A.A Vervolg raad Goedereede Verse vis in grootwinkeibeilrijven m^ nij^unifo vis»rriiin Ambulance-auto in Ouddorpl gestationeerd I fotocopieën Nieuws Het orgel in de Ned. Herv. kerk te Stad Financii De herberg „Het IJ" Tekenburo Vroegindeweij krijgt de ruimte X Ook voor 2 Klaar terwijl U wacht. 1 FOTOGRAFIE t J. ZANDSTRA 2 SOMMELSDIJE INGEZONDEN UIT DE KenKEli systemisd gezond ge Van Dijl SANDOZ Verkrijgba Flakkees l Julianalaai VERVOLGVERHAAL Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Dinsdag 25 juni dinsdag 25 jun Onderstaand vervolgen we het ver slag van de j.l. donderdag te Goede reede gehouden raadsvergadering welk verslag we in ons vrijdagnummer moesten afbreken met de beantwoor ding door de voorzitter, burg. H. J. Smith van de door de raadsleden ge stelde vragen in de gehouden algeme ne beschouwingen bij de vaststelling van de gemeentebegroting 1968: Beantwoording door de voorz. De voorz. de gehouden beschouwingen beantwoordend gaf te kennen dat het plan „Nieuwe Oostdijk" in Goeree lijdt aan een extreme vormgeving; het plan leent zich niet voor premie of woning wetbouw; zouden die woningen wel ge bouwd worden dan is daarmee de op zet van het plan verloren. „Even ge duld waarin de besprekingen resulte ren" maande de voorz. De suggestie het zwembad met de speeltuin te combineren zal worden voorzien. Bij voorbaat stelde de voorz. dat de badmeester beslist geen kinder juf zal wensen te spelen Meerderen uit de raad herinnerden aan de toezegging dat de badmeester in de onproductieve maanden voor ad ministratief werk zou worden ingescha keld. „Hij heeft maar twee slappe maan den waarin er juist niet veel ander werk is" antwoordde de voorz. Toen dhr. Visser wat namopperde zei de voorz.: „Herinnert u zich als oud wethouder van Stellendam nog dat de eerste ex ploitatie-begroting sluitend was? Wij hebben enkel met het aanvullende werd van de badmeester misgegokt!" „We waren toch handiger dan jul lievond dhr. Visser. „Voor dat „handig" heb ik een an der woord in gedachten", repliceerde burg. Smith. Over de wanordelijke toestand bij de nieuwbouw in Stellendam verklaarde de voorz. zich ook niet gelukkig; het wachten nu al IV2 a 2 jaar is op een definitieve vaststelling door G.S. van het tracé van de nieuw aan te leggen weg. M.b.t. de door dhr. Sandifort gewilde verkoop van woningwetwonignen wees de voorz. op de autonomie van het bestuur van de Woningbouwver. „Men kan alleen premiebouw plegen als men eigen kapitaal heeft, de woningen ook die al zo goed als afgeschreven zijn kunnen met een vorm van hypotheek worden belast waaruit een nieuw ka pitaal gevormd kan worden." De commissie Over de commissie ruimtelijke orde ning verklaarde de voorz.: „Het is be slist geen mini-raad maar juist de meest moderne toepassing van het ge meenterecht. Al is de gemeente dan niet groot, ze moet in drie zomermaan den plaats bieden aan 24000 mensen, mede daarin is een goede planologische begeleiding gewenst." Parkeer verbod: De voorz. verklaar de dat de ontvangen aanvragen tot ontheffing van het parkeer verbod aan de politie zijn overlegd. Dit als ant woord op de ook door dhr. Visser ter sprake gebrachte moeilijkheden die door de middenstanders worden onder vonden. Nieuw conierentieoord Burg. Smith geloofde niet dat Top pershoedje de snier verdiend die het van dhr. Visser kreeg. Spr. maakte de plannen bekend om tot de stichting van een goed geoutilleerd conferentie oord te komen. M.b.t. de reserve die dhr. Visser in acht wil nemen bij de plannen met de vismijn verklaarde de voorz. dat in de komende twee jaar nog vóór een crediet voor de definitieve mijn wordt gevoteerd aan handel en visserij moet worden getoond dat de mijn wel degelijk levensvatbaar is! De woonforensenbelasting bleek naar de voorz. meedeelde, niet op de cara vans te zijn toegepast. De voorz. besloot zijn beantwoording met de hoop dat raad en college met Gods gunst met wijsheid en verstand bezield in eendracht de gemeenschap zullen dienen. Telefoonvergoeding wethouders Bij de hoofdartikelgewijze behande ling van de begroting verklaarde mevr. Grinwis zich tegen de posten a f 400, elk voor vergoeding van de telefoon kosten van de wethouders. „Ze hebben een vergoeding en presentiegeld, ze hebben hun benoeming tot wethouder aanvaard, dat heeft nu eenmaal zijn consequenties" redeneerde zijn. „Ze hebben enorm veel af te bellen" verzekerde de voorz. „Een arbeider is zijn loon waardig" vond ook dhr. Kr. Grinwis. Mevr. Grinwis en dhr. J. Santifort verklaar den zich tegen. Dhr. Santifort noemde het een soort verkapte salaris ver hoging. Krediet t.b.v. verbetering havenbodem. Uit peilingen die regelmatig in de haven van Ouddorp worden gehouden is gebleken dat de genomen maatregel tegen verzakking van de noordelijke havenwand, het aanbrengen van een seinlamp, weinig of geen effect sor teert. Het gevaar voor onderloopsheid en daarna het gevaar voor instorten blijft dan ook beststan en B. en W. hebben zich tot het adviesbureau Ned. Gemeenten om advies gericht. Van een aantal suggesties achtten B. en W. „het aanbrengen van een grintlaag" het -k sty ging van omzet mag worden verwacht. „Voor een natie die een massale vis- sersvloot op zee heeft dobberen, eet ons land maar betrekkelijk weinig vis. Het grootste deel verdwijnt via de export over onze grenzen. Een enquête van het Produktschap heeft uitgewezen, dat de zo op hygiëne gestelde Nederlandse huisvrouw vaak wordt afgeschrikt door de wijze waarop dit artikel wordt ge presenteerd" zo luidt de conclusie in Allerhande, het nieuwsblad van het grootwinkelbedrijf Albert Heyn. Sinds december vorig jaar verkoopt A. H. al verse vis in haar filiaal in „Buitenveldert" te Amsterdam, maar er gaat zo zegt AUer-Hande achter dit artikel een probleem schuil: de huisvrouw kan haar maaltje natuurlijk zo mee naar huis nemen, maar zij heeft ook de mogelijkheid het, terwijl ze er op wacht, bij aankoop te laten bakken, waarbij geuren vrijkomen die moeilijk zijn te vernietigen. Weliswaar wordt er met medewerking van het TNO in IJmuiden naarstig gezocht naar metho- meest gewenst. De raad stelde daartoe een crediet van 20.000,beschikbaar. „Uit een paar kwaden moest de minst kwade gekozen worden", ver klaarde de voorz, burg. Smith, Hij vreesde dat het niet de laatste keer zal zijn dat t.b.v. de Ouddorpse haven een crediet wordt gevraagd. De voorz. ba seerde dat mede op een uitspraak van Ouddorps havenmeester die zei: „De keien die U er ingooit kunt U bij de vuurtoren terugvinden!" Voorbereidingsbesluit. Door eigenaren van gronden in het gebied dat ten noorden door de Klep perweg en in het oost - noordoosten door de Dijkstelweg wordt begrensd, is verzocht zo spoedig mogelijk de bouw van zomerhuizen te willen bevorderen aangezien reeds een twaalftal personen te kennen hebben gegeven in bedoeld gebied een zomerwoning te willen bou wen. Het onderhavige gebied is bij de vaststelling van het plan in hoofdzaak in 1963 voor recreatieve doeleinden be stemd. Momenteel wordt een bestem mingsplan ontworpen maar het kan nog geruime tijd duren eer dit plan aan de raad ter vaststelling kan worden aan geboden. De raad besloot tot het nemen van een z.g. voorbereidingsbesluit welk besluit de verklaring inhoudt dat een bestemmingsplan wordt voorbereid. De mogelijkheid is daarmee geopend vrij stelling te verlenen van de voorschrif ten van het geldende bestemmingsplan mits vooraf van G.S. de verklaring is ontvangen dat zij tegen het verlenen van de vrijstelling geen bezwaar heb ben. des om dit euvel doelmatig te bestrijden Daarom gaat Albert Heyn nu in de Randstad Holland en in Limburg proe ven nemen met de verkoop van voor verpakte vis. Kersvers: „'s morgens verpakt, dezelfde dag nog in de filialen". In dit produkt heeft men in Zaandam het volste vertrouwen, en daar zijn al lerlei redenen voor. Geduld. Ondanks de grootst mogelijke proper heid die in A.H.'s filiaal te Buitenvel dert in de visafdeling wordt betracht o.m. zijn alle resten verwijderd en de vis wordt in speciale koelvitrines be waard bleef er naar een opinieon derzoek heeft uitgewezen nog een be zwaar aan de vis zelf. Wij leven in een jachtige tijd en het geduld dat nodig is om het zeebanket te bereiden en te eten („met al die graten") ontbreekt bij velen. Het is vooral daarom dat men in Zaandam in het versvoorverpakte pro dukt gelooft, dat panklaar is en ont daan van alles dat niet voor de mense lijke consumptie is bedoeld. Hoewel de huisvrouw minder vry is in de keuze van de hoeveelheid en ook het laissortiment niet zo omvangrijk kan zijn als by de normale aanvoer het ge val is, heeft de nieuwe aanpak in En geland een enorm succes gehad. Men is er daar een jaar geleden mee begonnen en sindsdien is de visomzet duidelijk gestegen. De kans is groot dat dit in Nederland, waar de ontwikkelingen op dit gebied eerst kort geleden op gang kwamen, ook zal gebeuren. In besloten zitting werd de raad na der geinformeerd over het voorstel tot vaststelling van de verordening op het beheer en de exploitatie van de nog in aanbouw zijnde vismijn (zie foto) die op 6 juli door de Commissaris der Ko ningin zal worden geopend. De raad werd van deskundige voorlichting ge diend door de directeur van de vis mijn te den Helder, dhr. Mulder en op financieel-technisch terrein door dhr. V. d. Houdt, districtsverificateur van de Ver. voor Ned. Gemeenten. Met 8 tegen 5 stemmen besloot de raad tot aanstelling van een mijn-directeur per 1 okt. a.s. Een krediet, groot f 14000,— werd daartoe beschikbaar gesteld waarin ook de salariëring van de per 1 juli aan te stellen boekhouder-tele fonist is verdisconteeerd. Geachte redactie, Met genoegen lees ik uw weke lijkse aflevering van „Orgels in de „Gouden Delta". Nu deze serie is uit gebreid met ingezonden stukjes over een bepaald orgel en haar bouwer I schrijf ik u hierbij mijn visie op het orgel van de Ned. Herv. Kerk te Stad aan 't Haringvliet, wat ik iedere zon dag bespeel. Veel mensen zullen wellicht denken, wanneer ze de ingezonden stukken in de krant lezen, zou het wel waar zijn wat ze allemaal aan commentaar naar voren brengen." Welnu, met het ingezonden stuk over het orgel van Ouddorp en Stad, heeft de heer Stolk geen woord te veel ge schreven! Wanneer men het orgel te Stad a.t. Haringvliet nader bekijkt ziet men: o.a. diverse pijpen die bestaan uit aan elkaar gesoldeerde helften van van elkaar totaal verschillende! pijpen. De pijpen staan her en der verspreid en waar maar een beetje ruimte is, het orgel is zeer windziek, de schakelaar voor aan- en uitzetten is waarschijn lijk afkomstig van een dorsmachine of sorteerband, de windvoorziening staat zonder goede isolatie pal op de vloer, zodat men de motor niet kan aanzetten als de voorganger spreekt, daar men dan meer motor hoort dan voorganger. Bij het onderhov/d be dankten reeds 4 orgelbouwers voor de eer het weer wat op te knappen, het is ook praktisch niet meer te stemmen, door gebrek aan voldoende lucht. U ziet dus, voor een orgel dat z'n 12V2 jarig jubileum nog moet beleven een treurig beeld en nog treuriger voor de kerkvoogdij, die naar ik hoop spoedig er eens wat voor moet doen, om weer een behoorlijk instrument in de kerk i te krijgen, maar die steeds eindigen wanneer er eens over gesproken w^ordt met de bekende uitdrukking: „Het speult toch nog!" Met dank voor de plaatsing, A. van Neuren. De ambulance-auto die op initiatief van burg. Smith in Ouddorp gesta tioneerd zou worden is vorige w^eek gearriveerd. Het Ned. Roode Kruis heeft de wagen aan de afd. Ouddorp ge- I schonken; genoemde afdeling zal dit jaar de wagen bij wijze van proef paraat houden. Daarna kan worden bezien of de kosten die de afdeling zelf te dragen heeft een verdere handhaving van de ambulance verantwoord doen zijn. Voortaan zullen verkeersslachtof fers uit Ouddorp met deze ambulance naar het ziekenhuis te Dirksland wor den vervoerd. De twee goed uitgeruste ambulances waarover het ziekenhuis beschikt maakten vorige zomer in to. taal vijf ritten om in Ouddorp een gewonde recreant op te halen. Met de stationering van de ambu. lance in Ouddorp zal burg. Smith een t.o.v. de ambulance van Dirkslanj te behalen tijdwinst van een klein hali uur hebben voorgestaan. NED. HERV. KERK Beroepen te Emst H. v. Amstel te Neerlangbroek; Oud Alblas A. v. d. Vlist te Andel; Wijk bij Heusden J. Krujrt te Hilligersberg; Den Bommel, Melissant, Langerak en Schelluinen, kand. G. v. d. End te Kootvidjk; Gies- sendam A. Stekelenburg te Lexmond; Zoetermeer H. Goedhart te Rotterdam; Amsterdam C. Graafland te Veenen- daal; Schoonrewoerd A. Wisgerhof te Veenendaal; Waddinxveen H. C. Bult man te Sommelsdijk. Bedankt voor Rijssen H. Goedhart te Rotterdam; Hardinxveld J. Cazander te Scherpenzeel; Arnemuiden J. Koele te Nijkerk; Huizen J. Bos te Lunteren; Goudswaard J. Kruyt te Hilligersberg. Gen. synode: De genoemde synode heeft deze week met algemene stem men de nieuwe gezangenbundel aan vaard. Deze zal t.z.t. ook gebruikt wor den door o.a. de Geref. Kerken, Luther se kerk. Vrij Evangelische kerk. Re monstrantse kerk enz. Slechts het Leger des Heils en de Baptisten houden hun eigen liederen-bundels. Merkwaardig is, dat ook Geref. Bondsfiguren in de synode als Prof. Dr. H. Jonker en Ds. V. d. Bank te Wilnis zich voorstanders van deze bundel tonen en de Geref. Bondsgemeenten aanraden deze liede ren in de kerkdiensten te gaan gebrui ken. Wij zijn benieuwd naar verdere reacties uit deze kringen. GEREF. KERKEN Beroepen te De Wilp, Makkum en Rottevalle D. Braam, kand. te Leider dorp; Koudum S. V. Ketel, kand. te Capelle a. d. IJssel; Ommen B. Koekoek te Waddinxveen; Leiden A v. Netten te Winterswijk; Emmen G. v. Wilgen burg te Middelburg; Lioessens G. Zee man, kand. te Marken; Rotterdam (als miss. pred.) J. Geel te Winsum; Yerseke G. Terlaak te Krimpen a. d. IJssel; Aang. naar Beverwijk A. v. Leeuwen te Rotterdam; Uithoorn H. Grosheide te Baam; Capelle a. d. IJssel P. Wulf raat te Amsterdam; Rotterdam J. Gul te Winsum. Bedankt voor Emmeloord D. Pasman te Alkmaar; Rotterdam-Pernis J. Texel te Zwijndrecht; Veenendaal J. Barens- falk te Groningen; Maassluis P. Wulf- fraat te Amsterdam. GEREF. KERKEN (Vrijgemaakt) Beroepen te 's-Gravenhage T. Boers- ma te Assen. Aang. naar Axel A. Veefkind te Hoogvliet; Hattum R. te Velde te Scheldwolde. Bedankt voor Gouda J. Goedhart te Drachten. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Rotterdam-W. H. v. d. Ent te Katwijk en D. Slagboom te Dordrecht. MIDDELHARNIS Door de heer D. Vroegindeweij t.b.v. de huisvesting van zijn florenri tekenburo het vroegere pand van i Prov. Waterstaat in de van Aerssen- straat te Sommelsdijk aangekocht. Tij dens de bouwvak-vacantie zal de ver huizing van het krappe kantoor m het Oostvoorgors naar het veel ruim- re kantoor in Sommelsdijk plaats vin den. Het is nog maar vier jaar dat dhr. Vroegindeweij als free-Iance tekenaar begonop de zolder vai de ouderlijke woning! Later werd het de achterkamer waarna de voorkamer nog maar juist groot genoeg werd om de tekenborden van hem en de in dienst genomen tekenaar te bergen Twee jaar geleden kocht dhr. Vroeg- j indeweij een houten kantoorgebouwtje maar nu hij ook al een derde teke naar in dienst heeft terwijl aan een vierde dringend behoefte is is de weinige ruimte die het kantoor biedt ontoereikend geworden, ook al zijn voor de berging van tekeningen, schets- sen en plannen alle hoeken en gaten benut. Steeds excelsior Tekenburo Vroegindeweij is momen teel aan „werknummer 209" toe. In die 209 opdrachten zitten kleine verbou wingen maar ook kapitale flats, een im posant motel een reeks gebouwen van „Esso" met welke maatschappij een goede zakelijke relatie bestaat. Om de bouw van een en ander te begeleiden rijdt dhr. Vroegindeweij zo'n 3500 Itm per maand naar vrijwel alle delen van Nederland. Het succes is dhr. Vroegindeweij niet komen aanwaaien. Hij en zij» personeel waarvan hij de presta ties hoog noteert! hebben er hari voor gewerkt. In het nieuwe kan toor zal het niet minder hard vrnf ongetwijfeld wel comfortabeler mt- ken zijn. Ook zal er ruimte zijn »oor in discretie te houAen bespre kingen. Beroepen te .Ameide J. v. Doom te Doornspijk. Bedankt voor Veenendaal en Gouda G. Bijkerk te Oud Beijerland. OUD GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Grafhorst M. Mieras te Krimpen aan de IJssel. door P. de Zeeuw J.G.zn. N.V. Uitgeverij „De Banier" - Utrecht 11 „Wanneer u binnen wilt komen zei Praet zal Gertrude u naar uw ka mers brengen en ik zal ondertussen het paard uitspannen en op stal zetten. Daarna zal ik uw bagage naar boven dragen". Frans en Mieke gingen achter de vrouw aan naar binnen. Daar zag alles er goed uit. Het was te zien, dat de Praets hun best hadden gedaan om de herberg een verzorgd aanzien te geven. Koper en tin blonken als spiegels. „Wel vrouwtje vroeg Frans met een tedere klank in zijn stem wat zeg je nu wel van onze herberg? Denk je niet, dat je je hier thuis zult voelen?" „Ojaik hoopik denk hakkelde Mieke. Gertrude kwam de verlegen Mieke gelukkig te hulp. „Och, als men 't samen goed eens is en veel van elkaar houdt, kan men zich overal thuisvoelen, is 't niet zo, bazin- ne?" vroeg ze vriendelijk. Maar Mieke wilde die kant niet ver der uit. Handig leidde zij het gesprek in een andere richting, door de vrouw te prijzen voor de manier, waarop zij al les in orde had gebracht. Nu raakte vrouw Praet op haar praatstoel. „Michel en ik hebben de laatste twee dagen niet stilgezeten. Er was heel wat werk te verzetten, maar nu is alles klaar en we zullen het u laten zien. Dit is dan de gelagkamer en hier is een kleiner vertrek, dat gebruikt wordt als eetkamer en kantoor voor de waard. U ziet, ik heb hier vast voor twee perso nen gedekt. Die vaas heb ik in de kast gevonden en toen heb ik bloemen gehaald en die op tafel gezet. Bij wijze van welkom". „Heel aardig van je, vrouw Gertrude" zei Frans. „Zijn er nog meer kamers beneden?" informeerde Mieke. „Zeker, nog twee, de keuken en de provisiekamer, en daar is de trap naar de kelder. Boven zijn verder vier mooie slaapkamers. Maar die zal Michel u wel laten zien. Ik moet nu naar de keuken, anders brandt de soep aan". Meteen stapte Michel binnen, met zijn armen vol pakken. Ze volgden hem naar boven. Hij liet hun eerst een kleine kamer zien, links van de gang, die het echt paar Praet in gebruik had genomen. Aan de overkant van de gang opende hij een deur, die toegang gaf tot een veel grotere kamer. Er lag een mooi tapijt op de vloer, er stond een tafel voor het raam, een armstoel, twee ge wone stoelen en een breed hemelbed. „Dit is de mooiste kamer zei Michel trots en die hebben we voor u in orde gemaakt". Omdat Frans en Mieke zwegen, vatte hij dit op als een goedkeuring van zijn besluit en legde de meegebrachte baga ge op de tafel. Toen vertelde hij, dat er op de gang nog twee kamers uitkwa men, maar dat hij nu de rest van de bagage ging halen en dat hij hen zou waarschuwen, als het eten opgediend was. De deur ging dicht en Frans en Mieke waren samen in hun slaapkamer. Een tijdlang zwegen ze. Toen zei Mieke: „We kunnen niet in dezelfde kamer blijven, Frans". „Nee, dat spreekt vanzelf, maar dat is niet het ergste. De moeilijkheid zit 'm in het echtpaar Praet. Zij mogen er niets van merken. Die Gertrude lijkt me een heel aardig mensje, maar voor haar tongetje ben ik een beetje bang. Als zij er iets van merkt, zal ze dat onmogelijk voor zich kunnen houden en door haar praatjes zouden we moeilijkheden kun nen krijgen met de menseneters..." „Ja, dat is zo, maar hoe moeten we die moeilijkheden dan oplossen, Frans?" „Weet ik nog niet. Blijf jij maar hier, ik zal eens op onderzoek uitgaan". Hij liep de gang in en bekeek de beide kamers die daar op uitkwamen. In de achterste kamer stond een kast, waar boven hij de bovendorpel van een kozijn zag uitsteken. „Als daar een kozijn Is, moet er ook een deur zijn", dacht Frans. Hij schoof de kast weg en ontdekte inderdaad een deur. Achter de deur bevond zich een smalle trap. Hij liep die op en bereikte een vliering, die boven de kamer was. „Mooi zo mompelde hij een stro zak en een deken, en dan slaap ik hier als een prins". In de kamer teruggekomen ontdekte hij, dat het raam uitzag op een smalle steeg, waar een blinde muur langs liep, die zoals hij later zou horen, een werf afsloot. „In orde", mompelde hij. Hij zette de kast weer op haar plaats en ging terug naar Mieke. „We gaan verhuizen, Mieke zei hij vrolijk de moeilijkheid is al opge lost. Help me maar even die pakken dragen en ga maar mee". Mieke volgde hem naar de achter kamer. „Waarom heb je deze kamer gekozen, Frans? vroeg Mieke Zou je hier wel ongemerkt uit weg kunnen komen? En waar moet jij dan slapen?" „Dat is het juist, Mieke: ik ga hier niet weg!" „Ga je hier niet weg?" vroeg Mieke verschrikt. „Nee, kijk, dat gaat zo. Ik ga hier elke avond met jou naar birmen en dan kom ik er niet meer uit. We sluiten ons hier op en als we veilig zijn doe ik dit Meteen draaide hij de kast van haar plaats, opende de deur en zei: „Kijk, dat trapje ga ik op. Ik kom dan op een vliering en daar ga ik slapen, 's Mor gens kom ik er weer af, zet de kast op haar plaats en als alles in orde is, kan Gertrude ons ontbijt boven brengen. Ze vindt ons als twee koerende torteldui ven samen op onze kamer. Vergeet niet Mieke, dat we in onze wittebroodswe ken zijn". Sinds hun vertrek uit Berchem had Mieke nog niet gelachen. Maar nu gleed er voor het eerst een glimlach over haar gezicht. Blijkbaar was het een opluch ting voor haar, dat deze moeilijkheid was opgelost. „Zo kunnen we bij elkaar zijn, zonder elkaar te hinderen zette Frans verder uiteen vind je het geen prachtige op lossing?" Weer lachte ze, maar direkt daarop vroeg ze bezorgd: „Maar zal je op die vliering wel behoorlijk kunnen slapen, Frans?" „O ja, veel beter dan onder de blote hemel, zoals ik wel honderd keer ge daan heb". Er klonken voetstappen en Michel verscheen. Hij klopte op de deur en zei: „Het eten is gereed, baas". Frans en Mieke verschenen in de deur van de achterkamer. „We zijn van idee veranderd, Michel", zei Frans. „Maar de voorkamer is toch veel bs- ter?" „Zeker, en daarom willen we die voor onze gasten bewaren". Michel knikte; 't was niet helemaa^ naar zijn zin, dat was aan zijn geziclit duidelijk te zien. In de eetkamer stond de soep op tafel Gertrude verklaarde, dat ze maar nia veel werk van het eten had gemaalst omdat ze die dag al een bruiloftsmaa' hadden gehad. „Ik dacht zo, dat een kom soep, een gans met kastanjes en een paar olie bollen wel voldoende zouden zijn". „Lieve mens zei Frans lachend - dan moet je me toch eens vertellen wat je voor ons klaar ■wilt maken als J^ denkt, dat we honger hebben". Terv/ijl Mieke en Frans van hun soeP smulden, draaide Michel wat om he" heen. Hij scheen iets op zijn hart je hebben, waarmee hij niet goed voor dag durfde komen. „Zeg het nou maar, Michel", moedig de Gertrude aan. „Kii'k eens, messire begon Micne' Gertrude en ik zouden wel gi^aê voor vast bij u willen komen. Gertrude kan puik koken en ik versta de kuW' in de gsflagkamer te bedienen en all' andere werk te doen. Ik verzeker u, Q^i u tevreden over ons zoudt zijn". Vorige week vriendelijke b( net vooral op opende koersei Ditmaal ontb cende wereldni Ook voor d periode van „ri Onze internat tomen. Hoewe werswinst maa jlk aan het koe Kon. Olie die 3ruk stond van iopen nam de 3m op een koer Deze stijging dele voort uit N.A.M, aardgas op het Nederlï Deze berichten gengesproken. De verwacht berichten ronc flink zou aantr leurstelling uit. :omputers een worden van h ilotkoers deze Bij de belegg ing voor AKU De gang van ~it jaar belan; aar tevoren. D Unilever hie ieelhouders se iver het misluk len weggeslikt lelijke kans i; Britse Reichhol rekken tot i; Kon. Zout Oi ie lift. Het ft ronder dat hier raken voor gen Hoogovens la ie markt. De vrees vai ■egering zal ov staatsbezit zal iebet hebben !0»/o van het lard een belan Wanneer de termijn verkoc '('aardse druk ajn. Zover zal aten komen. tiOkale Markt. De scheepsva ïieen gesprokei >P de lokale noet men bij ör opereren. In de uitgi '''at rustiger 5oor diverse rooral Elsevier iruk. Kluwer kon m ontworstel^ ^n fusie met 'jeenk Willink. Dankzij een ;|ag steeg de Hoewel de branche ook iet aan de irodukten ■entabiliteit uc 'eil- Verwacht ;?68 beslist ue van 1967. _^Het aandeel ■merkelijke o er n.l. bij (Wordt ver yolgi'l m gev to St( ma de be ni opn G ■en bescheiden iprong de koe 'oog tot 200 e:

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1968 | | pagina 2