Programma Vlaggetjesdag De Boeren oorlog Gunstige Bij de Joh. van van burg. te Middelharnis Meditatie Nabij God te wezen Eetkamer Stoelen ontwikkeling van de kleine zeevisserij F^C.KORTEWECkZOON Daarom koopavond Zware regenval bracht overstromingen 1. KEUYELAAR Waterstanden 41e jaargang Vrijdag 5 juli 1968 No. 3700 CHR. STREEIKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond BOITWMATERIALEÏN Dirksland Telef383 Fruitmanden en Fruitbakjes „De Fruitcentrale" MIDDELHARNIS Stellendam Plaatselijk nieuws PBINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Eedactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk TeL (01870) 26 28, na 6 uur 's avonds TeL 20 23 Giro 167830 ABONNEMENTSPRIJS 3,25 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 16 cent per mm- Bij contract speciaal tarief. We zullen het in dit artikel niet heb ben over de Boerenoorlog, die van 1899 tot 1902 in Zuid-Afrika werd uitgevoch ten, maar over de troebelen in onze Ne derlandse Boerenpartij. Zij is namelijk weer eens volop in het nieuws en ze zal dit met tussenpozen wel blijven ook vanwege het merkwaardige karakter van deze politieke organisatie en vooral door de persoon van haar leider en op richter Koekoek. Verleden week dinsdag woonden we in de Tweede Kamer het officiële uit eenspatten bij van de fractie van deze partij. Het was tevoren bekendgemaakt, dat beide groepen verklaringen zouden afleggen over het uiteengaan. De Ka merleden zaten daarom in groten getale in hun banken en de tribunes waren dicht bezet. Men verwachtte blijkbaar nogal wat vuurwerk, gezien de felheid, waarmee men in deze kringen elkaar te lijf pleegt te gaan. Maar dat viel mee (of tegen). De heren Koekoek en Harmsen gin gen zich niet te buiten aan scheldka nonnades; voorzitter Van Thiel had ze trouwens tevoren gezegd, dat de onder linge ruzie zelf niet aan de orde was, maar alleen hun mededeling, dat ze voortaan in twee fracties zouden optre den. Het werd dus geen rel. Alleen schreeuwde een aanhanger van Koe koek vanaf de publieke tribune Harm sen toe dat hij loog, maar hij werd on middellijk verwijderd. Daarna kwamen de twee fractiegenoten van Koekoek nog achter de katheder orri hun trouw aan de leider uit te spreken, hetgeen door het onbeholpen optreden van één hun ner tot grote hilariteit leidde. En daar mee was de voorstelling afgelopen. Zoals men weet is de Boerenpartij een buitenbeen in onze politieke arena. Haar oprichter en leider Koekoek beschouwt ze als zijn persoonlijk domein en re geert haar zoals De Gaulle Frankrijk regeert. Hij is partijleider, fractieleider, hoofd redacteur van het partijblad „De Vrije Boer" en gaat als zodanig zijn eigen gang. Fractievergaderingen worden niet gehouden, evenmin ledenvergaderingen van de partij en statuten schijnen er niet eens te zijn. Wel is er een beginsel program, dat in 1963 is opgesteld door de advocaat mr. Zeegers uit Amsterdam die zelf nooit lid is geweest. Men zegt, dat de rede die Koekoek bij zijn intrede in de Kamer in hetzelfde jaar hield eveneens door deze adviseur op papier was gezet. Overigens moet men niet denken, dat hij „een domme boer" is. Dat is hij zeer beslist niet. Hij is intel ligent zonder intellectueel te zijn, han dig in het debat en goed van de tong riem gesneden. In de discussies staat hij zijn mannetje, maar dat gebeurt op een manier, die geen enkel Kamerlid hem kan of -wil nadoen n.l. door afleidings manoeuvres, die de zaak omzeilen en ook wel met persoonlijke aanvallen. De man beschikt over een enorme dosis brutaliteit en van zenuwen schijnt hij geen last te hebben. Hij valt op onge zouten wijze ministers en Kamerleden aan en hij gaat er prat op, dat hy niet de gepolijste terminologie van de an dere Kamerleden gebruikt. Wij hebben hem al dikwijls horen oreren, maar we vinden zijn bijdragen aan de discussies vrijwel altijd waardeloos. Iets positiefs zit er meestal niet in. Maar hij is een volksman, spreekt de taal van de ge wone boer en middenstander, ziet er helemaal niet tegenop om demagogie te plegen en dat verklaart waarom hij zulk een grote aanhang heeft gekregen. Zijn meedogenloze en dikv^rijls onbillijke kri tiek op de regering en de partijen slaat altijd aan bij dat deel van de kiezers, dat om de één of andere reden onte vreden is over de gang van zaken. Zijn voormalige vriend en coUega-Ka- merlid Harmsen komt over 't algemeen veel zakelijker voor de dag. Hij heeft tenminste nog enige opleiding gehad n.l. een landbouwschool. Samen hebben ze sedert 1963 kans gezien een grote aan hang in het land te krijgen. De Boeren partij is als een soort wonderboom ge groeid zowel op het platteland als in de steden, waar men blijkbaar in haar ver tegenwoordigers de pleitbezorgers ziet voor de diverse soorten partijloze onte vredenen. De groei van deze partij is echter zo spectaculair geweest, dat de leiding dit niet heeft kunnen verwerken Ze liep uit de hand. De organisatie is dan ook ondanks de vele kiesverenigin gen die er zijn, zeer primitief en dilet- tantistisch. Daar komt bij, dat de leider niet van democratische partijvorming houdt. De organisatievorm is niet statutair gere geld en dat bevordert het eenhoofdig leiderschap van Koekoek in hoge mate. Er zijn wel al herhaaldelijk pogingen gedaan aan dit eenmansbedrijf een eind te maken, maar dat is tot dusver nim mer geslaagd. In 1966 is er zelfs een nNoodraad" geweest, maar de leden daarvan werden geroyeerd. Opstandige Iiguren werden uit de partijregionen verdreven en zo bleef Koekoek de Boe renpartij praktisch alleen regeren. Een algemene ledenvergadering is er bij ons Weten nog nimmer gehouden. Alles bijeengenomen is het dus geen Wonder, dat er vroeg of laat een „pa leisrevolutie" in de partij moest uit- Maar mij aangaande, het is mij gfoed nabij God te wezen. (Psalm 73 28a) Asaf, de dichter van deze psalm, is als de verloren zoon weergekeerd. Aan het eind van zijn omzwervingen heeft hij de veilige stal weer gevonden. Hij heeft heel veel gezien in de wereld en I was er helemaal van ondersteboven. I Hij zag namelijk de voorspoed van degenen, die God niet vreesden. Alles wat deze mensen ter hand namen ge lukte hen. Wat zij dachten verkregen zij ook en ieder boog voor hen. Een macht dat zij hadden! Niet alleen op de aarde sidderde alles voor hen maar het leek niet ver meer of zij zouden het ook in de hemel voor het zeggen hebben, zy zetten hun mond tegen de hemel en hun tong wandelt op de aar de (vers 9). En dit alles ging gepaard met ver drukking van Gods kinderen die uit gemergeld werden, zodat het scheen of deze geen helper hadden. Asaf begon er spijt van te krijgen de smalle weg te zijn ingeslagen. Zou het maar niet beter zijn, dacht hij, als ik weer terugkeer tot het leven der goddelozen? Wat baat het allemaal op recht en eerlijk te leven voor God en mensen? Wat voordeel brengt het je, de vre ze des Heeren te zijn toegedaan als de slagen je maar blijven treffen en Gods straffende hand je rug door ploegt. Asaf werd moe van het denken, van het strijden en van het lijden. En wanneer hij zo eenzaam en el lendig rondzwerft als een verdwaald schaap, niet wetend waar hij het zoe ken moet, komt God en trekt Asaf naar Zich toe. En zegt: „Mijn kind, doet het door u geschreven geschiedenisboek nu maar toe en leest nu maar in Mijn boek. Leest het maar helemaal door en zie dan aan het eind de uitkomst." En dan, ja dan slaat Asaf het schaam rood naar de kaken en dikke tranen vullen zijn ogen. Hij kan niet meer. Hij snikt het uit: „Heere is dan de weg, die U met mij houdt de weg naar de hemel? Zijn dan toch de slagen va derlijke kastijdingen. Heeft U mij dan geslagen tot mijn nut, opdat ik Uw heiligheid deelachtig zou worden? Hee re, dan heb ik woorden gesproken, die ik niet verstond. Ik ben een groot beest bij U." Maar zie nu ook de uitkomst van één die zichzelf oordeelt: „het is mij goed nabij God te wezen", zo roept Asaf uit. Nu keert alles in hem om. Hij ziet de voorspoed der goddelozen anders. Hij ziet Gods doen anders. Hij ziet zichzelf anders. Alles scheen tegen en alles was vóór. Hoewel er in de uiterlijke omstandig heden niets veranderde. Zijn strijd bleef, en ziJn bestraffingen bleven alle morgen nieuw. En de wereld bleef even goddeloos als voordien, maar in Asaf was iets veranderd. Hij zag nu door het licht van de Heilige Geest, terwijl hij voordien door zijn eigen bril keek. Wie zal het kunnen uitdrukken in woorden wat het zeggen wil „nabij God te zijn". Het is die naar God gekeerde ziels gestalte, dat hartelijk Gode aankle vend gevoel des harten, waarin de zoete Vaderlijke gunst gesmaakt wordt. Het is een vrede bij God door Jezus Christus. Een schuilen in de Rotssteen, totdat de verderving zal voorbij gegaan zijn. Het openbaart zich in een kinderlijk vertrouwen op God alleen, met afzien van alle schepsel. Het vervult hart en mond met Gods lof. Kortom het is het begin van de eeuwige zalige hemelvreugde, die aan het eind der baan storeloos zal wor den genoten door alle Asafs, wanneer zij vanuit die Schuilplaats de eeuwige hallels zullen aanheffen. Toen God de hemel en de aarde ge schapen had en al wat daarin is, zag Hij dat het zeer goed was. Alles heer lijke harmonie, waar geen wanklank gehoord werd. Alles zong in die mor- breken. Koekoek wenste wat zijn machtspositie betreft geen duimbreed te wijken, maar ziet zich nu toch gesteld voor een hachelijke situatie nu zijn trouwe partij makker van weleer, Harmsen, zich aan de dictatuur ontwor steld heeft en nog drie van de zeven Kamerleden aan zijn zijde kreeg, waar onder de advocaat Kronenburg. Deze revolte in de fractie doet Koekoek met de kleinste helft overschieten. De grote vraag is uiteraard hoe de partij sis ge heel dit conflict zal opnemen. Als er in het parlement geen con flict uitbreekt met de regering zal de huidige Tweede Kamer nog zitting heb ben tot 1971 en heeft ze dus nog drie jaar voor de boeg. We zullen derhalve niet spoedig te weten komen hoe de kie zers denken over de splitsing in de Boe renpartij, die wat de Kamerfractie be treft verleden week officieel een feit is geworden. Kamervoorzitter Van Thiel heeft, zoals men in de bladen kon le zen, de nodige maatregelen getroffen. Er zijn nu twee Boerenpartijfracties, de groepen - Koekoek en - Harmsen ge noemd. Ze zijn niet zoals de roomse ra dicalen (groep Aarden) uiteengegaan om politiek-principiële redenen, maar lou ter uit persoonlijke en organisatorische. De aanwezigheid van twee fracties met eenzelfde politiek doch gescheiden door onenigheid omtrent persoonlijke dingen lijkt ons een aanfluiting voor het parle ment. Zoiets moest niet kunnen voor komen, maar er zal gedurende deze zit tingsperiode niets aan te doen zijn. Ook al zou uit de gang van zaken in de af delingen van de Boerenpartij blijken, dat de grote meerderheid van de le den trouw blijft aan Koekoek, dan zou de groep-Harmsen formeel toch rustig haar zetels blijven bezetten tot er nieu we verkiezingen komen. Maar afgezien van de vraag, hoe de sympathieën van de kiezers en de leden liggen, een situa tie als deze is naar onze mening het parlement onwaardig. Wanneer de vraag wordt gesteld, wie de schuld draagt van de hele affaire, moet geantwoord worden, dat zonder twijfel het dictatoriale optreden van Koekoek tenslotte automatisch tot een scheuring moest leiden. Dat de fractie- Harmsen geen genoegen neemt met een éénhoofdig bewind, dus met een soort fascistische partijregering, waarin de democratische spelregels met voeten worden getreden, spreekt vanzelf. De heer Koekoek is er echter de man niet naar om een deel van zijn macht af te staan en het is de vraag of de leden in meerderheid hem zullen afvallen. Er blijven altijd mensen die achter eenlse- paald persoon aanlopen. De toekomst zal uitwijzen, wat er van de Boerenpar tij in deze omstandigheden terecht komt. C-J L jO- De totale waarde van de aanvoer van de thans belangrijkste tak van visserij, de kleine zeevisserij, steeg van f 116 miljoen in 1966 tot f 120 miljoen in 1967. Zo meldt een over de „Visse rij in 1967" uitgebracht rapport van het LEI. Ofschoon de tongvangsten kleiner waren steeg de prijs zodanig, dat de totale opbrengst hoger was. Door toeneming van het aantal vaar tuigen en enige stijging van de kos ten, gaf het exploitatie-overschot per vaartuig echter een geringe daling te zien. De kotters met een bemanning op maatschapscontract behaalden in 1967 evenals in 1966 een exploi tatie-overschot. Met kotters met een bemanning op arbeidsovereenkomst werd daarentegen in 1967 een gering exploitatie-verlies geleden tegen een overschot in 1966. De garnalenvisserij werd in 1967 met minder vaartuigen uitgeoefend dan in 1966. De vangst was in 1967 ongeveer even groot en de totale opbrengst (f 18 miljoen) iets hoger dan in 1966. De be drijfsresultaten per vaartuig waren in 1967 echter iets lager als gevolg van hogere kosten. In 1967 bedroegen de investeringen in nieuwe vissersvaartuigen en motoren ruim f 44 miljoen tegen f 24 miljoen in 1966. De nieuwbouw had in hoofd zaak betrekking op kotters voor de kleine zeevisserij. Er werden in 1967 38 nieuwe kotters in bedrijf gesteld te gen 18 in 1966. De publikatie kan worden besteld door overschrijving van f 5,op giro rekening no. 41.22.35 ten name van het Landbouw - Economisch Instituut te 's- Gravenhage. Vermeld dient te worden: „Zend No. 5.1." MIDDELHflRNIS-TEL:23Z8 Uit een enquête in de Brusselse ag glomeratie gehouden naar de behoefte van de huisvrouw aan latere sluitings- uen van de winkels biJ ons zou dat een koopavond kunnen zijn bleek dat 68 °/o van de ondervraagden haar in kopen na 6 uur 's avonds doet. Als voornaamste reden daarvoor noemden ze; omdat er minder volk is in de win kels (27''/o) omdat de echtgenoot hen kan ver gezellen (23"/o) omdat men 's avonds de wagen kan gebruiken (19»/o), dat er minder verkeer is en dat men veel gemak kelijker kan parkeren (13''/o). genstond der schepping van Gods liefde. Maar vreselijke zondeval, waardoor wij al het goede met één slag verdorven hebben. En zie nu maar rond. Geen enkel houvast hebben wij meer overgehou den. Het uitnemendste van dit leven (let wel, van DIT leven) is moeite en verdriet. Maar hier mogen wij het goed sma ken van dat ANDERE leven, dat nabij God genoten wordt. Die rust van het paradijs. Nabij God, dat is ver van de zonde, ver van de wereld, ver van mijn be dorven ik. Ach, verhelen vrij het onszelf niet. Hier op aarde is niets wat ons hele maal gelukkig maakt. De droom der kinderjaren is vlug voorbij. En met het ouder worden nemen de zorgen niet af. En dan nog niet nabij God te zijn, dat is ver van God. Dat is nabij de zonde, nabij de dood, nabij de hel. Kom zondaar, zie op Asafs God. HiJ leeft nog! Waarom zoudt U langer buitenstaan? Hoor Asaf zingen vanuit zijn schuil plaats: „Ik zal dan gedurig bij U zijn, Gij hebt mijn rechterhand gevat." Steek Hem die rechterhand dan toe! Al is het een dode hand, een melaat se hand, een moordenaarshand. Hij heeft nog nooit iemand verstoten die in de nood tot Hem de toevlucht nam. Laat het woord van deze dichter het uwe zijn: Slechts Gods genade geeft mij moed. Ja, Gods gena in Jezus bloed. Hoe diep de zondestroom moog gaan, wat is het bij die oceaan? Niets ben ik waard, wat zegt het, wat? Genade zoekt een ledig vat. Vraagt Gods gena naar werken? Keen. Gena kent schuld en schuld alleen. Ik weet dat wie genade heeft, onmooglijk in de zonde leeft. Doch voor mijn God maakt niets mij goed, dan Jezus, Jezus met Zijn bloed. Vlaardingen. L. Huisman. Speciaal in het opmaken van B. v. d. Veer Telefoon 2682 Westdijk 36 Morgen, zaterdag 6 juli wordt in Stellendam de tweede vlaggetjesdag gehouden. Het programma ziet er als volgt uit: 810 uur pavoiseren van de vloot. Het mooist gepavoiseerde schip ontvangt een wissel - erewimpel met beker. Aan alle deelnemende schippers wordt een herinneringsvaantje uitge reikt. 9.3011.00 uur. Wedstrijden en demon straties in netten boeten, vis fileren en schiemannen, garnalenpellen en... pottenbakken! Muzikale medewerking wordt ver leend door de muziekkorpsen van Goeree, Ouddorp en Stellendam. 10.3011.00 uur. Ontvangst van geno digden in het nieuwe visafslag ge bouw. 10.45 uur. Ontvangst van de Commis saris der Koningin, Mr. Klaassesz met zijn echtgenote. 11.00 uur. Ingebruikname van de nieu we visafslag door de Commissaris met ceremoniële openingshandeling. 12.0015.30 uur. Vlootschouw op het Haringvliet, de schouw wordt geleid vanaf het vlaggeschip de G.O. 21. Mede aanwezig zijn een kruiser van de Rijkspolitie, twee reddingsboten en het motorsciiip „Erasmus" waar mee belangstellenden de vlootschouw kunnen meemaken. 16.0017.00 uur. Gemeenschappelijke maaltijd voor genodigden, aangebo den door het comité vlootschouw Goedereede, daartoe in staat gesteld door vrijwillige bijdragen van de schippers, handelaren, vissersvereni gingen en VW te Ouddorp. De „Erasmus" De praktijk op vlaggetjesdagen in andere vissersplaatsen heeft geleerd dat het treffen van veiligheidsmaat regelen t.b.v. de vele bezoekers een dwingende zaak is. Vandaar de aanwe zigheid van de Spidoboot „Erasmus" die raison van f 5,per persoon gasten aan boord neemt. Reeds zijn een groot aantal kaarten in voorverkoop verkocht, doch bij goed weer zullen zaterdagmorgen nog plm. 200 plaatsen vrij zijn. Luchtfoto Van de gepavoiseerde vloot zullen ook luchtfoto's worden .gemaakt, in kleur! Van deze kaarten zijn er aan horecabedrijven, winkeliarsi e.a. al ruim vijftiöiduizend verkochtj Zon, veel zon, goede woorden, enke le minder prettige maar vooral ook bloemen werden het burgemeestersge zin dinsdag toebedeeld bij de installa tie van burg. van Es te Middelharnis. De foto toont het moment waarop de kleine Carolientje van Eek, het 6-jarig kleindochtertje van weth. v. Eek aan mevrouw van Es bloemen aanbood. Een uitvoerig verslag van de instal latie is elders in dit blad opgenomen. Onderstaand een kort verslag van de avond-bijeenkomst waarop de burgerij gelegenheid kreeg met de nieuwe bur gemeester kennis te maken. Na een serenade van muziekvereni ging „ApoUo" te Nieuwe Tonge, werd 's avonds receptie gehouden in de aula van het Rijks-atheneum te Middelhar nis, waar meerdere sprekers het woord voerden. De heer Joh. Mol sprak namens de Standsorganisaties, hij pleitte om voor het behoud van agrarisch karakter van hét eiland. De heer H. Stuurman sprak namens de woningbouwvereniging; de heer Schaap namens de Oranjevereniging Sommelsdijk; de heer Van Hoorn na mens het bestuur en het personeel van de Christelijke ULO school te Middel harnis en de heer Edewaard namens het bestuur en het personeel van de Groen van Prinstererschool te Mid delharnis. HiJ kondigde aan, dat het gemeentebestuur binnenkort te maken zal krijgen met de school, omdat er een uitbreiding en vergroting van de school op het programma staat. De heer L. Tamboer sprak namens de middenstandsvereniging Middelhar nis. Hij stelde voor nauw samen te werken en hy opperde de gedachte, dat wellicht de middenstandsvereniging vermindering van de financiële zorgen van het gemeentebestuur zal kunnen brengen. De heer P. van Driel, Sommelsdijk, sprak namens het brandweercorps. In zijn gelukwens legde dhr. van Driel de Burg. v. Es in de „hiitte des daags" de sprekers beantwoordend. hoop, dat onder de leiding van de nieuwe burgemeester de veiligheid voor de bevolking verzekerd zal kunnen ziJn. Na al deze toespraken maakte burge meester Van Es het zeer kort: „Ik heb eens een collega horen zeg gen: „Een burgemeester moet inspira tie en transpiratie hebben. Voor de in spiratie hebt U gezorgd en ik wU iedereen tarten het tegen mij op te ne men voor wat de transpiratie betreft!" Dit na een snikhete dag, die in de avonduren maar nauwelijks verkoeling bracht. OOLTGENSPLAAT Onweer met een zware regenval ver oorzaakte dinsdagavond veel ongerief voor enkele bewoners van laag gelegen huizen. Van halfzes tot zeven uur viel, met enkele onderbrekingen, ongeveer 40 mm water. Buiten dorp was de hoeveel heid op plaatsen een stuk minder en va rieerde van 15 tot 25 mm. In het dorp was de situatie zo erg dat enkele straten zelfs blank kwamen te staan, o.a. de Beneden Molendijk, de Roode Kruislaan en de Pieter Biggestraat. De riolering kon de grote hoeveelheid niet direct verwerken, met het gevolg dat enkele inwoners het water binnen kregen. Bij mevr. de wed. C. van Dam, Weespad 1 stond er 30 40 cm water binnen, bij de heer H. Dorsman, Voorstraat 44 (hoek Kerksingel) stond de keuken blank. Ook biJ andere bewoners onder vond men veel ongerief. Vele huizen waren alleen met laarzen aan te berei ken. Stands Op het haventerrein worden stands geplaatst waarin verversingen als fris dranken bier en iJs kunnen worden ge kocht. Ook zal er vis en patat ver krijgbaar zijn. Groots evenement Goerees Visserij gaat weer een groots evenement tegemoet waarvoor duizen den bezoekers worden verwacht. Een belangrijke factor voor het welslagen isvoldoende zonneschijn! Dat de jaarlijkse vlaggetjesdag de bevolking aanspreekt moge blijken uit de mede deling van kapper v. d. Linde uit Stel lendam die de zaak er heus niet gauw bij neerlegt. Nu vermeldt een briefje: A.s. zaterdag, met vlaggetjesdag gesloten!" ZANDPAD 32 MIDDELHARNIS MIDDELHARNIS Geslaagd. Dhr. K. Stuurman is de zer dagen geslaagd voor het examen van de Middelbare School voor Scheeps werktuigkundigen „Maarten Tromp" te Brielle. Van de 32 geslaagden was hij de enige Flakkeeër. MELISSANT Kerkdienst. Dinsdag 9 juli hoopt voor de Ger. Gemeente alhier om half acht voor te gaan ds. Vergunst van Rotterdam. OOLTGENSPLAAT Examens. Voor Algemene Ontwikke ling N.O., ingesteld door het Ned. Ge nootschap tot opleiding van Leerkrach ten voor het Nijverheidsonderwijs, slaagde te Rotterdam, de heer D. Beijer D.zn., Wilhelminastr. 3, alhier. Dhr. Beijer genoot zijn opleiding aan de Leidse Onderwijs Instelling. Ouddorp Hoog laag Zaterdag 6 juli: 11.02 23.33 4.62 17.03 Zondag 7 juli: 12.14 5.30 18.05 Maandag 8 juli: 0.42 13.17 6.30 19.00 Dinsdag 9 juli: 1.45 14.19 7.22 19.52 Te Battenoord valt hoog water plm. 3 kwartier later; in Middelharnis plm. een uur later dan in Ouddorp.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1968 | | pagina 1