SUPMWIKKEN waar II heenf Bijkantoor Raiffeisenbank Goeree-Havenhoofd geopend RDM Muzikaal zang- en orgeluur in Menheerse's Grote Kerk Burgemeester Smith: „Eigenlijk een Vissersbanic" Ooeree Overflakkee OUDDORP Originele DE ROTTERDAMSCHE Veilig Yerlceersexamen te Ooltgensplaat Rustig wonen in een eigen huis op Nu al vanaf 1136.- p.m. in kantoorbediende (vri.) Ace. Kant. Tamboer Coöp. Raiffeisenbank „STELLENDAIVi en GOEDEREEDE'' I.v.m. Vlaggetjesdag a.s. zaterdag 6 juli 1 GEOPEND van 8.80 tot 9.30 uur. 1 10 meer opbrengt. -^ te velde en op monster goed gekeurd. -^ Meer zekerheid - vrij van „wilde haver". Adverteert in Eiianden-nleuws Aan de ouders van alle jong^ens die vakman willen inorden. week wel het ^°or de spec, de omstandig, deze piannel ^!Sen kun' mvesteringsbe. ^a 18 mil, groot ge gefinancierd ais een groot converteerbare milhoen zal in nder pijn g^,' Verwacht mag ektus de cijJets gepubliceerd trouwen in ifesteerd in een ook Kon mededeling prospektus een Euro- millioen wordt echter negatief terug naar verband met andelen dat als oersniveau be de conver- internationals gedaan. De kooplust werd door de ver- weldra nadere -ten omtrent de uitaten bij het Dinsdag 2 juli 1968. „EILANDEN-NIEtJWS" Bladz. S zet zich on- verrassing bericht van de NDSM en 100»/o vol- indien er verdere con- zou optre- ;nde aandelen zal een bod /o. stond het dat nu op aandeel van overname-ge- aan. De gro- delijk met dit Zal het Hei- toch nog het rtois, die door Dommelse Nederland winst belang- hogere kosten worden doorbe- aar is de omzet toegenomen, kwamen alle resultaten, steenfabriek, invloed uit- taat. ontwikkeling voor de toe- ek was de k voor 1968 resultaten. in 1967 toe oeveelheid ech- bij het verwacht mg. wen. De om- maanden is Nederland. gematigd opti- nleüwe be- worden ge- betere zaken. bedrijf werkt jaren ont komen nu heen. Aniem werd itie nog geen toelaat. Men belang van en Jiskoot ang van za- verwacht behoorlijk Ie emissies t ook Pak- uitgiite van 35 )ligaties tegen millioen Vh'l» van Vere- iekenverpleging d, kunnen dat denken :uniieu uc^"-- avonturen be- u n+ ppn- nu ik het alles een zal Frans, om te Vlaande- haar aan. viieKe! Mieke! ze waaraan jiJ gevaren?" ik gewoon. gekozen en getrokken vjuj nu is het betrokken en maakt" stoel Mieke op hand op - wil je a^J Op de" ktheid en ■acht zijn. -mstandighe^ wil ik.°°' een struikel; Hat Frans.' t. Tof voort. ,.-^ j je zo kijkt. veTVo¥^ neer. hem zij'n .Isje- deze je Bü de opening vian het bijkantoor van de Coöp. Raiffeisenbank „Stellendam en Goedereede" op Goeree-Havenhoofd j.l. vrijdagmiddag waren nogal wat fac toren die hoe kon het anders aan de visserij deden denken. De opening werd verricht door dhr. E. A. Snoder, als voorz. van de Vissersver. de sleutel werd aangeboden door Abraham Tanis G.zn. de jongste leerling van de visse- rqschool en een tong hield de sleutel in zijn bek. De koperen scheepslantaarn naast de ingang van de bank complet- teerde de sfeer. Kom niet, kom wel. In een kort openingswoord zinspeel de dhr. L. Visser, voorz. van de raad van toezicht op de ligging van de Bank aan de Blauwe Distelstraat. „Eens ston den hier blauwe distels die zeiden: „kom hier niet heen...; nu staat er de Raiffeisenbank die zegt: „kom hier wel heen!" Zowel wanneer er geld over als wanneer er geld tekort is, verklaarde dhr. Visser. De opening. In een leefnet met verse tong werd door Abraham Tanis aan dhr. Snijder de sleutel aangeboden. Voor dhr. Snij der bleek Abraham geen vreemde, dhr. Snijder had al met zijn overgrootvader samengewerkt en Abrahams ouders wa ren leerlingen van dhr. Snijder geweest. Abi^am kreeg voor zijn medewerking aan""de opening een geschenk onder cou vert „om iets voor de studie aan te schaffen" adviseerde dhr. Snijder. In zijn openingsspeech ging dhr. Snij der in gedachten terug naar de tijd dat het slechts een enkele keer gebeurde dat iemand geld over had. Men had de Bank nauwelijks nog nodig temeer om dat financieringen goeddeels vanuit de familiekring gebeurden. Toch werd er meer en meer van de Bank gebruik ge maakt en zo herinnerde dhr. Snijder zich de reizen naar Stellendam wer den steeds veelvuldiger. In de hoofden kamer van de Chr. School op het Ha venhoofd werden daarop zittingsavon den belegd waarvan al gauw een druk gebruik werd gemaakt, de gang van de school dreigde zelfs tot een gespreks- centrum tussen de vissers onderling uit te groeien! Naast de praktische bezwaren die er waren maakte ook de verzekerings maatschappij hoewel overtuigd van de genoegelijkheid bezwaar tegen.de gang van zaken omdat een tas mi\. .P^feld zomaar voor het grijpen ^ng. Mede daarom werd tot nieuwbo'uiv besloten waarmee dhr. Snijder zich bijzonder in genomen voelde waarom hij gaarne de wens uitsprak dat de bewoners van het Havenhoofd „goede klanten" zullen blij ken te zijn. Geschenken. 's Morgens had de Raiffeisenbank op Goeree-Havenhoofd een bijzonder sym pathieke gedachte gestalte gegeven. Aan de zieken op het Hoofd was een fruit of bloemenmand aangeboden. Uit handen van dhr. Visser ontving dhr. Dhr. Snyder heeft zojuist de deur geopend. Snijder als blijk van erkentelijkheid twee fraaie boeken. Aan ds. van Wijnen werd, als voorz. van het chr. schoolbe stuur een duplicator toegezegd als dank voor de genoten gastvrijheid in de school. Vissersbank? Burg. Smith ging in zijn felicitatie woord nog wat verder met de associatie met de visserij. „De bank kon inplaats van Boerenleenbank best Vissersbank worden genoemd" veronderstelde hij. „Als we dit gebouw als een graadmeter mogen beschouwen dan zien we geluk kig dat vele cliënten goede zaken doen, spr. besloot met de aanbieding van de hartelijke gelukwensen. De districtsinspecteur dhr. Oudkerk complimenteerde het bestuur namens de directie en bestuur van de Centrale Bank. Dhr. Oudkerk vond het een goede zaak dat Goeree-Havenhoofd thans over een doelmatig bankgebouw besciiikt, spr. wees daarbij op het veranderde vestigingsbeleid waardoor de mensen niet meer naar de Bank maar de Bank naar de mensen toekomt! Spr. overhan digde aan dhr. Visser een fraaie repro ductie van de grondlegger van de Raif- feisenorganisatie wiens 150ste geboorte dag dit jaar wordt herdacht. In de nieuwe Bank begroette dhr. C. van Rumpt, sprekend namens het Ring- bestuur de „12e loot aan de Raiffeisen- organisatie". Bijzonder waarderend liet dhr. van Rumpt zich uit over de dienst die dhr. Snijder aan de samenleving op Goeree-Havenhoofd heeft bewezen. Hij besloot met een „op hoop van zegen en de hoop dat de vis in positieve zin duur betaald zal worden. Voorts werd gesproKen door ds. v. Wijnen namens het schoolbestuur', dhr. W. van Nimwegen namens architecten bureau Koole te Middelharnis, door no taris Risseeuw en dhr. KI. Padmos te Ouddorp, namens de B.L.B, te Ouddorp. „Jullie hebben misschien wat onder onze duiven geschoten maar we nemen het sportief op" gaf dhr. Padmos te ken nen. „Het bestuur van de Bank in Oud dorp is misschien wat te conservatief geweest„De Oostdijk hoort nu ook bij Stellendam!" lachte dhr. Visser, misschien wordt het nog wel eens één Bank op de kop van het eiland maar laten ze voorlopig nog maar bij ons blijven ST. MAARTENSDIJK Geslaagd. De heer B. Bouwense slaagde aan de rijksuniversiteit te Utrecht voor het propedeutisch examen medicijnen. Aanbesteding. Door de Centrale Dienst „Noord eeland" te Tholen werd aanbesteed het bouwen van een ge meentewerkplaats met berging. De laagste inschrijer was aannemer J. M. Kauffmann te St. Maartensdijk met f 27.616,—. 't Was me een hele belevenis in het rustige Ouddorp gelegen aan de zee w/orden dichtbij 't strand enkele ruime eengezinswoningen gebouwd met 4 kamers. Grote woonkamers, 3 slaapkamers, moderne keuken, toilet en royale doucheruimte. Een overvloed aan bergruimte o.a. op de zolder. Een schuur in de achtertuin. Totale kosten ^36.850,-. Benodigde eigen geld f3.700,-. Dankzij de rijkssubsidie betaalt u 't Ie laar slechts /'T36,- p.m. aan rente, aflossing en verzekeringspremie brand- en stormschade. Alle inlichtingen over de huizen, financiering en subsidieregeling: ledere zaterdag van 12-16 uur bij de heer J. Grir>wis. Oosterweg 65, Ouddorp. Of bij het Bouwfonds Informatiecentrum, West- blaak 22, Rotterdam. Op werkdagen tijdens de kantooruren, maandag- en donderdagavond van 18.30-20.00 uur of zend onderstaande coupon in. Gevraagd: met mulo of H.B.S. diploma. Soil. Schrift, aan: Lindenlaan 3 - Middelharnis Straks komt hij van de L.T.S. Inééns is zijn toekomst begonnen. Wat nu? In deze onzekere tijd is het kiezen van een zekere toekomst niet gemakkelijk. Waarom stuurt U hem niet eerst naar de BEDRIJFSSCHOOL van de R.D.M.? Hij kan zich daar zowel practisch als theoretisch verder bekwamen onder deskundige leiding in een modern uitgeruste school. Hij kan aan sport doen; aan zijn algemene vorming wordt aan dacht besteed en... hij komt direct met een goed loon thuis. Maar wat belangrijker is, hij zet de eerste stap op de weg naar een zeker bestaan. Want na twee jaar kan hij het BEMETEL- of V.E.V.-diploma behalen. Dan is hij geschoold vakman. En juist aan vaklieden is nog altijd een groot gebrek. Oók bij de R.D.M.! Zo'n studietijd geeft een goede overgangsperiode van schoolbank naar werkbank. Van scholier tot geschoold vakman. Een zeker bestaan. Een geschoold vakman vindt altijd een zeker bestaan. Vooral bij de R.D.M. Wij komen namelijk handen tekort om al het werk uit te kunnen voeren. Ons Werkprogramma: bestaat onder anderen uit: het bouwen en installeren van booreilanden, vaartuigen voor de olie- en gaswinning op zee, kraanpoutons en kemreactorvaten. Verder nieuwbouw en installatie van schepen, algemene machinebouw, machinemontage van krukassen tot complete voortstuwingsinstallaties, het repa reren van talrijke schepen en scheepsinstallaties en apparatenbouw voor de petrochemische industrie. Maar dat kunt u eigenlijk beter zelf komen bekijken. Op de voorlichtingsavond. Daar ver tonen wij films over de Bedrijfsopleiding en over de bouw van een gigantisch booreiland. Daar kunt u vragen stellen over plaatsing en op leiding van uw zoon op onze Bedrijfsschool. U komt toch? De toekomst van uw zoon is belangrijk genoeg om er een avond aan te besteden. Voorlichtingsavonden te Dirksland: Café Vermeulen, de Kaai, Woensdag 3 juli, aanvang 19.30 uur. te Middelharnis: Hotel Spee, Donderdag 4 juli, aanvang 19.30 uur. te Ooltgensplaat: Ver. gebouw, Het Centrum, Vrijdag 5 juli, aanvang 19.30 uur. COUPON Aan de R.D.M., Postbus 913, Rotterdam. Zend mij alle gegevens over de Bedrijfs school. Naam Adres Plaats Opleidingsvak LID V«H DE RUN-SCHUDE GROEP Postbus 913, Rotterdam (Heyplaat), tel. 010-176920 De Chr. Zangvereniging „Sursum - Corda" uit Middelharnis, o.l.v. mej. Sie- grid Hölzenkopf heeft j.l. zaterdagavond in haar liorte zanguitvoering te kennen gegeven, zich niet op te houden met een repertoire uit de goedkope liederentafel. Het was dan ook beslist een aangename bezigheid, eens te luisteren naar een zanguitvoering waarin men nu eens geen weeë stijlloze evangelisatieliederen werd voorgeschoteld, maar echte Schrift -gebonden kerkmuziek uit vorige eeu wen. Dat het vertolken van deze muziek meer eisen stelt aan de zangers behoeft geen betoog. Daar staat echter tegenover dat de leden van een koor op de repe tities m.i. meer voldoening hebben in het studeren, en dat men na afloop ook beslist voldaan terug kan zien op enige uren intense studie, wat toch beslist ontspanning kan zijn en blijven. „Sursum-Corda opende met Psalm 68 1 en 10 in een koorzetting van Cl. Goudimel, met de melodie in de tenor. Klonken de omzetten hier en daar iets onzeker, in het puntige éérste gedeelte van de prachtige „Auf lobet den Herrn alle Heiden" (psalm 117 van G. Ph. Te- lemann) was het koor dit euvel beslist meester. Dit werk wat bepaald moei lijke gedeelten heeft in de melodische gangen heeft ons beslist bekoord, even als Bach's koraalzetting over „Wat God doet, dat is welgedaan. Het „Opper machtig Heer en Koning" van Bach was wat onzuiver, ofschoon het ritme mooi puntig was. Het „Jauchzet den Herm" (Psalm 100) van de grote protestantse kerkmuziek componist uit de 17e eeuw n.l. Heinrich Schutz was o.i. wel het hoogtepunt. Dit werk voor die öubbelkoor kreeg van „Sursum-Corda" een stijlvolle ver tolking, en tevens bleek ook dat de koorleden zich de prachtige polyfone schrijfwijze van deze muziek hebben eigen gemaakt. Arie J. Keyzer omlijstte de zanguit-^ voering met orgelspel, en opende met de bekende variatie-reeks over „Mein junges leben hat ein End" van Swee- linck. De drie fraaie orgelkoralen van Wal- ther en Telemarm gaven aan de zang een prachtige aansluiting. Vooral het rustige ingetogen „Schmücke dich, o liebe Seele" van Telemann gaf ons een klankbeeld van de prachtige stijlvolle kerkmuziek uit de Barok. Na de rijk aan afwisselingen, in op bouw en klank gespeelde Preludium en Fuga in g van de Noord-Duitse compo nist Dietrich Buxtehude had de orga nist als sluitstuk de grootEe „Final" van Cesar Granck gekozen, na een puntig stoer pedaalsolo dat zich oplost in een mooie melodische liedvorm bracht de concertgever in mooie stuwingen en fraaie vertolking dit breede werk naar het grote slotgedeelte. Dit werk werd dan ook beslist een geslaagd slot van dit stijlvolle zang- en orgeluur. Middelharnis T. Stolk. THOI^EN Geslaagd. Aan de Chr. U.L.O. School te Bergen op Zoom slaagden H. Con stant te Tholen, R. Droogers te Oud Vossemeer, B. van Eenennaam, E. van Vossen, J. Snoep, A. Theunisse uit St. Annaland, M. Meeuwaen uit St Maar tensdijk, H. Helleman, T. Qijaak uit Scherpenisse en M. Uijl uit Poortvliet. 112 leerlingen kregen diploma met insigne „Het is naar ik meen voor de eerste keer dat burgemeester en wethouders in eigen persoon in een officiële sa menkomst de jeugd mag ontvangen", aldus burgemeester W. M van der Harst vrijdagmorgen tijdens de uit reiking van de VeUig Verkeersdiploma's in het verenigingsgebouw „'t Centrum" te Ooltgensplaat. Behalve het college zaten achter de groene tafel secretaris J. L. Vetter, wachtmeester der Rijks politie C. Verschoor, de hoofden der scholen en de voorzitter van de Ver eniging Voor Veilig Verkeer, afdeling Ooltgensplaat en omstreken, P. Kamp. Laatstgenoemde sprak een welkomst woord tot de genodigden en de 138 jongelm, leerlingen van de 5e en 6e klas van de scholen te Ooltgensplaat, Achthuizen en Langstraat. Spreker wees op het grote nut van een verkeersaxa- men. Het geleerde komt altijd te pas en geldt voor het hele leven. Niet op de stoep Burgemeester Van der Harst vond dat er een belangrijk moment was aan gebroken om cte diploma's uit te rei ken. Ik zag j.l. maandag op de Kaai, dat de jongelui richting aangaven, dat ze niet op de stoep reden en dat zelfs op de verkeerstekens werd gelet. Er was verkeersexamen. Maar aldus de burgemeester, dit onberispelijk rijden is niet alleen verplicht bij een examen maar altijd alis men op de weg zit. De politie behoeft nu nooit meer een pro cesverbaal op te maken tegen degenen die een diploma hebben behaald. De jongelui waren daar schijnbaar niet zeker van, want uit de zaal steeg er gelach op en het werd enigszins ru moerig. Dat b. en w hier zijn heeft zijn reden. Wij zorgen, aldus de burgemees ter, dat er geen gat in de straat zit als jullie examen moeten doen. Hierna volgde de uitreildng van de diploma's, waarbij de heer Van der Harst ieder persoonlijk complimenteerde. De heer Verschoor reikte het insigne uit. Veel plezier Namens de Bond van Veilig Verkeer feliciteerde de heer Kamp de jongens en meisjes met hun behaalde succes. Hij hoopte dat ze er veel plezier van mogen hebben. „Het is zo belangrijk in het verkeer, want je leven hangt er van af, aldus spreker. Hij wenste de jeugd een prettige vakantie toe met hun onderwijzers en dankte de burge meester de andere gasten voor hun belangstelling. Hierna volgde een trac tie. Van de Openbare Lagere School No. I te Ooltgensplaat behaalden 33 jon gens en meisjes het diploma, 4 wer den er afgewezen. O.L.S. No. 2 te Lang straat 4 (2 afgewezen). R.K. Jozefs- school te Achthuizen 34 (12 afgewezen en de Chr. Nat. School te Ooltgens plaat 41 (8 afgewezen). In totaal slaag den 112 jongens en meisjes, 26 werden er afgewezen. THOLEN Geslaagd. Mej. Anja van den Bos slaagde aan het Mollerlyceum te Ber gen op Zoom voor het examen H. B. S.-A. POORTVLIET Kerknieuws. Ds. A. Kok, predikant der Ger. Gemeente, heeft bedankt voor het beroep naar Kootwijkerbroek.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1968 | | pagina 3