Geen plaats voor motorloos vaartuig in liaven van Ouddorp Wie is dit ventje De „Luctor et Emerge' Hengelsport Het Spui te IMiddelliarnis Kampeerders vluchtten voor de storm Plaatselijk nieuws Uit de oude doos: Nieuws uit Zeeland Raad Goedereede Oude vismijn Stellendam aan dhr. de Jager verkocht TAMBOER - Middelharnis C. KIEVIT Zn. taddl Tankwagen ramt waterwagen Centrale Verwarming PREDIKBEURTEN Predikbeurten Geref. Gemeentan Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 12 juij kjdag 12 Op het verzoek van dhr. P. G. van Damme een havenabonnement te ver krijgen voor een ligplaats met een bot ter in de haven van Ouddorp was hem op 5 juni door B. en W. meegedeeld dat „voor het leggen van een motorloos vaartuig in deze haven voorshands geen gelegenheid is". De raad van Goederee de had gisteravond te beslissen op een hernieuwd verzoek van dhr. v. Damme. Hy gaf by zijn verzoek te kennen het vaartuig te willen verbouwen! B. en W. deelden de raad mee dat het betreffen de vaartuig thans ligplaats heeft in de binnenhaven te Stellendam, dhr. v. Damme dient vergimning te vragen daar voor de duur van de verbouwing ligplaats te krqgen. Voorts wijst het college erop dat zelfs de rondvaartboot van de R.T.M, geen ligplaats kon worden aangewezen. Ha venmeester Bezuijen adviseerde even min een ligplaats aan te wijzen omdat de vissersschepen steeds groter worden en daardoor meer ruimte in beslag ne men. Nu B. en W. geen aanleiding aan wezig achten op het eerder genomen be sluit terug te komen adviseerden ze de raad het schrijven van dhr. van Damme voor kennisgeving aan te nemen. Misschien toch wel.... Dhr. G. Tanis gaf zijn gedachte over een en ander te kennen: „Als er maar een goeie wil was, dan was er misschien best een plaatsje" veronderstelde hij. Als de havenmeester maar meer tijd beschikbaar had zou het wel anders zijn, hij voelt zich immers verantwoor delijk voor wat er gebeurt, ook als hij er niet is. Van Dam wil de vissers in Ouddorp graag helpen". Dhr. J. Santifort voorzag wel een op lossing. Hij meende te weten dat de beurtschipper de Graaff met zijn schip de haven gaat verlaten. Dhr. Santifort zou het voor dhr. van Damme wel pret tig vinden als hij zijn schip dicht bij huis in de haven van Ouddorp had, hij dacht daarbij aan het plaatsje van de Graaff. „Van Damme dient de belangen van de Visserij" meende ook dhr. L. Visser. Het gaat hem om Ouddorp en ik dacht het juist dat hij zijn werk bij de schepen kan uitvoeren". „Vol is vol" was de conclusie van dhr. de Jong. „Hij komt wellicht in het geding met de al aanwezige bootjes of de sluis", verwachtte dhr. D. Sandifort, 't is een motorloos vaartuig en ik kan me niet indenken dat een ligplaats in Ouddorp zo noodzakelijk voor hem is". Botter - werkschip. „Eerst vroeg hij vergunning voor een botter, nu voor een werkschip" wees de voorz. burgemeester Smith aan. „Het werken aan schepen wordt voor hem belangrijk juist als hij in Stellendam ligt, hij heeft daar dan een tweede werkplaats. In Ouddorp worden repa raties altijd vanaf de wal gedaan en vooral zaterdags wanneer de haven vol- ligt zou het met een werkschip een pre caire zaak worden. Als zo'n casco een maal in de haven ligt dan komt er na de afloopdatum van de vergunning nog eens en nog eens een maandje bij... vreesde de voorz. De havenmeester kan in voorkomende gevallen zo'n casco maar weer verhalen". Dat de Graaff zal verdwijnen kwam de voorz. onwaar schijnlijk voor omdat hij een flink aan deel heeft aan het vervoeren van sport vissers, „'t Is jammer maar het kan niet" was de conclusie van burg. Smith. Nogmaals hield dhr. Tanis het bij „een beetje goede wil". Het verhalen zou zo dacht hij geen moeilijk heden geven. „Hij heeft maar te verha len als de havenmeester dat verlangt". „Maar dat moet dan a la minute, en hij kan dan aan een werk bezig zijn hier of in Stellendam waar hij ook niet weg kan lopen" wierp de voorzitter tegen. „Hij kan een van zijn knechts toch op dracht geven" opperde dhr. Tanis als mogelijkheid. Dhr. J. Santifort dacht aan een toe zegging dat hem plaats wordt aangewe zen als de Graaff inderdaad vertrekt. De voorz. wilde dat graag in overwe ging nemen. Ook dhr. Visser gaf zijn visie niet prijs. „Kan hij niet op de bank?" „Dan staan morgen de vissers op de stoep, die willen de bank benutten voor het teren van hun schepen" verzekerde de voorz. De heren Visser en G. Tanis ver klaarden zich tegen het voorstel tot het voor kennisgeving aannemen. De overige raadsleden, waarvan mevr. Grinwis en dhr. Komtebedde wegens vakantie afwezig waren gingen ac- coord. Tandheelkundige jeugdzorg Nadat de commissie van onderzoek van de gem. begroting 1967 had geïn formeerd naar de mogelijkheid om de woonkern Ouddorp te betreldcen in de activiteiten van de stichting ter bevorde ring van de tandheelkundige jeugd zorg te Brielle, hebben b. en w. een onderzoek ingesteld naar de behoefte tot toetreding. De dorpen Goeree en Stellendam maken wel gebruik van de diensten van de Stichting. Zowel van de zijde van de bijzondere- als de open bare lagere school besloten aan de schooltandverzorging deel te nemen. Gedacht wordt de werkzaamheden aan te vangen bij de leerlingen die bij het a.s. cursusjaar de eerste klas gaan be zetten. Het daaropvolgende jaar zullen dan weer de leerlingen van de eerste klas erbij worden betrokken. De ge meentelijke bijdrage in de kosten kan op f 3,per kind worden gesteld, ge rekend wordt op 90 deelnemende leer lingen per jaar. Op de vraag van dhr. Kr. Grinwis of deelname voor de kinderen verplicht is antwoordde de voorz.: „De ouders blijven heus de baas." Vei-pocfitmg kantine bij vismijn Op de openbare inschrijving m.b.t. de verpachting van de kantine bij de vismijn aan de haven te Stellendam werd door twee gegadigden ingeschre ven, t.w. door dhr. J. van Erkelens te Goedereede voor f 5040,en door de Ver. Nettenmakers en Handelsmy A. de Reus te Ouddorp voor f 2010,per jaar. De totale lasten per jaar, door pacht van de kantine te dekken was berekend op f 3900,De ontvangsten zullen derhalve de jaarlijkse lasten met f 1140,overtreffen. „Gefeliciteerd" zei de voorz. Dhr. Kr. Grinwis was tot een zekere conclusie gekomen: „'t Schijnt dat er op die zaken veel zit Vuilnisemmers Om eigenaren van zomerhuisjes die gelegen zijn langs de ophaalroute van de vuilnisophaaldienst ook van em mers te voorzien moesten nog 350 em mers worden aangekocht. Een crediet van f 3675,werd daartoe beschikbaar gesteld. Op een vraag van dhr. de Jong of ontheffing van de aansluitplicht mo gelijk is voor hen bij wie de wagen niet langs komt i.v.m. de onbereikbaarheid antwoordde de voorz. dat die mogelijk heid inderdaad bestaat. Verkoop oude üismijn Besloten werd tot verkoop van de oude vismijn aan de Molenkade te Stellendam aan dhr. D. de Jager voor de prijs van f 12.750,—. Dhr. de Jager wil dit gebouw gaan gebruiken voor het verwerken van vis en visproducten. B. en w. meenden dat door de verkoop een zekere werkverruiming kan worden bereikt wanneer het verwerken van vis en visproducten ter hand wordt genomen terwijl aldoende de visserij daardoor kan worden gestimuleerd. Voor het onderbrengen van de drum band van „de Hoop" en de postduiven- vereniging die het gebouw nog benut ten zal een oplossing worden gezocht. Daarop drongen de heren Visser en G, Tanis dan ook aan. Overigens vond dhr. Tanis de prijs niet zo hoog waarop de voorz. hem vroeg of hij het ge bouw kent. Dat bleek niet het geval. „Stopt u dan maar met uw lofuitin- gen" adviseerde de voorz. De raad ging met de verkoop accoord. De drum band krijgt waarschijnlijk het gebruik van de grote zaal van het ver. gebouw terwijl de postduivenver. de mijn voorlopig nog kan gebruiken. Vragen i.v.m. ongeluk Nu op de Zuiderdiepstraatweg bij de uitgang van het zwembad een ernstig ongeluk heeft plaats gehad vroeg de heer Visser of b. en w. reeds maatregelen hebben genomen, b.v. het plaatsen van borden teninde voortaan dergelijke on gelukken te voorkomen. B. en w. antwoordden daarop dat aan de groepscomcmandant van de Rijlcspo- litie te Ouddorp advies is gevraagd. Geadviseerd werd geen borden te plaatsen omdat te dier plaatse het ef fect ervan In twijfel kan worden ge trokken. Het werd effectiever geacht aan beide zijden van de inrit naar het zwembad een parkeerverbod in te stel len tot aan 50 meter afstand. Of er een parkeergelegenheid kan worden gemaakt zoals dhr. Visser dat wenste zal worden bezien. De voorz. wees erop dat de huidige weg slechts een noodweg is, in het bestem mingsplan Molenpolder is een geheel andere toegangsweg geprojecteerd. „De credieten die u voteerde zijn niet goed gekeurd, voorlopig lijden we nog een renteverlies van f 10.000,per jaar" betreurde de voorz. De heer Visser had tevens gevraagd wanneer de z.g. uitkijktoren in het zwembad zou worden geplaatst waar door de badmeester eên beter overzicht zal hebben. Daarop kon de voorz. mededelen dat de „toren", een twee meter hoge stoel vandaag vrijdag zal worden afge leverd. Mededelingen De voorz. maakte de uitslagen bekend van twee aanbestedingen t.b.v. het plan „de Nieuwe Oostdijk" en „den Aan was", resp. te Goedereede en Stellen dam. Voor het eerste plan was de fa. S. Beuijen te Ouddorp de laagste in schrijver met f 16490,terwijl de be groting f 19000,bedroeg, Voor het plan „den Aanwas" was de fa. Dijkers Zn. te Middelhamis laag ste met f 32850,Hiervoor was een bedrag van f 51200,begroot. Ter bespreking van het voorstel tot aankoop van het pand aan de Hoender- dijk van de erven wijlen mevr. Tanis- Padmos ging de raad in besloten zit ting. De raad toonde zich met 75 stem men in e.v. aankoop geïnteresseerd ter verkrijging van een doorbraak naar het parkeerterrein. 'k Heb weer een sortering Op Hengelsportgebied. De allermooiste spullen Waarvan men echt geniet. Molens, die niet roesten. Hengels, breken nooit. Haken vele soorten. Lood waar men ver mee gooit. Snoer in iedere dikte Tuigjes kant en klaar Wartels klein en groter Foudralen licht en zwaar. Dobbers vele kleuren Werpogen iedere maat Tuig voor baars en voorn Van onverwoestbaar draad. Hengels uit één stuk, die Heb ik kort en lang En als 't om de prijs gaat. x Wees daarvoor maar niet bang. Gisteren tijdens de noordwester storm hebben heel wat kampeerders in Ouddorp mistroostig hun spullen gi|;- pakt en zijn naar huis gereden. De storm had hun tenten gescheurd of om vergeblazen. Door hun vertrek zijn op verschillende terreinen lege plaatsen ontstaan die vandaag met het aanbre ken van de bouwvakvakanties wel weer opgevuld zullen worden. De grote evan gelisatietent, die vrijwel elk jaar nog omver gewaaid is, is gistermiddag vóór dat de storm de kans kreeg gestreken. -O- OUDE TONGE Kerknieuws. Zondag 14 juli hoopt voor de Ger. Gem. alhier om 10 en 6 uur voor te gaan stud. Boogaard van Nisse. Kerkdienst. Dinsdag 16 juli hoopt voor de Ger. Gem. alhier om 7.30 uur voor te gaan ds. P. Blok van Dirks- land. Het ventje van wie we vorige week een foto plaatsten was gauw bekend. Hij bleek Rien de Geus uit Herkingen te zijn die het hek langs de Fortstraat beklom! De lezers worden voor hun reacties bedankt! Deze week is het weer een ventje. Hij stond op de stoep voor de (ouderlijke?) woning met bezem en borstel. Graag horen we weer wie het i;^ opdat we de ouders de foto kunnen toesturen. SOMMELSDIJK Bedankt. Ds. H. C. Bultman heeft bedankt voor het op hem uitgebrachte beroep naar de Herv. Gem. van Wad- dinxveen. MELISSANT Kerkdienst. Zondag 14 juli hoopt voor de Ger. Gem. in Ned. alhier voor te gaan ds. Pannekoek van Temeuzen om 10 en 6 uur. STELLENDAM Irak. Maandag j.l. is per K.L.M, op Schiphol gearriveerd dhr. L. v. 't Le ven met vrouw en kinderen uit Irak, na 2 jaar gewerkt te hebben als Cultuur Technische Ambt. in Diwanija (Irak). OUDDORP Geslaagd. Jo en Hannie Roozemond behaalden in Rotterdam het diploma Kinderbescherming A. Kerknieuws. Dinsdagavond 7.30 uur hoopt voor de Ger. Gem. alhier voor te gaan ds. Molenaar van Amsterdam. Concert. In het kader van de VW evenementen zal zaterdagavond door de muziekver. „Concordia" een concert worden gegeven. Aanvang om 8 uur in de Stationsweg. OUDE TONGE Gisteravond kwam nabij Oude Ton- ge een lege tankwagen in conflict met een in de berm staande waterwa gen van de wegenbouw fa. Offringa. De tankwagen kwam door een slip in de berm terecht en botste op de waterwagen. Beiden Icwamen in de sloot terecht. De tankauto kon later op eigen kracht verder. STAD AAN 'T HARINGVLIET Wedvlucht St. Denis d.d. 29-6-'68. Afstand 337 km. Los 5.50 uur, Ie duif 10-21-12. J. Bom 1, 14. K. Sturris 2, 4, 9, 18, 21. L. J. Visser 3. J. Mackloet 5, 17. Trom mel-Visser 6, 10, 12, 15, 16, 19, 20, 22. P. J. Huizer 7, 13. Jac. Visser 8. A. de Gans 11. Jac. de Vos 23. Wedvlucht Angouleme. Afstand 740 km, gelost 5.4(5. Aankomst Ie duif 19-03-09. Trommel-Visser 1, 4, 5, 8. A. de Gans 2. Jac. de Vos 3, 6. F. J. Huizer 7. L. J. Visser 9. SOMIUXLSDIJK Telefoon (01870) 2609 ZONDAG 14 JULI MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. K. Schipper. Extra coU. voor Vereniging tot Verspreiding van de H. Schrift en Ned. Bijbel Gen. Chr. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. P. Roos Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. G. Zweerus v.m. H.A. en sav. nabetr. Ger. Kerk (vrijgemaakt) 10.30 en 16 uur ds. H. van Tongeren, Maas sluis Buitengew. Wijkgem. i.w. 10.30 uur Ds. H. D. van Hoogstraten H.A. en 19.00 uur Oec. jongeren dienst tent Noorderstrand te Ouddorp. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 en 6 uur dhr. Konirigs van Putten. Extra collecte voor de Jeugdbonden Rem. Kerk 10 uur ds. L. Schenk Doop- dienst. DIRKSLAND Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. L. J. Geluk. v.m. H. Doop. Extra collecte voor de kerkvoogdij Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. P. Blok. Bed. H.A. HERKINGEN Herv. Kerk 9.30 uur ds. H. Kraaij en 6 uur lezen. Extra coll. voor het Bouwfonds Ger. Gem. 10 en 6 uur student Stuijvenberg van Bodegraven. MELISSANT Herv. Kerk 10 uur ds. H. Zethof van Kockengen en 6 uur dr. C. Graafland, Veenendaal. Extra collecte voor het beroepingswerk Ger. Gem. in Ned. 10 en 6 uur ds. Pannekoek van Temeuzen. STELLENDAM Herv. Kerk 10 en 6 uur cand. K. J. Visser van Vlaardin- gen. GOEDEREEDE Herv. Kerk 10 uur le zen 6.30 uur cand. den Dikken. Extra coU. voor de kerk. OUDDORP Herv. Kerk 9 uur lezen, 11 uur cand. den Dikken en 2.30 uur ds. H. Kraaij. Extra coU. voor het Bouwfonds Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur lezen Doopsgez. Gem. 9.30 uur ds. Hooikaas van den Haag Ger. Kerk (vrijgemaakt) in de kantine van de Speeltuin aan de Oosterweg voorm. 8.30 uur ds. H. van Tongeren, Maas sluis. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 9.30 en 6 uur ds. J.: P. Verkade. v.m. H.A. en nam. dankz. H.A. Extra coll. voor de kweekscholen Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. OUDE TONGE Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. W. van Gorsel. v.m. H. Doop Ger. Gem. 10 en 6 uur student Boogaard van Nisse. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. H. Jongebreur v.m. H.A. en nam. dank. H.A. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. H. de Valk Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 en 6 uur cand. v. d. End van Kootwijker- broek. Extra coll. voor de kerk Ger. Kerk 10 en 6 uur de heer J. G. J. van Echten van Eestrum (Fr.) OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 uur ds. J. Kastelein van Strijen en 6 uur cand. J. Ouwendijk van Soes- terberg Ger. Kerk 9.30 en 6 uur ds. J. van Oostrum van De Meern Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen Oud Ger. Gem. 9.45 en 6.15 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 9.30 uur cand. J. Ouwendijk en 2.30 uur ds. W. van Gorsel. \Nog nooË leest dan\ \-ineester [Het coll \ormaligel ,,erkop^ vo ra' De Bovenstaande foto, gemaakt in 1890, geeft een kijkje op het vroegere Spui te Middelharnis. Waar toen de vrou wen, voornamelijk moeders van vis sersgezinnen, de gezinswas spoelden staan nu auto's geparkeerd van hen die het drukke winkelcentrum bezoeken. De molen die op de foto is te zien stond waar nu de zaak van de Gruyter staat, daartegenover waar nu kapper de Jager gevestigd is stond toen het Molenhuis. De in 1718 gebouwde molen werd in 1898 gesloopt. Rond die tijd zal ook het Spui gedempt zijn. In het hiiijl vooraan woonde Aren Witvliet, hij oïel leed in 1942. Dhr. Witvliet was veetij jaar lang visser op het Haringvliet J weest. Daarnaast woonde de vader tj mevr. Witvliet, dhr. Piet Kranse. In het huisje onder hetzelfde woonde de wed. Sala wier man int oorlog van 1914-1918 omkwam tol het schip waarop hij voer op een mij liep. Naast dat huisje is de toegang het slop van Bruggeman. de pr deden heer ujekomM eds eenl eende, dd bb&le pn lelde «oor] de raa der te |De heer I ferbouw td foe heer I tn de plal Ir, de Te<r lemeentew lm zittind iDe heerl fende boelf Egel was I |e liever foor de zij Ikken vaij Ich niet I kn de Nil En worde! Jen, hetga ■oog bedrJ laarvan. H ^oon me| bdering laarover, iangelegeri 1 De heerl loor de gl banneer zT bndat de Eeffen. Vc liogelijkhe iet verbot Ifieuwstraa losten. I J De raad! lerkoop ni let agenda! Ier Vos bl in steif lat de ral liet elkaaj Jers stema t In Oudel De andere foto toont de sloep „Luc- tor et Emergo", afgemeerd aan het Vingerling. Vermoedelijk op 25 januari 1910 is dit schip met 13 koppen op „het Brielse kerkhof" een der ge vaarlijkste plaatsen in de Noordzee vergaan. De bemanning bestond uit W. van den Hoek, P. v. d. Berg, L. Katte- staart, G. Jongejan Gzn., A. v. d. Nieu wendij k, A. C. Jongejan, C. v. d. Hoek, K. V. Gelder, Jan Don, Machiel Onder de linden, C. A. v. d. Tak, A. de Ko ning, Marinus Onderdelinden. Middelharnis rouwde om dat grote verlies. Op 24 febr. 1910 werd door ds. G. H. Beekenkamp uit Delft een leer rede uitgesproken over Handelingen 27 20b „zo werd ons voorts alle hoop van behouden te worden ontnomen" De ondertitel van de leerrede luidde: „Schipbreuk lijden doch niet vergaan". 't Was schoon weer, de zon liet haar schitterende stralen vallen op de kab belende golfjes, een flinke bries stootte tegen het zeil en daar gingen zij tesa- men uit, de volle zee in, op het doel aan. „Ik dacht, zo gaat het met de zie len der mensenkinderen" zo zei i onbewust steken ze van wal, hsl leven in, met goeden moed stevenen k| voorwaarts, zonder te denken aan komen zal, zelfs wat komen kan." „Maar" zo wees ds. aan „er is| ook nog een ander schip, het s van de ziel van het kind van Goi;| dat is een schip van de hemel geke Als dit schip enige tijd op zee is daii| geeft God het tegen wind maar hebben alle hoop op behouden te wor-| den. God houdt met Zijn arbeid niet o tenzij dat schip te pletter gelopen is op Die rots en we als verbrijzeld alle op behoudenis totaal hebben verloren." Dan zendt de Heere Zijn reddingsboot! uit en neemt Hij de verongelukte zieteJ daarin op. De naam van dat schip s| de „zekere Victorie". „Laat de dertien Uwer die omkwa-l men een baken zijn op uw levenszeej voor die ongelukkigen is het te laat, God! de Heere kan hen zelfs in de laatste! vire nog genadig geweest zijn. Voor onsl is er nog tijd. Nog is er een plaats iii| de Boot, ook voor UI" BERGEN OP ZOOM Nederduits-Geref. Samenkomst. Za terdag 13 juli hoopt dhr. J. D. van Ga len, Ned. Herv. godsdienstonderwijzer te Arnhem des sav. te 7.15 uur voor te gaan in de Evangelisch-Lutherse Kerk (Faurestraat 14) alhier. VLISSINGEN Neder duit-Geref. Samenkomst. Woensdag 17 juli hoopt dhr. G. Wil- lemstein, Oud-Geref. oefenaar te Ba- rendrecht, des sav. te 7.30 uur voor te gaan in de Doopsgezinde Kerk (Vrij domweg 1) alhier. BORSSELE Burg. Stand. Geboren: Alexandra M., dochter van D. Boonman-J. Rijk; Adri- aan, J., zoon van P. de Jager-M. San- dee; Catharina, C, dochter van C. Duijnkerke-L. Poppe; Job, P., zoon van J. Fraanje-A. Flipse. Ondertrouwd: A. Boone, 23 jaar en J. Lambregtse, 20 jaar. Gehuwd: J. A. G. van Tatenhove, 23 jaar en W. Verheijke, 23 jaar. STAVENISSE Burg. Stand over de maand juni '68 Geboren: Christiaan Marinus Maar ten, zoon van H. Nieuwenhuize en J. M. Vermerris. Gehuwd: Th. B. J. Ankoné 34 jaar te Cuyk en Sint Agatha en W. A. Stoel 27 jaar. Ingekomen: J. van Prooijen en echt genote van IJsselmuide. P. R. van der Eist van Rotterdam. T. Vroegindeweij van Rotterdam. Vertro/cken; W. A. Ankoné-Stoel naar Suijk en St. Agatha. J. J. Kok en ge zin van Haren (Gr.) De twee Sanatoria collecte heeft in deze gemeente opgebracht f 63,53. STAVENISSE Voor de A.V.O. werd dezer dagen een collecte gehouden. Deze bracht op 57,15. Zaterdagmorgen loeide de brand weersirene. Een begin van brand was uitgebroken in een bergplaats van dhr. P. van Oeveren aan de Koning Haakon- straat, met een schuimblusapparaat was het vuur echter spoedig gedoofd. OOSTERLAND Door de Ger. Gem. alhier werd dezer 1 dagen op de ledenvergadering besloten j een beroep uit te brengen op Ds. P. B" predikant van de Ger. Gem. te Dirks-' land. De gemeente die geïnstitueerd werd op 12 mei 1919 uit lidmaten va» de Ger. Kerk, die zich toen al niet kon den verenigen met de leer dier kerken 1 heeft nog nimmer een eigen predikant I gehad. Wél heeft van 1923 tot aan zijn dood in 1937 dhr. Marinus Bemijn de gemeente als oefenaar gediend. Sedert dien is wel menigmaal een beroep uit-1 gebracht op een predikant, doch nog| steeds tot op heden met negatief resul taat. Zodoende is de gemeente reeds 311 jaar herderloos. Gehoopt wordt dat de ze plaats nog eens spoedig vervuld zal worden. In het kader van de door de Sport vereniging „Duiveland" georganiseerde nederlaagtoernooien, hoopt men op za terdagavond 13 juli a.s. op het sport-vela „De Saele" de eerste wedstrijd te hou den tussen Duiveland I en M.E.V.O. I uit Zierikzee. De wedstrijd, die aan vangt om kwart voor zeven, hoopt weei een spannende te worden, wanneer de weersgesteldheid wat gunstig zal mogen zijn. ZONDAG 14 JULI Biezelinge 9.30, 2 en 6 uur lezen -1 Borssele 9.30, 2 en 6 uur lezen Goes 9.30 en 6 uur ds. Schreuder en 2 uur lezen 's Gravenpolder 9.30, 2 en uur lezen Hoedekenskerke 9.30, 2 e" 6 uur lezen Krabbendijke 9.30, 2 en 6 uur ds. W. Hage Kruiningen 9.30. 2 en 6 uur lezen Nieuwdorp 9.30, en 6 uur lezen Nisse 9.30, 2 en 6 uur lezen Rilland Bath 9.30, 2 en 6 uur lezen Waarde 9.30, 2 en 6 uur leze" Wemeldinge 10 en 4.30 uur lezen - Wolfaartsdijk 9.30, 2 en 6 uur lezen - Yerseke 9.30, 2.30 (H.D.) en 6.30 uur ds. V. d. Poel. Noord-Beveland: Colijnsplaat 10 en uur lezen Kamperland 10 en 5 uir lezen - Korlgene 10, 2.30 en 6 uur le zen. Extra diensten: 's Gravenpolder don- derdag 18 juli 7.30 uur ds. Kok. Waarde donderdag 18 juli 7.30 uur ds. J- Weststrate. De vlieg gramma foktersdie toch is leze twee ramma h net een o tekort. D( geen arm. tioodzakeli kele ideal his van hulp te kei de gebi Natui kort! Wij will fiet werk foren met Ibert Sc Vfrika ee ïat waar gezonde ogen te b Toevalli [tact met Jit Utree Prof. Wev blindenzoi )eze stic nieuws de yoor Dr. doctors S pen parti 3ernhard rootse w Wat is vat beooj De vlie de PDS) ke organi 'over 7 "S.enya, fen of m PP de gei P daarbi; Beze FDi met de E van Oslo Afrika .Warschau pncalculee pld met nanier ^elpen ^i ^iekenhui ipn ontva Tiinding _robi. Op |en nacht pn de rac ^e nemen fienlandei 'n een zie 'vereld ee -iraad |de porgvuld mee centr vies aan [airobi. advie Ut

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1968 | | pagina 2