Vakantie in Nederland ZEISS vyvvyv Door de bril van Han en Rien Boomsma Nimmerzat KindeAAa-eÈfe Niet de „Luctor et Emerge" PLATENAANBIEDINGEN d^omnier De barometer genaamd „de Gaulle" Diijes en Daijes J. Keuvelaar it -k anders dan andere Ba Neem tijd voor de dingen opzij van de weg Uit onze ZOMEROPRUIMINGS-AANBIEDINGEN wederom een prachtige serie platen tegen zeer verlaagde prijzen 9.90 4.95 7.95 2.9! Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 19 juli Een jaar of veertig geleden, toen we in Parijs waren, en nog wat geld over hadden, kochten we voor de Ringhom I in de Galerie La Fayette een barometer. Een beste bleek het niet te z^n, erg traag met zgn voorspellingen, en bü het laatste vertrek uit Middelharnis, rolde hij de kajuit in, en staat nu voortdurend op Tres beau, wat mooii weer betekent of tres sec, erg droog, wat in dit klimaat een absolute onmogelqkheid sclüjnt te xija in zomer 1968. We noemen de barometer onze „de GauUe", vanwege zijn onverstoorbare optimisme, alleen toen er werkelijk storm kwam, kwam ie uit zijn plooi, ging 5 minuten terug, om weer naar zijn hoge positie zeer schoon ondanks duidelijke kentekenen van de wolken terug te keren! Vakantie in Nederland! We zitten er midden in. We zeilden van Schokkerhaven naar Elburg, alleen in de haven van Elburg en bij de Rogge- botsluis moest de motor aan. Verder een verrukkelijke zeildag. De Gelderse IJssel loost zijn water via Keteldiep in het Ketelmeer. Dat Ke telmeer is minstens zo breed als het Haringvliet en toen we uit Schokker- haven vertrokken was het zo mistig, dat ik het kompas voor me neerzette, om de koers pal zuid aan te houden. Merkwaardig, als je even niet oplet op je koers, lig je zo inplaats van Zuid, zuid-west of zuid-oost! Halverwege de overtocht kon je heel flauwtjes beide kusten zien, en het duurde een hele tijd voor ik ontdekte, dat ik precies op het aangegeven punt bij Flevoland aan kwam. Het was een bizondei* interessante tocht. Je ontdekt nu wat ze met die Zuiderzee hebben gedaan. Het midden van de Zuiderzee kon goede landbouw gronden geven, maar aan de kust van de Veluwe, daar was grond waar niet veel mee te beginnen zou zijn. De planologen hebben er dit op ver zonnen. We laten die oude kust langs de Veluwe zo die is. Tussen Flevoland en de Veluwe komt een breed water bestemd voor ja laten we het zo zeg gen, recreatie voor mens en vogels! Kom je varende uit het Ketelmeer, dan kom je eerst in het recreatiegebied voor de vogels. Er is een heel breed meer met smal vaarwater men zegt soms 3 meter diep. Maar kom niet buiten de tonnen dan is de diepte hoogstens 1 meter. Dit meer tussen Ketelmeer en Koggebotsluis is breed, stil, en je zag ei" witte zwanen. Er is veel riet, de vo gels, die overal verdreven worden door stadsuitbreiding, door landbouw-vergif- ten vinden hier een gastvrij oord. Ze le ven en broeden er ongestoord. Als ik op Flakkee rondfiets hoor ik nog wel eens de leeuwerik, die al zeld zaam wordt. Vroeger hoorde je voort durend 4 of 5 tegelijk in de lucht jube len. Wat somber voorspelt, er zal een tijd komen, dat er speciale excursies gehouden zullen worden, om de leeuwe rik, of andere zangertjes in het natuur reservaat te gaan beluisteren, of men moet het doen per grammofoonplaat. Het klinkt bijna ongelooflijk, dat we vroeger graag bij Huizen aan de Zuider zee kampeerden. Dan gebeurde het wel eens 's morgens vroeg, dat we zeiden: „Laten ze nu eens hun snaveltjes op el kander houden zoveel nachtegalen begroetten dan de opkomende dag!" De vogels krijgen dus hun nieuwe woongebieden. Ze krijgen dat ook bij de Haringvlietbrug Ooltgensplaat- zijde en bij de zuidkust van Flakkee, tussen de Grevelingendam en Ouddorp. Men weet het allemaal niet precies, de vogels hebben de vrije keus zelfs eer ste keus. Op het vroegere vogel-eiland- je bij Stellendam heb ik lepelaars en kemphanen gezien jaren geleden dan misschien blijven ze Flakkee trouw en vormen er straks aan de zuidkust een deel van de komende pittoreskheid, die men verwacht. Na de Koggebotsluis kwamen we in het breede randmeer naar Elburg. De vaargeul is nog smal, maar met de toen aanwezige zon was het ideaal om te zien van wat men zich voorstelt; hier komt zonneminnend, kamperend Nederland aan zijn trekken. Ik weet niet hoeveel mensen, ouders en kinderen, er baadden deden of ze zwemmen konden, of wer kelijk zwommen. Er stonden honderden tenten. Er waren bomen geplant, zodat de tenten windschut hadden. In het wa ter stonden palen, aangevende voor hen, die niet zwemmen konden tot hoever ze in het water konden gaan. Hier hebben we dus het eerste ge deelte van de uitvoering, de randmeren, dat zijn dus de nieuwe oevermeren van Roggesluis, vla Elburg, Harderw^ijk, Nij- kerk. Spakenburg, Huizen tot Muiden, die we zullen zien in de volgende jaren. Hier zullen duizenden hun vakanties kunnen doorbrengen. Als het mooi weer is, zonnebadend en zwemmend of als ze in het bezit zijn van een zeilboot of motorjacht ook varend. En als het geen mooi weer is! We komen nu aan het probleem van de V.V.V.'s. Zolang vroeger de familie maar één week vakantie genoot, waren er geen tweede recreatie-problemen. In die éne week nam men het zo het weer kwam. Slecht weer dan luieren of lezen in de tent of in de gehuurde bungalow. Doch de vakanties worden langer men gaat drie weken uit. Het probleem wordt nu, méér kampeerterreinen,» voor al geriefelijker kampeerterreinen dan vroeger! Onafwendbaar zullen bij de kampeerterreinen kleine sportvelden moeten komen voor volleybal, voor bal- spelen. Degene die recreatie zoekt wil ook ontspanning vinden. Spelen als het franse jeu-de-boule zal op de kampeer terreinen gepropagandeerd moeten wor den. V.V.V.'s die kampeerterreinen ex ploiteren zullen aan die eisen moeten gaan voldoen willen hun terreinen klan ten trekken. Voor de kampeerterreinen is een pret tig achterland van grote waarde. De kampeerders aan de randmeren gaan met slecht weer naar de Veluwe, naar Harderwijk, waarvhet Dolfinarium dui zenden toeristen trekt. Dit randmeer gebied is een enorme concurrent voor al die kampeerterreinen aan de kust, die dan wel is waar aan de Noordzee hun grootste attractie hebben, maar veelal in opzet niet dat kunnen geven, wat die randmeren wel hebben. De gezamenlijke V.V.V.'s van „de Eilanden" zullen, willen ze in de toe komst in de „running" blijven aan dit recreatieprobleem hun volle aandacht moeten schenken. De trek van Nederlandse en Duitse toeristen naar de randmeren is enorm groot en wat daar geboden wordt is zeer aantrekkelijk. Je bekijkt al deze dingen als toerist zelve. Het is nog allemaal in opkomst. We gingen van Elburg naar Harderwijk de weersvoorspelling was windkracht 4. We dachten een gezellige lekkere bries. Maar het was windkracht 6. Het was sportief zeilen. Na een half uur streken we de fok en we waren blij bij de Hartelsluis te zijn. De wind was zoda nig hard dat geen enkel jacht meer het randmeer op ging. De golfslag was pittig Drie jongelui, die zich met een roeiboot op het meer waagden zijn die dag ver dronken. Een motorboot die hen wilde redden kreeg schroefmoeilijkheden door wrakhout of plastic zak, sloeg onbe stuurbaar tegen de dijk en was totall- loss. Harderwijk is een groot recreatie centrum. Misschien heeft men daar toen de Zuiderzeedijk dicht ging ook de vlaggen halfstok gehesen! Maar thans, wat een drukte en wat een gezelligheid! We lagen in de jachthaven en kregen bezoek van dhr. Grinwis die vroeger bij de Prov. Waterstaat in Sommelsdijk was en daar een leidende functie heeft bij de dienst weg en werken van Har derwijk. Speciaal voor de jachthaven. Hij vertelde: we gaan een tweede jacht haven hier bouwen voor 500 jachtjes. Nogmaals: de recreatie wordt goed aangepakt aan de randmeren. Dan is het wel een^fe leuk, om iets te horen van de mensen, die er kamperen. Zo komt dit naar voren: We gingen met de kinderen vorige jaren naar de Rivièra. Twee dagen in de auto. Hard rijden over de Franse wegen. Je kent de weg Lyon - Marseille, bijge naamd de Dodenweg. Gemiddeld 3 do den per dag. Kinderen jengelen achter in de wagen twee dagen opgesloten voor je aan de Rivièra bent en twee dagen als je naar huis gaat. Frankrijk is duur. Enfin de verhalen worden: het is nog zo gek niet in Holland te blijven met je tent. Je komt uit op de Veluwe, en je hebt meer rust voor minder geld! En nu de opkomst bij de zeilsport! Velen voelen zich aangetrokken tot het water. Het is met de auto op de weg veel gevaarlijker dan op het water met je eigen boot. Neem dan een behoor lijk schip, met motor, als het weer te genzit! Zeilen kan je leren op een zeil- school! Zo spraken we met de zeilers. Ze ging van Holland via de randmeren naar Friesland en N.W. Overijssel! Recreatie, één factor, waaraan we niets doen kunnen, het weer. We heb ben mooie kampeerterreinen, mooie jachthavens maar graag ook, een heer lijke zon en niet te veel wind! BBILLENGL.AZEN by de gpeclaalzaak Zandpad S2 - Mldddtaamls ZOUTELANDE Met de storm van vorige week welke samenviel met springtij zijn veel strand huisjes weggeslagen. Veel badgasten die hun spullen niet uit de huisjes gehaald hadden zijn deze kwijtgeraakt. Diefstal van 4000,De eigenares van hotel „Duinoord" te Zoutelande miste maandagmorgen uit haar slaap kamer een geldkistje en haar handtasje welke samen ongeveer 4000,bevat ten. Zij ontdekte het tussen half elf en elf uur. De diefstal is vermoedelijk in de nacht van zondag op maandag ge pleegd. OOSTERLAND Om gezondheidsredenen heeft dhr. J. L. Edelschaap alhier bedankt als ouderling der Gereformeerde Kerk. De opbrengst van de collectes in de Ned. Herv. Kerk alhier bedroegen over de maand juni: Kerkvoogdij 660,55; Centr. verwarming 96,47; Diaconie 141,34; Kinderbescherming 136,89 en voor hulp aan Biafra 136,40. Verder bevatten de verjaarsbussen over het tweede kwartaal van 1968 328,30 en de zendingsbussen 222,95. Ouwehands Dierenpark heeft sinds kort de beschikldng gekre gen over drie exemplaren van de „Nimmerzat". De Latijnse naam is „Ibis Ibis", een beetje verwar rend overigens, want de Ibis is weer een heel andere vogelsoort. De Nimmerzat komt voor in Ma dagaskar en tropisch Afrika. Hij is wit met zwart getekend op vleugels en staart, heeft een kale rode kop, een gele snavel, van onderen gebogen en heeft naar verhouding ondermaatse poten. Deze typisch aandoende vogel, die wel wat weg heeft van ooievaar en reiger, leeft hoog in de bomen boven inlandse dorpen, soms in gezelschap van pelikanen en ma- raboes. In China en Indo-China leeft de Indische Nimmerzat, in Zuid- en Midden-Amerika de Amerikaanse Nimmerzat of schimmelkopooievaar. Op de Grebbeberg deelt de Nim merzat het verblijf met ooievaars en heeft daar veel bekijks. RIJMEN VAN TIJMEN Zomer? Wisselvallig! 't Weer is niet constant. Af en toe flinke buien, In ons waterland. Af en toe een dagje. Heel veel zonneschijn. Zó blijkt het klimaat nu In ons land te zijn. De vakantiemensen. Weten wel hoe 't gaat. En de kampkrampeerders Weten soms geen raad. Drassige terreinen. Last van rheumatiek. Men is né 't kamperen, Soms niet meer zo kwiek. In ons waterig landje, Hoeft de zomertijd. Met veel gure dagen. Heus niet zo benijd. Harten transplanteren, Is nog al in trek. 't Zijn er al zeer vele, In zo'n kort bestek. Hartklep van een varken. Is nu voor een mens. En 't gaat tot op heden, Redelijk naar wens. Knap zijn de chirurgen. Ja bijzonder knap. Van het een naar 't ander, Lijkt niet meer zo'n stap. Zowat alle landen, Doen er thans aan mee. Men is in die dingen, Niet zo gauw tevree. Men is in die dingen, Heus niet gauw volleerd. Andere methoden. Worden geprobeerd. Die gaat met vakantie. En die werkt alweer. Gene zet zich rustig. Op een plekje neer. Maar de meeste mensen, Krijgen zo hun beurt. Moet vakantiespreiding. Goed- of afgekeurd? Niemand schijnt te voelen. Voor een mierennest. Zo het is op heden, Lijkt het velen best. Dus zodoende komen Allen aan de beurt. Vele regendagen, Worden erg betreurd. Dat valt te begrijpen. Het is heus niet fijn. Om op vrije dagen. Binnenshuis te zijn. TIJMEN. Beste meisjes en jongens! Nu het vakantie is, zal ik maar vol staan met een eenvoudig raadsel. De kinderen Gulljam uit Krabbendflke zorgden daarvoor. Zie maar: JULIRAADSEL 3 1. Andere naam voor Noormannen. 2. Stad aan de Veluwezoom, waar in 1944 fel werd gevochten. 3. Eiland ten zuiden van Griekenland. 4. Wie bedoelt men met de ijzeren hertog? 5. Wreed keizer van het Romeinse Rijk. 6. Wie versloeg de Spaanse vloot bij Duins? 7. Land in het zuiden van Europa, waar veel toe risten vertoeven. 8. Welke stad in Ne derland is bekend om de Philipsfabrie- ken? De beginletters vormen een naam van iets, waar iedereen naar verlangt. BRIEVEN Johan K. Sommelsdqk. Doet Mieneke het niet meer? Maar jij en Lenie blijven volhouden, merk ik. Doen jullie het voortaan maar in één enveloppe; dat is veel gemakkelijker. Wat heb je veel voor je verjaardag gekregen, zeg! Je weet niet waar je het eerst mee be- girmen moet. Truus O. Domburg. Ja, dat zal wel een leuke schoolreis geweest zijn! Een rapport met gemiddeld een zeven gaat best. Probeer het zó maar te houden. En nu is het weer eens anders dan leren: helpen venten is heel leuk; vooral als het voor jullie zelf is. Kees V. Oostdijk. Ik zie aan je rapport dat je goed gewerkt hebt. Zó maar doorgaan en oppassen voor onvoldoen des. De reis gaf heel wat interessants te zien. Het was een lange treinreis, hè? Maar in de trein vervelen de kinderen zich niet, denk ik. Er is telkens wat te zien. Rondvaart, Schiphol en Artis, dat zijn plaatsen en tochten die zeer in de smaak vallen. Ik denk dat je nu vader wel eens moet helpen. Corry O. Domburg. Jouw vakantie is nog maar pas begonnen. Maar die schoolreis was al een voorproefje van de vrije tijd. Ik ben ook nog in dat dierenpark geweest en heb ook die mooie pauwen zien pronken. Lange tijd geleden heb ik dat luchtreisje ook ge maakt, maar voor botsautootjes ben ik te oud, hoor! Tjeerda V. Middelbtirg. Ik heb ook een paar weken vakantie gehad. Ik heb je in Apeldoorn niet gezien, maar daar is het ook zo uitgestrekt. En dan hier iets voor je album: Voor Tjeerda! Op het laatste poesieblaadje komt een rijmpje uit de krant. Jij plakt wel een prachtig plaatje, en dan is de zaak aan kant. Nooit schreef één zó in je album, want dit versje is gedrukt. Zonder dat ik jou te zien kreeg, is het schrijven toch gelukt. Juli 1968. Oom Ko. Joost V. OostdUk. Je hebt gelijk: ik dacht, dat de meeste kinderen het al moeilijk genoeg hadden met de repeti ties, en daarom niet te pittige raadsels. Je cijfers zijn goed en daarom snap ik niet dat je aan die ene vier komt. Vind je die taal zo moeilijk, of heb je je best niet gedaan op de repetities? Je weet nu wat je te doen staat. Piet V. Middelburg. Ik merk, dat Mid delburg heel aantrekkelijk is: veel bui tenlanders, miniatuur, zwembad! Ik ge loof dat je al aardig bent ingeburgerd daar. Heb je heel het eiland verkend? En hoe vind je het? Janneke V. Middelharnis. Vond je die cijfers zo moeilijk om op te schrijven? Je moeder heeft het keurig gedaan, en wat zo fijn is: ze moest niet één onvol doende zetten. En straks naar de derde, maar eerst nog fijn genieten van de vrije dagen. In een teil knoeien met water is heerlijk, hè? Jannie L. Meliskerke. Als deze krant komt, zit jij misschien in Zoetermeer of in Driebergen. Die laatste plaats is wel mooier dan de eerste, vind je ook niet? Jij hebt dus de lagere school achter de rug. Het zal een grote verandering ge ven, naar de v.g.l.o. Ik denk, dat die niet in jouw dorpje staat; misschien wel in de hoofdstad van Zeeland. Leny K. Sommelsdyk. Je somt ver schillende leuke dingen op, en daaruit merk ik wel, dat jullie drie genoegelijke dagen hebben doorgebracht in Zeeland. Vind je het geen mooie provincie? Bij velen in Holland is Zeeland totaal on bekend, en onbekend maakt onbemind. En nu na de vakantie naar de u.l.o. Sterkte alvast! Nellie S. Nieuwe Tonge. Jij hebt dus ook afscheid genomen van de school. Dat lees ik in veel brieven. Vroeger was het een afscheid van het hele school leven, maar nu komt er nog een studie achteraan. Wat zullen jullie toch knap worden! J,an van S. Stellendiam. Jullie zijn dus in het buitenland geweest met de schoolreis. Was je al eens meer in Ant werpen geweest? De dierentuin moet daar heel mooi zijn, zegt men. Ik kan het me niet meer herinneren, want ik meen dat het wel veertig jaren geleden is, dat ik daar in was. Is je zusje lang ziek geweest na die reis? Het zal van de drukte geweest zijn, denk ik. Jantje H. Ouddorp. Een paar zwakke plekjes in het rapport, maar anders is het prima. Engels valt niet mee ook, hè? Heb je je penvriendin al ontmoet in Ouddorp? Zij zullen het wel fijn vinden daar bij jullie; vooral als ze niet uit zo'n mooie streek komen. Magda P. Den Bommel. Je hebt heel veel gekregen voor je verjaardag. Mag- da! Maar het fijnste vind ik wel, dat je met zulke prachtige cijfers bent over gegaan. Er zijn kinderen, die o zo moe ten tobben op school, maar bij jou schijnt het van een leien dakje te gaan. Geen wonder dat jij de zware kant neemt in drie. Mattie R. Middelburg. Hoe kon ik vo rige keer zo dom zijn om Ouddorp te zetten! Een mens weet soms niet waar zijn gedachten zijn. Gefeliciteerd met de drie jarigen. Misschien zit je nu wel in Nieuwerkerk. Hét is fijn als je een auto tot je beschikking hebt. Els van G. Middelharnis. Geen won der dat je hele brief stond in het teken van de verjaardagen. Allemaal hartelijk gefeliciteerd, en jij in het bijzonder na tuurlijk. Wat hebben jullie allen veel gekregen! Ja, ik ben twee weken met vakantie geweest, ergens in Nederland. Jij zit nu misschien wel met Jan en Ineke in Ouddorp. Geniet maar, want straks komt het leren weer. Alie N. Melissant. Jij zit wellicht in Hoogvliet of in Herkingen, als deze krant verschijnt. Het is weer eens iets anders dan thuis, nietwaar? Fijn, dat de jongens geslaagd zijn. Gaan ze nu in de praktijk? Waar gaan ze werken? Dat is dus alvast achter de rug. Maar nu moet er nog veel geleerd worden. Jan D. Stad aan 't Haringvliet. Ja, ik heb je vorige keer gemist, maar nu ben je weef present gelukkig. Jij bent dus van de lagere school af. Ga je nu naar de h.b.s. of naar een andere school? Je cijfers waren niet slecht. Tineke heeft haar best ook gedaan. Nu is ze in het laatste jaar gekomen, denk ik. An ja v. d. M. Middelharnis. Jammer dat het zo regende op die trouwdag. Maar dat ben je nu weer al vergeten, nu het vakantie is, en je fijn in een tent zit. Heerlijk, om op een fommsje te ko ken en te bakken. Al zijn die pannekoe- ken niet zo groot, toch zullen ze wel smaken. Annie van B. Amemuiden. Goed ge daan, Annie! Was er geen tijd meer voor een briefje? Dat kan heel goed in de vakantie, dat er geen tijd is. Dan hebben we soms nog minder tijd dan anders, omdat we alles tegelijk willen doen. Tot de volgende keer dan maar. Nellie L. Emmeloord. Hoe maakt de kleine André het? Jij bent dus zijn tante! Ik geloof dat jij heel sportief bent aangelegd: avondvierdaagse met succes volbracht, diploma gezwommen en ge haald! Weet je wat niet mooi is? Het cijfer voor handwerken. Dat moet vol gende keer beter, hoor Nellie! Allemaal de hartelijke groeten van OOM KO. Pryswlnners: Anke Lindhout, St. Philipsland; Lenie van Lenten, Dirksland; Lenie Dommisse, Zoutelande; Ada van 't Leven, Krabbendijke; Margreet van Belzen, Middelburg. ^"^ïaballero CONSTANTE KWAUTEIT - 25 STUKS f iJBQ MIDDELHARNIS Vorige week schreven we dat de sloep op bovenstaande foto de in 1910 vergane sloep „Luctor et Emergo" zou zijn. Van de heer Bas Groen uit Scheveningen ontvingen we een positieve reactie op het stiikje maar een negatieve op de vermelding dat het de „Luctor et Emer go" zou zijn geweest. „Wanneer U de foto goed bekijkt, dan ziet u dat de ba- zaansmast is verlengd met een z.g. steng", schrijft dhr. Groen, Dhr. Piet Blok bevestigde de bewering van dhr. Groen dat enkel de M.D. 2, „de Dog- gersbank", zo'n achtermast heeft ge had. De Doggersbank verging ook cc- streeks 1910 nadat ze door een Enge.s: trawler was aangevaren, niemand ver dronk daarbij. Aanstellin irvaring e an: Jalaris: betrekking betrekking Gegadigde geven aan Vereist is ff B en h Onze vraag is of er van de „Luctor e Emergo" nog foto's zijn. Mogelijk heef; een oud visser er een in zijn bezi; Vriendelijk vragen we hem met ons dar, contact op te nemen opdat we de fo:c kunnen reproduceren. De foto behoe!:; zeker niet te worden afgestaan. faxxxxxxxxsexxxxxxxxxfoxfaxs^ gebrul 'toepassing. Sollicitati van dit bl reede. Neem tijd voor de dingen op zij van de weg, Verpoos wat, en rust toch eens even. Gejaagd is het leven, de tijd gaat zo ras Kijk naar de bloemen, die bloeien in 't gras. Het kan zo'n verademing geven. De rijkdom aan eenvoud op zij van de weg In bermen, struiken» en hagen. De bloemetjes klein aan de rand van een sloot Ze kijken je aan met verwondering groot Zo vreemd aan het jachten en jagen. Die bloemen, dat blad, die heester, die struik. Een oase van rust kan het wezen. Hoe meer ik het schoon in 't verborgene zoek, Hoe meer wordt de rijke natuur mij een boek Waarin ik Gods grootheid kan lezen. LANERTA. „DE TWAALF ROVERS" - Mannen koor Mastreechter Staar o.l.v. Mar tin Koekelkoren. Schitterende Stereo L.P. plaat met o.a. 12 Rovers - An der schonen Blauen Donau - Solda- tenkoor - Pelgrimskoor e.v.a. normale prijs 18,50 Nu tydeiyk zomerprqs Bestelnummer 88258 AAFJE HEYNIS zingt geestelijke liederen. Een prachtige 25 cm L.P.- plaat van deze geweldige alt, met o.a. Op bergen en in dalen - Grote God, wij loven U - 'k Wil U, o God, mijn dank betalen - De Heer is mijn Herder - Beveel gerust uw wegen. Normale prijs 12,50 NU Bestelnummer 600.356 MEISJESKOOR „SWEET SIXTEEN" o.l.v. Lex Karsemeijer met ruim 20 liedjes, o.a. Down by the River Side - Vroeg in de morgen - Valeri, Valera - Peter weet het beter, enz. Een ge weldige 30 cm-plaat, waarvan de prijs 18,50 was. NU slechts OaUÜ Bestelnummer 840.390 „U ZIJ DE GLORIE". Een prachtige Stereo L.P.-plaat van het Leger des Heils met Icinderkoor, mannenkoor en zusterkoor, o.l.v. kapt. Palstra. Inh. o.a.: Hoe groot zijt Gij - Ver trouw op God - U zij de glorie, enz. Normale prijs 18,50 NU slechts Bestelnummer 840.357 „TE DEUM LAUDAMUS". Een prachtige verzamelplaat, 30 cm L.P., met o.a. Kees Deenink, Aafje Heynis, 13 koren Haarlem, o.l.v. Kees Dee nink. Zondagsschoolliederen, enz. In houd o.a. Vaste Rots van mijn be houd - Een vaste Burcht is onze God, enz.. Pracht album met teksten en vele foto's. Normale prijs was 18,50 7 O'S NU slechts I.ww Bestelnummei* 632.002 HET HAAGS HERVORMD KERK KOOR, O.I.V. .Arie Pronk. Een 45 t, E.P.-plaat met: Jezus neemt de zo!v- daars aan - Mijn ziel verlangt na» U - Ik hoor trompetten klinken Leer mij Uw weg. Gewone prijs was 6,50 NU slechts Bestelnummer 411.776 Verkrijgbaar bij: J GORINCHEM Sinds 1919 Afd. Langendqk 22 - Gorinchem Tel. (01830) 30 23 - Giro 97740 Bestellingen boven 15,franco door geheel Nederland. Ook verkrijgbaar in onze filialen te: Sliedrecht - Burg. Winklerplein en Je Dordrecht, Grote Markt 1. Tevens leverancier van alle soorten muziekinstrumenten! Voor scholen en verenigingen, zeer interessante kortingen!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1968 | | pagina 6