lieuwsl Het Streekmuseum in de Kerkstraat te Sommelsdiik is weer open ruider^ 2 Thailanilse meisjes weriien in Ziel(enliuis te Diritsiand Iver pressie groepen Stalen ledikanten Meditatie Waterstanden Zierik- Iz. Zwart Sommelsdijk F5:C. KORTEHEG s ZOON J. KEUYELnnR lie jaargang Vrijdag 12 juli 1968 No. 3702 ing ie madert B0UWMATERIAU2N Dirkslaad Xelef. 333 Nachtkastjes Stoelen - Tafels kv/ÓNINGINRICHTm&- Zondagsdienst artsen Fruitmanden en Fruitbakjes „De Fruitcentraie" Landvarkensfokdag op 24 juli a.s. Jezus in de hemel Geld voor gedenkplaat nodig Irsoneti van, T te Oudev teisje gen,J Ischap overl fenoordbrujl fht en WiifJ |n een Rest,! ken. Via hJ J.De Haar t» ■daar aanw^. Iging de tol |en en Hardel f rme maait| I verzorgd JJ poot ..Kaste part Werd dolfijnen, jt l bewonde'riJ bten van dei 1st te hebbel lug naar OuM kamen de tJ gezond wej aan het bj luziekver. ■en ballontiejl •houden. EeJ ae campiBjl opgehaaiitf r was de coJ Ljl heeft „p.| |3 juli a.s, Te Geref. 0(.| f '^- H. vaul pen. I a. Dhr. J. pi It 20 heeft zöJ tnlseerd. I Ie etalage's eni Isen van tweel lotere nuttigel 1 De onderne-I telfbedienin bestaande aa-, Vi, drogisterij. I J kaas en ■ijs- en dii Ir. Iricht. luidljk. pen werd hetl komen tot hetï Ibalclub voor) prtoe had on-| plaats in Ho-I hen aanwezig I Bté werd aan-1 lemirdjian enI I Hennie vanl Ivan HassentL lep bij elkaar I pf tot oprich- i telt momen- de heren V, I der Zwaan, Ivan Hassent,! >nd Kagchel- jL.H.zn.; Keesl |jk; Cock van L.zn.; WimI Vetter; Tea) Possum; Wil- bke van Puf- Ikozen: Adrie Ivan Rossum, ■assent, pen- Ir Demirdjian pptreden, te- liging kreeg ub de Fuik". gespeeld op Jerwijl men 's Iwil gaan ge- 1 zijn vastge- prst op heden Kam. Op zo'n hingsoefenin- nen wedstrij- phtingen kan bestuur. De aen met de nd). de organist Iddags om i uur zijn we- In de Grote Iramma's be- |an Vivaldi, ndor (ui' lur 's avonds pen orgelbe- te Renesse, berlin, Wal- Zwart en Izal a.s. don- In openbare lomen. O.m. Ivoorstel gemeente- 7.30 uur ide in open- O.m. wordt Ouddorp de stichting te Brielle. Ridderkerk die op hem sp van de ats Ridder- het beroep Tricht en er. Gem- t^ PRINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDKT,HARNIS Eedactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk CHR. STRKFIKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DB ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN ABONNEMENTSPRIJS 3,25 PER KWARTAAL. ADVERTENTIEPRIJS 16 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. TeL (01870) 2629, na 6 uur 's avonda TeL 2023 Giro 167830 Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond 2 Naar aanleiding van een rede van jrof. Drees Jr., schriftelijke vragen van iet Kamerlid mr. Biesheuvel en het antwoord daarop van minister Witte- ireen sciireven we een artikel over de :.g. pressiegroepen in onze samenleving. Je willen daarop thans nog wat breder Ingaan. De term „pressure-group" in het jederlands pressiegroep is in 1925 .iet eerst bedacht door een Amerikaanse journalist. Er worden mee bedoeld geor ganiseerde belangengroepen, die op ver schillende manieren druk proberen uit te oefenen op sociaal, economisch en fi- lancieel gebied. Uiteraard speelt deze iressie of druk zich voornamelijk af in Be politiek, speciaal op die van de landsregering. Elke maatschappelijke Troep heeft haar eigen belangen en /erlangens en die probeert zij te ver- jedigen en te realiseren. Zij kan daarbij fcn botsing komen met het landsbelang, fof dat van andere groepen en daaruit [ontstaat een permanente strijd tussen de feroepen en instanties. Zij trachten zo fcroot mogelijke invloed uit te oefenen [op wetgeving en bestuur en evenzeer op Ide publieke opinie via de diverse com- jmunicatiemiddelen zoals de pers, de ra- [dio en de t.v. Ze proberen zoveel moge- jlijk te infiltreren in de politieke par- Itijen, de regering, het parlement en het administratieve apparaat. Hun actie komt hierop neer, dat ze zoveel moge lijk voordelen pogen te behalen voor eigen groep, maar het ligt voor de hand, dat deze activiteiten meestal gaan ten koste van andere groepen en tevens een gevaar kunnen betekenen voor een ge zond staatsbestel. Het gaat hierbij n.l. vooral om de verdeling van het nationa le inkomen, waarvan elke groep een zo groot mogelijk deel in de wacht pro beert te slepen. Het bestaan van pressiegroepen is een speciaal verschijnsel in democratisch geregeerde landen. In dictatoriale regi mes krijgen ze uiteraard geen kans. Ze zijn derhalve inherent onafscheidelijk verbonden aan de democratische staatsvorm. In vroegere tijden probeer den kapitalisten, vrijmetselaarsloges. Kamers van Koophandel en andere pro minente personen en organisaties druk uit te oefenen; ook hadden sommige dagbladen grote invloed. Dr. Kuyper heeft wel eens gezegd, dat het Handels blad en de N.R.C, ettelijke jaren Neder land hebben geregeerd. In Engeland is b.v. de Times lange tijd een zeer in vloedrijk blad geweest. Het verschijnsel bestaat dus al lang, maar na Wereld oorlog II is het wel zeer toegenomen. We hebben hierboven getracht een de finitie ervan te geven, maar eigenlijk is dat niet zo eenvoudig. Er zijn veel de finities van, zodat er op dit punt een bijna Babylonische spraakverwarring heerst. Men zou volgens prof. De Jong ook kunnen zeggen: het is het opereren van bepaalde verbanden in het politieke proces. Tussen het staatsgezag en de burgers is steeds een zekere spannings ruimte. Ieder collectiviteit gemeen schap poogt voor zichzelf zoveel mo gelijk bepaalde voordelen birmen te ha len. Men kan hier denken aan werkge vers-, werknemers-, landbouw-, onder wijs- en andere organisaties. De belas tingbetalers zijn ook een bepaalde be langengroep, want zij zijn permanent het slachtoffer van de te hoog opge voerde kosten en uitgaven van het staatsapparaat. Maar zij vormen helaas geen pressiegroep, omdat ze geen orga nisatie hebben en ze staan derhalve vol komen weerloos tegenover hét parle ment. Ze kunnen alleen hun stem uit brengen op een bepaalde politieke par tij, in de hoop, dat deze hun belangen behartigt, maar deze partijen staan per manent onder zo hevige druk van de di verse pressiegroepen, dat ze niet anders doen dan de staatsuitgaven opvoeren, dikvwjls tegen de zin van de regering in, zodat de belastingbetalers we bedoe len hiermee speciaal diegenen onder hen die het permanente slachtoffer zijn van de schandelijk sterke progressie van de politieke partijen op dit punt niets te verwachten hebben. Men zegt wel, dat de pressiegroepen de vertegenwoor digers zijn van deelbelangen en dat de politieke partijen het algemeen belang moeten behartigen. Dat is inderdaad ]uist. In de praktijk is het zo, dat de pressiegroepen him belangen pogen te dienen met behulp van druk en dreiging terwijl de politieke partijen meermalen UI plaats van het landsbelang uit vrees voor groepen kiezers, waarvan ze af hankelijk zijn bij de stembus, bepaalde deelbelangen voorstaan, waarvan de verwezenlijking ten nadele van het landsbelang kan zijn, b.v. te veel en te hoge subsidies, aandringen op te sterke loons- en salarisverhogingen etc. Nu is het zo, dat organisaties zeker mogen proberen invloed uit te oefenen op het beleid van regeringsinstanties te hunnen gunste. Daar is op zichzelf niets tegen. Daaraan zijn echter gevaren ver bonden die we niet uit het oog mogen verliezen. Zij kunnen b.v. subsidies (landbouw) of loonsverhogingen (werk nemers) vragen of eisen, die kennelijk hadelig zullen werken op onze econo mie en de financiële stabiliteit van de staat. Erger is wanneer bepaalde groe pen dreigen met stakingen. Wanneer In het keurige Streekmuseum in de Kerkstraat te Sommelsdijk, dat vanaf vorige zaterdag weer voor het publiek geopend is, zijn in de afgelopen periode meerdere afdelingen veranderd en waardevolle stukken zijn aan de collec tie toegevoegd. Bovendien werd de op stelling meer overzichtelijk gemaakt. Een (hernieuwd) bezoek aan het mu seum, is zeker weer de moeite waard. Een rijke schakering op alle gebied is te bekijken b.v. brandweer met hand- pomp, flambouwen enz. Unieke scheep vaart afdeling met getrouwe modellen van diverse scheepstypen en gebruiks voorwerpen van de sloepen. De winkel, echt en getrouw nage bouwd dat U bijna aan de suppoost zou vragen een cns snoepjes af te we gen! De schutterij met vaandel en keten, het gebruiks aardewerk uit Ie en 2e Eeuw né Chr. Een van de nieuwe aanwinsten, een miniatuur boeren-wagen uit de col lectie landbouwwerktuigen die door wyien dhr. F. den Eerzameu werd geschonken. De landbouw afdeling met paarden- tuig, maar ook op schaal nagemaakte wielslee-vboeren wagen enz. (zie foto) Een poppenhuis, een verzameling flessen en kruiken, foto's, kaarten, an sichten van ieder dorp. De Flakkeese woning met „opa en opoe", bedsteden - secretaire, sleekachel. Loopt u er eens binnen. Volwassenen betalen 50 et., kinderen 25 et. U krijgt deskundige rondleiding. En indien U Ud bent (of wordt) voor f 2,50 p. jaar heeft u gratis toegang. Geopend 25 uur. Behalve zondag en maandag. I----------O---------- dat geschiedt zijn het echte pressiegroe pen geworden. In ons land gaat dit over' 't algemeen nogal gemoedelijk, maar in andere landen, zoals de laatste tijd in Frankrijk en Engeland, waar men dreigt met bruut geweld en dit opk soms toepast, met terreur en politieke staking, met boycot en allerlei agitatie om de regering en het volk schrik aan te jagen, wordt de democratie er ernstig door bedreigd. Wij kunnen daarom wel de mening delen van sommige schrij vers over dit onderwerp, dat in wezen de echte pressiegroepen niet democra tisch zijn. Wanneer men, zoals Kloos, de voorzitter van het N.V.V., enige maan den geleden deed, in verband met de ge ëiste loonsverhoging voor de werkne mers gaat dreigen met „een lange hete zomer", dus een periode van onrust, de monstraties, ongeregeldheden etc. dan bevindt men zich ontegenzeggelijk in de positie van een gevaarlijke en ondemo cratische pressiegroep. Meestal worden de werknemers- en werkgeversorganisaties als de belang rijkste pressiegroepen beschouwd. De laatsten hebben de wind echter niet mee De meeste grote politieke partijen hou den in zulk een hoge mate rekening met hun arbeiders-kiezers, wier stemmen veel talrijker zijn dan die der werkge vers, dat de vakbonden in en buiten de partijen een veel te zware stem in het kapittel hebben. Daarbij komt nog, dat de fracties speciale vakbondsmensen in hun midden hebben, die uiteraard op komen voor de belangen der arbeiders en bij stemmingen dikwijls de hele frac tie meekrijgen. Overigens is het zo, dat er een even wichtige behartiging moet plaats heb ben van de verschillende groepen in onze maatschappij. Bepaalde groepen mogen niet bevoordeeld worden, omdat ze organisatorisch een sterke macht ver tegenwoordigen en andere, zoals de z.g. vergeten groepen, mogen niet worden achtergesteld. Sterke pressiegroepen verstoren het evenwicht in onze econo mie. Vakverenigingen kunnen, zo schreef prof. Pen, grote pressie uitoefe nen via het mechanisme van de arbeids markt. Bij een tekort aan arbeiders staan ze verbazend sterk. Daarom moet er steeds een zekere arbeidsreserve zijn om de balans in evenwicht te houden. Er zou eigenlijk ook een pressiegroep van belastingbetalers moeten komen! Deze kon dan aandringen op verlaging der belastingen en van de staatsuitga ven. De meest beklagenswaardige man in dit proces is de minister van Finan ciën. Hij strijdt dagelijks een hopeloze strijd tegen allerlei groepen, Kamerle den etc, die dag in dag uit aanslagen beramen op de staatsruif. Het resultaat is steeds onvoldoende. En het gevolg van al deze soorten pressie is: perma nente inflatoire druk m.a.w. geldont waarding! Dit is het wat prof. Drees in zijn rede heeft willen beklemtonen. VOOR BETER f^ NAAR DE M(0DELHflRNfS-TEL:Z3Z8 Van zaterdag 13 juli v.m. 12 uur t.m. maandag 15 juli v.m. 9 uur Middelharnis-Sommelsdijk: Dienst heeft dokter Wleringa, tel. 2090, Middelharnis. Dirksland-Herkingen-Melissant: Dienst heeft dokter Huisman, tel. 01877-412, Melissant. FlaJcïcee-Oost: Dienst heeft dokter Voogd, tel. 01874- 259, Oude Tonge en dokter de Jager, tel. 01875-301, Nieuwe Tonge. DIENST WIJKVERPLEEGSTER Melissant-Dirksland-Her/cinpien; Van vrijdagavond 6 uur tot maandag ochtend 8 uur Zr. Koppejan, Melissant, te. 01877-234. Wit-Gele Kruis Achthuizen Dienst heeft Zr. Vrij, den Bommel, Achthuizen, Stad aan 't Haringvliet, tel. 01871-312. ZONDAGDIENST DIERENARTSEN Dienst heeft dierenarts J. Minderhoud, Lijsterbesweg 65 Middelharnis, tel. 01870-2897. THOLEN Zondagsdienst artsen. Zondag 14 juli hebben voor de gemeenten Poortvliet, Tholen, Nieuw Vossemeer, St. Philips- land en Oud Vossemeer dienst dokter Kugel, tel. 01662-400 Poortvliet en dok ter Vermet, tel. 01676-415, Nieuw Vos semeer. Speciaal in het opmaken van B. V. d. Veer Telefoon 2682 Westdijk 36 MIDDELHARNIS MIDDELHARNIS Op woensdag 24 juli wordt op het terrein van de veiling te Middelharnis georganiseerd door de Fokgroep Landvarkens in Zuid-Holland de tweede fokdag gehouden. Het programma begint om 9.30 uur met de opening door burg. van Es van Middelharnis. Van 9.45 tot 11.30 uur vindt de keuring van de 12 rubrieken plaats. Van 11.30 tot 12 uur trekking van de verloting, van 12—12.30 uur prijsuitreiking door Ir. M. M. Veldman waarna om 3 uur sluiting. L ZIJN INGANG „Want Christus is niet ingegaan in het heiligdom, dat met handen ge maakt is, hetwelk is een tegenbeeld van het ware, maar in de hemel zelf, om, nu te verschijnen voor het Aangezicht Gods voor ons." (Hebreeën 9 24) Juda's zoon is groter priester, dan de hogepriester Aaron. Hl is imjners priester naar de orde ning van Melchizedek, de koning van Jeruzalem, de priester van de aller hoogste God. Deze twee horen bij elkaar: priester schap en koningschap. In Jezus wordt deze eenheid ten vol le werkelijkheid, met name ook, als Hij ten hemel gaat. In de hemel staat innmers altaar en troon centraal. Bij dat hemels altaar is Jezus bezig als Degene, aan Wie alle macht in he mel en op aarde gegeven is. In de troon des Vaders zetelt Hij als het Lam, dat de sporen van Zijn pries terschap draagt. Als hogepriester is Hij nu gezeten ter rechterzijde van de troon der Majesteit in de hemelen. Daar dient Hij als bedienaar van het hemelse heiligdom, de ware taberna kel. Zijn luister is onvoorstelbaar, want Hij betrad dit heiligdom in hemelse glorie. Toch verricht Hij ook daar de dienst, want Hij is ingegaan in de hemel om voor het Aangezicht Gods te verschij nen voor ons. Zo is Jezus priester en koning. Bij deze hogepriester blijft Aaron in derdaad in de schaduw. Want Christus is de hogepriester van het nieuwe verbond, dat het verbond der schaduwen verouderd heeft en doen verdwijnen. Daarom ging Jezus ook naar de he mel, naar het ware heiligdom. Hij is nooit ingegaan in het aardse heiligdom, dat met handen gemaakt was. Als Juda's Zoon had Hij daar geen toe gang. Hij, de priester naar de ordening van Melchizedek, stelt Zich onder Aaron. Juda, van wie de scepter niet zal 'wiJKen, buigt voor Levi. Maar juist daarom zullen Zijn broe ders Hem loven. En daar hoort ook Levi bij, als hij plaats maakt voor Juda. Aaron maakt plaats voor Melchize dek. Het oude gaat voorbij. Het wordt alles nieuw. Want Jezus, de slaaf der slaven, de koning der koningen, gaat het heilig dom birmen. Hij heeft Zich vernietigd en de sla- vengestalte aangenomen. Juda's Leeuw werd Gods Lam. Daarom heeft God Hem uitermate verhoogd en een naam gegeven boven alle naam. Zo is Jezus priester en koning. Aaron ging eenmaal per jaar het biimenste heiligdom in. Dat was een bijzondere eer. In zijn uitzonderlijk ambt droeg hij de heiligheid van God. Als zodanig was hij het voorbeeld van Hem, die In Zijn uitzonderlijk ambt zou ingaan in de hemel zelf om voor God te verschijnen. Ook in Zijn ambt droeg Christus de heiligheid van God. Hij droeg Gods heilige wet in het binnenste ingewand. Die heilige wet lag in de ark, die ge plaatst was in het heilige der heiligen. Daar lagen de „tafelen des verbonds" in het brandpunt van Gods aanwezig heid, als een onuitwisbare herirmering aan de schuld van hogepriester en volk. Daarom moch Aaron ook niet zonder bloed dit heiligdom betreden, want dat bloed moest gesprenkeld worden op het verzoendeksel, waaronder deze wet tot zwijgen werd gebracht. In zijn hogepriesterlijk ambt was Aaron middelaar. Hij verscheen voor Gods Aangezicht, terwijl het volk des verbonds biddend wachtte op de voor hof. Juist daar, waar de heerlijkheid van God zich openbaarde boven de ark, was de hogepriester bezig. Hij was daar be zig met het bloed. Niet zijn eigen bloed, maar het bloed van het offerdier. Het was een machtige illustratie van het nieuwe verbond, welks Hogepries ter in het ware heiligdom inging met Zijn eigen bloed. Aarons priesterschap heeft het volkomene niet kunnen bren gen. Dat kon alleen het priesterschap van Melchizedek. Dat was de grote tragiek van het priesterschap van Aaron. Het kwam nooit klaar. Want met vreemd bloed is de zonde niet uit te wissen. Heel Israels ere dienst bleef onvolmaakt. Aaron ging in het heiligdom, dat wel een tegenbeeld was van het ware, maar dat toch door mensenhanden gemaakt was. Dat tekent ons de ontoereikend heid en vergankelijkheid van het aard se heiligdom. Daarom logt Aaron het af tegen Melchizedek en Levi tegen Ju da. Want Jezus is het ware heiligdom ingegaan om als Middelaar te ver schijnen voor Gods Aangezicht voor ons. Zo is Jezus priester en koning. Het is een gevaarlijke zaak meer te zien op Aaron, dan op Melchizedek. Dat is de dwaasheid van het willen leven bij het oude, het onvolmaakte, het door mensenhanden gefabriceerde heiligdom, terwijl Jezus inging in het ware heiligdom. Toch zijn er velen, die zelfs onder het nieuwe verbond meer terug zien naar Levi, dan omhoog zien naar Juda. Zij hebben liever het vreemde bloed, dan Jezus' bloed. Dat vreemde bloed echter is aards. Het bloed van de ho gepriester onzer belijdenis daarentegen is hemels. Daarom worden wij opgeroepen te midden van alle wereldse gezindheid te bedenken waar Jezus nu is, en waar toe Hij het ware heiligdom inging. Hij is verschenen voor het Aange zicht Gods voor ons. Jezus immers is priester en koning. Aaron stond voor God, die in de don kerheid woonde achter de voorhang. Die voorhang hield de weg naar het heiligdom nog gesloten. Het Aangezicht Gods was nog verborgen in de scha duw van de hemelse dingen. Want het ware zoenoffer moest nog gebracht worden. Het bloed van dieren nam uit eindelijk de dreiging van de vloek der wet niet weg. Jezus echter verscheen voor Gods Aangezicht in het volle licht van de glorie Zijner genade. Hij betrad het heiligdom, waar de heerlijkheid Gods in hemelse schoonheid uitstraalt. De voorhang is weggenomen. De weg naar het ware heUigdom is geopend. Want Jezus ging ten hemel met de tekenen van het ware zoenoffer. Nu is Hij dóór! Als priester ging Hij het heiligdom binnen. Plaatsvervangend verscheen Hij voor Gods Aangezicht voor ons met Zijn eigen bloed. Nu is Hij daar bezig! Hij maakt Zijn werk af. En dan zal Hij met Zijn priesterlijke zegen en vrijspraak vanaf het hemelse altaar te voorschijn treden. Want Hij zal ten anderen male zonder zonde tot zaligheid gezien worden door hen, die Hem verwachten. En die ver wachting is niet ongegrond. Want Je zus is priester en koning! Polsbroek. Ds. E. F. Vergunst. Van de zes Aziatische meisjes die door het district Zuid van Rotary In ternational zyn uitgenodigd een ver pleegstersopleiding in Holland te volgen zijn er twee werkzaam in het ziekenhuis te Diirksland. De anderen worden in Zierikzec en Breda opgeleid. De namen van deze meiskes die sinds vorige week op hun rappe benen door het ziekenhuis snellen zijn Ankana Sriyapon (20) uit de plaats Bhuket in Thailand (op de foto links) en de 18 jarige Acharapan Chuapibul uit Dhonburi, eveneens in Thailand, (op de foto rechts). De meisjes zijn al twee maanden in Nederland. De eerste zeven weken ver bleven ze in Vugt om zo goed en zo kwaad als dat ging wat van de Neder landse taal te leren. Hun verblijf in Ne derland zal drie en een half jaar duren, hun opleiding is dan voltooid en zij zul len dan naar hun eigen zonnige land teruggaan waar ze het waarschijnlijk met een minder goed geoutilleerd zie kenhuis dan in Dirksland moeten stellen Beide meisjes kijken al uit naar het be zoek dat ze over twee jaar op kosten van de Rotary aan hun ouders kunnen brengen. De gedachte aan de hunnen wordt hen wel eens te machtig, vandaar „dat kleine beetje" heimwee. Het zou voor de meisjes plezierig zijn als ze in een jeugdver. zouden worden genodigd omdat ze vooral het contact met jon geren zoals ze dat in Thailand had den missen. Leuk. „Holland?" Leuk! zeggen ze allebei. „Eten?" Lekker...! klinkt het ook een stemmig, waarop beider mededeling volgt dat ze elk al zes kilo zijn aan gekomen. Ze denken dat het klimaat hen doet eten en dririken dat het een lieve lust is! Goede moed. Beide meisjes zijn vol goede moed aan hun opleiding begonnen. Ankana was in Thailand al IV2 jaar verpleeg ster en zij wil het tot lerares zien te ZANDPAD 32 MIDDELHARNIS De Deltadienst van Rijkswater staat is bereid gebleken het an- kerblok op de Grevelingendam als aandenken aan de sluiting v,an deze stroom te handhaven. Het massieve betonnen blok diende als bevestiging voor de staaldra den van de kabelbaan. Al spreekt het markante monument voor zich, het zou eerst met een ge denkplaat gecompletteerd zijn. Het ontbreekt de initiatiefnemers hiertoe, waarvoor de joumialiste mevr. van Eek te Middelharnis tekent, aan de nodige middelen waarom aan tal van instellingen en ondernemingen op het eiland een schrijven met een verzoek om een bijdrage is gericht. Ook zon der zo'n schrijven te hebben ge had kan men als men met het idee sympathiseert een bijdrage storten op het gironummer van de Raiffeisenbank Middelharnis- Sommelsdijk, nr. 346124 met ver melding „Ankerblok". Wanneer over voldoende middelen kan worden beschikt zal over de vorm, de plaats waar de plaat aan te brengen e.d. worden overlegd met het Hoofd van de afdeling Kunst werken en Planning van de Del tadienst. Ouddorp hoog laag Zaterdag 13 juli 5.14 10.43 17.41 23.12 Zondag 14 juli 5.57 11.32 18.25 23.59 Maandag 15 juli 6.41 12.23 19.07 Dinsdag 16 juli 7.24 0.50 19.45 13.19 Te Battenoord valt hoog water phn. 3 kwartier later; in Middelharnis plm. een uuï later dan in Ouddorp. brengen. Ze werden uit een grote groep gegadigden door de Rotary als de bes ten geselecteerd. Voorheen volgden an dere Thailandse meisjes verpleegsters opleidingen in o.m. Oostenrijk waarna het nu voor de eerste keer in Nederland plaatsvindt. „Ank en Toep" vinden het prima, want Nederland is „wonderfull".

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1968 | | pagina 1