Dhr. L. Drooger N.-Tonge heeft kunstenaarshanilen AcLter Hoofdbest. C.H.U. vermaand de grenspaal Meditatie Voetbalwedstrijd bracht f 1224,-- op voor huize „Sjaloom" f!C. KORTEHEG k ZOON Waterstanden 9en Is Rotan stoelen J. KEÜVELAIIR lie jaargang Vrijdag 2 augustus 1968 No. 3708 CHR. STREBBBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijitt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ieuws[ VERGETEN EN GEDENKEN Geen protest tegen, maar gelukwenstelegram voor zondagse sport-overwinning. en tafels en fleurige dekjes ^>MÓNINGINRICHTÏ»*^ Sommelsdijk Recente en oude scheepsmodelien lopen van stapel. BOUWMATF.RIAT.EN Dirksland - Xelef. 333 Fruitmanden en Fruitbakjes ,pDe Fruitcentrale'' Zondagsdienst artsen I eenhoorr de nieiij I woord vJ ■k in de a, enhoorn 29: 6, Il Inden wel [ere tot J tien dienel kribbe? zj Puw aanj pgten acy I vertrou^ïj [En zult! pit ge h| J wederbreJ Irsvloer?''! 1 wegens zj J dieren, m |te wijsy Ivan vrucM Ide moedl Tie beelteil bnèesmidjil Jsmiddel, i ■als we 1 vroeger i, I is het ttxi I van dit d doen. nen het J ■dus, dat i Druikt weü SseL onsck [iwen hoora of voon. |erden. Get. uk je vanii ien. Alsk nt een hooj Ms door 1 benhoornviji ren niet M een stuijl In een fabe!| lenen was o heeft? |ag. Die stuk| prachtige a I reinste boel ervoor ■(uitgestorvd leen mannell Valvis) of |er. aal bedrogd Iven het vool In het. Tot f gn zeker verl WallenburJ llijke wetBt \en SchipP"! Is. Prijs l-ordt veel I |an een g" PBINS HENDRIKSTRAAT U - POSTBOX 8 - MIDDRT .HARNIS Bedactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk ABONNEMENTSPRIJS 3,25 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 16 cent per nun. Bij contract speciaal tarief. TeL (01870) 2628, na 6 uur 's avonds TéL 2023 »-i Giro 167830 Schreven wij in ons vorige beschou- iving over de onrust in het Nabije Costen, met name in Irak, thans zou- Èen wij weer aan dit onderwerp de feandacht kunnen schenken. In Irak lijn de politieke verhoudingen weer Elders komen te liggen door een nieu- Le machtsverschuiving, waarover ech- ler op dit moment nog geen bijzonder heden bekend zijn. Mr. Luns zit na zijn bezoek aan Is- taël nog na te denken over het feit, hoe het mogelijk was, dat de Israëli's iiem in bezet gebied van Syrië hebben feebracht en de Republikeinse partij in He Verenigde Staten maakt zich op om Inaandag met de partij conventie te be- feinnen. Daar moet de partij haar kan- lidaat voor het presidentschap aan wijzen. Wordt het Nixon, de man, die Be steun van zijn vroegere „baas", pre sident Eisenhouwer, heeft gekregen, of feoeverneur Rockefeller van New York, Pie wel erg populair is, maar de mees- Ie kiesmannen al heeft verspeeld door lün late inzet in de kandidatenrace? „Vriendschap" Ondertussen zitten velen in het Wes- [ten over de kaart van midden-Europa lebogen om de dramatische besprekin gen over het lot van Tsjecho Slowa kije op de voet te volgen. Dinsdag avond hebben (zo waar!) de Russen in hun dagbladen iets maar dan ook meer niet kunnen lezen over de ^waar geheim gehouden besprekingen .ussen de Tsjechoslowaakse en Russi sche leiders. Dat „iets" hield dan in, dat de besprekingen werden gevoerd lin vriendschap." Dat kan gemakkelijk ïvorden gezegd, maar de Russen worden ((vermoedelijk) onwetend gehouden van het feit, dat die sfeer van „vriend schap" bestaat uit de dreiging van de uurmonden van honderden Sowjet- Itanks en van duizenden geweerlopen. ille beloften ten spijt hebben de Rus ben heus geen haast gemaakt met de ferugtrekking van hun troepen uit rsjecho Slowakije. Die troepen zijn ovendien weer geconcentreerd aan de Tsjechische grens voor het houden van nanoeuvres. Dreiging Krijgen wij een herhaling van Boe- liapest 1956? De hoogste Sowjet-leiders ,iüe allen naar het Tsjechische grens- ^laatsje Ciema zijn gereisd, hebben net de dreiging van militair geweld fle Praagse communistische leiders on der zware druk willen zetten, tenein de wellicht een zo gunstig mogelijk Compromis te bereiken. Gunstig dan voor de Russen, want een compromis kan nooit ten gunste zijn van de partij, die onder druk moet handelen. De Rus sische leiders zullen anderzijds wel er van doordrongen zijn, dat gebruik van feeweid een igolf van protest zou heb ben ontlokt en in Tsjecho Slowakije it tot een bloedbad zou hebben ge peld. In zulk een geval zouden de wes- fterse wel heftig hebben geprotesteerd, doch zij zouden geen hand voor Tsje- [cho Slowakije hebben uitgestoten. l3at «fist Dubeck natuurlijk ook wel bij tón praten met de Russen, maar daar- pm waren de tankkanonnen en de ge- veerlopen van de „grote" Oosterburen liet minder dan bittere ernst. Tenslot te bleven Dubeck en zijn mannen com- nunist, al werden zij dan in Moskou jroor verraders gescholden. Maar Du beck heeft ingezien, dat communisme p nationalisme kunnen samengaan, en ^at een ideologie niet berust op ge veld, maar zich in vrijheid moet kun hen ontwikkelen. Daarmede heeft hij Begelijk met het Sowjet-systeem van geweld, dat niets anders is dan kolonia lisme van de ergste soort, veroordeeld. Lange uur Dubeck en partijbestuur hebben het Bot en met woensdag volgehouden. De TCsprekingen hebben veel' langer ge puurd dan aanvankelijk werd verwacht, jvant de Russische leiders hadden na- purlijk verwacht de Tsjechische „ka- Tieraden" wel spoedig klein te zullen jsrijgen met zoveel dreiging om zich heen. Die dreiging is tijdens de onder handelingen in Ciema nog toegeno- jnen, want langs de gehele grens van het land met de Sowjet Unie, met Oost- Duitsland en Hongarije werden in de Boop van woensdag uitgebreide troepen- Tewegingen gemeld, die alle zouden Jferband houden met grote manoeuvres, paarmede bewezen de Russen dat zij net voeren van een „koude oorlog" Pog niet hebben geleerd, en dat zij der- pelijke methoden ook nog ten opzichte yan eigen „broedeivolken" durven ge- pnnken. h 1 langdurige besprekingen kregen fiet karakter van een slijtageslag, voor al toen bekend werd, dat de Sowjet- |eiders ieder van de leden van het Tsjechische partijbestuur afzonderlijk ponsten te horen. Op deze wijze wilden pJ natuurlijk trachten een wig te drij- pen tussen Dubeck en een of meer yoormannen van de Tsjechische com-, mumstische partij. Wat hiervan het re- puitaat zou worden, was woensdag avond bij het afsluiten van deze peschouwing nog niet bekend. Daar- poor steeg ook de spanning, niet al- Ba "i P'^s^g. maar ook in de westerse FMen, die de afloop van het gesprek "net een zeker ongeduld afwachtten. optreden van de Russen is een prachtig staaltje van inmenging in de Mnenlandse aangelegenheden van een „Gedenk de vorige dingen niet...." (Jes. 43 18a). „Gedenk de vorige dingen, van oude tijden af." (Jes. 46 9a). Spreekt de Heere nu Zichzelf tegen? Het lijkt er wel op „Gedenk de vorige dingen niet „Gedenk de vorige dingen van oude tijden af Wat wil de Heere nu eigenlijk van Zijn volk? Moet het vergeten wat achter ligt? Of moet het juist gedenken aan wat geschied is? Gedenk de vorige dingen niet Deze woorden zijn gericht tot de ballingen aan de rivieren van Babel. De Heere heeft beloofd dat Hij Zijn kwijnend volk niet eindeloos in het verdriet zal laten. Hy zal zeggen tot het Noorden: „Geef" en tot het Zui den: „Houd niet terug". Het zal niet de eerste keer zijn dat de Heere het onmogelijke mogelijk maakt. Wéét Israël het niet meer, hoe de Heere „in de zee een weg en in de sterke wateren een pad maakte"? En tóchdat was maar kinder spel vergeleken bij wat de Heere nü gaat doen! Dat zegt Hij Zelf: „Zie, Ik zal wat nieuws maken, zoudt gijUeden dat niet weten?" Bij dat nieuwe zinkt het oude vol komen in het niet. Daarom zegt de Heere: „Gedenk de vorige dingen niet". Israël moet niet meer achterom zien naar wat de Heere gedaan hééft. Israël moet nu vooruit zien naar wat de Heere gdat doen. Over de hoofden van de ballingen heen zegt de Heere tot Zijn Kerk van alle tijden: „Gedenk de vorige dingen niet". Ja, ze weten ervan, uitgeleid te zijn uit het diensthuis der zonde. Ze hebben het ervaren dat God een weg maakte waar geen weg was. En soms zeggen ze: „Och wierd ik derwaarts weer ge leid!" Want dat ligt hun wel, .leven bij wat ze vroeger ondervonden heb ben. Maar ze mogen niet leven, gericht op het verleden. Ze moeten leven, gericht op de toe komst. Ze mogen niet achterom zien, ze moeten vooruit zien! „Gij zult groter dingen zien dan de- Er is voortgang, maar ook groei in het werk Gods. Er is een wassen en toenemen in de genade en in de ken nis van Christus. Hoe zei Paulus dat ook weer? „Ver getende hetgeen achter is en strekken de mij naar hetgeen vóór is Maar nu zitten die ballingen aan de rivieren van Babel met vragen. Vra gen die zij niet kunnen beantwoorden. Is dat niet te mooi om waar te zijn? Hoe zullen ze ooit nog in hun land komen? „Zouden Gods beloftenissen verder haar vervulling missen?" En dan zegt de Heere: „Kijk nu eens terug." Wat heb Ik gedaan in het verleden? „Hoort naar Mij, o huis Jacobs en het ganse overblijfsel van het huis Israels, gij die door Mij gedragen zijt van de moederschoot af „Gedenk de vorige dingen, van oude tijden af Begin maar bij het begin. Heb Ik Abraham niet geroepen uit de duister nis van de afgodendienst? Heb Ik Mijn volk niet verlost tut de slavernij van Egypte? Heb Ik door de woeste baren en brede stromen geen pad gebaand? Heb Ik niet voor u gezorgd in de woes tijn, veertig jaar lang? Heb Ik niet getoond dat Ik God ben en niemand meer? Zou Ik, Die voor u gezorgd heb in het verleden, niet bij machte ziJn, ook in de toekomst voor u te zorgen? Zo wordt ook Gods Kerk weleens teruggeleid, naar het eerste begin. „Gedenk de vorige dingen, van oude tijden af." Dat is tot hun verootmoediging. Wie waren zij, dat de Heere naar hem om zag? Geroepen uit de duisternis tot Zijn wonderbaar licht. Verlost uit de sla vernij der zonde. Bewaard voor alle gevaren op de weg. Heeft de Heere niet getoond dat Hij God is? Maar het is ook tot hun bemoedi ging. De Heere is zo getrouw als sterk. Hij zal het werk van Zijn handen niet laten varen. Ook al zijn zij ontrouw geweest. Hij blijft getrouw. Hij is het Die Israël verlost hééft, Die het ook mi verlost, en Die het nog verlossen zèl. En als daarvoor de ogen geopeijd worden, dan zingen zij: „Ik zal gedenken, hoe voor dezen Ons de Heer" heeft gunst bewezen; 'k Zal de wond'ren gadeslaafï, Die Gij hebt vanouds gedaan, 'k Zal nauwkeurig op Uw werken, En derzelver uitkomst merken; En inplaats van bitt're klacht Daarvan spreken, dag en nacht." Oude Tonge. W. van Gorsel. Door het Bestuur van de Ned. Ver eniging tot Bevordering van de zon dagsrust en de zondagsheiliging is aan het Hoofdbestuur van de Christelijke Historische Unie te Den Haag een schrijven gericht waarin eerstgenoemd Bestuur haar teleurstelling en veront rusting uitspreekt over het feit dat vo rige zondag, toen Jan Janssen in de Tour de France triomfeerde hem na mens de C.H.U. een gelukwens tele gram werd gezonden. „Van kerkelijke zijde werd ter gele genheid van Hervormingsdag 1967 in een Open Brief ondertekend door 24 predikanten der Ned. Herv. Kerk de nadruk gelegd op de naïef-optimis- tische instelling tegenover de huidige, volstrekt gesaeculariseerde wereld als vrucht van het moderne denken. Deze instelling werd op schriftuurlijke gron den en op ondubbelzinnige wijze ver oordeeld. Er werd in genoemde brief zelfs gesproken van een argeloze, na ïeve aanpassing aan het hedendaagse, mensmiddelpuntige wereldbeeld. Wel licht zal ook het navolgende feit, dat wij namens onze interekerkelijke Ver eniging onder uw welwillende aandacht brengen, in het licht van bovenstaande uitspraken moeten worden gezien," zo wordt gezegd, waarna wordt vervolgd: Op zondag 21 juli jongstleden werd de zogenaamde Tour de France met een overwinning voor de Nederlandse nabuurland, dat wordt toegevoegd aan de reeks van bemoeizucht van de Rus sen met andermans daden. Wanneer een ander land dat zou doen, dan zijn er „Russische daken" te weinig omdat bemoeien daarvan af te „prediken". Maar nu wielrenner Jan Janssen beëindigd. De omstandigheid, dat bij deze Tour de rustdagen bij voorkeur op zaterdag vie len en de zondag op grootscheepse wij ze voor het sportgebeuren werd uitge buit, was echter voor uw Partij geen aanleiding tot protest, integendeel. Uit de dagbladpers van recente datum moesten wij daarentegen vernemen, dat het Nederlandse sport-succes op zon dag voor de C.H.U. een welkome gele genheid bleek haar enthousiasme te de monstreren. Volgens de berichten werd een telegram van de volgende inhoud verzonden: „Wens u namens de C.H.U. geluk met uw overwinning in de Tour de France. Uw inzet en afzien zijn indrukwekkend geweest. Moge uw overwinning in deze schone Tour alle Nederlandse wielren ners inspireren. Schuring, secretaris." Inzage van uw politieke richtlijnen moet ons er echter van overtuigen, dat het telegram van uw Partij wel op zeer gespannen voet staat met het Program van beginselen van de Christelijk His torische Unie. Wij lezen in dit verband in art. 12: „De overheid handhave het Christe- lijk-Historische karakter van ons volks leven door bevordering van de zon dagsrust, door ertegen te waken, dat het karakter van de zondag als Chris telijke rustdag zou verloren gaan en door de instandhouding van de alge meen erkende Christelijke feestdagen. Zij doe de arbeid, waarop zij invloed kan uitoefenen, op zondag zoveel mo gelijk stilstaan." Aan deze beginselen getoetst kun nen wij in de gewraakte gedragslijn van uw Partij dan ook onmogelijk een positieve bijdrage zien ten behoeve van de christelijke rustdag viering. Even min geloven wtj dat een en ander be vorderlijk is voor de handhaving van het Christelijk-Historische karaktervan ons volksbestaan. De op Schriftuurlijke gronden gefundeerde en in de historie verankerde respektering van de rust dag vormde tot dusver altijd nog een elementair zij het aangevochten kenmerk van dat volksbestaan. Het A.N.P. noemde het door u ver zonden telegram een primeur voor de Nederlandse politieke partijen. Onzes inziens is dit dan een zeer verontrus tende primeur, die als publiciteitsstunt wellicht geslaagd mag heten, maar aan de christelijke en historische begin selen afgewogen zeker niet de achting voor uw Partij zal verhogen. Nog af gezien van de vraag in hoeverre het Honderden, misschien wel duizenden vrije uurtjes heeft de heer L. Drooger te Nieuwe Tonge al op zijn knutsel- stoel in de schuur achter zijn woning aan de Gen. Snijderstraat doorgebracht. Door zijn vlijtige handen zijn een se rie prachtige scheepsmodelien ge maakt, zoveel mogelijk beantwoordend aan de wat geromantiseerde werkelijk heid. In een vitrine heeft hy er een viertal stuk voor stuk pronkstukken staan, een hengst, een sloepe, een tjalk en een moderne noordzee-kotter. Ze zijn te koop, dat wel, maar als een koper er de deur mee uitstaat, dan gaat er in het hart van dhr. Drooger een heel erg gevoelig snaartje trillen. Talloze uren besteedt hij aan elk model, met uiterste nauwkeurigheid gaat hij daarbij te werk, zo heeft de sloepe een boot aan boord waarmee de beug werd uitgevaren, er is een kom pas, de kaapstander, de helmstok, geen detail werd verwaarloosd. Het eind product mag er dan ook zijn! Het zien ervan zal vooral bij de ouderen ■weer herinneringen oproepen aan de tijd toen alles nog zoveel gemoedelijker ging, toen een vissersloepe nog opge tuigd was met grootzeilen, met de fok en de kluiver, met tjikkezeüen, het achterzeil en bazaan. Geen scheepsty- pe heeft voor dhr. Drooger nog gehei men, graag heeft hij ons erover verteld en ons in zijn „atelier" ontvangen waar weer een prachtige sloepe op sta pel staat. Die sloep kon wel eens het mooiste werkstuk worden wat ooit uit zijn handen gekomen is! Ze wordt op spanten gebouwd, heeft eiken beplan king, boven een kaarsvlam in de juiste ronding gebogen en op het dek is alle toebehoren al aanwezig. Nooit heeft dhr. Drooger de zee waar van hij hartstochtelijk moet houden bevaren. Toen hij eenmaal de kans kreeg kwam moeder de vrouw in het spel bij wie het kennelijk toch beter toeven was! Mevr. Drooger heeft met de hobby van haar man meegeleefd, in de jaren dat hij er de avonduren aan besteedde en in de afgelopen zeven jaar die hiJ nu i.v.m. zijn gezondheids toestand thuis is. Na de fietstocht die 's middags gemaakt wordt weet ze haar man weer in zijn werkplaatsje. Dhr. Drooger streeft in de vervaardi ging van de modellen naar een per fecte weergave, zijn bouwschema leest hij af van foto's die hij uit tijdschrif ten knipt. Graag geven we een verzoek van dhr. Drooger aan onze lezers door. Graag zal hij gebruik maken van foto's en tekeningen van allerlei oudere sche- Dhr. Drooger toont zijn „vlaggeschip", een tjalk. pen. Ook schriftelijke tips zijn welkom evenals een persoonlijke toelichting van oud schippers en vissers. We hopen dat onze lezers hem aan waardevolle gegevens kunnen helpen. Zijn adres is Generaal Snijderstraat 11 te Nieuwe Tonge. Van links naar rechts staan de (metalen) Noordzeekotter, de tjalk, de sloep en de z.g. „hengst". De voetbalwedstrijd die dinsdagavond te Middelhamis tussen een elftal van de Rijkspolitie en „Flakkee" I werd ge houden en waarvan de opbrengst aan entreegelden aan huize „Sjaloom" ten goede zou komen heeft een netto be drag van f 1224,opgeleverd. Het be drag werd aan de verraste directrice, mej. J. A. Bax overhandigd. Het zal totaal vercommercialiseerde Tour-ge beuren de naam van sportieve prestatie verdient. Gaarne geven wij tenslotte nog de kanttekening door, die het „Nederlands Dagblad" bij het onderhavige geval plaatste: „Dr. Schuring zegt in zijn telegram te spreken, namens de C.H.U. Krach tens welk mandaat doet hij dat? Hij heeft zich onmogelijk van de instem ming van de meerderheid der leden kunnen verzekeren. Het zou ons dan ook niet verwonderen, wanneer de meerderheid der leden evenveel be zwaren tegen Schurings telegram heeft als wij." Tot de in de aanhef van onze brief genoemde ontkerstenings-verschij nselen behoort ook een oppervlakkige aanpas singsmentaliteit. Evenals de opstellers van de Open Brief vrezen wij hiervan de ernstigste gevolgen voor gezin en samenleving. Wij vertrouwen dan ook, dat de gerezen protesten tot bezinning zullen nopen. Het zou ons zeer tot vol doening strekken ingeval in de toe komst voor herhaling van het gesigna leerde gebeuren zou worden gewaakt. Inmiddels tekenen wij met verschul digde hoogachting. Namens het bestuur der Ned. Ver. tot bevordering van de zondagsrust en de zondagshei liging, (w.g.) W. VAN DER ZWAAG. worden besteed aan ontspanningsmate riaal voor de bewoners van het gezins vervangend tehuis. Ruim duizend voetballiefhebbers wa ren dinsdagavond naar het terrein „Concordia" getogen waar de ontmoe ting tussen beide elftallen plaatsvond, Coen Moulijn gaf de aftrap terwijl Piet Roomer scheidsrechter was. De eindstand werd 31 voor de Rijks politie, het elftal van Flakkee dat i.v.m. vakantie nog in haar krachtigste samenstelling speelde moest in de overigens bijzonder vriendschappelijke match de politie de overwinning la ten. De drie doelpunten in het Flak- keese doel, verdedigd door Kees van Dongen werden gemaakt door wmr. W. Ouden Velthuis, het politie-doel werd eenmaal overwonnen door de Flakkeese speler Everaers. De beker werd over handigd aan wmr. van Deventer van de verkeersgroep Leiden. Ook de bewoners van „Sjaloom" hadden langs de lijn plaatsgenomen en hebben de wedstrijd gevolgd. DANKBETUIGING Mej. Bax verzocht ons de volgende dankbetuiging op te nemen: „Mede namens de bewoners van „Sjaloom" danken wij allen die zich voor het doen slagen van de wed strijd hebben ingezet. Het verrassend hoge bedrag zal aan ontspanningsma teriaal voor ons tehuis worden be steed. Inzonderheid danken wij de initiatiefnemer, de heer H. Bisschop, wmr. I te Middelhamis. Het is zeer verheugend uw vriendschap en me demenselijkheid te hebben mogen on dervinden, hierdoor voelen onze „Sja loom" bewoners dat ze in uw gemeen schap volledig geaccepteerd en opge nomen worden." BEZOEKUREN „SJALOOM" Nu de vakantie voorbij is zijn de be- zoekdagen in „Sjaloom" weer vastge steld op de 2e en 4e zaterdagavond van elke maand. De eerstvolgende bezoek- avond is op 10 augustus van 7 tot 9.30 uur. ZANDPAD 32 BODDELHARNIS MIDDELHflRNlS-TEL:Z3Z8 Speciaal in het opmaken van B. V. d. Veer Telefoon 2682 Westdijk 36 MIDDELHARNIS Ouddorp hoog laag Vrijdag 2 aug. 8.13 20.36 1.42 14.16 Zaterdag 3 aug. 9.11 21.42 2.40 15.16 Zondag 4 aug. 10.32 23.06 3.47 16.33 Maandag 5 aug. 11.56 5.14 17.55 Dinsdag 6 aug. 0.31 13.11 6.30 18.58 Te Battenoord valt hoog water plm. 3 kwartier later; in Middelhamis plm. een uuï later dan in Ouddorp. Van zaterdag 3 augustus v.m. 12 uur t.m. maandag 5 augustus v.m. 9 uur Middelhamis-Sommelsdijk: Dienst heeft dokter Wieringa, telef. 2090, Middelhamis. Dirksland-Herkingen-Melissant: Dienst heeft dokter Huisman, telef. 01877-412, Melissant. Flakkee-Oost: Dienst heeft dokter Bouman, tel. 01871-269, Stad aan 't Haringvliet en dokter Kramers, tel. 01873-201, Oolt- gensplaat. DIENST WIJKVERPLEEGSTER Melissant-Dirksland-Herkingen: Van vrijdagavond 6 uur tot maandag ochtend 8 uur Zr. Stolk, tel. 01877-500 b.g.g. 767, Dirksland. Wit-Gele Kruis Achthuizen: Dienst heeft Zr. Veneranda, Achthui zen, Den Bommel, Stad aan 't Haring vliet, tel. 01873-577. ZONDAGSDIENST DIERENARTSEN Dienst heeft dierenarts J. Minder- houd, Lijsterbesweg 65, Middelhamis, tel. 01870-2897. THOLEN Zondagsdienst artsen. Zondag 4 aug. hebben voor de gemeenten Poortvliet, Tholen, Nieuw Vossemeer, St. PhUips- land en Oud Vossemeer dienst dokter Kugel, tel. 01662-400, Poortvliet en dok ter Vermet, tel. 01676-415, Nieuw Vos semeer.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1968 | | pagina 1