Seizoen opruiming Uw auto wassen 1 Leraar n.V.O. Grote seizoen- e verbouwings- OPRUIMIN spotkoopjes HniYE PRIJS HniYE PRIJS 30% KORTING Campfens onfectie Met het oog op de mode Enorme koopjes DD Ds. R. Makkenze herdershond Net kosthuis Profiteer van de vele Raad Domburg zei vertrouwen in B. en W. niet op geen spreekuur „In Uw licht zien wij ket licht Bessenplukkers DE WAAL t t J. van Poortviiet sediplomeerde hejaardenhelpster agent(e) tractor-chauffeur en een monteur J. Vogelaar n\ag ^een gokje zyn Adverteren in Eilanden-nieuws brengt groter omzet! Leerllng- verpleegster/verpleger Leerling- Ziekenverzorgster/ verzorger Abonneert U op „Eilanden-nieuws" GESLOTEN P. R. BAKKER AFWEZIG J. H. Ten Kate Scooter DE WAAL Geeft uw advertenties s.v.p. vroegtijdig op Jongens en meisjes bedrukt met je eigen foto Komt kijken en passen bU VERTON's SCHOENEN ZIEBIKZËE Havenplein 13 „BLOEMENDAAL'' Is het iets voor jou 18 juli a.s. AUe HEREN ZOMER COSTUUMS SPOKTCOLBERTS met 20 t.m. 40 kortin JONGENSCOLBERTS ca. 13 jaar f 7,S JONGENSPANTALONS Terlenka maten 14 t.m. 47 Prima waterdichte REGENPAKKEN 43,95 vroor Setterlaine DAMESPÜLLOVERS zonder mouw 20 tjn. 40 pet. kor Katoenen BADPAKKEN prima modella van 19,voor 1,- géén drukfeil ALLE BABYY GOEDEEEJ BROMFIETS OVERALLS 49,50 3£ VALHELMEN Rijkskeur 22 De laatste ZOMERJAPONNEN 25 körtiii^ HELANCA DAMESPANTALONS Ziet onze speciaal kast Uitzoeken voor f 1, Verder nog vele speciale koopjes WESTDIJK 22 MTODELHAKMS Telefoon (01870) 2190 SINT ANNALAND ü-AMILlE-BEEÏCHTEN Hedenavond nam de Heere tot onze diepe droefheid uit ons midden weg, onze geliefde man, vader, behuwd-, groot- en overgrootvader, broe der, behuwdbroeder en oom, KLAAS VAN DRONGELEN echtgenoot van Lij gje Neels in de ouderdom van 88 jaar en 9 maanden. Sterke de Heere ons in dit zware verlies: Wed. L. van Drongelen-Neels J. V. Drongelen A. V. Drongelen- Kromdijk J. V. Dam- V. Drongelen G. V. Dam M. Kreeft- V. Drongelen A. Kreeft Klein- en achter kleinkinderen. Ooltgensplaat, 15 juli 1968. Marijkestraat 8 De begrafenis zal D.V. plaats hebben op vrij dag 19 juli a.s. des n.m. 2 uur op de Nieuwe Be graafplaats, vanuit „El- thato". Gelegenheid tot condole ren van 3 tot 5 en van 7 tot 9 uur, nam. Zondagmorgen om streeks 10.15 uur be haagde het de Heere van leven en dood, na een langdurig smartelijk doch geduldig gedragen lijden zacht en kalm van onze zijde weg te nemen onze innig geliefde vrouw en grootmoeder, zuster, behuwdzuster en tante GRIETJE VAN DER BOK echtgenote van Anthony Verhage in de ouderdom van 81 jaar en 5 maanden. Zij die haar van nabij gekend hebben ziülen beseffen wat wij in haar verliezen. Ons van uw deelneming overtuigd houdend. A. Verhage Gr. Luime C. Voogd (Verloofde) en verdere familie Ouddorp (Z.-H.), 14 juli 1968. Oudelandseweg 76 De teraardebestelling zal D.V. plaats hebben op woensdag 17 juli a.s. des nam. 2 uur. Na een bezit van enkele dagen nam de Heere van ons weg, ons zoontje en broertje MARINUS JAN J. Proos M. Proos-Bosman en kinderen Arnemuiden, 12 juli 1968 Markt 43 Heden overleed in het Ziekenhuis te Utrecht, in uitzicht op het Huis van zijn Vader, de heer KRIJN DE BONTE sedert 1949 weduwn. van A. de Groot oud hoofd ener School met de Bübel in de ouderdom van bijna 84 jaar. Ps. 17 8 ber. Namens de familie, C. de Bonte Nieuw Beijerland. Amerongen, 12 juli 1968. Utrechtsestraatweg 49 Verzoeke geen bloemen. De overledene is opge baard in de kerkzaal van het Zendings-Diacones- senhuis te Amerongen. Rouwdienst om 13.30 uur in de kerkzaal van bo vengenoemd huis. De teraardebestelling zal D.V. plaats vinden op woensdag 17 juli 1968 op de Nwe. Alg. Begraaf plaats te Amerongen om 14.15 uur. Gelegenheid tot condole ren na afloop van de ter aardebestelling in de aula van de begraaf plaats. I" Wy zvjn wegens vakantie van 19 t.m. 27 juli. FA. VAN BRUSSEL Straatdijk 1-42 Dirksland arts te Sommelsdyk van 20 juli t.m. 7 augustus. Waarneming door de ande re doktoren. Orthopaed. chirurg tot 12 augustus. Te koop: Merk Lambretta, type 150 L.D. G. van Smous Dreef 4 - Stellendam In augustus verschijnt: Twaalf predikaties, gebon den in zwart linnen band met goud-opdruk f 12,50. Geef thans reeds uw bestel ling op, dan ontvangt u het werk van wijlen deze pre dikant, die op het eiland geen onbekende Is, na ver schijning direct thuis. Boekhandel Zandpad 118 - Tel. 2229 Middelhamis Goed tehuis gezocht voor Zeer lief voor kinderen. Kosteloos af te halen. Strandpaviljoen „De Oase" Strand „De Punt". Ouddorp Gevraagd door heer alleen Liefst te Middelharnis of Sommelsdijk. Brieven onder no. 3133 bureau van dit blad. gevraagd bij 3M. A. V. d. Kleyn Oude Ton^e TeL (01874) 427 Iets nieuws voor jullie. Wij leveren thans ge gomde etiketten om op je boeken en schriften te plakken voor de prijs van 2,95 per 50 stuks. En vne voor 10,aan leer middelen besteedt, krijgt er 50 voor 1,95. Bezorg ons een pasfoto en wij zorgen er voor. Als je er vlug bij bent zijn ze voor het eind van de vakantie klaar. Ze zijn verbazend leuk! Breng nu meteen een pasfoto, die je ook weer terug krijgt, bij Boekhandel Zandpad 118, Middelharnis m Telefoon (01110) 2488 Donderdagsavonds zqn w\j tot 9 uur geopend. 4, Nu geen probleem meer! Met de nieuwe wasautomaat. Voor 1,50 wassen en in de was zetten bij het Caltex - service station BROEKWEG - OUDDORP SOPHIEKE HUIS vraagt voor de ziekenafdeling of iemand met belangstelling voor de opleiding. In- of extern. Sollicitaties aan de wnd. directrice van Zuylen van Nijeveltstraat 313, Wassenaar. g CHRISTELIJKE VISSERIJSCHOOL g I GOEDEREEDE g gevestigd te Ouddorp. g g Gevraagd met ingang van 12 augustus 1968: g 3 (volledig bevoegd onderwijzer met hoofdakte) g De akte wiskunde l.o. en/of Engels l.o. strekt tot g g aanbeveling. Volledig lesrooster. g Sollicitaties te richten aan de direkteur van de g g school, de heer J. W. Troost, BI. Distelstraat 16, g Goedereede. DAGBLAD DE TELEGRAAF vraagt voor het agentschap OUDDORP bezorging, 's morgens vroeg. Brieven, per adres Julianastraat 68, Hansweert. GEVRAAGD: voor onderhoud landbouwwerktuigen. Sas - MeUssant - Tel. (01877) 531 Volg de zekere weg. Via „Eilanden-Nieuws" bereikt U een koopkrachtig publiek, dat „zijn" krant leest met de intense belangstelling, kolom voor kolom, pagina voor pagina. Uw advertentie geniet daarbij dezelfde grote belang stelling als het nieuws. Want een verkoopboodschap is voor de lezers van „Eilanden-Nieuws" even belang wekkend als een plaatselijke vergadering of gebeurte nis, i Prot. Chriiteigk Psrch. Ziekenhui! Den Haag - Loosduinen Even buiten Den Haag aan de rand van de dui nen ligt ons psychiatrisch ziekenhuis, waar 750 patiënten worden verpleegd. bij dit boeiende werk te worden betrokken? Daarvoor heb je nodig ■k HARTELIJKHEID en VAKBEKWAAMHEID. Het eerste moet je meebrengen, het tweede kun je verwerven als of in onze opleidingen voor de officiële diploma's ziekenverpleging B (vooropleiding: bij voorkeur MULO, INAS of daarmee gelijk te stellen oplei ding) en ziekenverzorging (vooropleiding: enkele jaren voortgezet onderwijs). De praktische en theoretische scholing wordt voorafgegaan door een introductiecursus. Op 19 augustus a.s. begint weer zo'n cursus. Vraag nadere informatie bij het hoofd perso neelszaken, Monsterseweg 93, Den Haag (telef. 070 - 68 72 70). -ykr Interpellatie door dhr. Don. Onder zeer grote belangstelling van de zqde van het publiek opende de voorz. burg. Sprenger deze vergadering. Nadat de notulen waren vastgesteld en de ingekomen stukken werden behan delt, kreeg dhr. Don (p.v.d.a.) gelegen heid zijn interpellatie te houden over het beleid van B. en W. Hij begon te zeggen wat de aanleiding was die hem drong deze Interpellatie te houden, spr. gaf te kennen zich niet met het gevoerde beleid te kunnen vereni gen, zowel het beleid van het college in zijn geheel als van de burg. en de weth, in 't bijzonder werd onder de loep ge nomen. Om de zaak duidelijk te benaderen ging hij uit van driej)unten. 1. Hoe staat het college van B. en W. van Domburg tegenover de gemeente en haar inwoners? 2. Hoe staat het college t.o.v. de raad? 3. Wat mogen wij van B. en W. als Raad en al haar inwoners, redelijker vwjs verlangen? Bij de puntsgewijze behandeling bleek dat er nogal wat mankeert aan het be leid van B. en W. in het oog van socia listisch raadslid dhr. Don, maar zo zei hij dat ook meer deze raadsleden zijn mening hierover delen vooral om dat er op de laatste vergaderingen een wrevelige stemming heerste, hetgeen Mevr. Vaandrager de voorlaatste ver gadering noopte te zeggen dat er veel meer openheid moest zijn tussen de Raad en het College, en zo eindigde hij zijn betoog: „Het belang van onze in woners, gedoogt niet dat de huidige toe stand verder blijft voortbestaan!" Daarna werd zowel door de voorz. en de beide wethouders deze rede beant woord. Moeiiyk werken. De voorz. begon te zeggen van het werk van het college niet te onder schatten en hoe moeilijk het is geweest na de herindeling van de gemeenten daar zij ook vaak in de uitvoering van de besluiten aan handen en voeten ge bonden te zijn hij was er zich niet van bewust de Raadsleden misleid te hebben Ook Wethouder J. Franken wist zich op de aangevallen punten te verdedigen en zei veel tijd aan de gemeente te be steden en was zich bewust dat er fouten waren gemaakt. Ook Wethouder W. K. van Nieuwen- huize was er zich niet van bewust dat het college geen goed contact heeft met de inwoners, maar ieder doet dat naar zijn eigen aard en aanleg. In de beantwoording van de sprekers zei dhr. Don dankbaar te zijn de inter pellatie op deze wijze te kunnen houden en bleek dat het alles nog wel mee viel hoewel hij niet op alle punten tevreden gesteld was. Nadat de vergadering even werd geschorst en de fracties zich kon den beraden, diende dhr. Don een motie in welke gesteund werd door de fractie van de S.G.P. en Gemeentebelang, wel ke inhield dat zij het vertrouwen in het beleid van B. en W. niet opzegden maar dat zij met verschillende wensen die al in de raad naar voren waren gekomen rekening wilden houden. Met de stem van de heer S. Cappoolse (a.r.) werd de ze motie aangenomen. Het was reeds laat geworden toen de agenda verder kon worden afgewerkt. Opnieuw kwam aan de orde de uit treding uit de dienst bouw- en woning toezicht, door B. en W. werd een be spreking in het uitzicht gesteld over al dan niet uittreden en door de voorz. nogmaals de financiële zijde werd be licht. Dit deed deze keer A. Passenier in het geweer komen, „het besluit is in de raad gevallen van uittreding uit deze dienst en dit moet op de kortst moge lijke wijze uitgevoerd worden niet meer praten, er uit", was zijn mening en hier mee waren alle raadsleden het eens zo dat de voorz. beloofde de nodige stap pen te gaan ondernemen. Op voorstel van B. en W. zal de ge meente Domburg deelnemen aan de ge meenschappelijke deelneming inzake de bestrijding van luchtverontreiniging maar omdat deze zaak nog zo ondoor zichtig is wil de raad niet verder gaan dan een bedrag van 1000, Besloten werd tot aankoop van grond van de erven A. Wisse-Provoost daar ei' volledige overeenstemming was geko men. Anders was het met de koop van de grond van dhr. C. Franke die in pacht is bij dhr. E. J. Hugene die bij navraag bleek niet voldoende benaderd te zijn wat voorkeurrecht en pachtver- goeding betreft. De voorz. beloofde dit op korte termijn in orde te zullen ma ken. Bestuur. Ook kwam weer aan de orde het punt van de vorige vergadering van het af treden van het bestuur van de Stich ting Badplaatsbelangen Domburg op voorstel van dhr. Wisse (s.g.p.) welke niet bedoelde om het werk van de Stich- af te breken maar dat hij het bestuur van de Stichting in 1968 geheel wenste dat aftrad om dan vervolgens om de twee jaar af te treden. Met 5 tegen 4 stemmen werd aldus besloten, Dhr. W. Zweemer werd in vaste dienst benoemd als gemeentewerkman. Verder werd behandeld het voorstel van Mevr. Klinkert de Groot tot aan koop van grond en woning. Het betrof een woning die de vorige raad van Domburg besloten had af te breken omdat zij de afwerking van het uitbreidingsplan belemmerde. Zowel dhr. A. Wisse (s.g.p.) en mevr. Vaandrager van 't Hof pleitte om deze woning te laten staan daar hierover na verloop van jaren meer een andere me ning over gevormd is, en wat de finan ciële zijde betreft komt dit de gemeen ten ten goede. Door dhr. Wisse werd voorgesteld de grond te verkopen voor de som van 40,per m^ maar op aanraden van de voorz. werd dit nog uitgesteld. Fel werd deze zaak bestreden door dhr. A. Passenier (p.v.d.a.) die deze kwestie als loco-burgemeester eertijds behandeld had, vooreerst omdat beslo ten was tot afbreken en ten tweede te genover anderen die wel hun woning moesten afbreken voor een luttel be drag van vergoeding. Met 5 tegen 4 stemmen werd besloten tot verkoop aan Mevr. Klinkert de Groot. Ook kwam aan de orde het nieuwe gemeentewapen het was de wens van de gemeenteraad dat de beide wapens van de gemeenten Oostkapelle en Domburg in het nieuwe wapen tot uiting zouden komen. Doch de hoge raad meende dat uit heraldisch oogpunt dit niet te verwezehjken was. Bij stemming bleek dat men 5 tegen 4 stemmen het oude wapen van Dom burg gehandhaafd zal blijven. Het dele gatie besluit aan B. en W. voor ver keersmaatregelen werd niet verlengd, daar dit tot op heden de raadsleden niet kon bevredigen. Na de rondvraag die vanwege het late uur weinig opleverde sloot de voorz. de vergadering. SINT ANNALAND Aardappelveiling van 12 juli 1968. Doré gewone blok 24,10 - 29,20. Doré apart 15,-----24,Doré bonken 33,10 - 33,40. Doré drielingen 13,20 - 14,10. Doré kriel 19,50 - 23,90. Eigenheimers gewone 27,60. Aardap pelprijs per 100 kg. Aanvoer 122 ton. Vindt u ook, dat u er op foto's van j vijf jaar geleden zo ouderwets uitziet? Die jurk en dat haar, het zou gewoon 1 niet meer kunnen! En dat i's nog maar vijf jaar geleden. Plaatjes van tien jaar oud zijn nu helemaal lachertjes. Niet al leen door de kleding die er vreemd uit ziet, het komt ook door de andere make up, de andere accessoires. Want die ho ren net zo goed bij de mode. En die ver anderen dus net zo snel. Brillen ook. Je kunt niet begrijpen, dat je met een bril uit de jaren vijftig destijds nog hebt durven lopen. Toen begreep je het ook niet, maar het moest wel. Omdat er niets anders te krijgen was. Brillen zijn nu belangrijker. Ze ne men in de mode een eigen plaats in, en hoewel ze lang niet altijd door echte couturiers worden ontworpen treffen wij toch ieder jaar herkenbare veran deringen aan in de modellering. Vaak zijn de zonnebrillen in hun extravagan tie de voorlopers van de dan wat min der uitzonderlijke maar toch evenzeer moderne kijkbrillen. Onder invloed van de grote mode van dit zomerseizoen zult u nu bij de opticien ook brilmonturen aantreffen met ronde glazen, hoewel de ovale vorm die immers bij meer ge zichten past voor correctiebrillen meer in trek is. Het vlindermodel zien wij aleen nog voor luxe gedekoreerde avondbrillen. Want bij een „blote" ja pon draagt u natuurlijk geen sportbril. Dat combineert niet. Monturen die vrij wel overal bij te dragen zijn, worden gemaakt van doublé nu veelal in amandelvorm een zeer geliefd mate riaal. Celluloid monturen worden ech ter evenzeer gevraagd, omdat zij in het moderne kleurenpatroon kunnen mee spelen. Voor de winter worden zij onder meer gemaakt in de kleuren groen, cog nac, havanna en amber. De veren de technische benaming voor de steeltjes die de bril aan het hoofd doen klijven worden evenals vorig jaar laag aan het montuur gezet. De herenbrillen die vanzelfspre kend ook hun eigen mode kennen zijn nu minder zwaar uitgevoerd. Mo dern is een celluloid montuur met me talen veren. En denk niet, dat mannen er niet van houden aan beroemdheden een voorbeeld te nemen: de eivormige glazen van Yves St. Laurent zullen straks menige mannenblik verscherpen. Niet alleen celluloid monturen, maar ook monturen van een celluloiddoublé combi natie treffen wij aan, zowel voor dames als voor heren. De heer draagt hier een rechthoekig model, de dame links een zeer moderne ovale bril. Rechts een doublé brilletje met ronde glazen en laag aangezette veren. Mejuffrouw J. Hendrikse uit Sif Annaland nam afscheid van de C V.G.L.O. school in Middelburg. Juist voor het aanbreken van de zoffi vakantie heeft mej. J. Hendrikse uitS Annaland afscheid genomen van i' G.L.O. school, in verband met haart noeming aan de nieuw te stichten lajt school van de Gereformeerde Gemees in Kruiningen. Aanwezig waren leerlingen, bestuursleden. Hoofd van V.G.L.O. school, de heer Verolme hoofd van de lagere school dhr. Sclii; per, alsmede de handwerkonderwij» mej. Hogerheijde. Het hoofd van V.G.L.O. school liet zingen Psalm 11 en gaf toen het woord aan dhr. Scli voorz. van het bestuur, die de scheii de onderwijzers, die 3 en een half haar beste krachten aan de school geven had voor al het werk, geduret deze periode verricht. Het speet hett stuur zeer, dat dit een afscheid ni« worden, maar hij wenste haar toe, t ze met veel zegen mocht werken Kruiningen. Namens het bestuur hij een boekenbon aan. Voor het f- werk bood ze hem het nieuwe Bijl* dagboek aan. Het hoofd van de V.G.L school was een vriend voor haar weest. Het hoofd der lagere school noemde ze een „Vader" voor zijn 1' soneel en een zegen voor de school. de handwerkonderwijzeres was hechte vriendschap ontstaan, die door dit vertrek niet kon worden f broken. De leerlingen prezen do self dende Juf. Ze hadden hard gewerkt, i Heere had het ook willen zegenen, dat allen het diploma hadden ver* ven. Ze hoopte, het allerbeste voor ts leerlingen. Dat ze niet zouden opgaa» de tijdelijke dingen maar dat ze het Koninkrijk Gods zouden zoeke» Nadat de Juf met haar leerlingen het laatst Psalm 25 vers 6 hadden zongen, werden de diploma's door' voorzitter, dhr. Schot uitgereikt, v,* na hij dit samenzijn sloot met daniS bed. Bevorderd. Op de R.H.B.S. in Berf op Zoom zijn bevorderd van klas 1J- klas 2 Ina Goedegebuure en Wim fj' W.zn., van klas 2 naar klas 3: F'"! Goedegebuure, Marijan de Wilde, Boogaard en Rien Hage van klas 3 klas 4; Bram Dekker en Wim Goede.; buure L.P.zn., van klas 4a naar klas^ Leo van Dijke en Rien Heijboer klas 4b naar klas 5b, allen uit Si Annaland. Op de H.T.S. te Dordrecht wet'' Han Moerland en Piet Goedegebi"" beiden uit St. Annaland bevorderd praktijkjaar naar de 4e klasse weg' waterbouw.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1968 | | pagina 4