CHDCHAGEL A.A.v.d.Wekke KIPPESOEP PLASTIC BAl VOOR 4eci Uitvoer uien in mei ïnancieel overzicht Plaatseliil( nieuws Dominee en zijn fiets Kerknieuws Geref. Gemeenten systemisch insecticide en acaricide gezond gewas - rijke oogst Van Dijl Dordrecht 01850 - 35566 ^Su zak a 500 gram melk of puur van 159 voor SANDOZ Veri<rljgbaarbii: Flakkees Land- en Tuinbouwhuls Jullanalaan 1 - Dirksland Telefoon 511 bij f 5,— boodschappen: „Heinz" van 118 voor (normale prijs f 1,-) Bij aankoop van Combo koffie, bonen of vacuum, met altijd 30 extra zegels of bij 5 pakjes A O margarine met altijd 25 extra zegels. Humor uit de kindermond iVlarktbericht bloembollen-bloemen Boekbespreking Land- en Tuinbouw Ouddorp Lnsdas 25 juni 1968 „EILANDBN-NIEUWS" Bladz. 3 en ''toch de Vorige week kon et van een rustige, Tiendelij ke beurs gesproken worden, net vooral op het eind van de week op- opende koersen. Ditmaal ontbrak gelukkig het schok- ;ende wereldnieuws van vorige weken. Ook voor de effektenbeurs is een leriode van „rust" zeer aan te bevelen. Onze internationals konden goed mee- ;omen. Hoewel het ene fonds meer [oerswinst maakte dan het andere, kon Ik aan het koersniveau toevoegen. Kon. Olie die de laatste weken onder Iruk stond van wege Amerikaanse ver lopen nam de laatste twee dagen avans im op een koers van 170,20 te eindigen )eze stijging vloeit wellicht ook ten Iele voort uit de geruchten dat de f.A.M. aardgas zou gevonden hebben ip het Nederlandse continentale plat. ^eze berichten werden inmiddels al te lengesproken. De verwachting dat Philips door de lerichten rond de computerbranche link zou aantrekken, liepen op een te- eurstelling uit. Toch zal de verkoop van omputers een zeer belangrijke pijler forden van het Philips concern. De lotkoers deze week kwam op 147,—. Bij de beleggers wordt de belangstel ing voor AKU de laatste weken groter. De gang van zaken in dit bedrijf is H jaar belangrijk gunstiger dan een aar tevoren. De koers kwam op 85, Unilever hield zich goed. De aan- leelhouders schijnen de teleurstelling iver het mislukte bod op Smith Nep- len weggeslikt te hebben nu er een re- ielijke kans is op overname van de Iritse Reichhold. Dit aandeel kon aan- rekken tot 139,40. Kon. Zout Organon zit nog steeds in Ie lift. Het fonds steeg tot 178,50 onder dat hier direkt aanwijsbare oor aken voor genoemd kunnen worden. Hoogovens lag aanvankelijk zwak in Ie markt. De vrees van aandeelhouders dat de egering zal overgaan tot afstoting van taatsbezit zal hieraan zeer zeker wel «bet hebben gestaan. De staat is met van het aandelenkapitaal uiter- ard een belangrijke aandeelhouder, vanneer de Staat dit bezit op korte ermijn verkocht dan zou een neer- faardse druk op de koers het gevolg ijn. Zover zal de Staat het echter niet aten komen. «kale Markt. De scheepsvaartaandelen deden alge neen gesproken niet mee in de stijging 'P de lokale markt. Voor groeiaandelen noet men bij voorkeur niet in deze sec- or opereren. In de uitgeverijsektor ging het heel rat rustiger toe dan voorgaande week. 'OOT diverse winstnemingen stond coral Elsevier en Dagblad Unie onder Iruk. Kluwer kon zich aan de neergaande ijn ontworstelen toen het bericht kwam 'an fusie met de bekende uitgeverij leenk Willink. Dankzij een bijzonder fraai jaarver- ag steeg de koers van Erdal tot 598V2 Hoewel de concurrentie zich in deze 'tanche ook sterk laat voelen, kon door 'et aan de markt brengen van nieuwe 'fodukten, de omzet flink stijgen. De entabiliteit beweegt zich op een hoog leil Verwacht wordt dat de winst over °TO beslist niet zal achterblijven bij •e van 1967. Het aandeel Gazelle heeft een op- "erkelijke opmarS achter de rug. Wat er n.l. bij Gazelle aan de hand? Bij ^n bescheiden omzet op de beurs Prong de koers afgelopen week om- wg tot 200 en zakte tot het nog hoge niveau van 187. Men neemt aan dat de ze forse koersstijging mede door de dunne mark werd veroorzaakt. De verzekeringsaandelen stonden min of meer op de plaats rust. Na enige re actie zochten de meeste aandelen het vooral op de laatste beursdag weer ho ger op. Boven het aandeel Scholten Honig hangt momenteel de dreiging van divi dendverlaging. Dat dit de koersvorming niet ten goed komt bleek wel toen de neergaande lijn werd voortgezet tot 62,—. Flinke vraag bestond er naar bouw aandelen. De mededeling onlangs van minister Schut dat de ontwikkeling in de woningbouw hem niet tegenvalt schijnt geruststellend te hebben ge werkt. De koersen stonden in het teken van stabilisatie met opwaartse neiging. Vooral Nederhorst deed de laatste dag goed van zich spreken met een avans van 7 punten tot 570"/o. In deze koers zit nog het contante dividend van 24''/o plus IC/o agiobonus. Bij koop op 470''/o kan men dus al spoedig een aardig be drag terug ontvangen. Albert Heyn het groeiaandeel in de levensmiddelensektor lag vast in de markt. De slotkoers kwam maar liefst op 256,—. Hetzelfde geldt voor de bieraandelen, hier is Heineken nog steeds de favoriet al kon de afgelopen week Amstel Brou werij zich ook flink optrekken. Het verbruik stijgt nog steeds in ons land maar ligt ten opzichte van buiten lands verbruik nog laag. Verdere om zetstijging ligt dan ook in de lijn der verwachtingen. Obligatiemarkt. De stemming op de Staatfondsen- markt was teleurstellend. De toewijzing op de laatste staatslening werd bepaald op SS.Qo/o. Het officiële bedrag der le ning kwam hierdoor op 250 miljoen terwijl voor 500 miljoen was inge schreven. Kennelijk hadden de inschrijfkanto- ren zich wat aan de lening vertild en moest worden afgesloten. Mede daar door noteert de lening momenteel disagio. Door de introduktie van de 7% pandsbrieven is men toch wel enigszins beducht voor een verdere ren testijging. West-Duitsland 1.302 ton Oost-Duitsland 30 België 555 Engeland 1.159 Ierland 119 Frankrijk 553 Finland 13 Noorwegen 53 Zweden 1 Oostenrijk 11 Zwitserland 26 West-Indië 279 Afrika 282 Gibraltar 6 Diverse bestemmingen 15 Totaal 4.404 ton Bertje zit met zijn vader in de volle tram en kijkt aandachtig naar de rug van een dame die voor hem staat. Vooral de ritssluiting in de jurk heeft zijn belangstelling. Plotseling zegt Bertje: „Papa, kijk 's, die juffrouw gaat net zo open als uw tabakszak!" MIDDELHARNIS Beroeping. Woensdagavond zullen in de Geref. Gemeente alhier de mans- lidmaten bijeenkomen tot verkiezing van een te beroepen predikant, uit het door de kerkeraad gestelde drietal, n.l. de kandidaten J. Baayens en A. M. de Boer, beiden wonende te Ridderkerk en A. Snoep te Utrecht. Gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden: huissleutel; verz. plaatje bromfiets; paar zwarte muiltjes; por temonnee met knipsluiting; zwarte zwembroek en groene badhanddoek; roodwitte skelter; rood-leren portemon nee; blauw-witte meisjesfiets, merk „Germaan"; huissleutel; broche van 3 bloedkoralen; grote schroevendraaier; zwarte damesfiets, merk „Benzo"; 2 paar wollen handschoenen; zwarte sjaal; sleuteltje; ring met sleutels; borstel met leren riem; zilveren armband; gladde gouden ring; 2 bankbiljetten van f 10,-; paar zwarte-suède damesschoenen; 1 bankbiljet van f 5,visfuik; blauw parapluhoesje; wollen meisjestas; blau we meisjesfiets „Union"; witte voet bal; licht-bruine portemonnee; porte monnee met 2 foto's; ring met 2 sleu tels; blauwe step met witte spatbor- den; schroevendraaier met groen hand vat; zwarte herenfiets; 2 dinky toys, blauwe damesfiets, sportmodel merk „Gazelle"; bankbiljet van f 10, Verloren: bruine zakagenda; blauw witte damesfiets; transistorradio; da meshorloge; blauwe overall; blauwe meisjesfiets; ziekenfondskaart; reserve wiel van Volkswagen; zwarte porte feuille met inhoud; rode skelter; auto sleutel van „Cortina"; spaarbankboek je; zilveren armbandje met naamplaat je; gouden dameshorloge „Anore", met zwart bandje; zwart damesrijwiel merk „Gazelle"; leren portemonnee met in houd; dameshorloge merk „Junghans" met zwart bandje; bruine bril; zwart etui met sleutel; 1 bankbUjet van f 10,-; blauwe damesfiets merk „Batavus"; jongensfiets merk „Peerless"; licht groene sportfiets merk „Union"; da meshorloge merk „Pontiac" met zwart bandje; huissleutel; bril met donker montuur; spaarbankboekje; wit jack met capuchon; bruin jongensjack; dop van benzinetank; 2 sleutels aan touwtje; bloedkoralen armbandje met gouden slot; foudraal met 2 hengels; rose wol len vestje; pakje met bromfietssleutels; herenhorioge merk „Foresta"; draion meisjesvest; beige meisjesjack; grijs- groene damesfiets; autosleuteltjes; licht blauw jongensjack; gouden oorbel. Inlichtingen omtrent vorenstaande voorwerpen zijn te verkrijgen op het Groepsbureau der Rijkspolitie te Mid- delharnis, Hoflaan 52, telefoon 01870- 2444, dagelijks van 8.00 tot 18.00 uur. DIRKSLAND Duivensport. Wedvlucht vanaf Creil, 301 km. Eerste duif 14.20, laatste duif 15.00. 118 duiven, 9.45 gelost. Comb. V. d. Groef-Knops 1, 8, 13, 20, 23, 24, 28. Comb. Kastelein-Kamp 2, 4, 25. L. Arensman 3, 7, 10, 12, 17, 18, 18, 21. KI. Wolfert 5. Roodzand 6, 9, 11. Joh. oDorn 14, 15, 27. Joh. Wolfert 16. A. Mans 22. B. Leijdens 26, 29, A. de Vogel 30. De collecte gehouden voor het TBC Fonds, draagt elkanders lasten heeft het mooie bedrag opgebracht van ruim f 600,Alle gevers en geefsters har telijk dank. Tevensen alle collectanten dank voor hun bereidwilligheid. STAD AAN 'T HARINGVLIET Geslaagd. Op de Chr. V.G.L.O. te Middelhamis slaagden de dames Els Meiaard en Jannie MeUaard voor hun diploma Engels. —Wedvlucht Creil d.d. 15-6-68. Gelost 9 uur 45. Afstand 302 km. Aankomst Ie duif 14-24-21. Jac. Mackloet 1. L. J. Visser 2, 10, 18. Trommel-Visser 3, 11. P. J. Huijzer 4, 5, 6, 7, 8, 9, 12, 14. Jac. Visser 13, 15. Jac. de Vos 16. A. de Gans 17. Dhr. P. J. Huijzer heeft ge weldig gepakt nl. 8 van zijn 10 gezette duiven. GOEDEREEDE Concert. Ter gelegenheid van de verjaardag vaij Z.K.H. Prins Bernhard zal de Koninklijke Fanfare ApoUo uit Goedereede zaterdag 29 juni a.s. een concert geven op de Markt. Tevens zal er dan een collecte gehouden worden ten bate van het Anjerfonds. Wij ho pen op een mooie puzzelrit en een prachtig Oranje zonnetje. (Zie advertentie) Het curatorium van de Theologische School der Gereformeerde Gemeenten te Rotterdam heeft, na gehouden on derzoek van de 22 kandidaten die zich (met attest van de kerkeraad) hadden opgegeven voor de studie aan genoem de school, daarvan slechts twee kan didaten toegelaten. Dit waren de heren A. Bac te Moercapelle en H. Hofman te Beekbergen. Na gehouden examen zijn de volgen de studenten beroepbaar gesteld: J. Baayens, Irislaan 12 te Ridderkerk; A. M. de Boer, Ferdinand Bolstraat 12 te Ridderkerk en A. Snoep, Reguliersteeg 3 te Utrecht. LISSE Het rooien van de hyacinten en vroege tulpen is reeds begonnen en daarmee is de „drukke tijd" in het BloemboUenbedrijf aangevangen. Zoals het zich voorlopig laat aanzien, moet dit jaar niet met een overweldigende oogst rekening worden gehouden, al maakt het gewas in het algemeen kwa litatief een goede indruk. De prijzen blijven op middelmatig peil, voor de hyacinten met uitzonde ring van wit zelfs iets lager. Nsircissen blijven zich handhaven. Volgende maand zullen de veiling- klokken weer gaan draaien. De aanvoer van irissen op de Vrije Bloemenveiling^ H.B.G. neemt weer af. Het mooie weer van de laatste tijd heeft de bloeitijd verkort, zodat er te veel tegelijk kwamen, terwijl de vraag maar beperkt was. Een en ander re sulteerde in zeer matige prijzen, waar aan door de kweker niets verdiend kon worden. Ook alle andere artikelen en w.o. an jers, rozen e.d. zijn voor weinig geld te koop. Engelse irissen beginnen nu weer aan de veiling te komen en bren gen de prijs op van f 0,40 tot f 0,60 per bos. Enkele noteringen. Anemonen 0,090,21 - Campanulata 0,30—0,41 - Duizendschonen 0,22—0,62 - Pioenen p. st. 0,20—0,24 - Gladiolen p. st. 0,16—0,25 - Nanus 0,65—1,15 - Colvilli 0,55—0,75 - Pyrethrum 0,45 0,85 - Lelie p. tak 0,32—0,83 - Amaryl lis o.p. 0,60—1,25 - Passiflora 0,90—1,30 - Perkplanten 0,05—0,18. Drs A. Noordegraaf, hervormd pre dikant te Ede, is reeds bij velen be kend door zijn onlangs verschenen uit gave: „Getuige zijn in Bijbels licht". Het is verheugend dat nu van zijn hand een tweede geschrift het licht ziet, getiteld: De bekering als Evangélisatorisch vraagstuk. In een bestek van 26 pag. gaat de schrijver in op de verschillende pro blemen en weerstanden welke gepaard gaan met de evangelisatorische arbeid. Tevens haakt hij in op de huidige dis cussie rond de methodiek van het apostolaat. Enkele titels: „Apostolaat en bekering" „Bijbelse koers" „Benadering" „Werving voor eigen kerk?" Een korte literatuurlijst completeert het geheel. Wij hebben de indruk dat vele ambts dragers en evangelisatiemedewerkers, ja alle belangstellende gemeenteleden, met deze uitgave beter toegerust kun nen worden. Het geschrift is in keurige offset- druk verschenen en te verkrijgen door storting van f 1,50 per stuk op giro 980980 t.n.v. Bond Inwendige Zending te Bennekom. Schrijf achter op de girokaart: „Zend mij brochure nr. 74." „Gods Verbondsgeheimenissen" een viertal lezingen over Het Verbond, De Heilige Doop, De Openbare Geloofsbeiydenis en Het Heilig Avondmaal, door de Herv. predikanten ds. L. Blok te Ridderkerk, ds. C. den Boer te Zeist, ds. W. C. Hovius te Katwyk aan Zee, ds. J. J. Poort te Kame- rik. Uitgave J. P. van den Tol te Dordrecht. Dit is een zeer lezenswaardig boek. Ds. W. Chr. Hovius handelt in het eerste hoofdstuk over „De betekenis van het Verbond". Hij let daarbij aller eerst op het Bijbels Woordgebruik, wat soms slaat op de betrekking tussen God en mensen, maar dikwijls ook op een bijzondere verhouding tussen mensen. Dan komt hij tot „de Bijbelse en leer stellige bezinning", waar dieper op de leer der Verbonden wordt ingegaan t.w. op het Verbond der werken en op het Verbond der genade, waarbij gewezen wordt op de noodzaak om inwendig in het verbond begrepen te zijn. Zonder bekering en geloof heeft men wezenlijk geen deel aan de Verbondsgoederen. Het laatste deel van de lezing handelt dan ook over de Bijbelse en persoonlijke be leving. Van ds. C. den Boer te Zeist volgt een lezing over „De Heilige Doop". Dui delijk wordt het wezen en de funktie van de heilige doop er in ontvouwd. Het hoofdstuk „De Openbare Ge loofsbelijdenis" is van de hand van ds. L. Blok te Ridderkerk. Het uitgangs punt is, dat door het doen van openbare belijdenis de doop wordt aanvaard. Ds. Blok geeft hier tevens een mooi stuk historie, hoe in de oude kerk belijdenis des geloofs werd afgelegd. Het slothoofdstuk is van ds. J. J. Poort te Kamerik over „Het Heilig Avondmaal". Hij doet dit naar aanlei ding van artikel 35 der Nederlandse Ge- Blauw in aardappelen kost meer! Veel aardappelen helaas en lage prij zen. Haast alle landen om ons heen zaten met een overvloedige oogst. Me nige boer heeft een lelijke strop ge haald. Maar een strop kan een waar schuwing zijn. Bij vrees voor herhaling kan men bijv. overwegen op een teelt van 1 op 4 over te gaan. Minder ver bouwen dus. Of, wat misschien beter is, de afzet van de volgende oogst meer gaan bundelen, meer contracten af sluiten met grote afnemers voor leve ring over het gehele seizoen. Bij bundeling van de afzet, opdat men niet met zijn produkt blijft zitten, gaat de kwaliteit van de aardappel meer tellen. Het binnenhalen en bewaren moet met alle zorg geschieden. Het mesten ook. Heeft men „blauw-gevoe- lige" percelen, dan op basis van grond onderzoek ruim met kali bemesten. Als een veilige maatregel tegen blauw wordt wel genoemd 600 kg kalizout 40"/o in het najaar en in het voorjaar nog eens 1000 kg patentkali per hec tare. Men krijgt nu bovendien een aard appel die prima in de kook is en de grootafnemer zal het volgend jaar weer graag met zo'n zelfde kwaliteit in zee gaan. Is zo'n ruime, kaligift niet duur, hoort men weleens vragen? Het antwoord daarop is gauw gezegd: blauw kost meer! Het mededelingenblad van de Gere formeerde Kerk in Eefde-Gorssel ver telt over de eerste predikant van de Hervormde gemeente in het nabijgele gen Warnsveld, die van zijn gemeente een fiets kreeg. De dominee had de gewoonte steeds te voet door zijn uit gestrekte gemeente te gaan, een fiets zou hem in staat stellen het wat vlugger te doen. De eerste dag, nadat de ge meenteleden de fiets hadden aangebo den, ging dominee 's ochtends in een dankbare stemming de gemeente in. 's Middags genoot hij, zoals gewoonlijk, bij goede vrienden de maaltijd. Toen hij 's avonds thuis kwam, was de eerste vraag van zijn gezinsleden: „En hoe is het gegaan?" „Uitstekend, het was een heerlijke dag." „Ja, maar met de fiets?" „O, dat was een genoegen, 't Maakt geen verschil aan welke kant je loopt, je hebt er altijd steun aan. Ik voel me er al helemaal mee vertrouwd. Ik ge loof dat ik er de volgende keer op ga zitten." Kerkdienst. A.s. donderdagavond om half acht hoopt voor de Ger. Gem. al hier voor te gaan student Boogaard van Nisse (Z.). loofsbelijdenis waarbij hij stilstaat bij drie zaken: ten eerste wie de Avond- maalgangers zijn krachtens Goddelijke verkiezing; ten tweede wat ze hebben door de bediening van Woord en Geest en ten derde wat zij ontvangen krach tens de werking des Heiligen Geestes in het Sacrament van het Heilig Avondmaal. Het is een boek dat tot bezinning op roept. Wij wensen het in vele handen. Keurig uitgevoerd, gebonden in plas- ticband, prijs 4,95.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1968 | | pagina 3