Raad legde haar nieuwe voorz. tal van wensen voor CAMERA'S* ZEISS I stuurman op schip zonder krachtbron Ackter BUIJSSE de grenspaal Vrijdag 5 juli 1968 X Ook voor X FOTOGRAFIE J. ZANDSTRA SOMMELSDUE Uiv Modehuis J. Keuvelaar EiLAnpEii fiiEuws „Warme" ontvangst voor burgemeester Joh. van Es te Middelharnis Burgemeester Joh. van Es heeft met zijn gezin dinsdagmiddag toen hij werd geïnstalleerd als burgemeester van Middelharnis een zowel letterlijk als fi guurlijk warme ontvangst gehad. Een van de warmte puffende loco-burge meester van Eek, de ambtsketen van Middelharnis nog torsend, wachtte bij het Rijksatheneum, samen met collega Kleingeld het burgemeestersgezin op. In de ruime aula werd burgemeester van Es tijdens de gehouden bijzondere raadsvergadering de ambtsketen door weth. van Eek omgehangen. Daarna kreeg de kersverse burgemeester door volijverige raadsleden een scala van urgente zaken voorgezet. Het venijn dat meestal in de staart pleegt te zitten zat nu in de kop, het werd gepresenteerd door dhr. D. Hoogzand die ge lukkig enkel maar namens zichzelf sprak. De P.v.d.A. fractie maakte, bij monde van dhr. Kievit, burgemeester van Es op een wat tactvoller wijze bekend dat ze liever een P.v.d.A. burgemeester in zijn plaats hadden ge zien. Dhr. Wesdorp de eenmans C.H.U.-fractie vertegenwoordigend was door ziekte verhinderd deze vergadering bij te wonen. De installatie. Loco-burgemeester M. K. van Eek die deze middag veel waardering werd toegemeten voor zijn werk in de vacante periode toonde zich én voor de fam. V. Es én voor Middelharnis gelukkig met de vervulling van de lege burge meesterplaats. Dhr. V. Eek dankte zijn collega Kleingeld, de secretaris dhr. v. Bodegraven, de directeur van de Teeh. Dienst, alle medewerkers en niet in het minst de raad voor de vlotte behande ling der raadsagenda's. Dhr. van Eek meende dat de ge meente zich met de benoeming van burg. V. Es gelukkig mag prijzen, mede omdat hij ervaring heeft in het besturen van een gemeente en omdat hij nog jong is en in staat kan worden geacht om met vaart en visie de belangen der gemeente te behartigen. Tegenover de vreugde die het biedt wanneer aan de uitbouw van de ge meente kan worden meegewerkt, stelde dhr. V. Eek dat men thans door allerlei nieuwe theorieën in de war dreigt te worden gebracht „Er is kracht en moed voor nodig om te overwinnen en om zich te kunnen onderwerpen om in de trein van deze tijd mee te kunnen rijden" wist dhr. v. Eek. Kij vervolgde: „En wanneer men dan mee rijdt, zal blijken, dat er wel vreug de kan zijn, dat nieuwe mogelijkheden zich openen en dat de wereld, dus ook de gemeente, alleen maar voort kan gaan, wanneer deze nieuwe mogelijk heden worden benut. In die zin hoop ik i dan ook, dat bestuurlijk gezien, wij de kans krijgen ons zelf te zijn en te blij- ven, omdat iedere tijd zijn eigen aan pak vereist. Uw nieuw begonnen taak als Burgemeester van Middelharnis zal een taak zijn van inspanning en visie, duidelijke gerichtheid en krachtig be stuur. Veel arbeid en tijd zal van U worden gevraagd. Gaarne vraag ik U deze intensie voor de gemeente moedig te willen opbren gen. Het zal U voldoening schenken en het zal dienstbaar zijn voor het welzijn der burgerij. Die burgerij, ja die verlangt veel, vrij-, wel alles van de gemeente. Die burgerij V.'-wacht een goede woning, scholen V ir de kinderen, parkeerruimte voor de auto, winkels in de naaste omgeving van de woning, goede wegen en straten, goed openbaar vervoer, omdat het ver keer en vervoer, als één van de voor naamste vormen van communicatie, deel is van het levenspatroon. Inderdaad een punt waar wij nu en in de toekomst rekening mee moeten houden, in verband met het woonmilieu, het werk-milieu en het recreatie-milieu sportaccomodaties, zwembaden, enz. In veel gevallen lopen de verlangens Ien belangen van velen parallel, soms zijn ze tegenstrijdig. Waar de belangen parallel lopen, is er bij de inwoners weinig kritiek als de overheid de belangen regelt. Die kritiek komt wel, wanneer ver scheidene problemen tegelijk om een oplossing vragen, terwijl bepaalde om standigheden, bij voorbeeld de finan ciën, het realiseren van een oplossing voor al deze problemen tegelijk oimio- gflijk maakt. De bepaling van de ur gentie zal dan zeker niet iedereen vol doen. Nu is mij wel eens verteld, dat een urgemeester bij een benoeming een zekere opdracht of toezegging meekrijgt. 1 In weet daar niets van, maar als het ;Zo zou zijn en U was bij uw benoeming [enkele miljoenen toegezegd, het zou bij zonder gelukkig voor U en ons zijn. Zo zult U ongetwijfeld spoedig ge- ^eonfronteerd worden met de vraagstuk- Ken in Middelharnis. i de vraagstukken is er echter ook - goeds. Burgemeester, er zullen misschien wel eens momenten komen, waarin teleur stelling in het bestuurlijk leven uw deel zijn, maar veelvuldiger hoop ik dat de °agen zijn, waarin U vaststelt, wat is net heeriijk in dit ambt in Middelhar nis te mogen dienen. Ik moge U tenslotte hartelijk toewen- ■en namens allen in de gemeente, die 'eei van U verwachten, dat U van dag. ot dag, de wijsheid, het geduld, de t^ bereidheid tot dienen ge- «lonken zal worden, door Hem, Wiens Z^u menselijke zwakheid word 'oibracht. Hierna hing dhr. v. Eek, IPUi-g- V. Es de ambtsketen om. BTirgemeester van Es: ^''iect na zijn installatie sprak burg. Es woorden van dank voor de ont- 'angen benoeming aan H.M. de Konin- Burg. V. Es heeft zich een gevat spreker getoond die zich van een rijke woordkeus weet te bedie nen. Ter illustratie van zijn ver langen naar een samenwerking in de raad zei hij: „We hebben een prachtig boeket rode anjers gehad, ik heb er mijn zwarte hoed naast gelegd en ziedaar een harmonieus geheel!" gin, Z.E. de Min. v. Binnenl. Zaken, de Commissaris der Koningin en Mr. Din ger van Kruiningen. Burg. v. Es hoopte dat de persoon en de arbeid van zijn voorganger, burg. Hordijk, niet zullen worden vergeten; ook dhr. v. Eek bracht hij hartelijk dank voor het werk in de interimperiode, de burg. was ervan verzekerd dat de lange ervaring van de weth. een zegenrijke invloed op de gemeente had. Spr. zei goede verwachtingen voor de toekomst te hebben en er zich van bewust te zul len zijn dat de raad het hoofd der ge meente is; een vruchtbare arbeid wist hij slechts mogelijk wanneer in weder zijds vertrouwen kan worden gewerkt. Uit de reeks problemen die hem al ter ore waren gekomen lichtte spr. het feit dat aan Goeree-Overflakkee een soort „tussen wal en schip" positie is toebedacht. De toekomstvisie voor ons eiland in de tweede Nota op de Ruim telijke Ordening noemde spr. uiterst vaag. Ook brandweer en B.B. krijgen 's bur gemeesters belangstelling; het deed hem goed dat er mensen worden gevonden die zonder vergoeding zich voor het behoud van andermans leven en goed in willen zetten. Voorts hcxipte dhr. v. Es op goede contacten met po litie, verenigingen, scholen en vooral gaat zijn interesse uit naar het gemeen- schaps idee van de jongere generatie. Ook middenstand, landbouw, nijverheid woningzorg en soc. zorg kunnen op zijn belangstelling rekenen. Daarby maakte de burg. de restrictie dat de gemeente pas iets kan bereiken als iedereen zich voor lOOVo inzet op de plaats waar hq is gesteld, spr. wenste dan ook het onmisbare vertrouwen van de raad te genieten. Burg. V. Es aanvaardde zijn ambt te Middelharnis met de bede dat Hij Die 't al regeert hem zal bekwamen en ster ken om zijn arbeid in getrouwheid te kunnen vervullen. Het woord aan de raad: „Het is m.i. allang tijd geweest dat na het vertrek van de burgemeesters van Dijk en van Hofwegen beiden lid van de PvdA op Goeree-Over flakkee een socialistische burgemees ter te benoemen, bij een rechtse bur gemeester blijft de vrees bestaan dat een intolerante houding wordt aange nomen bij die vraagstukken welke voor ongeveer de helft van de bevolking geen principiële benadering behoeft" gaf dhr. Hoogzand te kennen. Het feit dat de burgemeester in het college van b. en w. de beslissende stem kan heb ben waar het b.v. gaat om vergunningen voor revue-, dans- en toneelavonden stemde spr. temeer tot ontevredenheid over de benoeming van de A.R. burg. van Es. Graag wilde dhr. Hoogzand de benoeming in streekverband zien, dat staafde hem in de bewering dat er van de 4 Flakkeese burgemeesters zeker een lid van de P.v.d.A. te zijn. Dhr. Hoogzand vervolgde: „Neemt men daarbij verder in ogenschouw dat het altijd heel wat voeten in de aarde heeft naast de A.R. burge meester en de altijd als eerste bekend staande a.r. wethouder een linkse wethouder in het college henoem,d te krijgen, dan wordt deze gang van zaken met de benoeming van een rechtse burgemeester weer eens ex tra gestijfd," „Linkse candidaten voor de wethou derszetels zouden voor rechts te links zijn geweest, zoals Tijl, Blok en D. Hoogzand maar zelfs toen Kleingeld werd gekozen, een man die en socialist en christen wil zijn, was zelfs de helft van de tegenwoordige a.r. fractie niet bereid aan die rechts/linkse candida- tuur steun te geven, bij de s.g.p. was het ook een radicaal „neen". „Van Eek heeft het goed gedaan maar Kleingeld doet het voor zijn eigen brood" becri- tiseerde dhr. Hoogzand daarna enige problemen waarvoor de burgemeester zich geplaatst zal zien opsommend. Hij vroeg de burg. goed rekening te houden met de gevoeligheden die er in de vier afzonderlijke dorpsgemeen schappen nog voortleven en door het vo rige college van de hand werden ge wezen als zijnde „chauvinistisch". „Als u zo besloot dhr. Hoogzand in de toekomst een rechte koers vaart dan zal ik graag mijn bescheiden medewerking verlenen maar vaart u een rechtse koers dan zal ik me voor de zoveelste maal door den Haag be dot voelen „Teveel van het goede?" Namens de P.v.d.A. fractie verklaarde dhr. Kievit te hebben gehoopt en ver wacht dat een P.v.d.A. burgemeester de vacante plaats zou gaan bezetten, vandaar de „gemengde gevoelens" waar mee het bericht van de benoeming was ontvangen. „Van de 4 burgemeesters op het eiland behoren er 3 tot de A.R., men kan op een gegeven moment zelfs van het goede teveel krijgen" verge leek dhr. Kievit. Overigens verklaarde dhr. Kievit zich blij dat de vacature is vervuld. In de komende jaren ver wachtte hij te constateren of burg. van Es „door de bocht is." „We zullen uw beleid constructief doch critisch volgen" gaf hij te kennen. Voor zaken als recreatie, de behoefte aan een zwembad, verenigingsgebouw en sportvelden, het stijgend aantal woningzoekenden, coördinatie van som mige gem. diensten als de brandweer werd door dhr. Kievit aandacht ge vraagd. Hij wenste de nieuwe burge meester veel stuurmanskracht toe om de na de gemeentelijke herindeling om hoog gekomen chauvinistische klippen te omzeilen. Een gouden tijd? Met temeer genoegen kon dhr. G. A. J. Opstelten sprekend namens de A.R. fractie burg. van Es geluk wensen omdat met de benoeming ook in politieke zin de continuïteit van de laatste jaren is betracht. Dat de burg. iemand is die past in de geest van het overgrote deel van de gemeente achtte dhr. Opstelten zeker in het belang van de gemeente. De publiciteit rondom de benoeming gevolgd hebbend conclu deerde dhr. Opstelten dat het de bur gemeester enkel nog maar kon tegen vallen. „In Oud-Alblas is gesproken van een gouden tijd en u moet toch wel moed hebben opnieuw te begin nen" dacht dhr. Qpstelten die de moed bij burg. van Es aanwezig wist. „Ondanks de soms opgeblazen kwes ties als die van de brandweer is de raad steeds bereid om goede voor stellen van b. en w. te steunen en hun medewerking te verlenen, u zult daarbij nog profijt hebben van uw studie van de paedagogie" veronder stelde dhr. Opstelten. Hij achtte een juist paedagogisch optreden van groot belang om bepaalde vraagstukken zo juist mogelijk te benaderen. Voorts gaf spr. te kennen dat de raad een open hartige bespreking en -informatie op hoge prijs stelt en dan bereid is de voorstellen op hun juiste waarde te schatten. Ook dhr. Opstelten droeg meerdere wensen voor o.m. vermeer dering van de werkgelegenheid, meer inspraak bij de planning van de reera- tie rondom het Grevelingenbekken en meer woningbouw. Spr. besloot met de wens dat de burgemeester met zijn gezin ook in Middelharnis een gouden tijd tegemoet zal gaan. Hij hoopte dat de burgemeester het onder Gods zegen ook in Middelharnis „zal kla ren.' Veilig kompas Had dhr. Opstelten juist betoogd dat er een grote mogelijkheid bestaat om bij een burgemeestersbenoeming de in spraak van een gemeente tot uiting te brengen, dhr. J. H. Koppelaar, spre kend namens de SGP fractie geloofde dat er niet of nauwelijks enige directe invloed uitgeoefend kan worden waar om spr. temeer verheugd was dat de gemeente, gelet op haar samenstelling een burgemeester heeft gekregen die daar volkomen in past. „Onze ver wachtingen zijn hoopvol gestemd en wij hopen in eensgezindheid en oprecht heid met elkaar te mogen samen werken opdat zodoende het ware be lang van onze gemeente gediend moge worden" aldus dhr. Koppelaar. Voorts wees hij op de zeer grote verantwoor delijkheid die het wondermooie burgemeestersambt met zich draagt waarom het van groot belang is hoe die taak wordt opgevat. „U bent hier zo richtte spr. zich tot de burge meester ,niet om mensen te behagen of om zelf geëerd te worden maar om als dienaresse Gods het kwaad te we ren en het goede te bewaren en dat niet naar menselijke interpretatie doch zoals God het in Zijn Woord ons voor houdt". Dhr. Koppelaar verwachtte dat burg. van Es de vraagstukken die zich zullen aandienen zal benaderen en be hartigen in het licht van de Heilige Schrift als zijnde het veiligste Kompas. „Wij maken het dikwijls zo moeilijk door af te wijken van de gulden regel God lief te hebben boven alles en onze naaste als onszelve" stelde dhr. Kop pelaar waarna hij besloot met de bur gemeester en zijn gezin in Middelharnis vele gezegende jaren toe te wensen. De Bijbel voor privé tijd! Houdt u zich in uw privé leven aan Wat de Bijbel zegt en wat uw ambts vervulling betreft, daarvoor is er een gemeentewet die zegt wat u doen moet" Dat „advies" kwam van dhr. A. J. van Rumpt (vvd). De nieuwe burgemeester mocht van hem best Mohammedaan zijn als hij maar die capiciteiten bezit om aan de gewenste ontwikkelingen leiding te geven. „U wacht een prettige taak, er is n.l. niets of bijna niets wat het leef klimaat bevordert. Bruiloften worden in de Finse barak gehouden, die kre gen we na de ramp en we zijn er de Finnen nog dankbaar voor. Spreker vroeg met klem aandacht voor de leefbaarheid van de gemeente, de uitbouw van de gemeente en de be hoefte aan meer recreatiemogelijkhe den. Richt uw energie op deze pun ten, voor het bijwonen van vergade ringen en het openen van winkels hebt u twee wethouders tot uw be schikking!" Schip zonder krachtbron „U krijgt een in bestuurlijke zin wat wonderlijke gemeente" verklaarde de gemeentesecretaris, dhr. van Bodegra ven, zich voornamelijk van overigens zeer sprekende beeldspraak bedie nend. „Hef schip „Middelharnis" werd op 1 jan. tewater gelaten, het bestaat uit vier delsn maar op de lasnaden zijn nog wel eens bewegingen zichtbaar. Er is twintig jaar aan het schip ge bouwd maar nog is men vergeten er een energiebron in te bouwen!" „Het schip heeft daarom hooguit kunnen profiteren van wat wind mee, maar al direct na de tewaterlating is het een aehterhaven binnengebracht waar het op betere tijden wacht. Breng het weer in volle vaart en geef het die stuwkracht waarover zo heerlijk in de wet op de gem. herindeling is geschreven" adviseerde dhr. van Bode graven. Beantwoording „Ik begrijp bijzonder duidelijk wat u heeft bedoeld" verklaarde burg. van Es in zijn beantwoording van de ver schillende sprekers! Niettemin hoopte hij dat er een rechte lijn gevonden zal worden waarlangs het voornoemde „schip" kan varen. Over de keuze van de benoeming, door dhr. Hoogzand ge hekeld meende dhr. van Es niet te moeten ingaan. Tot dhr. Kievit zei hij: „U denkt in 3 A.R. burgemeesters teveel van het goede te krijgen, ik ben blij dat u het woord „goede" gebruikt en voel me daar gelukkig bij! Een en ander samen vattend besloot de burg. met de hoop op een plezierige tocht op het schip „Middelharnis", geleid door het veilige kompas wat spr. een zeer belangrijk instrument weet. Meerdere sprekers Burgemeester Hordijk van Naaldwijk vond dat zijn opvolger in een schone en mooie gemeente terecht komt. Spr. wist hoeveel er van de burgemeester gevraagd wordt, persoonlijk had hij het altijd een feest gevonden de raad te presideren. M.b.t. de bewering van dhr. van Rumpt als zou de Finse barak nog voor bruiloften in gebruik zijn zei burg. Hordijk: „Die barak functioneert niet meer als zodanig maar dhr. van Rumpt komt daar in de toekomst wel achter. „Moge u uw werk hier met evenveel plezier doen als ik het heb gedaan" wenste dhr. Hordijk zijn collega toe. Burgemeester v. d. Harst van Oost- Flakkee bood namens het gemeentebe stuur, de Gascentrale, de BB organisa tie en de N.V. Brug de gelukwensen aan. En passant stelde hij burg. van Es tal van bijbaantjes in het vooruit zicht. „U bent nu in een gebied ge komen dat de gouden Delta heet, dat goud dat moet nog komenHij wenste burg. van Es een ijzeren ge zondheid en een onverwoestbaar opti misme toe. „Ik feliciteer u niet!" gaf Ir. J. B. Mijs te kennen, sprekend namens de Dijkring Flakkee. Overigens bood dhr. Mijs burg. van Es de beste wensen aan maar hij zal hem als eerste pas feliciteren als het hem in Middelharnis eenmaal werkelijk goed gaat. Voorts bood dhr. N. v. d. Brugge, lid van Ged. Staten en oud-wethou- der van Middelharnis namens de ver eniging van A.R. gemeentebestuurders gelukwensen aan. Dhr. v. d. Brugge toonde aan dat burg. van Es niet zo ver uit zijn vroegere vak dat van schoolmeester, is gegaan; bij het on derwijs ga je de samenleving openen voor de kinderen en plaatst de mens in zijn opdracht in deze wereld, met dat ontdekken van die wereld bent u nu wat verder gegaan." Spr. hoopte dat burg. van Es die uit de Alblasserwaard komt nadat andere burgemeesters van Flakkee er heen gingen de rente daar van meebrengt. Dhr. v. d. Brugge dacht daarbij ook aan de ervaring die burg. van Es bij het opstellen van een streekplan heeft. In kastje „De raadsfracties hebben u al meer of minder pijnlijk in een bepaald kastje gedeeld, maar voor ons geldt de maat staf of iemand God wel of niet dient" gaf ds. Schipper te kennen, sprekend mede namens de andere pi. kerken. Ds. beloofde de burgemeester en zijn ge zin in het gebed in kerk en gemeente op te dragen. Moge u geleid door het Woord van God hier een gezegende tijd meemaken. De bijeenkomst werd hierna door weth. V. Eek besloten, 's Avonds be stond voor verenigingen en de bevol king gelegenheid met de burgemeester en zijn gezin kennis te maken. rI O I u Na de officiële raadsvergadering waarbij burg. van Es de ambtsketen maar weer aflegde was er tijd om met weth. van Eek van gedachten te wisselen. Men zegt wel eens: „Ieder volk krijgt de regering die het verdient!" Kan men dit nu ook van Frankrijk zeggen, waar de Gaullisten een overweldigende stem buszege hebben behaald? Wij geloven er niet zo erg in, net zo min als vrij ge noemde uitspraak auserieux willen ne men, want het zou er in de wereld wel zeer vreemd uitzien, indien de uitspraak voor elk volk waarheid zou bevatten. Dan zouden de Fransen zich wel anders hebben gedragen in deze verkiezingen. De uitslag van deze verkiezingen heeft niet alleen bij de Fransen zelf, maar ook in het buitenland verbijstering gewekt. Zulk een andere overwinning had zelfs president De Gaulle waarschijnlijk niet voor mogelijk gehouden. Hij had het volk zaterdagavond opgeroepen om zich om hem te scharen door te zorgen voor een grote Gaullistische meerder heid in het parlement en zijn rede werd 's avonds herhaald. Maar een absolute meerderheid in de Nationale Vergade ring (297 zetels van de 487), zodat de steun van de onafhankelijke republikei nen niet meer nodig is, had men toch eigenlijk niet verwacht. Teleurstelling. De teleurstelling in het kamp van de linkse federatie is bijzonder groot, het geen te begrijpen valt. Mitterand, met Mendes-France (oud-premier) de be langrijkste figuur in deze federatie be hield zijn zetel in het parlement, maar Mendes-France kwam enkele honder den stemmen te kort om weer in de volksvertegenwoordiging te kunnen te rugkeren. De communisten verloren meer dan de helft van hun aantal ze tels en keren maar met 33 man terug. Mitterand kan nu wel verklaren, dat de Fransen in zekere zin wat vrij waren in hun keuze, omdat de regeringspartijen in hun propaganda een ontoelaatbare druk op het volk zouden hebben gelegd, dit alles wij laten de juistheid van dergelijke uitspraken nu maar in het midden neemt niet weg dat het kie zersvolk toch een duidelijke uitspraak heeft gedaan, een uitspraak die niet kan worden weggeredeneerd, en die belang rijke gevolgen zal hebben. Twee maanden geleden. Nog maar nauwelijks twee maanden geleden ging het er op lijken, of het Gaullistisch bewind niet alleen op re tour was, maar zelfs zou worden weg gevaagd. De straatterreur, die ontaardde in revolutie, had een omvang aangeno men, die het bewind als het ware op zijn grondvesten deed sidderen. In onze beschouwing over de „mei-revolutie" vroegen wij ons destijds wat verbaasd af, waarom De GauUe aarzelde om di rect „de opstand" neer te slaan en de schuldigen" te straffen. Zou de Franse president toen soms reeds de gedachte hebben gehad, dat hij deze revolutie te gen zijn bewind kon gebruiken om te gen zijn volk te kunnen zeggen. U kunt kiezen, Fransen, voor mij of voor de chaos? De Gaulle heeft de mei-revolutie psychologisch gezien, op een handige wijze gebruikt en zijn volk voor dit di lemma geplaatst. Voor keuze geplaatst. En de Fransen hebben gekozen, waar uit wel blijkt, dat de raddraaiers van mei het volk niet aan hun zijde hebben kunnen krijgen. De grote meerderheid van het Franse volk heeft toch wel doorgehad, dat bedoelde keuze tussen De Gaulle en de chaos een grote kern van waarheid bevatte. Dat wil nog niet zeggen, dat al degenen, die nu op de NATUURLIJK BU MIDDELHARNIS Gaullisten hebben gestemd, het met het regiem van de president, dat in wezen dictatoriaal van opzet is, eens zijn. Maar nu zal ook moeten blijken, of De GauUe zijn woorden waar maakt en zijn beloften van het tot stand brengen van hervormingen ook gestand doet. Deze verkiezingsuitslag legt hem zeer zware verplichtingen op. Indien de Franse pre sident nu eens een keer verstandig is en zijn eigenwijsheid laat varen, dan pakt hij terstond aan om het volk te la ten zien, dat het geen loze woorden zijn geweest, die hij gesproken heeft, doch dat het hem bittere ernst is. Want bitter zou de nasmaak van deze verkiezingen worden, indien De Gaulle nu maar voortging met zijn „oude" politiek en dus niets geleerd zou hebben. Misschien is de „mei-revolutie" hoe verkeerd deze dan ook was; principieel bezien dan toch nog ergens goed voor geweest, d.w.z. een les voor De Gaulle om maar niet ongestraft zijn wil op te leggen en te doen alsof hij het alleen voor het zeggen heeft. Daarop hopen wij t.z.t. terug te komen, want de verkie zingsuitslag zal ook in Europa zijn na werking hebben. BRILLENGLAZEN by de speciaalzaak Zamdnad 82 - MIddieUwnili THOLEN Vracht hout verloren. Voor de hout- handel Borsius van der Leye „De Bouw meester" moest dinsdag van Middel burg een vracht hout naar Tholen wor den gebracht. Ongeveer 200 meter voor de houtwerf in Tholen verloor de vrachtauto in de bocht van de Vosse- meersepoort een groot gedeelte van de vracht. Gelukkig werd niemand ge troffen. Geslaagd met lof. Mej. Jannie Duij- vendijk slaagde te Bergen op Zoom aan de gemeente muziekschool voor het accordeon examen B. Zij werd ge waardeerd met de hoogste cijfers en een bijzondere onderscheiding. Beroep Ned. Hero. Kerk Door de Ned. Herv. Kerk werd een beroep uit gebracht op ds. C. van den Bosch te Gorkum. Kerknieuws. Door de Geref. Ge meente werd een beroep uitgebracht op kand. J. Baaijens te Ridderkerk. SCHERPENISSE Kerknieuws. Door de Geref. Ge meente werd een beroep gedaan op kand. A. M. T. Boer te Ridderkerk.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1968 | | pagina 9