Landelijke bijeenkomst Sticliting Statenvertaling te Middelburg Manifest Raad Oostflakkee huldigde haar jubilerende voorzitter ürchitect Gestel uit Middelharnis ongedeerd bij auto-ongeluk Gouden ns Plaatselijk nieuws huwelijksfeest in AAiddeiliarnis b jaargang Dinsdag 3 september 1968 No. 3717 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEEIkDE GRONDSLAG VOOR DB ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Tégen de anti-Amerikaanse politiële Auto botst tegen lichtmast ie Burg. v. d. Harst|: „Danic voor wat wel en wat niet werd gezegd" PRINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDEIiHARNIS Bedactia en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk léL (01870) 26 20, na 6 uur 's avonds TéL 2029 i-^ Giro 167830 ABONNEMENTSPRIJS 3,25 PER KWARTAAL. ADVERTENTIEPRIJS 16 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Ooor ds. G. A. Zyderveld, predikant MWflelburg, is een manifest samen- estcld, tegen de anti-Ameriikaanse po- jtiek, die door pro-communistische po- ilici ia vele landen en ook in Nederland ordt gevoerd. Het is een oproep, dat lUe voUien zicli acliter Amerika stellen de strijd tegen slavernij en tirannen- leerschappij, tegen het imperialisme fta Rusland en China. Het manifest, aarop het vrijheidsbeeld is afgedrukt, in het Engels vertaald en donderdag 9 augustus j.l. aan de Amerikaanse Ambassade te Den Haag aangeboden. let was vergezeld van een introductie, faarin met verontwaardiging wordt [esproken over de plotselinge overval lan conunimistisch Rusland, gepleegd egen het vredelievend volk van Bohe- len. De vraag wordt er in gesteld welk nu het volgende slachtoffer zal ;ijn van de Russische beer! Er wordt in ipgeroepen dat al de vrijheidslievende olken als één man achter Amerika iieaen te staan, om het communistisch iperiaUsme in de wereld een halt toe ie roepen. De introductie was getekend loor de heren P. Kuyt, J. P. Otte en Is, G. A. Zijderveld. Wy laten de inhoud ;an liet manifest hieronder volgen. „De Nederlanders zijn de eeuwen door Jtrijders geweest voor de vrijheid. De vrijheidsoorlog van de Zeven Provin- biên tegen het wereldbeheersend Spanje uniek in de wereldgeschiedenis. De le bloedstrijd van ons dapper voorge- |lacht tegen het machtige Spaanse we- reldrijlt heeft het Nederlandse volk [beroemd gemaakt. De vrijheidsgedaohte en de liefde tot be vrijheid is de Nederlanders inge- poren. We leven nu in de 20ste eeuw. De machten van de hel zijn losgebro ken om de volken van de wereld van Bun vrijheid te beroven. Het nazisme en het fascisme, deze beesten uit de af- Krond, zijn in de tweede wereldoorlog Vernietigd door de kracht van de vrij- peidslievende volken. Een derde beest is opgestaan, dat niet Binder gevaarlijk is voor de vrijheid per volken, dan het Duitse nazisme en Italiaanse fascisme. Hoe is de naam fcan dit beest dat een gevaar is voor Be vrede in de wereld? Het atheïstisch fommunisme dat de strijd aangebonden Jieett tegen de almachtige God en de mje volken. Zie eens naar de toestand onder de f'olken van Europa. De vroegere vice-president van de IS.A., Mr. Nixon, heeft openlijk ver- daard, dat meer dan negentig miljoen biensen in midden- en Oost-Europa on- fer de Russische communistische dicta- Jiur leven. Deze vrije burgers leven nu slavernij. Het Chinese communisme is in aard fcn karakter nog erger dan het Russische |telsel van slavernij, het is zelfs een iToot gevaar voor de wereldvrede. De leiders van het rijk van de gou- Een draak dromen van de wereldheer- Ichappij van het gele ras. 1 Het Chinse nationalisme wordt door Ie communistische leiders op allerlei pijze gepropageerd, opdat China eens |eheel Azië, ja, zelfs de gehele wereld overheersen. Wat zal het Chinese communisme de Nreld geven? Dood, verderf en sla- femij Welk volk is in onze eeuw de grote lerdediger van de vrijheid? Amerika! T^anneer de U.S.A. zijn geweldige mi litaire macht niet zou Inzetten voor de Tijheid der volkeren, hadden de com- [Bunistische imperialisten vrij spel. t Welk volk staat de machtswellust van |e communistische dictators in de weg? >U. S. A [Het dappere Amerikaanse volk Frijdt op alle fronten in de wereld foor de vrijheid. 1 Hulde aan het grote vrijheidslieven- |e Amerikaanse volk! J De U. S. A. geeft het bloed van zijn jonen en offert miljarden dollars om |e vrije volken uit de handen van de lloeddorstige communistische dictators T redden. jEen dubbele, ja, drievoudige ovatie jan het Amerikaanse volk voor zijn |ulp en bijstand aan de regering van luid-Vietnam, om haar met meer dan TjlO.OOo soldaten te steunen in haar pjd tegen de Vietcong en communis- xh China jArnerika voert geen imperialistische Iplitiek, maar strijdt voor rechtvaar- pgheid en vrede. [De communisten van Hanoi laten peds een vredesduif in de lucht los, paar het is een havik, die alle vrede- |evende vogels met zijn klauwen grijpt |n wreed vermoordt. 1 De leiders van Amerika wensen vre- |e voor alle volken, daarom moeten ne mensen, die de vrede liefhebben, |6 U. S. A. steimen. Het Amerikaanse Tger wü een wal opwerpen tegen de passende stroom van het Aziatisch prnmunisme. [wat zou er gebeuren wanneer de emenkanen zich terugtrokken uit ïietnam en Azië? De gedachte daaraan Tiisen is om te sidderen en te beven. pe, wee dan de volken van Azië, fustrahë en Nieuw-Zeeland! 1 Aan welk volk heeft Nederland en turopa naast God zijn vrijheid te dan- r"; Aan Amerika. IJ ^,™eer de U. S. A. niet ingegrepen ida m de laatste wereldoorlog, zouden volken van Europa nu onder de macht van Nazi Duitsland zijn ge- wieest. Amerika is onze redder geweest. Het Nederlandse volk mag nooit ver geten wat Amerika voor ons gedaan heeft. Er is in onze tijd een anti-Ameri kaanse politiek gekomen, die als een orkaan door de wereld raast. Zijn de vrije volken van Europa zich bewust, dat deze politiek een schande is voor hun naam en een blamage voor zich zelf? Heeft Amerika het verdiend om zo behandeld te worden door zijn vrien den, die het gered heeft uit de klau wen van het wrede nazisme? De anti-Amerikaanse politiek, die door pro-communistische politici een vredespolitiek genoemd wordt, is een dolksteek in de rug van onze bevrij ders. Is er nog moraal en verantwoorde lijkheidsbesef onder de leiders van west-Europa? Dan zullen ze als één man achter Amerika staan. Weet u wat de werkelijkheid is? Dat de U. S. A. in Vietnam strijdt voor de vrijheid van alle volken in de wereld? De protesten tegen de wreedheden van de moderne oorlog, in Azië moe ten niet gebracht worden by de Ameri kaanse ambassade, maar bij de Chine se en bij die van Noord-Vietnam. De oorlogsophitsers zitten in Peking en niet in Washington. Communistisch China is voor de vrij heid der volken zelfs een groter ge vaar dan het anti-christelijke Duits na zisme. China is ontwaakt. Het land van de gouden draak strekt zijn duivelse grijp armen uit naar de volken van Azië. Tibet is reeds vernietigd en opgegeten door de zonen van het „hemelse rijk". Korea is voor een groot gedeelte in de macht van de Chinese draak. China moet de wereldmacht in han den krijgen, dat is de leus van de lei ders van dit volk. Zelfs de Russische communisten zijn bevreesd voor de groeiende kracht van dit oude rijk. Zal Siberië niet één van de eerste slachtoffers worden van de Chinese imperialisten, als de soldaten van dit machtige land in Azië op ver overing uitgaan? Een nieuwe mongolenstorm is niet denkbeeldig en de Russen weten uit hun geschiedenis wat dit betekent. Wat is de speciale verdienste van Amerika na de tweede wereldoorlog? Dat het overal ter wereld te land en ter zee heeft ingegrepen, als de com munisten een staatsgreep deden om de volken van hun vrijheid te beroven. Deze verdienste is zeer groot. Ame rika verdient onze liefde en hoogach ting, want het heeft steeds als een kampioen voor de vrijheid der volken gestreden. Daarom is kritiek op het Amerikaan se' beleid onbUlijk en liefdeloos, on dankbaar en onrechtvaardig. Het internationaal communisme roert zich overal om de Amerikaanse poli tiek in Vietnam te veroordelen. De pre sident van de U. S. A. en het Ameri kaanse volk worden als oorlogsmisda digers uitgekreten. Niets is minder waar dan dat! De grote Amerikaanse president John son is een nobel man, die niets liever heeft dan vrede in heel de wereld. De Amerikaanse congresleden zijn mannen, die voor de vrede strijden en met alle volken der wereld in liefde en eensgezindheid wUlen leven. De Chinese communisten zijn geen vredesapostelen, integendeel, maar dis cipelen van de vorst der duisternis. Weet u wat de werkelijkheid is in China? Dat de communistische leiders in hun eigen land reeds een Armageddon heb- 'ben aangericht onder hun eigen volk. De wereld moet het weten, dat er in China in de communistische revolutie 50 miljoen burgers zijn omgekomen. Dat zijn meer slachtoffers dan in de laatste wereldoorlog. Volken van Europa, een dodelijk ge vaar bedreigt u! De reus in het oos ten, China, die eeuwenlang geslapen heeft, is ontwaakt. De valse vredespolitiek van de aarts leugenaar der Duitse nazi's, Goebbels, wordt gespeeld door de Chinese com munisten in Peking. Duizenden en mil joenen mensen luisteren naar het zoet gefluit van de Chinese vogelaar. De Chinezen zijn onberekenbaar, daarom is uiterste waakzaamheid geboden. De blanke volken der wereld moeten allen als één man achter de Ameri kaanse politiek in Vietnam staan voor hun eigen veiligheid. Het Chinese com munisme is in werkelijkheid een mon ster, een verslindende draak, dat geen volk zal sparen of ontzien, noch het bruine, noch het blanke ras, in zijn opmars naar de wereldheerschappij. Wanneer de volken van Europa zich laten bedriegen door de communisten, procommunisten, pacifisten en andere zelfgeproclameerde vredesapostelen, staat een vreselijke mongolendictatuur voor de deur. Daarom, Nederlanders, Fransen en Engelsen, staakt uw anti-Amerikaanse politiek direkt, opdat het zwaard van de Chinese communisten u niet zal tref fen. wy, vrijheidslievende Nederlanders, verklaren ons homogeen met onze Ame rikaanse vrienden. Wij. vrije Europeanen, zijn de Ame rikanen grote dank verschuldigd. Wij distaniëren ons daarom van alle com munistische elementen, die u, vrijheids lievende vrienden van de U. S. A. be lasteren en bestrijden. Ons hart is met u, president van Amerika, congresleden van de U. S. A. en met alle volken die de vrijheid liefhebben. Wij wensen met u te strijden voor vrijheid en recht. Uit liefde tot U en tot de vrijheid bieden wij U, president van Amerika, dit manifest aan. Wij wensen u wijsheid toe en de ze gen van de almachtige God. Congresleden van de U. S. A., de God onzer vaderen moge u allen gedenken in Zijn goedheid, trouw en genade. Ambassadeur van het Amerikaanse volk in Nederland, excellentie, wij bie den u onze eerbiedige hiiide aan." Zaterdag is te Middelburg in de kerk der Geref. Gemeente Segeerstraat, de landelijke bijeenkomst van de Stich ting tot handhaving van de Statenver taling gehouden, onder presiditwn. van ds. J. van Haaren, predikant der Ge reformeerde Gemeente te Amersfoort. Deze toogdag werd door circa 1000 per sonen bezocht. Een gehouden collecte bracht de som van f 3400,op. Nieuwe uitgave Statenvertaling In zijn openingsrede deelde ds. Van Haaren mee, dat een nieuwe uitgave van de Statenvertaling in voorbereiding is. Deze zal gezuiverd worden van de fouten, die er in de loop' der eeuwen zijn ingeslopen. Er is een commissie van 25 personen belast met de revisie, waarbij het allerminst in de bedoeling ligt om de taal van de oude Staten bijbel te moderniseren. Verouderde woorden en zinswendingen zullen ge- DIRKSLAND Zaterdagavond plm. 11 uur reed dhr. L. V. d. Doel uit Sommelsdijk met zijn personenwagen tegen een langs de weg staande lichtmast. De wagen en licht mast, waarvan de lichtkap een tien tal meters verder terecht kwam, wer den zwaar beschadigd. De passagiere, mej. E. Kuit Dirksland werd licht ge wond. OOLTGENSPLAAT De heer J. van Drongelen overleden Na een langdurige ziekte is zaterdag middag ten zijne huize Pieter Bigge- straat 13 overleden, de heer Jacob van Drongelen, weduwnaar van Arentje Leijdens, op de leeftijd van ruim 77 jaar. In 1946 was de overledene mede oprichter van de Geref. Gemeente te Ooltgensplaat, waarvan hij vanaf het begin ouderling is geweest. Woensdag 4 sept. vindt vanuit het kerkgebouw van de Geref. Gemeente aan de Molen dijk de begrafenis plaats. De rouw dienst vangt aan te 1 uur nam. handhaafd blijven en door voetnoten worden verduidelijkt, aldus ds. Van Haaren. Het zal nog wel enige jaren duren, eer men met dit werk gereed is. Ds. Van Haaren betreurde het dat velen in eigen kring het nut van de Stichting niet inzien. Als motiefvoert men aan, dat men de Statenvertaling toch wel handhaaft. Men dient echter wel op de bres te staan, als we alleen maar zien hoe de jeugd op de scholen door de nieuwe vertaling beïnvloed wordt, aldus deze spreker, die voorts de aantijging ontzenuwde, dat de Stichting de Statenvertaling verafgod. Wy zyn ons bewust dat het een ver taling is en daarmee mensenwerk, maar toch is ze ver boven andere Vertalin gen te verkiezen, omdat het naar spr.'s mening de meest zuivere weergave van de grondtekst is. Woordelijke inspiratie Ds. Van Haaren bepleitte de nood zaak van een eigen Bybelgenootschap waartoe de handen dienden te wor den ineengeslagen. De hedendaagse theo logie laat meer en meer de leer van de woordeiyke inspiratie los, en komt daardoor tot „vrij" vertalen. De Sta- tenvertalers höbben van woord tot woord Gods Woord vertaald, zy lieten liever iets aan de vorm ontbreken, dan aan Gods Woord te kort te doen. Andere sprekers De Hervormde predikanten ds. J. P. Verkade van Nieuwe Tonge en ds. J. P. Catsburg te St. Maartensdyk wezen op markante verschilpunten tussen de Staten- en de nieuwe vertaling. Ds. E. Venema van Zwojndrecht sprak over Schibboleth en Zibboleth, het ver schil van een letter, volgens de H. Schrift beslissend over dood en leven. Ds. J. van Prooyen, Oud Gerefor meerd predikant te Stavenisse bena drukte de noodzaak van eenheid in leer en leven, ook in verband met de handhaving van de Statenbybel. Het slotwoord werd uitgesproken door ds. C. Harinck te Utrecht, met als uitgangspunt Openbaringen 3 8, over de brief van Filadelfia: „want gij hebt kleine kracht, en gy hebt Myn Woord ibewaard, ea hebt Mynen Naam niet verloochend." De raad van Oostflakkee heeft na haar vergadering van j.l. vrijdagavond aandacht besteed aan het 12'h jarig burgemeesterschap van haar voorzit ter burgemeester W. M. v. d. Harst. Mevrouw v. d. Harst en zoon Kees waren op de „receptie" waar door weth. de Vos en het raadslid dhr. C. A. van Loon het woord werd gevoerd aanwezig. Vit hun felicitatiewoorden bleek burg. v. d. Harst het nog niet zo gek gedaan te hebben. Weth. de Vos verklaarde er dan ook geen spijt van te hebben gehad dat hij de auto van de burg. toen hij van de „Bommelse boot" kwam naar boven had geholpen in- plaats van hem terug te duwen zoals hij nog even overwogen had. „Wy hebben in de afgelopen periode altijd gezellig mogen samenwerken en mogen arbeiden in het belang van de gemeente, zeer zeker zyn er verschillen van mening geweest wat niet aan de grote klok gehangen wordt, maar er stond niet anders dan het dienen van de gemeenschap voorop", zo verklaarde dhr. de Vos. Uit de werken die tot stand waren gekomen noemde spr. het nieuwe Verenigingsgebouw in Ooltgens plaat waarvoor dank zy het streven van burg. v. d. Harst een grote rijks- subssidie werd ontvangen. Ook werden genoemd de sporthal te Oude Tonge en de mavo school aldaar en de nieuwe scholen in den Bommel. Dhr. de Vos wist dat de moeiiykheden die moesten worden overwonnen vele zijn geweest. Ook dhr. de Vps betreurde het dat het streven van de burgemeester de Helle- gatplaten ingedykt te krijgen is mis lukt terwyi er toch een zeer groot ge- meenteiyk belang mee gediend zou zyn. Ook de samenvoeging en het werk dat die meegebracht had werden nog eens van stal gehaald waarna dhr. de Vos besloot met de wens dat burg. v. d. Harst nog vele jaren tot heil van de 'bevolking van Oostflakkee in deze ge meente werkzaam zal zyn. Hy over handigde de jubilaris een geschenken- hon waarna mevr. v. d. Harst met een prachtig boeket bloemen werd verrast. „U wist wat u wUde en u staat open voor critiek en anderer mening" zo ka rakteriseerde dhr. C. A. van Loon de jubilerende raadsvoorzitter die by het horen van zoveel lofuitingen toch nog onverstoorbaar zyn onafscheidelijke pyp stopte. Dhr. van Loon liet ook niet na zyn bewondering te kermen te geven voor de manier waarop dhr. v. d. Harst het beleid van b. en w. in de raad verdedigt. „Niet iedereen is het altyd met u eens maar dat is het voor recht van hen die in een democratisch land leven" vond dhr. van Loon, Hy wist dat de samenvoeging omdat van Rykswege weinig begrip werd ge toond voor de finanaciële consequen ties voor de voorz. een desillusie was geworden maar anderzijds waren de voorz. en de raad wat dichter tot elkaar gekomen. Spr. besloot met de wens dat dhr. v. d. Harst nog vele ja ren het belang van de gemeente Oost flakkee zal dienen maar hy zou zich toch kunnen voorstellen dat hy als overkanter vindt nu lang genoeg op Flakkee te hebben gewoond Ook dhr. Vetter die sprak mede na mens het secretariepersoneel vond een 12V2 jarig jubileum een belangrijke nüjlpaal omdat men dan pas wat men noemt „ingelopen" is. Ook dhr. Vetter kon getuigen dat de voorbije tyd en de verstandhouding goed zyn geweest, er was steeds een hoge vorm van sa menwerking geweest wat de secretaris hoger achtte dan het strikt naleven van een strak geformuleerd wetsarti kel. „Onze belangen zyn by U in goe de handen" dankte hy. Dank voor wat wel en wat niet gezeg werd Burg. V. d. Harst is realist genoeg om te weten dat men in het ambt van burgemeester niet op een algehele waar dering mag rekenen, een burgemees ter staat bloot aan een eeuwigdurende en altyd voortkabbelende critiek. „El ke besluitvorming, hoe goed overwogen ook kan tegenwerking ondervinden en het is gelukkig als men dan een le vensbeschouwing heeft waaruit men weet dat alle krachten ontvangen moe ten worden en dat alles wat men doet mogeiyk is uit de kracht van genade. Een en ander uit de felicitatie-woorden resumerend en op zy'n waarde schat tend zei dhr. v. d. Harst: „Toch wel eens fyn dat myn vrouw en zoon nu eens uit uw mond horen dat ik myn tijd noch enigszins nuttig heb besteed. En over zyn bewering dat hy het leven met moeiiykheden fijn vindt: „Een leven zonder moeilijkheden zou een sleurleven zyn, na het opklaren van de moeiiykheden komt de gebonden heid duideiyk tevoorschyn terwyi we voor dingen die we zomaar cadeau krygen weinig dankbaar zyn." „De cul tus leeft het in de bureaucartie moei- lyker te doen, dat is er misschien op gericht om degenen die de voorziening krygen er goed dankbaar voor te doen zyn. Als gemeentebestuur leven we nu eenmaal bij de gratie van de moeiiyk heden." De raden van de vroegere zelfstan dige gemeenten had burg. v. d. Harst „aparte gezelschappen" bevonden. De raad van Oude Tonge had hy gezien als een politieke club waar de zuilen zich lieten gelden. In Den Boinmel wist de burg. zich voorzitter van een dub goedwillende behartigers van het ge meenschapsbelang, de vriendschappeiy- ke sfeer was daar kenmerkend. De Een „proost" wordt tdtgehracht op de goede verstandhouding en de voortzetting daarvan. Links voor aan zit de zoem van de fam. v. d. Harst, vervolgens mevr. v. d. Harst, de burgemeester, weth. A. de Vos en de secretaris dhr. J. Vetter. raad van Ooltgensplaat kenmerkte zich door de veelheid van algemene be schouwingen die een grote aandacht vroegen en ertoe leidden dat er in de vergaderingen een sterk karakter bleek, Gods Woord klonk er steeds veelvuldig door. In het feit dat deze 3 afzonderlij ke gezelschappen nu tot één raad zyn verenigd die ervan bUjk geeft de ge- meenschapsbelangen zonder enige dis criminatie te behartigen zag dhr. v d. Harst toch een pluspunt. Hy hoopte dat de goede verstandhouding bewaprd zal bhjven. Naast dank voor de gespro ken woorden bracht hij ook daiik vior wat niet werd gezegd!! Burg. V. d. Harst besloot: „Flakkee is een land van grote horizonten, wel vaart en een gedeeltelijke achterstand die we fanatiek proberen in te halen. Ik hoop dat wij als „overkanters onze functie mogen integreren en zo de op dracht vervullen die ons overeenkom stig onze capaciteiten is toebedeeld" Het echtpaar A. Kattestaart, W. Kat- testaart-Lodder, wonend 1ste Weistraat 22 te Middelhamis hoopt a.s. vrydag 6 september het gouden huweiyksfeest te vieren. De heer en mevrouw Katte staart zyn, hoewel de gebreken van de ouderdom zich hebben aangediend, in tens dankbaar dat ze deze dag met hun 'kinderen en kleinkinderen hebben mo gen bereiken. In „Vita-Nova" waar de receptie wordt gehouden zal het echt paar, dat met het deel in het leven dat hen werd geschonken zo tevreden is, door velen worden gelukgewenst. Ze maken zich geen zorgen dat ze in een huisje wonen dat op' de nominatie staat te worden afgebroken, zo was het ook op de „Vluchtheuvel" waar ze 38 jaar lang hebben 'gewoond. Als de tyd daar is, och, dan zullen ze wel weer zien! Het echtpaar heeft minder goede tyden 'gekend dan nu, töt zyn 28ste was dhr. Kattestaart boeren-arbeider. Hy' is pas met zijn 32ste getrouwd, daar was o.a. de mobilisatie debet aan. In 1916 kwam hy by de grossierderij van de fa. V. d. Broek te Middelharnis. Hij werkte daar 20 jaar lang tot aan de dag dat zyn knie 'het begaf, sindsdien is dhr. Kattestaart dan ook invalide en kan hij zich slechts met de grootste moeite bewegen. In de tyd dat hij met paard en wagen en de laatste negen jaar met de auto over het gehele eiland bestellingen wegbracht werd dhr. Kat testaart by velen een goede bekende. Uit die tyd en uit de tyd dat hy in Ouddorp gemobiliseerd was weet hij dan ook interessant te vertellen. De herdenkingsdag is 'byna daar, dhr. en mevr. Kattestaart, resp. 82 en 78 jaar zien wel wat tegen de drukte op, anderzyds vinden ze het ook geweldig op die dag met de drie getrouwde kin deren en hun gezinnen te zyn verenigd. Ook wy wensen hen een byzonder pret tige dag toe. MIDDELHARNIS Bejaarden reisje. Willen de bejaar den die deelnemen aan ons reisje woens dag 11 sept. om 1 uur uiterUjk kwart over 1 in Jeugdhaven, Kerkepad te Middelharnis aanwezig zyn voor een vlotte regeling per bus of auto. Het vervoer per auto geschiedt volgens af spraak. De Middelharnlsse architect, dhr. A. Gestel is ongedeerd gebleven by een auto-ongeval dat hem eind vorige week nabij Hekelingen overkwam, zyn nog nieuwe Ford Cortina G. T. 1600 werd onherstelbaar beschadigd. Dhr. Gestel moest plotseling uitwyken voor een kerende automobilist die by die ma noeuvre onvoldoende op het verkeer lette. In volle vaart ramde hy met de rechterflank een boom die tot aan de bestuurdersplaats in de wagen drong! WaarschyrUyk ook heeft de veUigheids- gordel die dhr. Gestel droeg hem voor ernstige verwonding gevrywaard.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1968 | | pagina 1