan. Voor de hoge golfopslag is geen verkla ring te vinden al zal de afsluiting met de Grevelingendam er ook niet vreemd aan zijn. Toch heeft de Deltadienst ook op een eerdere aanvrage tot tegemoet koming in de kosten van verhoging af wijzend beschikt. Besloten werd omdat het toch 'slechts over een periode van drie jaar gaat tot de afsluiting van het Brou- wershavensegat de dijk te verho gen met zandzakken waarmee slechts een bedrag van enkele duizenden zal zijn gemoeid. Aan de pachter zal een jaarlijkse vergoeding van f 500, worden toegekend. Nadat vorig jaar de wisselbeker voor de flakkeese hengelkampioen naar Dordrecht is gegaan is ze dit seizoen door een Viaardinger, dhr. W. Harte- veld gewoimen; hij is lid van de hen gelver. „Stellendam". Zaterdagmiddag werd in „Melishof" te Melissant de uitslag van de drie gehouden wedstrijden bekend gemaakt. Daaraan werd door leden van de hen gelsportverenigingen „Krammer", de „Viscromte" en „Stellendam" deelge nomen. De vangsten waren deze mid dag bijzonder slecht, de veertig hen gelaars haalden slechts 6 bovenmaatse vissen boven, naar insiders meenden was de geringe waterstand op de plaats waar werd gevist daaraan schuldig. Als tweede eindigde dhr. A. Groe nendijk, 3e werd J. v. d. Mast, 4e A. v. Oostenbrugge, 5e W. Harteveld, 6e. R. Tanis. In totaal waren er twintig prij zen. Een uit de richting Zeeland komend Dafje is zondagavond plm. half zeven op de Grevelingendam over de kop geslagen. Vermoedelijk heeft de be stuurder even zijn aandacht afgewend waarna de wagen in de daar lager ge legen 'berm terecht kwam en over de kop sloeg. De 3 inzittenden, inwoners van Vlaardingen werden aan het hoofd gewond. Zij konden na behandeling in het ziekenhms te Dirksland naar huis worden gebracht. Ned. Bond Vian Plattelandsvrouwen: In de C.C.H.-Barak te Oude Tonge werd vrijdagavond j.l. een vergadering gehouden van de Ned. Bond van Plat telandsvrouwen, afdeling Oostflakkee. Na een hartelijk woord van welkom door de presidente mevr. H. A. van Nieuwenhuijzen - Noteboom van Oolt- gensplaat werd in gevoelvolle woorden het heengaan van het lid, mevr. T. Slis- van den Tol uit Oude Tonge herdacht. De notulen werden gelezen door de se cretaresse mevr. H. Kobus-Jordaan uit, Ooltgensplaat. Als spreker was deze avond dr. H. F. v. d. Lee, arts te Nu- mansdorp uitgenodigd. Hij gaf een le zing met lichtbeelden over Nieuw Gui nea, waar spreker 3 jaar als Gouverne mentsarts, samen met zijn echtgenote heeft gewerkt. Dr. van der Lee vertelde over het bestaan der volkeren en de toestanden die er heersen. Behalve de lichtbeelden liet spreker ook vele ge bruiksvoorwerpen uit dat land zien, waardoor het geheel een zeer interes sante lezing werd. De dames die zijn thuisgebleven (en dat waren er deze avond nogal wat) hebben een mooie vergadering gemist. De presidente dankte dr. Van der Lee hartelijk voor zijn medewerking. Er werden nog verschillende vragen ge steld. Op de gebruikelijke wjze werd de avond door de presidente gesloten. PLAN VOOR BOUW VAN NATIONAAL CENTRUM VOOR SUIKERZIEKEN De Nederlandse Vereniging voor Sui kerzieken (N.V.S.) werkt aan plannen voor de bouw van een nationaal cen trum voor suikerzieken met een capaci teit van twee- tot driehonderd bedden. Het centrum komt in de buurt van Huis ter Heide, waar de vereniging al een tehuis heeft. Nederland telt momenteel 125.000 suikerzieken, die onder doktersbehan deling zijn. Slechts 25.000 van hen zijn bij de N.V.S. aangesloten. Boshoven licht een passerende automobilist in.... Zoals gewoonlijk zat dhr. P. Boshoven in Dirksland ook donderdagavond voor zijn huisje aan het Schelpenpad toen er bij het voorbijrijden van een auto een wieldop op hem afrolde. Hij heeft het ding eens goed bekeken, heeft pen en papier gepakt al gaat het schrijven hem niet gemakkelijk af en al gauw werd via het raambiljet kennis gegeven van de vondst. Bij Piet Boshoven is die terug te halen. Graag geven wij gevolg aan de op roep die dhr. Boshoven op zijn papier schreef: „Zegt het voort...". „D'r hebben 'r al veel naar gekeken maar ze hebben hem nog niet opge haald..." zegt dhr. Boshoven mistroos tig, misschien wordt de eigenaar van de wieldop, kennelijk van een Renault, nu bekend? Voor dhr. Boshoven zal het een hele geruststelling zijn! Op woensdag 18 september zullen de op eindafstand gezaaide bieten, (waar over al meer geschrevenis) gezaaid door landbouv:\bedriif L. Lokker te Oude Tonge, worden gerooid. Hiervoor zal een zes-rijige rooimachine van fa. W. Ras aan de Langeweg te Sommelsdijk worden gebruikt. De heer Lokker maakt er de bietentelers attent op, dat de mo gelijkheid bestaat bij het rooien aan wezig te kunnen zijn. Borden zullen aangeven waar het terrein gelegen is. Er is een omwenteling gaande in de bietenteelt. Vroeger, toen men kon be schikken over voldoende werknemers in de landbouw, gaf het zaaien, het onderhoud en het rooien maar weinig moeilijkheden. Thans is de landbou wer gehouden alles in het werk te stel len om zo effectief mogelijk te kurmen werken. Daarom, dat er veel geschre ven en gepraat wordt over nieuwe methoden van telen, maar de boer is vast houden en het gebeurd maar zel den, dat hij tot nieuwe dingen komt, al eer niet duidelijk is aangetoond dat de nieuwe methode beter is, dat de methode, die zijn voorvaderen en hij gevolgd hebben. Het pülenzaad dat sinds twee jaar in de handel is, is wat duurderd dan gewoon bietenzaad, maar het heeft het enorme voordeel, dat er veel minder gebruikt behoeft te worden. Er be hoeft immers niet te worden gedund. De afstanden tussen de bietenplanten kan nu ook gesteld worden op 20 cm. Daarvoor is het nodig, dat er rooiers komen die op deze afstanden zijn be rekend. Omdat die er dit voorjaar niet waren, zijn er boeren, die de bieten op 12 15 cm hebben gezaaid. Dat zaaien gaat met precisie-zaaimachine. Een bandje met gaatjes waardoor de zaad jes, oftewel de pilletjes, vallen. De machine stopt ze onder de grond en de boer kan aan het eind van zijn ter rein naar de groei gaan staan kijken. Het is nodig dat er geen wortelvuil in de grond aanvrezig is. Bovendien moet gezegd worden, dat niet alle zaaimachi- nes geschikt zijn voor het zaaien van bieten-pillen-zaad. Er zijn twee soorten zaad in de han del. Allebei zijn ze 100 "/o eenkiemig. Jarenlang is er voor geëxperimenteerd. Het zaad is er nu. Er kan gerekend op rond 70 "/o kiemkracht. Vast staat, dat ieder zaadje slechts één plantje heeft, hetgeen inhoudt, dat er niet ge dund behoeft te worden. Het dunnen van bieten, zo kan men rekenen, kost de landbouwer ongeveer f 200,per ha. Dat loopt de landbouwer, die het éénkiemige zaad gebruikt, mis. Het zou kunnen zijn, dat er een dun gewas komt, maar er is nog nooit een land bouwer slecht geweest met dun ge was, omdat de bieten dan groter wor den. Daarom is het ook van belang, dat er machines, oftewel nieuwe bandjes komen, die de zaadjes 20 cm. uit elkaar leggen. Het zaaien is eigenlijk de eindbe- handeling van de biet en van het ge was. Op 28 maart zijn de bieten van de heer Lokker gezaaid en op 18 sep tember zullen ze worden gerooid. Het is wat vroeg, maar daar tegenover staat, dat wanneer men in het najaar moet rooien, de grond daarmee geen genoegen doet. Het is algemeen be kend, dat er bij het rooien bij nat weer, structuurbederf van de grond optreedt. Bovendien zal de heer Lokker, twee weken nadat hij gerooid heeft, weten hoeveel kilo's hij leverde en het sui kergehalte zal hem dan bekend ge maakt worden, voor zover betreft het terrein, dat op 18 september gerooid zal worden. De heer Lokker zal zijn bieten vrij leveren, hetgeen weer betekend, dat er een premie volgt. De bietencampagne duurt 12 weken en iedere landbouwer mag 8 »/o per week leveren. Dat geldt niet voor hem. 'Andere boeren zitten voor het feit, dat er aardappelen en uien geteeld worden. Door omstandig heden heeft hij echter de handen vrij. Het terrein zal voor de winter klaar liggen. Ten overvloede moet natuurlijk gezegd, dat de bieten geen verdere be handeling behoeven, behoudens het sproeien van het gewas. Woensdag zal er een rooimachine in het land ziJn; een oplader en een paar kipwagens om de bieten af te voeren naar de haven van Dirkslands sas. Verwacht kan worden, dat de heer Lokker 90 ton bieten zal leveren van 2 ha. Hetzelfde aantal tonnen als van degene die op de oude methode heeft geteeld. Het enige verschil is, dat de onkosten enorm zijn gedrukt. Het papier achter de ruitjes. MIDDELHARNIS Uitslag P.V. de Reisduif vanuit Vil voorde. Los 8.20 uur. Aankomst eer ste duif 9.40 uur. W. de Vos 1, 2, 4, 8, 22. J. Jongejan 3, 25. H. de Vos 5, 9, 11, 14, 16, 20. P. J. V. d. Slik 6, 7, 13, 18, 23, 27. J. Vis van Heemst 10, 17, 24. C. Vroegindeweij 12, 19. A. Peekstok 15. J. Kievit 21. P. v. d. Boogert 26. Uitslag P.V. de Reisduif vanuit Neuf- vUles. Los 9.10 uur. Aankomst Ie duif 11.17.10 uur. Laatste duif 11.45.43 uur. H. de Vos 1, 3, 4, 12, 18, 21, 23, 39. P. V. d. Boogert 2, 28. P. J. v. d. Slik 5, 16, 19, 35, 36, 38. I. Vis van Heemst 6, 30. W. de Vos 7, 9, 13, 26, 29, 37. A. Peekstok 8. H. Bienefelt 10, 14. J. Kie vit 11. J. Jongejan 15, 22, 27, 33. C. Vroegindeweij 17, 31, 32. C. Polder 20, 24, 25, 34. HERKINGEN Door T. Bestman Pz. zijn uit ziJn tuintje voor de tweede maal aardbeien geplukt. De aangekondigde predikbeurt op a.s. vrijdagavond in de Ger. Gemeen te door ds. G. Mouw gaat wegen om standigheden NIET door. OUDDORP Kerkdienst. In de Ger. Gem. alhier is zondag bekend gemaakt dat a.s. woensdagavond Ds. Mouw van Oude- mirdum hoopt voor te gaan. Door omstandigheden gaat deze dienst niet door. NIEUWE TONGE Aanbesteding. Namens het Bestuur van de Christelijke scholen werd het uitbreiden van de kleuterschool aanbe steed. Laagste' inschrijver werd Aanne mingsbedrijf F. Visser te Nieuwe Tonge met een bedrag van 77.777,-. Er waren negen inschrijvingen binnengekomen. OUDE TONGE Collecte. Op 16 t.m. 21 sept. a.s. zal er in de gemeente, een huis aan huis collecte worden gehouden voor het Pro testants Interkerkelijk Thuisfront (PIT) Opbrengst collecte. De gehouden huis aan huis collecte voor de Kankerbe strijding, heeft in de gemeente opge bracht de som van f 70,23. Diploma zwemmen in het zwembad „De Koepel" te Oude Tonge. Op zater dag 7 september j.l. werden examens afgenomen ter verkrijging van de di ploma's zwemproef „geoefend zwem mer" en het zwemvaardigheidsdiplo- ma. Examinatoren waren de heren W. Prins en J. Bodegraven uit Middelhar- nis, dhr. Bodengraven reikte de diplo ma's uit. Geslaagd voor de zwemproef 62 kinderen, voor het diploma B 24 kinderen. Het zwembad „De Koepel" j te Oude Tonge zal na 15 septefnber a.s. I gesloten zijn. SOMMIGEN HOUDEN DE STAND GESLOTEN! Zoals eerder gemeld, zal de Jaar beurs te Utrecht óók op zondag geopend zijn. De protesten die tegen deze open stelling op zondag gekomen zijn, heb ben niet mogen baten. Lang niet alle standhouders doen er echter aan mee. Het is verblijdend te vernem.en dat er firma's zijn, die hun clientèle een schrijven hebben gezon den, dat zij wél op de Jaarbeurs ver tegenwoordigd zijn, maar om principiële redenen op zondag hun stand gesloten houden. Dan kan men er niet terecht. Principiële kopers moeten nu maar kopen bij principiële verkopers! En de concurrenten in het vak, die op zondag op de Jaarbeurs open zijn, links laten liggen! Dat is ook principe. En het zou een stimulans kunnen zijn dat men in ziet, niet alleen om principiële maar ook om economische redenen, op zondag de Jaarbeurs gesloten te houden. OOLTGENSPLAAT Keiikdienst vervalt. De kerkdienst in de Ger. Gem. vastgesteld op don derdag 12 sept. wordt i.v.m. het over lijden van ds. Zwerus afgelast. Succes voor „De Flakkeese Ruiters". De demonstratie van de ponyclub „De Flakkeese Ruiters" is zaterdagmiddag een groot succes geworden. In de mane ge bij drs. K. C. van Kempen te Acht- huizen werd voortreffelijk gereden on der leiding van de instructeur, dhr. Deurlo uit Middelharnis. Mede door het bijzondere mooie weer was de belang stelling boven verwachtirig. Na opening door de voorzitter werd eerst een car rousel gereden, waarna trekking van de verloting plaats vond. Er waren 94 prij zen. De 1ste prijs, het ponyveulen viel op No. 693, en kwam in het bezit van de heer A. de Bruin te Warffum (Gr.). Aan het slot van de middag volgde nog een stukje springconcours. Op 't groene fort werd groen gelopen. De groencommissie van de Rotterdam- sche Vrouwelijke Studentenvereniging heeft het afgelopen week-end het fort „Prins Frederik" gebruikt om de eerste jaars studenten te ontgroenen. In totaal 42 dames moesten zich aan diverse acti viteiten onderwerpen, wat overigens in een zeer geanimeerde sfeer plaats vond. Oliebollen voor „Elthato". Donderdag 12 sept. a.s. zal het comité restauratie „Elthato" weer een oliebollen-actie hou den. De verkoop geschied hms-aan-huis. KoIIekte Pit. Van 16 t.m. 21 septem ber zal een koUekte gehouden worden voor het Pit, het Prot. Interkerkelijk Thuisfront. Verkiezing ambtsdragers. In de Ge- ref. Kerk werd zondagavond na de Ds. G. Zwerus, predikant der Geref. Gemeente te Slikkerveer, is zondag nacht 8 sept. j.l. in het Refaja-zieken- huis te Dordrecht overleden. Zoials we enige weken geleden mee deelden, was hü in genoemd ziekenhuis ter observatie opgenomen. Hij had n.l. veel last van water, dikke benen enz., wat de medici niet wisten weg te krij gen. Op het bezoekuur zaterdagavond was zijn lichamelijke toestand wel niet rooskleurig maar toch was er geen ster vensgevaar. Later in de avond bleek het echter noodzakelijk de familie op te roepen; vereend met Gods wil overleed hij des nachts om 2 uur. GERARD ZWERUS werd 22 maart 1906 geboren; hij is dus ruim 62 jaar oud geworden. Opgeleid in het timmerbe- drijf kreeg hij later roeping tot het le raarsambt en werd voor de studie aan de Theologische School te Rotterdam toegelaten. In 1949 werd hij kandidaat. Zijn eerste gemeente was Middelharnis, waar hij in 1950 bevestigd werd door dr. C. Steenblok. Deze bevestiging geschied de toen in de Nederl. Herv. Kerk te Sommelsdijk. In 1954 kreeg ds. Zwerus een beroep naar Sunnyside (U.S.A.) welke gemeente hij drie jaar heeft gediend. In 1957 ver bond hij zich aan de gemeente Norwich in Canada, waar hij tot 1961 verbleef. In dat jaar kreeg hij n.l. uit Nederland een beroep van de Geref. Gemeente te Nunspeet, wat door hem werd aangeno men. Hij diende deze gemeente tot vorig jaar en verwisselde 25 mei 1967 van standplaats met Slikkerveer. Deze ge meente heeft hij dus maar ruim één jaar mogen dienen. In de korte tijd dat ds. Zwerus te Slikkerveer heeft gearbeid, is deze ge meente sterk uitgebreid. Er worden n.l. voorbereidingen getroffen voor de bouw van een geheel nieuwe kerk. Tijdens zijn verblijf in Canada heeft ds. Zwerus een ernstige operatie moeten ondergaan, hij had n.l. longkanker. De chirurgen hebben de zieke long wegge nomen, waarmee de kwaal volledig was opgeheven. Wel is hij al de jaren na dien erg zwak gebleven; het kan een groot wonder worden genoemd, dat hij met één long bijna iedere zondag twee maal heeft kunnen prediken en nog zo veel pastorale arbeid heeft mogen ver richten. Zelfs de zondag vóór zijn ver trek naar het ziekenhuis te Dordrecht, op 11 augustus j.l., is hij des voormid- dags nog in de dienst des Woords voor gegaan. De rouwdienst. Anderhalf jaar geleden, op 9 maart 1967 overleed zijn echtgenote, die te Nunspeet werd begraven. In het fami liegraf aldaar zal ds. Zwerus donderdag 12 september a.s. naast zijn echtgenote ter aarde worden besteld. Aan de avond daarvoor, dus woensdag a.s., zal in de Geref. Gemeente te Slikkerveer een rouwdienst worden gehouden, die ge leid zal worden door ds. A. Vergunst van Rotterdam (C.) Deze dienst, die 's avonds 19.45 uur (kwart voor acht) aan vangt, zal om de vele te verwachten aanwezigen te kunnen bergen ge houden worden in de Geref. Kerk aan het Dillenburgplein, dezelfde kerk waar ds. Zwerus zijn intrede deed. Donderdagmorgen zal de begrafenis plaats hebben te Nunspeet, die eveneens door ds. A. Vergunst zal worden geleid. Aankomst in de aula op de begraaf plaats aldaar te elf uur voormiddags. Ook hier zullen verschillende sprekers het woord voeren, o.m. ds. L. Rijksen van Rotterdam. Na afloop van de begrafenis zal een koffietafel gereed staan voor de kerke- raden en mensen die van elders komen, in de kerkzaal van de Geref. Gemeente te Nunspeet. dienst verkiezing van ambtsdragers ge houden. Verkozen werden tot ouderling: de heren J. J. Brinkman en D. F. Okker. Tot diaken dhr. Kr. Kromdijk. Naar één predikantsplaats? In de kerkeraden der Geref. Kerken te Den Bommel en Ooltgensplaat zijn bespre kingen gevoerd om te komen tot één predikantsplaats voor beide kerken. Op a.s. ledenvergaderingen zullen deze ver anderingen worden besproken.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1968 | | pagina 1