Ouddorp genoot van concours-hïppique De mosselen smaakten weer goed in Bru oet Amerika fietnam pgeven René Rakier speelt Bachprogramma Opper G. Krijnsen Plaatselijk nieuws Geslaagden bij de P.B.N.fl. Morgen, woensdag Landvarkensfokdag Orgelconcert te Middelharnis 'k Oranjeruiters gaven pracht demonstratie Waterstanden Mosselseizoen j.l. vrijdag geopend Dinsdag 23 juli 1968 No. 3705 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijra tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond nieuwe groepscomman dant Middelharnis Veillngberlchten Boekbespreking PRINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Bedactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk TeL (01870) 26 28, na 6 uur 's avonds TéL 2025 —i Giro 167830 ABONNEMENTSPRIJS 3,25 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 16 cent per mm. Bij contract speciaal tarlel Het is niet te ontkennen, dat er over- ter wereld, ook in ons land, steeds eer stemmen opgaan, die aandringen p een terugtrekken van de Amerikaan- e troepen uit Zuid-Vietnam. Het zijn literaard in de eerste plaats communis- sche en soortgelijke geluiden, die in at koor meedoen. Hiervan kan men Heen zeggen, dat dit niet meer dan ogisch is. Maar ook in andere kringen taat men op het standpunt, dat de 'ietnamese oorlog ten koste van alles, us ook van het prestige van Amerika, eëindigd moet worden. We denken dan Uereerst aan pacifistisch gezinde groe- en, waartoe we ook de Wereldraad van "erken wel kunnen rekenen. Anderen ezien liet conflict heel nuchter en me en te moeten constateren, dat de Ame- "anen ondanks hun enorme strijd- acht uiteindelijk deze oorlog niet kun- en winnen en er daarom goed aan zul- -n doen zich uit Zuidoost-Azië terug te ekken. Met andere woorden: Amerika 1 genoegen moeten nemen met een ederlaag als het niet economisch en fi- ancieel te gronde wil gaan. Nu is het nog lang niet zover, dat het •nerikaanse volk en zijn volksverte- enwoordiging in meerderheid daarop ij president Johnson aandringen. Er is leurstelling en ongeduld; de verlie- n aan mensenlevens worden steeds -ter en deze oorlog verslindt milj ar en zonder dat er zicht is op een over- 'nning. Toch is er nog niet een over- eersend verlangen om het bijltje erbij eer te leggen. Het is immers een af- huwelijk dilemma, waarvoor de Ame- 'aanse regering zich gesteld ziet: ener- 'ds een eindeloze oorlog met steeds -aardere offers en anderzijds een "ijsgeven van heel Zuidoost-Azië aan e machten Van het communisme. Men "1 daarom met zijn kritiek op presi- -nt Johnson zeer gereserveerd moeten 'n. Momenteel zijn er nog geen tekenen, e erop wijzen, dat de Amerikaanse gering Vietnam zal opgeven. De strijd ordt wel steeds zwaarder en moeilij- "r. Eigenlijke fronten schijnen er niet ns meer te zijn. Men krijgt de indruk, t de Vietcong overal zo geïnfiltreerd dat men slechts van een guerrilla- rlog kan spreken. De Amerikanen -bben thans een half miljoen man in 'etnam; de verliezen aan doden en wonden worden steeds groter. De idvietnamezen hebben meer dan 700. O man in de oorlog. Zuid-Korea heeft n leger van 45.000 man gestuurd en rder zijn er nog kleine contingenten n de Filippijnen, Australië, Nieuw- beland en Thailand. En desondanks ordt de situatie voor de Amerikanen "eds bedenkelijker. Men behoeft geen profeet te zijn om kunnen voorspellen, welke gevolgen n aftocht van de Amerikanen voor idoost-Azië zou hebben. Niet alleen -tsji-Min zou in een minimum van d heel Vietnam in zijn bezit hebben de Chinese leider Mao-tse-Toeng, die hter de schermen de strijd tegen de 'erikanen steunt, zou dan misschien staat zijn, de nu dreigende chaos in n land de baas te worden. Het is orts niet aan twijfel onderhevig, dat een rode overwinning geheel Zuid- 6t-Azië onder communistisch Chinese loed zou komen te staan. Daarvoor nog niet eens een militaire verove- g nodig zijn, maar de druk op de 'delijke landen vanuit Peking zou zo rk worden, dat deze uit zelfbehoud een vergelijk met Rood-China zou- n moeten komen. ^v dreigt dus in Vietnam een onme- 'jk gevaar. De Amerikanen offerenj ar niet voor niets duizenden mensen- yens en miljarden dollars. Het gaat ar niet alleen om de vrijheid van ige tientallen miljoenen Vietnamezen, ar om die van honderden miljoenen Jgers van de Zuidoostaziatische lan- Dat beseffen deze landen zeer goed. rschillende ervan hebben voorheen anti-Amerikaanse politiek gevoerd, ar de laatste tijd wenden ze zich tot ashington en smeken om garanties or de veiligheid van hun landen. Dat cd de premier van Singapore Lee ean Yew, die van president Johnson verzekering kreeg, dat zowel Singa- re als de rest van Zuidoost-Azië op Verenigde Staten konden rekenen, k India, dat tot voor enkele jaren een n-Amerikaanse koers volgde, laat de -tste tijd blijken, dat het zijn veilig- M graag door de V.S. zou zien ge- arborgd. De Chinese inval in India 1 1962 heeft de Indiërs de ogen geo- ra voor het grote gevaar. De Indiase -ers zouden niet graag een commu- ^'^che overwinning in Vietnam zien. huidige regering van Indonesië, die Is men weet sterk anti-communls- n 'S, vertrouwt er eveneens op, dat macht van Amerika de Chinezen in wang zal houden. Hetzelfde geldt r de Filippijnen, Thailand en Zuid- Ka. Zelfs in de landen waar men i kritiek heeft op de Amerikaanse logvoering zou men niet graag zien, de V.S. zich geheel uit Azië zou te-, rekken. ïet is zelfs zo, dat de Verenigde Sta- na de Tweede Wereldoorlog een "ne verantwoordelijkheid op zich omen hebben voor deze Oost-Azia- ne volken. De Amerikaanse regering it defensie-verdragen gesloten met Q-Korea, Japan, Nationalistisch Chi- .U;ormosa), de Filippijnen, Australië «leuw Zeeland. Deze landen hebben Amerika de belofte, dat zij zullen aen verdedigd tegen een aanval van Communistisch-China. Deze verdediging wordt thans in eerste linie gerealiseerd in Zuid-Vietnam. Er zijn nu al een aantal weken in Parijs besprekingen aan de gang tussen Noordvietnamese en Amerikaanse di plomaten. Men is echter nog geen stap verder gekomen. Voor president John son met name is deze situatie hoogst on aangenaam. Hij draagt tenslotte de hoogste verantwoordelijkheid voor de Amerikaanse politiek. We kunnen ge rust aannemen, dat het Amerikaanse volk als geheel graag van deze oorlog af zou willen, vooral nuhij vrijwel uit zichtloos en eindeloos geworden is, maar wat is het alternatief? Indien de Ame rikanen zich terugtrekken, is Zuid-Viet nam onherroepelijk aan het communis me prijsgegeven. Dat zou zelfs ook al gebeuren wanneer Amerika via onder handelingen erin zou toestemmen, dat er in Z.-Vietnam een gemengde regering, dus met de Vietcong erin vertegenwoor digd, tot stand zou komen. Zulk een bewind zou in korte tijd geheel door de communisten worden beheerst. Van welke kant men de situatie ook bekijkt, aan alle zijden schijnt een bevredigen de oplossing uitgesloten. Door de enor me wapenhulp van de Sovjet-Unie over vorig jaar voor een miljard kan Noord-Vietnam blijven vechten. En er zijn geen tekenen die erop wijzen, dat de strijdlust daar vermindert. We kunnen dus als Nederlanders wel rustig zeggen, dat het hoog nodig is dat de Amerikanen blijven doorvechten tot de communisten verslagen zijn, maar de kosten daarvan kunnen te zwaar worden. Ook de economische en finan ciële gevolgen gaan een steeds grotere rol spelen. We wagen ons niet aan voor spellingen. Men kan slechts de hoop uitspreken, dat de opmars van het com munisme in Zuidoost-Azië kan worden tegengehouden. In ieder geval zal elke weldenkende Europeaan de Verenigde Staten dankbaar moeten zijn, dat dit land in het Verre Oosten voor ons allen het spits afbijt. D.V. zaterdag 27 juli a.s. wordt er in de Ned. Herv. Kerk te Middelharnis een orgelconcert gegeven door de Haagse organist René Rakier. Daar op bovengenoemde datum de sterfdag wordt herdacht van Joh. Seb. Bach, zal de concertgever een Bach programma spelen. Het programma vermeldt o.a. de bekende Passacaglia en Fuga; Preludium en Fuga in a; de tweede Trio-sonate, en verschillende orgelkoralen. Voor Bach-liefhebbers een mooi programma. Aanvang 8 uur. Pro gramma's aan de kerk verkrijgbaar. MIDDELHARNIS Gistermorgen maandag is Op perwachtmeester G. Krijnsen geïnstal leerd als groepscommandant van de Rijkspolitie, als opvolger van de onlangs vertrokken adjudant de Roode. Opper- wmr. Krijnsen komt van Kapelle (Zld.) waar hij sinds 1 april 1964 postcomman- dant was. Geboren in 1917 in het Zeeuwse Waarde ging hij in 1937 in mi litaire dienst om tot sergeant te worden opgeleid. Na de oorlog werd hij als wachtmeester I bij de politie te Baren- drecht ingedeeld. In de dertien jaar die hij daar stond deed hij maar liefst drie jaar dienst als militair in Indonesië. Op 1 mei 1958 werd hij bevorderd tot op- perwmr. en werd postcommandant te Rilland-Bath. Op 1 april volgde de aan stelling tot postcommandant van Kapel- le-Biezelinge waarna hij per 1 juli j.l. werd bevorderd tot adjudant. MIDDELHARNIS Gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden: leren bal; wit kinderschoen tje en sleuterhanger; dop van benzine tank; zwarte herenfiets merk Simplex; chroom dameshorloge met schakelband je; bril met etui; zwarte regenbroek; leesboekje „~Op Stap"; ring met 5 sleu tels; schakel van rupsband; badlaken en ondergoed; zwarte portemonnee; wit Angorapoesje; wit kindermutsje; zonne bril met lichtbruin montuur; 1 bank biljet van f 25,zonnebril; grijs kleu- terschoentje; sigarenpijpje. Verloren: blauwe valhelm; bruinieren portemonnee; beige jongens jack; don kerblauwe step; bruine damesporte monnee; ring met sleutels; bruine da mesportemonnee; ketting met 3 bedel tjes; herenfiets merk Invecta; groen meisjesjack met capuchon; herenfiets merk Gazelle; blauwe step met crème spatborden ;dameshorloge merk Mo- ritz; bruine portemonnee; zwembroek blauw met gele band; bruine porte monnee; blauw jongens jack; verz.plaat- je bromfiets; ijzeren katrol; ring met 5 sleutels; pakje met inhoud kunstgebit; wit kinderschoentje; sleutelhanger met 2 sleutels; groene damesfiets merk Ba- tavus; herenportemonnee met inhoud; boodschappentas met inhoud; 3 kana ries; zilveren rammelaar. Inlichtingen omtrent vorenstaande voorwerpen zijn te verkrijgen op het Groepsbureau der Rijkspolitie te Mid delharnis, Hoflaan 52, tel. 01870-2444, dagelijks van 9.00 tot 18.00 uur. OUDDORP Kerkdienst. A.s. woensdagavond om 7.30 uur hoopt voor de Geref. Gemeente alhier voor te gaan Ds. M. Heerschap uit Ontario (Canada). Het moge dan zo zyn dat ook in Oud dorp het paard plaats heeft moeten maken voor de tractor, zeker is het dat het edele ros dat er vroeger zo'n ver trouwde verschijning was daar nog graag wordt gezien. Dat bleek duidelijk op het concours-hippique, verzorgd door de „Oranjeruiters" uit Wlllemstad- Fijnaart op uitnodiging van de V.V.V.- recreatieconunissie. Met een twaalftal fiere paarden en ruiters waaronder jeugdige! werd door deze rijvereni- glng een staaltje van hun kumien weg gegeven. De Ouddorpse schurvelingen leenden zich uitstekend als tribunes. De opening werd 's middags verricht door dhr. J. Komtebedde als voorzitter van de V.V.V. te Ouddorp. „Jammer dat elk evenement dat deze zomer in onze gemeente gehouden wordt in het water schijnt te moeten vallen", betreurde dhr. Komtebedde, hen, die de regenbuien trotseerden en dat waren er vele honderden hartelijk verwelkomend. De Oranjeruiters oogstten al direct succes met het clovra-nummer, de ca- roussels en de voltige die daarna wer den opgevoerd spraken de paardenlief- De winnaar, dhr. Mulder, tijdens een -fraaie sprong. hebbers des te meer aan. Het hoogte punt vormde ongetwijfeld de spring- wedstrijd. Daarbij werden hoogtes be haald van 1.40 meter bij een breedte van 1.60 meter wat voor een amateur vereniging als de Oranjeruiters een prestatie van formaat is. Nadat dhr. J. Munters ten laatste als enige alle hin dernissen van het steeds verzwaarde parcours had genomen, daarin dicht ge ëvenaard door dhr. Sneep, werd hij tot winnaar uitgeroepen. Ouddorp heeft daarmee een prachtige middag gehad waarvan, en eigen bur gers en vele vakantiegangers volop ge noten hebben. Een bijzonder sympathie ke geste van de Oranjeruiters was de opbrengst van de gehouden wedden in de vorm van een loterij aan een goed doel beschikbaar te stellen. Dhr. Kom tebedde was daarvoor het Ouddorpse Roode-Kruis aan waarna aan de com mandant een bedrag van 185,kon worden overhandigd. DIRKSLAND Auto uit de bocht op Dirkslandsedijk. Zaterdagmiddag is dhr. A. Vroeginde- weij te Dordrecht, schoonzoon van de schrijver Cor van den Tol. nabij de watertoren te Dirksland uit de bocht geraakt. De wagen schampte een boom en kwam op de kop in de diepe sloot terecht. Dhr. Vroegindeweij die alleen in de wagen zat kwam er met een nat pak en grote schrik af. De wagen werd zwaar beschadigd. DIRKSLAND Duivensport wedvlucht vanaf Vil voorde, voor jonge duiven 97 km, 470 duiven 9.30 uur gelost. Eerste duif 10.40 laatste duif 11.30 uur. KL Wolfert 1-26-27-67-68-74; Comb, de Jong-Leune 2-11-16-57; J. Roodzand 3- 5-9-10-33-34-61; Joh. Doorn 4-6-20—21 24-25-28-42-51-52-59-69; C A. Kort 7-8; W. Nieuwland 12-13-22-35-36-60; J. Hoekman 14-65-71; M. Nagtegaal 15-29- 48-75; A. Mans 17-37-40-49; D. Hameete 18-32-43-55-72; Joh. Wolfert 19-53-54; Comb. Groef-Knops 23-30-38-62-63; L. Arensman 31; B. Doom 39-47-50; C. Vermeulen 41-73; Comb. Kasteleijn - Kamp 44-45-46-56-66; A. de Vogel 58; B. Leidens 64; A. v. Alfhen 70. Duivensport, wedvlucht vanaf St. De- nis 74 duiven 338 km. Comb. Groef-Knops 1-9-17; J. Rood zand 2-3-15-16; L. Arensman 4-19; B. Leidens 5; C. A. Cort 6-7; KI. Wolfert 8; Comb. Kasteleijn-Kamp 10-12-18; C. Nagtegaal 11; Joh. Wolfert 13-14; OUDDORP Bejaarden Reisclub Ouddorp. Wij ho pen op donderdag 15 augustus a.s. ons jaarlijkse reisje te maken. Op veler ver zoek gaan we dit jaar richting Arnhem, Nijmegen enz. enz. verder blijft het een verrassing! Reissom, alles inbegrepen (toegangs bewijzen, consumptie's, diner enz.) 20,Ieder boven de 65 jaar hartelijk welkom! Voor 1 augustus moet U zich wel opgegeven hebben aan één van on derstaande adressen, liefst per briefje terwijl de reissom gelijktijdig voldaan moet worden: Bij: dhr. A. Hoek, Mid delweg 1; dhr. D. Spee, Hazersweg 12; Zr. E. V. d. Starre, Wilhelminaweg 19. Auto - puzzelriit. Donderdagavond wordt vanuit Ouddorp een auto-puzzel- rit gehouden. De start is op het par keerterrein aan de Molenblok om 18.30 uur. Deename kost 3,Er wacht de winnaar een wisselbeker! Nationaal hengelconcours: Zaterdag a.s. wordt aan de Zuiddijk nabij Stel- lendam een nationaal hengelconcours gehouden. Het gebruik van alle aassoor ten is toegestaan, behalve kunstaas en zachte krab. Aanvang 3.00 uur. OOLTGENSPLAAT Welpen op kamp. Verleden week dinsdag t.m. zaterdag hielden de wel pen van de „L. Bazarquegroep" hun jaarlijkse zomerkamp. Dit jaar bivak keerden ze o.l.v. de welpenleidsters Cor- rie Troost en Jannie Neels, zwenüeraar Henk van Beek (Rotterdam) en vaan drig Adrie Both in een groepshuis van de Bredase Pels Ryckersgroep in het Mastbos. Ter assistentie van de leiding gingen 3 verkenners en de senior ver kenner Ad Korteweg mee. Het programma was zeer gevarieerd: men hield o.a. een vossenjacht, een rim- boetocht en sportwedstrijden. In het zwembad Prinsenpiassen werd ge zwommen. De leiding kan op een ge slaagde kampweek terugzien, en zegt vanaf deze plaats dank aan allen die aan het slagen van dit kamp hebben meegewerkt, in het. bijzonder aan de voor vervoer zorgende ouders. Helaas komen de verkenners en in het bijzonder de welpenhorde nog steeds leiding tekort. Degene dié belangstelling voor dit veelzijdige jeugdwerk heeft wordt vriendelijk verzocht contact op te nemen met dhr. C. W. J. Geerts, Wees pad 35 te Ooltgensplaat. Tel. (01873) 214. Bij de P.B.N.A. zijn de volgende Flakkeeërs geslaagd; A. R. de Hoop, Stelléiidam, Bouw calculator; E. Driesse te Middelharnis, Cultuurtechnisch uitvoerder (deel 1); J. Campfens Middelharnis, Elektrotech nisch Tekenaar (Sterkstroom); A. Kamp Oude Tonge, Cultuurtechnisch uitvoer der (deel 1); J. A. Brandes Middelhar nis, Hoger Elektronicus (deel 1); J. D. Wijnhoff Oude Tonge, Bouwkundig op zichter tekenaar (deel 1). CoöP. TtriNBOUWVEILING DER Z.H.E. Afd. MIDDELHARNIS AardappelveilLng maandag 22 juli. Eigenheimer 12,20 - 14,40; Bintje 12,50 - 14,10; Bintje grof 25,30 - 28,80; Doré 13,------14,10; Lekker- lander 10,- 11,Lekkerlander grof 24,50; Voer 2,20; Aanvoer 60.000 kg. De grote drukte van vrijdagmorgen in het anders zo rustige Bruinisse deden na de komst van de mosselkoningin, dhr. Stoffel Jumelet uitroepen: „Heel Zee land is hier vertegenwoordigd...!" Namen die in het Bruse bevolkingsre gister nooit zijn voorgekomen werden nu veelvuldig genoemd en iedereen stond er versteld van dat het ergens zo druk kan zijn! Het gebeurt dan ook niet elke dag, nog niet eens elk jaar dat een mosselkoningin per helicopter arriveert, wel vergemakkelijkte die luchtreis haar het constateren dat er boven Bru zowel leterlijk als figuurlijk donkere wolken hangen. Ineke Jumelet, de knappe doch ter van de mosselkweker Jan Jumelet, in haar dagelijkse bezigheden tandarts assistente, heeft haar rol glansrijk ver vuld. Duizenden en duizenden keken 's mor gens met lange halzen de lucht af op zoek naar de helicopter die de mossel koningin zachtjes aan de grond zou zet ten. Schout en schepenen, in het hoge gezelschap van de commissaris der Ko ningin, wachtten op het havenplateau H.M. de Mosselkoningin op, waarna ze na op het podium Bruinisse en de mos selvissers een hart onder de riem te hebben gestoken de eerste mosselen in het nieuwe seizoen consumeerde. Ouddorp hoog laag Dinsdag 23 juli 1.30 7.25 13.59 19.46 Woensdag 24 juli 2.16 8.03 14.40 20.23 Donderdag 25 juli 2.55 8.39 15.21 20.58 Vrijdag 26 juli 3.35 9.12 16.01 21.34 Te Battenoord valt hoog water plm. 3 kwartier later; in Middelharnis plm. een uur later dan in Ouddorp. De mosselkoningin proeft de vers gevangen mosselen. „Hulde, huldevoor zo'n ont vangst en voor al het werk dat u in Bru hebt gedaan" riep de Koningin de bevolking, de broederschappen en de vissersvereniging toe. Ze zag in de moeilijkheden die zij aanwezig wist als lichtpunt dat de schaderegeling voor de vissers die zullen worden gedupeerd dit jaar door de Kamer zal worden be handeld. „Zet de schouders onder de plannen om van Bruinisse een recreatie oord te maken, houdt goede moed, houdt het roer in eigen hand en ga zo een goe de toekomst tegemoet!" zo hoopte de mosselkoningin. Treffende uitspraken werden ook ge daan op de mosselmaaltijd, georgani seerd door de Vissersver. Zevibel. De voorz., dhr. Lockefeer begroette op die reunie van Zevibel-leden een groot aan tal gasten, o.m. dhr. v. d. Pijl, lid van Ged. Staten van Zeeland en Ir. Tienstra, directeur der Visserijen die zo wist dhr. Lockefeer goed op de hoogte is van de moeilijkheden van de Zeuwse visserij Het liet aan duidelijkheid weinig te wensen over toen dhr. Locke feer zei: „Veelal moet je de overheids- mensen eerst leren waar het om gaat om daarna te moeten luisteren of ze het geleerde begrepen hebben. Spreker bracht hulde aan de gemeenschap van Bruinisse voor de gedemonstreerde een heid en samenwerking. Aan de vlootschouw die op deze mos selmaaltijd volgde namen zo'n zestig mosselkotters deel, stuk voor stuk vol gepakt met mensen die graag de sen satie van de schouw wilden meemaken. Honderden moesten worden teleurge steld omdat voor hen geen plaats meer was. Dat ondanks de mededeling via de luidspreker dat volgens het plaatselijke gerucht er nog een paar „redelijk wa terdichte" schepen bij waren. Velen hebben op de Grevelingen de pure fris se lucht ingeademd die ze in hun eigen, woonplaats veeal moeten missen. Mis schien zijn zij voor Bruinisse dat zich immers op de recreatie gaat toeleggen gewonnen! Met enige trots had burgemeester v. d. Linde 's morgens tijdens de ontvangst van de genodigden verteld dat het ge meentebestuur opdracht heeft gegeven om in de z.g. werkhaven een jachtha ven aan te leggen die liplaats zal bie den aan plm. 110 zeiljachten. De eerste aanzet zal nog dit jaar gereedkomen. Teneinde gereed te zijn als in 1971 de Grevelingen wordt gesloten heeft de ge meenteraad in 1967 opdracht gegeven tot het gereedmaken van een plan voor de zuidzijde van de Grevelingen, bin- De gepavoiseerde vloot zorgde weer voor een prachtig schouwspel. nen- en buitendijks. Dat plan is nu ge heel in kaart gebracht, exclusief de aankoop van grond zal de realisering daarvan 25 miljoen gaan kosten. „Ik blijf van mening dat het een dure plicht van de Regering is en blijft op kort ter mijn uit aparte fondsen gelden beschik baar te stellen voor die gemeente die tengevolge van de uitvoering van het Deltaplan in ernstige mate in hun leef baarheid worden aangetast" benadrukte burg. V. d. Linde. Morgen, woensdag, zal te Middelhar nis op het terrein van de Veiling de tweede landvarkens-fokdag worden ge houden, georganiseerd door de fokgroep Landvarkens Z.-H. waarvan dhr. H. Kievit te Stad aan 't Haringvliet voor zitter is. Was de belangstelling vorig jaar al groot, dit jaar belooft de deel name nog groter te worden. Ruim 80 varkens zullen ter keuring worden aan gevoerd. De jury bestaat uit de heren S. de Jong te Den Haag, D. Hannewijk te Heinkenszand, W. v. d. Langenheem te Waddinxveen en D. Kroese te Stol- wijk. Om 9.35 uur zal de opening wor den verricht door burg Joh. van Es van Middelharnis. Na keuring en verloting volgt van 12 tot 12.30 uur de prijsuit reiking door Ir. M. M. Veldman. MIDDELHARNIS KcT^Jcdienst Ger. Gem. Voor de Ge- reform. Gemeente alhier hoopt morgen woensdagavond om 7.30 uur ds. P. Blok voor te gaan. Nieuwste Baardman Omnibus: Jachthond op de oceaan. Goede wacht en Schobbejakken, zijn drie best-sellers van de schrijver C. Baardman, nu door uitgeverij J. N. Voorhoeve te Den Haag in een stevige kaft met kleurige omslag gevat voor de alleszins acceptabele prijs van f 12,90. In het eerste deel: „Jachthond op de oceaan" laat de schrijver ons kermis- maken met de jonge Hein Maas, een jongen uit een zeemansfamUie, die, staand op een kruispunt in zijn leven niet weet welke weg in te slaan. Het wordt de zee en niet de kansel zoals zijn moeder graag gewild had. Hij doorloopt de zeevaartschool want zegt vader Maas, als je later op de brug wilt staan dan is het nu school gaan getalazen. Als er een nieuwe sle per wordt aangeschaft, krijgt Hein als vijfentwintigjarige het commanda over „de Schelde" en spoedig wordt de lezer geboeid door het avontuur dat Hein tegemoet gaat. Ook wordt de huwelijks dag van Hein verhaald met de koste lijke speech die Ouw^e Leen een fijne kerel aan boord bij Hein daar hield. Ouwe Leen zei: „'Tjonge Hein, je hebt nu een sleep aangenomen voor de lange trip. Houdt samen de kop op de golven en jaag met deze sleep niet naar een premie. Stuur de goede koers en vergeet niet dat God zelf je logboek bijhoudtHet bruiloftsfeest wordt onderbroken doordat een schip sleep boothulp nodig heeft en de bruidegom vaart uit. We maken kennis met andere landen en volken, met de gevaren van de zee en de wa](!) en de misdadige praktijken die door gewetenlozen wor den gevolgd om verzekeringspremies in de wacht te slepen. Vervolgens komt zoon Pietje in de belangstelling te staan. Kapitein Hein weet in de oorlog met zijn schip te ontsnappen uit de haven van Dakar waar het door de Duitsers aan de ketting was gelegd. Vooral voor de jeugd een pracht boek, vol avontuur. Niet minder boeiend zijn de delen „Goede wacht" en „Schobbejakken". De Omnibus telt maar liefst 432 bladzijden!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1968 | | pagina 1