Zeebaars van 2150 gram goed voor de 1ste prijs! Volledige uitslag van de 2e Landvarkensfokdag Kon. Onderscheiding voor dhr. C. van der Made Orgelconcert Feike Asina te Serooskerke (W.) Overmoed oorzaak van twee ongelukken met ernstige afloop 40 jaar werkzaam op bedrijf van Fam. Vreeswijk Op internat, hengelconcours: Brand in bunicer te Ouddorp Chr. Ulo Middelharnis nu Prins Mauritsschool Zaterdag wandelmars vanuit Stellendam Waterstanden Dinsdag 30 juli 1968 No. 3707 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Mevr. J. H. Beversiuis- V. d. Wende oud inwoonster Middel- harnis, piotseiing overleden De beer J. van Dam Azn. overleden GEHOORD PBINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX B - MIDDELHARNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk TeL (01870) 2628, na 6 uur 's avonds TéL 2023 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 3,25 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 16 cent per mm. Bij contract speciaal tarieL Basse 1 Dekberen, geboren voor 1-1- 66: la; Barend van A. Akershoek, Oud- rp. ib: Bennie van H. Kieviet, Stad. e prijs: Mendor van C. Arensman ad. Klasse 2 Dekberen, geboren in 1966: la prijs: Loek van J. Tiggelman, de Tonge. Ib: Bram van A. M. Koo- Ouddorp. Klasse 3 Dekberen geboren in 1967: la prijs: Joop van Joh. Korteweg, i. Ib prijs: Cesar van A. Akers- ek Ouddorp. 2b prijs: Marco van A. Koole Ouddorp. 2a prijs: H. Kag- elland, Herkingen. Basse 4 Gedekte Sterzeugen. la: 16464 S van M. Troost Goede- -de. Klasse 5 Gedekte zeugen, geb. voor 1-1966: la prijs: 47732 NB van H. Kieviet, d. Ib 16377Z van M. Troost Goe- reede. Ic prijs: 70072 van H. Kie- et, Sfad. ld prijs: 47735 NB van H. eviet Stad. Ie: 18546 NB van Joli. keiaar Goedereede. 2a: 41734 NB van Kieviet Stad. 2b: 16058 van H. Kie- et, Stad. 2c: 70283 van H. Kieviet, d. 3a: 16364 van H. Kieviet, Stad. 70286 van H. Kieviet, Stad. 3c: I van H. Kieviet, Stad. Klasse 6 Gedekte zeugen, geboren in 66: la: 169W van A. M. Koole Ouddorp. 16979 van A. M. Koole Ouddorp. 12991 van A. Akershoek Ouddorp. 73604 van M. Troost Goedereede. 13364 van Joh. Korteweg, Stad. 2a: 943 NB van H. Kagchelland Herldn- n. 2b: 73606 van M. Troost Goede- 'e. 2c: 12988 Z van A. Akershoek, 73858 van J. Tiggelman Oude Ton- 2e: 73608 van M. Troost, Goederee- ,3a: 13281 Z van J. Tiggelman Oude nge. 3b: 73857 van J. Tiggelman de Tonge. 3e: 87944 NB van H. Kag- elland, Herkingen. 3d: H. Kagchel- d, Herkingen. losse 7 Gedekte zengen, geboren in 7, één keer gebigd: prijs: 76477 van Joh. Korteweg, "d. Ib: 74804 van A. M. Koole, Oud- rp. Ie. 64663 OV. van H. Kieviet, Std. 64670 OV. van H. Kieviet, Stad. 2b: van A. M. Koole, Ouddorp. 2c: 01 van A. M. Koole Ouddorp. 3a: 582 van H. Kagchelland, Herkingen. Eo581 van H. Kagchelland, Herkin- n. 3c: E0580 van H. Kagchelland, rkingen. Iflsse 8 Gedekte opfokzeugen, geb. r 1-12-1967: la: 16131Z van J. Tiggelman Oude ge. Ib: 77239 van Joh. Korteweg, Stad 77237 van Joh. Korteweg, Stad. 2a: 42 van M. Troost, Goedereede. 2b: Kagchelland, Herkingen. 2c: 77245 M. Troost Goedereede. 3a: 76277 T. Tanis, Goedereede. 3b: 16132Z n J. Tiggelman Oude Tonge. 3c: 243 van M. Troost, Goedereede. 3d: 278 van T. Tanis Goedereede. 3e: "34 van Joh. Korteweg, Stad. 3f: van C. Arensman, Stad. 3g: 10690 n C. Arensman, Stad. Klasse 9, Zeugen met biggen, voor de rste keer gebigd: a: 75884 van A. M. Koole Ouddorp. 76467 van M. Troost, Goedereede. 15671 van J. Tiggelman Oude Ton- 2b: 15672 van J. Tiggelman, Oude nge. Klasse 10. Zeugen met biggen, voor tweede of meer 'keren gebigd: la: 74248 van M. Troost, Goederee- 2a: 71782 van C. Arensman, Stad. Klasse U. Groepen van 3 opfokzeug- 'men na 30-ll-'67 en voor 25-5- 'a: 78557, 78558 en 78560 van C. Arens Stad. Ib: 78563, 78564 en 78565 van Arensman, Stad. 2a: 79137, 79138 en 139 van A. M. Koole, Ouddorp. 3a: 63 en 64 van A. M. Koole, Ouddorp. losse 12 BedrijfscoUecties, bestaan- wif 3 zeugen van 1 jaar of ouder: la: H. Kieviet, Stad. Ito: M. Troost, edereede. Ic: A. M. Koole, Ouddorp. H. Kieviet, Stad. 2b: H. Kagchel- d, Herkingen. 2c: H. Kagchelland, rkingen. 'ampioenbeer: CVS^isselbeker van de ago) arend ii23P van A. Akershoek, ddorp. Omschrijving van de jury: ische, lange droge evenredig ge- uwde beer. 'ampioenzeug: (Wisselbeker van de r. voor Bedrijfsvoorlichting) 6464 Sterzeug van M. Troost, Goe- eede. Omschrijving jury: Best ont helde lange bespierde zeug met ruim terstel, "■mpioenzeug met biggen: (Wissel- van de Holl. M. v. Landbouw) 4«8 van M. Troost, Goedereede, 10 mooie biggen. "»n; voor do la's uit elke klassf beschikbaar gesteld door: asse 1 Sportstander van de H. M. J^andbouw voor A. Akershoek, Oud- rp. 'asse 2 Sportstander van W. de ■^K^Colijnsplaat, J. Tiggelman, Oude '5sse 3 Beker van de L.T.B, voor Korteweg Stad a.t. Haringvliet. ^asse4 Asbak van de Fokgroep Land ■ens voor M. Troost, Goedereede. asse 5 Beker van de Caago voor ^eviet, Stati aan 't Haringvliet. 'asse 6 Beker van de Gemeente oereede voor A. M. Koole, Ouddorp. asse 7 Wandbord van U.T. Delfia ■'°n. Korteweg, Stad aan 't Haring vliet. Klasse 8 Wandbord van Gemeente Middelhamis voor J. Tiggelman Oude Tonge. Klasse 9 Sportstander van de CBTB „Flakkee" voor A. M. Koole, Ouddorp. Klasse 10 Beker van de Coöp. Raif- feisenbank voor M. Troost, Goedereede. Klasse 11 Sportstander v.d. CBTB „Goeree" voor C. Arensman, Stad aan 't Haringvliet. KJasse 12 Lauwerkrans v.d. H.M.v.L. „Goeree" voor H. Kieviet, Stad aan 't Haringvliet. Landvarkenfokkers, die zelf geen beer hebben, kunnen deze laten dekken bij: A. Akershoek, Westerweg 4 Ouddorp, Tel. 01878-480. C. Arensman, Molen dijk 77 Stad aan 't Haringvliet, Telef. 01871-279. Woensdagmorgen plm. 11 uur is de 66 jarige mevrouw J. H. Be versluis-v. d. Wende plotseling overleden. Samen met haar man, drs. A. Beversluis, sinds kort gepensio neerd als directeur van de Chr. Kweekschool te Ede, logeerde zij bij haar dochter te Nieuwveen, die gehuwd is met de daar staan de predikant, ds. Gebraad. Kort nadat zij voor een ochtendwande ling van huis waren gegaan kreeg mevr. Beversluis pijn in een arm. Dat kwam wel meer voor en het verdween steeds wanneer ze een tablet innam. Nadat ze even ge rust had stapten ze weer verder waarna ze kort daarop onwel werd en in de armen van haar man die haar in haar val greep overleed. Zaterdag had onder enorm grote belangstelling te Ede de teraardebestelling plaats. Het echtpaar Beversluis, beiden in Middelharnis geboren, v/oon- den geruime tijd in Middelharnis. Dhr. Beversluis was o.m. leraar aan de school met de Bijbel te Sommelsdijk en de Chr. Ulo te Middelharnis. In 1937 verlieten ze Middelharnis waar ze bij velen nog goed be kend zijn. Traditiegetrouw zal Feike Asma op D.V. 8 augustus a.s. een concert geven op het orgel in de Geref. Kerk te Se rooskerke (W.) Op het programma staan de volgende werken: la. Voorspel en koraal Ps. 66. Ib. Or gelkoraal Ps. 25, Jan Zwart. 2. Toccata en Fuga in d moll J. S. Bach. 3a. Larghetto, A. Corelli. 3b. Gavotte, G. Martin. 4. Sonate über den Choral „Wir nun dan Heb en Gott lastt walten, W. Volck- mar. 5. Marche Religieuse, A. Guilmant. 6a. Meditation, J. Callaerts. b. Toccata sympl. nr. V, Ch. M. Wi- dor. 7. Finale, Feike Asma. De nrs. 1 en 4 worden op verzoek gespeeld. Het concert dat des avonds om 8 ur begint, wordt georganiseerd door de Stichting Orgelcentrum te Haarlem. DIRKSLAND Gevondien en verloren voorwerpen. Gevonden: zwart windjack, rechter bromfietswant, bril, groen/zwarte trui, huissleutel, 1 paar damesschoenen; nog 1 paar damesschoenen; rechter wit kinderschoentje; werkjas; ring met 3 sleutels; groene regenbroek; nog een groene regenbroek; groen jack; regen kapje. Verloren: polshorloge merk Lincoln; bruine portemonnee inhoudende een geldsbedrag van plm. f 40,00 en enige foto's; rechterschoen; brü; vakantie bonnen ter waarde van ongeveer f 150,- bruine portemonnee met rits; polshor loge merk Junghans; groen/gele gum milaars; polshorloge merk Pontiak. Inlichtingen omtrent bovengenoemde voorwerpen bij de Rijksplitie te Dirks- land. Voorstraat 17, ingang Nieuwstr., tel. 01877-736. OUDE TONGE H. Doop. Op 11 aug. a.S/ is er gele genheid tot toediening van de H. Doop in de Ned. Herv. Kerk. Aangifte graag vor 4 aug. toij uw wijkouderling of aan de pastorie. Kerkelijke huwelijksbevestiging. Voor de vijfde maal dit jaar heeft een toruidspaar de wens te kermen gegeven, Gods zegen te vragen over hun huwelijk. Het betreft Franciscus Lambertus Metzger (uit SUkkerveer) en Maartje M. Moret (a.to. m.s. „Corma"). Op hun verzoek zal het huwelijk wor den toevestigd en ingezegend door ds. J. de Vos, uit Katwijk aan Zee, op vrijdag 9 aug. a.s. Meisje en man kregen onherstelbaar letsel Jeugdige overmoed is de oorzaak ge- weest van twee ernstige ongelukken die in het afgelopen week-end in Oud dorp plaats vonden. Twee mensen wer den ernstig gewond, de toestand van een van h^en is zorgwekkend. Een 23- jarig meisje uit Herkingen zal een oog moeten missen, het is niet zeker of het andere oog kan worden behouden. Vrijdagnacht reed mej. A. C. van Strien, uit Herkingen (kapster te Oude Tonge) die samen met haar zusje in Ouddorp kampeerde met de 21-jarige F. G. Koese uit Middelhamis vanaf de Oosterweg, richting strand. Op het smalle gedeelte moest hij met zijn wa gen met vrij hoge snelheid voor enkele voetgangers uitwijken. De wagen kwam daarbij met de linkerwielen in de berm en botste daarna tegen een betonnen paal. De wagen werd daarbij zwaar beschadigd, mej. van Strien moet met haar hoofd tegen de raamsponning zijn geslagen. Zeker een oog zal zij moeten missen. Ze is in het oogziekenhuis te Rotterdam voor behandeling opgeno men. Het rijbewijs van de jongeman die alcohol had gebruikt, werd inge trokken. Man met zware motor aangereden De plm. 40-jarige heer J, M. v. d. Meide te Rotterdam, met vakantie in het zomerhuis „Sonnevanck" voor hotel Kloppers, werd zondagmiddag door een BMW aangereden. Dhr. v. d. Meide werd in zorgwekkende toestand in het ziekenhuis opgenomen waar voor zijn leven wordt gevreesd. Wanneer hij her stelt zal zijn rechterbeen moeten wor den geamputeerd. Het linkerbeen werd op enkele plaatsen gebroken. De 19-jarige motorrijder L. L. "C. v. Reeuwijk uit Rotterdam was met de jongeman C. Westdljk als duopassagier aan het show-rijden op de smalle Oude Nieuwlandse Langeweg. Hij was de va kantiewoning al meerdere malen met een gevaarlijke hoge snelheid voorbij gereden waarop dhr. v. d. Meide door het gedrag getergd naar de weg Uep om de motorrijder tot kalmte te manen. Daarbij werd hij aangereden i De juiste toedracht is moeilijk te, ach terhalen, de motor heeft op plm, 1.25 uit "de toerm van de weg een remspoor getrokken. Zelf liep de motorrijder een ernstige kaakfractuur' op waarvoor hij in Rotterdam een specialistische behan deling zal moeten ondergaan. De duo- passagier liep geen letsel op. OOLTGENSPLAAT In het ziekenhuis „Bethesda" te Dirksland overleed zondagavond op de leeftijd van 63 jaar, de heer Jan van Dam Azn. Als garagehouder-monteur van het bekende bedrijf aan het eind van het Weespad te Ooltgensplaat ge noot de overledene een grote bekend heid. Wegens zijn gezondheid werd hij genoopt zijn zaak enkele jaren ge leden over te doen aan de fa. Van der Sluijs te Den Bommel, die het op de zelfde voet voortzette en het bedrijf nog meer uitbreidde. De heer Van Dam was gedurende 37 jaren op-en-top-brandweerman. Toen in 1928 de eerste motorspuit te Ooltgensplaat arriveerde werd hij bij het Vrijwillige brandweercorps be noemd als tweede chauffeur en pomp bediende. Na het overlijden van de heer C. van Maastricht en het vertrek van de heer C. Breeman naar Rotter dam werd hij aangesteld als eerste chauffeur-pompbediende. De heer Van Dam zorgde dat het materiaal steeds prima in orde was. Bij het verplichte aftreden op 60-jarige leeftijd (in 1965) werd hij benoemd tot erelid, terwijl aan de heer Van Dam bij zijn 30-jarig jubileum de medaille voor trouwe dienst van de brandweer werd uitge reikt. Ondanks zijn afscheid als pa- raat-lid bleef de heer Van Dam nog trouw iedere vrijdagavond de cursus samenkomsten in de kazerne bezoeken. Hij kon moeilijk van het torandweerwe- zen scheiden; wat getuigd van een in tense belangstelling. Zondagavond werd de heer Van Dam voor een spoedgeval (hij was hartpa tiënt en had een aanval van nier steen) naar het ziekenhuis te Dirksland vervoerd, waar hij kort na aankomst overleed. Donderdag 1 aug. a.s. des nam. 2 uur zal op de Nieuwe Be graafplaats te Ooltgensplaat de teraar debestelling plaats hebben. Kerkdienst verzet. Wegens het lei den van een begrafenis kan ds, J. v. d. Poel uit Ede heden dinsdagavond niet voor de Oud Ger. Gemeente te Ooltgensplaat voorgaan. De dient is ver zet naar a.s. vrijdag 2 aug. des nam. 7.15 uur. OUDDORP Auto's botsten. Gistermiddag had op de kruising Dijkstelweg-Dirkdoens- weg een botsing tussen twee perso nenauto's plaats. Mej. A. J. Breen uit Middelharnis liep daarbij een lichte hersenschudding op. Aan de auto waar in zij meereed, van dhr. C. Gebuis te Vlissingen, werd door dhr. A. J. C. Kiel te Zwijndrecht geen voorrang verleend. Beide wagens liepen flinke schade op. Veertig jaar van noeste arbeid op het landbouwbedrijf van de fam. Vreeswijk te Battenoord heeft dhr. Cor. v. d. Made te Nieuwe Tonge, vrijdagmiddag met de bronzen eremedaille in de Orde van Oranje Nassau beloond gezien. Het was burgemeester Joh. van Es van Middel harnis die de thans 68 jarige jubilaris de Onderscheiding opspeldde, ten huize van de huidige werkgever, dhr. J. M. Vrees- wqk die het bedryf van zijn vader, dhr. I. Vreeswijk overnam. „Een gunstig aspect" vond burg. van Es het feit dat dhr. v. d. Made zijn eigen omgeving zo lang is trouw ge bleven. Hij begreep dat dhr. v. d. Made die de dijk die naar de tooerderij voert talloze malen heeft gelopen en gefietst steeds "weer met zijn eigen gedachten en ongetwijfeld met huiselijke zorgen is bezig geweest, waarom hij over de af gelopen veertig jaar wel een boek zou kunnen schrijven. Ook de veranderingen die op de boerderij hebtoen plaats gehad werden door de tourgemeester gememo reerd. „Eerst was u paardenknecht. sinds vele jaren zult u meer op de trek ker hetotoen gezeten dan paarden toij de teugels gehouden". De gelukwens die tourg. van Es daarop aanbood gold zowel werknemer als werkgever omdat uit het 40 jarig dienstverband voortvloeit dat er een wederzijdse goede verstandhouding heeft bestaan. Daarop maakte dhr. v. Es het Kon. besluit van de toekenning van de ere-medaille bekend, hij hoopte dat het randschrift „God zij met ons" ook aan de heer en mevrouw v. d. Made bewaarheid zal worden. Geschenken. Van zijn patroon, dhr. J. M. Vreeswijk mocht de jutoilaris naast goede woorden een prachtige radio-grammofooncomtoi- natie in ontvangst nemen. Mevr. Vrees wijk bood mevr. v. d. Made een elec- trisch koffiezet-apparaat aan. Ook de collega werknemers lieten zich niet on betuigd, zij boden hun collega een ge schenk en mevr. v. d. Made bloemen aan. De 150 deelnemers aan het internatio naal hengelconcours, uitgeschreven door de hengelver. „Stellendam" hebben za terdagmiddag niet veel bovenmaatse vis op het droge gebracht. De vang sten waren zeer gering, gemiddeld vin gen elke vier deelnemers één boven maatse vis. Al gauw na de start werd duidelijk wie de winnaar van de eerste prijs, een kostbare afwasmachine, zou wor den. Het was de heer J. Toledo uit Oostvoorne die een 56 cm lange zee baars naar boven haalde. Het beest woog maar liefst 2150 gram! Terwijl hij zijn hengel geen moment uit het oog verloor vertelde dhr. Toledo aan vankelijk minder gesteld op de grote belangstelling die zijn vangst genoot dat hij wel meer in de hoofdprijzen zit, hij is een geroutineerd hengelaar die ziJn favoriete sport al een zestal ja ren nabij Battenoord beoefent. De winnaar, dhr. Toledo uit Oost voorne toont zijn vangst. Zijn hen gel houdt hij intussen goed beet! Al waren de vangsten gering, voor het bestuur van „Stellendam" was de in vergelijk met vorig jaar weer geste gen deelname een stimulans om met de organisatie van dergelijke wedstrijden voort te gaan. O.m. worden er jaar lijks 6 clubwedstrijden gehouden, 2 wedstrijden, in samenwerking met de andere eüandelijke hengelsportvereni gingen voor het kampioenschap van Flakkee, vier wedstrijden in federatief verband en een internationaal con cours. De hengelver. „Stellendam" is aangesloten bij de „Deltafederatie", voor haar leden heeft zij dan ook kaar ten beschikbaar gesteld die voor de somma van f 1,50 de houder het recht geven in het hele Deltagebied te vis sen. BELIJDEN IS UITKOMEN VOOR DE WAARHEID „Het belijden is uitkomen voor de waarheid op het punt, waar de tijd bezwaar heeft en waar het belijden met lijden vergezeld is. De aard van de tijd wijst het belijdjen aan, dat in dat tijdsgewricht de gelovigen voegt. Altijd één waarheid is er, wier belijdenis, ter wijl men de ganse waarheid vasthoudt, speciaal belang heeft. En ten aanzien van die waarheid is plichtsbetrachting en moedbetoon aan de orde van de dag." GROEN VAN PRINSTERER Gisteravond plm. half elf werd de brandweer gealarmeerd voor een brandje dat in een oorlogssouvenir, een bunker op het z.g. „Lombok" was uit gebroken. In de bunker, die nog dienst heeft gedaan t.b.v. de B.B. waren nog wat bedden en houten tafels achterge bleven. De torandweer toluste de torand met emmers zand teneinde een uit breiding daarvan naar de duinen te voorkomen. Een uurtje hadden ze daar voor nodig. Voor de brandweerwagen was er door de grote toeloop van het publiek weer geen doorkomen aan. Een ander brandmeldingssysteem waarover in de gemeenteraad al is gesproken kan daarin verandering brengen. De Chr. ulo te Middelharnis, straks i.v.m. het inwerking treden van de mammoethwet de M.A.V.O., is kort ge leden verrijkt met de naam „Prins Mauritsschool voor MAVO". Via de Commissaris der Koningin werd aan de Koninklijke familie toestemming gevraagd deze naam te mogen dra gen. -O- NIEUWE TONGE Kerknieuws. Woensdagavond half acht hoopt voor de Ger. Gem. alhier voor te gaan ds. Hoogerland van Wer kendam. Om 2.00 uur zaterdagmiddag start bij het ver. gebouw „'t Haegse Huus" te Stellendam de jaarlijkse wandelmars. Aanmeldingen tot deelname kunnen o.m. telefonisch worden gedaan aan nr 01879-285. De tocht voert o.m. langs de Deltahaven. ■5SSv3S!SvS!SSSï5SSS!SK5S:SSSS!SS!S5 Dokter Wieringa is in zijn schaarse vrije tijd een verwoed zeiler. In zijn nu voorbij vakan tie voer hij met zijn jacht naar Denemarken om zelf vandaar per vliegtuig terug te komen. Ande ren, waarbij zijn zoon, brachten zijn jacht naar Middelhamis. Pech kregen ze pas in het Goe- reese Gat waar ze het roer ver loren. Het werd op sleeptouw meegenomen. Ter besturing van het jacht werdde loopplank gebruikt! HERKINGEN Oud-inwoner overleden. Onze vroe gere dorpsgenoot de heer W. de Geus Hz., wonende te Begheim (Duitsland) is na een langdurige ziekte j.l. woensdag 24 juli in een ziekenhuis te Bonn in de leeftijd van 58 jaar en 7 maanden al daar overleden. J,l. zaterdag heeft de teraardebestelling plaats gehad en heb ben zijn broers hem de laats.te eer be wezen. Voor de oude vader is het een gevoelige slag. Ouddorp hoog laag hoog laag 6.02 11.36 18.26 6.41 0.02 19.03 12.23 7.26 0.48 19.49 13,16 8.13 1.42 20.36 14.16 Te Battenoord valt hoog water plm. 3 kwartier later; in Middelhamis plm. een uur later dan in Ouddorp. Ouddorp Dinsdag 30 juli Woensdag 31 juli Donderdag 1 aug. Vrijdag 2 aug.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1968 | | pagina 1